OFF topik

30 feliratkozó

több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
Oxford-Cambridge, nagyon jó
a Kitzbühelt inkább kihagyom, mert végülis erre ott van a téli olimpia (a két olimpia azért elég sok sportágat lefed)

a síugrásnál melyik az a sánc, ahova a legtöbben zarándokolnak el egy versenyre? rémlik valahonnan fél millió néző, de lehet hülyeséget beszélek

beírtam még a Ryder Cup-ot, szerintem az se maradhat ki


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
- A 20/20-et vonalas krikett rajongók nagy ívben fitymálják... jó az Ashes, vagy ugye India-Pakisztán az alap, csak ez megint megfoghatatlan.. ÉN majd írok egy legnagyobb rivalry listát sztem, oda beférne.
- A maratonok közül nehéz választani, mert igazából a bostoni a legöregebb, meg a londonit preferálják sokan... de eléggé egy kaptafára mennek.

Sztem JJ listájában, benne van a monumentalitás/legendásság valamilyen szinten... szóval így tessék jelölni.. aztán JJ választ 😛
Jee, két jelöltem is bekerült.. az Iditarod gondolom a sport picisége miatt maradt ki? 😊

Egy ötletem van még esetleg, bár megértem ha nem fér be:
-Oxford-Cambridge evezősverseny vs olimpiai nyolcasdöntő...

szerk: na még egy, Westminster Dog Show 😀

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
itt tartunk most

csinálni akarok egy sportnaptárat, mert sehol nem találtam ehhez hasonlót
tehát a világ legnagyobb és legnépszerűbb sporteseményeit gyűjteném össze, de tényleg minden sportágnak csak a krémjét, rövid ismertetőkkel, és aktuális dátumokkal (természetesen a tradíciók nyomnak a legtöbbet a latba)

ezeket szedtem össze, kihagytam valamit?

Masters Golf Tournament
Ryder Cup (2 évente)
Kentucky Derby
Epsom Derby
Indy 500
Wimbledon, férfi döntő
BL-döntő
Soccer vb-döntő (4 évente)
Super Bowl
Rose Bowl
Monaco GP
AFL Grand Final
Tour de France
Challenge Cup döntő (rögbi)
NBA Finals
Stanley Cup
MLB World Series
The Ashes (krikett - 2 évente)
Le Mans-i 24 órás autóverseny
The America's Cup (vitorlázás - 3-4 évente)
Weltklasse Zürich (atlétika)
Vasaloppet
Hawaii Ironman
X Games
The Boat Race - Oxford vs. Cambrige (evezés)
Four Hills Tournament (síugrás)
+ Nyári és Téli Olimpia (4-4 évente)JJ
az X-Games is elég vonzó, és a fő síugró-esemény még mindig talonban 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
gabtsi, meggyőztél 😊JJ
yeah😊

btw, jégkorongból egyértelműen az olimpia tűnik most (hogy leáll az nhl is) a legnagyobb presztízsű tornának, de az így önmagában talán nem állja meg a helyét.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Dew Tour?
szerk. semmi, látom már Igor felvetette az X-Gamest
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
1. az ESPN a kő-papír-olló vb-t is közvetíti, ezért nem fogom a sportok közé sorolni a pókert
2. a Twenty20 az angolszász világban ugyan népszerűbb lehet, de ugyanaz rá a válaszom, mint a libertadores-kupára, ha csúcsok csúcsát akarom megtalálni, és egy olyan eseményt ajánlani, amit nem szabad kihagyni, akkor az nálam krikettben a The Ashes (rögbinél is van Heineken Cup, stb.)
3. a K1 GP nem hangzik rosszul, de olyan "megfoghatatlan", akkor már egy szumó-döntőt se szabadna pl. kihagyni... írtam volna boxot is, de egy sportnaptárban nehéz feltüntetni, ha nem rendeznek meg valamit rendszeresen
4. hogy az ausztráloknál a State of Origin mindent visz, erősen vitatnám, a Boxing Day Test kapásból nézettebb, igaz krikett
5. a New York maratont senkire nem beszélném rá, hogy megnézze, ha nagyon ki kell emelni egy maratoni futást, akkor ott az olimpia
6. ilyen Winter Classic-okat nem is tudom, miért említetek meg, én is csak a Rose Bowlt írtam, nem terheltem senkit több college footballal 😛

gabtsi, meggyőztél 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Amúgy egy jégkorong VB (döntő) esetleg?DoM
Egy olyan sportesemény, amelyre a legjobbak szinte sosem mennek el, mert éppen az NHL rájátszásában érdekeltek?Mikey
Lehet hogy csak a hangulat teszi, ami még tv-n keresztül is mindig fantasztikus szokott lenni, és mégis klubok helyett nemzetek versengenek egymással, ami nálam mindig ad pluszt a mókához.DoM
Tuti, hogy csak a hangulat teszi. 😊
Amíg pl. egy Team USA-t olyan játékosok alkotnak, akik NHL-es csapataikban 3-4. sorosok, addig én azt a sorozatot nem tudom komolyan venni. És ahogy látszik, maguk a játékosok sem, mert rengetegen le is mondják a meghívást mindenféle kamu indokokkal még akkor is, ha éppen ráérnének. (Persze kivételek mindig akadnak, de a nagy többség így van vele, ahogy én észrevettem az évek során.)

Ha jégkorong, akkor szvsz egyértelműen a Stanley Kupa döntő a legnagyobb minden szempontból.
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Egy box címmeccset nehezen tudsz kalendárba beletenni, mert nem olyan amiből 1 évben 1 van. Meg nagyon függ attól, h kik játsszanak. Ilyen szempontból nehéz. Amúgy helye lenne, de én nem tudnám hogy kezelni. Meg akkor melyik szervezet, melyik súlycsoport...
A k1 viszont a küzdősportok királya, viszont jóval kisebb pénz van benne mint mondjuk a boxban

A FA kupa csak egy nemzeti kupa. Hiába a legnevesebb azok közül, azért egy BL-hez nem lehet hasonlítani.

A Pokert lehet h nagyon sokan követik, én is szeretem, de ha definiálni kéne, az egy kártyajáték, nem sport. Pankrációt is ad sportadó, attól még az se sport. A euro2 egyszer adott kő-papír-ollót is, ettől máris sport lenne?
Én nem akartam lefikázni a pokert, sőt... de ettől még nem a sport.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
a Kentucky Derby miért előzi meg az Epsom Derbyt ? kis túlzással előbb rendezték, minth az USA létrejött vna.gabtsi
a Kentucky Derby a Triple Crown része, az epsomiról kevesebbet hallhatsz
ha lóverseny, akkor szerintem 10-ből 9 embernek elsőként a Kentucky Derby ugrik be, de javítsatok ki, ha tévedek
JJ
ad1: melyiknek ? a kentucky az us tc része az epsom meg UK-é, vagy az amerikai triple crown az nevesebb mint a brit ?

ad2:én nem vagyok annyira americanzi mint a fórum 90%-a de nehezen hiszem, hogy előbb jutna eszembe egy "másolt" esemény mint az eredeti, +100 éves hagyományról nem is beszélve.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Csak pár megjegyzés (nem olvastam végig minden beírást):

Lehet finnyáskodni, de a WSOP Main Event egyrészt egyértelműen sportesemény (ESPN közvetíti, minden média, szervezet akként kezeli), másrészt a legnagyobb pénzdíjú sportesemény a világon, valamint a liveblogokat, streameket többen követik a világon, mint mondjuk egy NHL döntőt.

A krikett Twenty20 az angolszász világban nagyobb presztizsű, mint a soccer vb döntő.

Soccerből az FA-kupa sorozat/döntő lehet érdekes. Meg talán a BL (BEK) döntő.

Indycar a helyszínen legnézettebb sportesemény az USA-ban, egy versenyen többen vannak, mint bármi máson.

K1 Grand Prix távol-keleten nagyon népszerű, a küzdősportok csúcsrendezvénye.

Sajnos a nehézsúlyú box most halódik, de egy címegyesítő meccs 2 igazi gigász között nem kis érdeklődésre tartana számot.

Ausztráliában a State of Origin mindent visz.

Jéghokiból a Winter Classic egy szintén érdekes esemény, de inkább hagyományai nagyok, mint presztizse.

És esetleg még a londoni/new yorki marathon.

több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
és míg a soccer BL-döntőt az egész világon közvetítik és nézik, a libertadores-kupa fináléja jóval "kisebb" térségre korlátozódikJJ
a wikipedia szerint 135 országban közvetítik.
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
a Kentucky Derby miért előzi meg az Epsom Derbyt ? kis túlzással előbb rendezték, minth az USA létrejött vna.gabtsi
a Kentucky Derby a Triple Crown része, az epsomiról kevesebbet hallhatsz
ha lóverseny, akkor szerintem 10-ből 9 embernek elsőként a Kentucky Derby ugrik be, de javítsatok ki, ha tévedek

és míg a soccer BL-döntőt az egész világon közvetítik és nézik, a libertadores-kupa fináléja jóval "kisebb" térségre korlátozódik


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
soccer eb, copa america, afrika kupa? talán még klub-vbDivat
Ezek miért vetekednének a FIFA VB-vel?Black_Adder
sztem ha már VB döntő és BL döntő is ott van, akkor gondoltam felvetem őket, de úgy látszik szentségtörés volt...sryDivat
Ennyi erővel teniszből RG, USOpen, AusOpen, kerékpárból Giro és Vuelta is, stb....
És a végére egy átláthatatlan, követhetetlen szar lesz belőle.

Minden sportágból csak a legnagyobb kerüljön egy ilyen listára szvsz. És amit JJ írt, abból az jött le, h ő is így akarja... A FIFA VB döntő mellé ezek meg nagyon nem férnek be...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
soccer eb, copa america, afrika kupa? talán még klub-vbDivat
Ezek miért vetekednének a FIFA VB-vel?Black_Adder
sztem ha már VB döntő és BL döntő is ott van, akkor gondoltam felvetem őket, de úgy látszik szentségtörés volt...sryDivat
Mondjuk ha van BL döntő, akkor Copa Libertadores döntő is lehetne (vagy egyik se). Attól függ a presztízse és hagyománya, hogy melyik kontinensről nézzük.
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 174 — Saturday Night Lights
soccer eb, copa america, afrika kupa? talán még klub-vbDivat
Ezek miért vetekednének a FIFA VB-vel?Black_Adder
sztem ha már VB döntő és BL döntő is ott van, akkor gondoltam felvetem őket, de úgy látszik szentségtörés volt...sryDivat
Nem volt az, de ahogy látom, JJ minden globális sportból a csúcsot akarja összeírni, ami klub- és válogatott soccerban a BL és a VB. Mondjuk esetleg a klub-világbajnokság beleférne, ha komolyan vennék 😊

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
soccer eb, copa america, afrika kupa? talán még klub-vbDivat
Ezek miért vetekednének a FIFA VB-vel?Black_Adder
sztem ha már VB döntő és BL döntő is ott van, akkor gondoltam felvetem őket, de úgy látszik szentségtörés volt...sry

|
több mint 12 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
a Kentucky Derby miért előzi meg az Epsom Derbyt ? kis túlzással előbb rendezték, minth az USA létrejött vna.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Amúgy egy jégkorong VB (döntő) esetleg?DoM
Egy olyan sportesemény, amelyre a legjobbak szinte sosem mennek el, mert éppen az NHL rájátszásában érdekeltek?Mikey
Lehet hogy csak a hangulat teszi, ami még tv-n keresztül is mindig fantasztikus szokott lenni, és mégis klubok helyett nemzetek versengenek egymással, ami nálam mindig ad pluszt a mókához.
több mint 12 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Amúgy egy jégkorong VB (döntő) esetleg?DoM
Egy olyan sportesemény, amelyre a legjobbak szinte sosem mennek el, mert éppen az NHL rájátszásában érdekeltek?
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
JJ!

A Tour de France-nál továbbra is feleslegesnek érzem a szakasz kikötését. Olyan, mintha az NBA vagy NHL döntőnél azt írnánk, hogy 7. meccs, vagy soccer VB döntőre, hogy tizenegyes párbaj.

Amúgy egy jégkorong VB (döntő) esetleg?DoM
jogos, a krikett-, rögbi-, jégkorong-vb döntőket viszont kihagyom
Igor ötleteiből a Vasaloppet és a Hawaii Ironman bekerült, a síugráson agyalok most, meg persze jöhetnek még a további tippek


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
TheMileHighCity 1 906 — Colorado Governor
Tavaly óta történelmi jelentőségű:

MLS Cup Final

😀


Denver Sports Blog
Denver Sports Blog twitter
Get In The Ring
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Krikett vb ?
több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
JJ!

A Tour de France-nál továbbra is feleslegesnek érzem a szakasz kikötését. Olyan, mintha az NBA vagy NHL döntőnél azt írnánk, hogy 7. meccs, vagy soccer VB döntőre, hogy tizenegyes párbaj.

Amúgy egy jégkorong VB (döntő) esetleg?
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
sakk vb 😛Bébé
sőt, Albuquerque International Balloon Fiesta vagy Bassmaster Classic
sajnos a látványosság is ugyanolyan fontos, és hogy ne arról vitázzunk, sport-e egyáltalán

síugráshoz nem értek, azt meg kellene szavaztatnom 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 482 — rabszolga
sakk vb 😛