Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 237 — The Mathematician
Ez volt még 2-3 éve az alt-right mozgalmak legnagyobb félelme, ma már viszont inkább a homoszexuálisakat szerintük túlságosan támogató neoliberálisokra használják.
dancogo
Ezen a csoport-definíción azért elmosolyodtam. 😊 Megjelent előttem Jeff Bezos képe, ahogy Soros Gyuri bácsival kávézgatva globo-homogenizálnak. 😀
peterk2005
miközben Gates és Obama a háttérben táncolnak Tomboyra? 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ez volt még 2-3 éve az alt-right mozgalmak legnagyobb félelme, ma már viszont inkább a homoszexuálisakat szerintük túlságosan támogató neoliberálisokra használják.
dancogo
Ezen a csoport-definíción azért elmosolyodtam. 😊 Megjelent előttem Jeff Bezos képe, ahogy Soros Gyuri bácsival kávézgatva globo-homogenizálnak. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nekem az a benyomasom, hogy nem szamit tanult e az ember, ez arra az ember tipusra szokott jobban hatni aki mindent jobban tud nalad, es egyszeruen nem fogadja el, hogy vannak dolgok amik mogott nincs senki.rokaur
A tanultság tényleg nem véd meg ez ellen. És valóban nem előnyös, ha valaki a mindent jobban tudok típusba tartozik. De szerintem a fogékonyság alapját a blame game adja. Mindenkinek vannak problémái, mindenki hajlamos ezért nem önmagát hibáztatni, de vannak akiknél ez olyan szinten van, hogy önkritikára szinte teljesen képtelenek, mert a legkisebb önkritika is frusztrációt, depressziót okoz. Na az ilyen emberek fogékonyak különösen a konspirációkra. Minél "kényelmesebb", minél megfoghatatlanabb a cépont, akit hibáztatni lehet, annál könnyebb utálni. Hiszen az nem kopogtat be az ajtón egy ingyen wellness jeggyel a hétvégére, és nem hív meg a kocsmában egy sörre. A szomszédot nehezebb hibáztatni, ha szombatonként kölcsönadja a fűnyíró gépét, és még segít is lenyírni a füvet. A családtagot is nehezebb (bár azt így is gyakran sikerül), ha megfőzi a vacsorát, segít, satöbbi. A globális háttérhatalmat, amelyik chipet ültet beléd azt viszont rendkívül könnyű, hiszen megfoghatatlan, sose köszön rád, nem áll előtted a boltban a sorban. És ha még megvannak azok a TV csatornák is, és a redditnek meg a dark webnek a bugyrai, akik napi 24 órában öntik is rád a dolgot, akkor az józan ésszel nehezen megérthető szintig tudja eltolni az ember valóság érzékelését.

Jómagam egyébként a dolog súlyosságán a novemberi választások után döbbentem meg. Azt már tudomásul vettem, hogy a soros, a buzik, a globális háttérhatalom és hasonlók "léteznek", emberek bele tudnak keveredni nyakig, és soha ki nem keveredni belőle. De az, hogy a választások után _hónapokkal_ az amerikai választók közel 40 százaléka őszintén elhiszi, hogy a novemberi választásokat elcsalták, na az elég durva. Ez ötven millió embert jelent legalább. Akik valami olyanban hisznek, amit ép ésszel, logikával megmagyarázni sehogy nem lehet. Nem abszurdabb, mint Bill Gates és a chipje. Ezek után nem csodálkozom azon sem, hogy furkósbottal se tudják a vakcinázottsági rátát 50% fölé tornászni. Ami covid kapcsán náluk az elmúlt másfél évben a tömeg kommunikációban folyt, az alapján az is kész csoda, hogy a nép fele beadatta.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 637 — Egyéb témák lakó
Na nekem ez nem áll össze... Bár lehet, hogy én nem vagyok ideológiailag elég képzett, hogy egy klasszikust idézzek.
Lecsó
Disclaimer, mielőtt undi jön, és kioszt:
- ez egy amerikai csatorna, nem akar a videó sem én sem párhuzamot húzni pl. Orbán Viktorral vagy a magyar helyzettel (bár mindenképp érdekes párhuzam lenne, hogy mi zajlik most a homofóbiával, de nem akarok elindulni ezen az úton)
- ez egy balos csatorna, és ennél fogva a balos értékeket pozitívan tünteti fel (az egyik végkövetkeztetéssel én sem érteke egyet | egy erősen értékkonzervatív, klasszikus értékeket felvonultató, urambocsá' vallásos irány is megfelelő alternatíva, nem csak a balra mozgás, lényeg hogy a nácik ellen ér harcolni |
- nem azt állítja a videó, hogy mindenki náci lesz, aki konzervatív
- a videó lényege, hogy bemutatja, milyen módszerekkel dolgozik az alt right (és pre covid videó, szóval a covid okozta bezártságot az elején okokkal együtt oda lehet tenni)
- alt right = az amerikai nácik, semmi köze nincs az újkonzervatív, értékkonzervatív, klasszikus jobbos irányzatokhoz, ez itt kérem szépen a 8chan, reddit, QAnon egyre mélyülő bugyra
- 40+ perc, nem tudom mennyi reklám van benne, YT premium <3

Undi úgyis jön, és leoszt, higgyetek nekem, jó videó 😊


több mint 2 éve
rokaur 864
Na nekem ez nem áll össze... Bár lehet, hogy én nem vagyok ideológiailag elég képzett, hogy egy klasszikust idézzek.
Van egy srác, akivel régebben együtt dolgoztam. Mostanában megtalál ilyen faszságokkal, a covid elején kezdett el 8chan-t meg ilyesmiket olvasni, mert hogy a baloldal mindent cenzúráz. Előtte elég normális volt, de ma mindene a világháttérhatalmi összeesküvés. Persze Ivermectint szedett, attól gyógyult ki, a google már szerinte cenzúrázza a karácsony szót, kanada most tiltotta be épp a nemzeti ünnepét, a Canada Day-t, és a lényeg, hogy ha nem lépnek fel az OV-hoz hasonló tökös gyerekek ezek ellen, akkor nincs középút, és jön a globohomo. Nyugaton már a bal és a jobb is az.
Na most szerinte ez a komcsik előretörése, ők azok, akik szövetkezve a globális nagytőkével (WTF?) el akarják érni, hogy mindenki egyforma legyen, és a globális nagytőke uniformizált világfogyasztójává váljon. Hogy ezért minek kell mindenkinek buzinak lenni, azt mondjuk én sem értem.
De nem tudom hova tart a világ, ha tanult emberek ennyi faszságot képesek összehordani.
Lecsó
"Before the internet, people thought lack of access to information was the cause of stupidity. Well! It wasn't that" 😀

Nekem az a benyomasom, hogy nem szamit tanult e az ember, ez arra az ember tipusra szokott jobban hatni aki mindent jobban tud nalad, es egyszeruen nem fogadja el, hogy vannak dolgok amik mogott nincs senki egyszeruen ilyen a vilag es akkor tudja mondani, hogy bizony ez mogott is hatterhatalom all....
Az en strategiam az, hogy mindig inkabb radobok egy lapattal arra amit mond ha hatterhatalmat emlit akkor jon egy "te meg hiszel a hatterhatalomban"... 😀

Volt szerencsem azt az evoluciot latni, amikor Soros meg csak Kuruc.info-s fogonosz volt es a fidesz behozta akkor az ismerosom valtott is, hogy a Soros az csak a kirakatember pedig amig nem volt a koztudatban nala is o volt a gonosz de amint elterjedt valtania kellett mert mar nem kepviselt eleg egyedi ideologiat...

De a legdurvabb mikor egy ceges vacsoran egy kapzett ember magyarazta nekem, hogy a 8-as szam mindenhol megjelenik, ramutatott a Coca Cola-ra es kerdezte, hany betu 😀 Mondjuk a Pepsi-vel megfogtam 😀

Szerkesztette: rokaur
több mint 2 éve
dancogo Minnesota Vikings NC State Wolfpack 1 939 — Big Penix Energy
Na nekem ez nem áll össze... Bár lehet, hogy én nem vagyok ideológiailag elég képzett, hogy egy klasszikust idézzek.
Van egy srác, akivel régebben együtt dolgoztam. Mostanában megtalál ilyen faszságokkal, a covid elején kezdett el 8chan-t meg ilyesmiket olvasni, mert hogy a baloldal mindent cenzúráz. Előtte elég normális volt, de ma mindene a világháttérhatalmi összeesküvés. Persze Ivermectint szedett, attól gyógyult ki, a google már szerinte cenzúrázza a karácsony szót, kanada most tiltotta be épp a nemzeti ünnepét, a Canada Day-t, és a lényeg, hogy ha nem lépnek fel az OV-hoz hasonló tökös gyerekek ezek ellen, akkor nincs középút, és jön a globohomo. Nyugaton már a bal és a jobb is az.
Na most szerinte ez a komcsik előretörése, ők azok, akik szövetkezve a globális nagytőkével (WTF?) el akarják érni, hogy mindenki egyforma legyen, és a globális nagytőke uniformizált világfogyasztójává váljon. Hogy ezért minek kell mindenkinek buzinak lenni, azt mondjuk én sem értem.
De nem tudom hova tart a világ, ha tanult emberek ennyi faszságot képesek összehordani.
Lecsó
Pont a kiemelt rész a lényeg. Mindenki kb. úgy fog kinézni szerintük, mint egy pardo, eltűnnek a vallások és a klasszikus Nyugat és ezekkel együtt a WASP-ok eltaposása a globohomok fő érdeke. A konteósok krémje, meg kell hagyni 😀
A kommunistákat gondolom a mindenki egyenlő tézis miatt hozzák be a globohomo égisze alá.

több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Na nekem ez nem áll össze... Bár lehet, hogy én nem vagyok ideológiailag elég képzett, hogy egy klasszikust idézzek.
Van egy srác, akivel régebben együtt dolgoztam. Mostanában megtalál ilyen faszságokkal, a covid elején kezdett el 8chan-t meg ilyesmiket olvasni, mert hogy a baloldal mindent cenzúráz. Előtte elég normális volt, de ma mindene a világháttérhatalmi összeesküvés. Persze Ivermectint szedett, attól gyógyult ki, a google már szerinte cenzúrázza a karácsony szót, kanada most tiltotta be épp a nemzeti ünnepét, a Canada Day-t, és a lényeg, hogy ha nem lépnek fel az OV-hoz hasonló tökös gyerekek ezek ellen, akkor nincs középút, és jön a globohomo. Nyugaton már a bal és a jobb is az.
Na most szerinte ez a komcsik előretörése, ők azok, akik szövetkezve a globális nagytőkével (WTF?) el akarják érni, hogy mindenki egyforma legyen, és a globális nagytőke uniformizált világfogyasztójává váljon. Hogy ezért minek kell mindenkinek buzinak lenni, azt mondjuk én sem értem.
De nem tudom hova tart a világ, ha tanult emberek ennyi faszságot képesek összehordani.
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 460
Mi a faszom az a globohomo?
Meggugliztam, de nem lettem okosabb.
Állítólag ha nem vigyázunk, mind azok leszünk...
Féljek, vagy ne?
Lecsó
Valószínű ez a rossz szomszéd effektus, ha nem tudod ki az akkor vlsz Te vagy az.
Globohomo, másnak lehet még ez sem sikerült.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 2 éve
dancogo Minnesota Vikings NC State Wolfpack 1 939 — Big Penix Energy
Mi a faszom az a globohomo?
Meggugliztam, de nem lettem okosabb.
Állítólag ha nem vigyázunk, mind azok leszünk...
Féljek, vagy ne?
Lecsó
Ha nem a poltopicban kérdezted volna, akkor esküszöm valami gömbszerű, homogén felületű kütyüre tippeltem volna, de itt beszűkítetted a lehetőségeket. 😀 Szóval szinte biztos, hogy valami "globális", és "buzi" lehet a dologban, erre pénzt is mernék tenni. 😊

Hogy konkrétan mi a rákot takarhat, arról fogalmam sincs, de én annyira nem fosnék tőle. Ha angyalföldön nincs kedvem férfival kefélni, szerintem New Yorkban sem lesz, szóval ez kihúzva. Sőt, egész bíztatóan hangzik, hogy mind azok lehetünk, ha nem vigyázunk. Értsd, mind eljuthatunk New Yorkba. Legfeljebb majd vigyázok. 😀
peterk2005
Eredeti jelentését tekintve a global homogenisation szópárból jön, tehát kivételesen nem a homoszexualitás a lényege, hanem a "fehér népirtás", a nyugatellenesség és az uniformizált világ (bőrszínt tekintve), tehát az ezeket az eszméket szerintük támogatókat hívták globohomonak a szélsőjobbosok.
Ez volt még 2-3 éve az alt-right mozgalmak legnagyobb félelme, ma már viszont inkább a homoszexuálisakat szerintük túlságosan támogató neoliberálisokra használják.

Szerkesztette: dancogo

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mi a faszom az a globohomo?
Meggugliztam, de nem lettem okosabb.
Állítólag ha nem vigyázunk, mind azok leszünk...
Féljek, vagy ne?
Lecsó
Ha nem a poltopicban kérdezted volna, akkor esküszöm valami gömbszerű, homogén felületű kütyüre tippeltem volna, de itt beszűkítetted a lehetőségeket. 😀 Szóval szinte biztos, hogy valami "globális", és "buzi" lehet a dologban, erre pénzt is mernék tenni. 😊

Hogy konkrétan mi a rákot takarhat, arról fogalmam sincs, de én annyira nem fosnék tőle. Ha angyalföldön nincs kedvem férfival kefélni, szerintem New Yorkban sem lesz, szóval ez kihúzva. Sőt, egész bíztatóan hangzik, hogy mind azok lehetünk, ha nem vigyázunk. Értsd, mind eljuthatunk New Yorkba. Legfeljebb majd vigyázok. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Mi a faszom az a globohomo?
Meggugliztam, de nem lettem okosabb.
Állítólag ha nem vigyázunk, mind azok leszünk...
Féljek, vagy ne?
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 840
 index.hu/kulfold/2021/07/14/lengyelorszag-eu-birosagi-reform-alkotmanybirosag/

Már egyből lengyel kilépést vizionálnak...
warr_b
speciel jobb lenne. Ha precedenst nyer, hogy a tagállami jog felülírja a közösségit, akkor azzal kivégzik az eu-t.
Amadeus
Kvázi már van egy ilyen AB döntésünk, csak sokan elsikkadnak felette.
csebi
a magyar ab bohócok gyülekezete Sulyokkal az élen, be is vannak árazva.
Amadeus
de attól még a döntéseik érvényesek?
slowmotion
mit jelent az, hogy érvényes?
Amadeus
Jogászok 😊

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 009
 index.hu/kulfold/2021/07/14/lengyelorszag-eu-birosagi-reform-alkotmanybirosag/

Már egyből lengyel kilépést vizionálnak...
warr_b
speciel jobb lenne. Ha precedenst nyer, hogy a tagállami jog felülírja a közösségit, akkor azzal kivégzik az eu-t.
Amadeus
Kvázi már van egy ilyen AB döntésünk, csak sokan elsikkadnak felette.
csebi
a magyar ab bohócok gyülekezete Sulyokkal az élen, be is vannak árazva.
Amadeus
de attól még a döntéseik érvényesek?
slowmotion
mit jelent az, hogy érvényes?
Amadeus
annyira tudtam, hogy bele fogsz kötni 😊
hát hogy mindenkire érvényes. nem tudom a megfelelő terminus technicust (gondolkoztam a hatályoson, de ez nem törvény, a jogerősön, de ha nincs hova fellebbezni, akkor eleve jogerős, aztán feladtam, és kerestem egy olyan szót, amit mi laikusok is megértünk), de nem is zavar.
ha az AB valamit dönt, akkor az úgy van - akkor is, ha mindenki tudja, hogy néha vicc az egész.
slowmotion
Ja, persze. Ez van.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 794 — Cowboys fan
 index.hu/kulfold/2021/07/14/lengyelorszag-eu-birosagi-reform-alkotmanybirosag/

Már egyből lengyel kilépést vizionálnak...
warr_b
speciel jobb lenne. Ha precedenst nyer, hogy a tagállami jog felülírja a közösségit, akkor azzal kivégzik az eu-t.
Amadeus
Kvázi már van egy ilyen AB döntésünk, csak sokan elsikkadnak felette.
csebi
a magyar ab bohócok gyülekezete Sulyokkal az élen, be is vannak árazva.
Amadeus
de attól még a döntéseik érvényesek?
slowmotion
mit jelent az, hogy érvényes?
Amadeus
annyira tudtam, hogy bele fogsz kötni 😊
hát hogy mindenkire érvényes. nem tudom a megfelelő terminus technicust (gondolkoztam a hatályoson, de ez nem törvény, a jogerősön, de ha nincs hova fellebbezni, akkor eleve jogerős, aztán feladtam, és kerestem egy olyan szót, amit mi laikusok is megértünk), de nem is zavar.
ha az AB valamit dönt, akkor az úgy van - akkor is, ha mindenki tudja, hogy néha vicc az egész.
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 009
 index.hu/kulfold/2021/07/14/lengyelorszag-eu-birosagi-reform-alkotmanybirosag/

Már egyből lengyel kilépést vizionálnak...
warr_b
speciel jobb lenne. Ha precedenst nyer, hogy a tagállami jog felülírja a közösségit, akkor azzal kivégzik az eu-t.
Amadeus
Kvázi már van egy ilyen AB döntésünk, csak sokan elsikkadnak felette.
csebi
a magyar ab bohócok gyülekezete Sulyokkal az élen, be is vannak árazva.
Amadeus
de attól még a döntéseik érvényesek?
slowmotion
mit jelent az, hogy érvényes?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 794 — Cowboys fan
 index.hu/kulfold/2021/07/14/lengyelorszag-eu-birosagi-reform-alkotmanybirosag/

Már egyből lengyel kilépést vizionálnak...
warr_b
speciel jobb lenne. Ha precedenst nyer, hogy a tagállami jog felülírja a közösségit, akkor azzal kivégzik az eu-t.
Amadeus
Kvázi már van egy ilyen AB döntésünk, csak sokan elsikkadnak felette.
csebi
a magyar ab bohócok gyülekezete Sulyokkal az élen, be is vannak árazva.
Amadeus
de attól még a döntéseik érvényesek?
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 009
 index.hu/kulfold/2021/07/14/lengyelorszag-eu-birosagi-reform-alkotmanybirosag/

Már egyből lengyel kilépést vizionálnak...
warr_b
speciel jobb lenne. Ha precedenst nyer, hogy a tagállami jog felülírja a közösségit, akkor azzal kivégzik az eu-t.
Amadeus
Kvázi már van egy ilyen AB döntésünk, csak sokan elsikkadnak felette.
csebi
a magyar ab bohócok gyülekezete Sulyokkal az élen, be is vannak árazva.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 057 — Lucas Scott
 index.hu/kulfold/2021/07/14/lengyelorszag-eu-birosagi-reform-alkotmanybirosag/

Már egyből lengyel kilépést vizionálnak...
warr_b
speciel jobb lenne. Ha precedenst nyer, hogy a tagállami jog felülírja a közösségit, akkor azzal kivégzik az eu-t.
Amadeus
Kvázi már van egy ilyen AB döntésünk, csak sokan elsikkadnak felette.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 009
 index.hu/kulfold/2021/07/14/lengyelorszag-eu-birosagi-reform-alkotmanybirosag/

Már egyből lengyel kilépést vizionálnak...
warr_b
speciel jobb lenne. Ha precedenst nyer, hogy a tagállami jog felülírja a közösségit, akkor azzal kivégzik az eu-t.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 324
Csodálatos...

 index.hu/kulfold/2021/07/13/afganisztan-csapatkivonas-kivegzes-polgarhaboru/
warr_b
Sötét középkor sajnos 😕
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 928 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Csodálatos...

 index.hu/kulfold/2021/07/13/afganisztan-csapatkivonas-kivegzes-polgarhaboru/


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 928 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 index.hu/kulfold/2021/07/14/lengyelorszag-eu-birosagi-reform-alkotmanybirosag/

Már egyből lengyel kilépést vizionálnak...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 840
Haiti szitu meg mint egy C kategóriás Dolph Lundgren film, ahogy mennek a dzsippekkel alakzatban diktátort dönteni.
ozibozi
Imádom 😊 főleg hogy Dea - dea kiabálásokkal törtek be 😊 tuti egy valag akciófilmhet láttak 😊

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 009
Haiti szitu meg mint egy C kategóriás Dolph Lundgren film, ahogy mennek a dzsippekkel alakzatban diktátort dönteni.
ozibozi
szerintem kurva nagy 😀 szeretem a Dolph filmeket.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 22 021 — nabege2@yahoo.com
Szóhoz sem jutok 😀
 index.hu/mindekozben/poszt/2021/07/13/majomjelmezes-mupeniszt-es-csupasz-feneket-villanto-szineszt-hivtak-meg-a-konyvtarba-hogy-olvasasra-buzditsa-a-gyerekeket/
Tudom, szélsőséges eset, de az időzítés megmosolyogtató.
Közben már karikásak a reklámok...
clbass
Ezt én is észrevettem, sokszor nem is értettük, hogy miért +18-as egy autóreklám 😊