NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Olimpia

25 feliratkozó

több mint 6 éve
dawyd728 3 829
Azért, ha nem játszanánk ezt a játékot, számomra a férfi alpesi számok nagyon fájdalmasak lennének. Gyakorlatilag 7 eddigi érmes közül egy sem tartozik a inkább kedveltek közé. Se Svindal, se Jansrud, se Hirscher, se Pinturault, se Mayer nem a kedvencem, sőt. Feuz és Muffat-Jeandet kb neutrális. Itt is Ligety és di Aliprandini rögtön elszállt.. Akik élen állnak, azok közül is Olsson az első, akinek a győzelmét nem bánnám.
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
Gabo csapata ma is elég jó volt sajna, dawyd pedig megcsinálta az olimpia legundorítóbb mákolását egy bizonyos cseh atlétával 😛 őket szerintem már nem fogjuk meg, a bronzért még meccselhetek talán.
Igor
Lehet jobban is jött ki, h nem dugtam fel a pofám. Így is megkaptam azért a program végére. 😀

Amúgy most nézegettem holnap 2, hétfőn 0, kedden 0, szerdán 3, csütörtökön 3, péntek 5, szombat 5 és vasárnap 0 db versenyzőm lesz. Ez 18 lövés az olimpia második felében. Az elsőben csak éremből 15 jött össze.. Nekem most a következő 3 nap a túlélésről szól. Plusz az alpesi sí csapatversenyen kívül nincs versenyzőm csapatban. Szerintem 200 pontot se fogom elérni. Shiffrin 10 pontja (ami 8, mert Holdener csak 4-et hozott volna) nagyon hiányzik, vagy a két 2-3x-os szorzójú egyszámos főfavoritom dupla 0-ja is súlyos bukta. Ha ezekből csak 16-20 pont jött volna, most ott állnék gabokockával szorosan.
dawyd728
A 18 kifejezetten jó szám.. ez szerintem több mint ami gabonak vagy nekem van, de igazából az a kérdés ebből mennyi a komoly éremesély.
200 pontot senki nem fogja elérni, még a győztes sem.
Igor
Én 17 fix éremesélyt számoltam magamnak még hátra, ennél több indulóm lesz, de csak a reális dobogós lehetőségeket vettem figyelembe. (pl Domrachevával már nem számolok, noha nyilván ott lesz mindkét váltóban)
gabokocka
Én annyit azért messze nem látok nálad, mondjuk 13-14 éremesély... szóval ha nyersz 10+-at, és hozol mondjuk 60-70 pontot, az már elég jó lesz... és azzal már simán megnyerheted szerintem.
De elég sok minden függ a csapatszámoktól (főleg svéd alpesi csapat, meg persze sífutóváltók)

Mondjuk nekem kb 20 indulásom van összesen hátra, szóval... 😕

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 216 — Keep pounding
Gabo csapata ma is elég jó volt sajna, dawyd pedig megcsinálta az olimpia legundorítóbb mákolását egy bizonyos cseh atlétával 😛 őket szerintem már nem fogjuk meg, a bronzért még meccselhetek talán.
Igor
Lehet jobban is jött ki, h nem dugtam fel a pofám. Így is megkaptam azért a program végére. 😀

Amúgy most nézegettem holnap 2, hétfőn 0, kedden 0, szerdán 3, csütörtökön 3, péntek 5, szombat 5 és vasárnap 0 db versenyzőm lesz. Ez 18 lövés az olimpia második felében. Az elsőben csak éremből 15 jött össze.. Nekem most a következő 3 nap a túlélésről szól. Plusz az alpesi sí csapatversenyen kívül nincs versenyzőm csapatban. Szerintem 200 pontot se fogom elérni. Shiffrin 10 pontja (ami 8, mert Holdener csak 4-et hozott volna) nagyon hiányzik, vagy a két 2-3x-os szorzójú egyszámos főfavoritom dupla 0-ja is súlyos bukta. Ha ezekből csak 16-20 pont jött volna, most ott állnék gabokockával szorosan.
dawyd728
A 18 kifejezetten jó szám.. ez szerintem több mint ami gabonak vagy nekem van, de igazából az a kérdés ebből mennyi a komoly éremesély.
200 pontot senki nem fogja elérni, még a győztes sem.
Igor
Én 17 fix éremesélyt számoltam magamnak még hátra, ennél több indulóm lesz, de csak a reális dobogós lehetőségeket vettem figyelembe. (pl Domrachevával már nem számolok, noha nyilván ott lesz mindkét váltóban)

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
Lesznek talán 5-en egy másodpercen belül...

Na jó, én asszem elmegyek aludni, hátha előidézek még egy Ledecka jellegű meglepetést 😊

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
dawyd728 3 829
btw megmenekültetek. Ledecka nem áll oda a lesikláshoz, készül a parallel snowboard számára.
dawyd728
Mintha lett volna esélye... 😛 hogy is van az a villámmal?
Igor
egy smiley lemaradt. 😀
több mint 6 éve
dawyd728 3 829
Mr. GS elég halovány volt. Nem is értem mitől volt 4. esély a fogadóirodáknál.
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
btw megmenekültetek. Ledecka nem áll oda a lesikláshoz, készül a parallel snowboard számára.
dawyd728
Mintha lett volna esélye... 😛 hogy is van az a villámmal?

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
dawyd728 3 829
btw megmenekültetek. Ledecka nem áll oda a lesikláshoz, készül a parallel snowboard számára.
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 216 — Keep pounding
Ez így Hirscher versenye

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
dawyd728 3 829
Jáj..
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 216 — Keep pounding
Mekkorákat perecelnek itt a végén...

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
Itt hogy van? A két futamot osszeadjak?
fodi91
Igen, és a másodikban majd fordított sorrendben indulnak.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
fodi91 196
Itt hogy van? A két futamot osszeadjak?
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
Bazz, Feller, ezt hogy lehetett így elszúrni a végén...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 649 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mi az a “szélkompenzáció?”
A 90-es évekből nem emlékszem semmi ilyesmire.
Sobri Jóska
pár éve vezették be
eaglesmcnabb
De miként számolják?
Egzakt vagy szubjektív?
És mennyire képezi le a valóságot?
Sobri Jóska
Statisztikai alapon. Minden sáncra évekre visszamenőleg megnézték, hogy a szembeszél, oldalszél, hátszél milyen hatással volt az ugrók tényleges ugrására az "elvárhatóhoz" képest. Az "elvárható" persze 1 ugrónál hasraütés, de sok száz ugró, évenként sok tízezer ugrásánál már elég nagy minta.

Az a baj, hogy a síugrásban a szél döntő hatású. Ha jó szembeszelet kapsz, sánc rekordot dönthetsz, ha meg éppen hátszelet, tizenöt-húsz méterrel is rövidebbet ugorhatsz, pedig mindent ugyanolyan jól csinálsz. Szóval kompenzáció nélkül egy szerencsejáték az egész. A kompenzáció a kisebbik rossz. De rossz.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 24 402 — nabege2@yahoo.com
Mi az a “szélkompenzáció?”
A 90-es évekből nem emlékszem semmi ilyesmire.
Sobri Jóska
Mivel nem az nyer, aki a legnagyobbat ugorja, hanem aki a legtöbb pontot kapja, sajnos muszáj ezeket bevezetni.
Nekem nem tetszik, valamennyire külsősök döntenek.
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
Gabo csapata ma is elég jó volt sajna, dawyd pedig megcsinálta az olimpia legundorítóbb mákolását egy bizonyos cseh atlétával 😛 őket szerintem már nem fogjuk meg, a bronzért még meccselhetek talán.
Igor
Lehet jobban is jött ki, h nem dugtam fel a pofám. Így is megkaptam azért a program végére. 😀

Amúgy most nézegettem holnap 2, hétfőn 0, kedden 0, szerdán 3, csütörtökön 3, péntek 5, szombat 5 és vasárnap 0 db versenyzőm lesz. Ez 18 lövés az olimpia második felében. Az elsőben csak éremből 15 jött össze.. Nekem most a következő 3 nap a túlélésről szól. Plusz az alpesi sí csapatversenyen kívül nincs versenyzőm csapatban. Szerintem 200 pontot se fogom elérni. Shiffrin 10 pontja (ami 8, mert Holdener csak 4-et hozott volna) nagyon hiányzik, vagy a két 2-3x-os szorzójú egyszámos főfavoritom dupla 0-ja is súlyos bukta. Ha ezekből csak 16-20 pont jött volna, most ott állnék gabokockával szorosan.
dawyd728
A 18 kifejezetten jó szám.. ez szerintem több mint ami gabonak vagy nekem van, de igazából az a kérdés ebből mennyi a komoly éremesély.
200 pontot senki nem fogja elérni, még a győztes sem.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
dawyd728 3 829
...Shaw White utolsó menete...
dawyd728
Nem basztatás, de Shaun White.
Csak mert őt még ismerem és kedvelem. 😉

 pmcvariety.files.wordpress.com/2018/02/shaun-white.jpg?w=1000&h=563&crop=1
Sobri Jóska
Shawn akart lenni amúgy, de az sem Shaun, szóval köszi.
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 014 — #NoStress
...Shaw White utolsó menete...
dawyd728
Nem basztatás, de Shaun White.
Csak mert őt még ismerem és kedvelem. 😉

 pmcvariety.files.wordpress.com/2018/02/shaun-white.jpg?w=1000&h=563&crop=1

több mint 6 éve
dawyd728 3 829
Gabo csapata ma is elég jó volt sajna, dawyd pedig megcsinálta az olimpia legundorítóbb mákolását egy bizonyos cseh atlétával 😛 őket szerintem már nem fogjuk meg, a bronzért még meccselhetek talán.
Igor
Lehet jobban is jött ki, h nem dugtam fel a pofám. Így is megkaptam azért a program végére. 😀

Amúgy most nézegettem holnap 2, hétfőn 0, kedden 0, szerdán 3, csütörtökön 3, péntek 5, szombat 5 és vasárnap 0 db versenyzőm lesz. Ez 18 lövés az olimpia második felében. Az elsőben csak éremből 15 jött össze.. Nekem most a következő 3 nap a túlélésről szól. Plusz az alpesi sí csapatversenyen kívül nincs versenyzőm csapatban. Szerintem 200 pontot se fogom elérni. Shiffrin 10 pontja (ami 8, mert Holdener csak 4-et hozott volna) nagyon hiányzik, vagy a két 2-3x-os szorzójú egyszámos főfavoritom dupla 0-ja is súlyos bukta. Ha ezekből csak 16-20 pont jött volna, most ott állnék gabokockával szorosan.

Szerkesztette: dawyd728
több mint 6 éve
dawyd728 3 829
Na ma inkább aludtam. Utána délelőtt dolgom volt, és csak felvételről kezdtem visszanézni a programot. Kezdésként mi volt itt, te jó ég. 😀😀😀 Loch bukása és Shaw White utolsó menete után számomra a női super-g és Ledecka menete a harmadik klasszikus pillanat, de közöttük is kiemelkedő. 10 pont a zsákban, de hogy... Szerintem hamar meg fogtok utálni az alpesi pontjaim miatt. Mondjuk ez egy disznó mázli volt.

Már tegnap paráztam, amikor láttam Vonn egyessel jön. SG-ben első három kb vakon jön. A többiek addig tudják nézni őket, h hol melyik kanyarban kell esetleg más megközelítéssel menni, mint bejárás során gondolták. Innentől Vonn dobogóban sem bíztam. A hibájáig 5. részidőt jötte, szóval akár még így is benne volt az érem. Brignone kb azt hozta, amit vártam. Reális éremesélye nem volt. Ez nagyon nem hasonlított a bad kleinkirchheim-i lejtőre. Ekkor kb átmentem Goggia szurkolóba (aki Shiffrin mellett btw a kedvencem). 2. időmérőpontnál torony magasan a legjobb volt. A végül harmadik Weiratherre is 2 tizedet vert addig... Óriási tempót hozott a technikás részre és ahol amúgy alig dobott el bárkit is a pálya, ott őt igen és azzal vége is lett. 😕 Nem tudom mennyi esélye lesz Vonn ellen lesiklásban, de szerintem neki ez volt a nagy lehetősége. Se Gut, se Weirather, se Vonn, se senki nem ment extrát, a győztesen kívül (😀). Simán benne volt az arany. Kezdtem megbarátkozni a lichtensteini arannyal, (nem volt nehéz 😊 ) erre Fenninger vette át a vezetést. 😀 Nem örültem neki, Weirather nagyon megérdemelte volna. Plusz ez volt az első olimpiája. 2x kellett olimpia évében kés alá feküdnie. Plusz szerintem Fenningert a nagy versenyeken elért eredményei miatt felülértékelik a valós tudásánál, de azért nem is sajnáltam tőle. 15 hónapja még paródia volt, ahogy síelt. Kb mint Brem manapság. Pontszerzés volt akkoriban a célja, majd nagy nehezen 1-1 dobogót is elcsípett, idén már küzdenie se kellett az olimpiai keretbe kerüléshez, de még mindig rohadt messze volt a 3 évvel ezelőtti, összetett vk győztes szintjétől. Viszont több év magához képest gyatra eredmények ellenére se dobta be a törülközőt és újra csúcs közelébe küzdötte magát. Nagyon inspiráló a története. Ahogy néztem vissza a futamot, már majdnem elkapcsoltam, mert 9 éremosztó számot kell bepótolnom, de mondom még a 8. körösömet megnézem mire megy a gyengébbik alpesi számában. 😀 Gondolom leírtátok ma, nem is akarom ragozni, ekkora outsider győztes, nem váltakozó körülmények miatt alpesi síben szinte kizárt. Max olyanokra emlékszem, mint Ivica 60-as rajtszám feletti szlalom győzelme Aspenban. Az is ugye 2 futamos szám és a másodikban már nem volt ilyen sokkoló. Aki ilyet csinál, az mindig egy óriási klasszis berobbanásainak első pillanatai. Ismertük Ledeckát. Tudtuk, ha minden kijön neki lesiklásban top6-8 is meglehet. De ez? Én utoljára ekkorát Edit 6. (később 7.) helye után üvöltöttem 4 éve. 😀 Tetejében én is draftoltam. 😀😀😀 Még most is a hatása alatt vagyok.
Amit gabokocka is írt, azzal maradéktalanul egyetértek, h Weirather-Gut-Fenninger trió közül ő tudta legkönnyebben megemészteni, amikor már az IOC vezér is gratulál a győzelméhez, akkor egy outsider verje meg. A másik kettővel szemben a világ igazságtalansága lett volna egy utolsó utáni pillanatos bukás. Mondjuk Gut és a negyedik hely így sem szép történet. Szurkolok neki, h legalább egy érem összejöjjön neki, de nagyon nehéz lesz.


Aztán jött a női váltó. Óriási taktikai csatával, amit egy generációk harca zárt le. A 2000-es évek sprint királynője a '10-es évek spint királynője ellen. Zseniális volt. Lehetett volna ugyan szorosabb is, mint Fauner és Daehlie között, de tapintható volt a feszültség, ahogy Bjoergen a hosszú hajrára gyúr, míg Nilsson a célegyenesre. Mondjuk azt még most sem értem miért Jacobsen és miért nem Falla került be.. Szerintem az Oestberg&Bjoergen páros klasszikus stílus után képes lett volna 20-30sec előnyt adni a Haga&Falla párosnak. Mindenesetre jó, h így döntöttek, mert a Nilsson-Bjoergen csatáról lemaradtunk volna. Ezek után remélem, h Bjoergen bekerül a sprint váltóba Falla mellé. Jó lenne megadni neki a lehetőséget a 3 aranyra és a legeredményesebb téli olimpikon címre.

Short Track is körömrágós lett Petra és Sanyi jóvoltából. Sajnos a tetőpontra nem értünk fel, de van még két lövésünk, plusz a váltó.

Aztán ez a síugrás is csoda jó verseny volt. Sok nézővel, a verseny színvonalához illő széllel. Ilyenkor gondolok vissza az egy héttel ezelőtti agyrémre, és továbbra sem értem..

Biathlon lett kicsit lapos. Ott azért Kuzmina helyett egy Maekaeraeinen, Wierer aranynak, de egyáltalán éremnek is nagyon örültem volna.

Szkeleton, női slopestyle és ffi szabad program még előttem áll, vagy az orosz-amerikai derbi is, de ezek lehet már max csak hajnalban, vagy egyáltalán nem. Ezek nélkül is zeniális nap volt a mai. Sok ilyet még. 😊
több mint 6 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Btw Wenggel azért így utólag eléggé kiszúrtak. Jacobsen 50 másodpercet kapott Kallától, ennyit minimum tudott volna ő is + Oestbergnél is jobban ment síatlonban és sprintben is, 10 km-en is hasonlóan szarok voltak, ráadásul a klasszikus elvileg inkább az ő műfaja, mint Oestbergé, szóval nem biztos, hogy akár első emberként sokkal rosszabbat ment volna (bár ez azért elég valószínű, mert Oestberg olyat ment, mint Kalla, de legalábbis nem lett volna messze), de Jacobsennél biztos tudott volna jobbat. Nem igazán érte, mi volt itt az elképzelés, legalább a Vk-teljesítménye miatt megérdemelte volna, hogy berakják, taktikailag sem lett előny a kihagyásából.

több mint 6 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
De miként számolják?
Egzakt vagy szubjektív?
És mennyire képezi le a valóságot?
Sobri Jóska
Egzakt. Megnézték, hogy mekkora szél milyen eredményeket hozott különböző sáncokon, és viszonyították az ugró teljesítményéhez, amit amúgy szokott csinálni. Ehhez viszonyítva vezették be. Sokkal jobbak lettek tőle a versenyek, nem számít annyit, hogy milyen szélben ugrasz, de azért nem kompenzál mindent, akinek szembeszele van, még mindig jobban jár, de már nem annyira.

több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 339 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Mi az a “szélkompenzáció?”
A 90-es évekből nem emlékszem semmi ilyesmire.
Sobri Jóska
pár éve vezették be
eaglesmcnabb
De miként számolják?
Egzakt vagy szubjektív?
És mennyire képezi le a valóságot?
Sobri Jóska
szél erőssége és iránya alapján.

Valamennyit kompenzál, tehát jobb mintha nem lenne , de kevesebbet kompenzál azért, mint kéne. Szerintem

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 014 — #NoStress
Mi az a “szélkompenzáció?”
A 90-es évekből nem emlékszem semmi ilyesmire.
Sobri Jóska
pár éve vezették be
eaglesmcnabb
De miként számolják?
Egzakt vagy szubjektív?
És mennyire képezi le a valóságot?