Politika

44 feliratkozó

több mint 8 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 647 — Egyéb témák lakó
5. Valami csak van? Igen: Moszkva. ... Moszkva csodálatos. Tiszta az egész belváros, minden patent. Azt most hagyjuk, hogy a legolcsóbb kávé átszámolva 1200-1500 Ft (vannak olcsóbb helyek 800 Ft körül), meg azt is, hogy semmi nincs kiírva emberi nyelven (és hiába értem a betűket, az agyam már nem fordítja át szavakká 😊 ), szóval a tolmácsom nélkül enni sem tudtam volna, mert a kaják nevét sem értettem. Szóval Moszkva szép.Gyurma
lehet, hogy viccként hangzik, de ha Budapestet megtisztítaná Vitya, akkor már most elkönyvelhetné a 2018-as győzelmet. (bár persze mindig az anyázik a leghangosabban a mocsok miatt, aki a sarokra szaratja a kutyáját, és semmit sem az utcai szemetesbe dob)
slowmotion
Nem, abszolút nem vicc. Én a tiszta városokat nagyon szeretem és Bp tiszta részeit is nagyon szeretem (az belváros elég tiszta, főleg a turisták által látogatott részek).

Szerintem is simán elég lenne, ha meg tudná fordítani Bp nagy részét.

több mint 8 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 931 — Cowboys fan
5. Valami csak van? Igen: Moszkva. ... Moszkva csodálatos. Tiszta az egész belváros, minden patent. Azt most hagyjuk, hogy a legolcsóbb kávé átszámolva 1200-1500 Ft (vannak olcsóbb helyek 800 Ft körül), meg azt is, hogy semmi nincs kiírva emberi nyelven (és hiába értem a betűket, az agyam már nem fordítja át szavakká 😊 ), szóval a tolmácsom nélkül enni sem tudtam volna, mert a kaják nevét sem értettem. Szóval Moszkva szép.Gyurma
lehet, hogy viccként hangzik, de ha Budapestet megtisztítaná Vitya, akkor már most elkönyvelhetné a 2018-as győzelmet. (bár persze mindig az anyázik a leghangosabban a mocsok miatt, aki a sarokra szaratja a kutyáját, és semmit sem az utcai szemetesbe dob)
több mint 8 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 942 — Steelers fan
Semmi gond, most legalább láthatjuk hogy a kulturált nyugat hogy oldja meg ezt a problémát. Kíváncsian várom a tanítást. 😊
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
Akkor végülis ki a király?



több mint 8 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
 web.de/magazine/politik/fluechtlingskrise-in-europa/medien-deutschland-bayern-grenzkontrollen-einfuehren-30914062
"A szövetségi kormányzat módosítja az irányvonalát.. A menekültek korlátlan beutazásának vége. A schengeni egyezményt átmenetileg hatályon kívül helyezik. Közben Németország és Ausztria között állnak a vonatok."
Na Merkel mama itt az idő bocsánatot kérni. És úgy nagyjából az egész nyugati sajtónak. Faymann kezdheti Angit fasisztázni.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 8 éve
cartman023 Indianapolis Colts 742
 hvg.hu/vilag/20150913_Ideiglenesen_felfuggeszti_Schengent_Nemet


"Az intézkedés "súlypontja" a német-osztrák határ, célja pedig a Németországba igyekvő emberek "áradatának korlátozása", és a beutazás rendezett keretek közé szorítása."

Hehe. Visszanyalt a fagyi.
több mint 8 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 647 — Egyéb témák lakó
(parttalan vitákat megelőzve, csak kiegészítésnek szántam más közelítési szempontot is felvetve, nem pedig dicsőítő szándékkal )
ozibozi
Alapvetően azt is tudom, hogy mindennek ára van. A putyini Oroszország demokrácia deficitben fizeti meg ezt az árat. De (mert mindig van de) a konszolidált Oroszország korántsem a jövőjét építi, hanem a jelenlét akarja stabilizálni. Nem állítom, hogy nem jobb ország most, mint 2000-ben volt (hazudnék, ha ezt mondanám), de hogy nem lesz jobb 2025-ben mint most, az állítom. Oroszország addig tud meghatározó maradni, amíg az olaj világpiaci ára ennél a szintnél nem süllyed lejjebb, tulajdonképpen amíg a status quo jó az OPEC-nek, az amcsiknak és a norvégoknak (akinek egyébként a mostani ár már alacsony).

Ezt az állapotot úgy lehetne áthidalni, ha magas hozzáadott értékű ipar is fejlődne, de egyelőre ez nem úgy tűnik, hogy sikerül nekik, és ha ilyen ütemben utálják ki az értelmiséget: nem is fog.

Az a baj az oroszoknál, hogy a legfőbb erény (a középosztálynál is) a lojalitás, nem a képességek. Ezt kicsiben ugye látjuk itthon is, és tudjuk az eredményét itthon is...

Egyébként korrekt amit írtál, a mai Oroszország múltja és jelene tényleg így néz ki, én csak arra akartam utalni, hogy a jövője nem lesz jobb, ha minden így marad. És persze arra, hogy valaki akinek soha semmi nem tetszik, itt bőven fog olyat találni, mivel szvsz a retorika azért erősebb, mint a valódi teljesítmény (azért a GPD per capita nem hazudik...).

(Amadeus: most gyakorlatilag hotel-étterem-tanácskozás-étterem-hotel volt két napig, ha megyek legközelebb, akkor azt ígérték hogy több mindent megmutatnak, annyira rohantunk, hogy most pontosan a hotel nevén kívül semmire nem emlékszem. Arra is csak azért, mert én fizettem a szállást 😊 )

több mint 8 éve
ozibozi New York Giants 15 563
A putyini út szvsz egy átlag orosz számára korántsem csupán az amit itt nagyjából tényszerűen felsoroltál. Néhány apróság kimaradt ami árnyalja a képet:

1.1988-2000 között a komszomolisták(Pl Hodorkovszkij) és az oroszok által csak 'zsidóknak' vagy újgazdagoknak nevezett csoport (Berezovszkij,Abramovic stb.csak az ismertebbeket említve) kirabolta (privatizálta) a megmaradt országot hivatalos leplezetlen állami segítséggel. pl. 10 év alatt a világ leggazdagabb 100 emberéből kb 15 lett orosz ő szerintük zsidó , aki hordta ki az állami vagyont.(nem én zsidózok, csupán a köznyelvi használat miatt idézem)

2.Ezalatt a 10 év alatt elvesztette az ország minden politikai súlyát, semmilyen világpolitikai döntésbe nem szólhatott bele, ott rúgtak bele ahol csak lehetett, megalázták valóságban valóban nem létező birodalmi státuszában, semmilyen megállapodást nem tartottak be vele szemben. (a legismertebb a Gorbi-Bush találkozón megtörtént a német egyesítés jóváhagyása a NATO további bővítésének kérdése, amit mint tudjuk azonnal felrúgtak miután kiderült milyen vezetése lett a meggyengült országnak)
3. 1998-ra gyakorlatilag csődbe vitték az országot. Az átlag orosz emberek másodszor kerültek magyar fejjel felfoghatatlan szituációba. Sokan elvesztették mindenüket. Nem volt folyamatos nyugdíj kifizetés, állami bér, nem működött a közigazgatás, az adóhivatal, az egészségügy, semmi sem, elképesztő korrupció ahol gyakorlatilag oligarhák, "újgazdagok" magánhadseregekkel irányították az országot. (A mai Ukrajnát lehetne párhuzamba állítani a könnyebb érthetőség kedvéért.)

1. / 3.
2000 óta van egy így-úgy, de működő ország, ahol letörte az oligarhák szarvát aki nem állt be a sorba megtanulta , Berezovszkij, Hodorkovszkij stb, kialakította a "nemzeti burzsoáziát" akiknek országon belül is kötelező befektetni. Kialakult a középosztály, valódi fizetőképes vásárlók hogy milyen számottevően azt mindenki megtapasztalhatta, aki volt pl üdülő helyen külföldön, vagy akárcsak Hévízen, mert ott általában nem az oligarhákkal futott össze.) Működik az ország, nem csak Moszva, de Leningrád, Szamara, Kazany, Ny.Novgorod, Jekatyerinburg, stb mind folyamatos fejlődésben. A vidék pont úgy kullog ahogy a világ többi fejlődő/nem jóléti táján.15 év fejlődésről beszélünk, százéves hátrányból indulva
2.Megkerülhetetlen politikai tényező lett az ország a világ bármely pontján felmerülő konfliktus kapcsán.


Nem állítom hogy mindenben követendő, demokratikus példaképként vezeti a világ legnagyobb országát, de 15 év alatt visszaadta az oroszok önbecsülését, ráadásul egy szerintemélhető országot teremtett. Az orosz ember pedig nem a statisztika, és számok után ítél, hanem a büszkesége és a hasa alapján, ami 15 év alatt igencsak pozitívan változott. Ezért cserébe "egy kis autoriter demokrácia nyirbáló" államvezetés.

(parttalan vitákat megelőzve, csak kiegészítésnek szántam más közelítési szempontot is felvetve, nem pedig dicsőítő szándékkal )
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
Nem kell, de sok érdem sincs felvállalni egy ilyen ostobaságot, pláne ha ennyire nyilvánvaló.
Attól meg, hogy valaki következetesen hülye, még hülye marad.
Azon meg sok tisztelnivaló nincs.
Sobri
Ahogy írtam, és úgy is gondolom, hogy a legtöbb szalonnáci, házifasiszta kikéri magának, amikor lefasisztázzák, Dub legalább nem. Ez is relatív, mint minden.

Ha mostani, létező példát akarok mondani, talán a Putyin-féle Oroszország jó kiindulási alap, az ilyen káros elemek kezelésére.
Dub
Uhhh, a kedvencem, minden mai kirekesztő álma, egy Putyin-féle féldiktatúra! Na lássuk, hogy mennyire jó is az:

Ha nincs kedvetek végig olvasni, akkor tl:dr: ott is utálnátok élni, mert ugyanúgy egy szűk elit tart kézben mindent, és azon kívül hogy jól hangzik Putyin mélységesen szarik az átlag orosz emberekre.

Nézzük csak, mennyire sikeres az orosz politika, próbáltam kissé szubjektív, de mindenképp objektív pontokat felvázolni. Haladunk a mikroszinttől a nagy kép felé.

1. Ha jól veszem ki, akkor az siker lenne, ha minden deviáns börtönben lenne. Hát ez nem igaz. A botrányos (egyébként tényleg roppant gagyi) Pussy Riot pár hete itt Bp-en roadshowozott, de egyébként Moszkvában élnek, szóval mivel úgy vettem észre, hogy a kirekesztőnek egy példa elég, a szóval nem állok neki linkelgetni orosz ellenzéki oldalakat (főleg hogy az orosz tudásom kicsit megkopott az elmúlt 5 évben, mióta nem olvasok rendszeresen, és kicsit lassú lenne 😊 )

2. Akkor legalább az elvándorlókban, emigrálókban biztos van öröm. Hát ez sem nyert. Akik elmentek azok az értelmiségiek, tudósok, pedig az oroszok híresen hazafiak ebben a kérdésben (lásd Grigori Perelman életét). Mi maradt helyette? A Petrik-féle csalók, áltudományos barmok. Putyin köztudottan nagy híve a féltudományoknak, némi okkultizmust is rebesgetnek róla, de ezt ugye sehol nem erősítette meg senki. Ezen kívül elment egy csomó művész, zenész, jópár egyébként sikeres üzletember, informatikai zsenik stb. Szóval ez sem jó.

3. Akkor biztos a gazdaság. Hát nem. Kína még elfinanszírozza őket egy ideig, de kérdés hogy meddig. Az orosz gazdaság 85%-ban a nyersanyag áraktól függ, és ez így is marad, amíg Putyin elüldözi azokat, akik ezen változtathatnának. Az orosz gazdaság a 10. legnagyobb a világon, megelőzi a gyakorlatilag csődben lévő Olaszország, a talán még korruptabb Brazília, és a némat gazdaság felét sem éri el a nominál GDP. Per fő, vásárlói paritáson mérve, még mi magyarok is megelőzzük őket, de hogy vicces legyen, még a tényleg csődben lévő görögök is. Szóval az orosz gazdaság gyenge, vagy legalábbis sokkal gyengébb, mint aminek mutatni szeretné magát és országát Putyin.

4. Akkor majd a katonai hatalom. Ez olyan so-so, itt az a kérdés hogy mi számít győzelemnek. Ugyan GDP arányosan többet költenek a hadseregre, mint az USA, nominálisan is top3-ban vannak, de igazán komoly eredményt az elmúlt 15 évből nem tud felhozni sikerek tekintetében az orosz hadsereg. Nagy nehezen megfékezték a csecsen válságot, de igazán komolyan nem tudtak beleszólni a közel-keleti helyzetbe, az ukrán háborút mondhatjuk hogy kihozták döntetlenre, de ugye a keménykedésért nagyon komoly árat fizettek, az OPEC megmutatta, hogy mennyire sérülékeny is az orosz gazdaság. Ami egyértelmű előny, hogy Putyin népszerűsége az egekben van, minden nehézség ellenére, mert az oroszok szeretik azt hinni, hogy világhatalom.

5. Valami csak van? Igen: Moszkva. Kb. két hónapja voltam, üzleti ügyben (most azt hagyjuk, hogy nem lesz belőle semmi az orosz fél miatt, meg azt is hogy mennyire rohadt bonyolult volt a vízumkérelmem, pedig vinni akartam, nem hozni). Moszkva csodálatos. Tiszta az egész belváros, minden patent. Azt most hagyjuk, hogy a legolcsóbb kávé átszámolva 1200-1500 Ft (vannak olcsóbb helyek 800 Ft körül), meg azt is, hogy semmi nincs kiírva emberi nyelven (és hiába értem a betűket, az agyam már nem fordítja át szavakká 😊 ), szóval a tolmácsom nélkül enni sem tudtam volna, mert a kaják nevét sem értettem. Szóval Moszkva szép. (Voltam ár környező városban, megnézni pár üzemet, na azok nem szépek).

Szóval alapvetően nem, nem vezet sehova a putyini Oroszország.
Gyurma
5,Gyurma, Kuzhminkin voltál kint?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 647 — Egyéb témák lakó
Nem kell, de sok érdem sincs felvállalni egy ilyen ostobaságot, pláne ha ennyire nyilvánvaló.
Attól meg, hogy valaki következetesen hülye, még hülye marad.
Azon meg sok tisztelnivaló nincs.
Sobri
Ahogy írtam, és úgy is gondolom, hogy a legtöbb szalonnáci, házifasiszta kikéri magának, amikor lefasisztázzák, Dub legalább nem. Ez is relatív, mint minden.

Ha mostani, létező példát akarok mondani, talán a Putyin-féle Oroszország jó kiindulási alap, az ilyen káros elemek kezelésére.
Dub
Uhhh, a kedvencem, minden mai kirekesztő álma, egy Putyin-féle féldiktatúra! Na lássuk, hogy mennyire jó is az:

Ha nincs kedvetek végig olvasni, akkor tl:dr: ott is utálnátok élni, mert ugyanúgy egy szűk elit tart kézben mindent, és azon kívül hogy jól hangzik Putyin mélységesen szarik az átlag orosz emberekre.

Nézzük csak, mennyire sikeres az orosz politika, próbáltam kissé szubjektív, de mindenképp objektív pontokat felvázolni. Haladunk a mikroszinttől a nagy kép felé.

1. Ha jól veszem ki, akkor az siker lenne, ha minden deviáns börtönben lenne. Hát ez nem igaz. A botrányos (egyébként tényleg roppant gagyi) Pussy Riot pár hete itt Bp-en roadshowozott, de egyébként Moszkvában élnek, szóval mivel úgy vettem észre, hogy a kirekesztőnek egy példa elég, a szóval nem állok neki linkelgetni orosz ellenzéki oldalakat (főleg hogy az orosz tudásom kicsit megkopott az elmúlt 5 évben, mióta nem olvasok rendszeresen, és kicsit lassú lenne 😊 )

2. Akkor legalább az elvándorlókban, emigrálókban biztos van öröm. Hát ez sem nyert. Akik elmentek azok az értelmiségiek, tudósok, pedig az oroszok híresen hazafiak ebben a kérdésben (lásd Grigori Perelman életét). Mi maradt helyette? A Petrik-féle csalók, áltudományos barmok. Putyin köztudottan nagy híve a féltudományoknak, némi okkultizmust is rebesgetnek róla, de ezt ugye sehol nem erősítette meg senki. Ezen kívül elment egy csomó művész, zenész, jópár egyébként sikeres üzletember, informatikai zsenik stb. Szóval ez sem jó.

3. Akkor biztos a gazdaság. Hát nem. Kína még elfinanszírozza őket egy ideig, de kérdés hogy meddig. Az orosz gazdaság 85%-ban a nyersanyag áraktól függ, és ez így is marad, amíg Putyin elüldözi azokat, akik ezen változtathatnának. Az orosz gazdaság a 10. legnagyobb a világon, megelőzi a gyakorlatilag csődben lévő Olaszország, a talán még korruptabb Brazília, és a némat gazdaság felét sem éri el a nominál GDP. Per fő, vásárlói paritáson mérve, még mi magyarok is megelőzzük őket, de hogy vicces legyen, még a tényleg csődben lévő görögök is. Szóval az orosz gazdaság gyenge, vagy legalábbis sokkal gyengébb, mint aminek mutatni szeretné magát és országát Putyin.

4. Akkor majd a katonai hatalom. Ez olyan so-so, itt az a kérdés hogy mi számít győzelemnek. Ugyan GDP arányosan többet költenek a hadseregre, mint az USA, nominálisan is top3-ban vannak, de igazán komoly eredményt az elmúlt 15 évből nem tud felhozni sikerek tekintetében az orosz hadsereg. Nagy nehezen megfékezték a csecsen válságot, de igazán komolyan nem tudtak beleszólni a közel-keleti helyzetbe, az ukrán háborút mondhatjuk hogy kihozták döntetlenre, de ugye a keménykedésért nagyon komoly árat fizettek, az OPEC megmutatta, hogy mennyire sérülékeny is az orosz gazdaság. Ami egyértelmű előny, hogy Putyin népszerűsége az egekben van, minden nehézség ellenére, mert az oroszok szeretik azt hinni, hogy világhatalom.

5. Valami csak van? Igen: Moszkva. Kb. két hónapja voltam, üzleti ügyben (most azt hagyjuk, hogy nem lesz belőle semmi az orosz fél miatt, meg azt is hogy mennyire rohadt bonyolult volt a vízumkérelmem, pedig vinni akartam, nem hozni). Moszkva csodálatos. Tiszta az egész belváros, minden patent. Azt most hagyjuk, hogy a legolcsóbb kávé átszámolva 1200-1500 Ft (vannak olcsóbb helyek 800 Ft körül), meg azt is, hogy semmi nincs kiírva emberi nyelven (és hiába értem a betűket, az agyam már nem fordítja át szavakká 😊 ), szóval a tolmácsom nélkül enni sem tudtam volna, mert a kaják nevét sem értettem. Szóval Moszkva szép. (Voltam ár környező városban, megnézni pár üzemet, na azok nem szépek).

Szóval alapvetően nem, nem vezet sehova a putyini Oroszország.

több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
 tablet.hvg.hu/itthon/20150913_Az_LMP_nyomkovetot_tenne_a_menekultekre

Schiffi bazmeg...

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 117 — capitaine du château de Vienne 1487
Ritka jelenség a millenarizmus manapság, a kiválasztottság tudata, a feltétlen jövőbe megelőlegezett hit. Hogy én is benneleszek a nagy MI-ben. Sha nem akkor megszívtuk, mint a lemmingek, mindenki a tengerbe vész? Még aszondanám so-so, ha egész mozgatórugója nem a zsigeri gyűlölet lenne. Mer egy millenaristát a fény vezeti, be a paradicsomba, Jézus viszi a népét. Vagy Allah. Tehát a kedves millenarista sosem lehet boldog majd, ha nem verheti le másokon, a tévutat, ha nem élheti ki a szabadoneresztett kisebbségi komplexusát, inkább visszafordul a paradicsom kapujából egy vizilókorbáccsal? Tehát nem elég a nekünk jó? De a másnak legyen jó rossz? Tudod min bukik meg mindig a millenarizmus? Azon, hogy az eljövetelnek belátható időn belül kell lennie, mer ha mindig csak kitolják a dátumot, akkor a hívek ecsüggednek, ekóborolnak? Tehát mikor köszönt be a terrorfasiszta európa? 2020? Vagy később? A másik mikor nem sikerül bekerülni a mi-be, mongyuk elhasalsz a DNS teszten mer hatodíziglen dzsipo vagy. CCCC s ijenkor jön a fótozás meg barkácsolás, mer mint általában a bijológia totál empirikus tudomány, szarik a vezérelvekre. Ajánlott a Jared Diamond, aki tudományos alapon pontról pontra cáfolta meg a fasiszta ideológia áltudományos alapelveit. Nem, inkább mi vagyunk a lovagok, akik aszondják ekijeki ekijeki fapang!

További kellemes vasárnapi fasizálódást.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
Azt, hogy kettőnk közül melyik a szerencsétlenebb ne firtassuk, lehet hogy meglepődnél. Nem is reagálnék a személyeskedésedre, csak annyit hogy azért a bőröndöt tartsd előkészítve, mert ha egyszer visszaleng az inga, akkor neked meg a hozzád hasonlóknak gyorsan kell majd pakolni (és akkor nektek még a rosszlanyok.hu sem fog megmaradni, mert legkisebb problémád is nagyobb lesz annál, hogy ilyesmivel foglalkozz).
Dub
Ha tudnád mit jelent az opportunista, és sejtenéd miként működik a politika (és mögötte a gazdaság), akkor azt is tudnád, hogy az az inga, amire te gondolsz nem tud visszalengeni. De ha arra gondolsz, hogy a következő választások (2018, 2022) valamelyikét a Jobbik nyeri, az se azért lesz, hogy nektek jobb legyen, hanem pusztán azért, mert mi meglátjuk benne a profitot.

Miért, mi lesz, ha hatalomra sikerül (ne adja az isten) kerülnötök?
Amadeus91
Majd teszünk róla, hogy az ilyen káros, felforgató elemek ne érezzék olyan jól magukat itt.
Dub
Ebben speciel igazad van, csak megint nem jók a névmások.
Majd mi teszünk róla, és majd mi eldöntjük, hogy ki a káros, felforgató elem. És ti valóban nem fogjátok olyan jól érezni magatokat itt.

Azt hiszem nem ismered a helyzetet jól szemléltető opportunista alapviccet:
Két hajléktalan ül egy-egy táblával a katolikus templom előtti lépcsőn. A lentebb lévő ember kezében lévő a táblán ez áll:
"Zsidó hajléktalan vagyok, éhezek, szánjanak meg egy kis alamizsnával!"
A fölötte ülőén pedig:
"Katolikus hajléktalan vagyok, éhezek, szánjanak meg egy kis alamizsnával!"
Jönnek mennek az emberek, rengetegen adnak pénzt a katolikusnak és a zsidóra mindenki megvetően néz, mire az egyik ember oda megy a zsidóhoz és ezt mondja:
- Ne haragudjon uram, de ön hogy gondolja, hogy katolikus templom előtt zsidóként kéreget... Én a maga helyében máshol próbálkoznék...
Majd feldúltan odébbáll.
Mire a hajléktalan odafordul a másikhoz mosolyogva:
- Hallod Kohn, ez akar kioktatni minket a bizniszről?!

több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Miért, mi lesz, ha hatalomra sikerül (ne adja az isten) kerülnötök?
Amadeus91
Majd teszünk róla, hogy az ilyen káros, felforgató elemek ne érezzék olyan jól magukat itt. Ha jól tudom, az úriember a média területén érdekelt, ja hát az ő munkájára nem lesz a jövőben szükség, mert takarodhat el az összes szennyet árasztó médium, élen a retek klubbal meg a tv2-vel. Ha ez nem lenne elég, vannak még ötletek a tarsolyban. Ízléstelen, felháborító buzi-vonulást szervezel? Semmi probléma, majd valami jó kis átnevelő jellegű börtönben lesz 2-3 éved gondolkodni, a vonulást meg természetesen nem fogja engedélyezni a rendőrség. Gyalázod a magyarságot? Dettó. Kötelező sorkatonaságot, azonnal vissza. Az kiváló hely a nevelésre, egyébként is militáns, hazafias jellegű társadalom lenne a hosszú távú cél. Ehhez mindjárt lehet az oktatást is kapcsolni, cserkészmozgalmakat erősíteni, már egészen kisgyermekkortól kezdődően. A legfontosabb, hogy már egészen kiskortól, hazafias nevelést kapjanak a nebulók. Nincs túl sok új a nap alatt, elő lehet venni a Horthy-korszak oktatási szellemiségét, kicsit le kell porolni és kész. Nem kell feltétlen népirtást rendezni ahhoz, hogy bizonyos elemek rájöjjenek, hogy talán egy másik országban, lehetőleg innen jó távol szerencsésebb lenne új életet kezdeni. Ha mostani, létező példát akarok mondani, talán a Putyin-féle Oroszország jó kiindulási alap, az ilyen káros elemek kezelésére.

Dub
Bazmeg, te olyan hülye vagy, ha tudnád, hogy forog a föld, kapaszkodnál...
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 442 — The Mathematician
Az pedig valóban nem érdekel, hogy tisztelsz-e, nem a ti tiszteletetekre vágyom, noha ennek ellenére én személy szerint igyekszem tiszteletbe tartani még az ellenségeimet is, hasznos tud lenni.
Dub
Akik nem értenek egyet veled, neadjisten még szóvá is teszik az már az ellenség kategória?
Azt hiszem értem már a hitleres megjegyzésedet...
kittli
Miért talán ma nem így megy?
cartman023
az ember szeretné azt hinni hogy egy demokratikus eu tagállamban nem

más kérdés hogy de

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
cartman023 Indianapolis Colts 742
Az pedig valóban nem érdekel, hogy tisztelsz-e, nem a ti tiszteletetekre vágyom, noha ennek ellenére én személy szerint igyekszem tiszteletbe tartani még az ellenségeimet is, hasznos tud lenni.
Dub
Akik nem értenek egyet veled, neadjisten még szóvá is teszik az már az ellenség kategória?
Azt hiszem értem már a hitleres megjegyzésedet...
kittli
Miért talán ma nem így megy?
több mint 8 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 090 — Steelers fan
Az pedig valóban nem érdekel, hogy tisztelsz-e, nem a ti tiszteletetekre vágyom, noha ennek ellenére én személy szerint igyekszem tiszteletbe tartani még az ellenségeimet is, hasznos tud lenni.
Dub
Akik nem értenek egyet veled, neadjisten még szóvá is teszik az már az ellenség kategória?
Azt hiszem értem már a hitleres megjegyzésedet...
több mint 8 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
Bár tudom, téged nem érdekel, de innentől az ostobaság égető billogját soha nem mosod le magadról. Őszintén felfordul a gyomrom, hogy képes valaki a 21.században így gondolkodni, és az elnyomást vágyni. Undorító, ahogy leplezetlenül, gátlástalanul magasztalod az összes olyan rendszert/rendszert megalkotó közveszélyes pszichopatát, akik üldöztek mindent, ami nem illett az ő kis világképükbe. Tudod, ezért szép a jelenlegi Európa: gondolhatsz ilyeneket, a rendszer a gondolatokat nem kriminalizálja, nem fog ezért börtönbe zárni, és ez így van jól.

Mesélek egy sztorit a melegekről, ha már érintetted őket megint, és gondolom, hogy ebben a témában is zéró személyes tapasztalaton alapszanak a gondolataid.
Egyik nap ültünk a campuson, odaült hozzánk az egyik óránkról egy csaj, akit látásból ugyan ismertünk, de alig beszélt valakivel, kicsit zárkózottnak tűnt, én se kerestem a társaságát, mert nem az esetem(😀). Leült, köszönt: "Sziasztok, xy vagyok, leszbikus". Tudod, mi volt? Leszarta mindenki, ugyanúgy lehetett vele beszélni, mint bárki mással, azzal a kivétellel, hogy amikor leszboszi és 13-as poénokat sütöttem el, nevetett. Nyíltan vállalta azt, hogy meleg, de nem ez a legszebb, hanem, hogy ő érdekes módon nem volt tele frusztrációval, sem gyűlölettel. Úgy mesélt a barátnőjéről, mint a világ legtermészetesebb dolgáról; boldog volt, és a végtelenségig nyitott, kedves. A maga teljességében élte át a szeretni és szeretve lenni érzését, ami nagyon kevés embernek adatik meg.

Ha neked inkább az a vonzó, hogy minden különbséget el kell tüntetni, mert az bomlasztó, szíved joga, de ne várd, hogy ezért bárki tiszteljen.

Igen, egy néger, buzi, zsidó vagyok.
dankodavid
Tudod mi a meleg? A reggeli forró tea, meg nyáron ha erősen süt a nap. Amit te itt leírtál, az már önmagában beteges gondolkodásmód. Miért kell a köszönés mellé hozzátenni egyből, hogy leszbikus vagyok? Kit érdekel, ki kiváncsi rá? Szerintem beteg elmére vall, aki egy bemutatkozást is már eleve így indít. Lehet mindenféle ideológiát gyártani köré, de ez abnormális, nem véletlenül nem tud két azonos nemű ember utódot nemzeni. Ezt nevezhetjük isteni vagy természeti törvénynek, kinek hogy tetszik, de a tény még tény marad. Hiába próbálnak mindenféle ideológiát gyártani hozzá a Sobri Jóska félék, nem változtat a dolgon.

Örülök, hogy tetszik neked a jelenlegi Európa, azért nagyon hosszútávra ne rendezkedj erre be, mert a gyerekeid vagy max az unokáid már nem ilyen formában fogják jó eséllyel élvezni. Legalábbis ha így megy tovább minden. Majd ha végleg túlszaporodják a muszlimok Európát, akkor majd megismerkedhetsz az igazi elnyomással, ahhoz képest az én elképzeléseim sehol nincsenek. Nekem egyébként a legjobban az ilyen "opportunistáktól" fordul fel a gyomrom, illetve ettől a szemlélettől, hogy odáig jut az ember az önzőségben, hogy már a saját fajtájának a fennmaradása sem érdekli. Megkérdőjelezni még a természet törvényeit is, mindenféle ideológiákat gyártani köré az megy. A saját kis önmaga érdekénél nem tud egy magasabb célt kitűzni, önmagán kívül nem érdekli semmi és senki, nem érdekli hogy az evilági létből való esetleges távozása után kit és mit hagy maga után. Amíg nyugodtan zabálhat, meg igénybe vehet bizonyos szolgáltatásokat pénzért, addig semmi más nem érdekli. Ezt a viselkedést még állatiasnak sem tudnám nevezni, hiszen még azok is igyekeznek legalább arról gondoskodni, hogy a fajtájuk fennmaradjon. Ez nem normális gondolkodásmód, ez deviancia. A sokszínűség nem egyenlő a beteges, természetellenes, deviáns viselkedések propagálásával. Az pedig valóban nem érdekel, hogy tisztelsz-e, nem a ti tiszteletetekre vágyom, noha ennek ellenére én személy szerint igyekszem tiszteletbe tartani még az ellenségeimet is, hasznos tud lenni.

Szerkesztette: Dub
több mint 8 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 172
Miért, mi lesz, ha hatalomra sikerül (ne adja az isten) kerülnötök?
Amadeus91
Dub
Bár tudom, téged nem érdekel, de innentől az ostobaság égető billogját soha nem mosod le magadról. Őszintén felfordul a gyomrom, hogy képes valaki a 21.században így gondolkodni, és az elnyomást vágyni. Undorító, ahogy leplezetlenül, gátlástalanul magasztalod az összes olyan rendszert/rendszert megalkotó közveszélyes pszichopatát, akik üldöztek mindent, ami nem illett az ő kis világképükbe. Tudod, ezért szép a jelenlegi Európa: gondolhatsz ilyeneket, a rendszer a gondolatokat nem kriminalizálja, nem fog ezért börtönbe zárni, és ez így van jól.

Mesélek egy sztorit a melegekről, ha már érintetted őket megint, és gondolom, hogy ebben a témában is zéró személyes tapasztalaton alapszanak a gondolataid.
Egyik nap ültünk a campuson, odaült hozzánk az egyik óránkról egy csaj, akit látásból ugyan ismertünk, de alig beszélt valakivel, kicsit zárkózottnak tűnt, én se kerestem a társaságát, mert nem az esetem(😀). Leült, köszönt: "Sziasztok, xy vagyok, leszbikus". Tudod, mi volt? Leszarta mindenki, ugyanúgy lehetett vele beszélni, mint bárki mással, azzal a kivétellel, hogy amikor leszboszi és 13-as poénokat sütöttem el, nevetett. Nyíltan vállalta azt, hogy meleg, de nem ez a legszebb, hanem, hogy ő érdekes módon nem volt tele frusztrációval, sem gyűlölettel. Úgy mesélt a barátnőjéről, mint a világ legtermészetesebb dolgáról; boldog volt, és a végtelenségig nyitott, kedves. A maga teljességében élte át a szeretni és szeretve lenni érzését, ami nagyon kevés embernek adatik meg.

Ha neked inkább az a vonzó, hogy minden különbséget el kell tüntetni, mert az bomlasztó, szíved joga, de ne várd, hogy ezért bárki tiszteljen.

Igen, egy néger, buzi, zsidó vagyok.

Pulvis et umbra sumus.
több mint 8 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 047 — Ajmo Vatreni
De hogy melyik osztályban, azt is mi döntjük el - ezt már láthattad is.
Sobri
Ez övön aluli volt te szemét opportunista.

😉
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Na, erre szokják mondani, hogy álmodik a nyomor. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
Miért, mi lesz, ha hatalomra sikerül (ne adja az isten) kerülnötök?
Amadeus91
Majd teszünk róla, hogy az ilyen káros, felforgató elemek ne érezzék olyan jól magukat itt. Ha jól tudom, az úriember a média területén érdekelt, ja hát az ő munkájára nem lesz a jövőben szükség, mert takarodhat el az összes szennyet árasztó médium, élen a retek klubbal meg a tv2-vel. Ha ez nem lenne elég, vannak még ötletek a tarsolyban. Ízléstelen, felháborító buzi-vonulást szervezel? Semmi probléma, majd valami jó kis átnevelő jellegű börtönben lesz 2-3 éved gondolkodni, a vonulást meg természetesen nem fogja engedélyezni a rendőrség. Gyalázod a magyarságot? Dettó. Kötelező sorkatonaságot, azonnal vissza. Az kiváló hely a nevelésre, egyébként is militáns, hazafias jellegű társadalom lenne a hosszú távú cél. Ehhez mindjárt lehet az oktatást is kapcsolni, cserkészmozgalmakat erősíteni, már egészen kisgyermekkortól kezdődően. A legfontosabb, hogy már egészen kiskortól, hazafias nevelést kapjanak a nebulók. Nincs túl sok új a nap alatt, elő lehet venni a Horthy-korszak oktatási szellemiségét, kicsit le kell porolni és kész. Nem kell feltétlen népirtást rendezni ahhoz, hogy bizonyos elemek rájöjjenek, hogy talán egy másik országban, lehetőleg innen jó távol szerencsésebb lenne új életet kezdeni. Ha mostani, létező példát akarok mondani, talán a Putyin-féle Oroszország jó kiindulási alap, az ilyen káros elemek kezelésére.

Szerkesztette: Dub
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
Tegyék, szívük joga, de azt a jogot hagyják már meg nekünk, hogy mi kifélékkel meg mifélékkel szeretnénk megosztani jobb sorsra érdemes kishazánkat.
Dub
Nem, nem hagyjuk meg nektek, szerencsétlen otthonról puffogó, szavazni se járó lúzereknek.
Azt majd mi, akik a demokráciát ténylegesen működtetjük eldöntjük.
Ha érdekel miként, elég csak a híreket követned az elkövetkező években.
(Nektek marad az ostoba üvöltözés, dühöngés, mondjuk egy focimeccsen. De hogy melyik osztályban, azt is mi döntjük el - ezt már láthattad is.)


Én például a Sobri Jóska féle liberálisokat valamilyen szinten tudom tisztelni, még ha nem is szeretem őket.
Dub
Én nem tartom magam liberálisnak, ha már valami kell legyek, akkor az az opportunista vagy a pragmatikus.
És vajmi kevés dolgot tolerálok, de még annál is kevesebbet akarok megváltoztatni, mivel az életemre elenyésző a hatása. A legtöbbet leginkább leszarom, épp ezért tűnik úgy, mintha tolerálnám, de szimplán csak nem érdekel.
Pl. a melegeknek, cigányoknak, menekülteknek összesen az elmúlt 20 év alatt nem volt annyi hatása az életemre, mint egy két héttel ezelötti pénteken elfogyasztott vacsinak, ami kissé megfosatott.



Ő legalább nem csinál úgy, mintha nem az lenne ami. Én ezt tisztelem benne, még ha nagyon nem is értek vele egyet. A legtöbb szalon-náci még akkor is tagadja, és elnevezi magát hungaristának, meg ilyenek. Nem, aki fasiszta, legyen az, nem kell azt tagadni.
Gyurma
Nem kell, de sok érdem sincs felvállalni egy ilyen ostobaságot, pláne ha ennyire nyilvánvaló.
Attól meg, hogy valaki következetesen hülye, még hülye marad.
Azon meg sok tisztelnivaló nincs.
Sobri
Azt, hogy kettőnk közül melyik a szerencsétlenebb ne firtassuk, lehet hogy meglepődnél. Nem is reagálnék a személyeskedésedre, csak annyit hogy azért a bőröndöt tartsd előkészítve, mert ha egyszer visszaleng az inga, akkor neked meg a hozzád hasonlóknak gyorsan kell majd pakolni (és akkor nektek még a rosszlanyok.hu sem fog megmaradni, mert legkisebb problémád is nagyobb lesz annál, hogy ilyesmivel foglalkozz).
Dub
Miért, mi lesz, ha hatalomra sikerül (ne adja az isten) kerülnötök?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
Tegyék, szívük joga, de azt a jogot hagyják már meg nekünk, hogy mi kifélékkel meg mifélékkel szeretnénk megosztani jobb sorsra érdemes kishazánkat.
Dub
Nem, nem hagyjuk meg nektek, szerencsétlen otthonról puffogó, szavazni se járó lúzereknek.
Azt majd mi, akik a demokráciát ténylegesen működtetjük eldöntjük.
Ha érdekel miként, elég csak a híreket követned az elkövetkező években.
(Nektek marad az ostoba üvöltözés, dühöngés, mondjuk egy focimeccsen. De hogy melyik osztályban, azt is mi döntjük el - ezt már láthattad is.)


Én például a Sobri Jóska féle liberálisokat valamilyen szinten tudom tisztelni, még ha nem is szeretem őket.
Dub
Én nem tartom magam liberálisnak, ha már valami kell legyek, akkor az az opportunista vagy a pragmatikus.
És vajmi kevés dolgot tolerálok, de még annál is kevesebbet akarok megváltoztatni, mivel az életemre elenyésző a hatása. A legtöbbet leginkább leszarom, épp ezért tűnik úgy, mintha tolerálnám, de szimplán csak nem érdekel.
Pl. a melegeknek, cigányoknak, menekülteknek összesen az elmúlt 20 év alatt nem volt annyi hatása az életemre, mint egy két héttel ezelötti pénteken elfogyasztott vacsinak, ami kissé megfosatott.



Ő legalább nem csinál úgy, mintha nem az lenne ami. Én ezt tisztelem benne, még ha nagyon nem is értek vele egyet. A legtöbb szalon-náci még akkor is tagadja, és elnevezi magát hungaristának, meg ilyenek. Nem, aki fasiszta, legyen az, nem kell azt tagadni.
Gyurma
Nem kell, de sok érdem sincs felvállalni egy ilyen ostobaságot, pláne ha ennyire nyilvánvaló.
Attól meg, hogy valaki következetesen hülye, még hülye marad.
Azon meg sok tisztelnivaló nincs.
Sobri
Azt, hogy kettőnk közül melyik a szerencsétlenebb ne firtassuk, lehet hogy meglepődnél. Nem is reagálnék a személyeskedésedre, csak annyit hogy azért a bőröndöt tartsd előkészítve, mert ha egyszer visszaleng az inga, akkor neked meg a hozzád hasonlóknak gyorsan kell majd pakolni (és akkor nektek még a rosszlanyok.hu sem fog megmaradni, mert legkisebb problémád is nagyobb lesz annál, hogy ilyesmivel foglalkozz).
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
Tegyék, szívük joga, de azt a jogot hagyják már meg nekünk, hogy mi kifélékkel meg mifélékkel szeretnénk megosztani jobb sorsra érdemes kishazánkat.
Dub
Nem, nem hagyjuk meg nektek, szerencsétlen otthonról puffogó, szavazni se járó lúzereknek.
Azt majd mi, akik a demokráciát ténylegesen működtetjük eldöntjük.
Ha érdekel miként, elég csak a híreket követned az elkövetkező években.
(Nektek marad az ostoba üvöltözés, dühöngés, mondjuk egy focimeccsen. De hogy melyik osztályban, azt is mi döntjük el - ezt már láthattad is.)


Én például a Sobri Jóska féle liberálisokat valamilyen szinten tudom tisztelni, még ha nem is szeretem őket.
Dub
Én nem tartom magam liberálisnak, ha már valami kell legyek, akkor az az opportunista vagy a pragmatikus.
És vajmi kevés dolgot tolerálok, de még annál is kevesebbet akarok megváltoztatni, mivel az életemre elenyésző a hatása. A legtöbbet leginkább leszarom, épp ezért tűnik úgy, mintha tolerálnám, de szimplán csak nem érdekel.
Pl. a melegeknek, cigányoknak, menekülteknek összesen az elmúlt 20 év alatt nem volt annyi hatása az életemre, mint egy két héttel ezelötti pénteken elfogyasztott vacsinak, ami kissé megfosatott.



Ő legalább nem csinál úgy, mintha nem az lenne ami. Én ezt tisztelem benne, még ha nagyon nem is értek vele egyet. A legtöbb szalon-náci még akkor is tagadja, és elnevezi magát hungaristának, meg ilyenek. Nem, aki fasiszta, legyen az, nem kell azt tagadni.
Gyurma
Nem kell, de sok érdem sincs felvállalni egy ilyen ostobaságot, pláne ha ennyire nyilvánvaló.
Attól meg, hogy valaki következetesen hülye, még hülye marad.
Azon meg sok tisztelnivaló nincs.