Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 924 — Cowboys fan
Ahhoz képest, hogy mennyire szitokszó most a Fideszben a homoszexualitás és a másság, Dajcstomi rendesen helybe jött a lófaszért. 😊
iktriad
biztos valamivel felütötték a kokót
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Amugy épp a mai nap a 11 éves fiam megkérdezte:
Mi értelme lenne a gyerekeket nemváltó műtétekről meggyőzni ? Mi benne az üzlet?
Janek
NA, erre válaszolta a múltkor ecsetlet haverom, hogy:
"globohomo"
Válaszold te is ezt. Egy időre ellesz a gyerek vele, míg kiguglizza. 😀
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
 444.hu/2021/07/30/mar-az-ugyeszseg-dontese-elott-tenykent-kozolte-a-kormany-a-vademelest-a-nerbot-keszitoje-ellen

Bocsánat Virág elvtárs, ez már a vádemelés.
Amadeus
Az már az ítélet volt, nem a vádemelés! Te mint jogász, odafigyelhetnél az ilyen apróságokra. 😊
több mint 2 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 592 — Apu ökölbeszorított keze
Amugy épp a mai nap a 11 éves fiam megkérdezte:
Mi értelme lenne a gyerekeket nemváltó műtétekről meggyőzni ? Mi benne az üzlet?
Janek
A gyerek már 11 évesen elkötelezett a kapitalizmus és a piacgazdaság mellett 😊 ezt szeretem, jó gyerek. Rögtön keresi a business lehetőségét 😊
MC12
Nekem ebben az a lényeg,hogy egy 11 éves gyermek is látja mennyire bullshit ez a téma....
Janek
Mert ő még elfogulatlanul gondolkodik. Így látja a fától az erdőt, felmerül benne a triviális kérdés, ami az elfogult emberben már nem tud.
peterk2005
Ezt te sem gondolhatod komolyan 😊 ha ez a kérdés valóban pontosan így hangzott el akkor azt az otthon hallottak alapján mondta vissza a gyermek. 11 évesen ugyanis ilyen típusú véleménye , asszociációs képessége egyszerűen nem lehet saját magától, mivel nincs sem elég lexikális tudása, sem olvasmányélménye, sem empírikus tapasztalása, hogy olyan fogalmakat logikailag összekössön és megállapítsa, hogy bullshit, mint az “ üzlet” és a “nemváltó műtét”. - ha igen akkor Oxfordba a gyerekkel 😊. Nem tudhatja, hogy Budapesten nincsenek-e százával nemváltó műtétekre szakosodott rendelők - hacsak a szülő fel nem világosította arról, hogy nincs és úgy baromság az egész kampány ahogy van - Innentől viszont nem elfogulatlan.

Van egy narratíva otthon, ezt a gyerek elfogadja, magáévá teszi és a hallottak mentén komplett kérdést tud feltenni - ami egyébként dicséretes dolog - , de ez nem az ő saját elfogulatlan véleménye - ezt inkább csak te szeretnéd belelátni.

Ha előjönne a itt a fórumon egy apuka, hogy “na a 11 éves gyerek ügyesen felmérte, hogy a szíriai-válság katalizátora egy következő migrációs hullámnak amire készülni kell és meg kell védenünk Európát” akkor habzó szájjal osztaná a jelenlevők többsége hogy a propaganda és a rohadt fideszes szülő mossa a gyerekek agyat és ez borzasztó 😉

Mindkét esetben azt gyanítanám, hogy azért a szülői ráhatás, az otthon hallottak és a gyermeknek az elismerés iránti vágya a szülőtől (ami teljesen normális) okozza a felvetést, semmint önálló gondolat. Ha túl lesz jónéhany könyvön, cikken, vitán saját tapasztaláson stb. Na akkor lehet mondani, hogy bizony, a gyerek érti a témakört és ezeknek megfelelően alakította ki az álláspontját, addig annyi történt, hogy az amúgy teljesen igaz és valid otthon hallottakat a gyerek vissza tudta mondani. Az, hogy egyébként Janeknek igaza van a témában, és ezügyben helyes az otthoni narratíva egy másik kérdés.
MC12
Valahol féluton van az igazság.
Kérdeseket szokott feltenni és én is neki ha kérdez.
Ebben a témában én annyit kérdeztem tőle volt e a suliban már téma a sex… a többit maga rakta össze.
Az anyagi dolgot is tőlem tudja régről miszerint a világ java részét megérti ha rájön van e benne gazdasági érdek…

több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 867
Amugy épp a mai nap a 11 éves fiam megkérdezte:
Mi értelme lenne a gyerekeket nemváltó műtétekről meggyőzni ? Mi benne az üzlet?
Janek
A gyerek már 11 évesen elkötelezett a kapitalizmus és a piacgazdaság mellett 😊 ezt szeretem, jó gyerek. Rögtön keresi a business lehetőségét 😊
MC12
Nekem ebben az a lényeg,hogy egy 11 éves gyermek is látja mennyire bullshit ez a téma....
Janek
Mert ő még elfogulatlanul gondolkodik. Így látja a fától az erdőt, felmerül benne a triviális kérdés, ami az elfogult emberben már nem tud.
peterk2005
Ezt te sem gondolhatod komolyan 😊 ha ez a kérdés valóban pontosan így hangzott el akkor azt az otthon hallottak alapján mondta vissza a gyermek. 11 évesen ugyanis ilyen típusú véleménye , asszociációs képessége egyszerűen nem lehet saját magától, mivel nincs sem elég lexikális tudása, sem olvasmányélménye, sem empírikus tapasztalása, hogy olyan fogalmakat logikailag összekössön és megállapítsa, hogy bullshit, mint az “ üzlet” és a “nemváltó műtét”. - ha igen akkor Oxfordba a gyerekkel 😊. Nem tudhatja, hogy Budapesten nincsenek-e százával nemváltó műtétekre szakosodott rendelők - hacsak a szülő fel nem világosította arról, hogy nincs és úgy baromság az egész kampány ahogy van - Innentől viszont nem elfogulatlan.

Van egy narratíva otthon, ezt a gyerek elfogadja, magáévá teszi és a hallottak mentén komplett kérdést tud feltenni - ami egyébként dicséretes dolog - , de ez nem az ő saját elfogulatlan véleménye - ezt inkább csak te szeretnéd belelátni.

Ha előjönne a itt a fórumon egy apuka, hogy “na a 11 éves gyerek ügyesen felmérte, hogy a szíriai-válság katalizátora egy következő migrációs hullámnak amire készülni kell és meg kell védenünk Európát” akkor habzó szájjal osztaná a jelenlevők többsége hogy a propaganda és a rohadt fideszes szülő mossa a gyerekek agyat és ez borzasztó 😉

Mindkét esetben azt gyanítanám, hogy azért a szülői ráhatás, az otthon hallottak és a gyermeknek az elismerés iránti vágya a szülőtől (ami teljesen normális) okozza a felvetést, semmint önálló gondolat. Ha túl lesz jónéhany könyvön, cikken, vitán saját tapasztaláson stb. Na akkor lehet mondani, hogy bizony, a gyerek érti a témakört és ezeknek megfelelően alakította ki az álláspontját, addig annyi történt, hogy az amúgy teljesen igaz és valid otthon hallottakat a gyerek vissza tudta mondani. Az, hogy egyébként Janeknek igaza van a témában, és ezügyben helyes az otthoni narratíva egy másik kérdés.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
A Fidesznek ma már lényegében csak olyan szavazója van mint Sobri, akit sose érdekeltek ezek az "értékek", nem ezért volt Fideszes. Meg olyan szavazója, aki már régen feladta az "értékeket". Illetve lecserélte sorosozásra, migránsozásra, gyucsányozásra. Vagy ha már ezek is túl cikik, akkor "ezekisugyanolyanok"-ozásra. Ez maradt indoknak, amivel magyarázni tudja, hogy miért maradjon Orbán. Semmi más.
peterk2005
Gondolod te.
De valójában annyi elég a Fideszre szavazni, hogy ők a legjobbak, ha nem is jók.
Ez a legtöbb fideszszavazó indoka, nem az általad vélelmezett dolgok.
Sobri Jóska
Ez pontosan ugyanaz, amit én is írtam. Ez a gyakorlatban pontosan azt jelenti, hogy már minden morális és egyéb elvárás el van dobva a Fidesszel kapcsolatban. Csak az maradt, hogy ha nem Orbán akkor a patásördög jönne valamilyen formában. Vagy országot legyakni akaró messziről jött pénzember képében, vagy a hazai ellenék mind végbélidióta vagy hasonló.
peterk2005
visszanéztem pár hónap után, de még mindig csak a köldöknézés van 😀

"Fidesznek ma már lényegében csak olyan szavazója van mint Sobri, akit sose érdekeltek ezek az "értékek", nem ezért volt Fideszes." Ez a mondat olyan szintű semmibenézése mind a valóságnak, mind a lenézése a Fidesz-szavazóknak, hogy azt le nem lehet írni. NA ez a karakter találkozik majd a valósággal, s csodálkozik......
Gaius
Aztabetyármindenit, egyetértünk valamiben.

Egy 2 milliós támogatottság nem egy monolit tömb, ilyet kijelenti nem lehet, semmilyen irányba, az sem igaz, hogy minden Fideszes szavazó egy értékkonzervatív kódexmásoló. A legtöbb ember még azt sem tudja eldönteni, amit Sobri ír.

A fidesznek egy dolgát nem lehet elvitatni: visszaadta sok rendszerváltás vesztesnek vagy a MSZP balfaszkodása alatt sokat vesztett vagy ideológiailag elnyomott tudósnak/művésznek/akárkinek a tartását, az identitását, és sokakat anyagilag is jobb helyzetbe hozott. Ezeknek az embereknek érték a harc az őket korábban elnyomó erők ellen, ez nem agyhalottság, még ha a leghangosabbak gyakran látványosan agyhalottak is.

több mint 2 éve
Törölt felhasználó
A Fidesznek ma már lényegében csak olyan szavazója van mint Sobri, akit sose érdekeltek ezek az "értékek", nem ezért volt Fideszes. Meg olyan szavazója, aki már régen feladta az "értékeket". Illetve lecserélte sorosozásra, migránsozásra, gyucsányozásra. Vagy ha már ezek is túl cikik, akkor "ezekisugyanolyanok"-ozásra. Ez maradt indoknak, amivel magyarázni tudja, hogy miért maradjon Orbán. Semmi más.
peterk2005
Gondolod te.
De valójában annyi elég a Fideszre szavazni, hogy ők a legjobbak, ha nem is jók.
Ez a legtöbb fideszszavazó indoka, nem az általad vélelmezett dolgok.
Sobri Jóska
Ez pontosan ugyanaz, amit én is írtam. Ez a gyakorlatban pontosan azt jelenti, hogy már minden morális és egyéb elvárás el van dobva a Fidesszel kapcsolatban. Csak az maradt, hogy ha nem Orbán akkor a patásördög jönne valamilyen formában. Vagy országot legyakni akaró messziről jött pénzember képében, vagy a hazai ellenék mind végbélidióta vagy hasonló.
peterk2005
visszanéztem pár hónap után, de még mindig csak a köldöknézés van 😀

"Fidesznek ma már lényegében csak olyan szavazója van mint Sobri, akit sose érdekeltek ezek az "értékek", nem ezért volt Fideszes." Ez a mondat olyan szintű semmibenézése mind a valóságnak, mind a lenézése a Fidesz-szavazóknak, hogy azt le nem lehet írni. NA ez a karakter találkozik majd a valósággal, s csodálkozik......
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 036 — beers & Packers
Amugy épp a mai nap a 11 éves fiam megkérdezte:
Mi értelme lenne a gyerekeket nemváltó műtétekről meggyőzni ? Mi benne az üzlet?
Janek
A gyerek már 11 évesen elkötelezett a kapitalizmus és a piacgazdaság mellett 😊 ezt szeretem, jó gyerek. Rögtön keresi a business lehetőségét 😊
MC12
Nekem ebben az a lényeg,hogy egy 11 éves gyermek is látja mennyire bullshit ez a téma....
Janek
Már 11 éves, és eddig elkerülte az LMBTQ-lobbi mindent elsöprő nemváltó propagandája? Ez hogy lehet?
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 036 — beers & Packers
 index.hu/kulfold/2021/08/01/deutsch-tamas-lmbtq-szivarvany-horogkereszt/

Nagyon ra van kattanva az elmult 2 honapban a nacikra Dajcstomi...

Mondjuk az fura h a tenyleg nacikra hajazo dolgok amiket a Fidesz csinal nem zavarja.
Borbinho
Vannak országok, ahol egyetlen ilyen bejegyzéssel hosszú időre kiírná magát az illető a politikából, a fősodorból egész biztosan.
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
 index.hu/kulfold/2021/08/01/deutsch-tamas-lmbtq-szivarvany-horogkereszt/

Nagyon ra van kattanva az elmult 2 honapban a nacikra Dajcstomi...

Mondjuk az fura h a tenyleg nacikra hajazo dolgok amiket a Fidesz csinal nem zavarja.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amugy épp a mai nap a 11 éves fiam megkérdezte:
Mi értelme lenne a gyerekeket nemváltó műtétekről meggyőzni ? Mi benne az üzlet?
Janek
A gyerek már 11 évesen elkötelezett a kapitalizmus és a piacgazdaság mellett 😊 ezt szeretem, jó gyerek. Rögtön keresi a business lehetőségét 😊
MC12
Nekem ebben az a lényeg,hogy egy 11 éves gyermek is látja mennyire bullshit ez a téma....
Janek
Mert ő még elfogulatlanul gondolkodik. Így látja a fától az erdőt, felmerül benne a triviális kérdés, ami az elfogult emberben már nem tud.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szerintem meg az emberek zöme a kurva életben nem csinálna identitás kérdést a politikából. Éppen azért csinál, mert létezik a posztmodern identitáspolitika. Korábban meg a nem posztmodern változatai.
peterk2005
Jajj.

Az identitás felfogása úgy, ahogy azt az identitáspolitika használja Hegelig vezethető vissza (YT videó, szólok, hogy Philosophy Tube, undi kedvéért, mielőtt kattint) és tömegmanipulációban ezt a kommunikációs eszközt (ők-mi, ők rosszak, mi jók) már a 19. században is használták. Az első komoly felfutása a német propaganda gépezet volt (YT videó, Folding Ideas: Triumph of the Will and the Cinematic Language of Propaganda), illetve az amerikai PR és marketing szakma a 20-as, 30-as években (YT videó, Adam Curtis: The Century of the Self).

Szóval ez egy hatalmas tévedés, amit írsz, az emberek eredendően szeretik mihez mérni magukat. Mivel az identitás nem fix, hanem folyamatosan változik, alakul, a környezeti hatások miatt, ezért is olyan hatékony az identitásra alapuló kommunikáció. Az emberek igénylik, hogy legyen hova tartozniuk, és mióta kiürült az amerikai álom (a 2008-as válság után) vagy a remény, hogy valaha utolérjük az Uniót (1995 óta tudja ezt a magyar elit, még többen érzik a saját bőrükön), nagy szükség van arra, hogy valahova tartozzanak az emberek.

Foucault a 70-es években írta meg hatalom elméletét (Felügyelet és büntetés. A börtön története, illetve A szexualitás története I. könyvekben), és nem véletlenül gondolják a legbefolyásosabb XX. századi filozófusnak):
"We must cease once and for all to describe the effects of power in negative terms: it ‘excludes’, it ‘represses’, it ‘censors’, it ‘abstracts’, it ‘masks’, it ‘conceals’. In fact power produces; it produces reality; it produces domains of objects and rituals of truth. The individual and the knowledge that may be gained of him belong to this production"

Ismerős?
Gyurma Pappa
Nem ugyanarról beszélünk. Te azt mondod, hogy az emberekben megvan az igény arra, hogy keressék az identitásukat, és felvegyenek identitásokat. Ezt nem vitatom. A csoport-ösztön egyik következménye. Azt sem vitatom, hogy a politika él az identitás képzés fegyverével, kihasználva ezt az igényt. Én csak azt állítottam, hogy ez a hajlam/igény magától nem manifesztálódik csak úgy valamiben. Le kell gyártani, hogy manifesztálódhasson. Ha az embereken múlik, nemzettudat sem alakult volna ki soha. Azért alakult ki, mert a politika legyártotta ezt az identitást.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 592 — Apu ökölbeszorított keze
Amugy épp a mai nap a 11 éves fiam megkérdezte:
Mi értelme lenne a gyerekeket nemváltó műtétekről meggyőzni ? Mi benne az üzlet?
Janek
A gyerek már 11 évesen elkötelezett a kapitalizmus és a piacgazdaság mellett 😊 ezt szeretem, jó gyerek. Rögtön keresi a business lehetőségét 😊
MC12
Nekem ebben az a lényeg,hogy egy 11 éves gyermek is látja mennyire bullshit ez a téma....

több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Szerintem meg az emberek zöme a kurva életben nem csinálna identitás kérdést a politikából. Éppen azért csinál, mert létezik a posztmodern identitáspolitika. Korábban meg a nem posztmodern változatai.
peterk2005
Jajj.

Az identitás felfogása úgy, ahogy azt az identitáspolitika használja Hegelig vezethető vissza (YT videó, szólok, hogy Philosophy Tube, undi kedvéért, mielőtt kattint) és tömegmanipulációban ezt a kommunikációs eszközt (ők-mi, ők rosszak, mi jók) már a 19. században is használták. Az első komoly felfutása a német propaganda gépezet volt (YT videó, Folding Ideas: Triumph of the Will and the Cinematic Language of Propaganda), illetve az amerikai PR és marketing szakma a 20-as, 30-as években (YT videó, Adam Curtis: The Century of the Self).

Szóval ez egy hatalmas tévedés, amit írsz, az emberek eredendően szeretik mihez mérni magukat. Mivel az identitás nem fix, hanem folyamatosan változik, alakul, a környezeti hatások miatt, ezért is olyan hatékony az identitásra alapuló kommunikáció. Az emberek igénylik, hogy legyen hova tartozniuk, és mióta kiürült az amerikai álom (a 2008-as válság után) vagy a remény, hogy valaha utolérjük az Uniót (1995 óta tudja ezt a magyar elit, még többen érzik a saját bőrükön), nagy szükség van arra, hogy valahova tartozzanak az emberek.

Foucault a 70-es években írta meg hatalom elméletét (Felügyelet és büntetés. A börtön története, illetve A szexualitás története I. könyvekben), és nem véletlenül gondolják a legbefolyásosabb XX. századi filozófusnak):
"We must cease once and for all to describe the effects of power in negative terms: it ‘excludes’, it ‘represses’, it ‘censors’, it ‘abstracts’, it ‘masks’, it ‘conceals’. In fact power produces; it produces reality; it produces domains of objects and rituals of truth. The individual and the knowledge that may be gained of him belong to this production"

Ismerős?

Szerkesztette: Gyurma Pappa

több mint 2 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 261 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ahhoz képest, hogy mennyire szitokszó most a Fideszben a homoszexualitás és a másság, Dajcstomi rendesen helybe jött a lófaszért. 😊


Szerkesztette: iktriad
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Amugy épp a mai nap a 11 éves fiam megkérdezte:
Mi értelme lenne a gyerekeket nemváltó műtétekről meggyőzni ? Mi benne az üzlet?
Janek
A gyerek már 11 évesen elkötelezett a kapitalizmus és a piacgazdaság mellett 😊 ezt szeretem, jó gyerek. Rögtön keresi a business lehetőségét 😊
MC12
Ha az lenne akk tudna h a "nemzetkozi lobby" elorenyomulasa miatt megnyilt a vilag a transzik elott :/
Ha jo karriert akar akk melegnek v transznak kell lennie :/

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 867
Amugy épp a mai nap a 11 éves fiam megkérdezte:
Mi értelme lenne a gyerekeket nemváltó műtétekről meggyőzni ? Mi benne az üzlet?
Janek
A gyerek már 11 évesen elkötelezett a kapitalizmus és a piacgazdaság mellett 😊 ezt szeretem, jó gyerek. Rögtön keresi a business lehetőségét 😊

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 117 — capitaine du château de Vienne 1487
Amugy épp a mai nap a 11 éves fiam megkérdezte:
Mi értelme lenne a gyerekeket nemváltó műtétekről meggyőzni ? Mi benne az üzlet?
Janek
biznisss is boomin - AB


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 592 — Apu ökölbeszorított keze
Amugy épp a mai nap a 11 éves fiam megkérdezte:
Mi értelme lenne a gyerekeket nemváltó műtétekről meggyőzni ? Mi benne az üzlet?

több mint 2 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 592 — Apu ökölbeszorított keze
Első körben a szülőket kellene felvilágosîtani, mert fogalmuk sincs mi mit jelent,
Kb A buzik-a zsidók-az asszony verve jó- és a ne sírj fiam, nem vagy te lány négyesben tudnak gondolkodni.
És nem csak a falvakban.
ozibozi
Én ezt nem tudom elhinni.

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
És ami még ennél is markánsabb kötődés, az az ember identitása, hitvilága, azt pláne nem akarja lecserélni. Ezért kell a tömegeket manipulálni, mert maguktól a kurva életben nem változtatnának pártpreferenciát holmi ügyek, programok, és egyéb jelentektelen dolgok miatt.
És máris a 21.századi posztmodern identitáspolitikánál vagyunk, ahol a szavazók szinte teljes médiaelérése mellett módfelett fontos a megtévesztésük, hogy azt hihessék, amit látnak (keresztény értékek, baloldali értékek, gyermekvédelem, migráncs, határvédelem, elszámoltatás, fizessenek a gazdagok, velünk jobb lesz, ésatöbbi).Sobri Jóska
Szerintem meg az emberek zöme a kurva életben nem csinálna identitás kérdést a politikából. Éppen azért csinál, mert létezik a posztmodern identitáspolitika. Korábban meg a nem posztmodern változatai.

És ti, ellenzékiek, ezt kéritek számon Orbánon, hogy ebben elég ügyes és elég geci, és eközben remélitek, hogy majd a másik oldal is elég ügyes és elég geci lesz, hogy fölibe kerekedjen. Mókás kognitív disszonancia, vicces csőlátás.Sobri Jóska
Nem tudom kire gondolsz a "ti, ellenzékiek" kapcsán. Én biztos nem ezt kérem számon Orbánon, és úgy gondolom, hogy a "tipikus" ellenzéki szavazó sem. A Fideszt utáló szavazónak nem a sorosozásból van elege, hanem a Fudan "projektekből", stadion építésekből, és a társaiból.

Egyébként szerintem a Fideszes szavazó sem ezt kéri számon, sem a saját pártján, sem az ellenzéken.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
Vagy igazából elhitték az Orbán meséjét, hogy ők védik meg az országot a migránsoktól és brüsszeltől, mert ha ők nem lennének, akkor:

1. Visszajönne a patás ördög: Gyurcsány és mögötte Soros
2. Migráns hordák rohannák le országunkat és erőszakolnák végig asszonyainkat
3. Brüsszel felől jövő libsik erőszakolnák végig a férfiakat és rontanák meg gyermekeinket, ne adj isten, már az óvodában buzivá változtatva őket.
4. Brüsszel szétlopná az országot, felemelné az adókat és tönkretenne mindent
5. Meg amúgy is, egykutya mindkettő, ezek legalább már megszedték magukat (még nem teljesen).
6. Mit tudnánk tenni?
Solymi
Amikor életem első normálisabb autóját megvettem magamnak (egy 3 éves Ford Sierra volt, már sok éve), nálam akkor történt meg ez az eset. A sztori úgy kezdődött, hogy előbb egy hétvégére bérelnem kellett egy autót, és pont egy Sierra-t kaptam. És annyira megtetszett az alatt a hétvége alatt, hogy teljesen belehabarodtam. Amikor néhány hónappal később megvettem az autómat, akkor tulajdonképpen már csak elhitettem magammal, hogy komolyan szétnézek a piacon, mert el volt az már döntve. És utána is, éveken keresztül, ha problémám volt vele, akkor minden és mindenki hibás volt, csak az autó nem. Ha meg már nem lehetett tagadni, hogy elromlott, akkor is úgy gondoltam, hogy "jól jártam", mert egy másik autó már réges régen ugyanígy elromlott volna. Amikor eladtam, még akkor is elfogult voltam vele kapcsolatban, alig akartam tőle megválni. Azt pedig csak évekkel később tudtam magamnak bevallani, hogy elfogultan néztem a kocsit. Annyira elfogultan, hogy még így, sok év távlatából is tulajdonképpen nem tudok arra a kocsira negatívan gondolni, pedig értelemszerűen semmivel nem volt jobb autó, mint a másik tucatnyi márka. Szerintem ismerős dolgot írok. Valamikor, valamivel kapcsolatban mindannyian jártunk már így. 😊

Mindebben a az lényeg, hogy amikor így járunk, akkor - ahogy írtam - tulajdonképpen lemondunk arról, hogy igényeink legyenek az elfogultságunk tárgyával - nálam azzal a Sierra-val - kapcsolatban. A fenti 6 pont is ilyen. "Normál ésszel" nem hiszi el senki. Ahogy Bill Gats chipjét sem. De ha kialakul az elfogultság, akkor magyarázatnak már bőven megteszi.
peterk2005
Végre egy jó példa.
És akkor ott van még a feleség, aki ugyanígy "elhasználódik", idejetmúlttá válik 5-10 év alatt, teljesen más problémák jönnek elő 30-40-50 évesen, mint amik miatt jó ötletnek tűnt egy nő mellett leragadni korábban. Mégse jut sokak eszébe, hogy lecseréljék vagy csak simán megváljanak tőle, hiszen kialakult az elfogultság, ami bőven jó magyarázat.

És ami még ennél is markánsabb kötődés, az az ember identitása, hitvilága, azt pláne nem akarja lecserélni.
Ezért kell a tömegeket manipulálni, mert maguktól a kurva életben nem változtatnának pártpreferenciát holmi ügyek, programok, és egyéb jelentektelen dolgok miatt.
És máris a 21.századi posztmodern identitáspolitikánál vagyunk, ahol a szavazók szinte teljes médiaelérése mellett módfelett fontos a megtévesztésük, hogy azt hihessék, amit látnak (keresztény értékek, baloldali értékek, gyermekvédelem, migráncs, határvédelem, elszámoltatás, fizessenek a gazdagok, velünk jobb lesz, ésatöbbi).
Mind ugyanaz az "ezt akarjátok? nesztek" jellegű kommunikációs politika.
És ti, ellenzékiek, ezt kéritek számon Orbánon, hogy ebben elég ügyes és elég geci, és eközben remélitek, hogy majd a másik oldal is elég ügyes és elég geci lesz, hogy fölibe kerekedjen.
Mókás kognitív disszonancia, vicces csőlátás.

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
For all HUNkind első évad várható ideje 2024/25

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Vagy igazából elhitték az Orbán meséjét, hogy ők védik meg az országot a migránsoktól és brüsszeltől, mert ha ők nem lennének, akkor:

1. Visszajönne a patás ördög: Gyurcsány és mögötte Soros
2. Migráns hordák rohannák le országunkat és erőszakolnák végig asszonyainkat
3. Brüsszel felől jövő libsik erőszakolnák végig a férfiakat és rontanák meg gyermekeinket, ne adj isten, már az óvodában buzivá változtatva őket.
4. Brüsszel szétlopná az országot, felemelné az adókat és tönkretenne mindent
5. Meg amúgy is, egykutya mindkettő, ezek legalább már megszedték magukat (még nem teljesen).
6. Mit tudnánk tenni?
Solymi
Amikor életem első normálisabb autóját megvettem magamnak (egy 3 éves Ford Sierra volt, már sok éve), nálam akkor történt meg ez az eset. A sztori úgy kezdődött, hogy előbb egy hétvégére bérelnem kellett egy autót, és pont egy Sierra-t kaptam. És annyira megtetszett az alatt a hétvége alatt, hogy teljesen belehabarodtam. Amikor néhány hónappal később megvettem az autómat, akkor tulajdonképpen már csak elhitettem magammal, hogy komolyan szétnézek a piacon, mert el volt az már döntve. És utána is, éveken keresztül, ha problémám volt vele, akkor minden és mindenki hibás volt, csak az autó nem. Ha meg már nem lehetett tagadni, hogy elromlott, akkor is úgy gondoltam, hogy "jól jártam", mert egy másik autó már réges régen ugyanígy elromlott volna. Amikor eladtam, még akkor is elfogult voltam vele kapcsolatban, alig akartam tőle megválni. Azt pedig csak évekkel később tudtam magamnak bevallani, hogy elfogultan néztem a kocsit. Annyira elfogultan, hogy még így, sok év távlatából is tulajdonképpen nem tudok arra a kocsira negatívan gondolni, pedig értelemszerűen semmivel nem volt jobb autó, mint a másik tucatnyi márka. Szerintem ismerős dolgot írok. Valamikor, valamivel kapcsolatban mindannyian jártunk már így. 😊

Mindebben a az lényeg, hogy amikor így járunk, akkor - ahogy írtam - tulajdonképpen lemondunk arról, hogy igényeink legyenek az elfogultságunk tárgyával - nálam azzal a Sierra-val - kapcsolatban. A fenti 6 pont is ilyen. "Normál ésszel" nem hiszi el senki. Ahogy Bill Gats chipjét sem. De ha kialakul az elfogultság, akkor magyarázatnak már bőven megteszi.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 628 — Bla, bla, bla
 index.hu/belfold/2021/07/30/dezsi-csaba-gyor-fitness-berlet-pedagogusok-kalman-csilla/



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!