Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 777 — Cowboys fan
Amugy a 2/3 sem lehetetlen. A Fidesznek is csak feles tobbseg kellett hozza. Egy hatalomra jutas utani jo munkaval a valasztok 5 ev mulva jutalmazhatjak a baloldalt 2/3-al. (Remelem nem ez lesz a forgatokonyv 😀 )
undisputedly
azért ez elég nagy öngól, már bocs.

ha ennyi szavazót el tudnának csábítani a fidesztől, az azt mutatná, hogy valamit nagyon jól csináltak (és itt most nem a propagandára gondolok). akkor meg miért lenne gond a kétharmad? lenne pofájuk helyreállítani a demokratikus intézményrendszert?
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 042 — Lucas Scott
 444.hu/2021/10/26/karsai-daniel-a-feles-alkotmanyozas-paradoxona

Minden szavával egyetértek
Gyurma Pappa
Csak nekem fura, hogy a forradommal kacerkodik a cikk szerzoje?

Egy valamiben viszont felvilagosultabb/jozanabb a cikk, mint az eddigi balos velemenyek amiket olvastam az Alaptorveny megkeruleserol: elismeri, hogy a hatalyos jognak megfeleloen jott letre az Alaptorveny + a Fidesznek tamogatottsaga van es ez nem egy jo-rossz kuzdelem, aminek a baloldal lattatni szereti.

Amig az ellenzeki vezeto erok nem ismerik el, hogy a Fidesz maga emberek millioi viziojanak manifesztalodasa, addig tovabbra is csak ugy tudjak kontextuaba helyezni napjaink politikai kepet, mintha itt a Birodalom par siith lovagja erovel uralkodna az artatlanok felett.
undisputedly
Jakab (nem Péter) András interjút nem olvastad amit linkeltem?
csebi
Nem. Altalaban csak a topic tetejen levo 1-2 kommentet olvasom 😀 Most visszalapoztam, de nem latom.
undisputedly
Bocs telex volt:

 telex.hu/belfold/2021/10/17/jakab-andras-alkotmanyjogasz-interju-feles-tobbseggel-alkotmanyozas-alaptorveny-semmis-polgarhaboru

Volt tanárom llmn és egyik kedvencem volt, rohadt jó írásai vannak csomó helyen

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
balintbaba Detroit Lions Florida Gators 3 499 — James Baldberry - he BALD!
Kilőtt szemmel nem lehet látni a valóságot.

iktriad
Egész jól sorolja a negatív gazdasági dolgokat de az utolsót nem értem. En azt várom már h mikor lesz 400 körül az eur.
csebi
Azért mert számodra jó a rossz EUR-HUF árfolyam (számomra is, én is "nyerek" vele), az országnak még nem.
peterk2005
Irónia on volt 😉
Amúgy vmikor itt megkérdeztem h ez mit jelent a mindennapokban, és nem úgy jött le h egy átlag állampolgárnak ez sokat jelent, erre van a showder klubbos vicc h mit zavar a 360as euró ha nincs is neked?
csebi
Hogy csak egy szar dolgot említsek, ami a leértékelő árfolyam-politikából jön az a kivándorlás. EUR-ban számítva kb. stagnálnak a bérek. Azt már meg sem említtem, hogy a gyenge forintból származó devizatartalékot mindig elkölti az állam vagy kilopják Matolcsyék.

https://preview.redd.it/z5qmlvsup1881.jpg?width=640&crop=smart&auto=webp&s=0e28b674dcfbb87f51fc461e1c6844401608920c
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Kilőtt szemmel nem lehet látni a valóságot.

iktriad
Egész jól sorolja a negatív gazdasági dolgokat de az utolsót nem értem. En azt várom már h mikor lesz 400 körül az eur.
csebi
Azért mert számodra jó a rossz EUR-HUF árfolyam (számomra is, én is "nyerek" vele), az országnak még nem.
peterk2005
Irónia on volt 😉
Amúgy vmikor itt megkérdeztem h ez mit jelent a mindennapokban, és nem úgy jött le h egy átlag állampolgárnak ez sokat jelent, erre van a showder klubbos vicc h mit zavar a 360as euró ha nincs is neked?
csebi
Az átlag állampolgárnak nem tudom, hogy mi jön le a világból és mi nem, de az a gyanúm, hogy elég kevés. 😊 Egy lépéses matek, de mondjuk az 500 forintos benzinár és a 400 forintos benzinár között éppen a 300 forintos vs 360 forintos euró a különbség. Hányan rakják ezt össze fejben önállóan is? Nem tudom, de egy ellenzéki politikai erőnek az lenne a feladata, hogy ebben segítsen az átlag embernek, ha máshogy nem megy neki. Csináljanak olyan meme-ket facebookra amiből Kalifaszú Gusztáv úrnak is leesik.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 609
Kilőtt szemmel nem lehet látni a valóságot.

iktriad
A kenyér 400 Ft, bármilyen valamire való felvágott 5-600 Ft és lehetne még sorolni.
Persze Gyurcsánynál sokkal drágább lenne minden, tudom jól.
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 722 — SuperBowl Champions 2013/2014
 444.hu/2021/10/26/karsai-daniel-a-feles-alkotmanyozas-paradoxona

Minden szavával egyetértek
Gyurma Pappa
Csak nekem fura, hogy a forradommal kacerkodik a cikk szerzoje?

Egy valamiben viszont felvilagosultabb/jozanabb a cikk, mint az eddigi balos velemenyek amiket olvastam az Alaptorveny megkeruleserol: elismeri, hogy a hatalyos jognak megfeleloen jott letre az Alaptorveny + a Fidesznek tamogatottsaga van es ez nem egy jo-rossz kuzdelem, aminek a baloldal lattatni szereti.

Amig az ellenzeki vezeto erok nem ismerik el, hogy a Fidesz maga emberek millioi viziojanak manifesztalodasa, addig tovabbra is csak ugy tudjak kontextuaba helyezni napjaink politikai kepet, mintha itt a Birodalom par siith lovagja erovel uralkodna az artatlanok felett.
undisputedly
Jakab (nem Péter) András interjút nem olvastad amit linkeltem?
csebi
Nem. Altalaban csak a topic tetejen levo 1-2 kommentet olvasom 😀 Most visszalapoztam, de nem latom.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 042 — Lucas Scott
Kilőtt szemmel nem lehet látni a valóságot.

iktriad
Egész jól sorolja a negatív gazdasági dolgokat de az utolsót nem értem. En azt várom már h mikor lesz 400 körül az eur.
csebi
Azért mert számodra jó a rossz EUR-HUF árfolyam (számomra is, én is "nyerek" vele), az országnak még nem.
peterk2005
Irónia on volt 😉
Amúgy vmikor itt megkérdeztem h ez mit jelent a mindennapokban, és nem úgy jött le h egy átlag állampolgárnak ez sokat jelent, erre van a showder klubbos vicc h mit zavar a 360as euró ha nincs is neked?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Kilőtt szemmel nem lehet látni a valóságot.

iktriad
Egész jól sorolja a negatív gazdasági dolgokat de az utolsót nem értem. En azt várom már h mikor lesz 400 körül az eur.
csebi
Azért mert számodra jó a rossz EUR-HUF árfolyam (számomra is, én is "nyerek" vele), az országnak még nem.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 042 — Lucas Scott
 444.hu/2021/10/26/karsai-daniel-a-feles-alkotmanyozas-paradoxona

Minden szavával egyetértek
Gyurma Pappa
Csak nekem fura, hogy a forradommal kacerkodik a cikk szerzoje?

Egy valamiben viszont felvilagosultabb/jozanabb a cikk, mint az eddigi balos velemenyek amiket olvastam az Alaptorveny megkeruleserol: elismeri, hogy a hatalyos jognak megfeleloen jott letre az Alaptorveny + a Fidesznek tamogatottsaga van es ez nem egy jo-rossz kuzdelem, aminek a baloldal lattatni szereti.

Amig az ellenzeki vezeto erok nem ismerik el, hogy a Fidesz maga emberek millioi viziojanak manifesztalodasa, addig tovabbra is csak ugy tudjak kontextuaba helyezni napjaink politikai kepet, mintha itt a Birodalom par siith lovagja erovel uralkodna az artatlanok felett.
undisputedly
Jakab (nem Péter) András interjút nem olvastad amit linkeltem?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 042 — Lucas Scott
Kilőtt szemmel nem lehet látni a valóságot.

iktriad
Egész jól sorolja a negatív gazdasági dolgokat de az utolsót nem értem. En azt várom már h mikor lesz 400 körül az eur.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ahelyett, hogy örülnétek, hogy van egy ellenzéki politikus, aki képes hipnotikusan tematizálni.
Ha ez így marad, akkor a Fidesznek rohadt sokba fog kerülni, hogy magára vonja a figyelmet.... Békement nem lehet minden hétvégén, vagy mégis?! Meg ki a faszt fog érdekelni, ha nem lesz adblue, vagy más?!
Gyün a vihar, a Péter meg üti a vasat.

Nekem amúgy néha az az érzésem, hogy MZP nem feltétlenül akar még most 22-ben kormányt-váltani- akárhogy is mondja. Főleg, ha tényleg córesz lesz. Szerintem előbb meg akarja szerezni a jelenlegi ellenzék "lelkét"
A stratégia az alábbi: Erase- Improve- Destroy.
Szóval szerintem asszimilálni akar ő előbb. Cimbijóta 😀
Helmut Zimmer
Szóval van már irányítónk, de a roster még sz*r, úgyhogy rebuildelünk? Közben meg az irányító majd kitanulja a szakmát? Ezt a sztorit mintha hallottam volna már néhányszor. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
 444.hu/2021/10/26/karsai-daniel-a-feles-alkotmanyozas-paradoxona

Minden szavával egyetértek
Gyurma Pappa
Csak nekem fura, hogy a forradommal kacerkodik a cikk szerzoje?

Egy valamiben viszont felvilagosultabb/jozanabb a cikk, mint az eddigi balos velemenyek amiket olvastam az Alaptorveny megkeruleserol: elismeri, hogy a hatalyos jognak megfeleloen jott letre az Alaptorveny + a Fidesznek tamogatottsaga van es ez nem egy jo-rossz kuzdelem, aminek a baloldal lattatni szereti.

Amig az ellenzeki vezeto erok nem ismerik el, hogy a Fidesz maga emberek millioi viziojanak manifesztalodasa, addig tovabbra is csak ugy tudjak kontextuaba helyezni napjaink politikai kepet, mintha itt a Birodalom par siith lovagja erovel uralkodna az artatlanok felett.
undisputedly
Szerintem nem kacérkodik, hanem pont hogy kimondja, hogy csak úgy lenne lehetséges a fantazmagória, ami a 50% alkotmányozás, ha forradalmat csinálnak.


"Ha nem teszi – és szerintem ne tegye – akkor vállalni kell a következményeket."


Ez szerintem pont annak a kimondása, hogy mivel másképp nem lehetséges, azzal kell főzni, amit a kiad a választás. Én pont úgy olvastam, hogy a forradalom nem jó ötlet, és inkább meg kell találni az egyéb utakat.

Én még mindig azt mondom: egy 50%-os döntéssel be lehet lépni az EPPA-ba, le lehet csukatni Hernádikat, Boldog Istvánokat, sőt a letelepedési kötvénynél bizonyítható csalásoknál akár még a Rogán szinten is van keresni való. Könnyen lehet egy hirtelen beállt káderhiány következtében bekövetkezett rendszerszintű elégtelenség a NER-ben.

"A legfőbb ügyésszel vagy nélküle számos nyomozás megindulhat korrupciós ügyekben. A NER egyik legszégyenletesebb jellemzőjét, a korrupciót nagyon egyszerűen meg lehet szüntetni – az új kormányzat minden további nélkül megteheti, hogy egy fillér közpénzt nem lop el. A közmédiának nevezett propaganda-gépezetből valódi sajtót lehet csinálni. A sor még hosszan folytatható."
Gyurma Pappa
Ez a resz azert mast sugall, de orulok, hogy a konkluzioban kimondja. Mondjuk gyakorlo ugyvedkent ez inkabb egyfajta disclaimer, mert ha az nem lenne ott, meg a bokajat is meguthetne (en biztos vagyok benne, hogy meg is utne, jogosan):

"Tessenek sikeres forradalmat csinálni, és a jog báránybőrébe bújtatott farkast el lehet űzni. Ez a forgatókönyv ugyanakkor egy alkotmányjogi vitában értelmesen nem elemezhető, mert a forradalom per definitionem jogon túli helyzet. Ha viszont nincs forradalmi többség a hátunk mögött, akkor formálisan jogkövető magatartást kell tanúsítani. Ami hangsúlyosan nem azonos a birkaként vágóhídra vonulással. Tóth Gábor Attila hallgat egy ezzel kapcsolatos fontos tényről: nemhogy forradalmi többség nincs ma Magyarországon, hanem a NER – tetszik, nem tetszik – tömegtámogatást élvez. Fényévekre vagyunk tehát egy valódi forradalmi szituációtól. Ez természetesen nem jelenti, hogy az ellenzék ne nyerhetné meg a következő választást. Akár kétharmaddal. Csak forradalmi, utcai hatalomátvételhez nincs ereje. Jelenleg bizonyosan."

Amugy a 2/3 sem lehetetlen. A Fidesznek is csak feles tobbseg kellett hozza. Egy hatalomra jutas utani jo munkaval a valasztok 5 ev mulva jutalmazhatjak a baloldalt 2/3-al. (Remelem nem ez lesz a forgatokonyv 😀 )

Kicsit amugy korunk pszichologiai problemaja is kijon az ellenzeken, habar ez a politikara talan mindig jellemzo volt. M lajkok, ertesitesek stb koraban mindenki mindent egybol akar. "Instant gratification". Komolyan kimunkaltak mar a temat mostanaban.

A baloldal is ettol szenved. Van itt demokratikus, jogallami kerete annak, hogy a szavazoi felhatalmazasuk es a jogrend menten bontsak le azt amit a fidesz felepitett, de feltehetoen az o 2/3-ukert meg kell dolgozni, ami legalabb 4 ev.
undisputedly
Nyilván más a befogadói pozíciónk, de én még mindig azt olvasom az idézett részben is, hogy fantazmagória, amiről álmodoznak, és mivel a forradalom nem lehetséges, ezért csak a jog marad. Én ezt inkább olvasom költői túlzásnak, mint forradalomra uszításnak, amivel szembe akarja állítani a saját szürrealitásával az 50%-os tábort.

De egyébként a maradék részében egyetértünk: simán lehet jó kormányzással 2/3-ad, a Fidesz úgy csinálta meg a rendszert, hogy nem is gondolt arra, hogy egyszer ellene fordulhat. De amikor az M1 a volt Fideszes káderek száron-vezetésével lesz tele, akkor majd bizonyára kevesebben lesznek akik feltétlenül szolgálják a capo dei capi-t.

(Mielőtt elindul a ML-OV mindent a hatályos törvények szerint csinált kórus, jelzem, hogy ők lehet, de azt már biztosan tudom, hogy pl. a Rogán vonal a letelepedési kötvényeknél finoman szólva sem, ahogy a kisfőnökök cégei is tele vannak törvénytelen lépésekkel. Abszolút nem fontos a NER lebontása szempontjából elvinni OV-t, bőven elég ha Kósa Lajos anyukája majd hetente megy be a vámosokhoz... Elnézést a mamától 😕 )

több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 722 — SuperBowl Champions 2013/2014
 444.hu/2021/10/26/karsai-daniel-a-feles-alkotmanyozas-paradoxona

Minden szavával egyetértek
Gyurma Pappa
Csak nekem fura, hogy a forradommal kacerkodik a cikk szerzoje?

Egy valamiben viszont felvilagosultabb/jozanabb a cikk, mint az eddigi balos velemenyek amiket olvastam az Alaptorveny megkeruleserol: elismeri, hogy a hatalyos jognak megfeleloen jott letre az Alaptorveny + a Fidesznek tamogatottsaga van es ez nem egy jo-rossz kuzdelem, aminek a baloldal lattatni szereti.

Amig az ellenzeki vezeto erok nem ismerik el, hogy a Fidesz maga emberek millioi viziojanak manifesztalodasa, addig tovabbra is csak ugy tudjak kontextuaba helyezni napjaink politikai kepet, mintha itt a Birodalom par siith lovagja erovel uralkodna az artatlanok felett.
undisputedly
Szerintem nem kacérkodik, hanem pont hogy kimondja, hogy csak úgy lenne lehetséges a fantazmagória, ami a 50% alkotmányozás, ha forradalmat csinálnak.


"Ha nem teszi – és szerintem ne tegye – akkor vállalni kell a következményeket."


Ez szerintem pont annak a kimondása, hogy mivel másképp nem lehetséges, azzal kell főzni, amit a kiad a választás. Én pont úgy olvastam, hogy a forradalom nem jó ötlet, és inkább meg kell találni az egyéb utakat.

Én még mindig azt mondom: egy 50%-os döntéssel be lehet lépni az EPPA-ba, le lehet csukatni Hernádikat, Boldog Istvánokat, sőt a letelepedési kötvénynél bizonyítható csalásoknál akár még a Rogán szinten is van keresni való. Könnyen lehet egy hirtelen beállt káderhiány következtében bekövetkezett rendszerszintű elégtelenség a NER-ben.

"A legfőbb ügyésszel vagy nélküle számos nyomozás megindulhat korrupciós ügyekben. A NER egyik legszégyenletesebb jellemzőjét, a korrupciót nagyon egyszerűen meg lehet szüntetni – az új kormányzat minden további nélkül megteheti, hogy egy fillér közpénzt nem lop el. A közmédiának nevezett propaganda-gépezetből valódi sajtót lehet csinálni. A sor még hosszan folytatható."
Gyurma Pappa
Ez a resz azert mast sugall, de orulok, hogy a konkluzioban kimondja. Mondjuk gyakorlo ugyvedkent ez inkabb egyfajta disclaimer, mert ha az nem lenne ott, meg a bokajat is meguthetne (en biztos vagyok benne, hogy meg is utne, jogosan):

"Tessenek sikeres forradalmat csinálni, és a jog báránybőrébe bújtatott farkast el lehet űzni. Ez a forgatókönyv ugyanakkor egy alkotmányjogi vitában értelmesen nem elemezhető, mert a forradalom per definitionem jogon túli helyzet. Ha viszont nincs forradalmi többség a hátunk mögött, akkor formálisan jogkövető magatartást kell tanúsítani. Ami hangsúlyosan nem azonos a birkaként vágóhídra vonulással. Tóth Gábor Attila hallgat egy ezzel kapcsolatos fontos tényről: nemhogy forradalmi többség nincs ma Magyarországon, hanem a NER – tetszik, nem tetszik – tömegtámogatást élvez. Fényévekre vagyunk tehát egy valódi forradalmi szituációtól. Ez természetesen nem jelenti, hogy az ellenzék ne nyerhetné meg a következő választást. Akár kétharmaddal. Csak forradalmi, utcai hatalomátvételhez nincs ereje. Jelenleg bizonyosan."

Amugy a 2/3 sem lehetetlen. A Fidesznek is csak feles tobbseg kellett hozza. Egy hatalomra jutas utani jo munkaval a valasztok 5 ev mulva jutalmazhatjak a baloldalt 2/3-al. (Remelem nem ez lesz a forgatokonyv 😀 )

Kicsit amugy korunk pszichologiai problemaja is kijon az ellenzeken, habar ez a politikara talan mindig jellemzo volt. M lajkok, ertesitesek stb koraban mindenki mindent egybol akar. "Instant gratification". Komolyan kimunkaltak mar a temat mostanaban.

A baloldal is ettol szenved. Van itt demokratikus, jogallami kerete annak, hogy a szavazoi felhatalmazasuk es a jogrend menten bontsak le azt amit a fidesz felepitett, de feltehetoen az o 2/3-ukert meg kell dolgozni, ami legalabb 4 ev.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
 444.hu/2021/10/26/karsai-daniel-a-feles-alkotmanyozas-paradoxona

Minden szavával egyetértek
Gyurma Pappa
Csak nekem fura, hogy a forradommal kacerkodik a cikk szerzoje?

Egy valamiben viszont felvilagosultabb/jozanabb a cikk, mint az eddigi balos velemenyek amiket olvastam az Alaptorveny megkeruleserol: elismeri, hogy a hatalyos jognak megfeleloen jott letre az Alaptorveny + a Fidesznek tamogatottsaga van es ez nem egy jo-rossz kuzdelem, aminek a baloldal lattatni szereti.

Amig az ellenzeki vezeto erok nem ismerik el, hogy a Fidesz maga emberek millioi viziojanak manifesztalodasa, addig tovabbra is csak ugy tudjak kontextuaba helyezni napjaink politikai kepet, mintha itt a Birodalom par siith lovagja erovel uralkodna az artatlanok felett.
undisputedly
Szerintem nem kacérkodik, hanem pont hogy kimondja, hogy csak úgy lenne lehetséges a fantazmagória, ami a 50% alkotmányozás, ha forradalmat csinálnak.


"Ha nem teszi – és szerintem ne tegye – akkor vállalni kell a következményeket."


Ez szerintem pont annak a kimondása, hogy mivel másképp nem lehetséges, azzal kell főzni, amit a kiad a választás. Én pont úgy olvastam, hogy a forradalom nem jó ötlet, és inkább meg kell találni az egyéb utakat.

Én még mindig azt mondom: egy 50%-os döntéssel be lehet lépni az EPPA-ba, le lehet csukatni Hernádikat, Boldog Istvánokat, sőt a letelepedési kötvénynél bizonyítható csalásoknál akár még a Rogán szinten is van keresni való. Könnyen lehet egy hirtelen beállt káderhiány következtében bekövetkezett rendszerszintű elégtelenség a NER-ben.

"A legfőbb ügyésszel vagy nélküle számos nyomozás megindulhat korrupciós ügyekben. A NER egyik legszégyenletesebb jellemzőjét, a korrupciót nagyon egyszerűen meg lehet szüntetni – az új kormányzat minden további nélkül megteheti, hogy egy fillér közpénzt nem lop el. A közmédiának nevezett propaganda-gépezetből valódi sajtót lehet csinálni. A sor még hosszan folytatható."

több mint 2 éve
Nemes samu09 Houston Texans 3 917 — I like the Texans, I like who we are
Ez annyira vásárhelyi fidesz szinvonal, hogy szerintem tuti ők csinálták.
Van itt egykét önjelölt hülye akik bármikor képesek egy ilyen produkcióra.
Bazzani
Éppen ez jutott nekem is eszembe. Az "ügynök akták" nagy része is éppen ugyanilyen volt. Elképesztően primitív, semmitmondó.

(Az enyémet amikor kikértem, szinte szó szerint leesett az állam tőle. Olyasmiket "jelentettek" rólam, hogy például motorral mentem suliba, és délután az iskola udvaron szereltem meg. Tényleg volt egy kis Simsonom, és tényleg mentem vele suliba. Arra nem emlékeztem, hogy az iskola udvaron szereltem volna meg, de a "jelentő" sose ült motoron, lehet, hogy valamit matattam és ő "szerelésnek" nézte. Az illető egyébként a tanárom volt. Az volt ám a jó világ. Egy kiskorú középiskolás diákról aktát vezettek, amibe a diák saját tanára "jelentett". Akkor is WTF, ha az esetek 99.99%-ban a fióknak ment és sose használták semmire. Az enyémet se. Mindenesetre, ettől azért valóban meg akarom védeni a gyerekemet. Az LMBTQ-tól ezzel szemben annyira nem tartok. 😀
peterk2005
Nagyon jól tudod, hogy a zinternet sokkal jobban profiloz az ilyen marhák helyett. Helyadatok, online tevékenységek, tranzakciók, üzenetváltások de ezt jobban tudod nálam.
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 774 — Слава Україні! Героям слава!
HUF/EUR árfolyam: 2010 év vége: 278 HUF/EUR Ma reggel: 365 HUF/EUR Jön az év vége, lesz itt 380-as is.

A Fidesz 12 éve alatt 31,6%-al változott az árfolyam, egy olyan időszakban, amikor a világpiac helyzet nem indokolta. Számomra olyan fura hogy az emberek többsége bele sem gondol mekkora érvágás ez az országnak, és minden embernek külön-külön is.

Milyen szép kis összeszerelő üzemet hozott létre az Orbán rezsim a német autógyáraknak.
Nomac
És közben büszkén hirdeti, hogy neki nem kell az EU. 😊
Toca
UK-nak is milyen remekül bejött a Brexit. 😊

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 722 — SuperBowl Champions 2013/2014
 444.hu/2021/10/26/karsai-daniel-a-feles-alkotmanyozas-paradoxona

Minden szavával egyetértek
Gyurma Pappa
Csak nekem fura, hogy a forradommal kacerkodik a cikk szerzoje?

Egy valamiben viszont felvilagosultabb/jozanabb a cikk, mint az eddigi balos velemenyek amiket olvastam az Alaptorveny megkeruleserol: elismeri, hogy a hatalyos jognak megfeleloen jott letre az Alaptorveny + a Fidesznek tamogatottsaga van es ez nem egy jo-rossz kuzdelem, aminek a baloldal lattatni szereti.

Amig az ellenzeki vezeto erok nem ismerik el, hogy a Fidesz maga emberek millioi viziojanak manifesztalodasa, addig tovabbra is csak ugy tudjak kontextuaba helyezni napjaink politikai kepet, mintha itt a Birodalom par siith lovagja erovel uralkodna az artatlanok felett.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
 telex.hu/belfold/2021/10/24/fekete-gyor-andras-momentum-parlamenti-lista-vezeto-elso-hely


....
Amadeus
Ezzel speciel nincs bajom. Orosz Anna nem fog ráérni országosan kampányolni, Katka és D. Anna nem érnek rá/eszük ágában sincs visszajönni Brüsszelből, más országosan ismert politikusa meg nincs a MoMonak. Tehát én azt gondolom, hogy nagyon nem volt más választás. Egyébként Fegyőrnek, stratégiailag vannak jó húzásai (lásd kiválóan időzített beállás MZP mögé), jól érzi a ritmust, úgyis mondhatnám dobosként megállja a helyét, de frontembernek nem alkalmas. OGY képviselőként, teljes idős frakcióvezetőként szerintem meg fogja találni a helyét. Nem hiszem, hogy el akar menni mondjuk agrárminiszternek vagy valami új, patyomkin posztra.

több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 681 — Vikings fan
HUF/EUR árfolyam: 2010 év vége: 278 HUF/EUR Ma reggel: 365 HUF/EUR Jön az év vége, lesz itt 380-as is.

A Fidesz 12 éve alatt 31,6%-al változott az árfolyam, egy olyan időszakban, amikor a világpiac helyzet nem indokolta. Számomra olyan fura hogy az emberek többsége bele sem gondol mekkora érvágás ez az országnak, és minden embernek külön-külön is.

Milyen szép kis összeszerelő üzemet hozott létre az Orbán rezsim a német autógyáraknak.
Nomac
És közben büszkén hirdeti, hogy neki nem kell az EU. 😊
több mint 2 éve
Nomac New England Patriots 2 641 — balazs.t85@gmail.com
HUF/EUR árfolyam: 2010 év vége: 278 HUF/EUR Ma reggel: 365 HUF/EUR Jön az év vége, lesz itt 380-as is.

A Fidesz 12 éve alatt 31,6%-al változott az árfolyam, egy olyan időszakban, amikor a világpiac helyzet nem indokolta. Számomra olyan fura hogy az emberek többsége bele sem gondol mekkora érvágás ez az országnak, és minden embernek külön-külön is.

Milyen szép kis összeszerelő üzemet hozott létre az Orbán rezsim a német autógyáraknak.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
 444.hu/2021/10/26/karsai-daniel-a-feles-alkotmanyozas-paradoxona

Minden szavával egyetértek

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ez annyira vásárhelyi fidesz szinvonal, hogy szerintem tuti ők csinálták.
Van itt egykét önjelölt hülye akik bármikor képesek egy ilyen produkcióra.
Bazzani
Éppen ez jutott nekem is eszembe. Az "ügynök akták" nagy része is éppen ugyanilyen volt. Elképesztően primitív, semmitmondó.

(Az enyémet amikor kikértem, szinte szó szerint leesett az állam tőle. Olyasmiket "jelentettek" rólam, hogy például motorral mentem suliba, és délután az iskola udvaron szereltem meg. Tényleg volt egy kis Simsonom, és tényleg mentem vele suliba. Arra nem emlékeztem, hogy az iskola udvaron szereltem volna meg, de a "jelentő" sose ült motoron, lehet, hogy valamit matattam és ő "szerelésnek" nézte. Az illető egyébként a tanárom volt. Az volt ám a jó világ. Egy kiskorú középiskolás diákról aktát vezettek, amibe a diák saját tanára "jelentett". Akkor is WTF, ha az esetek 99.99%-ban a fióknak ment és sose használták semmire. Az enyémet se. Mindenesetre, ettől azért valóban meg akarom védeni a gyerekemet. Az LMBTQ-tól ezzel szemben annyira nem tartok. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 132 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Kilőtt szemmel nem lehet látni a valóságot.
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 436
Luxemburgban a jövőben a felnőtt állampolgárok legálisan termeszthetnek és fogyaszthatnak marihuánát.

A kormány pénteki bejelentésében azzal indokolta a teljes legalizálást, hogy a tilalom nem rettentette el a fogyasztókat.
Az új szabályok szerint a 18 évnél idősebbek háztartásonként legfeljebb négy tő marihuánát termeszthetnek saját fogyasztásra. Engedélyezett lesz továbbá a magkereskedelem, tekintet nélkül a növények aktív hatóanyag-tartalmára.

Főzzünk inkább pálinkát. /is/
😉
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 436
1,5 milliárdért gyalogos híd épül a felcsúti kacsaúsztató felett. Beszarás, hogy
Ez Nem Hírcsárda, ez a valóság.

Ivo Sanader volt horvát miniszterelnököt hat, Hernádi Zsolt Mol-vezérigazgatót pedig két év letöltendő börtönbüntetésre ítélte a zágrábi Legfelsőbb Bíróság. A két férfit 2019-ben már elítélték, ám akkor fellebbeztek az ítélet ellen.

"A korrupció és szervezett bűnözés elleni horvát ügyészség még 2013-ban vádat emelt Hernádi Zsolt ellen, miután nyomozásuk arra jutott, hogy a MOL azért vehette át 2009-ben az INA nevű horvát energiacég felett az irányítást, mert Hernádi lefizette Sanader akkori horvát kormányfőt. (...) Hernádi Zsoltot várhatóan nem fogja kiadni Magyarország Horvátországnak."
ozibozi
Hogyha teljes bizonyossággal be tudták bizonyítani, hogy Hernádi bűnös, lehet most el kellene engedni a kezét. Kampány szempontjából nem jön mos jól.
Btw ha nem adják ki, akkor ezután nem is hagyja majd el az országot? Mert szerintem a legtöbb ország Európában simán elfogja majd átadja a horvátoknak ha arra jár. Hogy fog járni a ner horvatba jachtozgatni??!44?
samu09
Idáig sem mert menni sehová, de ha uncsi lesz, majd inkàbb Építenek egy tengert maguknak itthon. Belefér.

Szerkesztette: ozibozi