Politika

44 feliratkozó

több mint 4 éve
Lecsó Denver Broncos 2 975
Elfogadod így a választ?
Sobri Jóska
El.

Szerkesztette: Lecsó
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Arról nem beszélve, hogy ha ezt csak így lehet intézni, akkor ez a formál logika szerint megkérdőjelezi az eddigi intézkedések hatékonyságát. Márpedig -szerény véleményem szerint- egy vírus ellen nem a totális hatalomgyakorlással kell küzdeni, hanem a józan ésszel, a belátással és az összefogással, valamint a szakemberek tudásával.
Ha valaki ezt politikai hatalmának kiterjesztésére használja, az nem a lényeggel törődik.
Ez egy picit kétségbe ejt...
Lecsó
Én egyet tudok.
Tök laikusként március 2-án már nyilvánvaló volt számomra mi jön. Eszerint hoztam meg minden döntést. Személyest, üzletit egyaránt. (A bevásárlásokat nyugiban még február első felében letudtam, remélve, hogy túlgondolom, és legfeljebb majd többet eszek itthon nyáron, és kevesebbet étteremben. És idén már nem megyek a Rossmannba. Megengedhetem magamnak, hogy százezer forintom kajában meg klozettpapírban és szappanban álljon. Ha túlgondoltam, akkor élek annyi ideig, hogy elhasználjam.)

Ha mások is, főként vezetők, döntéshozók így gondolkodnak, akkor Magyarországon most lenne vége az egésznek. Vagyis határzár, repülési tilalom, mindenki otthon, a meglévő betegeink meg normális ellátást kapva felgyógyultak volna.
Nem így történt.
Sehol a világon.
Korábban írtam, én minden politikust elengedtem, gondolom országot nem lehet úgy vezetni, mint céget, bár egy állam erősebb anyagilag, mint egy kkv, de ez most mellékszál.

Igazad van.
A szarházi válságban is szarházi. Teljesen logikus.
Kérded, csak diktatórikusan lehet e kezelni.
Nem tudom.
Szerintem már sehogy nem lehet.
Elbaszták.
Már csak veszteségminimalizálás lehetséges.
Ha elhiszem az infókat, eddig csak Kína tudta kezelni, de nem lennék meglepve ha úgy, hogy 200ezer fetőzöttet kibasztak valami lágerbe a Góbi mellé, és egyenek homokot. Ha nem így, azt se tudjuk meg bizonyosan soha. Nyilvánvalóan diktatórikusan.

Én is remélem, hogy nem lesz igazad, mert egyetértek, és ezt is írtam, hogy nehogy úgy bejöjjön pl. a kijárási tilalom, hogy megtartják állandóra.
De azt fenntartom, hogy ez már Extremisztán, nem Átlagisztán, így minden, ami a krízis előtt vitatható, meg oldalfüggő, az mostanra irreleváns, és mindenki tiszta lappal indul, és az alapján ítéltetik meg (általam bizonyosan), hogy miként viselkedik a vonal után. Semmit se számít az azt megelőző érdem vagy érdemtelenség.
Krízis van, most derül ki, hogy ki mennyt ér, nem egy meghackelt langyosvíz kommunikációs demokráciában.
Ez már a valódi valóság, nem a kreált.
Elfogadod így a választ?

több mint 4 éve
Lecsó Denver Broncos 2 975
Arról nem beszélve, hogy ha ezt csak így lehet intézni, akkor ez a formál logika szerint megkérdőjelezi az eddigi intézkedések hatékonyságát. Márpedig -szerény véleményem szerint- egy vírus ellen nem a totális hatalomgyakorlással kell küzdeni, hanem a józan ésszel, a belátással és az összefogással, valamint a szakemberek tudásával.
Ha valaki ezt politikai hatalmának kiterjesztésére használja, az nem a lényeggel törődik.
Ez egy picit kétségbe ejt...

Szerkesztette: Lecsó
több mint 4 éve
Lecsó Denver Broncos 2 975
Akkor holnaptól (ha megszavazzák) lehet mondani, hogy de facto diktatúra van Mo-n?
Lecsó
Engedd el.
Életveszély van, járványügyi vészhelyzet, minden idők legzorallabb gazdasági válsága indul épp.
Ne schifferkedj.
Ha és amíg megszavazzák, akkor és addig az demokrácia. És? Számít?
Sobri Jóska
És ezt csak ilyen eszközökkel lehet kezelni? Most komolyan kérdezem, nem kötözködök.
Mi az a járványügyi intézkedés vagy gazdasági intézkedés, amit nem lehet meghozni ma, és meg lehet holnap után? Valahogy azt érzem, hogy ez nem erről szól. De remélem nem lesz igazam, és mondjuk Doki továbbra is elmondhatja a kétségeit itt a fórumon, vagy bárhol.

Szerkesztette: Lecsó
több mint 4 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 082 — Steelers fan
Neked nem.
Másoknak lehet.
Vannak akik nem olyan racionálisan gondolkoznak mint Te, és bár tudják, hogy mindegy, (mert sajnos mindegy) a lelküket azért bántja.
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Akkor holnaptól (ha megszavazzák) lehet mondani, hogy de facto diktatúra van Mo-n?
Lecsó
Engedd el.
Életveszély van, járványügyi vészhelyzet, minden idők legzorallabb gazdasági válsága indul épp.
Ne schifferkedj.
Ha és amíg megszavazzák, akkor és addig az demokrácia. És? Számít?

több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 039 — Lucas Scott
Akkor holnaptól (ha megszavazzák) lehet mondani, hogy de facto diktatúra van Mo-n?

Lecsó
Nem

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 15 431
Ma még lehet, holnaptól már rémhír terjesztő aljas népellensége lesz aki megkérdezi miért hazudnak és alkalmatlanok bármire.
több mint 4 éve
Lecsó Denver Broncos 2 975
Akkor holnaptól (ha megszavazzák) lehet mondani, hogy de facto diktatúra van Mo-n?

Szerkesztette: Lecsó
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
 444.hu/2020/03/21/kocsis-mate-szerint-8-nappal-kesobb-akkor-is-megszavazzak-a-felhatalmazasi-torvenyt-ha-nem-lesz-meg-a-negyotod-a-parlamentben

Akkor ugye most már lehet jelezni, hogy diktatúra. Csak finoman, halkan.
dankodavid
Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy ki az aki nem szavazná meg?
Kb politikai öngyilkosság.
gordon
A négyötöd ahhoz kell, hogy napirendre vehessék. Nem magához a törvény megszavazásához. Ahhoz "elég" a kétharmad.
Azt hiszem az Indexen és a 444-en vannak a legfélrevezetőbb és legfélreértelmezhetőbb clickbait címadások.
Sobri Jóska
Igen. De egy felelős politikus sem mondhat olyat h legfeljebb lesz pár nap ami jogvitás.
Ad1: nem lesz ilyen, mert egyértelmű lesz h van-e különleges jogrend vagy nincs.
Ad2: az ellenzék miatt nem adtak be időben? Bki megtiltotta nekik? Ez egy egyszerű politikai játszma, ami undorító jelen körülmények között.
Ad3: ne felejtsük el h ha jól emlékszem a weimari alkotmány 45ig hatályban volt c csak folyamatosan különleges jogrend alapján működött a náci birodalom (talán 34tol de ebben nem vagyok biztos) ezért tudott Hitler jogszerűen, az alkotmányt betartva diktatorikusan kormányozni. Ráadásul a weimari alkotmány az egyik legjobban megírt demokratikus alkotmány volt a korban, egyetlen kiskapu nem volt rendesen le szabályozva a fékek és egyensulyok szempontjából épp a különleges jogrend.

Fentiek mellett még én is (hogyan is hívtál Józsi? Gyurcsanyista libsi) támogatom h menjen tovább a jogrend mert jelen állapotokban szükség van rá, csak undorító h a Fidesz ezt is próbálja politikai szempontból intézni, hacsak fele ennyi energiát öltek volna a vírus elleni küzdelembe ... dehát ezért tartunk ott ahol tartunk
csebi
Ad1: Igen.
Ad2: Igen.
Ad3: Igen.

Korábban, Átlagisztánban én fidesz-szavazó voltam, te libsi.
Akkori kérdésekre adott akkori válaszok.
Most, Extrémisztánban én is igyekszem helyesen cselekedni, te is.
Ha megváltoznak a feltételek, megváltoznak a szabályok, akkor meg kell változnunk nekünk is, hogy jól jöjjünk ki belőle.
Szerintem momentán ez számít.
Hogy ki dönt, cselekszik, viselkedik helyesen és ki helytelenül (Nem pedig jól vagy rosszul.)
Annak a világnak vége, és sosem jön vissza, ahol az számít, hogy mi volt a vírus kitörése előtt, csak az számít, hogy mi történik utána.
Mondhatni ez egyfajta tiszta lap mindenkinek.
És kurvára nem mindegy, hogy ki mit ír vagy rajzol rá.

Figyeld meg, hogy barátságok, kapcsolatok fognak tönkremenni maradjotthon/nemmaradok, nebagatelizálj/nepánikolj, légyfelelős/netedöntsdel relációkban, ami még 2-3 hete egy súlytalan, elvi, elvont, filozófiai elmélkedés volt, az most a túlélés és a valóság.

több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 039 — Lucas Scott
 444.hu/2020/03/21/kocsis-mate-szerint-8-nappal-kesobb-akkor-is-megszavazzak-a-felhatalmazasi-torvenyt-ha-nem-lesz-meg-a-negyotod-a-parlamentben

Akkor ugye most már lehet jelezni, hogy diktatúra. Csak finoman, halkan.
dankodavid
Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy ki az aki nem szavazná meg?
Kb politikai öngyilkosság.
gordon
A négyötöd ahhoz kell, hogy napirendre vehessék. Nem magához a törvény megszavazásához. Ahhoz "elég" a kétharmad.
Azt hiszem az Indexen és a 444-en vannak a legfélrevezetőbb és legfélreértelmezhetőbb clickbait címadások.
Sobri Jóska
Igen. De egy felelős politikus sem mondhat olyat h legfeljebb lesz pár nap ami jogvitás.
Ad1: nem lesz ilyen, mert egyértelmű lesz h van-e különleges jogrend vagy nincs.
Ad2: az ellenzék miatt nem adtak be időben? Bki megtiltotta nekik? Ez egy egyszerű politikai játszma, ami undorító jelen körülmények között.
Ad3: ne felejtsük el h ha jól emlékszem a weimari alkotmány 45ig hatályban volt c csak folyamatosan különleges jogrend alapján működött a náci birodalom (talán 34tol de ebben nem vagyok biztos) ezért tudott Hitler jogszerűen, az alkotmányt betartva diktatorikusan kormányozni. Ráadásul a weimari alkotmány az egyik legjobban megírt demokratikus alkotmány volt a korban, egyetlen kiskapu nem volt rendesen le szabályozva a fékek és egyensulyok szempontjából épp a különleges jogrend.

Fentiek mellett még én is (hogyan is hívtál Józsi? Gyurcsanyista libsi) támogatom h menjen tovább a jogrend mert jelen állapotokban szükség van rá, csak undorító h a Fidesz ezt is próbálja politikai szempontból intézni, hacsak fele ennyi energiát öltek volna a vírus elleni küzdelembe ... dehát ezért tartunk ott ahol tartunk

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
rob3r7o Denver Broncos Colorado Buffaloes 3 776 — “We will remind UEFA who Real Madrid is.”
Én azt mondom csinálják csak nyíltan. Úgysincs semmi értelme se a parlamentnek, se a választásoknak. Minek bóhockodni akkor ezekkel, amikor úgyis egyszemélyben Viktor királyunk dönt mindenben. Legalább amit a parlament fenntartásával megspórolunk azt oda tudjuk adni Lölönek, ha már úgyis szabadesésben vannak a cégei.

#DenverBroncos #RealMadrid #GenoaCFC #ColoradoBuffaloes #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #BerlinThunder

#DanielRicciardo #RafaelNadal #BradBinder #DT88 #BigBenz #PS2 #ViniJr #DennyHamlin #JesseLove
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
 444.hu/2020/03/21/kocsis-mate-szerint-8-nappal-kesobb-akkor-is-megszavazzak-a-felhatalmazasi-torvenyt-ha-nem-lesz-meg-a-negyotod-a-parlamentben

Akkor ugye most már lehet jelezni, hogy diktatúra. Csak finoman, halkan.
dankodavid
Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy ki az aki nem szavazná meg?
Kb politikai öngyilkosság.
gordon
A négyötöd ahhoz kell, hogy napirendre vehessék. Nem magához a törvény megszavazásához. Ahhoz "elég" a kétharmad.
Azt hiszem az Indexen és a 444-en vannak a legfélrevezetőbb és legfélreértelmezhetőbb clickbait címadások.

több mint 4 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
 444.hu/2020/03/21/kocsis-mate-szerint-8-nappal-kesobb-akkor-is-megszavazzak-a-felhatalmazasi-torvenyt-ha-nem-lesz-meg-a-negyotod-a-parlamentben

Akkor ugye most már lehet jelezni, hogy diktatúra. Csak finoman, halkan.
dankodavid
Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy ki az aki nem szavazná meg?
Kb politikai öngyilkosság.
több mint 4 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 414
 444.hu/2020/03/21/kocsis-mate-szerint-8-nappal-kesobb-akkor-is-megszavazzak-a-felhatalmazasi-torvenyt-ha-nem-lesz-meg-a-negyotod-a-parlamentben

Akkor ugye most már lehet jelezni, hogy diktatúra. Csak finoman, halkan.
dankodavid
Továbbra sem.
több mint 4 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 157
 444.hu/2020/03/21/kocsis-mate-szerint-8-nappal-kesobb-akkor-is-megszavazzak-a-felhatalmazasi-torvenyt-ha-nem-lesz-meg-a-negyotod-a-parlamentben

Akkor ugye most már lehet jelezni, hogy diktatúra. Csak finoman, halkan.

Pulvis et umbra sumus.
több mint 4 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 846 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Ezek után meg is érdemlik, hogy Trump duplázzon....

több mint 4 éve
dawyd728 3 698
Biden a jelölt. Ha eddig nem lett volna biztos ma asszem teljesen eldőlt.
roberto23
Kb szuperkedden eldőlt. Mindneki beállt Biden mögé és szakadatlanul szajkózzák, h Biden az esélyes jelölt, így igazából hetek óta nincs kérdés. Bernie meg a jelen helyzetben lehet akkor döntene okosan, ha visszalépne. Nem tudom mi érteleme lehet ilyen karantén állapotok közepén további emberek ezreit tömegekbe küldeni.
több mint 4 éve
rob3r7o Denver Broncos Colorado Buffaloes 3 776 — “We will remind UEFA who Real Madrid is.”
Biden a jelölt. Ha eddig nem lett volna biztos ma asszem teljesen eldőlt.

#DenverBroncos #RealMadrid #GenoaCFC #ColoradoBuffaloes #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #BerlinThunder

#DanielRicciardo #RafaelNadal #BradBinder #DT88 #BigBenz #PS2 #ViniJr #DennyHamlin #JesseLove
több mint 4 éve
hden Philadelphia Eagles 339
Biden a mai (kicsit értelmetlen) vitán bejelentette, biztosan női alelnökjelöltet fog választani. Hm Warrennel adná magát a progresszív és a közép érdekházassága, de valahogy az az érzésem a Kemala Harris/Stacey Abrams/Amy Klobuchar trióból lesz valaki.
iktriad
Szerinted lesz választás novemberben?
Ha az USA-ban, ahol talán a legfegyelmezetlenebbek az emberek is igaz a 60-70 százalékos megfertőződési, és akár csak 1 százalékos halálozási ráta, akkor is lesz 2 millió halott. Ha 2 ezrelékes, akkor 400ezer.
A 2.világháborúban vesztettek kb. 300ezer embert (bár sorozott katonák voltak, de katonák, nem vegyesen mindenféle polgár, nő, gyerek), a vietnámi háborúban kb. 60ezret (szintén katonát). Ez összesen nincs 400ezer.
Szerinted így lesz választás?
Sobri Jóska
Miért ne? Állítólag az a legjobb ország saját elmondásuk szerint. Meg a lieblinged 1 hete még azzal jött, hogy ura a helyzetnek, nem lesz semmi baj. Ha sikerül neki újra választják. Ha meg nem, akkor ebből ő sem fogja kihazudni magát...
iktriad
ugyan, eddig is sikerült neki mindenből. Ráfogja Obamára, a kínaiakra, európára, a demokratákra. A szavabázisa minden bullshitet bevesz. Ha lelőne valakit az utcán, akkor elhinnék neki, hogy ez nem is gyilkosság. Különben is ha gyilkosság, az Amerika érdekeit védte, ergo nem bűn.
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 186 — The Mathematician
Biden a mai (kicsit értelmetlen) vitán bejelentette, biztosan női alelnökjelöltet fog választani. Hm Warrennel adná magát a progresszív és a közép érdekházassága, de valahogy az az érzésem a Kemala Harris/Stacey Abrams/Amy Klobuchar trióból lesz valaki.
iktriad
Szerinted lesz választás novemberben?
Ha az USA-ban, ahol talán a legfegyelmezetlenebbek az emberek is igaz a 60-70 százalékos megfertőződési, és akár csak 1 százalékos halálozási ráta, akkor is lesz 2 millió halott. Ha 2 ezrelékes, akkor 400ezer.
A 2.világháborúban vesztettek kb. 300ezer embert (bár sorozott katonák voltak, de katonák, nem vegyesen mindenféle polgár, nő, gyerek), a vietnámi háborúban kb. 60ezret (szintén katonát). Ez összesen nincs 400ezer.
Szerinted így lesz választás?
Sobri Jóska
Miért ne? Állítólag az a legjobb ország saját elmondásuk szerint. Amúgy meg 40000(!!!) ember hal meg csak diabéteszből kiinduló esetekből ott minden hónapban. Az is 400000 egy évben. És nem csak járványkor. MINDEN ÉVBEN!
iktriad
Biztos látod a különbséget egy minden évben, minden hónapban történő standard történéssorozat és egy rendkívüli, robbanásszerű, extrém esemény között.
De persze az már leesett, hogy az átlaghoz képest én borúsabban látom ezt a vírus-krízist, a lecsengését, hatásait, következményeit.
Sobri Jóska
a H1N1 hosszútávú következménye mi lett?
betagozódott az influenza szezonba oszt csók

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 414
Biden a mai (kicsit értelmetlen) vitán bejelentette, biztosan női alelnökjelöltet fog választani. Hm Warrennel adná magát a progresszív és a közép érdekházassága, de valahogy az az érzésem a Kemala Harris/Stacey Abrams/Amy Klobuchar trióból lesz valaki.
iktriad
Tulsi Gabbard jó lenne, de végül úgyis Hillaryt választja 😀
több mint 4 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 129 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Biden a mai (kicsit értelmetlen) vitán bejelentette, biztosan női alelnökjelöltet fog választani. Hm Warrennel adná magát a progresszív és a közép érdekházassága, de valahogy az az érzésem a Kemala Harris/Stacey Abrams/Amy Klobuchar trióból lesz valaki.
iktriad
Szerinted lesz választás novemberben?
Ha az USA-ban, ahol talán a legfegyelmezetlenebbek az emberek is igaz a 60-70 százalékos megfertőződési, és akár csak 1 százalékos halálozási ráta, akkor is lesz 2 millió halott. Ha 2 ezrelékes, akkor 400ezer.
A 2.világháborúban vesztettek kb. 300ezer embert (bár sorozott katonák voltak, de katonák, nem vegyesen mindenféle polgár, nő, gyerek), a vietnámi háborúban kb. 60ezret (szintén katonát). Ez összesen nincs 400ezer.
Szerinted így lesz választás?
Sobri Jóska
Miért ne? Állítólag az a legjobb ország saját elmondásuk szerint. Amúgy meg 40000(!!!) ember hal meg csak diabéteszből kiinduló esetekből ott minden hónapban. Az is 400000 egy évben. És nem csak járványkor. MINDEN ÉVBEN!
iktriad
Biztos látod a különbséget egy minden évben, minden hónapban történő standard történéssorozat és egy rendkívüli, robbanásszerű, extrém esemény között.
De persze az már leesett, hogy az átlaghoz képest én borúsabban látom ezt a vírus-krízist, a lecsengését, hatásait, következményeit.
Sobri Jóska
De legalább ezt is megéltük: te vagy pesszimista/ -reméljük ez esetben nem- realista, én meg optimista. 😊
Hogy is szoktad nekem mondani: állj pozitívan a dolgokhoz!

Szerkesztette: iktriad
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Biden a mai (kicsit értelmetlen) vitán bejelentette, biztosan női alelnökjelöltet fog választani. Hm Warrennel adná magát a progresszív és a közép érdekházassága, de valahogy az az érzésem a Kemala Harris/Stacey Abrams/Amy Klobuchar trióból lesz valaki.
iktriad
Szerinted lesz választás novemberben?
Ha az USA-ban, ahol talán a legfegyelmezetlenebbek az emberek is igaz a 60-70 százalékos megfertőződési, és akár csak 1 százalékos halálozási ráta, akkor is lesz 2 millió halott. Ha 2 ezrelékes, akkor 400ezer.
A 2.világháborúban vesztettek kb. 300ezer embert (bár sorozott katonák voltak, de katonák, nem vegyesen mindenféle polgár, nő, gyerek), a vietnámi háborúban kb. 60ezret (szintén katonát). Ez összesen nincs 400ezer.
Szerinted így lesz választás?
Sobri Jóska
Miért ne? Állítólag az a legjobb ország saját elmondásuk szerint. Amúgy meg 40000(!!!) ember hal meg csak diabéteszből kiinduló esetekből ott minden hónapban. Az is 400000 egy évben. És nem csak járványkor. MINDEN ÉVBEN!
iktriad
Biztos látod a különbséget egy minden évben, minden hónapban történő standard történéssorozat és egy rendkívüli, robbanásszerű, extrém esemény között.
De persze az már leesett, hogy az átlaghoz képest én borúsabban látom ezt a vírus-krízist, a lecsengését, hatásait, következményeit.

több mint 4 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 129 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Biden a mai (kicsit értelmetlen) vitán bejelentette, biztosan női alelnökjelöltet fog választani. Hm Warrennel adná magát a progresszív és a közép érdekházassága, de valahogy az az érzésem a Kemala Harris/Stacey Abrams/Amy Klobuchar trióból lesz valaki.
iktriad
Szerinted lesz választás novemberben?
Ha az USA-ban, ahol talán a legfegyelmezetlenebbek az emberek is igaz a 60-70 százalékos megfertőződési, és akár csak 1 százalékos halálozási ráta, akkor is lesz 2 millió halott. Ha 2 ezrelékes, akkor 400ezer.
A 2.világháborúban vesztettek kb. 300ezer embert (bár sorozott katonák voltak, de katonák, nem vegyesen mindenféle polgár, nő, gyerek), a vietnámi háborúban kb. 60ezret (szintén katonát). Ez összesen nincs 400ezer.
Szerinted így lesz választás?
Sobri Jóska
Miért ne? Állítólag az a legjobb ország saját elmondásuk szerint. Meg a lieblinged 1 hete még azzal jött, hogy ura a helyzetnek, nem lesz semmi baj. Ha sikerül neki újra választják. Ha meg nem, akkor ebből ő sem fogja kihazudni magát...
Amúgy Amerikában ha jól tudom csak Diabéteszből kialakuló betegségek is elvisznek 400000 embert évente ott. Csak mondom.

Szerkesztette: iktriad