Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 562
Vissza jutottunk kb a rendszerváltás utáni káoszhoz, ahol nem lógathattál a kocsid belső tükrén le egy klub zászlót, mert megrongálta uaz a csürhe akikből most az 50-60-70-es homofób kiabálós vérbácsik lettek.
Az utánpótlás folyamatos, ráadásul állami szinten felhergelték őket, most éppen a
Szivárványost rongálják. Holnap majd mást.
Nem volt tilos kirakni anno a kocsi belső tükrére a klub zászlót sem, csak nem akartad szervizbe hordani a szétvert autódat, ezért nem tetted ki. Most is megtanulják majd az erő szavát a kis buzik, csak most még állami támogatással is megspékelve.
Olyan ismerős ez valahonnan. Tudjuk hova vezetett. 😕

Szerkesztette: ozibozi
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
A kutyás dologban viszont nem volt igaza a rendőrnek, ezt határozottan állítom. Mellékesen a tüzeléshez nincs köze annak, hogy a kutya megöli a tyúkot. Az tisztán zsákmányösztön. Az meg akkor is van, ha nem tüzel a kutya. De ez kinológia, szarni bele. Viszont a kutya károkozása az olyan, mintha a tulajdonosa okozta volna a kárt. Erre már biztosítás is létezik, stb, tehát a jog kezeli az ilyen eseteket.
Lecsó
Ja, tesóm 20 éve tart/nevel kutyákat, képben vagyok, a tüzelés mellékszál volt, de köze lehetett a szökéshez.

Igen, ezt én sem pontosan értettem, de ugye megint jó példa arra, hogy mi is a gond a rendőri fellépéssel...
Gyurma Pappa
Szerintem annyi, mint minden más szakmával: az az adott ember nem végzi rendesen a munkáját, hanem ki akarja bekkelni.
Csak egy rendőr (orvos, stb) esetében ez kicsit jobban fáj. De ahogy van pl szar, kókler autószerelő, úgy van ilyen orvos meg rendőr is.

Szerkesztette: Lecsó
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
A kutyás dologban viszont nem volt igaza a rendőrnek, ezt határozottan állítom. Mellékesen a tüzeléshez nincs köze annak, hogy a kutya megöli a tyúkot. Az tisztán zsákmányösztön. Az meg akkor is van, ha nem tüzel a kutya. De ez kinológia, szarni bele. Viszont a kutya károkozása az olyan, mintha a tulajdonosa okozta volna a kárt. Erre már biztosítás is létezik, stb, tehát a jog kezeli az ilyen eseteket.
Lecsó
Ja, tesóm 20 éve tart/nevel kutyákat, képben vagyok, a tüzelés mellékszál volt, de köze lehetett a szökéshez.

Igen, ezt én sem pontosan értettem, de ugye megint jó példa arra, hogy mi is a gond a rendőri fellépéssel...

több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Gyönyörű...
Magyarországon, magyarok lakta házát a nemzeti zászlónk ékesítheti, erre vagyunk büszkék
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/vegyek-le-a-szivarvanyzaszlot-az-iroda-ablakabol-a-lakok-nyugalma-erdekeben-kertek-egy-budapesti-cegtol/
Őslakosok. Ja.
nagylaza
Mi a gond? A múltkor a leányfalui kéglin az SS-jelkép volt kint, amiatt is hiszti volt. Másokat meg a szivárványos zászló zavar.
warr_b
Csak az előbbi tiltott önkényuralmi jel, utóbbi (még) nem
Gyurma Pappa
Nyilván, attól még a szivárványos zászló is zavarhat valakit, vagy tekintheti provokációnak.

Ha mondjuk kirakok az ablakomba egy nagyobbacska képet egy kibelezett, lefejezett hulláról, az sem ütközik kimondottan törvénybe, de lehet hogy egyeseket zavarni fog, és szólnak érte.
warr_b
Attól még az a saját házad és senkinek nincs köze hozzá mit csinálsz vele. Nyugodtan elmondhatják róla a véleményüket csak a kutyát nem fogja érdekelni.
samu09
Még ez sem egészen így van. Mint ahogy nem teheted meg, hogy kifeszítesz egy vásznat a házad falára, és napi 24 órában 18-as karikával ellátott belezős horrorfilmet vetítesz lenémítva, holott megvetted a nyilvános bemutatás jogát.
Hülyeségekről vitatkoztok... 😊
Lecsó
Mé' értelmes dolgokról minek?

Egyébként nem hülyeség, én pl. kimondottan nehezményezném, hogy ha nem csinálok semmi törvénytelent, de azt mondaná nekem a rendőr, hogy légyszi-légyszi inkább ne, mert nem akarlak megvédeni a garázdaságtól (mert az törvénytelen ugye), hanem inkább az ő magánvéleményüket erőltetem rád.

A hangosan trombitálás jó példa, de én aki a vidéki város, vidéki külvárosában lakom, pontosan tudom, hogy milyen a reggel 5-kor beindított fűnyíró traktor és a vasárnap 13-kor beindított villany láncfűrész, mert azt ugye nem tiltja a helyi csendrendelet. De a szomszéd ráhívta a rendőrt/köztereseket a másik szomszédra, akik annyit tudtak mondani, hogy ez nem törvénytelen, szóval tűrnie kell. És arra is ezt mondták, amikor a két tüzelő steffi lebontotta a kerítést és rendet rakott a tyúkudvarban, meg terrorizálta a lakókat, hogy nem tudnak mit kezdeni, nem támadt emberre, meg hát a sintér csak közterületen intézkedhet, magánterületen, mégha az nem is a gazda magánterülete, nem.

Szóval ez itt a gond, hogy a rendőr gyakorlatilag közli, hogy ő nem védi meg az én jogaimat, amit mások jogtalanul korlátozni akarnak, de egyébként ha más jogszerűen, de egyértelműen zavaróan jár el, akkor meg mutogatunk a törvényre.

Szerintem ez nem hülyeség, btw, hanem igenis elég komoly probléma.
Gyurma Pappa
Ok, igazad van, a hülyeséget arra értettem, hogy lehetne még ragozni, ki mit akar csinálni csak mert megteheti 😀
A kutyás dologban viszont nem volt igaza a rendőrnek, ezt határozottan állítom. Mellékesen a tüzeléshez nincs köze annak, hogy a kutya megöli a tyúkot. Az tisztán zsákmányösztön. Az meg akkor is van, ha nem tüzel a kutya. De ez kinológia, szarni bele. Viszont a kutya károkozása az olyan, mintha a tulajdonosa okozta volna a kárt. Erre már biztosítás is létezik, stb, tehát a jog kezeli az ilyen eseteket.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Gyönyörű...
Magyarországon, magyarok lakta házát a nemzeti zászlónk ékesítheti, erre vagyunk büszkék
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/vegyek-le-a-szivarvanyzaszlot-az-iroda-ablakabol-a-lakok-nyugalma-erdekeben-kertek-egy-budapesti-cegtol/
Őslakosok. Ja.
nagylaza
Mi a gond? A múltkor a leányfalui kéglin az SS-jelkép volt kint, amiatt is hiszti volt. Másokat meg a szivárványos zászló zavar.
warr_b
Csak az előbbi tiltott önkényuralmi jel, utóbbi (még) nem
Gyurma Pappa
Nyilván, attól még a szivárványos zászló is zavarhat valakit, vagy tekintheti provokációnak.

Ha mondjuk kirakok az ablakomba egy nagyobbacska képet egy kibelezett, lefejezett hulláról, az sem ütközik kimondottan törvénybe, de lehet hogy egyeseket zavarni fog, és szólnak érte.
warr_b
Attól még az a saját házad és senkinek nincs köze hozzá mit csinálsz vele. Nyugodtan elmondhatják róla a véleményüket csak a kutyát nem fogja érdekelni.
samu09
Még ez sem egészen így van. Mint ahogy nem teheted meg, hogy kifeszítesz egy vásznat a házad falára, és napi 24 órában 18-as karikával ellátott belezős horrorfilmet vetítesz lenémítva, holott megvetted a nyilvános bemutatás jogát.
Hülyeségekről vitatkoztok... 😊
Lecsó
Mé' értelmes dolgokról minek?

Egyébként nem hülyeség, én pl. kimondottan nehezményezném, hogy ha nem csinálok semmi törvénytelent, de azt mondaná nekem a rendőr, hogy légyszi-légyszi inkább ne, mert nem akarlak megvédeni a garázdaságtól (mert az törvénytelen ugye), hanem inkább az ő magánvéleményüket erőltetem rád.

A hangosan trombitálás jó példa, de én aki a vidéki város, vidéki külvárosában lakom, pontosan tudom, hogy milyen a reggel 5-kor beindított fűnyíró traktor és a vasárnap 13-kor beindított villany láncfűrész, mert azt ugye nem tiltja a helyi csendrendelet. De a szomszéd ráhívta a rendőrt/köztereseket a másik szomszédra, akik annyit tudtak mondani, hogy ez nem törvénytelen, szóval tűrnie kell. És arra is ezt mondták, amikor a két tüzelő steffi lebontotta a kerítést és rendet rakott a tyúkudvarban, meg terrorizálta a lakókat, hogy nem tudnak mit kezdeni, nem támadt emberre, meg hát a sintér csak közterületen intézkedhet, magánterületen, mégha az nem is a gazda magánterülete, nem.

Szóval ez itt a gond, hogy a rendőr gyakorlatilag közli, hogy ő nem védi meg az én jogaimat, amit mások jogtalanul korlátozni akarnak, de egyébként ha más jogszerűen, de egyértelműen zavaróan jár el, akkor meg mutogatunk a törvényre.

Szerintem ez nem hülyeség, btw, hanem igenis elég komoly probléma.

több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Gyönyörű...
Magyarországon, magyarok lakta házát a nemzeti zászlónk ékesítheti, erre vagyunk büszkék
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/vegyek-le-a-szivarvanyzaszlot-az-iroda-ablakabol-a-lakok-nyugalma-erdekeben-kertek-egy-budapesti-cegtol/
Őslakosok. Ja.
nagylaza
Mi a gond? A múltkor a leányfalui kéglin az SS-jelkép volt kint, amiatt is hiszti volt. Másokat meg a szivárványos zászló zavar.
warr_b
Csak az előbbi tiltott önkényuralmi jel, utóbbi (még) nem
Gyurma Pappa
Nyilván, attól még a szivárványos zászló is zavarhat valakit, vagy tekintheti provokációnak.

Ha mondjuk kirakok az ablakomba egy nagyobbacska képet egy kibelezett, lefejezett hulláról, az sem ütközik kimondottan törvénybe, de lehet hogy egyeseket zavarni fog, és szólnak érte.
warr_b
Attól még az a saját házad és senkinek nincs köze hozzá mit csinálsz vele. Nyugodtan elmondhatják róla a véleményüket csak a kutyát nem fogja érdekelni.
samu09
Még ez sem egészen így van. Mint ahogy nem teheted meg, hogy kifeszítesz egy vásznat a házad falára, és napi 24 órában 18-as karikával ellátott belezős horrorfilmet vetítesz lenémítva, holott megvetted a nyilvános bemutatás jogát.
Hülyeségekről vitatkoztok... 😊
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 21 030 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Gyönyörű...
Magyarországon, magyarok lakta házát a nemzeti zászlónk ékesítheti, erre vagyunk büszkék
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/vegyek-le-a-szivarvanyzaszlot-az-iroda-ablakabol-a-lakok-nyugalma-erdekeben-kertek-egy-budapesti-cegtol/
Őslakosok. Ja.
nagylaza
Mi a gond? A múltkor a leányfalui kéglin az SS-jelkép volt kint, amiatt is hiszti volt. Másokat meg a szivárványos zászló zavar.
warr_b
Csak az előbbi tiltott önkényuralmi jel, utóbbi (még) nem
Gyurma Pappa
Nyilván, attól még a szivárványos zászló is zavarhat valakit, vagy tekintheti provokációnak.

Ha mondjuk kirakok az ablakomba egy nagyobbacska képet egy kibelezett, lefejezett hulláról, az sem ütközik kimondottan törvénybe, de lehet hogy egyeseket zavarni fog, és szólnak érte.
warr_b
Ettől még nincs kevésbé igazam. 😊

Átfogalmazom, hogy érthető legyen amit mondani szeretnék: ha az SS zavar, az közügy (mert van róla törvény, ami kimondottan tiltja), ha a szivárványos zászló zavar, az magánügy (mert nem tiltja semmilyen törvény). Ha a rendőr azt mondja, hogy vegyem le, azzal erősen beavatkozik a magánügyeimbe, azért mert más magánügyeit zavarni véli, bár neki semmi joga nincs engem piszkálni, hiszen ez magánügy. (A te példádnál meg az a kérdés, hogy a kép saját készítésű-e 😀)
Gyurma Pappa
😊

Oké, de mondjuk az is magányüg,y hogy én egész hétvégén fújom otthon a trombitámat, amikor mondjuk nem tudok trombitálni 😊
Ettől még szólni fognak a szomszédok, hog zavarja őket 😀


De hogy relevánsabb példát is hozzak, akkor mondjuk kirakok az ablakomba egy izraeli, vagy mondjuk afgán, esetleg iraki zászlót. Az aztán semmilyen törvénybe, jogszabályba nem ütközik, de ugyanúgy lehet hogy a kedves járókelőket, szomszédokat zavarni fogja, félelmet kelt bennük, tudomisén. Mondjuk azt hiszik, iszlám államos terrorista vagyok. Vagy a szivárványos zászlósnál, hogy melegorgiát tartok. Zavarhat egyeseket? Zavarhat.
Csak ennyit akartam ebből kihozni 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Nemes samu09 Houston Texans 3 942 — I like the Texans, I like who we are
Gyönyörű...
Magyarországon, magyarok lakta házát a nemzeti zászlónk ékesítheti, erre vagyunk büszkék
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/vegyek-le-a-szivarvanyzaszlot-az-iroda-ablakabol-a-lakok-nyugalma-erdekeben-kertek-egy-budapesti-cegtol/
Őslakosok. Ja.
nagylaza
Mi a gond? A múltkor a leányfalui kéglin az SS-jelkép volt kint, amiatt is hiszti volt. Másokat meg a szivárványos zászló zavar.
warr_b
Csak az előbbi tiltott önkényuralmi jel, utóbbi (még) nem
Gyurma Pappa
Nyilván, attól még a szivárványos zászló is zavarhat valakit, vagy tekintheti provokációnak.

Ha mondjuk kirakok az ablakomba egy nagyobbacska képet egy kibelezett, lefejezett hulláról, az sem ütközik kimondottan törvénybe, de lehet hogy egyeseket zavarni fog, és szólnak érte.
warr_b
Attól még az a saját házad és senkinek nincs köze hozzá mit csinálsz vele. Nyugodtan elmondhatják róla a véleményüket csak a kutyát nem fogja érdekelni.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Gyönyörű...
Magyarországon, magyarok lakta házát a nemzeti zászlónk ékesítheti, erre vagyunk büszkék
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/vegyek-le-a-szivarvanyzaszlot-az-iroda-ablakabol-a-lakok-nyugalma-erdekeben-kertek-egy-budapesti-cegtol/
Őslakosok. Ja.
nagylaza
Mi a gond? A múltkor a leányfalui kéglin az SS-jelkép volt kint, amiatt is hiszti volt. Másokat meg a szivárványos zászló zavar.
warr_b
Csak az előbbi tiltott önkényuralmi jel, utóbbi (még) nem
Gyurma Pappa
Nyilván, attól még a szivárványos zászló is zavarhat valakit, vagy tekintheti provokációnak.

Ha mondjuk kirakok az ablakomba egy nagyobbacska képet egy kibelezett, lefejezett hulláról, az sem ütközik kimondottan törvénybe, de lehet hogy egyeseket zavarni fog, és szólnak érte.
warr_b
Ettől még nincs kevésbé igazam. 😊

Átfogalmazom, hogy érthető legyen amit mondani szeretnék: ha az SS zavar, az közügy (mert van róla törvény, ami kimondottan tiltja), ha a szivárványos zászló zavar, az magánügy (mert nem tiltja semmilyen törvény). Ha a rendőr azt mondja, hogy vegyem le, azzal erősen beavatkozik a magánügyeimbe, azért mert más magánügyeit zavarni véli, bár neki semmi joga nincs engem piszkálni, hiszen ez magánügy. (A te példádnál meg az a kérdés, hogy a kép saját készítésű-e 😀)

több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 21 030 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Gyönyörű...
Magyarországon, magyarok lakta házát a nemzeti zászlónk ékesítheti, erre vagyunk büszkék
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/vegyek-le-a-szivarvanyzaszlot-az-iroda-ablakabol-a-lakok-nyugalma-erdekeben-kertek-egy-budapesti-cegtol/
Őslakosok. Ja.
nagylaza
Mi a gond? A múltkor a leányfalui kéglin az SS-jelkép volt kint, amiatt is hiszti volt. Másokat meg a szivárványos zászló zavar.
warr_b
Csak az előbbi tiltott önkényuralmi jel, utóbbi (még) nem
Gyurma Pappa
Nyilván, attól még a szivárványos zászló is zavarhat valakit, vagy tekintheti provokációnak.

Ha mondjuk kirakok az ablakomba egy nagyobbacska képet egy kibelezett, lefejezett hulláról, az sem ütközik kimondottan törvénybe, de lehet hogy egyeseket zavarni fog, és szólnak érte.
warr_b
Persze, a homofobokat kifejezetten zavarja a szivarvanyos zaszlo 😊
Borbinho
Hát, ez most épp egy ongoing battle 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Gyönyörű...
Magyarországon, magyarok lakta házát a nemzeti zászlónk ékesítheti, erre vagyunk büszkék
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/vegyek-le-a-szivarvanyzaszlot-az-iroda-ablakabol-a-lakok-nyugalma-erdekeben-kertek-egy-budapesti-cegtol/
Őslakosok. Ja.
nagylaza
Mi a gond? A múltkor a leányfalui kéglin az SS-jelkép volt kint, amiatt is hiszti volt. Másokat meg a szivárványos zászló zavar.
warr_b
Csak az előbbi tiltott önkényuralmi jel, utóbbi (még) nem
Gyurma Pappa
Nyilván, attól még a szivárványos zászló is zavarhat valakit, vagy tekintheti provokációnak.

Ha mondjuk kirakok az ablakomba egy nagyobbacska képet egy kibelezett, lefejezett hulláról, az sem ütközik kimondottan törvénybe, de lehet hogy egyeseket zavarni fog, és szólnak érte.
warr_b
Persze, a homofobokat kifejezetten zavarja a szivarvanyos zaszlo 😊

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 21 030 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Gyönyörű...
Magyarországon, magyarok lakta házát a nemzeti zászlónk ékesítheti, erre vagyunk büszkék
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/vegyek-le-a-szivarvanyzaszlot-az-iroda-ablakabol-a-lakok-nyugalma-erdekeben-kertek-egy-budapesti-cegtol/
Őslakosok. Ja.
nagylaza
Mi a gond? A múltkor a leányfalui kéglin az SS-jelkép volt kint, amiatt is hiszti volt. Másokat meg a szivárványos zászló zavar.
warr_b
Csak az előbbi tiltott önkényuralmi jel, utóbbi (még) nem
Gyurma Pappa
Nyilván, attól még a szivárványos zászló is zavarhat valakit, vagy tekintheti provokációnak.

Ha mondjuk kirakok az ablakomba egy nagyobbacska képet egy kibelezett, lefejezett hulláról, az sem ütközik kimondottan törvénybe, de lehet hogy egyeseket zavarni fog, és szólnak érte.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 036 — beers & Packers
Gyönyörű...
Magyarországon, magyarok lakta házát a nemzeti zászlónk ékesítheti, erre vagyunk büszkék
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/vegyek-le-a-szivarvanyzaszlot-az-iroda-ablakabol-a-lakok-nyugalma-erdekeben-kertek-egy-budapesti-cegtol/
Őslakosok. Ja.
nagylaza
Mi a gond? A múltkor a leányfalui kéglin az SS-jelkép volt kint, amiatt is hiszti volt. Másokat meg a szivárványos zászló zavar.
warr_b
Deutsch Tamáshoz van szerencsénk?
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
 24.hu/kulfold/2021/08/02/lengyelorszag-europai-unio-eu-birosagi-rendszer-igazsagugyi-rendszer-alkotmanybirosag-pis/#

Ez az egyik legfontosabb hír a héten. És még csak hétfő van.

több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Gyönyörű...
Magyarországon, magyarok lakta házát a nemzeti zászlónk ékesítheti, erre vagyunk büszkék
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/vegyek-le-a-szivarvanyzaszlot-az-iroda-ablakabol-a-lakok-nyugalma-erdekeben-kertek-egy-budapesti-cegtol/
Őslakosok. Ja.
nagylaza
Mi a gond? A múltkor a leányfalui kéglin az SS-jelkép volt kint, amiatt is hiszti volt. Másokat meg a szivárványos zászló zavar.
warr_b
Csak az előbbi tiltott önkényuralmi jel, utóbbi (még) nem

több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Én meg az idealistákat nem értem, hogy miért jó egy álomképet kergetni ami soha nem fog megvalósulni.
Attól nem lesz jobb az országnak/embereknek, hogy hamis illúziókat kergetnek. Igaz sokan szeretik homokba dugni a fejüket és várni a csodára, ahelyett, hogy szembenéznének a valós problémákkal.
Szerintem meg ez egy kurva negatív hozzáállás mert az évek során nagyon sok csalódás fog érni, majd kiégsz és tényleg hozhatod a kötelet.
Ezért is tudnak feltörni az illiberális államok mert valós ellenségképet tudnak mutatni az egyszerű embernek akinek ez kézzelfogható cél, ügy ami mögé be tud állni, nem egy utópisztikus idealizált vágyálom.

Megsúgom amit korábban Írtam az nem csak Mo-ra vonatkozik, a nagy Ny-európai mintademokráciák is hasonlóképp működnek az USA meg főleg.

BÍzni bÍzhatsz bármiben csak ne csodálkozz ha a 99% jön be nem az az 1% amire vársz.
KoporShow
Felesleges ilyen jelzőket aggatni egymásra, hogy nihilista meg naiv idealista. Az én szempontomból lehet a te hozzáállásod is naiv, (vagy hiszékeny, mindegy) mert azt hiszed, hogy a politikusok irányítják a történéseket. Szerintem meg ez a naiv gondolkodás.
Honnan tudjuk egy álomképről, hogy nem fog megvalósulni? Sok mindenről hitte már azt az emberiség, hogy örökké fog tartani, aztán eddig egy valami bizonyosodott be: hogy semmi nem tart örökké.
A változásokat nem politikusok generálják, hanem tömegek. A politikusok csak futnak az események után, maximum lassítani tudnak folyamatokat, ha úgy gondolják, hogy az nekik rövidtávon érdekük. Másik oldali politikusok meg gyorsítani próbálják, ha ők abban látják a politikai hasznot. Hogy kinek lesz igaza, azt meg eldönti az idő.
Az illiberális eszme (bármit is jelentsen ez, mert szerintem még a megalkotója sem tudná 3 mondatban definiálni) előretöréséért is az a felelős, aki elutasítja? Miért is? Az ilyen rendszerek PONT HOGY NEM valódi ellenségképet mutatnak, hanem kitaláltat. A valódi ellenség ellen harcolni ugyanis sokkal nehezebb, bonyolultabb, drágább, nem kifizetődő rövid távon. Meg abból nem lesz Lady Mrd. Ezért kitalálnak nekünk nem létező ellenséget meg nem létező problémákat, hogy addig se foglalkozzunk a valódival.
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 21 030 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Gyönyörű...
Magyarországon, magyarok lakta házát a nemzeti zászlónk ékesítheti, erre vagyunk büszkék
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/vegyek-le-a-szivarvanyzaszlot-az-iroda-ablakabol-a-lakok-nyugalma-erdekeben-kertek-egy-budapesti-cegtol/
Őslakosok. Ja.
nagylaza
Mi a gond? A múltkor a leányfalui kéglin az SS-jelkép volt kint, amiatt is hiszti volt. Másokat meg a szivárványos zászló zavar.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 036 — beers & Packers
Gyönyörű...
Magyarországon, magyarok lakta házát a nemzeti zászlónk ékesítheti, erre vagyunk büszkék
 www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/vegyek-le-a-szivarvanyzaszlot-az-iroda-ablakabol-a-lakok-nyugalma-erdekeben-kertek-egy-budapesti-cegtol/
Őslakosok. Ja.
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Szerintem meg az emberek zöme a kurva életben nem csinálna identitás kérdést a politikából. Éppen azért csinál, mert létezik a posztmodern identitáspolitika. Korábban meg a nem posztmodern változatai.
peterk2005
Jajj.

Az identitás felfogása úgy, ahogy azt az identitáspolitika használja Hegelig vezethető vissza (YT videó, szólok, hogy Philosophy Tube, undi kedvéért, mielőtt kattint) és tömegmanipulációban ezt a kommunikációs eszközt (ők-mi, ők rosszak, mi jók) már a 19. században is használták. Az első komoly felfutása a német propaganda gépezet volt (YT videó, Folding Ideas: Triumph of the Will and the Cinematic Language of Propaganda), illetve az amerikai PR és marketing szakma a 20-as, 30-as években (YT videó, Adam Curtis: The Century of the Self).

Szóval ez egy hatalmas tévedés, amit írsz, az emberek eredendően szeretik mihez mérni magukat. Mivel az identitás nem fix, hanem folyamatosan változik, alakul, a környezeti hatások miatt, ezért is olyan hatékony az identitásra alapuló kommunikáció. Az emberek igénylik, hogy legyen hova tartozniuk, és mióta kiürült az amerikai álom (a 2008-as válság után) vagy a remény, hogy valaha utolérjük az Uniót (1995 óta tudja ezt a magyar elit, még többen érzik a saját bőrükön), nagy szükség van arra, hogy valahova tartozzanak az emberek.

Foucault a 70-es években írta meg hatalom elméletét (Felügyelet és büntetés. A börtön története, illetve A szexualitás története I. könyvekben), és nem véletlenül gondolják a legbefolyásosabb XX. századi filozófusnak):
"We must cease once and for all to describe the effects of power in negative terms: it ‘excludes’, it ‘represses’, it ‘censors’, it ‘abstracts’, it ‘masks’, it ‘conceals’. In fact power produces; it produces reality; it produces domains of objects and rituals of truth. The individual and the knowledge that may be gained of him belong to this production"

Ismerős?
Gyurma Pappa
Nem ugyanarról beszélünk. Te azt mondod, hogy az emberekben megvan az igény arra, hogy keressék az identitásukat, és felvegyenek identitásokat. Ezt nem vitatom. A csoport-ösztön egyik következménye. Azt sem vitatom, hogy a politika él az identitás képzés fegyverével, kihasználva ezt az igényt. Én csak azt állítottam, hogy ez a hajlam/igény magától nem manifesztálódik csak úgy valamiben. Le kell gyártani, hogy manifesztálódhasson. Ha az embereken múlik, nemzettudat sem alakult volna ki soha. Azért alakult ki, mert a politika legyártotta ezt az identitást.
peterk2005
Nem. Pont az a lényeg, hogy az identitáspolitka nem gyárt le semmit, ami neked nem kell. Megnézi mire van szükséged, mire vagy fogékony, és azt gyártja le. Hiába lenne neked valami más sokkal hasznosabb, az a kutyát nem érdekelné, mert még te sem tudod, hogy az neked hasznosabb lenne. Tehát úgyis elutasítanád. Az ilyen politikus meg majd mossa kezeit, mert hiszen ti kiáltottatok Barabást.
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
 m.hvg.hu/gazdasag/20210802_Varga_Mihaly_megszoritas_Matolcsy_koltsegvetes_hiany

Matolcsy igazából Gyurcsány embere.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 036 — beers & Packers
 index.hu/kulfold/2021/08/01/deutsch-tamas-lmbtq-szivarvany-horogkereszt/

Nagyon ra van kattanva az elmult 2 honapban a nacikra Dajcstomi...

Mondjuk az fura h a tenyleg nacikra hajazo dolgok amiket a Fidesz csinal nem zavarja.
Borbinho
Vannak országok, ahol egyetlen ilyen bejegyzéssel hosszú időre kiírná magát az illető a politikából, a fősodorból egész biztosan.
nagylaza
Lényegében lenácizott minden olyan embert, aki szivárványos dolgokat visel, és kiáll az egyenjogúság mellett. Taps!
Mikey
Hát lassan el is jutunk oda, hogy inkább hívjanak nácinak, mint fideszesnek.
roberto23
Ha szabad kérni, akkor egyik se.
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 694
 index.hu/kulfold/2021/08/01/deutsch-tamas-lmbtq-szivarvany-horogkereszt/

Nagyon ra van kattanva az elmult 2 honapban a nacikra Dajcstomi...

Mondjuk az fura h a tenyleg nacikra hajazo dolgok amiket a Fidesz csinal nem zavarja.
Borbinho
Vannak országok, ahol egyetlen ilyen bejegyzéssel hosszú időre kiírná magát az illető a politikából, a fősodorból egész biztosan.
nagylaza
Lényegében lenácizott minden olyan embert, aki szivárványos dolgokat visel, és kiáll az egyenjogúság mellett. Taps!
Mikey
Hát lassan el is jutunk oda, hogy inkább hívjanak nácinak, mint fideszesnek.
roberto23
Amúgy igen. Elképesztő morális mélységbe süllyesztették az országot.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A Fidesznek ma már lényegében csak olyan szavazója van mint Sobri, akit sose érdekeltek ezek az "értékek", nem ezért volt Fideszes. Meg olyan szavazója, aki már régen feladta az "értékeket". Illetve lecserélte sorosozásra, migránsozásra, gyucsányozásra. Vagy ha már ezek is túl cikik, akkor "ezekisugyanolyanok"-ozásra. Ez maradt indoknak, amivel magyarázni tudja, hogy miért maradjon Orbán. Semmi más.
peterk2005
Gondolod te.
De valójában annyi elég a Fideszre szavazni, hogy ők a legjobbak, ha nem is jók.
Ez a legtöbb fideszszavazó indoka, nem az általad vélelmezett dolgok.
Sobri Jóska
Ez pontosan ugyanaz, amit én is írtam. Ez a gyakorlatban pontosan azt jelenti, hogy már minden morális és egyéb elvárás el van dobva a Fidesszel kapcsolatban. Csak az maradt, hogy ha nem Orbán akkor a patásördög jönne valamilyen formában. Vagy országot legyakni akaró messziről jött pénzember képében, vagy a hazai ellenék mind végbélidióta vagy hasonló.
peterk2005
visszanéztem pár hónap után, de még mindig csak a köldöknézés van 😀

"Fidesznek ma már lényegében csak olyan szavazója van mint Sobri, akit sose érdekeltek ezek az "értékek", nem ezért volt Fideszes." Ez a mondat olyan szintű semmibenézése mind a valóságnak, mind a lenézése a Fidesz-szavazóknak, hogy azt le nem lehet írni. NA ez a karakter találkozik majd a valósággal, s csodálkozik......
Gaius
Aztabetyármindenit, egyetértünk valamiben.

Egy 2 milliós támogatottság nem egy monolit tömb, ilyet kijelenti nem lehet, semmilyen irányba, az sem igaz, hogy minden Fideszes szavazó egy értékkonzervatív kódexmásoló. A legtöbb ember még azt sem tudja eldönteni, amit Sobri ír.

A fidesznek egy dolgát nem lehet elvitatni: visszaadta sok rendszerváltás vesztesnek vagy a MSZP balfaszkodása alatt sokat vesztett vagy ideológiailag elnyomott tudósnak/művésznek/akárkinek a tartását, az identitását, és sokakat anyagilag is jobb helyzetbe hozott. Ezeknek az embereknek érték a harc az őket korábban elnyomó erők ellen, ez nem agyhalottság, még ha a leghangosabbak gyakran látványosan agyhalottak is.
Gyurma Pappa
Én meg úgy gondolom (mint ex-Fideszes szavazó is), hogy a Fidesz bázis ilyen volt amilyennek leírod mondjuk 5 évvel ezelőttig. Ma már viszont nem ilyen. A környezetemben levő Fidesz szavazókon sem ezt látom, és az online felületeken megnyilvánulókon sem. Nem az agyhalott gondolkodni képtelenre gondolok, hanem azokra, akik gondolkodni tudnak, "_valamiért_" szavaztak és szavaznak a Fideszre. Rajtuk azt látom pontosan, amit írtam. Felismerem, mert volt az életemben egy rövidebb szakasz amikor én is pontosan ebben a cipőben jártam (2006). A "fejemben" még megvoltak az elvek, elvárások, úgy gondoltam, hogy hogy a szavazatom is ezek alapján megy oda, ahova, de a valóság az volt, hogy valójában lemondtam azokról az értékekről. Utólag visszaolvasva magamat jöttem rá, hogy mennyire.

A 2 milliós tábort pedig nem mosom egybe azért, mert kiemelem belőle azt, ami szerintem tipikus és nagy számban meglevő attitűd. Elhagytam az "agyhalottakat" is például, akiknek elég a migráns vagy soros, vagy egy sör és virsli. Pedig ők úgy gondolom jóval nagyobb számban is vannak, mint például a "sokat vesztett vagy ideológiailag elnyomott tudós/művész/akárki", ami egy szűk, bár hangos értelmiségi csoport. De ami megvan mindkét oldalon ma is, méretben sem sokkal nagyobb az egyik a másiknál. és ettől az ellenzéki párt tud a támogatossági kimutathatósági határon lebegni. A valamikori urbánus vs népies ellentét 21. századi verziója ez, réges-régi vélt vagy valós ellentétekkel és sérelmekkel egymás iránt. Ezek sose fognak másfelé szavazni, és politikai értelemben elvárásaik sincsenek - azon kívül, hogy azt érezhessék, hogy a hatalom az ő oldalukon áll, és a másikkal szemben.

Én alapvetően arról a Fidesz szavazóról beszéltem, aki nagyobb számban létezik, és a kilencvenes évek vége és 2009 között érték-elven lett Fidesze. Aki hitt a fülke forradalomban, akik százezres létszámban mentek ki Orbán beszédeire (nem megszervezett országos méretű busztúrizmus formájában, mint a békemenetes humbug, hanem hittel, önként, akarva) Azokról, akik hitték, akarták, hogy be kell fejezni a rendszerváltást, mert az nem lett befekezve. Azokról, akiknek a számára volt jelentéstartalma a "polgári" szónak (ma hol hallod ezt a szót? sehol. kivéve az általad említett értelmiségi/művész elitben nagy ritkán, de úgy csurog róla az izzadtság, hogy már számukra is kényelmetlen).

Én erről az érték elven Fidesz szavazóvá vált, kifejezetten nagy csoportról beszéltem elsősorban. Ők voltak azok, akiknek a "hozzál magaddal még egy embert" szólt. Ők voltak azok, akik sorba álltak, hogy különböző Fideszes aktivista akciókban részt vegyenek. Ők adták azt a 20 jelentkezőt, akiből 3-at ki kellett választani, hogy beüljenek a vidéki választási bizottságokba, és megtették szívesen ingyen is. Ha látod, hogy hogyan toborozzák azt a három embert (ma is megvan az a 15 ha nem is 20, de ma az az első kérdése, hogy mennyi az óradíj), hogy mit jelent a "hozzál magaddal még egy embert" (hány hektoliter sört és hány kiló kolbászt / virsli vegyünk?), akkor érted miről beszélek. Ha megkérdezed is, és még tudja is mondani, hogy "családi adókedvezmény" és társai, nagy részük már nem igazán hiszi maga sem, amit mond. Csak legfeljebb elhiteti magával. Felismerhető, mert ha hiszi, akkor hajlandó róla vitázni, és meg akar győzni, hogy igaza van. Ha nem igazán hiszi, akkor felidegesedik, ha visszakérdezek. Utóbbi időben 99%-ban már utóbbit tapasztalom a környezetemben, ismerősi körben. Vagy csak szimplán a csalódottságot azzal párosulva, hogy "szar ez az egész, de nincs jobb". Ami pontosan az, amiről írtam: a lemondás a valamikori értékekről, elvekről.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
rob3r7o Denver Broncos Colorado Buffaloes 3 805 — “We will remind UEFA who Real Madrid is.”
 index.hu/kulfold/2021/08/01/deutsch-tamas-lmbtq-szivarvany-horogkereszt/

Nagyon ra van kattanva az elmult 2 honapban a nacikra Dajcstomi...

Mondjuk az fura h a tenyleg nacikra hajazo dolgok amiket a Fidesz csinal nem zavarja.
Borbinho
Vannak országok, ahol egyetlen ilyen bejegyzéssel hosszú időre kiírná magát az illető a politikából, a fősodorból egész biztosan.
nagylaza
Lényegében lenácizott minden olyan embert, aki szivárványos dolgokat visel, és kiáll az egyenjogúság mellett. Taps!
Mikey
Hát lassan el is jutunk oda, hogy inkább hívjanak nácinak, mint fideszesnek.

#DenverBroncos #RealMadrid #GenoaCFC #ColoradoBuffaloes #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #BerlinThunder

#DanielRicciardo #RafaelNadal #BradBinder #DT88 #BigBenz #PS2 #ViniJr #DennyHamlin #JesseLove
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 694
 index.hu/kulfold/2021/08/01/deutsch-tamas-lmbtq-szivarvany-horogkereszt/

Nagyon ra van kattanva az elmult 2 honapban a nacikra Dajcstomi...

Mondjuk az fura h a tenyleg nacikra hajazo dolgok amiket a Fidesz csinal nem zavarja.
Borbinho
Vannak országok, ahol egyetlen ilyen bejegyzéssel hosszú időre kiírná magát az illető a politikából, a fősodorból egész biztosan.
nagylaza
Lényegében lenácizott minden olyan embert, aki szivárványos dolgokat visel, és kiáll az egyenjogúság mellett. Taps!