Politika
63 feliratkozó
1 hónapja
Az MDF akart elszámoltatni, az SZDSZ meg a jövőt építeni. Pető mondja ki, hogy a jog az nem mindig szolgáltat igazságot, ő kepviseli azt, hogy a világ nem igazságos. Kónya pedig -a közönség nagy részével együtt- szeretne tárgyalásokat, elszámoltatást.Az MDF úgy akart elszámoltatni, hogy közben leszavazta az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról szóló SZDSZ-es javaslatot.
(Én gimis voltam amikor először láttam, és Petővel mentem, szartam a múltra, 56-ra, kárpótlasra, elszámoltatásra, ügynökökre, engem is teljesen más dolgok foglalkoztattak.)
Őszentsége Sobri Jóska
1 hónapja
Ez így van, sok idő eltelt azóta, az emlékezet meg sajnos tényleg téved időnként. 😊 Meg fogom én is nézni majd még egyszer, jó, hogy előhoztad. Bennem mindenesetre úgy maradt meg, hogy elsősorban alkotmányossági vs erkölcsi megközelítésből vitáztak (a Zétényi-Takács tv apropóján), és akkorra már inkább a "komcsizás" motiválta, mint valódi szándék, de tényleg régen volt. Mindenesetre én akkor sem magamon, sem fateromék generációján nem láttam, hogy hiányozna nekik az "elszámolás". Mi túl fiatalok voltunk, hogy vért akarjuk, fateroméknak meg elment a feje fölött az egész. Nem ők váltottak rendszert, hanem a rendszer "leváltódott" körülöttük, ők meg elfogadták azzal, hogy oké, legalább lehet menni Bécsbe Gorenje-ért. Szerintem ez most más, most azt látom magam körül, fiatalokon és a korosztályomon is, hogy nagyon sokan dühösek. Viszont szerintem (hangsúlyosan szerintem, simán lehet, hogy buborék hatás, de) jóval többen vannak, akik nem Hatvanpusztáért akarnak vért látni, hanem inkább a helyi kiskirályokra haragszanak.Igen, az emlékezet néha becsapja az embert.Teljesen más volt az akkori közhangulat. Az értelmiségen belül (elsősorban a valamikori demokratikus ellenzék - a "pesti értelmiség", a szadesz bölcsője) körében volt elszámoltatási izgalom. Már a Lezsák féle népies vonal se volt annyira oda érte, bár hangosan nem ellenezte. A társadalomban viszont nyoma sem volt. A kutya nem akart ügynöközni. Tudom, mert én is lesz@rtam az egészet, pedig én akkor kifejezetten "véresszájú" kamasz voltam.Érdemes megnézni a 91-es Kónya-Pető vitát. (Én most néztem újra 35 év után.)www.youtube.com/live/df2GNzmh7pYNagyon gyorsan meglesz az első villalakó a böribe.
Sokszor megfogjátok állítani a videót, nagyon nagyon kellemetlen. Én szóltam 😀
gamerkr
Nomac
Az is az elszámoltatásról szólt, a mostanihoz hasonló közhangulatban.
És ennek ellenere mindenki tudja, hogy mi (nem) történt.
Őszentsége Sobri Jóska
Most teljesen más a helyzet. Bárhova fordulok, mindenki elszámoltatni akar. Annyira, hogy kezdek kicsit aggódni is miatta, mert ennyire nem lehet jogállami körülmények között elszámoltatni. És mivel most tényleg a "nép" is akarja, ebből valódi, igazi, hatalmas csalódás is lehet. Remélem csitul majd valamit a dolog.
peterk2005 udvari bolond
Ha megnézed újra, akkor rajössz, hogy pont fordítva volt, mint ahogyan írod. Az MDF akart elszámoltatni, az SZDSZ meg a jövőt építeni. Pető mondja ki, hogy a jog az nem mindig szolgáltat igazságot, ő kepviseli azt, hogy a világ nem igazságos. Kónya pedig -a közönség nagy részével együtt- szeretne tárgyalásokat, elszámoltatást.
(Én gimis voltam amikor először láttam, és Petővel mentem, szartam a múltra, 56-ra, kárpótlasra, elszámoltatásra, ügynökökre, engem is teljesen más dolgok foglalkoztattak.)
Őszentsége Sobri Jóska


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
1 hónapja
Igen, az emlékezet néha becsapja az embert.Teljesen más volt az akkori közhangulat. Az értelmiségen belül (elsősorban a valamikori demokratikus ellenzék - a "pesti értelmiség", a szadesz bölcsője) körében volt elszámoltatási izgalom. Már a Lezsák féle népies vonal se volt annyira oda érte, bár hangosan nem ellenezte. A társadalomban viszont nyoma sem volt. A kutya nem akart ügynöközni. Tudom, mert én is lesz@rtam az egészet, pedig én akkor kifejezetten "véresszájú" kamasz voltam.Érdemes megnézni a 91-es Kónya-Pető vitát. (Én most néztem újra 35 év után.)www.youtube.com/live/df2GNzmh7pYNagyon gyorsan meglesz az első villalakó a böribe.
Sokszor megfogjátok állítani a videót, nagyon nagyon kellemetlen. Én szóltam 😀
gamerkr
Nomac
Az is az elszámoltatásról szólt, a mostanihoz hasonló közhangulatban.
És ennek ellenere mindenki tudja, hogy mi (nem) történt.
Őszentsége Sobri Jóska
Most teljesen más a helyzet. Bárhova fordulok, mindenki elszámoltatni akar. Annyira, hogy kezdek kicsit aggódni is miatta, mert ennyire nem lehet jogállami körülmények között elszámoltatni. És mivel most tényleg a "nép" is akarja, ebből valódi, igazi, hatalmas csalódás is lehet. Remélem csitul majd valamit a dolog.
peterk2005 udvari bolond
Ha megnézed újra, akkor rajössz, hogy pont fordítva volt, mint ahogyan írod. Az MDF akart elszámoltatni, az SZDSZ meg a jövőt építeni. Pető mondja ki, hogy a jog az nem mindig szolgáltat igazságot, ő kepviseli azt, hogy a világ nem igazságos. Kónya pedig -a közönség nagy részével együtt- szeretne tárgyalásokat, elszámoltatást.
(Én gimis voltam amikor először láttam, és Petővel mentem, szartam a múltra, 56-ra, kárpótlasra, elszámoltatásra, ügynökökre, engem is teljesen más dolgok foglalkoztattak.)
1 hónapja
A legszomorúbb hogy ez a manus (Hankó) akit még jobban elkalapáltak egyéniben mint a Pócs-ot, szintén beül a parlamentbe,Ez egyáltalán nem szomorú, addig jó, amíg ilyenekkel van tele a Fidesz-frakció.🙂
gamerkr
Hanem: Egonnak nagyon kinyílt a csipája. Örültem volna, ha ennek krakélerségnek legalább az ötödét megengedi magának, amikor OV volt a riportalanya (persze, még a választás előtt).
1 hónapja
Itt üt vissza, hogy Hankó és a többi derék fideszes politikus elszokott a keresztkérdésektől és csak alákérdezős beszélgetéseken edződtek az elmúlt időszakban. PetiKÉMnek van tapasztala, őt pár barátságtalan riporter is vegzálni merte mindenféle folyósokon, ajtókban a botrányos ügyekben.Nem az 'elszámoltatás' jövőbeni eredményére reflektálva, de itt nem egy videót néztünk! Hankó nem egyszer belekveredett a mondókájába, Szijjártó mondjuk csípőből lehozta a hazugságait, itt meg fogalmatlan hümmögés volt, hogy 400-500 millió forinttal mi is történt!www.youtube.com/live/df2GNzmh7pYSzeme se rebbent. Tökéletes politikus matéria.
Sokszor megfogjátok állítani a videót, nagyon nagyon kellemetlen. Én szóltam 😀
gamerkr
Őszentsége Sobri Jóska
VanillaSky
A legszomorúbb hogy ez a manus (Hankó) akit még jobban elkalapáltak egyéniben mint a Pócs-ot, szintén beül a parlamentbe,
Szerkesztette: gamerkr
1 hónapja
www.youtube.com/live/df2GNzmh7pYÓriási, a palink saját magát terheli be ilyen mondatokkal, hogy azt sem tudja kinek adott 500 métert közpénzből.
Sokszor megfogjátok állítani a videót, nagyon nagyon kellemetlen. Én szóltam 😀
gamerkr
1 hónapja
Nemhogy nem kell, hanem az az egészséges, ha nem az. Nálunk beégett, hogy rendőr legyen és nehéz kiirtani a beégett dolgokat. Majd az idő megoldja. Talán 😊Nekem Pósfai a WTF?Mér kell a belügyminiszternek rendőrnek lennie? Végre nem az! A faszom tele hogy az oktatási meg eü csúcsszervek tele vannak baszva szolgáló meg exrendőrrel. Igazából megérdemelnék, hogy valami könyvtárszakos legyen az ÁT
Belügyminiszternek kinevezni mindenféle ismeret és háttér nélkül előrevetíti hogy igazából az államtitkára(i) lesz(nek) a rendvédelmi szerv(ek) vezető(i).
zinedine5
sutianap


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
1 hónapja
Teljesen más volt az akkori közhangulat. Az értelmiségen belül (elsősorban a valamikori demokratikus ellenzék - a "pesti értelmiség", a szadesz bölcsője) körében volt elszámoltatási izgalom. Már a Lezsák féle népies vonal se volt annyira oda érte, bár hangosan nem ellenezte. A társadalomban viszont nyoma sem volt. A kutya nem akart ügynöközni. Tudom, mert én is lesz@rtam az egészet, pedig én akkor kifejezetten "véresszájú" kamasz voltam.Érdemes megnézni a 91-es Kónya-Pető vitát. (Én most néztem újra 35 év után.)www.youtube.com/live/df2GNzmh7pYNagyon gyorsan meglesz az első villalakó a böribe.
Sokszor megfogjátok állítani a videót, nagyon nagyon kellemetlen. Én szóltam 😀
gamerkr
Nomac
Az is az elszámoltatásról szólt, a mostanihoz hasonló közhangulatban.
És ennek ellenere mindenki tudja, hogy mi (nem) történt.
Őszentsége Sobri Jóska
Most teljesen más a helyzet. Bárhova fordulok, mindenki elszámoltatni akar. Annyira, hogy kezdek kicsit aggódni is miatta, mert ennyire nem lehet jogállami körülmények között elszámoltatni. És mivel most tényleg a "nép" is akarja, ebből valódi, igazi, hatalmas csalódás is lehet. Remélem csitul majd valamit a dolog.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
1 hónapja
Nekem Pósfai a WTF?Mér kell a belügyminiszternek rendőrnek lennie? Végre nem az! A faszom tele hogy az oktatási meg eü csúcsszervek tele vannak baszva szolgáló meg exrendőrrel. Igazából megérdemelnék, hogy valami könyvtárszakos legyen az ÁT
Belügyminiszternek kinevezni mindenféle ismeret és háttér nélkül előrevetíti hogy igazából az államtitkára(i) lesz(nek) a rendvédelmi szerv(ek) vezető(i).
zinedine5
Szerkesztette: sutianap

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
1 hónapja
lehet, hogy a közhangulat hasonló volt (bár szerintem az sem), de rengetegen mentették át a hatalmukat akkor/voltak érintve az előző rendszer szarságai által, így a politikusok jó része nem volt benne érdekelt. Most ez nincs így és ezáltal teljesen más lesz az eredmény is.Érdemes megnézni a 91-es Kónya-Pető vitát. (Én most néztem újra 35 év után.)www.youtube.com/live/df2GNzmh7pYNagyon gyorsan meglesz az első villalakó a böribe.
Sokszor megfogjátok állítani a videót, nagyon nagyon kellemetlen. Én szóltam 😀
gamerkr
Nomac
Az is az elszámoltatásról szólt, a mostanihoz hasonló közhangulatban.
És ennek ellenere mindenki tudja, hogy mi (nem) történt.
Őszentsége Sobri Jóska
1 hónapja
VanillaSky
1 696
Nem az 'elszámoltatás' jövőbeni eredményére reflektálva, de itt nem egy videót néztünk! Hankó nem egyszer belekveredett a mondókájába, Szijjártó mondjuk csípőből lehozta a hazugságait, itt meg fogalmatlan hümmögés volt, hogy 400-500 millió forinttal mi is történt!www.youtube.com/live/df2GNzmh7pYSzeme se rebbent. Tökéletes politikus matéria.
Sokszor megfogjátok állítani a videót, nagyon nagyon kellemetlen. Én szóltam 😀
gamerkr
Őszentsége Sobri Jóska
"Száz ismétlés, heti három éjszaka, négy éven keresztül gondolta Bernard Marx, a hipnopédiaspecialista. Hatvankétezer-négyszáz ismétlés, és az állítás igazsággá válik. Idióták!"
1 hónapja
Így már értem, köszi.Első kézből tapasztalom, hogy hogy áll a dolgokhoz amiket a fejébe vett. Lásd bkk rendészet ahol azt a kevés haszontalan őrünket is elrendeltette a metrótól este 11-től, csak hogy mutagatni tudja, hogy ő azt is elintézte. Hiába lett jelezve számára, hogy gond lesz belőle nem érdekelte mindaddig amíg be nem zártunk egy szakaszt egy barom miatt amit 2 őr simán elintézett volna.Ezt mi alapján szűrted le? Ismered közelről? Azért kérdezem, mert én nem ismerem, csak azt látom / láttam amit kívülről lehetett a BKK (jól írom?) elnökeként, aztán államtitkárként és most két évig frakcióvezetőként a bp-i közgyűlésben. Ezek alapján nekem nem tűnt úgy, hogy kompromisszum képtelen. Sőt, a bp-i közgyűlásben nem egyszer ő volt a kompromisszum teremtő. Legalábbis kívülről nézve. Emellett persze lehet keményfejű, az más sztori. De az önmagában nem feltétlenül baj.Meg mert 0 kompromisszum készség van benne, elhiszi magáról, hogy csak ő ért hozzá. Egy tipikus celebpolitikus, aki nagyon jól elő tudja adni magát de valójában egy szakbarbár aki senki mást nem hallgat meg.Vitezy miért ennyire negatív sokaknak? Nekem ez ujdonság.A multja miatt.
Cowboykarcsi90
undisputedly
Tarsi
peterk2005 udvari bolond
Vagy mondhatnám a hosszított nyitvatartás fenntartását az őszi/téli időszakban is amikor teljesen gazdaságtalan módon, 5%-os kihasználtsággal közlekedtetünk metrókat éjfélkor, amik így a reggeli csúcsból hiányoznak. Mert forrás az nem lett biztosítva így ugyan annyi menetet rendelt meg a bkk, csak a menetrendbe lett átvariálva. De hát Dávidkának ez a vágyálma, így hiába nem éri meg így kell lennie.
Tarsi


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
1 hónapja
Nekem Pósfai a WTF?Én meg pont Gajdossal vagyok így.. nyilván szimpatikus, de a szakterületén kívül teljesen rá lesz utalva az államtitkárokra, nagyon remélem, h nem valami faszkalap lesz kinevezve hozzánk, jó lenne egyszer nem megszívni végre, de valahogy nincs jó előérzetem..
Belügyminiszternek kinevezni mindenféle ismeret és háttér nélkül előrevetíti hogy igazából az államtitkára(i) lesz(nek) a rendvédelmi szerv(ek) vezető(i).
zinedine5
1 hónapja
Érdemes megnézni a 91-es Kónya-Pető vitát. (Én most néztem újra 35 év után.)www.youtube.com/live/df2GNzmh7pYNagyon gyorsan meglesz az első villalakó a böribe.
Sokszor megfogjátok állítani a videót, nagyon nagyon kellemetlen. Én szóltam 😀
gamerkr
Nomac
Az is az elszámoltatásról szólt, a mostanihoz hasonló közhangulatban.
És ennek ellenere mindenki tudja, hogy mi (nem) történt.
1 hónapja
Nekem Pósfai a WTF?Nem biztos, hogy baj a menedzser szemlélet. Versenyszférában azon a szinten már nem tudsz úgy működni, hogy direkt hülyékkel veszi körül magát az ember, hogy ő tűnjön a legokosabbnak. Azon a szinten azok a sikeresek, akik nagyon jó embereket találnak, és megfelelő bizalommal és szabadsággal hagyják őket dolgozni. Ez a szemlélet simán átültethető szerintem minisztériumi környezetbe is. Lehet, hogy több köze lesz a belügyhöz, mint Pintérnek az oktatáshoz meg az egészségügyhöz.
Belügyminiszternek kinevezni mindenféle ismeret és háttér nélkül előrevetíti hogy igazából az államtitkára(i) lesz(nek) a rendvédelmi szerv(ek) vezető(i).
zinedine5
1 hónapja
Lehetett hallani róla, hogy miniszter lehet, mondjuk a belügyminisztériumot nemtom hogy sikerült a sport mellé odacsapni, de majd kiderül 😊 Amúgy ismerem, értelmes csóka.telex.hu/belfold/2026/04/30/magyar-peter-tisza-kormany-bejelentesVele játszottam pár jó meccset anno
Nem mondom, hogy nem lepődtem meg.
...Pósfai Gábor: "Hétéves kora óta aktívan sportol, versenyszerűen asztaliteniszezik."
Szesze
zinedine5
bcsarli, Udvari Főkóstoló
1 hónapja
1 hónapja
www.youtube.com/live/df2GNzmh7pYNagyon gyorsan meglesz az első villalakó a böribe.
Sokszor megfogjátok állítani a videót, nagyon nagyon kellemetlen. Én szóltam 😀
gamerkr
1 hónapja
www.youtube.com/live/df2GNzmh7pYSzeme se rebbent. Tökéletes politikus matéria.
Sokszor megfogjátok állítani a videót, nagyon nagyon kellemetlen. Én szóltam 😀
gamerkr
1 hónapja
www.youtube.com/live/df2GNzmh7pYSokszor megfogjátok állítani a videót, nagyon nagyon kellemetlen. Én szóltam 😀
1 hónapja
dawyd728
4 269
A jegyző segítség nélkül azt se tudja mi a neve. A hivatalt lassan 1 éve “vezeti" és ma már hónapok óta úgy működik, h nincs anyakönyves, nincs hagyatékos, pénzügyön egyedül egy ember van. Korábban 4 fő dolgozott. Választások óta a hivatal 3/4-e kicserélődött.. A szoc ügyintéző egy szakács, amivel nem lenne gond, ha motivált lenne, de kijelentette jogszabályokat ő nem fog olvasni. Ő azt csinálja, amit a polgi mond. Szakmailag gyakran képzelten, csak bólogatáshoz értő fideszes rokonnal, ismerőssel töltötte fel a polgármester a hivatalt. Lényegében a jegyző csak aláír, de nem ő vezeti a hivatalt.Itt mondjuk a jegyző legalább annyira hibás, hogy ezt így hagyta. Azért ül ott, hogy ha egy képviselő nem ért egy jogi dolgot akkor kisegítse. Szegény CSabit sajnálom, hogy így megalázta, de kíváncsi vagyok lesz e pofája a városi majálison megjelenni.Na. Buli van Aszódon. Azt hittem gutaütést kap a fideszes polgi a mai ülésen. Mint egy veszett kutya. Örülhet, ha a mai után az utcán nem köpik le a stílusa miatt. Időt nyert a vipera, de már látszik, h az 5-4-es testületi fölényük a volt fideszes alpolgi átállásával 4-5 lesz és legközelebb már nem fogja tudni tovább odázni jogszabályi hiányosságokra fogva. Legközelebb fel fogják oszlatni magukat és mehet vissza a balettba ugrálni és jöhet az új választás. 😀Ha valakit érdekel a story, készítse a popcornt:
dawyd728
www.facebook.com/share/v/1B5Bam4oaQ/
eaglesmcnabb
Tarsi
Most csak a jéghegy csúcsát kapargattam meg. Asszony van jobban képben az eseményekkel.
1 hónapja
Nekem Pósfai a WTF? Belügyminiszternek kinevezni mindenféle ismeret és háttér nélkül előrevetíti hogy igazából az államtitkára(i) lesz(nek) a rendvédelmi szerv(ek) vezető(i).
1 hónapja
Igen jól ismerek valakit, aki dolgozott vele, többet viszont nem szeretne. Szerinte Vitézy nagyon jó szakértő, de közben hajcsárként bánik a beosztottaival, munkamániás, aki 0-24-ben nyomja. (Hangsúlyozom: ez nem az én véleményem, nekem nincs vele személyes tapasztalatom.)Első kézből tapasztalom, hogy hogy áll a dolgokhoz amiket a fejébe vett. Lásd bkk rendészet ahol azt a kevés haszontalan őrünket is elrendeltette a metrótól este 11-től, csak hogy mutagatni tudja, hogy ő azt is elintézte. Hiába lett jelezve számára, hogy gond lesz belőle nem érdekelte mindaddig amíg be nem zártunk egy szakaszt egy barom miatt amit 2 őr simán elintézett volna.Ezt mi alapján szűrted le? Ismered közelről? Azért kérdezem, mert én nem ismerem, csak azt látom / láttam amit kívülről lehetett a BKK (jól írom?) elnökeként, aztán államtitkárként és most két évig frakcióvezetőként a bp-i közgyűlésben. Ezek alapján nekem nem tűnt úgy, hogy kompromisszum képtelen. Sőt, a bp-i közgyűlásben nem egyszer ő volt a kompromisszum teremtő. Legalábbis kívülről nézve. Emellett persze lehet keményfejű, az más sztori. De az önmagában nem feltétlenül baj.Meg mert 0 kompromisszum készség van benne, elhiszi magáról, hogy csak ő ért hozzá. Egy tipikus celebpolitikus, aki nagyon jól elő tudja adni magát de valójában egy szakbarbár aki senki mást nem hallgat meg.Vitezy miért ennyire negatív sokaknak? Nekem ez ujdonság.A multja miatt.
Cowboykarcsi90
undisputedly
Tarsi
peterk2005 udvari bolond
Vagy mondhatnám a hosszított nyitvatartás fenntartását az őszi/téli időszakban is amikor teljesen gazdaságtalan módon, 5%-os kihasználtsággal közlekedtetünk metrókat éjfélkor, amik így a reggeli csúcsból hiányoznak. Mert forrás az nem lett biztosítva így ugyan annyi menetet rendelt meg a bkk, csak a menetrendbe lett átvariálva. De hát Dávidkának ez a vágyálma, így hiába nem éri meg így kell lennie.
Tarsi
1 hónapja
www.facebook.com/share/1KE3Rgey45/?mibextid=wwXIfr"Megdolgoztak" èrte....(illetve mi is....) innentől nekem senki ne magyarázza, hogy mire van vagy mire nincs pènz.....
ozibozi
1 hónapja

