Olimpia

25 feliratkozó

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 009 — #NoStress
Tóta csak provokált, semmiféle új nézőpontot nem adott. atapapa
Pontosan. (mint az esetek túlnyomó többségében amúgy)
Igor
Szerintem nem csak, de ezen már nem érdemes pörögni.
Viszont ha sima provokációnak tekinted, annak elég jó (mint az esetek túlnyomó többségében amúgy)

több mint 12 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 451
jó cikk, kellett már
 olimpia.origo.hu/london/20120814-a-sportpszichologusok-tortek-meg-a-nem-letezo-magyar-atkot.htmljjncaa
És nagyon nagy igazság van benne.

- Mondjuk Sanyi bá amekkora pszichológus... 😀 Helyében inkább csendben maradtam volna. 😀szaba
Tökéletesen hozta a begyepesedett piás oldschool edző szerepét. 😀Schleck
több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
A siget nem felejtettem.. 😊 és örülök, hogy nem lett igazam.

Minden favoritunk bejött (talán csak Janics/vízilabdacsapat volt apró csalódás) és voltak meglepik is... nagyon jó volt kint is élőben, próbálok majd egy hosszabb összefoglalót is írni még.

El kell kezdeni spórolni Rióra.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 309 — No 1 Zhang Yufei fan
Tóta csak provokált, semmiféle új nézőpontot nem adott. atapapa
Pontosan. (mint az esetek túlnyomó többségében amúgy)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
jó cikk, kellett már
 olimpia.origo.hu/london/20120814-a-sportpszichologusok-tortek-meg-a-nem-letezo-magyar-atkot.htmljjncaa
És nagyon nagy igazság van benne.

- Mondjuk Sanyi bá amekkora pszichológus... 😀 Helyében inkább csendben maradtam volna. 😀szaba
Tökéletesen hozta a begyepesedett oldschool edző szerepét. 😀

több mint 12 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 451
jó cikk, kellett már
 olimpia.origo.hu/london/20120814-a-sportpszichologusok-tortek-meg-a-nem-letezo-magyar-atkot.htmljjncaa
És nagyon nagy igazság van benne.

- Mondjuk Sanyi bá amekkora pszichológus... 😀 Helyében inkább csendben maradtam volna. 😀
több mint 12 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 681 — no es importante
jó cikk, kellett már
 olimpia.origo.hu/london/20120814-a-sportpszichologusok-tortek-meg-a-nem-letezo-magyar-atkot.html


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 203 — Cowboys fan
amúgy meg kapja be az a valaki, aki Birost kérte fel a zászlóvivésre, így beáldozni előre a pólóaranyat...
több mint 12 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 203 — Cowboys fan
A három közül a legprofibb rendezés az egészen biztosan Tokió lenne, oda viszont kevesen tudnának magyarok eljutni. A legszebb helyszín Isztambul, kérdés mennyire képesek ők normálisan lebonyolítani egy ekkora eseményt. Madrid jelen gazdasági helyzetben nem hiszem, hogy komolyan játszhat (már ha van egyáltalán ilyen szempont is). Dub
Tokió vicces lenne, japán barátainknál már így is helyhiány van, hova helyeznék el a sportolókat, meg hogy oldanák meg a közlekedést?
több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
 sportgeza.hu/2012/london/cikkek/imadjak_a_magyar_gyokeru_uszot_az_usa-ban/
A magyarok tényleg tudnak valamit nagyon mellúszásban, Gyurta, Soni és most már ő is. 😊
Mondjuk honosíthattuk volna és akkor már simán kint lett volna Londonban is.

több mint 12 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 216 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
1 in 3... if you know what i mean 😛
 www.mirror.co.uk/news/uk-news/usain-bolt-parties-with-three-of-the-swedish-1230004
több mint 12 éve
Dub New Orleans Saints 1 019
A három közül a legprofibb rendezés az egészen biztosan Tokió lenne, oda viszont kevesen tudnának magyarok eljutni. A legszebb helyszín Isztambul, kérdés mennyire képesek ők normálisan lebonyolítani egy ekkora eseményt. Madrid jelen gazdasági helyzetben nem hiszem, hogy komolyan játszhat (már ha van egyáltalán ilyen szempont is).
több mint 12 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 254 — Lájkold a zsűrit!
Isztambul pedig valahogy soha sem vonzott.

Hanni
Pedig csodálatos hely.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 12 éve
gyalu Minnesota Vikings 314
Nekem Emmons újabb chokersége is megmaradt az általad felsoroltakon kívül, az utolsó 7.5 körüli lövéssel cseszte el az ezüstjét és talán a férfi röplabda döntőn az oroszok hatalmas comebackjét sem felejtem el egyhamar. Magyar részről Szilágyi aranya biztos, amire sokáig fogok emlékezni, sosem láttam olyan magabiztos vívást (igaz nem követtem soha, csak olimpián) plusz a közvetítés is nagyon átjött akkor. Ahogy Risztov izomból beleüt 10 km után abba a táblába, az is maradandó. Gyurta WR alap, csak ne DHP-től hallottam volna élőben, de a kocsmában az m1 ment 😀

Én Tokiónak örülnék leginkább, oda valószínű, hogy ki fogok tudni menni, ha megélem 😊

több mint 12 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 216 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Na és akkor regényem végén, ha már a BOM2020-ból nem lett semmi (mely miatt egyszerre vagyok szomorú, és megkönnyebbült), akkor ki melyik városnak örülne 2020-ban a Tokió, Isztambul, Madrid trióból? Ami engem illet, én utóbbi mellett tenném le a voksomat. És ha már én leírtam, kinek mik a legjobb emlékei magyar és nem magyar részről egyaránt?
Jughead
2020-ra már reményeim szerint bőven lesz olyan anyagi hátterem hogy eltudjak látogatni 2 hét külföldre, így mindenképp Madridnak örülnék a legjobban, mégiscsak pénztárcakímélőbb és egyszerűbb mint egy Tokió 😊 (habár álmaim között szerepel egy japán utazás). Isztambul pedig valahogy soha sem vonzott.


JJ: Mondjuk a cikk alá kommentálók 80%-a is megér egy misét...
több mint 12 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 910
A mai nappal kezdetét vette egy újabb olimpiád, amely olimpiád 1452 napot fog magába foglalni, mikor is újabb bő 2 hétig a sport és a sportolók lesznek a világ középpontjában, ám akkor már Rióban. Szerencsére nem kell ennyit várni 😊, ugyanis 542 nap múlva megrendezésre kerül a XXII. téli olimpiai játékok Szocsiban. És szintén ezen az olimpiádon belül a második ifjúsági nyári illetve téli olimpia játékok, előbbi 733 nap múlva lesz a kínai Nankingban, utóbbi 2016 februárjában lesz Lillehammer-ben. Ezek bár utánpótlás tornák (14-18 közötti korosztály) igazán izgalmasak. Hozzátenném ugyanakkor, hogy a 2010-es I. ifjúsági nyári olimpiai játékokon részt vett 51 fős magyar csapatból, - mely egyébként az éremtáblázat 8. helyén végzett - mindössze 5 fő volt érdekelt Londonban, (Kapás Bogi, Babos Tímea, Biczó Bence, Bernek Péter és Harcsa Zoltán) igaz ez a szám még fog duzzadni.

Az Olimpia összességében nekem óriási pozitív élmény volt elsősorban a magyar szereplés miatt. Valamint magával hordozott sok-sok emlékezetes pillanatot, a kedvenceim: Gyurta világcsúcs, Risztov hajrá, Izland elleni csoda, Joó Abigél küzdése, míg nem magyar részről: Chad le Clos megveri Phelpset 1 századdal, férfi triatlon befutó, koreai lány a páston ül, Bolt legendává válása és Mo Farrah éremátadása, ahogy 80 ezer ember énekli a God Save The Queen-t.

Ha a magyar sportsikereket és az emlékezetes pillanatokat nézzük egyértelműen jobb volt az olimpia, mint a pekingi (azért csak ehhez hasonlítom, mert a többit nem igazán felnőtt fejjel volt követtem), ahol összesen 3 jelenet ragadt meg a fejemben: Phelps vs Cavic, Alain Bernard chokersége, és Bolt 100-as döntője. A nyitó és a záró ünnepségek pedig olyanok voltak Londonban, amiket talán csak az USA tud megverni, hisz valljuk be a többi nemzet nem rendelkezik ennyi világsztárral, és ilyen jó történelemmel. 😊

Ennek ellenére nem féltem Rió-t, a hangulat biztos, hogy ott is csodálatos lesz már csak a brazil virtusból kifolyólag is. Az infrastruktúrával szintúgy nem lehet probléma, hisz egy BRIC (mostmár BRICS) országról beszélünk, úgyhogy pénz az van dögivel, több mint Londonban (drágább is lesz jóval). Az egyedüli probléma talán az időeltolódás lehet, bár ha sikerülne kijutnom, akkor nem igazán érdekelne. 😀

Na és akkor regényem végén, ha már a BOM2020-ból nem lett semmi (mely miatt egyszerre vagyok szomorú, és megkönnyebbült), akkor ki melyik városnak örülne 2020-ban a Tokió, Isztambul, Madrid trióból? Ami engem illet, én utóbbi mellett tenném le a voksomat. És ha már én leírtam, kinek mik a legjobb emlékei magyar és nem magyar részről egyaránt?
több mint 12 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 681 — no es importante
szerk: Egyébként elárulok egy titkot: az ilyen, és ehhez hasonló cikkek nem azért születnek, mert a szerző mindenképp meg akarja osztani a nyilvánvalóan lehurrogásra ítélt, a mainstreamtől jócskán eltérő véleményét az egész világgal mindenáron.
Hanem azért, hogy megfogalmazzon egy újszerű, ritka, kisebbségi véleményt - ami sok esetben nem is feltétlen a sajátja - , mutasson új nézőpontot, új szempontrendszert, ami a fősodorral szemben, vagy azzal párhuzamosan létezik, de semmi esetre sem benne.
Egy ilyen cikk jó vitaindító kulturált disputákhoz, felvet pár kevesek által megfogalmazott kérdést, beszélgetéseket indukál.
Ezen beszélgetések során kiderülhet sokminden, pro és kontra, de mégha keveset változik is a legtöbb ember véleménye, ha kellően nyitott és befogadó, akkor megismerhet más és új logikákat, nézőpontokat, információkat.
Ha nem, akkor marad a zsigerből utálás, a taplózás érvek helyett, vagy az erkölcsre és érzelmekre apellálás.
Sobri Jóska
elég csak elolvasni a cikkhez írt első kommenteket és megnézni, hogy a sok jó ellenérv közül a kedves cikkíró melyeket pécézte ki, és rögtön rájössz, hogy itt bizony abszolút nem ez az eset áll fenn


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 631
"A vélemény olyan mint a segglyuk; mindenkinek van és senki sem kíváncsi a másikéra."

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 013 — #neverpunt
Tóta csak provokált, semmiféle új nézőpontot nem adott. Gondolom általános elsőben egy hétig bírta a tornaórák légkörét, amire anyukája életfogytig tartó kikérővel válaszolt, aztán most ezek az atléták nem restek erősíteni azt a rohadt nacionalizmust is, kész katasztrófa, valahol le kell vezetni ezt a sok frusztrációt.

Azzal, hogy kvázi a sporttámogatást inkább segélyként osztaná szét, még sikerült saját magát is alulmúlnia, mivel korábban legalább próbált, még ha görcsösen is, de eredeti lenni, most meg már csak demagógiával tudja megtámogatni a hülyeségét.

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 009 — #NoStress
Nem a kisebbségi véleménnyel van gondom hanem a stílusával.

új szempontrendszert add... feltünési viszketegség... annyi téma van amibe ... a Magyarok... elfogadotság...Toca
Abban igazad van, hogy felmerül a kérdés, hogy érdemes e veled stílusról beszélgetni...
Végülis maradjunk annyiban, hogy: Hajrá magyarok!

több mint 12 éve
zolika26 New England Patriots 1 656 — http://insidehandoff.com/
Lehet, hogy csak szerintem ennyire fontos kérdés, de az olimpiai sikereknek fontos, ha nem a legfontosabb járulékos haszna lehetne, hogy a hatásukra új generációk kezdenek egészségtudatosabb életvitelt élni.
Szabler
Nem véletlenül az az olimpia szlogenje, hogy "Inspire a generation" 😊zolika26
De ez a jövendő generáció lehetőleg Coca-Cola termékeket igyon és a Mekiben étkezzen. 😀 Mert az sem véletlen, hogy az egészséges életvitel eme két illusztris propagátorát a játékok legfőbb szponzorai között találjuk.
(A Meki pl. elérte, hogy a olimpiai versenyek helyszínein működő kajáldák ne forgalmazhassanak sima sült krumplit, mert az ugye az ő "védjeggyé" vált termékük. Sült krumplit csak hallal, mint "fish and chips"-t, árulhatott bárki más az olimpia közönségének. Pathetic!)Szabler
A mekinek nem kellett túl sok mindent elérnie, a helyszínen volt a világ legnagyobb McDonald's-a és még egy hasonló méretű 😊 Volt szerencsém látni ahogy kb. 40 perces sor állt oda 😊
Emellett mondjuk pozitívumokat is fel lehet fedezni mivel a Coca-Cola és a Meki is nagyon kampányolt végig az újrahasznosíthatóság mellette, a Coca-Cola dolgozók kabátjára rá volt írva, hogy ez a kabát éppen hány üvegből készült stb.


http://insidehandoff.com/
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 009 — #NoStress
Tóta W.-nek nem hiányzik az olimpia.

 hvg.hu/w/20120813_olimpiaSzabler
Ez egy teljesen korrekt, indokolt, kisebbségi vélemény.
Pontosan megmutatja, hogy bár mi imádjuk a sportokat, mivel nem csak a primér hasznosságát nézzük egy úszásnak, kerékpározásnak, kalapácsvetésnek, attól még így is hozzá lehet állni, hiszen semmi ártalmas vagy sértő nincs ebben az írásban. Csak annyi, hogy nem értek, értünk vele egyet.
De teljesen elfogadható, értelmezhető, normális nézőpont korrektül kifejezve.

Se nem eröltetett vicceskedés (Megyeri féle magaalászaladás), se nem pártos csápolás (MH), se nem eröltetett jópofi (Gerlóczy Hvg), csak egy kisebbségi vélemény.Sobri Jóska
Azt a nem elhanyagolható tényt, mely szerint erre az olimpiára Risztov Krisztián nevű sportolót nem nevezett a MOB (így természetesen nem is szerepelt), nem számítva még igazad is lehetne......
Ettől a nagy megmondó "újságírótól" csak annyit kérdeznék, ha a fenti ténnyel tisztában van akkor miért idétlenkedik, ha pedig nem, akkor milyen alapon oktat ki minket, illetve őket?
csi77
Valóban nem látod, hogy pont ez a "fiktív név", mely egyszerre több olimpiai bajnokunkra is utal mutatja, hogy a cikk szerzője igyekszik elkerülni a személyeskedést, de azért túlságosan általánosítani se akar?
Ettől függetlenül szerintem sem szerencsés ez a metódus, ez a névkreálás, de itt alapvetően a mondanivalója, célja az érdekes, nem pedig egy elhibázott újságírói fogás.
Én sem állítom, hogy a cikk tökéletes. Csak annyit, hogy érdekes nézőpont, korrektül megírva, egy kisebbségi véleményt vázolva, vitára bocsájtva.Sobri Jóska
Tiszteletlenség, erre nincs magyarázat. A többi lényegtelen.csi77
Nem tiszteletlenség, csak egy nézőpont.
Mutatok is egy példát.
Mondjuk írok egy cikket, hogy ez az egész magyar olimpiai szereplés a Fidesz szemfényvesztése ebben a jelenlegi gazdasági helyzetben a "kenyeret és cirkuszt" elv alapján. A Fidesz támogatta különböző csatornákon kersztül az elmúlt években azon sportolókat, Kósa Évát, Fanka Danit, stb. akiktől elvárták ezt a 8 aranyos szereplést, hogy jól odacsördíthessenek Gyurcsányéknak utólag, az IMF-megszorításoknak előre, megfelelő feelingbe, mondhatni indokolatlan eufóriába hozzák kis hazánkat, hogy a torkunkon letolható legyen ami majd most jön.
Szépen kifejtem 2 flekkben, pár frappáns képpel, és máris generálódik egy disputa erről a "sobriféle hülyeségről" vagy a "végre valami betyár megírja a tutit"-ról. kurucinfón alapból szép sikerre számíthatnék, konzervatívabb körökben kiröhögnének, összeesküvést kedvelők között imádnának, a liberálisok kerek szemmel néznének egy ilyen faszságot, satöbbi.
Én nem ebből élek, nem kell cikket írnom, új nézőpontokat elővezetnem, és pl Risztov Éviről leírtam a saját valódi véleményem.
Ha így se érted mi a különbség Tóta cikke és mondjuk Megyerié között, akkor... nem te vagy a célcsoport. Maradjunk ennyiben. 😊

több mint 12 éve
Toca Minnesota Vikings 19 173 — Vikings fan
Tóta W.-nek nem hiányzik az olimpia.

 hvg.hu/w/20120813_olimpiaSzabler
Ez egy teljesen korrekt, indokolt, kisebbségi vélemény.
Pontosan megmutatja, hogy bár mi imádjuk a sportokat, mivel nem csak a primér hasznosságát nézzük egy úszásnak, kerékpározásnak, kalapácsvetésnek, attól még így is hozzá lehet állni, hiszen semmi ártalmas vagy sértő nincs ebben az írásban. Csak annyi, hogy nem értek, értünk vele egyet.
De teljesen elfogadható, értelmezhető, normális nézőpont korrektül kifejezve.

Se nem eröltetett vicceskedés (Megyeri féle magaalászaladás), se nem pártos csápolás (MH), se nem eröltetett jópofi (Gerlóczy Hvg), csak egy kisebbségi vélemény.Sobri Jóska
Szerintem szánalmas és hihetetlen tapló. Ha korrektnek és teljesen elfogadhatónak nevezzük ezt, akkor szerintem komoly érték rendszerbeli problémával nézünk szembe sokaknál. Bár lehet ez csak az én véleményemToca
Valóban.
Ott van 'érték rendszerbeli' (sic!) probléma, ahol egy kisebbségi vélemény pusztán attól tapló és szánalmas, tán elfogadhatatlan, hogy más, mint a saját.
Mint írtam én se értek egyet vele, de attól még korrektül, összeszedetten van megírva.
És érdekelne milyen érved van pl. a gerelyhajítás társadalmi hasznossága mellett, amiből kiderül, hogy aki szerint fölöttébb értelmetlen gerelyt hajigálni mitől tapló, szánalmas, és elfogadhatatlan?

szerk: Egyébként elárulok egy titkot: az ilyen, és ehhez hasonló cikkek nem azért születnek, mert a szerző mindenképp meg akarja osztani a nyilvánvalóan lehurrogásra ítélt, a mainstreamtől jócskán eltérő véleményét az egész világgal mindenáron.
Hanem azért, hogy megfogalmazzon egy újszerű, ritka, kisebbségi véleményt - ami sok esetben nem is feltétlen a sajátja - , mutasson új nézőpontot, új szempontrendszert, ami a fősodorral szemben, vagy azzal párhuzamosan létezik, de semmi esetre sem benne.
Egy ilyen cikk jó vitaindító kulturált disputákhoz, felvet pár kevesek által megfogalmazott kérdést, beszélgetéseket indukál.
Ezen beszélgetések során kiderülhet sokminden, pro és kontra, de mégha keveset változik is a legtöbb ember véleménye, ha kellően nyitott és befogadó, akkor megismerhet más és új logikákat, nézőpontokat, információkat.
Ha nem, akkor marad a zsigerből utálás, a taplózás érvek helyett, vagy az erkölcsre és érzelmekre apellálás.
Sobri Jóska
Nem a kisebbségi véleménnyel van gondom hanem a stílusával. De csi már tökéletesen leírta példával.
De tudjuk, neked az a lényeg hogy a cikk kisebbségi véleményt formál és polgárpukkasztó, számodra ez már egyenlő az egyéniség frenetikus kifejezésével.
Ha neked ez új szempontrendszert add ám legyen, szerintem inkább egy feltünési viszketegségben szenved. Nem azt mondom, hogy nem vet fel érdekes kérdéseket(csak ilyen stílusban semmit nem ér el vele), de annyi téma van amibe belemehetne egy ilyen cikk írója, nem értem mért kell azokba döfni akik legalább hozzátesznek és nem elvesznek a Magyarok külföldi reputációjához, sikerességéhez,elfogadotságához és nem elvesznek. Ráadásul még lehet kicsit boldogabbá is teszik az embereket ha látják a sikereket. A plusz motivációról stb. már nem beszélek mert lerágott csont.
több mint 12 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 641 — Bears & Illinois fan
Tóta W.-nek nem hiányzik az olimpia.

 hvg.hu/w/20120813_olimpiaSzabler
Ez egy teljesen korrekt, indokolt, kisebbségi vélemény.
Pontosan megmutatja, hogy bár mi imádjuk a sportokat, mivel nem csak a primér hasznosságát nézzük egy úszásnak, kerékpározásnak, kalapácsvetésnek, attól még így is hozzá lehet állni, hiszen semmi ártalmas vagy sértő nincs ebben az írásban. Csak annyi, hogy nem értek, értünk vele egyet.
De teljesen elfogadható, értelmezhető, normális nézőpont korrektül kifejezve.

Se nem eröltetett vicceskedés (Megyeri féle magaalászaladás), se nem pártos csápolás (MH), se nem eröltetett jópofi (Gerlóczy Hvg), csak egy kisebbségi vélemény.Sobri Jóska
Azt a nem elhanyagolható tényt, mely szerint erre az olimpiára Risztov Krisztián nevű sportolót nem nevezett a MOB (így természetesen nem is szerepelt), nem számítva még igazad is lehetne......
Ettől a nagy megmondó "újságírótól" csak annyit kérdeznék, ha a fenti ténnyel tisztában van akkor miért idétlenkedik, ha pedig nem, akkor milyen alapon oktat ki minket, illetve őket?
csi77
Valóban nem látod, hogy pont ez a "fiktív név", mely egyszerre több olimpiai bajnokunkra is utal mutatja, hogy a cikk szerzője igyekszik elkerülni a személyeskedést, de azért túlságosan általánosítani se akar?
Ettől függetlenül szerintem sem szerencsés ez a metódus, ez a névkreálás, de itt alapvetően a mondanivalója, célja az érdekes, nem pedig egy elhibázott újságírói fogás.
Én sem állítom, hogy a cikk tökéletes. Csak annyit, hogy érdekes nézőpont, korrektül megírva, egy kisebbségi véleményt vázolva, vitára bocsájtva.Sobri Jóska
Tiszteletlenség, erre nincs magyarázat. A többi lényegtelen.

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 009 — #NoStress
Tóta W.-nek nem hiányzik az olimpia.

 hvg.hu/w/20120813_olimpiaSzabler
Ez egy teljesen korrekt, indokolt, kisebbségi vélemény.
Pontosan megmutatja, hogy bár mi imádjuk a sportokat, mivel nem csak a primér hasznosságát nézzük egy úszásnak, kerékpározásnak, kalapácsvetésnek, attól még így is hozzá lehet állni, hiszen semmi ártalmas vagy sértő nincs ebben az írásban. Csak annyi, hogy nem értek, értünk vele egyet.
De teljesen elfogadható, értelmezhető, normális nézőpont korrektül kifejezve.

Se nem eröltetett vicceskedés (Megyeri féle magaalászaladás), se nem pártos csápolás (MH), se nem eröltetett jópofi (Gerlóczy Hvg), csak egy kisebbségi vélemény.Sobri Jóska
Azt a nem elhanyagolható tényt, mely szerint erre az olimpiára Risztov Krisztián nevű sportolót nem nevezett a MOB (így természetesen nem is szerepelt), nem számítva még igazad is lehetne......
Ettől a nagy megmondó "újságírótól" csak annyit kérdeznék, ha a fenti ténnyel tisztában van akkor miért idétlenkedik, ha pedig nem, akkor milyen alapon oktat ki minket, illetve őket?
csi77
Valóban nem látod, hogy pont ez a "fiktív név", mely egyszerre több olimpiai bajnokunkra is utal mutatja, hogy a cikk szerzője igyekszik elkerülni a személyeskedést, de azért túlságosan általánosítani se akar?
Ettől függetlenül szerintem sem szerencsés ez a metódus, ez a névkreálás, de itt alapvetően a mondanivalója, célja az érdekes, nem pedig egy elhibázott újságírói fogás.
Én sem állítom, hogy a cikk tökéletes. Csak annyit, hogy érdekes nézőpont, korrektül megírva, egy kisebbségi véleményt vázolva, vitára bocsájtva.