Politika
63 feliratkozó
több mint 9 éve
Mert lehet, hogy lassan Nagy Britannia sem lesz...Nagy-Britannia egy darabig még biztosan lesz, mert hogy az a sziget neve 😊
Lecsó
több mint 9 éve
Az ember általában érzelmi alapon szavaz, de az érzelmeinek (pártpreferenciájának) a kialakulásában ott vannak jó esetben a racionális döntések, vagy végig gondolt helyzetek, esetleg a tanulás, hogy hogy is volt régen, meg egyszer már volt ilyen, akarom-e megint, stb...Az öregebb generáció sem hülye, csak mondjuk nagyobb jelentőséget tulajdonít a régi szép dolgoknak, mint a mai világot működtető folyamatoknak. Mert szerintem itt az a 2-3 százalék kb ezen múlott. Szent Györgyön meg a nagy Anglia mítoszán, hogy de szép volt régen mikor az volt, ami volt, de már elmúlt. Most akkor lehet megint ezen dolgozni. Mert lehet, hogy lassan Nagy Britannia sem lesz...
több mint 9 éve
Ugyan már, szinte mindenki érzelmi alapon voksol, mivel a politikusok (nagyon tudatosan) az érzelmekre apellálnak. Az már más kérdés, hogy az átlag választó a saját érzelem motiválta döntését hajlamos átnevezni "józan észre", "logikus döntésre", meg "érdekre" hogy ne érezze egy megvezetett birkának magát.Láttad a szavazatok kor szerinti és földrajzi megoszlását? Lényegében a hatvan feletti angol nyugdíjasok voksolták ki az országot az EU-ból. Sokszor felmért, ismert dolog, hogy az idősebbek inkább érzelmi, a fiatalabbak pedig inkább érdek-alapon voksolnak.Az emberek, ha nem értik a mi miértet, olyan simán szavaznak az érzelmeik alapján, mint annak a rendje. Az EU-t manapság divat utálni, és mivel gazdasági gondok vannak a válság óta, könnyű arra kenni a dolgokat. Ráadásul bejött az arab krízis és bevándolási hullám is a tetejébe. Az angol nyuggerek lazán kiszavazták a saját aktív, őket eltartó rétegeiket az EU-ból, és erre a magyar, görög, stb. nyugger is simán rávehető lehet ..... sajnos. Mert egy magyar/görög nemzeti zászlót megért, de azt nemigen fogja, hogy a saját gyerekének - és a gyerekén keresztül, aki megtermeli a nyugdíját, saját magának - a lába alatt is vágja a fát.)És mi van, ha a kilépés-pártiak gondolkodtak logikusan és a maradást támogatókat vezették az érzelmeik? 😊
peterk2005
Kampman
peterk2005
több mint 9 éve
Láttad a szavazatok kor szerinti és földrajzi megoszlását? Lényegében a hatvan feletti angol nyugdíjasok voksolták ki az országot az EU-ból. Sokszor felmért, ismert dolog, hogy az idősebbek inkább érzelmi, a fiatalabbak pedig inkább érdek-alapon voksolnak.Az emberek, ha nem értik a mi miértet, olyan simán szavaznak az érzelmeik alapján, mint annak a rendje. Az EU-t manapság divat utálni, és mivel gazdasági gondok vannak a válság óta, könnyű arra kenni a dolgokat. Ráadásul bejött az arab krízis és bevándolási hullám is a tetejébe. Az angol nyuggerek lazán kiszavazták a saját aktív, őket eltartó rétegeiket az EU-ból, és erre a magyar, görög, stb. nyugger is simán rávehető lehet ..... sajnos. Mert egy magyar/görög nemzeti zászlót megért, de azt nemigen fogja, hogy a saját gyerekének - és a gyerekén keresztül, aki megtermeli a nyugdíját, saját magának - a lába alatt is vágja a fát.)És mi van, ha a kilépés-pártiak gondolkodtak logikusan és a maradást támogatókat vezették az érzelmeik? 😊
peterk2005
Kampman


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Az emberek, ha nem értik a mi miértet, olyan simán szavaznak az érzelmeik alapján, mint annak a rendje. Az EU-t manapság divat utálni, és mivel gazdasági gondok vannak a válság óta, könnyű arra kenni a dolgokat. Ráadásul bejött az arab krízis és bevándolási hullám is a tetejébe. Az angol nyuggerek lazán kiszavazták a saját aktív, őket eltartó rétegeiket az EU-ból, és erre a magyar, görög, stb. nyugger is simán rávehető lehet ..... sajnos. Mert egy magyar/görög nemzeti zászlót megért, de azt nemigen fogja, hogy a saját gyerekének - és a gyerekén keresztül, aki megtermeli a nyugdíját, saját magának - a lába alatt is vágja a fát.)És mi van, ha a kilépés-pártiak gondolkodtak logikusan és a maradást támogatókat vezették az érzelmeik? 😊
peterk2005
több mint 10 éve
Na, úgy tűnik nem is kell ide középtáv. Már be is jelentette a Sinn Fein (a politika szárny, a min elnök helyettessel), hogy népszavazási kezdeményezést tesznek. Marha kíváncsi vagyok mi lesz. Egyrészt ugye az ottani monarchista protestáns írek még mindig többségben vannak, viszont csak rá kell nézni a térképre. Észak-Írország az ír sziget(ek) felső csücske, azaz szárazföldi kapcsolatban csak Írországgal áll. Az írek ugye az elmúlt 25 évben - jelentős részben EU támogatásokból - kiépítették a tengeri kereskedelmi vonalaikat az EU-val. Észak-írországnak (ami a UK tagja, de nem tagja GB-nak) ilyen infrastruktúrája nincs. A kereskedelmük döntő részben Írországon és Skócián keresztül bonyolódik GB-val ill. az EU-val. Ergó, a kilépés után, ha megtartják ezeket a kereskedelmi vonalakat, akkor az áruforgalom úgy működne, hogy minden árut be kell léptetni az EU-ba, majd újra kiléptetni. Ez még akkor is baromi plusz költség, ha sikerül valami speciális egyezménnyel egyszerűsíteni a helyzetet. Új kereskedelmi vonalak kiépítése meg eszement pénzbe kerülne - amit az ő esetükben az EU már nem is finanszírozna, hiszen kívül kerültek.Ehhez még vegyük hozzá, hogy tengeren is jóval közelebb vannak Skóciához, mint Angliához, és ha a Skótok is kiválnak, akkor komoly gondok lehetnek a gazdasági kapcsolatokban. Annyira, hogy szvsz az észak-írek sokkal-sokkal keményebben megszívhatják gazdaságilag a kiválást, mint az angolok. Szerintem ők lennének az igazi vesztesei a dolognak. Ez meg már az ír protestánsokat is átbillentheti (legalábbis eleget).
Szóval nem elképzelhetetlen, hogy a következő nagyobb európai átrendeződés nem is a forrongó Ukrajnában ill. a balkánon lesz, hanem pár éven belül a mostani Nagy Britannia fog teljesen máshogy festeni. A királynő a napokban nem hiszem, hogy nyugodtan aludna 😊
(Mindez persze nem hiszem, hogy markánsan befolyásolná az EU-n belüli szeparatista törekvéseket. Az emberek, ha nem értik a mi miértet, olyan simán szavaznak az érzelmeik alapján, mint annak a rendje. Az EU-t manapság divat utálni, és mivel gazdasági gondok vannak a válság óta, könnyű arra kenni a dolgokat. Ráadásul bejött az arab krízis és bevándolási hullám is a tetejébe. Az angol nyuggerek lazán kiszavazták a saját aktív, őket eltartó rétegeiket az EU-ból, és erre a magyar, görög, stb. nyugger is simán rávehető lehet ..... sajnos. Mert egy magyar/görög nemzeti zászlót megért, de azt nemigen fogja, hogy a saját gyerekének - és a gyerekén keresztül, aki megtermeli a nyugdíját, saját magának - a lába alatt is vágja a fát.)
Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
YoungZeeZee
9 842
Gibraltar lett a legszopobb helyzetben.Kivancsi vagyok mi lesz ebbol.
több mint 10 éve
Azért ilyen "elbaszott" a rendszer, mert 400 éve folyamatosan épül. Ezért egy csomó dolgot, így a népszavazást is szokásjog alapján illik betartani. És ott az illik is elég erős kötelék. A mi új demokráciánkban ez nyilván nem működne. De mi kitörölhetjük a törvénybe foglalt jogainkat akkor, ha valami nem tetszik a kormánynak, akkor alkotmányt módosít. 😀Szóval a britek kötelező erő nélkül is jól beszivatták magukat, nem nagyon tudnak kihátrálni ebből. Illetve majd valahogy a hátsó ajtón kell visszajönni. Ilyen hangok máris vannak, akik egy norvég féle egyezségrendszert képzelnek el majd az EU-val a kiválás után. Csakhogy ugye abban a vámmentesség és szabad áruforgalom mellett szabad munkaerő áramlás is van, ami (a bevándorlás) az egyik ütőkártya volt ugye a szkeptikusok kezében. Szóval adtak a szarnak egy pofont. Amiben lehetett és megérte nekik (saját valuta, kimaradás schengenből) abban az EU-n belül eddig is külön uton jártak, amiben meg át kellett venni az EU-s rendszer (és lényeges), abban majd ugyanúgy át kell venniük, ahogy Norvégiának is. Cserében viszont nem lesz beleszólásuk az EU ügyeibe, az még inkább a francia-német tengelyre fog épülni. Illetve, most már teljesen.
Amúgy Skócia mellett Észak-Írországgal is lehet ott még majd emiatt gond. Amit a "majd a katolikusok túlszaporodják a protestánsokat" stratégia nem tudott elérni, mert gazdaságilag egyszerűen nem érte meg külön menni, azt most a kiválás akár el is érheti. Ha arról van szó, hogy maradjunk-e az egyedül maradt Angliához kötve, vagy induljunk inkább az EU-s Írország felé, közép távon akár releváns kérdés is lehet, a protestáns északírek számára is...
Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Pföj, de elbaszott ország akkor 😃 kötőerő nélküli népszavazás nélkûl elég érdekes a demokrácia. Btw, akkor nincs gond, majd a királynő mond valami szépet.Náluk csak véleménynyilvánító van. Úgyhogy nem kell előre hirdetni.Most azt hallottam, hogy a döntés nem kötelező érvényű, a kormány megakadályozhatja? Ihaz ez?Attól függ, hogy az angoloknál van-e csupán véleményt nyilvánító népszavazás, mint intézmény, és hogy ez az volt-e. Gondolom előre lett volna akkor hirdetve, hogy csak véleménnyilvánító.
csi77
Amadeus91
Jughead
több mint 10 éve
Náluk csak véleménynyilvánító van. Úgyhogy nem kell előre hirdetni.Most azt hallottam, hogy a döntés nem kötelező érvényű, a kormány megakadályozhatja? Ihaz ez?Attól függ, hogy az angoloknál van-e csupán véleményt nyilvánító népszavazás, mint intézmény, és hogy ez az volt-e. Gondolom előre lett volna akkor hirdetve, hogy csak véleménnyilvánító.
csi77
Amadeus91
több mint 10 éve
Elvileg nem akarnak ellenállni a nép szavának. De kamerun már bejelentette, hogy ő nem fogja beadni a kilépési nyilatkozatot és októberig nem lesz új m.elnök. Úgyhogy egyelőre húzzák az időt...hogy mi a céljuk? Szerintem fogalmuk sincs. Húztak egy gyúrcsányt és most fogalmuk sincs hogyan tovább...különösen ha a skótok a függetlenség mellett döntenek, ami azért nem lenne meglepő.Ez az, pont azt hallottam, hogy nem ügydöntő....Most azt hallottam, hogy a döntés nem kötelező érvényű, a kormány megakadályozhatja? Ihaz ez?Attól függ, hogy az angoloknál van-e csupán véleményt nyilvánító népszavazás, mint intézmény, és hogy ez az volt-e. Gondolom előre lett volna akkor hirdetve, hogy csak véleménnyilvánító.
csi77
Amadeus91
csi77
több mint 10 éve
Ez az, pont azt hallottam, hogy nem ügydöntő....Most azt hallottam, hogy a döntés nem kötelező érvényű, a kormány megakadályozhatja? Ihaz ez?Attól függ, hogy az angoloknál van-e csupán véleményt nyilvánító népszavazás, mint intézmény, és hogy ez az volt-e. Gondolom előre lett volna akkor hirdetve, hogy csak véleménnyilvánító.
csi77
Amadeus91
Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 10 éve
Most azt hallottam, hogy a döntés nem kötelező érvényű, a kormány megakadályozhatja? Ihaz ez?Attól függ, hogy az angoloknál van-e csupán véleményt nyilvánító népszavazás, mint intézmény, és hogy ez az volt-e. Gondolom előre lett volna akkor hirdetve, hogy csak véleménnyilvánító.
csi77
több mint 10 éve
Most azt hallottam, hogy a döntés nem kötelező érvényű, a kormány megakadályozhatja? Ihaz ez?
Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 10 éve
...Épp ezért fognak a skótok újra népszavazni ezek után és valszeg ki is szállnak a UK-ből, hogy aztán pályázhassanak az EU-ba...
Szvsz ha akkor arról lett volna szó hogy Britanniától elválnak, de EU-ban maradhatnak, akkor simán elszakadtak volna. Így viszont a nem túlságosan kedvelt angolokkal együtt maradtak, az EU-t meg bukták, totál szívás.
Jan
Mellesleg Farage csodás győzelmi beszéde után nem csodálnám, ha a sokkból felébredő EU-pártiak felhúznák egy lámpavasra, hiszen szerinte rájuk nem igaz, hogy tagjai a "the real people, for the ordinary people, for the decent people" csoportosításnak, akiknek szerinte a győzelme a tegnapi eredmény. Nem csak területileg szakadhat most Britannia...
Szerk.: persze nem húznak fel senkit sehová, csak azt próbálnám jelezni, hogy egy ország 48%-át így szemen köpni csodás húzás, ami megérdemelne valamilyen retorziót...
Szerkesztette: StormST
THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
több mint 10 éve
Azt ne felejtsük el, hogy a skótoknak a népszavazásnál Cameronék azt mondták, hogy ha elszakadnak nem használhatják tovább a fontot, és nem lesznek automatikusan EU-tagok, hanem ugyanúgy végig kell vinniük a csatlakozási tárgyalásokat mint minden új csatlakozó országnak.És érdekes, hogy a UKIP vezetője azért azt nyilatkozza, hogy az EU belső piacához vámmentes hozzáférést kellene nekik biztosítani. Nem tudom erre mit lehet mondani? De ez jutott eszembe:Ezért is gondolom azt, hogy itt nem egy személyben Cameron a lókötő. Van még elég sok populista politikus, aki most megszivatta az angolokat.
www.youtube.com/watch?v=VAr9zrnteN8
Klaci79
Ezután kérdés, hogy mennyire marad egyben az Egyesült Királyság?
Ettemlevest
Szvsz ha akkor arról lett volna szó hogy Britanniától elválnak, de EU-ban maradhatnak, akkor simán elszakadtak volna. Így viszont a nem túlságosan kedvelt angolokkal együtt maradtak, az EU-t meg bukták, totál szívás.
Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.
On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.
P.Kirby BBC 2026.04.13.
több mint 10 éve
Az idő eldönti, hogy jól cselekedtek-e, kár most károgni.
több mint 10 éve
ja...lehetnénk kicsit közelebb amerikához, ha már választani lehet 😊Brexit?Európábú ki!
Nem brexit?
Janek
Jan
több mint 10 éve
scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13510931_10204712319926173_5860082725992023449_n.jpg?oh=8b5ecf2e45d40d7739c3675e12a529c4&oe=57EDEA7DMilyen jó dolog is az, hogy hamarosan felforduló nyuggergecik baszhatják seggbe máshol is a fiatalok jövőjét a debil nacionalizmusukkal.
Pulvis et umbra sumus.
több mint 10 éve
Brexit?Európábú ki!
Nem brexit?
Janek
Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.
On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.
P.Kirby BBC 2026.04.13.
több mint 10 éve
És érdekes, hogy a UKIP vezetője azért azt nyilatkozza, hogy az EU belső piacához vámmentes hozzáférést kellene nekik biztosítani. Nem tudom erre mit lehet mondani? De ez jutott eszembe:Ezért is gondolom azt, hogy itt nem egy személyben Cameron a lókötő. Van még elég sok populista politikus, aki most megszivatta az angolokat.
www.youtube.com/watch?v=VAr9zrnteN8
Klaci79
Ezután kérdés, hogy mennyire marad egyben az Egyesült Királyság?
touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 10 éve
És érdekes, hogy a UKIP vezetője azért azt nyilatkozza, hogy az EU belső piacához vámmentes hozzáférést kellene nekik biztosítani. Nem tudom erre mit lehet mondani? De ez jutott eszembe:www.youtube.com/watch?v=VAr9zrnteN8
több mint 10 éve
Cameron hivatalosan is elfoglalhatja méltó helyét a brit történelemben, közvetlenül Neville Chamberlain mellett.
Pulvis et umbra sumus.
