Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 634 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Reggel a trolin megvilágosodtam. MZP olyan mint John Spartan, mind tudjuk, hogy valszeg romba dönti majd a fél várost, begyűjt pár cetlit beszéderkölcsi szabálysértésért, és még a kagylókat sem tudja használni, de most ebben az időben Ő lehet egyedüli alternatíva... Erre itt egy csomóan még kiolvasztani sem akarják 😀
Hanni
De reméljük Pizza Hut-on kívül azért lesz más étterem is. 😀
roberto23
az amúgy is Taco Bell 😀
Negritis
Na akkor hazaköltözök az 1000%

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 052 — The Mathematician
(BTW: még egyszer MZP nem írta alá a 6 párti egyezményt, és ez 7. frakció bedobása már a játszma része, ahol a helykeresés megy. Szerintem tök jól időzített és a hurrá hangulat közben a közbeszédben semmit nem rontó kijelentés)
Gyurma Pappa
de elfogadta ugyanazt az értéknyilatkozatot:

 elovalasztas2021.hu/wp-content/uploads/2021/08/Marki-ZayPeterdr.-CSONGRAD04-ertek.pdf
csebi
Bocs...ebben van valami a 7. frakcióról? Mert most éppen arról megy a vita, én meg nem találtam semmit a keresővel.
Klaci79
az van, hogy 6 párt állít közös listát. nem az, hogy jön egy 7. frakció is a hat mellé.
csebi
de nem 7. pár jön hanem frakció
arról nincs szó ahogy nézem

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 010 — Lucas Scott
(BTW: még egyszer MZP nem írta alá a 6 párti egyezményt, és ez 7. frakció bedobása már a játszma része, ahol a helykeresés megy. Szerintem tök jól időzített és a hurrá hangulat közben a közbeszédben semmit nem rontó kijelentés)
Gyurma Pappa
de elfogadta ugyanazt az értéknyilatkozatot:

 elovalasztas2021.hu/wp-content/uploads/2021/08/Marki-ZayPeterdr.-CSONGRAD04-ertek.pdf
csebi
Bocs...ebben van valami a 7. frakcióról? Mert most éppen arról megy a vita, én meg nem találtam semmit a keresővel.
Klaci79
az van, hogy 6 párt állít közös listát. nem az, hogy jön egy 7. frakció is a hat mellé.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 236
(BTW: még egyszer MZP nem írta alá a 6 párti egyezményt, és ez 7. frakció bedobása már a játszma része, ahol a helykeresés megy. Szerintem tök jól időzített és a hurrá hangulat közben a közbeszédben semmit nem rontó kijelentés)
Gyurma Pappa
de elfogadta ugyanazt az értéknyilatkozatot:

 elovalasztas2021.hu/wp-content/uploads/2021/08/Marki-ZayPeterdr.-CSONGRAD04-ertek.pdf
csebi
Bocs...ebben van valami a 7. frakcióról? Mert most éppen arról megy a vita, én meg nem találtam semmit a keresővel.
több mint 2 éve
rokaur 864
Most az ellenzek ellenzekenek lenni meno. Abban igaza van Sobrinak, hogy teljesen felesleges ezert a par emberert politizalni ugyis amint te kormanyzol ellenedfordul (vagy meg elotte).

Ha MZP olyan lesz mint Orban csak olcsobb hobbija van mar nyertunk😊
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 627 — Egyéb témák lakó
...
csebi
Újra elmondom, amit már korábban is: ilyen a politika. Amit most látunk, az semmi extra szerintem, csak borzasztóan elszokott tőle mindenki.

Tudom, hogy alapvetően egy racionálisan gondolkodó ember vagy, de kérj meg valakit, hogy nézze végig a hsz-eidet, szerintem fel fog tűnni, amit mondom 😊

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 010 — Lucas Scott
 hvg.hu/elet/20211020_Elkxrtuk_mar_a_premier_utan_teleszorjak_ingyenes_vetitesekkel_az_orszagot_a_Bekemenet_utan_is_lesz#rss

Istenem, mennyire egy elmondhatatlanul szánalmas nyomorult bagázs ez.
Vrij6
majd a lengyelek beülnek melegedni, és nézik magyar nyelven 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 760 — Слава Україні! Героям слава!
 hvg.hu/elet/20211020_Elkxrtuk_mar_a_premier_utan_teleszorjak_ingyenes_vetitesekkel_az_orszagot_a_Bekemenet_utan_is_lesz#rss

Istenem, mennyire egy elmondhatatlanul szánalmas nyomorult bagázs ez.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 010 — Lucas Scott
Eszméletlen vicces, ahogy egyre jobban belelovalljátok magatokat. Van egy érzelmi döntésetek (utáljátok a MZP-t), és eljutottunk oda, hogy Ő, csakis Ő az egyetlen, aki miatt az ellenzék szétesik, mert Ő, csakis Ő hazudik, nem tartja, amit mondd, és MZP maga a minden ami rossz, de egyébként mindegy is mit csinál, mert folyamatosan racionalizálni akarjátok majd, hogy miért is rossz ő.

Én sem vagyok híve Péternek, fura is lenne, hogy egy balos, agnosztikus ember egy jobbos, keresztény politikusért rajongjon, de nem is is nézem ennyire rossz szemmel minden mozdulatát mi ti ketten.

Félreértés ne essék, én jól szórakozok, gyakorlatilag olyan mélyen benne vagytok a saját véleményspirálotokban, hogy mindegy mit mondd bárki más, mindig lesz válaszotok.

Csak egy felvetés: ha hátrébb lépnétek 2-t, és megnéznétek a saját álláspontotokat, lehet hogy segíteni feloldódni...
Gyurma Pappa
én alapvetően úgy látom, hogy ez az összefogás ígyis elég sérülékeny, és legalább van 2 párt (Jobbik, DK), amely tök nyugodtan kiléphet, és bár nem egy túl nagy frakcióval, de vszeg bekerülnének saját maguk is a parlamentbe.
épp ezért kellene az, hogy színfalak között egyezzenek meg mindenben, ezeket a vitákat, amennyire lehet egymás között lefolytatni, nem a nyilvánosság előtt. Mint ahogy az előválasztás kapcsán sikerült is, és közvetlenül senki sem állt ki az ATV-nél és mondta, hogy mképp ragaszkodunk az onlinehoz főleg még azelőtt, hogy ezt bedobták volna a tárgyaló asztalra.
lehet kezdeni úgy, hogy nyomást helyezek a többiekre sajtóban mielőtt megpróbálnám őket meggyőzni amikor leülök velük zárt ajtók mögött. csak sztem ezek a dolgok gyengítik ezt az összefogást.

az sem igaz, hogy MZP minden, ami rossz. nyilván van annak eredménye, hogy sikerült megszólítani egy jelentős tömeget, akikről nem igazán tudjuk, hogy hol voltak az utóbbi 4-8 évben. csak éppen azt se felejtsük el, hogy közel hasonló szám meg inkább otthon maradt. ahogy azt sem szabad elfelejteni, hogy MZP-nek legalább annyira van szükséges erre a 6 pártra, mint nekik rá jelenleg, ha nem jobban. mert oké, hogy megszólít plusz 200.ezer szavazót, de a másik 2 milliót meg az ellenzéki pártok fogják elvinni áprilisban. na ezt nem igazán látom MZP-n, hogy ezzel tisztában lenne. lehet, hogy tisztában van, de nem nagyon adja ennek jelét, főleg mikor ilyeneket tesz.

ui: tudom, hogy az én álláspontom elég népszerűtlen itt a fórumon, mert MZP a messiás, de itt sem szabad túlzásokba esni, ahogy OV sem a patás ördög, mert bár rengeteg dologban kritizálom, de ha vmit jól tesz, azt is elismerem. ahogy ismerősi körben is számtalanszor hallom, hogy OV kivezet minket az EU-ból, én azért ebben nyugalomra intek számos dolog miatt.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 627 — Egyéb témák lakó
Eszméletlen vicces, ahogy egyre jobban belelovalljátok magatokat. Van egy érzelmi döntésetek (utáljátok a MZP-t), és eljutottunk oda, hogy Ő, csakis Ő az egyetlen, aki miatt az ellenzék szétesik, mert Ő, csakis Ő hazudik, nem tartja, amit mondd, és MZP maga a minden ami rossz, de egyébként mindegy is mit csinál, mert folyamatosan racionalizálni akarjátok majd, hogy miért is rossz ő.

Én sem vagyok híve Péternek, fura is lenne, hogy egy balos, agnosztikus ember egy jobbos, keresztény politikusért rajongjon, de nem is is nézem ennyire rossz szemmel minden mozdulatát mi ti ketten.

Félreértés ne essék, én jól szórakozok, gyakorlatilag olyan mélyen benne vagytok a saját véleményspirálotokban, hogy mindegy mit mondd bárki más, mindig lesz válaszotok.

Csak egy felvetés: ha hátrébb lépnétek 2-t, és megnéznétek a saját álláspontotokat, lehet hogy segíteni feloldódni...

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 010 — Lucas Scott
neki már megvan 😉
csebi
Szerinted, hány mp-be kerülne MZP-nek átültetni?
Gyurma Pappa
nullának nyilván. csak akkor megint odajutunk, hogy itt emberek vállaltak vmit, írásba adták, majd lényegében 0 perc alatt semmibe veszik, és btw őszintén szólva Mellárnak amúgy nem tök mindegy, hogy hol ül? mi lesz, amikor igazán fontos ügyek jönnek?
csebi
nyilván volt egy vállalás csak akkor még úgy állt hogy jakab v dobrev lesz a balhé
és bármit mondott volna MZP (lehet mondott is) lesöprik hogy mit akarsz te itt?
masszívan változott a helyzet és alkalmazkodni kell hozzá
Negritis
Ha valamit vállalsz, akkor tartsd be.

Ennyi az egész.
Amadeus
Az elmúlt kétezer év kb. bebizonyította hogy ez a mondat úgy helyes a politikában és a közéletben, hogy:

Ha valamit vállaltál és az megegyezik az érdekeiddel, akkor azt akár be is tarthatod 😊

Azért politikáról beszélünk srácok, ne kérjünk számon rajtuk erkölcsi meg elvi maximákat (kivéve amikor cinikusak vagyunk az más tészta 😊 )
MC12
igen, politika bár ez az első olyan kampánya, ahol komoly poziért menne, és egy nap alatt bukja a hitelességét, mert visszatáncol abban, amit aláírt, és azt is vitatnám, hogy ez pl csupán erkölcsi, elvi maxima lenne most.

valamint ezt lehet másképp is intézni és meg sem próbálta. egyből sajtóhoz rohant ezzel ahelyett, hogy beszélt volna a többi párttal.
csebi
Még nem jutott be a parlamentbe, de már most hazudik, mint a vízfolyás
Amadeus
és akkor idézném Harvey Spectert:


Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 962
neki már megvan 😉
csebi
Szerinted, hány mp-be kerülne MZP-nek átültetni?
Gyurma Pappa
nullának nyilván. csak akkor megint odajutunk, hogy itt emberek vállaltak vmit, írásba adták, majd lényegében 0 perc alatt semmibe veszik, és btw őszintén szólva Mellárnak amúgy nem tök mindegy, hogy hol ül? mi lesz, amikor igazán fontos ügyek jönnek?
csebi
nyilván volt egy vállalás csak akkor még úgy állt hogy jakab v dobrev lesz a balhé
és bármit mondott volna MZP (lehet mondott is) lesöprik hogy mit akarsz te itt?
masszívan változott a helyzet és alkalmazkodni kell hozzá
Negritis
Ha valamit vállalsz, akkor tartsd be.

Ennyi az egész.
Amadeus
Az elmúlt kétezer év kb. bebizonyította hogy ez a mondat úgy helyes a politikában és a közéletben, hogy:

Ha valamit vállaltál és az megegyezik az érdekeiddel, akkor azt akár be is tarthatod 😊

Azért politikáról beszélünk srácok, ne kérjünk számon rajtuk erkölcsi meg elvi maximákat (kivéve amikor cinikusak vagyunk az más tészta 😊 )
MC12
igen, politika bár ez az első olyan kampánya, ahol komoly poziért menne, és egy nap alatt bukja a hitelességét, mert visszatáncol abban, amit aláírt, és azt is vitatnám, hogy ez pl csupán erkölcsi, elvi maxima lenne most.

valamint ezt lehet másképp is intézni és meg sem próbálta. egyből sajtóhoz rohant ezzel ahelyett, hogy beszélt volna a többi párttal.
csebi
Még nem jutott be a parlamentbe, de már most hazudik, mint a vízfolyás

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 010 — Lucas Scott
neki már megvan 😉
csebi
Szerinted, hány mp-be kerülne MZP-nek átültetni?
Gyurma Pappa
nullának nyilván. csak akkor megint odajutunk, hogy itt emberek vállaltak vmit, írásba adták, majd lényegében 0 perc alatt semmibe veszik, és btw őszintén szólva Mellárnak amúgy nem tök mindegy, hogy hol ül? mi lesz, amikor igazán fontos ügyek jönnek?
csebi
nyilván volt egy vállalás csak akkor még úgy állt hogy jakab v dobrev lesz a balhé
és bármit mondott volna MZP (lehet mondott is) lesöprik hogy mit akarsz te itt?
masszívan változott a helyzet és alkalmazkodni kell hozzá
Negritis
Ha valamit vállalsz, akkor tartsd be.

Ennyi az egész.
Amadeus
Az elmúlt kétezer év kb. bebizonyította hogy ez a mondat úgy helyes a politikában és a közéletben, hogy:

Ha valamit vállaltál és az megegyezik az érdekeiddel, akkor azt akár be is tarthatod 😊

Azért politikáról beszélünk srácok, ne kérjünk számon rajtuk erkölcsi meg elvi maximákat (kivéve amikor cinikusak vagyunk az más tészta 😊 )
MC12
igen, politika bár ez az első olyan kampánya, ahol komoly poziért menne, és egy nap alatt bukja a hitelességét, mert visszatáncol abban, amit aláírt, és azt is vitatnám, hogy ez pl csupán erkölcsi, elvi maxima lenne most.

valamint ezt lehet másképp is intézni és meg sem próbálta. egyből sajtóhoz rohant ezzel ahelyett, hogy beszélt volna a többi párttal.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 010 — Lucas Scott
neki már megvan 😉
csebi
Szerinted, hány mp-be kerülne MZP-nek átültetni?
Gyurma Pappa
nullának nyilván. csak akkor megint odajutunk, hogy itt emberek vállaltak vmit, írásba adták, majd lényegében 0 perc alatt semmibe veszik, és btw őszintén szólva Mellárnak amúgy nem tök mindegy, hogy hol ül? mi lesz, amikor igazán fontos ügyek jönnek?
csebi
nyilván volt egy vállalás csak akkor még úgy állt hogy jakab v dobrev lesz a balhé
és bármit mondott volna MZP (lehet mondott is) lesöprik hogy mit akarsz te itt?
masszívan változott a helyzet és alkalmazkodni kell hozzá
Negritis
Ha valamit vállalsz, akkor tartsd be.

Ennyi az egész.
Amadeus
ahogy Gyurma is írta ő nem írta alá ezt
ergo nem vállalt semmit
Negritis
előbb amúgy azt írtad, hogy volt vállalás 😊 (és igen, ahogy válaszoltam már)

ezt a masszív helyzetváltozást nem értem őszintén: most úgy beszélünk mintha itt MZP meg is tudta volna tartani a szavazókat ÉS még behozott volna százezreket miközben a választók harmada távolmaradt, és ez azért nem az a pici szám, amit el lehet intézni annyival, hogy ők éppen nem értek rá ...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 010 — Lucas Scott
(BTW: még egyszer MZP nem írta alá a 6 párti egyezményt, és ez 7. frakció bedobása már a játszma része, ahol a helykeresés megy. Szerintem tök jól időzített és a hurrá hangulat közben a közbeszédben semmit nem rontó kijelentés)
Gyurma Pappa
de elfogadta ugyanazt az értéknyilatkozatot:

 elovalasztas2021.hu/wp-content/uploads/2021/08/Marki-ZayPeterdr.-CSONGRAD04-ertek.pdf

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 813
neki már megvan 😉
csebi
Szerinted, hány mp-be kerülne MZP-nek átültetni?
Gyurma Pappa
nullának nyilván. csak akkor megint odajutunk, hogy itt emberek vállaltak vmit, írásba adták, majd lényegében 0 perc alatt semmibe veszik, és btw őszintén szólva Mellárnak amúgy nem tök mindegy, hogy hol ül? mi lesz, amikor igazán fontos ügyek jönnek?
csebi
nyilván volt egy vállalás csak akkor még úgy állt hogy jakab v dobrev lesz a balhé
és bármit mondott volna MZP (lehet mondott is) lesöprik hogy mit akarsz te itt?
masszívan változott a helyzet és alkalmazkodni kell hozzá
Negritis
Ha valamit vállalsz, akkor tartsd be.

Ennyi az egész.
Amadeus
Az elmúlt kétezer év kb. bebizonyította hogy ez a mondat úgy helyes a politikában és a közéletben, hogy:

Ha valamit vállaltál és az megegyezik az érdekeiddel, akkor azt akár be is tarthatod 😊

Azért politikáról beszélünk srácok, ne kérjünk számon rajtuk erkölcsi meg elvi maximákat (kivéve amikor cinikusak vagyunk az más tészta 😊 )

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 052 — The Mathematician
neki már megvan 😉
csebi
Szerinted, hány mp-be kerülne MZP-nek átültetni?
Gyurma Pappa
nullának nyilván. csak akkor megint odajutunk, hogy itt emberek vállaltak vmit, írásba adták, majd lényegében 0 perc alatt semmibe veszik, és btw őszintén szólva Mellárnak amúgy nem tök mindegy, hogy hol ül? mi lesz, amikor igazán fontos ügyek jönnek?
csebi
nyilván volt egy vállalás csak akkor még úgy állt hogy jakab v dobrev lesz a balhé
és bármit mondott volna MZP (lehet mondott is) lesöprik hogy mit akarsz te itt?
masszívan változott a helyzet és alkalmazkodni kell hozzá
Negritis
Ha valamit vállalsz, akkor tartsd be.

Ennyi az egész.
Amadeus
ahogy Gyurma is írta ő nem írta alá ezt
ergo nem vállalt semmit

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 962
neki már megvan 😉
csebi
Szerinted, hány mp-be kerülne MZP-nek átültetni?
Gyurma Pappa
nullának nyilván. csak akkor megint odajutunk, hogy itt emberek vállaltak vmit, írásba adták, majd lényegében 0 perc alatt semmibe veszik, és btw őszintén szólva Mellárnak amúgy nem tök mindegy, hogy hol ül? mi lesz, amikor igazán fontos ügyek jönnek?
csebi
nyilván volt egy vállalás csak akkor még úgy állt hogy jakab v dobrev lesz a balhé
és bármit mondott volna MZP (lehet mondott is) lesöprik hogy mit akarsz te itt?
masszívan változott a helyzet és alkalmazkodni kell hozzá
Negritis
Ha valamit vállalsz, akkor tartsd be.

Ennyi az egész.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 052 — The Mathematician
neki már megvan 😉
csebi
Szerinted, hány mp-be kerülne MZP-nek átültetni?
Gyurma Pappa
nullának nyilván. csak akkor megint odajutunk, hogy itt emberek vállaltak vmit, írásba adták, majd lényegében 0 perc alatt semmibe veszik, és btw őszintén szólva Mellárnak amúgy nem tök mindegy, hogy hol ül? mi lesz, amikor igazán fontos ügyek jönnek?
csebi
nyilván volt egy vállalás csak akkor még úgy állt hogy jakab v dobrev lesz a balhé
és bármit mondott volna MZP (lehet mondott is) lesöprik hogy mit akarsz te itt?
masszívan változott a helyzet és alkalmazkodni kell hozzá

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 627 — Egyéb témák lakó
neki már megvan 😉
csebi
Szerinted, hány mp-be kerülne MZP-nek átültetni?
Gyurma Pappa
nullának nyilván. csak akkor megint odajutunk, hogy itt emberek vállaltak vmit, írásba adták, majd lényegében 0 perc alatt semmibe veszik, és btw őszintén szólva Mellárnak amúgy nem tök mindegy, hogy hol ül? mi lesz, amikor igazán fontos ügyek jönnek?
csebi
Vita, veszekedés, konszenzus vagy szétesés. Manőverek, szövetségek, azok felbomlása, ideiglenes partnerségek. ellentétek.

Politika.

Elfogult vagy, továbbra is. Nincs ezzel nekem bajom, csak szólok.

(BTW: még egyszer MZP nem írta alá a 6 párti egyezményt, és ez 7. frakció bedobása már a játszma része, ahol a helykeresés megy. Szerintem tök jól időzített és a hurrá hangulat közben a közbeszédben semmit nem rontó kijelentés)

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 010 — Lucas Scott
neki már megvan 😉
csebi
Szerinted, hány mp-be kerülne MZP-nek átültetni?
Gyurma Pappa
nullának nyilván. csak akkor megint odajutunk, hogy itt emberek vállaltak vmit, írásba adták, majd lényegében 0 perc alatt semmibe veszik, és btw őszintén szólva Mellárnak amúgy nem tök mindegy, hogy hol ül? mi lesz, amikor igazán fontos ügyek jönnek?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 627 — Egyéb témák lakó
neki már megvan 😉
csebi
Szerinted, hány mp-be kerülne MZP-nek átültetni?

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 010 — Lucas Scott
Ahogy Helmut is írta: dózer. Nem néz se jobbra, se balra, csak eltapos mindent és mindenkit maga előtt. Azt is, akit nem kellene.
Amadeus
És azt hogyan? Statáriumot vezet be? Mert máshogy nem fog tudni "taposni", ha a parlamentben nem nyomják meg hozzá elegen a gombot...
peterk2005
Szerk. Törölve
OK, de ne feltételezzük a legrosszabbat, és lépjünk vissza a mához.
Mi van, ha Ferenc lázad a jelenlegi közel 60-40-es leosztásnál, és .....akkor innentől kezdve lázad akármiben is ?!
Ő és a pártja fogja viselni azt a skarlát-betüt, amelyet eddig Ferenc, és a pártja osztogatott. És neki nincs több lövése. Senki nem akar a macskás néni unokája lenni.
Megváltozott az erőtér.
Helmut Zimmer
(Nem láttam mi volt a törölt részben, gondolom semmi fontos, 😊 )
Gyurcsány egy komoly fekete ló. Nem tudom, hogy mit tervez, és őt veszélynek látom az egész ellenzékre nézve. Meg Jakabot / a Jobbikot is. A Momentum és az MSZP szerintem be fognak állni a sorba. A Momentum azért, mert ők szerintem örülnének is, ha MZP a jelöltjük lehetne, az MSZP meg bárki mögé beáll - mindig is beállt - ha azzal egy kicsit közelebb lehetnek a tűz melegéhez. És amúgy is az utolsó napjaikat számlálják, már csak azt kell kinézniük, hogy kihez / mihez csapódnak majd a teljes leolvadás során.

Szóval Gyurcsány jó kérdés, nincs rá válaszom. Illetve féligmeddig az a válaszom, amit pár napja írtam: szerintem őket nem lehet csak úgy leküldeni a térképről, őket csak fel lehet szalámizni. Mint az egykori FKGP-t. Hogy sikerül-e vagy sem? Majd kiderül.

MZP-re viszont az a válaszom, hogy én éppenséggel azt furcsállnám, ha nem akarna magának frakciót. Én a magánéletemben és a vállalkozásom vitelében is egy elég laza pórázas, sokat engedő, kevés hatalomhoz ragaszkodó típus vagyok, de ha miniszterelnök jelölt lennék, az első kérdésem lenne, hogy oké, de ki fog ebben engem támogatni .... a megválasztásom után is? És egy ilyen sokpárti szivárvány gyülekezet esetén a válaszom az lenne, hogy senkiben nem lehetek biztos. Azaz vagy csinálok magamnak / csinálnak nekem, vagy nem vállalom, mert díszpinty nem leszek. MZP elvállalta, tehát ő nálam áthúzta a második opciót, és dolgozik az elsőn. Amiben én nem hatalom éhességet látok, hanem józan észt. Ha 4 évig akar kormányozni, akkor ezt kell csinálnia.
peterk2005
Attól tudna 4 évig kormányozni, hogy hirtelen összehoz magának egy pár fős frakciót? Ugyanmár.
ender1112
MzP frakció nélkül kis túlzással tehetetlen a Parlamentben, akinek azt szavaz meg a 6 frakció amit akar. De ha van neki egy saját, és mondjuk csak 1-2-3-4-5 mandátumos többsége van egy leendő kormánynak, ami nagyonis elképzelhető bármelyik oldalról, akkor bizony egy saját frakció az zsarolási potenciál. Mert akkor nélküle nem lehet megszavazni semmit és ellenében sem lehet megszavazni semmit, csinálhat a 6 párt amit akar - mehetnek a Fideszhez támogatásért. Ezt hívnák mexikói felállásnak 😊

Egy frakcióval nem kormányozni tudna, hanem pont ellenkezőleg, zsarolni tud mindenkit, hogyha nem kapja meg amit akar - akkor nincs kormányzás. Egyébként hatalomtechnikai oldalról abszolút logikus MzP szándéka és logikus lenne, hogy a többiek azt mondják, hogy a nagy faszt 😀 kérdés, hogy ebben a közhangulatban be merik-e ezt mondani.
MC12
De hát itt az összes frakció tud zsarolni mindenki mást, szóval az, hogy ő lesz a hetedik zsarolópartner, az gyakorlatilag semmit nem jelent, úgy is meg kell egyezni mindig mindenkivel.
ender1112
Dehogynem, az gyakorlatilag nagyon sokat jelent, ugyanis frakció nélkül Ő nem tud részt venni ebben a zsarolós játékban, csak elég korlátozottan 😊 nem mindegy, hogy üldögélsz a pálya szélén és várod a meccs erdményét, vagy te is játszol.
MC12
Plusz így Mellár profnak lenne helye. Nem elhanyagolható!
Gyurma Pappa
neki már megvan 😉

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 627 — Egyéb témák lakó
Ahogy Helmut is írta: dózer. Nem néz se jobbra, se balra, csak eltapos mindent és mindenkit maga előtt. Azt is, akit nem kellene.
Amadeus
És azt hogyan? Statáriumot vezet be? Mert máshogy nem fog tudni "taposni", ha a parlamentben nem nyomják meg hozzá elegen a gombot...
peterk2005
Szerk. Törölve
OK, de ne feltételezzük a legrosszabbat, és lépjünk vissza a mához.
Mi van, ha Ferenc lázad a jelenlegi közel 60-40-es leosztásnál, és .....akkor innentől kezdve lázad akármiben is ?!
Ő és a pártja fogja viselni azt a skarlát-betüt, amelyet eddig Ferenc, és a pártja osztogatott. És neki nincs több lövése. Senki nem akar a macskás néni unokája lenni.
Megváltozott az erőtér.
Helmut Zimmer
(Nem láttam mi volt a törölt részben, gondolom semmi fontos, 😊 )
Gyurcsány egy komoly fekete ló. Nem tudom, hogy mit tervez, és őt veszélynek látom az egész ellenzékre nézve. Meg Jakabot / a Jobbikot is. A Momentum és az MSZP szerintem be fognak állni a sorba. A Momentum azért, mert ők szerintem örülnének is, ha MZP a jelöltjük lehetne, az MSZP meg bárki mögé beáll - mindig is beállt - ha azzal egy kicsit közelebb lehetnek a tűz melegéhez. És amúgy is az utolsó napjaikat számlálják, már csak azt kell kinézniük, hogy kihez / mihez csapódnak majd a teljes leolvadás során.

Szóval Gyurcsány jó kérdés, nincs rá válaszom. Illetve féligmeddig az a válaszom, amit pár napja írtam: szerintem őket nem lehet csak úgy leküldeni a térképről, őket csak fel lehet szalámizni. Mint az egykori FKGP-t. Hogy sikerül-e vagy sem? Majd kiderül.

MZP-re viszont az a válaszom, hogy én éppenséggel azt furcsállnám, ha nem akarna magának frakciót. Én a magánéletemben és a vállalkozásom vitelében is egy elég laza pórázas, sokat engedő, kevés hatalomhoz ragaszkodó típus vagyok, de ha miniszterelnök jelölt lennék, az első kérdésem lenne, hogy oké, de ki fog ebben engem támogatni .... a megválasztásom után is? És egy ilyen sokpárti szivárvány gyülekezet esetén a válaszom az lenne, hogy senkiben nem lehetek biztos. Azaz vagy csinálok magamnak / csinálnak nekem, vagy nem vállalom, mert díszpinty nem leszek. MZP elvállalta, tehát ő nálam áthúzta a második opciót, és dolgozik az elsőn. Amiben én nem hatalom éhességet látok, hanem józan észt. Ha 4 évig akar kormányozni, akkor ezt kell csinálnia.
peterk2005
Attól tudna 4 évig kormányozni, hogy hirtelen összehoz magának egy pár fős frakciót? Ugyanmár.
ender1112
MzP frakció nélkül kis túlzással tehetetlen a Parlamentben, akinek azt szavaz meg a 6 frakció amit akar. De ha van neki egy saját, és mondjuk csak 1-2-3-4-5 mandátumos többsége van egy leendő kormánynak, ami nagyonis elképzelhető bármelyik oldalról, akkor bizony egy saját frakció az zsarolási potenciál. Mert akkor nélküle nem lehet megszavazni semmit és ellenében sem lehet megszavazni semmit, csinálhat a 6 párt amit akar - mehetnek a Fideszhez támogatásért. Ezt hívnák mexikói felállásnak 😊

Egy frakcióval nem kormányozni tudna, hanem pont ellenkezőleg, zsarolni tud mindenkit, hogyha nem kapja meg amit akar - akkor nincs kormányzás. Egyébként hatalomtechnikai oldalról abszolút logikus MzP szándéka és logikus lenne, hogy a többiek azt mondják, hogy a nagy faszt 😀 kérdés, hogy ebben a közhangulatban be merik-e ezt mondani.
MC12
De hát itt az összes frakció tud zsarolni mindenki mást, szóval az, hogy ő lesz a hetedik zsarolópartner, az gyakorlatilag semmit nem jelent, úgy is meg kell egyezni mindig mindenkivel.
ender1112
Dehogynem, az gyakorlatilag nagyon sokat jelent, ugyanis frakció nélkül Ő nem tud részt venni ebben a zsarolós játékban, csak elég korlátozottan 😊 nem mindegy, hogy üldögélsz a pálya szélén és várod a meccs erdményét, vagy te is játszol.
MC12
Plusz így Mellár profnak lenne helye. Nem elhanyagolható!

több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 023 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
 www.youtube.com/watch?app=desktop&v=xItR5wgV-40&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0hz5yDLWUoCGx9mQdWQFWlPgYulifhyigu0hFeVkyGv7AKyPmo-DcT3XU
Bence94
Zseniális politikai elemzés 😀