Politika

44 feliratkozó

több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
A szerbekről nem kell kiokosítanod, a 90-es évek elején amikor legzűrösebb volt a helyzet, én pont akkor voltam katona, a 31.sz Kapos Harcászati Repülőezrednél amelynek a déli határ (légtér) biztosítása volt a feladata. Nem másoktól hallottam a hajmeresztő sztorikat, hanem ott voltam.
Jan
Noszlopy Gáspár Vezetésbiztosító Zászlóalj, Kaposvár. 😉
Szolgálatban, amikor a szerb gép átlibbent Barcsnál.
Azonnal eligazítás az ÜTI-nél, a hadnagyom meg nem hitte el, hogy a "hazát támadják", amikor jelentettem neki, hogy mi volt lent. Szórakozzak a ... majd visszament iszogatni. 😊

több mint 8 éve
Blaise 2 113 — Fuck "Continuity"!
"A hazát támadják", Te jó ég, ezt komolyan is gondolod?!
Klaci79
A helyzet az, hogy nincs messze a valóságtól. Csak amíg mi ha vízágyúval oszlatunk addig mi vagyunk a f-szok a szerbek szerint akiknek ugye ott indul a történet, hogy ezt nem lenne szabad engedniük, míg a világ más részén ha valaki kövekkel dobálja a határt és rá Merkavákkal válaszolnak akkor hát puff ez van.

Én sajnálom szerencsétleneket, hogy így jártak és ilyen embertelen állapotokba kerültek, de azt hiszem köszönöm a lehetőséget, de a számlát nem én fizetném meg és ezt kellene Európának válaszolnia. Ott vannak a gazdag rokonok ahol nem kell patáliát csinálni a csador beitltása miatt, lehet nyugodtan imádkozni meg minden más az itteni szokástól elütő "tradícióknak" hódolni. Ha Rómában jársz viselkedj ugye... persze nyilván egyszerűbb a semmire felvenni a segélyt
Nekünk is megvannak a gondjaink bajaink és nem kellene másokét is a nyakunkéba venni főleg ha nem mi okoztuk azokat (khmmm... USA)
több mint 8 éve
NB2 New England Patriots 22 124 — nabege2@yahoo.com
Ez hülyeség. Egy Újpest-Fradi vagy egy Magyar-Román meccs napján többen, és jobban felfegyverkezve támadják a rendőröket mint ez a pár felheccelt csóringer.

A szerbekről nem kell kiokosítanod, a 90-es évek elején amikor legzűrösebb volt a helyzet, én pont akkor voltam katona, a 31.sz Kapos Harcászati Repülőezrednél amelynek a déli határ (légtér) biztosítása volt a feladata. Nem másoktól hallottam a hajmeresztő sztorikat, hanem ott voltam.
Jan
Csak akkor a támadó fél is Mo területén van. Hidd el ha ezek is Pest belvárosában lennének 10 perc alatt lerendeznék őket, csak itt baromi kényes ügy, hogy Szerbia területéről dobálják őket kövekkel. Majd 20 rendőr megsérült, szóval annyira azért nem egyszerű a helyzet. Mondjuk a zsidók ilyenkor sem szórakoznak és megoldják a dolgot 😊
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Jézus Mária!!! Itt konkrétan a hazát támadják!NB2
Banyek! Tiszta szerencse, hogy ott a határ mentén nem épült Planetárium, különben igazán nagy sz....erben lennénk, pillanatok alatt tönkre alahakbározná az ellenség az épületet. 😀

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
ozibozi New York Giants 15 563
végre nyugodtan lehet Budapesten is részegen vezetni, verekedni, betörni stb pár hétig, mert az összes rendőrke lent van a határoknál...hajrá ! 😊

Szerkesztette: ozibozi
több mint 8 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 942 — Steelers fan
Az nem a mi dolgunk, hogy a szerbek mit csinálnak. Ők Szerbiában azt csinálnak amit akarnak, és a magyar rendőrségnek a világon semmi köze hozzá.

Ha Mo.-ra jössz, be kell tartanod a törvényeinket. Rémlik valami ilyesmi?

Ezek után bátorkodom megjegyezni, hogy a magyar rendőrség nem tartotta be sem a hazai sem a nemzetközi előírásokat...
Jan
Jézus Mária!!! Itt konkrétan a hazát támadják! A szerbek megjegyzem a 90-es évek elején nem egyszer kóricáltak magyar területeken.
...
NB2
Ez hülyeség. Egy Újpest-Fradi vagy egy Magyar-Román meccs napján többen, és jobban felfegyverkezve támadják a rendőröket mint ez a pár felheccelt csóringer.

A szerbekről nem kell kiokosítanod, a 90-es évek elején amikor legzűrösebb volt a helyzet, én pont akkor voltam katona, a 31.sz Kapos Harcászati Repülőezrednél amelynek a déli határ (légtér) biztosítása volt a feladata. Nem másoktól hallottam a hajmeresztő sztorikat, hanem ott voltam.
több mint 8 éve
JéBé Green Bay Packers 6 654
Gyáva féreg az összes ilyen. Lehet keménykedni, dobálni meg allahu akhbarozni otthon is, van is most elég jó kereslet rá, még választhatnak is pár milícia közül. Csak lehet hogy nem vízágyuzni fognak, meg lehet nem lát el a mentő 2 percen belül.

Szerkesztette: JéBé
több mint 8 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 372
Értem én hogy megvédjük Schengent meg mittudomén, de az ugye világos, hogy amikor a magyar rendőrség át vízágyúzik szerb területre, az mindenféle nemzetközi joggal ellentétes?
Jan
Igen. És ilyenkor a szerb rendfenntartók hol vannak? Ha rendet tartanának a saját országukban, akkor talán elkerülhető lenne ez.
xrace77
Az nem a mi dolgunk, hogy a szerbek mit csinálnak. Ők Szerbiában azt csinálnak amit akarnak, és a magyar rendőrségnek a világon semmi köze hozzá.

Ha Mo.-ra jössz, be kell tartanod a törvényeinket. Rémlik valami ilyesmi?

Ezek után bátorkodom megjegyezni, hogy a magyar rendőrség nem tartotta be sem a hazai sem a nemzetközi előírásokat...
Jan
Jézus Mária!!! Itt konkrétan a hazát támadják! A szerbek megjegyzem a 90-es évek elején nem egyszer kóricáltak magyar területeken. Itt egyértelműen a szerbeknek kéne lépni a magyar védekező stratégiát követnek. Hidd el meg tudnák oldani a szitut 5 perc alatt, csak ugye akkor megsértenénk Szerbia szuveneritását. Rohadt szerbeknek kell lépni, de gyorsan!
NB2
"A hazát támadják", Te jó ég, ezt komolyan is gondolod?!
több mint 8 éve
NB2 New England Patriots 22 124 — nabege2@yahoo.com
Értem én hogy megvédjük Schengent meg mittudomén, de az ugye világos, hogy amikor a magyar rendőrség át vízágyúzik szerb területre, az mindenféle nemzetközi joggal ellentétes?
Jan
Igen. És ilyenkor a szerb rendfenntartók hol vannak? Ha rendet tartanának a saját országukban, akkor talán elkerülhető lenne ez.
xrace77
Az nem a mi dolgunk, hogy a szerbek mit csinálnak. Ők Szerbiában azt csinálnak amit akarnak, és a magyar rendőrségnek a világon semmi köze hozzá.

Ha Mo.-ra jössz, be kell tartanod a törvényeinket. Rémlik valami ilyesmi?

Ezek után bátorkodom megjegyezni, hogy a magyar rendőrség nem tartotta be sem a hazai sem a nemzetközi előírásokat...
Jan
Jézus Mária!!! Itt konkrétan a hazát támadják! A szerbek megjegyzem a 90-es évek elején nem egyszer kóricáltak magyar területeken. Itt egyértelműen a szerbeknek kéne lépni a magyar védekező stratégiát követnek. Hidd el meg tudnák oldani a szitut 5 perc alatt, csak ugye akkor megsértenénk Szerbia szuveneritását. Rohadt szerbeknek kell lépni, de gyorsan!
több mint 8 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 117 — capitaine du château de Vienne 1487
Értem én hogy megvédjük Schengent meg mittudomén, de az ugye világos, hogy amikor a magyar rendőrség át vízágyúzik szerb területre, az mindenféle nemzetközi joggal ellentétes?
Jan
Igen. És ilyenkor a szerb rendfenntartók hol vannak? Ha rendet tartanának a saját országukban, akkor talán elkerülhető lenne ez.
xrace77
Az nem a mi dolgunk, hogy a szerbek mit csinálnak. Ők Szerbiában azt csinálnak amit akarnak, és a magyar rendőrségnek a világon semmi köze hozzá.

Ha Mo.-ra jössz, be kell tartanod a törvényeinket. Rémlik valami ilyesmi?

Ezek után bátorkodom megjegyezni, hogy a magyar rendőrség nem tartotta be sem a hazai sem a nemzetközi előírásokat...
Jan
Léccives, mija zelőírás intifáda esetére?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 8 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
Értem én hogy megvédjük Schengent meg mittudomén, de az ugye világos, hogy amikor a magyar rendőrség át vízágyúzik szerb területre, az mindenféle nemzetközi joggal ellentétes?
Jan
Igen. És ilyenkor a szerb rendfenntartók hol vannak? Ha rendet tartanának a saját országukban, akkor talán elkerülhető lenne ez.
xrace77
Az nem a mi dolgunk, hogy a szerbek mit csinálnak. Ők Szerbiában azt csinálnak amit akarnak, és a magyar rendőrségnek a világon semmi köze hozzá.

Ha Mo.-ra jössz, be kell tartanod a törvényeinket. Rémlik valami ilyesmi?

Ezek után bátorkodom megjegyezni, hogy a magyar rendőrség nem tartotta be sem a hazai sem a nemzetközi előírásokat...
Jan
Én csak olyat hallottam mindenhol, hogy már korábban is ütni kellett volna őket. Meg hogy le kellene lőni mindet, aki dobálózik, stb.

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 8 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 942 — Steelers fan
Értem én hogy megvédjük Schengent meg mittudomén, de az ugye világos, hogy amikor a magyar rendőrség át vízágyúzik szerb területre, az mindenféle nemzetközi joggal ellentétes?
Jan
Igen. És ilyenkor a szerb rendfenntartók hol vannak? Ha rendet tartanának a saját országukban, akkor talán elkerülhető lenne ez.
xrace77
Az nem a mi dolgunk, hogy a szerbek mit csinálnak. Ők Szerbiában azt csinálnak amit akarnak, és a magyar rendőrségnek a világon semmi köze hozzá.

Ha Mo.-ra jössz, be kell tartanod a törvényeinket. Rémlik valami ilyesmi?

Ezek után bátorkodom megjegyezni, hogy a magyar rendőrség nem tartotta be sem a hazai sem a nemzetközi előírásokat...
több mint 8 éve
xrace77 Denver Broncos 4 469
Értem én hogy megvédjük Schengent meg mittudomén, de az ugye világos, hogy amikor a magyar rendőrség át vízágyúzik szerb területre, az mindenféle nemzetközi joggal ellentétes?
Jan
Igen. És ilyenkor a szerb rendfenntartók hol vannak? Ha rendet tartanának a saját országukban, akkor talán elkerülhető lenne ez.
több mint 8 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 942 — Steelers fan
Értem én hogy megvédjük Schengent meg mittudomén, de az ugye világos, hogy amikor a magyar rendőrség át vízágyúzik szerb területre, az mindenféle nemzetközi joggal ellentétes?
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 440 — The Mathematician
Agysebészek ott balhéznak Röszkénél. Kaptak egy kis könnygázt és vízágyút cserébe. Kérdem én, ha annyira okosak, mi a rákért hisztiznek ott a kerítésnél??? Irány Horvátország, Szlovénia aztán Ausztria. Tényleg nem értem!
NB2
Kérdem én, ha annyi rendőr meg katona van Magyarországon, miért a katonazenészeket kell odarendelni? (Az hiányos ellátásukról már nem is beszélve).

Úgy látszik nálunk sem mindenki agysebész 😊
vandeminek
vagy a focihoz ért az ember vagy agysebész
sztem te is tudod hogy itt mindenki mit válaszott 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 729 — Scream and scout
Egyébként a szerbek elkezdték nem Röszke, hanem a Szerémség felé buszozni a menekülteket. Mondjuk arról nem tudom szóltak-e nekik, hogy a szerb-horvát határ majdnem végig a Duna, ahol meg nem ott aknamező van.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 8 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
Agysebészek ott balhéznak Röszkénél. Kaptak egy kis könnygázt és vízágyút cserébe. Kérdem én, ha annyira okosak, mi a rákért hisztiznek ott a kerítésnél??? Irány Horvátország, Szlovénia aztán Ausztria. Tényleg nem értem!
NB2
Kérdem én, ha annyi rendőr meg katona van Magyarországon, miért a katonazenészeket kell odarendelni? (Az hiányos ellátásukról már nem is beszélve).

Úgy látszik nálunk sem mindenki agysebész 😊

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 8 éve
NB2 New England Patriots 22 124 — nabege2@yahoo.com
Agysebészek ott balhéznak Röszkénél. Kaptak egy kis könnygázt és vízágyút cserébe. Kérdem én, ha annyira okosak, mi a rákért hisztiznek ott a kerítésnél??? Irány Horvátország, Szlovénia aztán Ausztria. Tényleg nem értem!
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 440 — The Mathematician
szép történet lesz ott még Kübeken is faszom

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
 444.hu/2015/09/16/ket-afgan-veletlenul-romaniaba-ment/

"Amikor a határőröktől megtudták, hogy Romániában vannak, elsírták magukat."

😀

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 117 — capitaine du château de Vienne 1487
Konteo
Csak haladóknak
Hírek:
1. Szerbia akár a hadsereget is beveti, hogy Magyarországról ne legyen irányába visszatoloncolás;
2. Amerikai katonai konvoj indult Magyarországra (a NATO „Brave Warrior 2015” fedőnevű hadgyakorlata).


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 8 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 305
 web.de/magazine/politik/fluechtlingskrise-in-europa/medien-deutschland-bayern-grenzkontrollen-einfuehren-30914062
"A szövetségi kormányzat módosítja az irányvonalát.. A menekültek korlátlan beutazásának vége. A schengeni egyezményt átmenetileg hatályon kívül helyezik. Közben Németország és Ausztria között állnak a vonatok."
Na Merkel mama itt az idő bocsánatot kérni. És úgy nagyjából az egész nyugati sajtónak. Faymann kezdheti Angit fasisztázni.
diverdoc
a németek már augusztusban kilátásba helyezték hogy felfüggesztik Schengent ha nem lesz meg a kvóta rendszer, nem lesznek mindenki megmentői, de szerintem ez csak nyomásgyakorlás a mai belügyminiszteri csúcs előtt. kérdésem továbbra is az hogyan lehet elérni a szír menekülteknél hogy a kevésbé jót fogadják majd el és ne kelljenek keresztül kasul európán (persze ha már munkavállalok legalizált papírokkal az más) bár mindenki a jobb élet felé törekszik ezt megértem.

The Amazing Racoon
több mint 8 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 161 — Lucas Scott
hipokrácia az egész világ ...

hova jutottunk 2 hét alatt a "mi befogadunk minden szírt"-ből ...
holnapi nap lesz még érdekes. mikor legutoljára történt törvény szigorítás, (2013. július elsejével került bevezetésre a menekültügyi őrizet) nagyon durva vnap volt június 30. az akkori viszonyokhoz képest.
Holnap mki kapcsoljon a CNN-re, BBC-re, M1-re, Hír tv-re, akárhová, mert élőben nézheti majd a szerb-magyar határt ...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
(parttalan vitákat megelőzve, csak kiegészítésnek szántam más közelítési szempontot is felvetve, nem pedig dicsőítő szándékkal )
ozibozi
Alapvetően azt is tudom, hogy mindennek ára van. A putyini Oroszország demokrácia deficitben fizeti meg ezt az árat. De (mert mindig van de) a konszolidált Oroszország korántsem a jövőjét építi, hanem a jelenlét akarja stabilizálni. Nem állítom, hogy nem jobb ország most, mint 2000-ben volt (hazudnék, ha ezt mondanám), de hogy nem lesz jobb 2025-ben mint most, az állítom. Oroszország addig tud meghatározó maradni, amíg az olaj világpiaci ára ennél a szintnél nem süllyed lejjebb, tulajdonképpen amíg a status quo jó az OPEC-nek, az amcsiknak és a norvégoknak (akinek egyébként a mostani ár már alacsony).

Ezt az állapotot úgy lehetne áthidalni, ha magas hozzáadott értékű ipar is fejlődne, de egyelőre ez nem úgy tűnik, hogy sikerül nekik, és ha ilyen ütemben utálják ki az értelmiséget: nem is fog.

Az a baj az oroszoknál, hogy a legfőbb erény (a középosztálynál is) a lojalitás, nem a képességek. Ezt kicsiben ugye látjuk itthon is, és tudjuk az eredményét itthon is...

Egyébként korrekt amit írtál, a mai Oroszország múltja és jelene tényleg így néz ki, én csak arra akartam utalni, hogy a jövője nem lesz jobb, ha minden így marad. És persze arra, hogy valaki akinek soha semmi nem tetszik, itt bőven fog olyat találni, mivel szvsz a retorika azért erősebb, mint a valódi teljesítmény (azért a GPD per capita nem hazudik...).

(Amadeus: most gyakorlatilag hotel-étterem-tanácskozás-étterem-hotel volt két napig, ha megyek legközelebb, akkor azt ígérték hogy több mindent megmutatnak, annyira rohantunk, hogy most pontosan a hotel nevén kívül semmire nem emlékszem. Arra is csak azért, mert én fizettem a szállást 😊 )
Gyurma
Csak azért kérdeztem mert anno a Kuzhminkin laktam kint, onnan ingáztam be a suliba a Belaruskayara.
Amúgy feltétlen nézz szét legközelebb, Moszkva lenyűgöző hely.
(A külvárosok nem drágák, 40 forintra jött ki átszámolva anno a krumpli kilója, a pizza meg a Belaruskayan olyan 2-3000 forintra.)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 646 — Egyéb témák lakó
5. Valami csak van? Igen: Moszkva. ... Moszkva csodálatos. Tiszta az egész belváros, minden patent. Azt most hagyjuk, hogy a legolcsóbb kávé átszámolva 1200-1500 Ft (vannak olcsóbb helyek 800 Ft körül), meg azt is, hogy semmi nincs kiírva emberi nyelven (és hiába értem a betűket, az agyam már nem fordítja át szavakká 😊 ), szóval a tolmácsom nélkül enni sem tudtam volna, mert a kaják nevét sem értettem. Szóval Moszkva szép.Gyurma
lehet, hogy viccként hangzik, de ha Budapestet megtisztítaná Vitya, akkor már most elkönyvelhetné a 2018-as győzelmet. (bár persze mindig az anyázik a leghangosabban a mocsok miatt, aki a sarokra szaratja a kutyáját, és semmit sem az utcai szemetesbe dob)
slowmotion
Nem, abszolút nem vicc. Én a tiszta városokat nagyon szeretem és Bp tiszta részeit is nagyon szeretem (az belváros elég tiszta, főleg a turisták által látogatott részek).

Szerintem is simán elég lenne, ha meg tudná fordítani Bp nagy részét.