Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 931 — No es importante
Az milyen már, hogy Kína megkapja a magyar autópályákat?

Azon morfondírozok, hogy vajon közútnak fognak-e minősülni.
Amadeus
Bizony-bizony, minden bizonnyal most adják el a kínaiknak (nyilván némi apróért cserébe) a magyar közúthálózatot.
Gyurma Pappa
Feltételezem akkor erről szól a homofób törvény, sima elterelés, aztán ha az átment, o1g-ék szépen elengedik a tervezetet.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
...
undisputedly
Attól nem lesz valaki meleg/transz/aszexuális, hogy megtudja, hogy van ilyen. Attól, hogy nem tudja/nem beszélhet róla/nem veszik emberszámba csak öngyilkos lesz.

Tényleg nehezen értem meg, hogy ez miért bonyolult, nem lehet embereket recruitolni, hogy melegek legyenek. A nemi identitás nem így működik.

De világ nem feketek-fehér, ebben is vannak árnyalatok: én pl. egyetértek azzal, hogy 18-20-21 stb. éves kor alatt ne lehessen nemváltó műtétet indítani, mert ez elég súlyos következményekkel járó beavatkozás (már csak a hormon kezelés is tartós változásokat hoz), de azzal, hogy a magyar állam kizárja a civil szervezeteket a szexuális felvilágosításból, kimondottan nem értek egyet.

Még egy pontosítás: a draq queenek nem feltételnül melegek, ők előadó művészek, akik így élik meg magukat. Ráadásul nem is nemi identitásnak számítanak, bár gyakran összemossák a transzneműeket velük.

Tényleg nem szeretnék személyeskedni, de ahogy én is elfogadtam a véleményed Barr jogi szintjéről, fogadd el, hogy nagyon keveset tudsz erről a témáról, és gyakorlatilag a reakciós jobboldal fő csúsztatásait és összeesküvés elméleteit tolod. Erre épül ez az álságos kormányrendelet is, aminek egyébként egyértelműen az a célja, hogy terelje a figyelmet pl. arról hogy csendben kiviszik a kínaiaknak az egész magyar gyorsforgalmi úthálózatot.

Persze szívesen megváltoztatom a véleményem, hozz egy tanulmányt, ami igazolja, hogy a korai szexuális felvilágosítás befolyásolja a nemi identitást, és akkor el fogom fogadni. Breitbart és Info Wars nem hiteles források 😊

több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Na, tudtam en, hogy tortent valami, amikor meglattam, hogy a csekely szamu instagram kovetoim fele szivarvanyba bujtatta a kepfolyamat 😀

Csak zanzasitott osszegzest talaltam a torvenytervezetrol, de azt udvozlom, ideje volt. Mondjuk en abbol a kontextusbol vizsgalom, hogy pl USA-ban mi zajlott le az elmult 10 evben, es ebben a magyar tervezetben is latom visszakoszonni ezeknek a folyamatoknak az ismeretet.

Orulok, hogy az allam belatta, hogy a 18/14 ev alattiak szellemi es mentalegeszsegugyi fejlodeset meg kell vedenie azaltal, hogy a gyermek biologiai nemet vedi.

USA-ban pl az elmult evekben bevett szokassa valt, hogy ugynevezett drag queenek (transzik vagy azokat utanzo emberek) mennek a legkisebb kisiskolasokhoz vagy ottani ovodasokoz, hogy szexualis felvilagositast tartsanak a gyermekeknek. Az lmbtqerty lobby gyakorlatilag kieroszakolt maganak a legtobb allamban jogot arra, hogy tarsadalmi szervezeteken keresztul az iskolakban kozvetlen csatornat epitsen ki a kisgyerekekhez, ahol aztan sikeresen megzavarjak a gyermek fejlodeset, akik szelsoseges esetben nemvaltoztato muteten esnek at. Csomo sztorit olvastam, hogy pl az anya az 8 eves gyereket nemvaltoztatasnak kezdi alavetni es a birosag nem engedte az apanak, hogy blokkolja. De nyugodtan keressetek ra a "transition regret" kifejezesre, gyerekek mondjak el, hogy megbantak a nemvaltoztatast, nem voltka kelloen informaltak stb.

Es a mai vilagban amugy is nagyon trendi es lazado, ha az lmgtqwrty csoportba tartozol, hiszen a social mediaban csak azt latod, hogy szivarvany igy, szivarvany ugy. Kulon youtube csatornak vannak ahol meleg kozepiskolasok vonulgatnak es veszik az emberek reakciojat, ha valaki szornyulkodik, akkor meg kinyomozzak ki o, hol dolgozik es mehet a cancel culture. Ahogyan kulon tictoc csatornak vannak arra is, hogy a "cmoing outolos" sztorikat megoszd masokkal.

Rengeteg olyan szinesz vagy sztar, akikre a gyerekek felneznek, jelenti be, hogy o mostantol nem no, hanem ferfi, vagy nem.semleges entitas. De a gyerekeknek celzott musorok is egyre tobb ilyen lmbqwerty tartalmat olelnek fel, pozitiv szinben feltuntetve a nemvaltast vagy a "coming outolast". Egy eve mekkora botrany volt amikor a netflix a kisgyerekeket szexualizalo "Cukik" musort leadta?

A tini magazinokban teljesen normalis, ha szembe jon veled ez a fajta content, olyan szinten, mint anno az NSYNC vagy Spice Girls interjuk. A teljes media romanticizalja a massagot, es a gyerekek vagy tinik pont borzasztoan fogekonyak ra, hogy ezekkel osszezavarjak.

Nem kell stigmatizalni a melegeket, de mindent meg kell tennie az allamnak, hogy a gyermek szuletesi neme szerint nevelkedhessena kozintezmenykeben. Ha valakinek a szuloje ugy gondolja, hogy mar fiatalabb korban oktatni akarja a gyereket a masnemusegre, tegye, de ez a fajta promotalas es romantizalas es szerintem kifejezetten karos, szembe megy a jozan esszel es normakkal. Ez a fajta agressziv marketing es szoszerint recruitolas az en szememben qrva mod elitelendo, tamogatom, hogy ezt visszafogjak.

Azzal nem ertek egyet, hogy nem fogadhatnak orokbe (talan msot igy van) meleg parok, ogyan azzal sem, hogy barmilyen joghatranyt szenvedjenek, de ahogy eddig lattam, nem is errol van szo, ahogyan azt se uldoznek, hogy valaki a sajat nemevel eljen teljes erteku maganeletet.
undisputedly
milyen király lehet annak a gyereknek, aki igazából érzi, hogy valami nincs rendben azzal, hogy éppen pozitív/negatív a csatlakozó ott lent, de most már legalább esélye sem lehet arra, hogy elmagyarázzák neki, hogy ez igenis létezik.
az ilyen menjen, és vágja fel az ereit, nem? a társadalom szempontjából amúgy sem létezik, nincs hasznossága, és ha megéri a felnőttkort, akkor meg csak veszélyt jelent majd az akkori gyerekek számára.
slowmotion
Ez a tldr dolog gondolom szandekos, mert olyanokat adsz a szamba, amit nem mondtam.

Nem arrol van szo, hogy tilos lesz errol beszelni az iskolaban vagy, hogy otthon te nem beszelgethetsz a gyerekkel, mert az allam egy swat egyseget radkuld es bortonbe vag.

Arrol van szo, hogy az allami intezmenyekben csak allami szexualis oktatas zajlik majd, minden harmadik feles "advocacy" csoportot kizarnak, ami a gyarkoaltban annyit jelent, hogy pl itthon ilyen szivarvany lobbi altal szponzoralt drag qweenek avgy TASZ stbstb nem mehet be es tarthat cukormazas eloadast arrol, hogy ez milyen jo dolog, egy olyyan kozonsegnek, akiknek nem fejlodott ki a szellemi keszseguk meg olyan szintre, hogy ez ne zavarja ossze a fejlodesuket. Ugyanugy beszelhetsz vele otthon errol, nem fog senki uldozni. Gondolom az iskolaban is van pszichologus, vagy valamilyen szintu tanacsadas.

Az allam most cska annyit mond, hogy a tarsadalmi normaval szembe megy ez az aggro marketing, aminek gatat szabnak, vagy megakadalyozzak, hogy egyaltalan kialakuljon, mert felismerika nemzetkozi trendet.

Az, hogy a te szemedben a melegek semmit se ernek, sot, veszelyt jelentenek, az a te dolgod, ez mondjuk pont szembe megy azzal, amit en gondolok, ugyanis ugyanolyan teljes jogu allampolgarok a szememben, mint barki mas. Ha neked nem, akkor boxold le magaddal.

Amugy itt is jol latszik, hogy az egesz vilagon az egyik legerosebb lobbi a szivarvanylobby, szepen osszemosta itthon is a tartalmat. De mit is varunk, amikor a MArvel szuperhosfilmek rendezoje is nyiltan tweetelget pedofil tartalmat, de fel Hollywood kiall erte, nem? Engedjuk, hogy akkor ez a content gyarto, vagy a veluk ideologiailag egysikon levo tartalomgyartok szabadon ontsek a tiktokot meg a hasonlokat a gyerekekre 😊

Azt kellene csak megerteni, hogy a gyermekeket celzo meleglobbi korlatozasa nem egyenlo azzal, hogy a oket uldozne az allam vagy joguktol fosztana meg . Ez arrol szol, hogy a gyermekek rendes nemi fejlodeset vedjuk egy olyan korban, amikor a lobby hatasara renegeteg gyereket osszezavarnak, meg azelott, hogy a sajat belatasi kepessege kialakulni annyira, hogy eldontse o maga mit akar.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
tl;dr
undisputedly
milyen király lehet annak a gyereknek, aki igazából érzi, hogy valami nincs rendben azzal, hogy éppen pozitív/negatív a csatlakozó ott lent, de most már legalább esélye sem lehet arra, hogy elmagyarázzák neki, hogy ez igenis létezik.
az ilyen menjen, és vágja fel az ereit, nem? a társadalom szempontjából amúgy sem létezik, nincs hasznossága, és ha megéri a felnőttkort, akkor meg csak veszélyt jelent majd az akkori gyerekek számára.
slowmotion
igen lényegében ez a cél. az ilyen ember nem kell felénk, nincs rá szükség.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 921 — Cowboys fan
tl;dr
undisputedly
milyen király lehet annak a gyereknek, aki igazából érzi, hogy valami nincs rendben azzal, hogy éppen pozitív/negatív a csatlakozó ott lent, de most már legalább esélye sem lehet arra, hogy elmagyarázzák neki, hogy ez igenis létezik.
az ilyen menjen, és vágja fel az ereit, nem? a társadalom szempontjából amúgy sem létezik, nincs hasznossága, és ha megéri a felnőttkort, akkor meg csak veszélyt jelent majd az akkori gyerekek számára.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 159 — Lucas Scott
Azzal nem ertek egyet, hogy nem fogadhatnak orokbe (talan msot igy van) meleg parok, ogyan azzal sem, hogy barmilyen joghatranyt szenvedjenek, de ahogy eddig lattam, nem is errol van szo.
undisputedly
meleg párok sosem fogadhattak nálunk örökbe, csak hivatalosan egyedülálló személyek. most már ők sem lényegében.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Na, tudtam en, hogy tortent valami, amikor meglattam, hogy a csekely szamu instagram kovetoim fele szivarvanyba bujtatta a kepfolyamat 😀

Csak zanzasitott osszegzest talaltam a torvenytervezetrol, de azt udvozlom, ideje volt. Mondjuk en abbol a kontextusbol vizsgalom, hogy pl USA-ban mi zajlott le az elmult 10 evben, es ebben a magyar tervezetben is latom visszakoszonni ezeknek a folyamatoknak az ismeretet.

Orulok, hogy az allam belatta, hogy a 18/14 ev alattiak szellemi es mentalegeszsegugyi fejlodeset meg kell vedenie azaltal, hogy a gyermek biologiai nemet vedi.

USA-ban pl az elmult evekben bevett szokassa valt, hogy ugynevezett drag queenek (transzik vagy azokat utanzo emberek) mennek a legkisebb kisiskolasokhoz vagy ottani ovodasokoz, hogy szexualis felvilagositast tartsanak a gyermekeknek. Az lmbtqerty lobby gyakorlatilag kieroszakolt maganak a legtobb allamban jogot arra, hogy tarsadalmi szervezeteken keresztul az iskolakban kozvetlen csatornat epitsen ki a kisgyerekekhez, ahol aztan sikeresen megzavarjak a gyermek fejlodeset, akik szelsoseges esetben nemvaltoztato muteten esnek at. Csomo sztorit olvastam, hogy pl az anya az 8 eves gyereket nemvaltoztatasnak kezdi alavetni es a birosag nem engedte az apanak, hogy blokkolja. De nyugodtan keressetek ra a "transition regret" kifejezesre, gyerekek mondjak el, hogy megbantak a nemvaltoztatast, nem voltka kelloen informaltak stb.

Es a mai vilagban amugy is nagyon trendi es lazado, ha az lmgtqwrty csoportba tartozol, hiszen a social mediaban csak azt latod, hogy szivarvany igy, szivarvany ugy. Kulon youtube csatornak vannak ahol meleg kozepiskolasok vonulgatnak es veszik az emberek reakciojat, ha valaki szornyulkodik, akkor meg kinyomozzak ki o, hol dolgozik es mehet a cancel culture. Ahogyan kulon tictoc csatornak vannak arra is, hogy a "cmoing outolos" sztorikat megoszd masokkal.

Rengeteg olyan szinesz vagy sztar, akikre a gyerekek felneznek, jelenti be, hogy o mostantol nem no, hanem ferfi, vagy nem.semleges entitas. De a gyerekeknek celzott musorok is egyre tobb ilyen lmbqwerty tartalmat olelnek fel, pozitiv szinben feltuntetve a nemvaltast vagy a "coming outolast". Egy eve mekkora botrany volt amikor a netflix a kisgyerekeket szexualizalo "Cukik" musort leadta?

A tini magazinokban teljesen normalis, ha szembe jon veled ez a fajta content, olyan szinten, mint anno az NSYNC vagy Spice Girls interjuk. A teljes media romanticizalja a massagot, es a gyerekek vagy tinik pont borzasztoan fogekonyak ra, hogy ezekkel osszezavarjak.

Nem kell stigmatizalni a melegeket, de mindent meg kell tennie az allamnak, hogy a gyermek szuletesi neme szerint nevelkedhessena kozintezmenykeben. Ha valakinek a szuloje ugy gondolja, hogy mar fiatalabb korban oktatni akarja a gyereket a masnemusegre, tegye, de ez a fajta promotalas es romantizalas es szerintem kifejezetten karos, szembe megy a jozan esszel es normakkal. Ez a fajta agressziv marketing es szoszerint recruitolas az en szememben qrva mod elitelendo, tamogatom, hogy ezt visszafogjak.

Azzal nem ertek egyet, hogy nem fogadhatnak orokbe (talan msot igy van) meleg parok, ogyan azzal sem, hogy barmilyen joghatranyt szenvedjenek, de ahogy eddig lattam, nem is errol van szo, ahogyan azt se uldoznek, hogy valaki a sajat nemevel eljen teljes erteku maganeletet.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Alföldi nekem sokszor volt túl sok fiatalabb korában (kicsit úgy voltam vele, mint Puzsérral, hogy egyrészt bírom, sokszor van igaza, de ugyanannyiszor tud a világból is kikergetni), de ahogy telnek az évek és korosodik, úgy higgad le és kezd a helyére kerülni. Ezúttal szvsz teljesen fején találta a szöget. Nem hiszem, hogy ennél többet és jobban beszélni lehetne / kellene a témáról:



“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Összekeversz dolgokat. A vallása miatt lehet bárkit basztatni, mert az választás eredménye. A szexuális vágy, a kinézet vagy a származás pedig nem az, amiatt nem lehet.

A többi példád meg csak üzlet, ahol az erősebb kutya baszik. És lehet neked ugyanaz üzletet, ingatlant tulajdonolni, mint melegnek lenni, nekem nem, mert az előbbiek proaktív dolgok, a nemi identitás meg nem az.Sobri Jóska
Nem én keverem össze a dolgokat, hanem te húzol mesterséges vonalat szemétség és szemétség között, egy olyan választóvonal mentén, amit te találtál ki. A melegség is proaktív dolog, ha úgy döntök, hogy Fideszes szekértoló leszek. Akkor brüsszeli képviselő lehetek, alkotmányt írhatok, minden szempontból kivételezett helyzetet és előnyöket élvezhetek. És ha hatvan évesen ereszcsatornán mászom le, akkor utána meleg szívű baráti cikkeket kaphatok, hogy sajnáljuk, hogy így alakult. Le kell mondanod, mert eresz csatornán lemászni túl ciki, de mi azért így is szeretünk, és támogatunk. És lehetek közellenség is, ha nyíltan felvállalom azt, aki vagyok. Ami proaktív dolog, Akkor fognak basztatni, anélkül nem, hiszen nem is tudja senki, hogy ki vagyok.

És az a tanár is ugyanannyira proaktív vagy nem proaktív, akit azért pöccintettek ki az állásából, mert meleg és "nem passzol a képbe", és az is, akit azért, mert olyant tanít történelemből, ami "nem passzol a képbe".

Egyszerűen arról szól a sztori, hogy számodra morálisan elfogadható sok olyan dolog, ami sokak - a többség - számára morálisan ugyanúgy elfogadhatatlan, mint a nemi identitása miatt basztatni valakit. És gyártasz ehhez egy az életben nem létező, vagy nem így létező mesterséges elméletet választhatósággal meg proaktivitással.

Te ezeket ideológiailag összemosod olyan dolgokkal, amiről tehetnek. Ezt megteheted etikai alapon, de én azt leszarom. A melegek basztatása illogikus, haszontalan és ezért szarházi dolog, nem erkölcsi megközelítésből.Sobri Jóska
Nem összemosom, hanem rámutatok arra, hogy a te "tehetnek róla vs nem tehetnek róla" distinkciód mesterséges, nem igaz. Az életben nincs ilyen distinkció megkülönböztetés és megkülönböztetés között. Mindegyiket el lehet szenvedni és mindegyiket meg lehet úszni.

Ezekkel az "etikailag leszarom, de haszonelvűen már nem" féle mesterséges különbségtételekkel oda jutsz, hogy a gyilkosság is elfogadható ha megfelel a feltételeidnek az indíték, és szarháziság, ha nem felel meg. Máshogy mondva: olyan dolgokban próbálsz haszonelvűségi elv mentén rendet vágni, amikben nem lehet. Amikben amióta ember az ember, a morál tudott mindig is csak rendet vágni.

Az utolsó mondatod sem igaz egyébként. Az is mutatja a distinkciód sérülékenységét. Hiszen lehet, hogy te most ebben az ügyben éppen úgy gondolod, hogy a melegek basztatása illogikus és haszontalan. De biztosítalak róla, hogy Orbánék nem így gondolják. Éppen azért csinálják, mert úgy gondolják, hogy hasznot hajt. Pontosan ugyanaz a morális kompassz hiányzik most is, ami a dohánypiac lenyúlásakor hiányzott.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 921 — Cowboys fan
Az milyen már, hogy Kína megkapja a magyar autópályákat?

Azon morfondírozok, hogy vajon közútnak fognak-e minősülni.
Amadeus
Bizony-bizony, minden bizonnyal most adják el a kínaiknak (nyilván némi apróért cserébe) a magyar közúthálózatot.
Gyurma Pappa
Technokrata vagyok, pusztán jogi szempontból, ez vajon közút lesz, közforgalomtól el nem zárt magánút, vagy magánút tisztán?

Közlekedési bűncselekményeink fele a tét kb.
Amadeus
közút lesz. de majd jól kiépítik rajta az e-rendszert, úgyhogy előbb fogják tudni Rólad percre pontosan, hogy éppen merre jársz, mint Te magad.
következő lépés meg az lesz, hogy majd a vidéki utazásokhoz is külön engedélyt kell kérni.

Szerkesztette: slowmotion
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 921 — Cowboys fan
"Te mit szólnál, ha a megafaszodsetuggyakik úgy döntenének, hogy heteronak lenni pedofília, legalábbis nem akceptálandó dolog, hiszen a legtöbb pedofil az heteroszexuális, ergo megpróbálnának hatalombakerülve beleugatni abba, hogy kire álljon fel, kibe szerethetsz bele vagy miről beszélgethetsz, cserélhetsz eszmét, vagy hogy definíció nélkül, de államellenes heteropropagandát folytatsz?!"

bocs, de ezt nem tudom értelmezni....mi ez a kiinduló pont eleve? ez annyira életszerű, mint ahogy a macskám legyőz sakkban, befogott szemmel és összefogott mancsokkal....😀 ráadásul ez a tipik baller polittechnika: "felfestjük a patást a falra, s majd jót hadakozunk ellene" 😀

Gaius
Csak megfordítottam a jelenlegi helyzetet, mint a 'Ha ölni kell' című Grisham regényben, ahol a fekete és fehér bőrszínt felcserélték a felmentő ítéletet elérendően.
Gondolatkísérletként vélelmeztem, hogy hetero vagy, és feltételeztem egy meleg hatalomátvetelt, ahol a meleg kormány a heterokat basztatja, mint most a hetero teszi a melegekkel.
Reméltem elgondolkodtat, hogy miként egy meleg nem tehet arról, hogy kivel akar dugni, úgy egy hetero sem, ezért ebbe beleugatni, ez alapján szelektálni, megkülönböztetni trógerség.
Nyilván a valóságban ez sosem fog megtörténni, de ha elképzeled, akkor hátha ébred benned megértés a téma illogikus és haszontalan voltával kapcsolatban.
Ha nem, hát nem.
Sobri Jóska
off: jajj de szeretem mind a könyvet és a filmet is
briareos
Off: en is de azert a konyv jobban bejott. 😊
Vrij6
mert a könyv sok mindent elbír, és nem feltétlenül kell beleférnie mondjuk 350-400 oldalba, a filmbe viszont ki kell válogatni, hogy mit lehet leforgatni, hogy koherens egész maradjon.
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
Az milyen már, hogy Kína megkapja a magyar autópályákat?

Azon morfondírozok, hogy vajon közútnak fognak-e minősülni.
Amadeus
Bizony-bizony, minden bizonnyal most adják el a kínaiknak (nyilván némi apróért cserébe) a magyar közúthálózatot.
Gyurma Pappa
Technokrata vagyok, pusztán jogi szempontból, ez vajon közút lesz, közforgalomtól el nem zárt magánút, vagy magánút tisztán?

Közlekedési bűncselekményeink fele a tét kb.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Az milyen már, hogy Kína megkapja a magyar autópályákat?

Azon morfondírozok, hogy vajon közútnak fognak-e minősülni.
Amadeus
Bizony-bizony, minden bizonnyal most adják el a kínaiknak (nyilván némi apróért cserébe) a magyar közúthálózatot.

több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
Az milyen már, hogy Kína megkapja a magyar autópályákat?

Azon morfondírozok, hogy vajon közútnak fognak-e minősülni.
Amadeus
Nem Lőrinc kapja?
bcsarli
A-a, kínai bulinak néz ki ez is.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 342 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Az milyen már, hogy Kína megkapja a magyar autópályákat?

Azon morfondírozok, hogy vajon közútnak fognak-e minősülni.
Amadeus
Nem Lőrinc kapja?

több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
Az milyen már, hogy Kína megkapja a magyar autópályákat?

Azon morfondírozok, hogy vajon közútnak fognak-e minősülni.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052


Lehetne egy ilyen belső pontverseny a topikban, hogy ki talál meg többet. Én elkezdtem, de rájöttem az első bekezdés után, hogy ennek sosem lesz vége.

De jó érzés volt belelátni, hogy miként racionalizálja meg valaki, hogy egy náci pártnak szurkol.
Gyurma Pappa
Én már egy nyelvtanilag helyes mondatnak is örülnék.

Alacsony a léc, engedd el.

Annak idején írtam némi szándékos túlzással, hogy simán végig nézné(k), ahogy újra belelövik a zsidókat a Dunába. Rá kellett jönnöm, hogy nem is túloztam.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
rob3r7o Denver Broncos Colorado Buffaloes 3 803 — “We will remind UEFA who Real Madrid is.”
Engem már fel sem húz ez egész. Inkább csak végtelenül szomorú és elkeserítő, hogy 2021-ben Magyarországon itt tartunk, és vannak emberek (sajnos nem kevés), akiknek ez tetszik és megmagyarázzák, hogy ez tulajdonképpen miért is jó…..

Már csak egy kérdés merül fel bennem ilyenkor, hogy egyáltalán mi a szart keresek meg mindig ebben az országban? És egyre nehezebb erre választ találni, hacsak nem azt, hogy hülye vagyok, mint a segg.

#DenverBroncos #RealMadrid #GenoaCFC #ColoradoBuffaloes #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #BerlinThunder

#DanielRicciardo #RafaelNadal #BradBinder #DT88 #BigBenz #PS2 #ViniJr #DennyHamlin #JesseLove
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó


Lehetne egy ilyen belső pontverseny a topikban, hogy ki talál meg többet. Én elkezdtem, de rájöttem az első bekezdés után, hogy ennek sosem lesz vége.

De jó érzés volt belelátni, hogy miként racionalizálja meg valaki, hogy egy náci pártnak szurkol.

több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 815 — Слава Україні! Героям слава!
"Te mit szólnál, ha a megafaszodsetuggyakik úgy döntenének, hogy heteronak lenni pedofília, legalábbis nem akceptálandó dolog, hiszen a legtöbb pedofil az heteroszexuális, ergo megpróbálnának hatalombakerülve beleugatni abba, hogy kire álljon fel, kibe szerethetsz bele vagy miről beszélgethetsz, cserélhetsz eszmét, vagy hogy definíció nélkül, de államellenes heteropropagandát folytatsz?!"

bocs, de ezt nem tudom értelmezni....mi ez a kiinduló pont eleve? ez annyira életszerű, mint ahogy a macskám legyőz sakkban, befogott szemmel és összefogott mancsokkal....😀 ráadásul ez a tipik baller polittechnika: "felfestjük a patást a falra, s majd jót hadakozunk ellene" 😀

Gaius
Csak megfordítottam a jelenlegi helyzetet, mint a 'Ha ölni kell' című Grisham regényben, ahol a fekete és fehér bőrszínt felcserélték a felmentő ítéletet elérendően.
Gondolatkísérletként vélelmeztem, hogy hetero vagy, és feltételeztem egy meleg hatalomátvetelt, ahol a meleg kormány a heterokat basztatja, mint most a hetero teszi a melegekkel.
Reméltem elgondolkodtat, hogy miként egy meleg nem tehet arról, hogy kivel akar dugni, úgy egy hetero sem, ezért ebbe beleugatni, ez alapján szelektálni, megkülönböztetni trógerség.
Nyilván a valóságban ez sosem fog megtörténni, de ha elképzeled, akkor hátha ébred benned megértés a téma illogikus és haszontalan voltával kapcsolatban.
Ha nem, hát nem.
Sobri Jóska
off: jajj de szeretem mind a könyvet és a filmet is
briareos
Off: en is de azert a konyv jobban bejott. 😊

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 342 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
"Te mit szólnál, ha a megafaszodsetuggyakik úgy döntenének, hogy heteronak lenni pedofília, legalábbis nem akceptálandó dolog, hiszen a legtöbb pedofil az heteroszexuális, ergo megpróbálnának hatalombakerülve beleugatni abba, hogy kire álljon fel, kibe szerethetsz bele vagy miről beszélgethetsz, cserélhetsz eszmét, vagy hogy definíció nélkül, de államellenes heteropropagandát folytatsz?!"

bocs, de ezt nem tudom értelmezni....mi ez a kiinduló pont eleve? ez annyira életszerű, mint ahogy a macskám legyőz sakkban, befogott szemmel és összefogott mancsokkal....😀 ráadásul ez a tipik baller polittechnika: "felfestjük a patást a falra, s majd jót hadakozunk ellene" 😀

Gaius
Csak megfordítottam a jelenlegi helyzetet, mint a 'Ha ölni kell' című Grisham regényben, ahol a fekete és fehér bőrszínt felcserélték a felmentő ítéletet elérendően.
Gondolatkísérletként vélelmeztem, hogy hetero vagy, és feltételeztem egy meleg hatalomátvetelt, ahol a meleg kormány a heterokat basztatja, mint most a hetero teszi a melegekkel.
Reméltem elgondolkodtat, hogy miként egy meleg nem tehet arról, hogy kivel akar dugni, úgy egy hetero sem, ezért ebbe beleugatni, ez alapján szelektálni, megkülönböztetni trógerség.
Nyilván a valóságban ez sosem fog megtörténni, de ha elképzeled, akkor hátha ébred benned megértés a téma illogikus és haszontalan voltával kapcsolatban.
Ha nem, hát nem.
Sobri Jóska
off: jajj de szeretem mind a könyvet és a filmet is
briareos
Én egyelőre csak a filmet.
Kicsit elfeledett és alulértékelt film jutott eszembe. Nem hetero/meleg, hanem fekete/fehér témában:

 www.imdb.com/title/tt0114928/?ref_=nm_flmg_act_53

Kb 25 éve láttam a HBO-n, de emlékeim szerint kiváló film. Meg is keresem valahol.

több mint 2 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 881 — StuG Life
"Te mit szólnál, ha a megafaszodsetuggyakik úgy döntenének, hogy heteronak lenni pedofília, legalábbis nem akceptálandó dolog, hiszen a legtöbb pedofil az heteroszexuális, ergo megpróbálnának hatalombakerülve beleugatni abba, hogy kire álljon fel, kibe szerethetsz bele vagy miről beszélgethetsz, cserélhetsz eszmét, vagy hogy definíció nélkül, de államellenes heteropropagandát folytatsz?!"

bocs, de ezt nem tudom értelmezni....mi ez a kiinduló pont eleve? ez annyira életszerű, mint ahogy a macskám legyőz sakkban, befogott szemmel és összefogott mancsokkal....😀 ráadásul ez a tipik baller polittechnika: "felfestjük a patást a falra, s majd jót hadakozunk ellene" 😀

Gaius
Csak megfordítottam a jelenlegi helyzetet, mint a 'Ha ölni kell' című Grisham regényben, ahol a fekete és fehér bőrszínt felcserélték a felmentő ítéletet elérendően.
Gondolatkísérletként vélelmeztem, hogy hetero vagy, és feltételeztem egy meleg hatalomátvetelt, ahol a meleg kormány a heterokat basztatja, mint most a hetero teszi a melegekkel.
Reméltem elgondolkodtat, hogy miként egy meleg nem tehet arról, hogy kivel akar dugni, úgy egy hetero sem, ezért ebbe beleugatni, ez alapján szelektálni, megkülönböztetni trógerség.
Nyilván a valóságban ez sosem fog megtörténni, de ha elképzeled, akkor hátha ébred benned megértés a téma illogikus és haszontalan voltával kapcsolatban.
Ha nem, hát nem.
Sobri Jóska
off: jajj de szeretem mind a könyvet és a filmet is

több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 412 — #NoStress
"Te mit szólnál, ha a megafaszodsetuggyakik úgy döntenének, hogy heteronak lenni pedofília, legalábbis nem akceptálandó dolog, hiszen a legtöbb pedofil az heteroszexuális, ergo megpróbálnának hatalombakerülve beleugatni abba, hogy kire álljon fel, kibe szerethetsz bele vagy miről beszélgethetsz, cserélhetsz eszmét, vagy hogy definíció nélkül, de államellenes heteropropagandát folytatsz?!"

bocs, de ezt nem tudom értelmezni....mi ez a kiinduló pont eleve? ez annyira életszerű, mint ahogy a macskám legyőz sakkban, befogott szemmel és összefogott mancsokkal....😀 ráadásul ez a tipik baller polittechnika: "felfestjük a patást a falra, s majd jót hadakozunk ellene" 😀

Gaius
Csak megfordítottam a jelenlegi helyzetet, mint a 'Ha ölni kell' című Grisham regényben, ahol a fekete és fehér bőrszínt felcserélték a felmentő ítéletet elérendően.
Gondolatkísérletként vélelmeztem, hogy hetero vagy, és feltételeztem egy meleg hatalomátvetelt, ahol a meleg kormány a heterokat basztatja, mint most a hetero teszi a melegekkel.
Reméltem elgondolkodtat, hogy miként egy meleg nem tehet arról, hogy kivel akar dugni, úgy egy hetero sem, ezért ebbe beleugatni, ez alapján szelektálni, megkülönböztetni trógerség.
Nyilván a valóságban ez sosem fog megtörténni, de ha elképzeled, akkor hátha ébred benned megértés a téma illogikus és haszontalan voltával kapcsolatban.
Ha nem, hát nem.

több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 412 — #NoStress
Mekkora marha idióták vannak a prosti srácoknál, leadták ahogy stefka próbálja felkérdezni 3 miniszterelnök MNB elnökét.
Le a kalappal Surányi előtt. Anno is volt Antall Horn és még egy Orbán alatt is vlk.
Elmagyarázta ennek a bolsinak az 1x1-et.
Hihetetlen hogy leadták, És leadták…

Lesz itt leváltás, aki hagyta, hogy ez adásba kerüljön.
Nagy ott /is/ a káosz.
Ilyen régebben nem történhetett volna.
Apró rések a pajzson. 😊

/felvettem a felét, boxra. 😊/
ozibozi
Komoly a sztori, tuti nem lesz ismétlés, ha igen az vicc lesz. 😊 😊 😊
Stefka beszélget egy Surányival. Az nyomorult komcsi nem tud úgy kérdezni, hogy ne alázzák szájba.
Epic
Soha nem gondoltam volna, hogy ezeknél ezt leadják.
/rögzítem,😕 csak a fele lesz meg)
ozibozi
Szerinted mennyien néznek Pesti TV-t?
És abból hányan értik meg, hogy mit mond Surányi?
Ha az lenne a lekonf, hogy "Hallhatták, ahogy Surányi György közgazdász, a Magyar Nemzeti Bank egykori elnöke elmondta, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnöksége alatt milyen rettenetes gazdasági döntések születtek, jóéjszakát", hányakban támadna feloldhatatlan disszonancia?
Sobri Jóska
Leszarom hányan hánynak, aki fontos az hányik.
/Sírva kérlek nézd meg, megéri, tudom te is elveznéd/
Mindent vitt, a műsorvezető ostobaságnak is kellemetlen lett a komcsi főnöke.
ozibozi
Szívesen megnézem, bár én rühellem az egész Pesti TV-t, Stefkát pláne, de a trash contenteket kedvelem, de még -nyilvánvalóan- nincs fent Youtube-on. (4 nappal ezelőtti a legfrissebb videó a csatornájukon.)
Sobri Jóska
04.00 kor ismétlik, Zuglóban UPC /megéri, tényleg/
Mire felébrednek a piálásból, hogy betiltsák, addig csak leadják mégegyszer a barmok.
ozibozi
Megnéztem, de engem nem vert oda.
Stefka hülye, mint a segg, feltett pár hamis állítást tartalmazó propagandista kerdést, Surányi meg ezeket kvázi ignorálva tartott egy alapfokú közgazdasági oktatást, tájékoztatást a szokásos száraz, álmosító stílusában, kijavítva a kérdések tényállításainak tévedéseit.
Stefka meg annyira buta, hogy nem is értette a válaszokat, fel se fogta mibe kérdezzen bele, csak felolvasott pár előre felskiccelt kérdést, aztán némán tűrte, hogy Surányi kijavítsa, és rámondjon egy rakás számot, amire nem mondott semmit, mivel meg sem értette a válaszok egyikét sem.
Ha nem ajánlod, és szembejön youtubeon, kábé másfél perc után lelövöm, igazából se a téma, se a résztvevők nem ragadtak magukkal.
Szerintem ezt a műsort kettőnkön, illetve Stefka es Surányi 1-2 rokonán kívül senki se nézte meg, semmi visszhangja nem lesz semmilyen médiumban.
Abban igazat adok, hogy nonszensz egy ilyen beszélgetés egy kormánypropagandista tévében, de abban semmi novum nincs, hogy annyira hülyék, hogy fel se fogják, hogy milyen contentet állítottak elő.

több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Hát nem emelekedik a színvonal... 😀