Olimpia

25 feliratkozó

több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
nehéz lenne néha úgy gondolni valamire, hogy nem kizárólag saját magadból indulsz ki? szerinted nem látványos, oké, már ötödszörre írod le, és ez hol kellene meghasson bárkit is?jjncaa
Nem kell meghatnia. Természetesen kinek a pap, kinek a ministráns fiú, de floorball-lacrosse, sport és olimpia szellemisége viszonylatban ha a golf nektek a befutó ám legyen neked igazatok, bár érvet nem hallottam még a felől, hogy miben jobb, de részemről lezárva.
1 indokot azért elfogadtam volna, de sebaj. Így jártam.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 682 — no es importante
Azt írtam, hogy a globális okokat tekintve elfogadom, ha nem lesznek olimpiai sportágak, de attól még 100x inkább ott lenne a helyük, mint a golfnak.kishaszi
Ha 100x inkább, akkor egy valódi érvet mondj, ami nem a szokásos "szerintem blabla", hanem a NOB nézőpontjából, üzleti szempontból, a valóságot figyelembe véve is akceptálható, hogy a világ egyik legnépszerűbb, legeladhatóbb, jól közvetíthető, egyszerű, stb. sportjánál ugyan miért lenne inkább ott a helye a lacrosse-nak.Sobri Jóska
Nem szerintem bla-bla, mert ezzel az erővel én is azt mondom, hogy a NOB érvei blabla kategória. Kurvára nem érdekel mennyire biznisz a golfközvetítés a NOB-nak, sportról beszélek, meg sportteljesítményről, aminél szubjektív blablaként nálam az számít, hogy látványos. Tőlem aztán legyen ott a golf, de ne várja el tőlem senki, hogy tapsoljak, örüljek, meg bólogassak hozzá, hogy ez mennyire jó, hogy van nekünk címszóval, mert egy vicc, ha az olimpiai szellemiségről van szó. Ezzel az erővel a fedett-pályás távolbarecskázás is lehetne olimpiai sportág, ha mondjuk a Való Világ szintjén akarnék példát hozni. Utóbbi nézettsége is gondolom kurva nagy lehetett meg eladható, de attól még egy rakás fos.kishaszi
nehéz lenne néha úgy gondolni valamire, hogy nem kizárólag saját magadból indulsz ki? szerinted nem látványos, oké, már ötödszörre írod le, és ez hol kellene meghasson bárkit is?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 256 — 49ers GM
Semennyire, de én nem is védtem ezzel semmilyen programra vonatkozó döntést.

több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Hát, amikor majd VV Alekosz több száz millió dolláros reklámszerződéseket köt világcégekkel, az is lesz.somoskovig
...és ez mennyire konvergál az olimpia eszméjéhez?
Csak érdeklődöm.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 256 — 49ers GM
Azt írtam, hogy a globális okokat tekintve elfogadom, ha nem lesznek olimpiai sportágak, de attól még 100x inkább ott lenne a helyük, mint a golfnak.kishaszi
Ha 100x inkább, akkor egy valódi érvet mondj, ami nem a szokásos "szerintem blabla", hanem a NOB nézőpontjából, üzleti szempontból, a valóságot figyelembe véve is akceptálható, hogy a világ egyik legnépszerűbb, legeladhatóbb, jól közvetíthető, egyszerű, stb. sportjánál ugyan miért lenne inkább ott a helye a lacrosse-nak.Sobri Jóska
Nem szerintem bla-bla, mert ezzel az erővel én is azt mondom, hogy a NOB érvei blabla kategória. Kurvára nem érdekel mennyire biznisz a golfközvetítés a NOB-nak, sportról beszélek, meg sportteljesítményről, aminél szubjektív blablaként nálam az számít, hogy látványos. Tőlem aztán legyen ott a golf, de ne várja el tőlem senki, hogy tapsoljak, örüljek, meg bólogassak hozzá, hogy ez mennyire jó, hogy van nekünk címszóval, mert egy vicc, ha az olimpiai szellemiségről van szó. Ezzel az erővel a fedett-pályás távolbarecskázás is lehetne olimpiai sportág, ha mondjuk a Való Világ szintjén akarnék példát hozni. Utóbbi nézettsége is gondolom kurva nagy lehetett meg eladható, de attól még egy rakás fos.kishaszi
Hát, amikor majd VV Alekosz több száz millió dolláros reklámszerződéseket köt világcégekkel, az is lesz.

több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Azt írtam, hogy a globális okokat tekintve elfogadom, ha nem lesznek olimpiai sportágak, de attól még 100x inkább ott lenne a helyük, mint a golfnak.kishaszi
Ha 100x inkább, akkor egy valódi érvet mondj, ami nem a szokásos "szerintem blabla", hanem a NOB nézőpontjából, üzleti szempontból, a valóságot figyelembe véve is akceptálható, hogy a világ egyik legnépszerűbb, legeladhatóbb, jól közvetíthető, egyszerű, stb. sportjánál ugyan miért lenne inkább ott a helye a lacrosse-nak.Sobri Jóska
Nem szerintem bla-bla, mert ezzel az erővel én is azt mondom, hogy a NOB érvei blabla kategória. Kurvára nem érdekel mennyire biznisz a golfközvetítés a NOB-nak, sportról beszélek, meg sportteljesítményről, aminél szubjektív blablaként nálam az számít, hogy látványos. Tőlem aztán legyen ott a golf, de ne várja el tőlem senki, hogy tapsoljak, örüljek, meg bólogassak hozzá, hogy ez mennyire jó, hogy van nekünk címszóval, mert egy vicc, ha az olimpiai szellemiségről van szó. Ezzel az erővel a fedett-pályás távolbarecskázás is lehetne olimpiai sportág, ha mondjuk a Való Világ szintjén akarnék példát hozni. Utóbbi nézettsége is gondolom kurva nagy lehetett meg eladható, de attól még egy rakás fos.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Oké, lehet félreértettem. Semmi problémám nincs a tollaslabdával és azzal sem, hogy népszerűsíted, csak ezt nem a legjobb időben teszed. Ettől függetlenül nem szeretném az olimpián látni, mert így is van éppen elég olyan sport amit leginkább az ázsiai lobbi miatt tettek be az étlapra (trambulin pl.).Blaise
Köztünk az a különbség, hogy Te nem szeretnéd a tollast az olimpián látni, én ezt a bírkózásról nem mondom, pedig ötvenszer inkább megnézek egy 16 közé páros meccsett a lengyelek és a németek között, mint egy kötöttfogású bírkózómeccsett egy iráni és grúz között. Nem hinném, hogy egy ötaranyas sportág miatt került volna ki a bírkózás, és a bírkózás ellen sem szóltam, ezért a nem legjobb időben teszem irreleváns, hisz most került terítékre. A nem a legjobb helyen, nem a legjobb embereknek az lehet. És egy bírkózót meg is értek, mennyire fájdalmas lehet ez.
Sztem azon kellett volna elgondolkozni a bírkozás szerelmeseinek, hogy egy 72 érmes sportágban szabad-e olyan szabályokat behozni, ami egyértelműen a nézettség és látványosság ellen hatnak (nagyon tetszett a hasonlat a tizenegyes rugással, ahol akkor nyerhet csak a nem kedvezményezett, ha ki tudja védeni a tizenegyest)? Biztos, hogy szükség van 18 számra? Öttusában meghozták az áldozatokat, vívásban úgyszintén. Megmaradtak (épphogy) Mondjuk ennek a logikának ellentmond a kajak ahol pont Londonban volt új szám, mondjuk veszélyeztetett sport is. Lehet, hogyha mondjuk bírkózásban 18 szám helyett csak 14 lett volna, az öttusa esik ki. Ami nekünk magyaroknak ugyszint, ha nem jobban fájna. Trambulint sztem nem ázsiaik miatt tették be, az első két olimpián érmesük sem volt, csak ezt is "megtanulták" és a tornadominanciájukat kamatoztatták.
De tényleg nem akarom ezt ragozni. Megértem a bírkózás szerelmeseinek fájdalmát. Sajnálom.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 19 173 — Vikings fan
ha pusztán a "látványosság" amúgy a döntő, akkor a férfi labdarúgás miért része a programnak? 😊jjncaa
Bevallom férfiasan én a soccert levenném a programról, ha csak nem vállalja a FIFA és a klubok h bizony felnőtt válogatottak játszanak az olimpián.empty taxi
Teljesen mindegy, mikor felnőtt válogatottak voltak akkor is telibeszarták már jó ideje. EB után 2 héttel szerinted kit érdekel az Olimpia ?
Simán le kéne venni, mert szerintem egy olyan sport nem való Olimpiára, amiben a, nem olimpia szintű, értsd legjobb csapatok játszanak b, nem az Olimpia a legnagyobb érdem
több mint 11 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
14 ember dönt ilyen horderejű kérdésekben, ez a vicc



itt vannak a tagok:
 www.olympic.org/executive-board?tab=composition

(most nézem csak, az egyes profiloknál fel van sorolva, hogy milyen sportokat űznek/űztek, vicces átolvasni 😀 - ha most fogadni kellene, a fallabdára tennék, mint új olimpiai sportág)jjncaa
😊
Na, nézzük a sportembereket:

Pl.
Mr Ser Miang NG:
Sports career
Participated in various international, continental and regional yacht racesSir Craig REEDIE:
Sports career
Participation in badminton competitions at national and international level (1962-1970)
(bocs! 😊)
Mr John D. COATES
Sports practised
Rowing (coxswain)
Mrs Gunilla LINDBERG
?????
Dr René FASEL
Sports career
Ice-hockey player for Fribourg Gottéron (1960-1972)
Mr Willi KALTSCHMITT LUJÁN
Sports career
Player, Guatemalan Major League Baseball; boxing official at several Olympic Games and regional and world championships
..... tényleg ők döntenek?
.......tényleg vicc!




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 11 éve
Blaise 2 113 — Fuck "Continuity"!
Félreértesz. Én nem a bírkózás ellen szóltam. És főleg nem azt mondtam, hogy magyaroknak bármi esélyük lenne. Egy a fiamat érintő megjegyzést szmájlival raktam, nem kell ide keverni. Én az eredeti lefitymáló megjegyzésre reagáltam. A Te hozzászólásodf legalább érthető. Úgyanez vonatkozik a vizilabdára is. Balkánon olaszokon, spanyolokon, oroszokon, amikon kívül sehol nem űzik magas szinten, az elmúlt 7 olimpián 7 ország szerzett csak érmet de a legtöbbet a magyar. Persze, hogy maradjon. Mert magyarok vagyunk. És ez érv. De az, hogy máshol nem űzik magas szinten, csak hobbi sport, nem nézik ez nem érv (meg nem is igaz). Ulpi hozzászólásában is benne volt a birkózásban a nézettség hiánya, a látványosság hiánya is szerepet játszik. De mindegy, nem a bírkózást akarom én kivetetni, csak egy helytelen megjegyzést próbáltam helyretenni. A 9-10 edzést a magyar gyerekre írtam, Mark Zwiebler napi 8 órát edz pl és magas szinten űzi (de még mennyire).
A tollaslabda népszerűsítése a célom, de ezzel inkább ártok neki itt, úgyhogy visszavonulót fújok
(Bár nem 4 súlycsoport, de női lég, papir közép, ami óta terítéken van Japán a 9 számban 7 arany 2 ezüst. Ez is elég erős dominancia. Na Ezzel nem nagyon tudsz vitatkozni, és innentől kezdve ha a női bírkózásnak ha nem is igaz, hogy nincs helye az olimpián, ha meg kell fontolni a programból kidobni egy sportágat, akkor benne kell legyen elgalább a top5ben a kirakásra jelöltek között.)
De peace kívánom, hogy maradjon meg a bírkozás.diverdoc
Oké, lehet félreértettem. Semmi problémám nincs a tollaslabdával és azzal sem, hogy népszerűsíted, csak ezt nem a legjobb időben teszed. Ettől függetlenül nem szeretném az olimpián látni, mert így is van éppen elég olyan sport amit leginkább az ázsiai lobbi miatt tettek be az étlapra (trambulin pl.).
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 273 — capitaine du château de Vienne 1487
Menjünk mondjuk semleges terepre. A gyöplabda csak számomra érthetetlen módon van ily magas státuszban?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
A kijelölt részek mutatják azt a sztereotipiát amit a sportág nem ismerete miatt gondolsz. Hobbi és hétvégén??? Magyar juniorok heti 9-et-10-et edzenek. Szted a Kínán Indonézián (ők egyébként a Taufik éra utáni generációváltás miatt sehol sem voltak Londonban) és Dánián kívül csak hétvégenként ütögetnek? Nem szived csücske az oké, de legalább a tényeket vedd figyelembe. Pont azokban az országokban, amelyeket a bírkozás mellett felhoztál (Skandinávia, Orosz, JAPÁN (ahol nemzeti sport)) nagyon magas szinten űzik (értsd nem hétvégi, tóparti ütögetés). 15 érmet osztottak ki Londonban ezen 7 ország osztozott. Bírkozásban a 72 érmen 21 ország. Én ugyanezt tudom mondani, amit Te (Dánia, Kína, meg még egy két ázsiai): Oroszok, japánok, irániak, meg a FÁK országai. Na én az ilyen sportágakat kipaterolnám. Írod, hogy a világ nagyobb részén nem nézik. Hát próbáld a VILÁGOT értelmezni. Abba beletartozik Grúzián, Örményországon, Iránon, Oroszországon kívül Kína, Indonézia, Japán, India,stb., stb, a maga pár százezer lakosával. Hosszútávfutást nem akarod kipaterolni? Úgyis kenyai, vagy etióp nyer!
Ha a tollasban is lenne súlycsoport, bal kezes, jobb kezes versenyszám, és felugrásos és felugrás nélküli válfaj és itt is lenne 72 érem, nem csak kínaiak nyernének. Pl a + 120 kilos felugrás nélkült valószínüleg amerikai nyerné.diverdoc
Heti 9-10 edzést lenyom simán bármelyik magyar birkózó és nekik sokkal nagyobb esélyük van olimpián érmet szerezni. Minden tiszteletem a magyar tollasozóknak, de nekik kb annyi esélyük van egy rizsföldekről beszalajtott vágottszemű ellen mind mondjuk a trójai falónak az epsoni derbin. Ezért talán nem olyan nagy probléma, hogy bármennyire is bizonygatod, hogy nem csak néhány ország játssza ezt a sportot nem nagyon fog meghatni, mert kikerül egy olyan sportág a palettáról amiben sikeresek vagyunk és bekerül egy olyan ami biztosan nagyon látványos ha pattogó csapkodó ázsiaiakat akarsz látni a döntőben (direkt sarkítottam le kegyetlenül).
Blaise
Félreértesz. Én nem a bírkózás ellen szóltam. És főleg nem azt mondtam, hogy magyaroknak bármi esélyük lenne. Egy a fiamat érintő megjegyzést szmájlival raktam, nem kell ide keverni. Én az eredeti lefitymáló megjegyzésre reagáltam. A Te hozzászólásodf legalább érthető. Úgyanez vonatkozik a vizilabdára is. Balkánon olaszokon, spanyolokon, oroszokon, amikon kívül sehol nem űzik magas szinten, az elmúlt 7 olimpián 7 ország szerzett csak érmet de a legtöbbet a magyar. Persze, hogy maradjon. Mert magyarok vagyunk. És ez érv. De az, hogy máshol nem űzik magas szinten, csak hobbi sport, nem nézik ez nem érv (meg nem is igaz). Ulpi hozzászólásában is benne volt a birkózásban a nézettség hiánya, a látványosság hiánya is szerepet játszik. De mindegy, nem a bírkózást akarom én kivetetni, csak egy helytelen megjegyzést próbáltam helyretenni. A 9-10 edzést a magyar gyerekre írtam, Mark Zwiebler napi 8 órát edz pl és magas szinten űzi (de még mennyire).
A tollaslabda népszerűsítése a célom, de ezzel inkább ártok neki itt, úgyhogy visszavonulót fújok
(Bár nem 4 súlycsoport, de női lég, papir közép, ami óta terítéken van Japán a 9 számban 7 arany 2 ezüst. Ez is elég erős dominancia. Na Ezzel nem nagyon tudsz vitatkozni, és innentől kezdve ha a női bírkózásnak ha nem is igaz, hogy nincs helye az olimpián, ha meg kell fontolni a programból kidobni egy sportágat, akkor benne kell legyen elgalább a top5ben a kirakásra jelöltek között.)
De peace kívánom, hogy maradjon meg a bírkozás.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 11 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 682 — no es importante
14 ember dönt ilyen horderejű kérdésekben, ez a vicc



itt vannak a tagok:
 www.olympic.org/executive-board?tab=composition

(most nézem csak, az egyes profiloknál fel van sorolva, hogy milyen sportokat űznek/űztek, vicces átolvasni 😀 - ha most fogadni kellene, a fallabdára tennék, mint új olimpiai sportág)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 273 — capitaine du château de Vienne 1487
pölö ő is annyira izgalmas mint a kínaitollas


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Blaise 2 113 — Fuck "Continuity"!
A kijelölt részek mutatják azt a sztereotipiát amit a sportág nem ismerete miatt gondolsz. Hobbi és hétvégén??? Magyar juniorok heti 9-et-10-et edzenek. Szted a Kínán Indonézián (ők egyébként a Taufik éra utáni generációváltás miatt sehol sem voltak Londonban) és Dánián kívül csak hétvégenként ütögetnek? Nem szived csücske az oké, de legalább a tényeket vedd figyelembe. Pont azokban az országokban, amelyeket a bírkozás mellett felhoztál (Skandinávia, Orosz, JAPÁN (ahol nemzeti sport)) nagyon magas szinten űzik (értsd nem hétvégi, tóparti ütögetés). 15 érmet osztottak ki Londonban ezen 7 ország osztozott. Bírkozásban a 72 érmen 21 ország. Én ugyanezt tudom mondani, amit Te (Dánia, Kína, meg még egy két ázsiai): Oroszok, japánok, irániak, meg a FÁK országai. Na én az ilyen sportágakat kipaterolnám. Írod, hogy a világ nagyobb részén nem nézik. Hát próbáld a VILÁGOT értelmezni. Abba beletartozik Grúzián, Örményországon, Iránon, Oroszországon kívül Kína, Indonézia, Japán, India,stb., stb, a maga pár százezer lakosával. Hosszútávfutást nem akarod kipaterolni? Úgyis kenyai, vagy etióp nyer!
Ha a tollasban is lenne súlycsoport, bal kezes, jobb kezes versenyszám, és felugrásos és felugrás nélküli válfaj és itt is lenne 72 érem, nem csak kínaiak nyernének. Pl a + 120 kilos felugrás nélkült valószínüleg amerikai nyerné.diverdoc
Heti 9-10 edzést lenyom simán bármelyik magyar birkózó és nekik sokkal nagyobb esélyük van olimpián érmet szerezni. Minden tiszteletem a magyar tollasozóknak, de nekik kb annyi esélyük van egy rizsföldekről beszalajtott vágottszemű ellen mind mondjuk a trójai falónak az epsoni derbin. Ezért talán nem olyan nagy probléma, hogy bármennyire is bizonygatod, hogy nem csak néhány ország játssza ezt a sportot nem nagyon fog meghatni, mert kikerül egy olyan sportág a palettáról amiben sikeresek vagyunk és bekerül egy olyan ami biztosan nagyon látványos ha pattogó csapkodó ázsiaiakat akarsz látni a döntőben (direkt sarkítottam le kegyetlenül).
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
A kijelölt részek mutatják azt a sztereotipiát amit a sportág nem ismerete miatt gondolsz. Hobbi és hétvégén??? Magyar juniorok heti 9-et-10-et edzenek. Szted a Kínán Indonézián (ők egyébként a Taufik éra utáni generációváltás miatt sehol sem voltak Londonban) és Dánián kívül csak hétvégenként ütögetnek? Nem szived csücske az oké, de legalább a tényeket vedd figyelembe. Pont azokban az országokban, amelyeket a bírkozás mellett felhoztál (Skandinávia, Orosz, JAPÁN (ahol nemzeti sport)) nagyon magas szinten űzik (értsd nem hétvégi, tóparti ütögetés). 15 érmet osztottak ki Londonban ezen 7 ország osztozott. Bírkozásban a 72 érmen 21 ország. Én ugyanezt tudom mondani, amit Te (Dánia, Kína, meg még egy két ázsiai): Oroszok, japánok, irániak, meg a FÁK országai. Na én az ilyen sportágakat kipaterolnám. Írod, hogy a világ nagyobb részén nem nézik. Hát próbáld a VILÁGOT értelmezni. Abba beletartozik Grúzián, Örményországon, Iránon, Oroszországon kívül Kína, Indonézia, Japán, India,stb., stb, a maga pár százezer lakosával. Hosszútávfutást nem akarod kipaterolni? Úgyis kenyai, vagy etióp nyer!
Ha a tollasban is lenne súlycsoport, bal kezes, jobb kezes versenyszám, és felugrásos és felugrás nélküli válfaj és itt is lenne 72 érem, nem csak kínaiak nyernének. Pl a + 120 kilos felugrás nélkült valószínüleg amerikai nyerné.diverdoc
A tény az, hogy bár sokan űzik, nemzetközi szinten esélyük nincs. Az, hogy Londonban Dánián kívül másnak ezüstöt sem sikerült nyernie kínán kívül, szerintem mindent elmond. Tudom amúgy, hogy Magyarországon is komoly pingpongélet van pl., mégis a hobbikategóriába sorolnám be őket edzésszámtól függetlenül, mert totál sansztalanok világszinten akár az 50. kínai ellen is. Nekem ez tóparti ütögetés, bármennyire magas szintű is ez és bármennyi munka van mögötte. A magyarországi amerikaifociban is sok munka van (már ahol), mégis, ha tízszer olyan jók lennének, mint most, akkor sem nevezném őket valódi profinak, sanszuk nem lenne az amerikaiak ellen.

Természetesen a Távol-Kelet is a világ része, nem feltétlenül a tollas ellen vagyok, ha a pingpongot teszik ki helyette, ugyanannyira elégedett lennék. A hosszútávfutás azért nem jó példa, mert az atlétika kétségkívül a no1 sport az olimpiákon, ennek ellenére objektíven abból is bőven lehetne vágni, engem nem zavarna, ha kevesebb gyaloglás lenne, vagy a női 10 km és a férfi 5 km kikerülne, stb., függetlenül attól, hogy szeretem. A birkózásban is lehetne kevesebb súlycsoport, de ha most szimplán egész sportágak kirakásáról beszélünk, Ebben pedig az éremeloszlás okán szerintem a tollasnál kevés alkalmasabb sportág van, talán a pingpong még objektíven ilyen.

Birkózásból nem tudsz olyan négy súlycsoportot összeírni akár random módon, ahol egy ország úgy dominálna, mint a tolalsban Kína. Persze ez a kvalifikációs rendszer miatt is van így, de nem kizárólag. Ha ki is vesszük a második-harmadik kínai indulókat, akkor is nézzük meg mondjuk az elmúlt két olimpia végeredményeit, és úgy már megint nem tudsz olyan négy súlycsoportot írni birkózásból, ahol mind a 2x4 aranyat egy ország vitte volna el. Ezzel nem nagyon tudsz vitatkozni, és innentől kezdve a tollasnak ha nem is igaz, hogy nincs helye az olimpián, ha meg kell fontolni a programból kidobni egy sportágat, akkor benne kell legyen elgalább a top5ben a kirakásra jelöltek között. Persze a kínai lobbi miatt erre egyelőre nincs sansz.

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
Én már magyarul gondolkoztam egy hasonló blog indításán. Itt van twitteren.
 twitter.com/OlympicWrstlng
Ha 150 ezren követik, írnak egy petíciót
_____________________________________________________

Tudtommal nem csak a látványosság volt a döntő. Hanem a nézettség hiánya is. Valamint a dopping és a globális lefedettség nemzeti sportként.
Sztem ha doppingprobléma van, akkor tiltsák be az összes kerékpárversenyt, úszást, a nehézatlétikát kompletten. Nem folytatom.
Lefedettség a többi jelölt sportágra vonatkozott inkább. Birkózáshoz nem kell semmi, olcsó. Két rövid gatya meg egy szőnyeg. Ezért van mindenhol birkózás, lehet hidegben, forróságban is bemenni egy bármilyen terembe és birkózni.

A nézettségről annyit, hogy nézhetetlen, mert rosszak a szabályok. Kis túlzással mindkét versenyző arra vár, hogy melyikük megy le négykézláb, és akkor felfordítja. Ezért a céljuk, hogy ne történjen semmi. Vagyis az is jó, ha nem történik. Így passzívak, és lepörög a óra. Meg kell oldani, évek óta nagyon rossznak tartom ezt. Számomra ez a fő gond. De ennyi erővel sok sportágat nem néznek ennyien sem.

(Mert például nekem fingom nincs, mik a szabályai a szinkronúszásnak, akárminek. Csak azt értem belőle, hogy forognak a vízben, aztán egyik nemzet nyer, aki zsűritag. De hogy miért ennyi pontot kap, aki kapja, miért nem többet vagy kevesebbet, az rejtély. Mert csak. Ez nem sport számomra, ez politika. Szépségverseny. De felőlem lehet, csak nem fogom nézni.)


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
A birkózás kivételét fogjuk fel nagyhatalmi játszmának, az oroszok így pont annyival fognak kevesebb érmet nyerni, hogy végleg ne szólhassanak bele az amerikai-kínai versenyfutásba.Dzsokijuing
Ebben pedig igazad van. Ez mindig is nagyhatalmi játszma volt. Francia-olasz tengely: pl vívás, Szovjet dominancia pl bírkkózás,USA dominancia pl baseball, kínai dominancia a hagyományos ázsiai sportok (bár tök mindegy, mert minden sportra ki tudnak tenyészteni egy egyolimpiás bajnokot).
Van egy másik aspektusa is egyébként ennek a kérdésnek (bár szentimentális és naiv, és tudom nem erről szól). Olimpia a népek, egyszerű emberek számára a sportok seregszemléje. Mindenki számára hozzáférhető, tömegsportként is megjeleníthető, az egészséges életmódra nevelő sportoknak ott kell lenni. Úszás, futás, foci (soccer), kézi stb. Erre a pénz beszél, nézettség, anyagiak, stb ellenérveket én is tudom, tisztában vagyok vele. De a szó eredetei, nemes értelmében pl a pingpongot inkább tartom OLIMPIAI sportnak, mint a vitorlázást (még ha 27 nemzet nyert is aranyat). A bírkózás is ide tartozik, és a tollas is.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 11 éve
4dam Philadelphia Eagles 155
ha pusztán a "látványosság" amúgy a döntő, akkor a férfi labdarúgás miért része a programnak? 😊jjncaa
Bevallom férfiasan én a soccert levenném a programról, ha csak nem vállalja a FIFA és a klubok h bizony felnőtt válogatottak játszanak az olimpián.empty taxi
A VB-n látod a felnőtteket az nem elég? Szerintem inkább kosárlabdába is be kéne vezetni a korhatárt.


Fly Eagles Fly!
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 801 — Saturday Night Lights
A birkózás kivételét fogjuk fel nagyhatalmi játszmának, az oroszok így pont annyival fognak kevesebb érmet nyerni, hogy végleg ne szólhassanak bele az amerikai-kínai versenyfutásba.


Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 254 — Lájkold a zsűrit!
ha pusztán a "látványosság" amúgy a döntő, akkor a férfi labdarúgás miért része a programnak? 😊jjncaa
Bevallom férfiasan én a soccert levenném a programról, ha csak nem vállalja a FIFA és a klubok h bizony felnőtt válogatottak játszanak az olimpián.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 682 — no es importante
ha pusztán a "látványosság" amúgy a döntő, akkor a férfi labdarúgás miért része a programnak? 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
hány különböző nemzet nyert aranyat az alábbi sportágakban összesen?

tollaslabda: 4
íjászat: 10
strandröplabda: 4
öttusa: 10
gyephoki: 9
vitorlázás: 27
szinkronúszás: 3
asztalitenisz: 3
taekwondo: 14
birkózás: ~30
triatlon: 7
vízilabda: 10

a tollaslabda, a pingpong, az íjászat és a taekwondo egyértelműen az ázsiaiak "kedvéért" van benn a programban, a kínaiak 46, a dél-koreaiak 38 aranyat húztak be ezeken eddigjjncaa
Ez teljesen jogos. BTW: Ők nem a világ? Olvasd vissza én mikre reagáltam. " sok helyen űzik magas szinten szemben a tollaslabdával" és a " világ nagy részén nem nézik" " hobbisport, hétvégén ütögetnek".
3-4 olimpia óta olimpiai sportágat ahol max 5 aranyat adtak ki nevetséges sztem olyan sportággal összehasonlítani ahol 18 aranyat adnak oda/per olimpia és nem 20 éve. Ha csak a Te példádat nézzük strandröplabda, szinkronúszással hasonlíitható inkább össze. Vagy mondjuk baseballal. De igazándiból lényegtelen ez a vita, én az eredeti megjegyzés miatt reagáltam.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 11 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 682 — no es importante
hány különböző nemzet nyert aranyat az alábbi sportágakban összesen?

tollaslabda: 4
íjászat: 10
strandröplabda: 4
öttusa: 10
gyephoki: 9
vitorlázás: 27
szinkronúszás: 3
asztalitenisz: 3
taekwondo: 14
birkózás: ~30
triatlon: 7
vízilabda: 10

a tollaslabda, a pingpong, az íjászat és a taekwondo egyértelműen az ázsiaiak "kedvéért" van benn a programban, a kínaiak 46, a dél-koreaiak 38 aranyat húztak be ezeken eddig


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Nem a sportágat minősítettem, de mint azt te is írtad, nemzeti szinten a dánok mellett csak pár távol-keleti ország versenyzői szólnak bele az érmek sorsába. Éppen ezért bár hobbitollasozni sokan hobbitollasoznak, de a világ legnagyobb része nem nézi a tollast az olimpián, függetlenül attól, hogy szereti-e hétvégénként játszani. Egy-egy ember példája ezen nem soakt változtat sztem. A birkózás ezzel szemben a FÁK mellett Kelet-Európában, Franciaországban, Skandináviában, Amerikában, Japánban és Iránban is nagyon komoly szinten van űzve, innen bármikor előjöhet egy-egy érmes, sokan követik az olimpiát éppen emiatt.

Az, hogy a tollas látványos, intenzív, stb. sportág-e, nem igazán szempont szerintem. Nekem nem a szívem csücske, nem is értek hozzá, de ez nem számít különösebben, viszont az tény, hogy világszinten nem rúghat labdába Kína és Indonéziam mellett akárki. Elég ránézni a londoni éremtáblára, vagy a pekingire (ami egy nagyon régispecifikus sportágat mutat) én az ilyen sportágakat függetlenül azok sportérékétől kipaterolnám, a pingpongot is, öttusát is, akár a vízilabdát is (bár az az amerikai sikerek miatt úgysem jön szóba).Rajna


A kijelölt részek mutatják azt a sztereotipiát amit a sportág nem ismerete miatt gondolsz. Hobbi és hétvégén??? Magyar juniorok heti 9-et-10-et edzenek. Szted a Kínán Indonézián (ők egyébként a Taufik éra utáni generációváltás miatt sehol sem voltak Londonban) és Dánián kívül csak hétvégenként ütögetnek? Nem szived csücske az oké, de legalább a tényeket vedd figyelembe. Pont azokban az országokban, amelyeket a bírkozás mellett felhoztál (Skandinávia, Orosz, JAPÁN (ahol nemzeti sport)) nagyon magas szinten űzik (értsd nem hétvégi, tóparti ütögetés). 15 érmet osztottak ki Londonban ezen 7 ország osztozott. Bírkozásban a 72 érmen 21 ország. Én ugyanezt tudom mondani, amit Te (Dánia, Kína, meg még egy két ázsiai): Oroszok, japánok, irániak, meg a FÁK országai. Na én az ilyen sportágakat kipaterolnám. Írod, hogy a világ nagyobb részén nem nézik. Hát próbáld a VILÁGOT értelmezni. Abba beletartozik Grúzián, Örményországon, Iránon, Oroszországon kívül Kína, Indonézia, Japán, India,stb., stb, a maga pár százezer lakosával. Hosszútávfutást nem akarod kipaterolni? Úgyis kenyai, vagy etióp nyer!
Ha a tollasban is lenne súlycsoport, bal kezes, jobb kezes versenyszám, és felugrásos és felugrás nélküli válfaj és itt is lenne 72 érem, nem csak kínaiak nyernének. Pl a + 120 kilos felugrás nélkült valószínüleg amerikai nyerné.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P