Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
csipkelli 3 289
Felcsúti vereség.
csipkelli
Még nem biztos...
De remélem 😀
bcsarli
Ez jól sikerült. Jósoljak a Fidesznek is?
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
kollégám Momentumos, Szél Betti spanja, ráírtam h mizu. azt mondja nagyon optimista a hangulat és nyoma sincs a csüggedésnek vagy pániknak.
petey
Nem is lehet csüggednük. Olyant csináltak az utóbbi másfél évben, amit őszintén szólva másfél éve nem hittem volna, hogy képes az ellenzék. Csináltak egy komoly kihívót a Fidesznek. Azt hittem a NER megoldja - pénzzel, fegyverrel, mézedbödönnel - hogy ne lehessen. De lett, és ez önmagában eredmény, akár sikerül nyerni, akár nem. Amondó vagyok, látva a mostani helyzetet, hogy ha nincs az ukrán háború, vagy ha ősszel vannak a választások, akkor a Fidesz biztosan bukott volna. Orbánék szerencsések - már nem először -, ismét van egy nemzetközi sztori ami elviszi az itthoni dolgokról a figyelmet. De közben meg azt gondolom, hogy egyirányú utcában vagyunk, ha most a Fidesz nyer, akkor ez lesz a hattyúdal. Rövid távon nem örülök, hogy marad egy orosz-függőségbe zuhant, Kínának befekvő, a saját szövetségeseivel konstansan harcban álló homofóbiára és a legrosszabb reflexekre építő politika erő, mert csak tovább mérgezi a közéletet. De hosszú távon lehet, hogy jobb kimenetele lenne annak, ha most Orbánnak kéne eltakarítania azt a szahart amibe megyünk, mert tartok attól, hogy ha az ellenzéknek kell ezt a hegyet elhordania úgy, hogy a Fidesz minden lépést képes ellehetetleníteni, akkor abból az lenne, hogy úgy visszaszavazzák, ahogy 1994-ben az MSZP-t. Lehet, hogy az ilyen autoriter rendszernek tényleg az a sorsa, hogy a saját gödrét ássa meg magának és abba pusztul bele.
peterk2005
Mert szerinted Orbán el tudja takarítani amit összehordott, avagy csak még rosszabb lesz minden?
#delegalábbkormányoznisemtudnak 😉
ender1112
Ezt senki nem tudja eltakarítani sérülés nélkül. A covid utóhatásai sem futottak még ki, amire jött ez az ukrán konfliktus egy csomó olyan kényszerrel - az energiafüggőség csak az egyik - ami az EU-t lépésekre kényszeríti, és most úgy látszik el is kezdik meglépni. Ennek is ára lesz, gazdasági ára biztosan. És emellé jött egy olyan méretű osztogatás az elmúlt fél évben, amire nálunk még nem volt példa, de Európában sem emlékszem ilyenre. Ennek is komoly ára lesz.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 324 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Felcsúti vereség.
csipkelli
Még nem biztos...
De remélem 😀
bcsarli
2:2, nemá

több mint 2 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Felcsúti vereség.
csipkelli
Még nem biztos...
De remélem 😀
bcsarli
A korai kifizetés mellett igazából nekem már mindegy 😀

több mint 2 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 419
Ezt mindenki elfelejti: Ez alapján, ha összeadják az ellenzéki pártok akkori pártlistás eredményeit, akkor 49,9 százalékot kapnának, a Fidesz esetében 2 százalékkal kevesebbet.

Tehát ha a MH elvitt 2%-ot a Jobbiktól, akkor vannak pariban a listák.

Ettől még nem gondolom, hogy az ellenzék nyer, csak arra akarok utalni, hogy nem lehet a két választást összehasonlítani
Gyurma Pappa
ha már az előző szavazások. Ami baromira meglepő, hogy BAZ és Szabolcs az most 57-58%-os részvételen áll. Ezekben a régiókban volt erős a Jobbik nem? Most vagy nem mentek el vagy....?
gamerkr
Erős volt a régi Jobbik.
A mai már nem az.
Bár a kelet-magyarországi jobbikosok nagy része amúgy is ex-mszp szavazó volt, szóval ki tudja, hova lettek.
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 774 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 052 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
kollégám Momentumos, Szél Betti spanja, ráírtam h mizu. azt mondja nagyon optimista a hangulat és nyoma sincs a csüggedésnek vagy pániknak.
petey
Nem is lehet csüggednük. Olyant csináltak az utóbbi másfél évben, amit őszintén szólva másfél éve nem hittem volna, hogy képes az ellenzék. Csináltak egy komoly kihívót a Fidesznek. Azt hittem a NER megoldja - pénzzel, fegyverrel, mézedbödönnel - hogy ne lehessen. De lett, és ez önmagában eredmény, akár sikerül nyerni, akár nem. Amondó vagyok, látva a mostani helyzetet, hogy ha nincs az ukrán háború, vagy ha ősszel vannak a választások, akkor a Fidesz biztosan bukott volna. Orbánék szerencsések - már nem először -, ismét van egy nemzetközi sztori ami elviszi az itthoni dolgokról a figyelmet. De közben meg azt gondolom, hogy egyirányú utcában vagyunk, ha most a Fidesz nyer, akkor ez lesz a hattyúdal. Rövid távon nem örülök, hogy marad egy orosz-függőségbe zuhant, Kínának befekvő, a saját szövetségeseivel konstansan harcban álló homofóbiára és a legrosszabb reflexekre építő politika erő, mert csak tovább mérgezi a közéletet. De hosszú távon lehet, hogy jobb kimenetele lenne annak, ha most Orbánnak kéne eltakarítania azt a szahart amibe megyünk, mert tartok attól, hogy ha az ellenzéknek kell ezt a hegyet elhordania úgy, hogy a Fidesz minden lépést képes ellehetetleníteni, akkor abból az lenne, hogy úgy visszaszavazzák, ahogy 1994-ben az MSZP-t. Lehet, hogy az ilyen autoriter rendszernek tényleg az a sorsa, hogy a saját gödrét ássa meg magának és abba pusztul bele.
peterk2005
Mert szerinted Orbán el tudja takarítani amit összehordott, avagy csak még rosszabb lesz minden?
#delegalábbkormányoznisemtudnak 😉
több mint 2 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 324 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Felcsúti vereség.
csipkelli
Még nem biztos...
De remélem 😀

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
kollégám Momentumos, Szél Betti spanja, ráírtam h mizu. azt mondja nagyon optimista a hangulat és nyoma sincs a csüggedésnek vagy pániknak.
petey
Nem is lehet csüggednük. Olyant csináltak az utóbbi másfél évben, amit őszintén szólva másfél éve nem hittem volna, hogy képes az ellenzék. Csináltak egy komoly kihívót a Fidesznek. Azt hittem a NER megoldja - pénzzel, fegyverrel, mézedbödönnel - hogy ne lehessen. De lett, és ez önmagában eredmény, akár sikerül nyerni, akár nem. Ezt az eredményt nem szabad elengedni. Inkább még tovább erősíteni az összefogást, hogy megmaradjon a kihívó, mert a 600 forintos benzinre mérges pógárnak alternatíva kell. Olyan alternatíva, amelyiket ő is annak lát, ha netán a Fideszre haragszik a benzinár miatt.. És az 5%-os LMP meg 8%-os Momentum nem igazi alternatíva. Egy 40+%-os egységes ellenzék az már az.

Amondó vagyok, látva a mostani helyzetet, hogy ha nincs az ukrán háború, vagy ha ősszel vannak a választások, akkor a Fidesz biztosan bukott volna. Orbánék szerencsések - már nem először -, ismét van egy nemzetközi sztori ami elviszi az itthoni dolgokról a figyelmet. De közben meg azt gondolom, hogy egyirányú utcában vagyunk, ha most a Fidesz nyer, akkor ez lesz a hattyúdal. Rövid távon nem örülök, hogy marad egy orosz-függőségbe zuhant, Kínának befekvő, a saját szövetségeseivel konstansan harcban álló homofóbiára és a legrosszabb reflexekre építő politika erő, ami tovább mérgezi a közéletet. De hosszú távon lehet, hogy jobb kimenetele lenne annak, ha most Orbánnak kéne eltakarítania azt a szahart amibe megyünk, mert tartok attól, hogy ha az ellenzéknek kell ezt a hegyet elhordania úgy, hogy a Fidesz minden lépést képes ellehetetleníteni, akkor abból az lenne, hogy úgy visszaszavazzák, ahogy 1994-ben az MSZP-t. Lehet, hogy az ilyen autoriter rendszernek tényleg az a sorsa, hogy a saját gödrét ássa meg magának és abba pusztul bele.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 324 — Omar's Coming Yo!
Felcsúti vereség.
csipkelli
NAGYON HELYES!

több mint 2 éve
csipkelli 3 289
Felcsúti vereség.
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 774 — Слава Україні! Героям слава!
Ezt mindenki elfelejti: Ez alapján, ha összeadják az ellenzéki pártok akkori pártlistás eredményeit, akkor 49,9 százalékot kapnának, a Fidesz esetében 2 százalékkal kevesebbet.

Tehát ha a MH elvitt 2%-ot a Jobbiktól, akkor vannak pariban a listák.

Ettől még nem gondolom, hogy az ellenzék nyer, csak arra akarok utalni, hogy nem lehet a két választást összehasonlítani
Gyurma Pappa
ha már az előző szavazások. Ami baromira meglepő, hogy BAZ és Szabolcs az most 57-58%-os részvételen áll. Ezekben a régiókban volt erős a Jobbik nem? Most vagy nem mentek el vagy....?
gamerkr
Ezeken a helyeken nagyon sok szegény lepukkant ember él, sokan meghaltak covidban.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
Sztem ha az ellenzek elhoz 40+ korzetet meg listan kb egal abbol elkezdhetnek epitkezni a kovetkezo 4 evre. Jarni kell az orszagot falurol falura, el kell mondani az embereknek hogy ez fos, es lesz ra alkalom mert olyan valsag jon hogy a fel orszag inge gatyaja ramegy.
Nyilvan a fidesz ezerrel azon lesz hogy szetbassza az osszefogast, ami tok eletszeru, hiszen ezerfele part van benne, de csak igy van eselyuk nyerni...
gabokocka
Aha. Ez tudod mennyit er ? Semmit?
Ezt kb az utolsó 4 hónapban megnyerhette volna az ellenzék. Csak az első két hónapban csak Fidesz alá lapatoltak.
A hajrá jó volt, csak szerintem kevés.
Toca
Pont ezaz.
Hogy azt kell csinalni 4 evig, amit az utolso 2 honapban.
Es meg lesz "tamogatva" azzal hogy minden szar lesz.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 677 — Vikings fan
Sztem ha az ellenzek elhoz 40+ korzetet meg listan kb egal abbol elkezdhetnek epitkezni a kovetkezo 4 evre. Jarni kell az orszagot falurol falura, el kell mondani az embereknek hogy ez fos, es lesz ra alkalom mert olyan valsag jon hogy a fel orszag inge gatyaja ramegy.
Nyilvan a fidesz ezerrel azon lesz hogy szetbassza az osszefogast, ami tok eletszeru, hiszen ezerfele part van benne, de csak igy van eselyuk nyerni...
gabokocka
Aha. Ez tudod mennyit er ? Semmit?
Ezt kb az utolsó 4 hónapban megnyerhette volna az ellenzék. Csak az első két hónapban csak Fidesz alá lapatoltak.
A hajrá jó volt, csak szerintem kevés.
több mint 2 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 229 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
Ezt mindenki elfelejti: Ez alapján, ha összeadják az ellenzéki pártok akkori pártlistás eredményeit, akkor 49,9 százalékot kapnának, a Fidesz esetében 2 százalékkal kevesebbet.

Tehát ha a MH elvitt 2%-ot a Jobbiktól, akkor vannak pariban a listák.

Ettől még nem gondolom, hogy az ellenzék nyer, csak arra akarok utalni, hogy nem lehet a két választást összehasonlítani
Gyurma Pappa
ha már az előző szavazások. Ami baromira meglepő, hogy BAZ és Szabolcs az most 57-58%-os részvételen áll. Ezekben a régiókban volt erős a Jobbik nem? Most vagy nem mentek el vagy....?

több mint 2 éve
Tactful Cactus Green Bay Packers 12 666
Ki tippel arra, hogy lesz szerverleállás?

(szerintem nem lesz)
Vrij6
hát IT-s pályán vagyok, igaz más szférában, de én nagyon meglepődnék, ha nem kaptak / kértek volna szakértelmet, extra erőforrásokat egy akkora blama után, és ne kezdtek volna túlbiztosításba...

A leállás sztem pártállástól függetlenül baromira kínos volt.
gamerkr
Playoff és orosz bot-ok.

P-A-N-I-C
LaFleurt a kávé!
több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
Arra jo lesz mindenkepp, hogy ossze lehet vetni a 4 evvel ezelotti adatokkal.
Kb ugyanannyian mennek el, latszodni fog, hogy osszeadhato-e a partok szavazata.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 229 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
Ki tippel arra, hogy lesz szerverleállás?

(szerintem nem lesz)
Vrij6
hát IT-s pályán vagyok, igaz más szférában, de én nagyon meglepődnék, ha nem kaptak / kértek volna szakértelmet, extra erőforrásokat egy akkora blama után, és ne kezdtek volna túlbiztosításba...

A leállás sztem pártállástól függetlenül baromira kínos volt.

több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Ezt mindenki elfelejti: Ez alapján, ha összeadják az ellenzéki pártok akkori pártlistás eredményeit, akkor 49,9 százalékot kapnának, a Fidesz esetében 2 százalékkal kevesebbet.

Tehát ha a MH elvitt 2%-ot a Jobbiktól, akkor vannak pariban a listák.

Ettől még nem gondolom, hogy az ellenzék nyer, csak arra akarok utalni, hogy nem lehet a két választást összehasonlítani

több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Sztem ha az ellenzek elhoz 40+ korzetet meg listan kb egal abbol elkezdhetnek epitkezni a kovetkezo 4 evre. Jarni kell az orszagot falurol falura, el kell mondani az embereknek hogy ez fos, es lesz ra alkalom mert olyan valsag jon hogy a fel orszag inge gatyaja ramegy.
Nyilvan a fidesz ezerrel azon lesz hogy szetbassza az osszefogast, ami tok eletszeru, hiszen ezerfele part van benne, de csak igy van eselyuk nyerni...
gabokocka
Ja csak rament már igy is sok embernek, oszt ugyanúgy leszavaznak a fideszre. Mint az az asszony, aki hajléktalan lett, dehat azért orbán!

kollégám Momentumos, Szél Betti spanja, ráírtam h mizu. azt mondja nagyon optimista a hangulat és nyoma sincs a csüggedésnek vagy pániknak.
petey
Az a baj, hogy 4 éve ilyenkor sem volt. Én most nagyon pesszimista vagyok , szétbasz az ideg
eaglesmcnabb
Dehogynem volt
Gyurma Pappa
4 éve ilyenkor már ünnepelt az ellenzék a magas részvétel miatt.
nagylaza
Én is erre emlékszem, hacsak magambol indulok ki, de lehet a szavazokorokben mas volt a helyzet, nem voltam ott.
Mindegy én most pesszimista vagyok, innen jobb csalódni 😊
eaglesmcnabb
régi szép idők

 bowl.hu/forum/egyeb-temak/politika/1761089
Kampman
Nem voltak azok olyan szépek.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 774 — Слава Україні! Героям слава!
Ki tippel arra, hogy lesz szerverleállás?

(szerintem nem lesz)

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
Sztem ha az ellenzek elhoz 40+ korzetet meg listan kb egal abbol elkezdhetnek epitkezni a kovetkezo 4 evre. Jarni kell az orszagot falurol falura, el kell mondani az embereknek hogy ez fos, es lesz ra alkalom mert olyan valsag jon hogy a fel orszag inge gatyaja ramegy.
Nyilvan a fidesz ezerrel azon lesz hogy szetbassza az osszefogast, ami tok eletszeru, hiszen ezerfele part van benne, de csak igy van eselyuk nyerni...

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 922 — Csodabogár
kollégám Momentumos, Szél Betti spanja, ráírtam h mizu. azt mondja nagyon optimista a hangulat és nyoma sincs a csüggedésnek vagy pániknak.
petey
Az a baj, hogy 4 éve ilyenkor sem volt. Én most nagyon pesszimista vagyok , szétbasz az ideg
eaglesmcnabb
Dehogynem volt
Gyurma Pappa
4 éve ilyenkor már ünnepelt az ellenzék a magas részvétel miatt.
nagylaza
na ja, de ott elég fura volt, hogy elkezdtek bejönni az adatok lassan, szerverleállás..aztán hirtelen megjelent az indexen a full narancs ország meg a parlamenti patkó 😀 tök hihető volt ugye.

több mint 2 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 922 — Csodabogár
17 órás adat: 62.92%
Beki
nem lesz meg a 80% így, max 75 esetleg
petey
Pesten 75+ orszagosan 70+ sztem a max, siman hozni fogja a fidesz sztem
gabokocka
ebből nem lehet kiindulni...nincs már olyan adat, amiből ne az jönne, hogy hozza a fidesz...vagy lyuk lesz vagy fa, de nem azon múlik mennyien mennek el szavazni
Klaci79
Én sem értem ezt az egész nap ennyi meg annyi %, tuti hozni fogja a Fidesz dolgot.
Beki
persze, én úgy vélem sokan büntetni fogják őket, a covidban aki érintett volt tuti..meg ugye beleszálltak a búzákba is...igazából a picsa tudja mi lesz.

több mint 2 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 580 — Apu ökölbeszorított keze
17 órás adat: 62.92%
Beki
nem lesz meg a 80% így, max 75 esetleg
petey
A 75 is rekord lenne
Kampman
71 se volt még soha(jó volt,hogy 102% is volt 😊