Olimpia

25 feliratkozó

több mint 11 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 681 — no es importante
de normál emberi szemmel nézve értékelhetetlen úgy igazából, és unalmas, nem látványos. kishaszi
hagyjuk már ezt a hülyeséget, a "normál emberi szem" alatt a sajátodat érted?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Igor: fizikailag lehet megterhelő a golf, de normál emberi szemmel nézve értékelhetetlen úgy igazából, és unalmas, nem látványos. Statikus ráadásul. Nem önmagával a létezésével van gondom, mert anno én is figyelgettem Faldoékat, Normanékat, így hírekből, meg a golfos filmek is jók😊, de ettől még a feniteket nézve nem való olimpiára-

A szumót meg hagyjuk szintén, tényleg baromi jó, hogy zsírpacnik lökdösik egymást, elnézést a jappóktól, tudom, hogy náluk nemzeti sport, meg férfi szépségek a szumósok, de azért a jó ízlésnek is szabjunk határt, ha lehet. Én se mászkálok ujjatlan pólóban, meg felső nélkül az utcán, és nem csak azért, mert nem vagyok cigány, hanem mert ami nem való, az nem való, nem mutogatja magát az ember, ha nem muszáj.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 256 — 49ers GM
Hát nem tudom, a szabadfogásban, ahol asszem nem golyó van, hanem korongfeldobás, és nem parter, hanem a peches fél lábát összenyalábolhatja a győztes fél, ott a meccsek fele ezen dőlt el konkrétan, ráadásul emlékeim szerint ott nem váltott módon megy a kedvezményezettség, hanem sorsolnak minden szakaszban, vagyis simán lehet, hogy valaki egymás után kétszer kerül szopóágra.

Ja, és maga ez a helyzet szabadfogásban szinte védhetetlen.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Nemtom miért jött fel a golyózás, szerintem ezen már többé-kevésbé túllépett a sportág. Peking übergáz volt, de Londonban csak a legnagyobb súlycsoportokban számított jelentős mennyiségben a golyózás, nagyon látványos és kifejezetten élvezhető meccsek voltak mindkét fogásnemben. Ráadásul ugye elég sok helyen űzik magas szinten, szemben akár az öttusával, a tollassal (ami Dánia+Távol-Kelet 3-4 országa) vagy a pingpong (kínai háziverseny). És akkor a hagyományról még nem is beszéltünk.

A golffal hülyeség összevetni, az egy tényleg öt kontinensen népszerű sportág, egyetlen ellenérv vele szemben az, hogy nem tudni, mekkora presztízse is lesz egy olimpiának, ha nem lesz benne a top10 legjelentősebb versenyben, akkor nem igazán éri meg. Ugyanez a gond a baseballal is, ha sikerülne a hokihoz hasonlóan egyezséget kötni az MLB-vel, és legalább WBC-szintű dolog lenne az olimpiából, nem is lehetne vitás, hogy helye van az olimpián.

Amúgy amennyire én tudom, az említett hét új pályázó mellett a birkózás is ott van a listán, szóval lehet, minden marad a régiben. Az orosz sportdiplomácia nemtom pontosan milyen erős jelenleg, de durván kicsesztek velük az elmúlt években, talán ezt vissza tudják lobbizni. Nehéz ellenfélnek tűnik a karate (bár már így is van két távol-keleti küzdősport a programban), a squash és tán a görkori, bár szerinzem az gáz lenne.

több mint 11 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 522 — Panthers fan
profi birkózok jobban elfáradnának attól a kis sétafikától (mármint elsőre), mint a profi golfozók egy kis birkózástólJakehomer
szeretem a golfot (nagyszerű a blogod!), de azért ezt erősen megkérdőjelezném... nehezen tudok elképzelni a birkózásnál intenzívebb sportot idő/erőkifejtés tekintetében (súlyemelés és hasonlók kivételével)jjncaa
Persze, igazad van, teljesen más jellegű a két erőkifejtés. A birkózás természetesen ezerszer intenzívebb, de ha kifújod magad egy meccs után, akkor újra gyakorlatilag fullon tudsz pörögni (egy nap több meccset is lenyomnak). A golfnál meg pont fordítva, igazából csak később érzed magad rohadt fáradtnak. De aki még nem golfozott sose, az tényleg gyorsan meghal, már ha jól csinálja 😊 Egyszerűen olyan izmokat kell megmozgatni, amiket egyébként soha nem szokott az ember, hiába vagy nagyon fitt, ez megvisel.

Szerk: köszi!

Tepper takarodj!
több mint 11 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
Mint a fórum egyik legnagyobb olimpia.fanatikusa, először majdnem én is úgy reagáltam mint itt legtöbben a birkózás kapcsán... aztán egy picit jobban belegondolva: őszintén szólva, annyira mégsem zavar a dolog, sőt valamilyen szinten még kicsit örülök is neki..

Egy dolog hogy ősrégi/tradicionális sport, de ami mostanában birkózás néven megy az se az ókori, se a relatíve régi újkori játékokkal össze nem vethető. Remélem, hogy ez valamit elindít, és megpróbálnak a golyózás és más szabályok módosításával érdekesebbé tenni (én pl. a jelenlegi 1 nap 1 súlycsoport-féle struktúrát is el lehetne vetni, inkább mondjuk 2*5 perces meccseket visszahozni.)
Magasan a legunalmasabb küzdősport az összes közül.. őszintén szólva, én szumót is sokkal szívesebben néznék: látványosabb/érdekesebb lenne nézői szempontból.

(Hasonló helyzetben van szerintem az öttusa is, ami már elég régóta, sztem min Atlanta óta a késélen táncol, és csak annak köszönheti bennmaradását, hogy Coubertin báró kedvenc sportja volt.. de ugyanúgy a saját sírját ássa, és ezzel a kombinált számmal pláne még nagyobbat löktek rajta a gödör felé.. hiába próbálták "izgalmassá" tenni, igazából csak lebutították, és "kéttusává" tették (vívás+lovaglás)

Ugyanakkor természetesen vannak olyan sportágak, amelyeket szemrebbenés nélkül és jóval hamarabb száműztem volna az olimpiáról (trambulin az abszolút nyerő, aztán a két szexista "sportág" az RSG és a szinkronúszás, vagy mondjuk a BMX,.. most elsőre ennyi ugrik be, biztos van egy-kettő ami kimaradt) de ettől függetlenül nem lehet elvitatni, hogy a birkózás az utóbbi egy-két évtizedben csak lefelé csúszott a lejtőn.

Amúgy a golf, és JJ listájáról "szkvass" nálam simán bent lenne: szerintem tollashoz/pingponghoz simán mérhető ütősport látványosságot/népszerűséget tekintve... és igazából több nemzetnek lenne esélye éremre benne 😀
A golfra ugyanez áll (aki megkérdőjelezi hogy sport az próbálja ki és mondjuk 7 kilométer gyaloglás meg 80 ütés után beszéljen 😛 mellesleg pingponghoz is odalehet állni sörhassal) ráadásul olyan sport hogy simán meg lehet rendezni úgy, hogy a többit ne zavarja, mert speciális helyszín kell hozzá.. én örülök neki, hogy bevezették.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 11 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 484 — Sic semper tyrannis!
profi birkózok jobban elfáradnának attól a kis sétafikától (mármint elsőre), mint a profi golfozók egy kis birkózástólJakehomer
szeretem a golfot (nagyszerű a blogod!), de azért ezt erősen megkérdőjelezném... nehezen tudok elképzelni a birkózásnál intenzívebb sportot idő/erőkifejtés tekintetében (súlyemelés és hasonlók kivételével)jjncaa
Ezt osztom. Azért a golfot nem kéne hasonlítani egy kontakt sporttal még ha a szíved csücske is.Az ökölvívás is igen kimerítő még 5 perc alatt is megdöglesz, ha kapod az ütéseket. A jégkorong is fárasztó, főként ha egy-kettőt ütközöl két sprint között. Még az amerikaifoci a legkönnyebb ezek közül, ott a másnap a szar...

Ezeket csak azért mondom mert mindet kipróbáltam már.
több mint 11 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 681 — no es importante
profi birkózok jobban elfáradnának attól a kis sétafikától (mármint elsőre), mint a profi golfozók egy kis birkózástólJakehomer
szeretem a golfot (nagyszerű a blogod!), de azért ezt erősen megkérdőjelezném... nehezen tudok elképzelni a birkózásnál intenzívebb sportot idő/erőkifejtés tekintetében (súlyemelés és hasonlók kivételével)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 522 — Panthers fan
😕
Nevetséges. A golf bezzeg már Rióban is lesz, mert egy kis sétafika a szabadban, na az kell az olimpiára.
Robilluma
A birkózás kivételét is hülyeségnek tartom, de garantálom neked, hogy a profi birkózok jobban elfáradnának attól a kis sétafikától (mármint elsőre), mint a profi golfozók egy kis birkózástól. Láttam én már magyar válogatott hokist a seggén venni a levegőt egy kis ütögetés után, pedig alig találta el a labdát 😊 Érdemes kipróbálni, mielőtt ilyen dolgokat leírsz (ez mindenre vonatkozik).

Amúgy meg nem újdonság, hogy a NOB egy katasztrófa, az olimpia már rég elvesztette azt a szellemiségét, ami miatt létrehozták, illetve feltámasztották. Hány igazi amatőr sportoló vesz részt manapság?

Tepper takarodj!
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Vagy a lovaglás. Sokkal jobb a birkózásnál, ott a korong helyett a lovak döntenek.
Robilluma
Ejj, most a lelkembe tapostál! A lovaglásnál nem a lovak döntenek, ha érdekel, leírom bővebben, miért nem. Az olimpián lovassportágak vannak, a sport más tészta - galopp, ügető.tomi-tomi
Ugyanaz az eredmény született volna, ha a lovakat az erősorrendjük szerint (gondolom azért ilyen nagyjából létezik, öttusa versenyeket alapul véve) felcseréljük a versenyzőknél?Robilluma
Nagyjából nincs ilyen a lovassportban. (Néhány éve rendeznek ilyesmi versenyszámot a látvány, a hecc kedvéért, ahol az első négy lovas mindegyik lóval megy egy pályát és úgy hirdetnek eredményt - ha jól emlékszem -, külön ló és lovas sorrendet is. Az öttusa lovaglása az esetek döntő többségében a sportág megcsúfolása, a legtöbb öttusázó retteg a lovaktól. Ott a lovak alapvetően egy szintet képviselnek, hogy kijöjjön a lovasok közötti különbség. Persze nem tud 100 %-osan egyenszilárdságú lenni egy öttusa verseny lóállománya. )

A lósportnak ez a filozófiája, ott a lovak közti különbséget próbálják kiegyenlíteni a handicap rendszerrel (súly illetve távköz hátrány). Így aztán lehet rájuk fogadni ezerrel. (Btw ilyesmire törekszik az NFL a paritásra törekvéssel, az esélyek kiegyenlítésével. A draftsorrend kialakítása tipikus handicap módszer.) Ott elméletileg a lovasnak (zsokénak, hajtónak) nincs jelentősége. De azért vannak sztár zsokék, hajtók.

A lovassport egy páros sportág, ahol az egyik tagnak négy lába van. A lovak is olimpiai bajnokok, érmesek, helyezettek!
Ahogy teniszben nem tudod megmondani, hogy ha A-t kicserélem C-re, akkor B ugyanarra a teljesítményre képes, így van a lovassportban is. Itt nagyon szigorú szabályok vannak, verseny előtt X idővel (hónapokról van szó) a saját lovason kívül csak lemozgatásra ülhet fel más és még a lépő munka is tilos! Talán nem jön át TV-n, de például díjugratásban az olimpián a széles akadály (oxer) kb. megegyezik egy terepjáró méreteivel (1,6 m magas és 2,0 m széles), a díjlovagló Nagydíj program betanítása minimum 4-5 éves képzés eredménye. A military tereppályájára meg az menjen, akinek nem túl kedves az élete. 😀
Szóval, a lovak szerepe egy árnyalatnyival több, mint a birkózásban a színes golyóké, korongoké. 😀

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 273 — capitaine du château de Vienne 1487
A legnagyobb nézettséget a gangbanggel lehetne generálni, csak a pontszámokat kell hozzá rendelni, meg éccaka se lenne üres a rendezvény. 😊


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Trambulin! Az kell az Olimpiára!

Meg zsonglőrök, meg oroszlánidomár... Ja, nem, az más.
Bohócok. 😕

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
Robilluma Pittsburgh Steelers 2 907 — Whatever it takes
Vagy a lovaglás. Sokkal jobb a birkózásnál, ott a korong helyett a lovak döntenek.
Robilluma
Ejj, most a lelkembe tapostál! A lovaglásnál nem a lovak döntenek, ha érdekel, leírom bővebben, miért nem. Az olimpián lovassportágak vannak, a sport más tészta - galopp, ügető.tomi-tomi
Ugyanaz az eredmény született volna, ha a lovakat az erősorrendjük szerint (gondolom azért ilyen nagyjából létezik, öttusa versenyeket alapul véve) felcseréljük a versenyzőknél?


If you are looking for the identity of the Steelers franchise in 2013, just stop it.
- 2013 Pittsburgh Steelers running game: 86,4 yard/game, 27th in the league (3,5 y/c, 29th).
- 2013, Steelers@Patriots 31-55, 610 total yards by the Patriots. More points and more yards than any team ever had amassed against a Steelers franchise in business now for 81 NFL seasons.
- The Steelers' run defense allowed 115,6 yards per game (4,3 y/c) in 2013.
WAKE UP TOMLIN!
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Vagy a lovaglás. Sokkal jobb a birkózásnál, ott a korong helyett a lovak döntenek.
Robilluma
Ejj, most a lelkembe tapostál! A lovaglásnál nem a lovak döntenek, ha érdekel, leírom bővebben, miért nem. Az olimpián lovassportágak vannak, a sport más tészta - galopp, ügető.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Robilluma Pittsburgh Steelers 2 907 — Whatever it takes
😕
Nevetséges. A golf bezzeg már Rióban is lesz, mert egy kis sétafika a szabadban, na az kell az olimpiára.
Meg a kismillió, laikus számára megkülönböztethetetlen és közvetíthetetlen vitorlázó szám...
Vagy a lovaglás. Sokkal jobb a birkózásnál, ott a korong helyett a lovak döntenek.
Birkózáshoz nem kell semmi, csak egy ellenfél és egy birkózószőnyeg (vagy még az sem). Bárhol lehet űzni. A lovaglás meg a vitorlázás kicsit más kategória.
(Az is szép lesz, amikor az összes ex-szovjet birkózójelölt inkább megy cselgáncsozni...)


If you are looking for the identity of the Steelers franchise in 2013, just stop it.
- 2013 Pittsburgh Steelers running game: 86,4 yard/game, 27th in the league (3,5 y/c, 29th).
- 2013, Steelers@Patriots 31-55, 610 total yards by the Patriots. More points and more yards than any team ever had amassed against a Steelers franchise in business now for 81 NFL seasons.
- The Steelers' run defense allowed 115,6 yards per game (4,3 y/c) in 2013.
WAKE UP TOMLIN!
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 273 — capitaine du château de Vienne 1487
Ájjá csak meg, a bézbó már egyszer megbukott, nem-e, s akkor most addig nyomkodják ki-be, amíg minnél több sportágat ki nem szorít?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 801 — Saturday Night Lights
azért keménynek tartom, hogy négyévente eljátsszák, hogy hagyománytiszteletből Görögországban gyújtják meg a lángot, viszont szemrebbenés nélkül kihúznak egy hagyományos sportágat a versenyek közül.slowmotion
Gáz a birkózás kihúzása, de megjegyzem, a pankráció is hagyományos olümpiai sportág volt, ma pedig Hulk Hogan. Szóval változnak az idők.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 203 — Cowboys fan
azért keménynek tartom, hogy négyévente eljátsszák, hogy hagyománytiszteletből Görögországban gyújtják meg a lángot, viszont szemrebbenés nélkül kihúznak egy hagyományos sportágat a versenyek közül.
több mint 11 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 571
egyetértek azzal, hogy a birkózást nem kéne kivenni, de valami reform kéne, kötöttfogásban mindenképpen. taekwondo is elég unalmas volt Pekingben, aztán hoztak pár új szabályt, jobban büntetik a passzivitást, aztán egész látványos és izgalmas lett a sport Londonban. bár hallom, hogy ezt is ki akarják venni, nem csak a birkózást, nem örülnék neki.

choose life
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 739 — Apu ökölbeszorított keze
Azért kis súlycsoportokban sok ázsiai országban is komoly sportolók vannak...európában is űzik sokan szemben a vusu-val.
Nem tudni mennyire komoly ez a hír és mennyi előkészítés előzte meg a NOB részéről ha ez tényleg igaz.
Ha az akkor kb itthon reszeltek is a sportágnak eddig sem volt fényes az anyagi helyzetük ami volt azt is az olimpia révén kapták ...

Gondolom ez után jön a kajak kenu a csocsózásért cserébe...

több mint 11 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 681 — no es importante
Lassan tényleg nem marad már semmi a hagyományos sportágak közül, és majd nézhetjük a vusu meccseket, ami így egy-két videót elnézve biztos, hogy nem lenne egyáltalán előrelépés a birkózáshoz képest látványosságban.Schleck
csak le kell adni valamelyik keradón a Jackie Chan főszereplésével készült Wushu című filmet, és már is meg van alapozva a sportág hazai tábora


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 273 — capitaine du château de Vienne 1487
I. NOB, Luzán, Svejc.
II. SUI = 1 bronz kötöttből
III. összefüggés mértéke: holisztikus


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 256 — 49ers GM
Hát, sajnos várható volt, ahol egy korong feldobása dönti el a meccsek 90%-át, főleg szabadfogásban, ott nem nagyon van miről beszélni. Ráadásul kb. a volt szovjet utódállamokon kívül kis túlzással a kutya nem birkózik, és nem is annyira élvezhető a dolog a hülye szabályok miatt laikus szemmel.somoskovig
Egyetértek, hogy meg lehetne reformálni valahogy értelmesen a szabályokat, hogy látványosabbak legyenek a meccsek, de az egész sport kitörlése iszonyú nagy hülyeség szerintem. És nem hiszem, hogy ez az a sport, amit legkevesebb helyen űznek az olimpián szereplők közül. Amellett, hogy szinte csak ezt űzik komoly szinten a volt szovjet államokban a nyilvánvalóan doppingon alapuló súlyemelésen kívül, az USA-ban is nagyon sokan birkóznak, Iránban konkrétan nemzeti sport, sok helyen vannak tradíciói.

Lassan tényleg nem marad már semmi a hagyományos sportágak közül, és majd nézhetjük a vusu meccseket, ami így egy-két videót elnézve biztos, hogy nem lenne egyáltalán előrelépés a birkózáshoz képest látványosságban.Schleck
Ez viszont nem a NOB hatásköre, hanem a sportági szövetségé, ők meg a jelek szerint elvannak ezekkel a szabályokkal.

Az amerikai ifjúsági birkózók meg táplálkozzanak változatosan, nőjenek nagyra és menjenek az NFL-be. 😊

több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Hát, sajnos várható volt, ahol egy korong feldobása dönti el a meccsek 90%-át, főleg szabadfogásban, ott nem nagyon van miről beszélni. Ráadásul kb. a volt szovjet utódállamokon kívül kis túlzással a kutya nem birkózik, és nem is annyira élvezhető a dolog a hülye szabályok miatt laikus szemmel.somoskovig
Egyetértek, hogy meg lehetne reformálni valahogy értelmesen a szabályokat, hogy látványosabbak legyenek a meccsek, de az egész sport kitörlése iszonyú nagy hülyeség szerintem. És nem hiszem, hogy ez az a sport, amit legkevesebb helyen űznek az olimpián szereplők közül. Amellett, hogy szinte csak ezt űzik komoly szinten a volt szovjet államokban a nyilvánvalóan doppingon alapuló súlyemelésen kívül, az USA-ban is nagyon sokan birkóznak, Iránban konkrétan nemzeti sport, sok helyen vannak tradíciói.

Lassan tényleg nem marad már semmi a hagyományos sportágak közül, és majd nézhetjük a vusu meccseket, ami így egy-két videót elnézve biztos, hogy nem lenne egyáltalán előrelépés a birkózáshoz képest látványosságban.

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 256 — 49ers GM
Azt se tudom, mi a f*sz az a vusu...