PC és Konzol

27 feliratkozó

több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 954
ja, most a F2P-t próbálom, meg tetszik, van német server, jó a sztori, tetszik a menete, nem lenne ez rossz szerintem, csak nem ölök bele a szabad időmből egy percet sem, ha utána jön a Pay2Win modell.
Amadeus91
Pay2Win nincs benne, egész pontosan gyakorlatilag az egész PvP-s rendszer igen korlátozott. World PvP meg amúgy se nagyon van. Csak majd lvl 50-en Ilum...süti
PVE részre értem. Úgy tudom, hogy korlátozva vannak a "raidek" meg az item hordási lehetőségek is.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
ja, most a F2P-t próbálom, meg tetszik, van német server, jó a sztori, tetszik a menete, nem lenne ez rossz szerintem, csak nem ölök bele a szabad időmből egy percet sem, ha utána jön a Pay2Win modell.
Amadeus91
Pay2Win nincs benne, egész pontosan gyakorlatilag az egész PvP-s rendszer igen korlátozott. World PvP meg amúgy se nagyon van. Csak majd lvl 50-en Ilum...
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 954
Na megjöttem:
mit gondoltok a SWTOR-ról jelen állapotában?Amadeus91
Ha érdekel a sztori érdemes kipróbálni. Egyébként a sztori szálon kívül gyakorlatilag mindenért fizetni kell ha rendesen akarod használni. De például űrcsatázhatsz is, heti 3-szor (kb), de csak erre külön, kisebb összegért befizethetsz, hogy ez korlátlan legyen. Szvsz ez a rendszer gusztustalan, pénzhajhász. De végül is sokat úgy se vesztesz vele ha felrakod és megnézed.

süti
ja, most a F2P-t próbálom, meg tetszik, van német server, jó a sztori, tetszik a menete, nem lenne ez rossz szerintem, csak nem ölök bele a szabad időmből egy percet sem, ha utána jön a Pay2Win modell.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Double B Indianapolis Colts 800 — In Irsay We Trust!
MElyik az az nfl manager játék( nem a head coach) amelyik talán a pc gurun vagy hol volt ingyenesen letölthető?
több mint 11 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
A patch az ugyan az, arra figyeltünk, ketten vagyunk routerről, de senki nem lát senkit akárki csinál szobát. Ezzel a portos routeres dologgal meg hirtelen megfogtál, mert nem nagyon tudok hozzászagolni.
És hát WC3-ban meg local area networks-ben nem kér IP címet szóval nem használunk így konkrétan beírásos módon hozzá.kristóf17
Utána néztem melyik portokat kéne megnyitni, és igaz ezt így konkrétan nem találtam, de bedobott egy ilyet:  www.lancraftwc3.com/2009/08/how-to-use-wc3proxy-warcraft-3-proxy.html
Illetve Lan Emulators menüpont alatt van még jó sok minden ami esetleg segíthet.süti
Köszönöm!! Ez elég hasznosnak tűnik!!
több mint 11 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
A patch az ugyan az, arra figyeltünk, ketten vagyunk routerről, de senki nem lát senkit akárki csinál szobát. Ezzel a portos routeres dologgal meg hirtelen megfogtál, mert nem nagyon tudok hozzászagolni.
És hát WC3-ban meg local area networks-ben nem kér IP címet szóval nem használunk így konkrétan beírásos módon hozzá.kristóf17
Utána néztem melyik portokat kéne megnyitni, és igaz ezt így konkrétan nem találtam, de bedobott egy ilyet:  www.lancraftwc3.com/2009/08/how-to-use-wc3proxy-warcraft-3-proxy.html
Illetve Lan Emulators menüpont alatt van még jó sok minden ami esetleg segíthet.
több mint 11 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
Srácok, egy kérdésem lenne. Warcraft 3 TFT-zni szeretnénk srácokkal hamachin keresztül. Ugyan azt a verziójú 1.0.3.0-ás hamachit raktuk fel, tudjuk egymást pingelni. Kikapcsoltunk mindent (tűzfal és ilyesmik) de egyszerűen nem látjuk egymást a játékban. (kettőnknek win7 egyik srácnak xp van)
 www.youtube.com/watch?v=d_6VVhiMHDI
Ezt is megcsináltuk és semmi. Pedig 1-1.5 éve még tudtuk nyomni ugyan ezekkel a srácokkal és gépekkel, az oprendszer és hamachi verzió különbséggel. Van tippetek hogy lehetne ezt megoldani?kristóf17
(Áldom az eget, hogy végre rászoktam az eredeti játékokra, és nem kell ilyenekkel szarakodnom...)
Általában ezek voltak a gondok okai (persze senki se ismerte el, hogy nála lenne rossz);
Más a WC3 (gyorsan akartam mondani...) szóval ugyanaz a patch legyen.
Ha valaki routerről van (az ne csináljon szobát), és egyes proxy portokat ki is kell nyitni (bár nem tudom a WC ezt igényli-e). Tehettek próbát is, hogy azt szimplán kihúzzátok addig.
Illetve hamachi ip cím helyett, a gép ip címét próbáljátok ki (vagy fordítva).
Hirtelen ezek jutottak eszembe.süti
A patch az ugyan az, arra figyeltünk, ketten vagyunk routerről, de senki nem lát senkit akárki csinál szobát. Ezzel a portos routeres dologgal meg hirtelen megfogtál, mert nem nagyon tudok hozzászagolni.
És hát WC3-ban meg local area networks-ben nem kér IP címet szóval nem használunk így konkrétan beírásos módon hozzá.
több mint 11 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Na megjöttem:

witcher 1-2 elég jó ajánlólevél, kiváncsi vagyok mit hoznak ki belőle 😊briareos
Februárban pedig a elvileg a Witcher 3-at fogják bejelenteni. 😊

mit gondoltok a SWTOR-ról jelen állapotában?Amadeus91
Ha érdekel a sztori érdemes kipróbálni. Egyébként a sztori szálon kívül gyakorlatilag mindenért fizetni kell ha rendesen akarod használni. De például űrcsatázhatsz is, heti 3-szor (kb), de csak erre külön, kisebb összegért befizethetsz, hogy ez korlátlan legyen. Szvsz ez a rendszer gusztustalan, pénzhajhász. De végül is sokat úgy se vesztesz vele ha felrakod és megnézed.

Srácok, egy kérdésem lenne. Warcraft 3 TFT-zni szeretnénk srácokkal hamachin keresztül. Ugyan azt a verziójú 1.0.3.0-ás hamachit raktuk fel, tudjuk egymást pingelni. Kikapcsoltunk mindent (tűzfal és ilyesmik) de egyszerűen nem látjuk egymást a játékban. (kettőnknek win7 egyik srácnak xp van)
 www.youtube.com/watch?v=d_6VVhiMHDI
Ezt is megcsináltuk és semmi. Pedig 1-1.5 éve még tudtuk nyomni ugyan ezekkel a srácokkal és gépekkel, az oprendszer és hamachi verzió különbséggel. Van tippetek hogy lehetne ezt megoldani?kristóf17
(Áldom az eget, hogy végre rászoktam az eredeti játékokra, és nem kell ilyenekkel szarakodnom...)
Általában ezek voltak a gondok okai (persze senki se ismerte el, hogy nála lenne rossz);
Más a WC3 (gyorsan akartam mondani...) szóval ugyanaz a patch legyen.
Ha valaki routerről van (az ne csináljon szobát), és egyes proxy portokat ki is kell nyitni (bár nem tudom a WC ezt igényli-e). Tehettek próbát is, hogy azt szimplán kihúzzátok addig.
Illetve hamachi ip cím helyett, a gép ip címét próbáljátok ki (vagy fordítva).
Hirtelen ezek jutottak eszembe.
több mint 11 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
Srácok, egy kérdésem lenne. Warcraft 3 TFT-zni szeretnénk srácokkal hamachin keresztül. Ugyan azt a verziójú 1.0.3.0-ás hamachit raktuk fel, tudjuk egymást pingelni. Kikapcsoltunk mindent (tűzfal és ilyesmik) de egyszerűen nem látjuk egymást a játékban. (kettőnknek win7 egyik srácnak xp van)

 www.youtube.com/watch?v=d_6VVhiMHDI

Ezt is megcsináltuk és semmi. Pedig 1-1.5 éve még tudtuk nyomni ugyan ezekkel a srácokkal és gépekkel, az oprendszer és hamachi verzió különbséggel. Van tippetek hogy lehetne ezt megoldani?
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 954
mit gondoltok a SWTOR-ról jelen állapotában?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 827 — StuG Life
Na ez a nagyon várós játék:
süti
witcher 1-2 elég jó ajánlólevél, kiváncsi vagyok mit hoznak ki belőle 😊

több mint 11 éve
Double B Indianapolis Colts 800 — In Irsay We Trust!
Egyébként Alan Wake meg kapja be...Double B
süti
Igen.. miatta buktam meg majdnem vizsgán... 😀
több mint 11 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Egyébként Alan Wake meg kapja be...Double B
több mint 11 éve
Double B Indianapolis Colts 800 — In Irsay We Trust!
Van itt olyan emberke aki játszik a Pro Cycling Manager 2012-vel?

A nyersvasat kiégetve iron ingot-ot kapsz, abból már azért fasza dolgokat lehet csinálni (fegyverek, eszközök, páncél), és ha 3 iron ingotot V alakban raksz a munkapadon, akkor kapsz vödröt, azzal pedig hordhatsz vizet, amivel már könnyebb megcsinálni a szigetes projektet.
Szerintem próbálj gyémántot keresni, az alsó 16 szinten szokott lenni, sokszor láva közelében, és épp ezért jó nagy barlangokba meg dungeonokba menni, mert ott nem kell ásni meg bányászni, csak keresgélni az érceket 😊
Kezdj el fejleszteni dolgokat, hogy jobbak legyenek, minecraftwikin nézelődj mit tudnál esetleg még készíteni.
Búza az nagyon hasznos és megsokszorozódik minden begyűjtésnél, csinálj belőle sok kenyeret, az sok kaját visszatölt és egyszerű megcsinálni.
Szerintem most mindenképp gyémánt és obsidian keresése legyen a cél 😊pc_x
az utóbbi időbe nem nagyon volt alkalmam játszani, de szerencsére sikerült felfedeznem egy barlangot a ház mellett/alatt. úgyhogy van egy kis vöröskövem végre, de a vicc az hogy találtam obsidiant, de nem tudom kibányászni, mert nincs gyémántom 😀





////

Egyébként Alan Wake meg kapja be...
több mint 11 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Na ez a nagyon várós játék:
több mint 11 éve
Cowboykarcsi Dallas Cowboys 1 874 — Cowboys fan
Március 29én megérkezik a dobozos Walking Dead Európába is!

The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 11 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
 www.gamekapocs.hu/hir/32493/fallout_4_bejelentes_kozeleg

Dadám !
több mint 11 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan


váááááá kiégek...végén leccgó bóvling, dáblüfészpelm...HATALMAS!!! 😀

|
több mint 11 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 996 — Lucas Scott
tegnap el kezdtem a dirt3-t, nekem bejön eddig eléggé, dirt tour-t tolom! sztem egész jó!

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 11 éve
pc_x 943 — Red Fist
Közbe rájöttem, hogy nem fogok ásni, melós, mert sok helyen egyre lejjebb kell ásni, hogy a víz továbbmenjen. Viszont ha lenne pár tipped hogy merre tovább, azt megköszönném 😊 Van: házam elkerítve, benne: ágy, láda, kályha, barkácsasztal. Van egy kis kertem ahol terem búza, illetve cukornád. Van fám, kövem, szénércem, coal meg egy pár vastömböm. Csak nem tudom merre tovább 😊Double B
A nyersvasat kiégetve iron ingot-ot kapsz, abból már azért fasza dolgokat lehet csinálni (fegyverek, eszközök, páncél), és ha 3 iron ingotot V alakban raksz a munkapadon, akkor kapsz vödröt, azzal pedig hordhatsz vizet, amivel már könnyebb megcsinálni a szigetes projektet.
Szerintem próbálj gyémántot keresni, az alsó 16 szinten szokott lenni, sokszor láva közelében, és épp ezért jó nagy barlangokba meg dungeonokba menni, mert ott nem kell ásni meg bányászni, csak keresgélni az érceket 😊
Kezdj el fejleszteni dolgokat, hogy jobbak legyenek, minecraftwikin nézelődj mit tudnál esetleg még készíteni.
Búza az nagyon hasznos és megsokszorozódik minden begyűjtésnél, csinálj belőle sok kenyeret, az sok kaját visszatölt és egyszerű megcsinálni.
Szerintem most mindenképp gyémánt és obsidian keresése legyen a cél 😊


több mint 11 éve
Double B Indianapolis Colts 800 — In Irsay We Trust!
Elméletileg a mod-ok nem hatnak a mentésekre (de persze bármi lehet 😀) én nem használok amúgy.
A szigetes taktika jó, főleg az elején, majd úgyis kinövöd 😀 A játékos 24 kockányi környezetében spontán nem spawnolnak szörnyek (csak ha van külön spawner, mint a dungeonokban), illetve bizonyos fény arány mellet, szóval light that bitch up 😀pc_x
Közbe rájöttem, hogy nem fogok ásni, melós, mert sok helyen egyre lejjebb kell ásni, hogy a víz továbbmenjen. Viszont ha lenne pár tipped hogy merre tovább, azt megköszönném 😊 Van: házam elkerítve, benne: ágy, láda, kályha, barkácsasztal. Van egy kis kertem ahol terem búza, illetve cukornád. Van fám, kövem, szénércem, coal meg egy pár vastömböm. Csak nem tudom merre tovább 😊
több mint 11 éve
pc_x 943 — Red Fist
Netherbe Nether portal kell, az 11 (asszem 😀) Obsidian-ból készül. Obsidian a víz és láva találkozásánál jön létre és csak gyémánt csákánnyal bányászható, nagyon lassan. End-be End portal kell, de az természetben létrejön, viszont, hogy megtaláld Ender Pearlt kell szerezni (amit az Endermanek dropolnak), és abból Eye of Ender-t csinálni (Blaze powder+ender pearl [blaze powder netherben található blazek által dobott blaze rodból van 😀]), és ha azt eldobod, akkor jelzi melyik irányba kell menned, és addig kell őket dobálnod, amíg oda nem jutsz az ender portalig, ami persze a föld alatt lesz 😀
A spawn pointot a mod nélküli minecraftban nem nagyon tudod meghatározni, meg kell jegyezni (pl. leteszel bizonyos jeleket, fáklyát, vagy ha majd lesz, akár vasútat is), talán az F1 vagy F3 gomb kiírja a koordinátákat és ott tudod csekkolni, hogy merre vagy és ahhoz viszonyítani.
Fokozatosan egyre jobb cuccaid lesznek (egy idő után már enchantolt armor meg fegyverek, poitonök stb) és már nem lesz para kimenni este, vagy dungeonokba. Én már nem ijedek meg ha meghallom magam mögött, hogy PSSSSSSSSTTTT... BOOM 😀
Ha összerakom a szervert, akkor ha gondolod megosztom veled, aztán meglátod, sokféle mókát szoktunk ott játszani 😊pc_x
Huhh akkor sokat kell még dolgoznom az ügyön. 😀 Most azon gondolkozok, hogy a félszigetből ahol a házam áll szigetet csinálok, és az egészet körbeveszem keritéssel és fáklyával, hátha akkor oda nem teremnek a szörnyek. Spawnra meg nézek valami modot. Azzal ugye nem vesznek el az eddigi mentések? 😊 A szervert pedig megköszönném 😊Double B
Elméletileg a mod-ok nem hatnak a mentésekre (de persze bármi lehet 😀) én nem használok amúgy.
A szigetes taktika jó, főleg az elején, majd úgyis kinövöd 😀 A játékos 24 kockányi környezetében spontán nem spawnolnak szörnyek (csak ha van külön spawner, mint a dungeonokban), illetve bizonyos fény arány mellet, szóval light that bitch up 😀


több mint 11 éve
Double B Indianapolis Colts 800 — In Irsay We Trust!
Netherbe Nether portal kell, az 11 (asszem 😀) Obsidian-ból készül. Obsidian a víz és láva találkozásánál jön létre és csak gyémánt csákánnyal bányászható, nagyon lassan. End-be End portal kell, de az természetben létrejön, viszont, hogy megtaláld Ender Pearlt kell szerezni (amit az Endermanek dropolnak), és abból Eye of Ender-t csinálni (Blaze powder+ender pearl [blaze powder netherben található blazek által dobott blaze rodból van 😀]), és ha azt eldobod, akkor jelzi melyik irányba kell menned, és addig kell őket dobálnod, amíg oda nem jutsz az ender portalig, ami persze a föld alatt lesz 😀
A spawn pointot a mod nélküli minecraftban nem nagyon tudod meghatározni, meg kell jegyezni (pl. leteszel bizonyos jeleket, fáklyát, vagy ha majd lesz, akár vasútat is), talán az F1 vagy F3 gomb kiírja a koordinátákat és ott tudod csekkolni, hogy merre vagy és ahhoz viszonyítani.
Fokozatosan egyre jobb cuccaid lesznek (egy idő után már enchantolt armor meg fegyverek, poitonök stb) és már nem lesz para kimenni este, vagy dungeonokba. Én már nem ijedek meg ha meghallom magam mögött, hogy PSSSSSSSSTTTT... BOOM 😀
Ha összerakom a szervert, akkor ha gondolod megosztom veled, aztán meglátod, sokféle mókát szoktunk ott játszani 😊pc_x
Huhh akkor sokat kell még dolgoznom az ügyön. 😀 Most azon gondolkozok, hogy a félszigetből ahol a házam áll szigetet csinálok, és az egészet körbeveszem keritéssel és fáklyával, hátha akkor oda nem teremnek a szörnyek. Spawnra meg nézek valami modot. Azzal ugye nem vesznek el az eddigi mentések? 😊 A szervert pedig megköszönném 😊
több mint 11 éve
pc_x 943 — Red Fist
Netherbe vagy Endbe hogy lehet eljutni. Vagy az iránytű, térképen kívül(amikhez még nincs meg a szükséges alapanyagom) tudsz esetleg mondani valamit amivel megtalálhatom a spawn pontom?( a házam is ott van mellette) Egyébként már kezdek rájönni dolgokra. Van egy szép kis hátam, nem nagy de benne van az a 4 dolog ami kell, és elkezdtem búzát és cukornádat termeszteni. Malacom is van bőven a környéken, de tehén és bárány vagy tyúk nincs és sokat kellett utaznom hogy találjak párat(meg vasat) de sikeresen megmurdeltem mert nem találtam haza, úgyhogy cseszhetem. Dungeonokba is ezért nem szeretek járni, mert csak kardom van, és ha sokan rámtörnek, akkor meghalok általában. Nekem is virágboltos, de tegnap sikerült picit multizni egy szerveren. annyira nem jött be. 😊 ismerőst viszont sajnos nem tudtam beszervezni, úgyhogy a csinálás már nem annyira lényeges 😊Double B
Netherbe Nether portal kell, az 11 (asszem 😀) Obsidian-ból készül. Obsidian a víz és láva találkozásánál jön létre és csak gyémánt csákánnyal bányászható, nagyon lassan. End-be End portal kell, de az természetben létrejön, viszont, hogy megtaláld Ender Pearlt kell szerezni (amit az Endermanek dropolnak), és abból Eye of Ender-t csinálni (Blaze powder+ender pearl [blaze powder netherben található blazek által dobott blaze rodból van 😀]), és ha azt eldobod, akkor jelzi melyik irányba kell menned, és addig kell őket dobálnod, amíg oda nem jutsz az ender portalig, ami persze a föld alatt lesz 😀
A spawn pointot a mod nélküli minecraftban nem nagyon tudod meghatározni, meg kell jegyezni (pl. leteszel bizonyos jeleket, fáklyát, vagy ha majd lesz, akár vasútat is), talán az F1 vagy F3 gomb kiírja a koordinátákat és ott tudod csekkolni, hogy merre vagy és ahhoz viszonyítani.
Fokozatosan egyre jobb cuccaid lesznek (egy idő után már enchantolt armor meg fegyverek, poitonök stb) és már nem lesz para kimenni este, vagy dungeonokba. Én már nem ijedek meg ha meghallom magam mögött, hogy PSSSSSSSSTTTT... BOOM 😀
Ha összerakom a szervert, akkor ha gondolod megosztom veled, aztán meglátod, sokféle mókát szoktunk ott játszani 😊


több mint 11 éve
Double B Indianapolis Colts 800 — In Irsay We Trust!
Igazából úgy gondoltam, hogy pölö csak ez a világ van-e, vagy van olyan kiegészítés, mely az egész világot változtatja meg. Az a baj, hogy egyedül picit egyhangú lett nekem, főleg, hogy sok teremtményért( pl tehén, vagy ha nincs szerencsém malac) el kell mennem messzire, és utána nem találok vissza. Neked eredetibe van meg, vagy virágboltos. Ha az utóbbi esetleg tudnál segíteni egy picit, hogy hogy kell elindítani a multit? 😊Double B
Erre kell kiatlaálni, hogy mit mivel lehet (pl. sazporítani az állatokat, odavezetni őket bizonyos helyekre, manipulálni a környezetet stb.), ha az ember célokat tűz ki benne, akkor nagyon is élvezetes még egyjátékos módban is. Próbálj eljutni a Nether-be, vagy az End-be 😊 vagy csak keress dungeon-okat, piramisokat, dzsungel templomokat.
Nekem virágboltos, sajnos, már nagyon tervezzük a megvásárlást, mert nem összeg, és nem kéne szarakodni a frissítésekkel és szerverrel...
mineshafter.appspot.com oldalon tudod a virágboltosat teljesként használni, ott leírják hogyan. A szervert is ennek a segítségével tudod. De ahhoz kell sokminden más is. Illetve nekem a legutóbbi frissítés óta nem megy a szerverem :/ szóval most én is a megoldást kutatom, de yt-on vagy google-n rákeresel a tört szerver létrehozására, akkor sok segítség van. Kicsit bonyolult, de sajnos már én sem emlékszem a pontos menetére :/
pc_x
Netherbe vagy Endbe hogy lehet eljutni. Vagy az iránytű, térképen kívül(amikhez még nincs meg a szükséges alapanyagom) tudsz esetleg mondani valamit amivel megtalálhatom a spawn pontom?( a házam is ott van mellette) Egyébként már kezdek rájönni dolgokra. Van egy szép kis hátam, nem nagy de benne van az a 4 dolog ami kell, és elkezdtem búzát és cukornádat termeszteni. Malacom is van bőven a környéken, de tehén és bárány vagy tyúk nincs és sokat kellett utaznom hogy találjak párat(meg vasat) de sikeresen megmurdeltem mert nem találtam haza, úgyhogy cseszhetem. Dungeonokba is ezért nem szeretek járni, mert csak kardom van, és ha sokan rámtörnek, akkor meghalok általában. Nekem is virágboltos, de tegnap sikerült picit multizni egy szerveren. annyira nem jött be. 😊 ismerőst viszont sajnos nem tudtam beszervezni, úgyhogy a csinálás már nem annyira lényeges 😊