OFF topik

30 feliratkozó

több mint 11 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
Jughead: én személy szerint Woodrow Wilsont sokkal jobban megvetem Trianon miatt, de ez politika meg magánvélemény. túl egyoldalúan a franciák nyakába varrja a magyar közvélemény szvsz az ország felosztását, de ezen felesleges vitázni, annál is inkább, hogy lassan 100 éve volt, ideje lenne túllépni már rajta, a múltat felesleges okolni a jelenkori impotenciákért, nem vezet sok mindenre ez a mentalitás.
a franciákkal kapcsolatban meg az életigenlő, illetve másik topicban leírtak miatt szimpatizálok, de ez lehet csak az én mániám. mondok egy példát, Franciaországban voltunk, összespanoltunk egy sráccal, aki egyszer csak odament egy lányhoz, nevetgéltek, dumálgattak aztán mikor visszajött vigyorogva kérdeztük honnan ismeri, kiderült, hogy sehonnan, de megmondta neki, hogy milyen gyönyörű és megkérdezte nincs e kedve találkozni egyet vele. lány nemet mondott amúgy. ilyet itthon ilyen magától értendő természetességgel nem találkoztam még (vagy a lányok hozzáállása más). a lényeg, hogy lehet nekem volt eddig szerencsém és jó arcokkal találkoztam, de mivel az erasmusos kapcsolatok miatt egész sok külföldit megismertem már valamiért mindig a franciákkal jövök ki a legjobban.
több mint 11 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
Érdekes, hogy a belgákat, a panamaiakat mega sziámiakat benyeli mindenki. Pedig ők is aláírók voltak. S persze az is érdekes ahogy Klemenszó megszivatott mindenkit, aztán az angol meg olasz meg japán meg pláne amerikai meg csak óra kerekítette a szájacskáját. Demost tényleg az nem tűnik fel, hogy a három kedves szomszédnak nem kellett felbujtani a franciákat, hogy leoboáztassanak mindenkit, mer ott csücsültek szembe, mint az antant részei? Különben aszt se tuggya senki, hogy VitézNbH a bánatba kezdett be Szegeden? Átugratta a francia csapatokat? sutianap
nem, nem ez mind a franciák hibája. eleve, hagyták, hogy náluk írjuk alá, tehát csakis ők lehetnek a bűnösök. a maiak meg ugye az ő leszármazottjaik, tehát fúj

több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 930
ez Trianontól független, nagyon antipatikusak a franciák (számomra, a személyes tapasztalataim alapján).

Oroszokkal pl semmi bajom, hatalmas forma egyik másik.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 103 — capitaine du château de Vienne 1487
Érdekes, hogy a belgákat, a panamaiakat mega sziámiakat benyeli mindenki. Pedig ők is aláírók voltak. S persze az is érdekes ahogy Klemenszó megszivatott mindenkit, aztán az angol meg olasz meg japán meg pláne amerikai meg csak óra kerekítette a szájacskáját. Demost tényleg az nem tűnik fel, hogy a három kedves szomszédnak nem kellett felbujtani a franciákat, hogy leoboáztassanak mindenkit, mer ott csücsültek szembe, mint az antant részei? Különben aszt se tuggya senki, hogy VitézNbH a bánatba kezdett be Szegeden? Átugratta a francia csapatokat?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
blabla...Amadeus91
gyönyörű én a németekkel vagyok így, annyi különbséggel, hogy megismerésük után kb. az egyharmaduk mégis szimpatikussá vált 😛
Jughead, szted a mai franciák mennyire tehetnek erről? vagy mennyire értenek vele egyet? persze gondolom a zsidók se szeretik a nácikat, de sose tudtam megérteni miért jó a múlton rágódni...
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Eh, felszínre tört az árja személyiség 😀 😀 😀
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 930
utolsó beképzelt faszkalap nép a francia, tele idióta, földtől elrugaszkodott idealistával. Kevés ilyen undormány nemzetet hozott össze a jó Isten mint őket. Egy normálissal sem találkoztam még, pedig tanultam és dolgoztam is velük.

edit: vajon Sobri lecsapja a "mindegyikkel dolgoztál már" magas labdát? 😀

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 135
franciák (az utóbbi a nép miatt elsősorban)eaglesmcnabb
Ööö a francia nép szimpatikus egy magyar embernek? Ezt nem igazán értem (és lehet, hogy hülye vok, de te nem határon túli magyar vagy, mert akkor végképp), ha azt mondtad volna a focijuk akkor oké, de a nép? :oJughead
nekem is ők, európa talán legszimpatikusabb nemzete, de én főleg ezt a huszonéves korosztállyal való kapcsolataim miatt mondom. nyitottak, nagyvonalúak, szórakoztatóak, tipikusan ellentétei a magyaroknak. off topicban mehet erről diskurzus felőlem 😊.brk
Válaszolva erre: megértem, hogy neked szimpatikusak az ismerőseid, valószínűleg nekem is azok lennének, de ennek ellenére a franciákat soha nem fogom szeretni, méghozzá a következőkben leírom miért nem. 😀
Először is szeretném, ha tisztáznánk, hogy én nekem alapvető problémám van a franciákkal, amit nem tudok megmagyarázni, de nekem ellenszenvesek a francia emberek, a nyelvüket utálom, meg úgy a franciák megjelenését is, még akkor is ha be kell vallani szép országuk van (ezt kifejteni nem akarom, mert egyik se komoly dolog, csak az én agyszüleményem).

Az egyetlen komoly (és megalapozott) érvem arra, hogy miért nem szeretem őket az az, hogy én a franciákra csak úgy tudok gondolni, mint a nép, amely tönkretette Magyarországot az I. világháború után, szóval innentől nekem soha nem lesznek szimpatikusak. Persze ez nem azt jelenti, hogy utálok mindent, ami francia, mert mint az írásomból is kiderült Zidane volt az egyik kedvenc focistám, Poirée a kedven silövőm meg mondjuk az Intouchables az egyik kedvenc filmem. 😊

Ennek ellenére a franciák, ha csak így hallom, akkor nem ezek jutnak eszembe, hanem Clemencau, d'Espèrey és a többi, akik mindent megtettek, hogy Magyarországot tönkretegyék, és sajnos sikerült is ez nekik. Hiszen aláírattak Magyarországgal egy jogtalan büntetést (mert magyarázat azóta sincs, hogy miért büntettek meg minket a háború után annyira nagyon), amellyel alapvetően megbénították az országot, majd még meg is keserítették az életünket a Kisantanttal (és valszeg a 2. világháború után se lettek volna szívélyesebbek, csak hát akkor az oroszok átvették a gonoszok szerepét… 😕 ). Jó-jó tudom, hogy az EU kimondja, hogy nincsen bűnös ország (kivéve persze mi), de én valahogy nem tudok ezen felülemelkedni, meg mint említettem amúgy is taszít valahogy az egész ország.

Nos igazából ennyi a lényeg, aztán lehet, hogy ezért a tettükért utálom másban is a dolgaikat, vagy ugyanez fordítva, de mindenesetre nekem talán a legellenszenvesebb nép (nyugatról mindenképpen).
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 930
ma kis híján beesett valaki előttem a Philybrückénél Bécsben a metró alá.Amadeus91
szerintem valaki innen a fórumról rád vadászott, csak elvétette 😀JC6
😀

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
ma kis híján beesett valaki előttem a Philybrückénél Bécsben a metró alá.Amadeus91
szerintem valaki innen a fórumról rád vadászott, csak elvétette 😀
több mint 11 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Egy ember a következőt mondja:

"Jelenlegi helyzetemben panaszkodhatnék, de kifejezetten jól vagyok."

A kérdés: hol van ez az ember, mi van vele, mit csinál, és miért mondja ezt?

Igen, tudom, hogy nehéz, én szeretem a fejtörőket. 😀

Neten utánanézni nem ér. 😛
több mint 11 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Köll egy jogász, levelem gyött a Lombardtól. S.O.S. Kérlekérlekkérlek.sutianap
vadibandi.
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 103 — capitaine du château de Vienne 1487
Köll egy jogász, levelem gyött a Lombardtól. S.O.S. Kérlekérlekkérlek.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 930
ma kis híján beesett valaki előttem a Philybrückénél Bécsben a metró alá.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done

ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
zombi rovarok, nagyon kemény

itt egy cikk is róla:  www.livescience.com/5631-zombie-ants-controlled-fungus.html

több mint 11 éve
yooker New York Giants 7 318 — Expect the Best !
nem tudom felbukkantak-e már itt valamelyik topicban ezek a képek , de nagyon jók!

 index.hu/nagykep/2012/10/19/itt_lakik_az_internet/
több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Régi fórumos Móka Miki küldte nekem arckönyvön:
süti
Mondjuk ez Lakatos Bence, lánykorában. 😊

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 810 — No es importante


A czigány

Vajda Péter: Nemzeti képes ábéczé, olvasó és mulattató könyv, magyar szorgalmas fiúk és leányok számára

Pest, 1842


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 810 — No es importante
Ahogy én is utaltam rá, a gond nem az eltaknyolás, hanem arra hajaz ez a film, amikor érzéketlen, tuskó agyhalottak fogyatékos embereket produkáltatnak.
Itt a második gát után valakinek (leginkább a tesitanárnak, vagy bármely felnőttnek a környéken) oda kellett volna menni a leányzóhoz, átkarolni a vállát, és annyit mondani: "hagyd a picsába, hülyeség az egész, ne eröltessók, nem akarsz te kárluiz lenni, ne is törődj vele, reméljük nem fáj, gyere, üljünk le kicsit odébb".
De nem ez történt, hagyták teljesen értelmetlenül szerencsétlenkedni.
Óriási csattanós picsánrugás mindazoknak akiknek köszönhetően ez megtörténhetett.Sobri Jóska
ha egy fogyatékos ember képességeinek határait feszegeti, az becsülendő, ha viszont egy "ép" erőlteti a végletekig, amiben fogyatékos, az szánalomra méltó, ennyi a történet


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
na ezért respect:  index.hu/video/2012/11/11/ha_cselezunk_ugyse_latja_senki/

Toca: nem azzal van itta gond, hogy nem tudja valaki elsőre végigcsinálni. csak taláűn először nem ártana megtanulni, hogy jut át egy gáton. ja igen, és tökre köszi, ha valaki elmagyarázza nekem miről szól a sport, a kitartás és az akarat, mert én ugye nem tudom

több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 634 — Vikings fan
(...) el is taknyolt egy párszor, de csak végigvitte.Amadeus91
Gogo
Hülyék vagytok, le kellett volna baszni már két gát után mert hát mit próbálkozik tovább. A motiváció és a kitartás már szart sem ér!
több mint 11 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
(...) el is taknyolt egy párszor, de csak végigvitte.Amadeus91

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 103 — capitaine du château de Vienne 1487
Ugyammá fijug, sima fézbúkos poén, lementek a mezei futóversenyre azt megcsinálták a kis filmjüket, az epic aza lábnyújtás a háttérben.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 307 — #NoStress
Ahogy én is utaltam rá, a gond nem az eltaknyolás, hanem arra hajaz ez a film, amikor érzéketlen, tuskó agyhalottak fogyatékos embereket produkáltatnak.
Itt a második gát után valakinek (leginkább a tesitanárnak, vagy bármely felnőttnek a környéken) oda kellett volna menni a leányzóhoz, átkarolni a vállát, és annyit mondani: "hagyd a picsába, hülyeség az egész, ne eröltessók, nem akarsz te kárluiz lenni, ne is törődj vele, reméljük nem fáj, gyere, üljünk le kicsit odébb".
De nem ez történt, hagyták teljesen értelmetlenül szerencsétlenkedni.
Óriási csattanós picsánrugás mindazoknak akiknek köszönhetően ez megtörténhetett.