Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 9 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
 index.hu/video/2016/07/06/lecsaptak_rank_a_rendorok_amikor_becsongettunk_taso_laszlo_allamtitkarhoz/
egyszerűen a pofám leszakad mennyi ostoba, idióta büdös gyökér van ebben az országban...és ilyen emberek szavazhatnak....tasólacikákra....tényleg megérett a világ a pusztulásra
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
 index.hu/gazdasag/bankesbiztositas/2016/07/06/varga_mihalynak_is_tetszik_a_negymillio_vendegmunkas_behozatala/
Amadeus91
hát most mit mondjak, hajrá

több mint 9 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
 444.hu/2016/07/05/vendegmunkasokert-konyorognek-a-kormanynak-a-gyarosok

talán a legjobb kormánykritika eddig.
Amadeus91
persze, OV (Parragh) kimondta, hogy mi szeretnénk lenni Németország összeszerelő üzeme (persze ezt nem ő találta ki, a Mercedest is a szocik hozták). ez szép és jó, de az emberek nem biztos hogy ezt szeretnék, és hogy bért kéne emelni? hát, ez ilyen, még a belső kínai suttyók is elfogytak/öntudatra ébredtek, pedig nekik még cenzúrázva is van a világ

ez ugyanannyira önkritika, mint kritika. közben meg 20 ezer informatikus kellene, csak a gyárosokkal ellentétben a IVSZ, meg a céget tesznek azért legyen, és nyilván vonzóbb a IT pálya mint a sor...

szóval én ezt nem gondolom, hogy a mai kormány kritikája lenne, hiába ők emelték kommunikációs szintre, a cselekvés sokkal régebben kezdődött.
Gyurma Pappa
 index.hu/gazdasag/bankesbiztositas/2016/07/06/varga_mihalynak_is_tetszik_a_negymillio_vendegmunkas_behozatala/
több mint 9 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
 444.hu/2016/07/05/vendegmunkasokert-konyorognek-a-kormanynak-a-gyarosok

talán a legjobb kormánykritika eddig.
Amadeus91
persze, OV (Parragh) kimondta, hogy mi szeretnénk lenni Németország összeszerelő üzeme (persze ezt nem ő találta ki, a Mercedest is a szocik hozták). ez szép és jó, de az emberek nem biztos hogy ezt szeretnék, és hogy bért kéne emelni? hát, ez ilyen, még a belső kínai suttyók is elfogytak/öntudatra ébredtek, pedig nekik még cenzúrázva is van a világ

ez ugyanannyira önkritika, mint kritika. közben meg 20 ezer informatikus kellene, csak a gyárosokkal ellentétben a IVSZ, meg a céget tesznek azért legyen, és nyilván vonzóbb a IT pálya mint a sor...

szóval én ezt nem gondolom, hogy a mai kormány kritikája lenne, hiába ők emelték kommunikációs szintre, a cselekvés sokkal régebben kezdődött.

több mint 9 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 314 — Így remélem megfelelek nektek.....
 444.hu/2016/07/05/vendegmunkasokert-konyorognek-a-kormanynak-a-gyarosok

talán a legjobb kormánykritika eddig.
Amadeus91
Az a baj hogy ez az elmúlt 26 év kritikája s a még nagyobb baj, hogy nem látszik aki ezen változtatni akarna tudna stb.....
több mint 9 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
 444.hu/2016/07/05/vendegmunkasokert-konyorognek-a-kormanynak-a-gyarosok

talán a legjobb kormánykritika eddig.
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 954 — The only discipline that lasts, is self discipline
Na, majd ha ezt a kérdést 5 millió ember felteszi magának és nem tudja megválaszolni, abból lesznek a rendszerváltások 😊
Kampman
47 ezer forintból se lehet megélni, akkor se, ha azért a polgármester vagy a jegyző udvarát sepregeted. Mégis, állítom, hogy a 47 ezerért jegyző udvart takarítók között a Fideszre szavazók aránya semmivel sem kisebb, mint az országos átlag. Nem egy még hálás is...

Sokezer éves történet ez már. Csináljunk egy tízparancsolatot, amit teljes egészében senki se tud betartani, mert nem is lehet. Aztán kérjünk pénzt azért, hogy meggyónhassa a bűnét és feloldozzuk alóla. MI gazdagszunk, a hívő meg hálás lesz, mindenki jól jár.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 489
Hát nem akarok vitatkozni, de szerintem ez kurvára nem erről szól.
Nem az idősek otthonáról, meg a nyugdíjas otthonokról. Azok maszek intézmények, ahol ha nem fizetsz, kiraknak. Ez szimplán egészségügyi "rezsicsökkentés", egyszerűen megszüntetik a krónikus belgyógyászati ágyakat, meg az elfekvőket, és kirakják onnan a betegeket a szociális ágazatba. Mivel ott még annyi pénz sincs, mint az eü-ben, tartsa el az ágazatot a hozzátartozó. Megjegyzem, eddig is kb ez volt a helyzet. Bent feküdt a mama a belosztályon vagy a gerontológián évekig, mert a főorvos úr elintézte az ágyat megfelelő -nem kevés- ellenszolgáltatás fejében (személyes tapasztalat). De legalább volt ott 12 idős emberre egy nővér, aki be tudott kötni egy infúziót, meg be tudta állítani a cseppszámot. Most ez nem lesz. Megdögölni mégsem lehet hagyni őket, mert civilizált ország lennénk, szóval tartsa el a gyerek a keresztény szeretet és családmodell jegyében. Nincs itt semmi nyugdíjasotthon lobbi...
Ez egy rendszer része. ami szépen épül rég óta. Ezért nincs már régen eü járulék, hanem szociális hozzájárulási adó van. Amiért nem jár járadék. Na ez most pont a nem jár egyik esete...
Egyszerűen az állam az adófizetők pénzét nem szolgáltatásra akarja költeni, hanem másra. Az adófizető meg csengesse ki a jóléti(?) szolgáltatást a leadózott jövedelméből. Ennyi.
Lecsó
Ez mind szép és jó, csak ha elveszik a fizetésem egyik felét, hogy a szülőket eltartsam a másik felét meg elveszi az állam hogy azt tartsam el, akkor engem ki fog eltartani?
Ettemlevest
Na, majd ha ezt a kérdést 5 millió ember felteszi magának és nem tudja megválaszolni, abból lesznek a rendszerváltások 😊
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Hát nem akarok vitatkozni, de szerintem ez kurvára nem erről szól.
....
Lecsó
Ez mind szép és jó, csak ha elveszik a fizetésem egyik felét, hogy a szülőket eltartsam a másik felét meg elveszi az állam hogy azt tartsam el, akkor engem ki fog eltartani?
Ettemlevest
Az kit érdekel? Majd megoldod valahogy.
több mint 9 éve
Löfli Buffalo Bills Indiana Hoosiers 24 253 — ellenIktriad / 2026 Arena4 March Madness winner
Hát nem akarok vitatkozni, de szerintem ez kurvára nem erről szól.
Nem az idősek otthonáról, meg a nyugdíjas otthonokról. Azok maszek intézmények, ahol ha nem fizetsz, kiraknak. Ez szimplán egészségügyi "rezsicsökkentés", egyszerűen megszüntetik a krónikus belgyógyászati ágyakat, meg az elfekvőket, és kirakják onnan a betegeket a szociális ágazatba. Mivel ott még annyi pénz sincs, mint az eü-ben, tartsa el az ágazatot a hozzátartozó. Megjegyzem, eddig is kb ez volt a helyzet. Bent feküdt a mama a belosztályon vagy a gerontológián évekig, mert a főorvos úr elintézte az ágyat megfelelő -nem kevés- ellenszolgáltatás fejében (személyes tapasztalat). De legalább volt ott 12 idős emberre egy nővér, aki be tudott kötni egy infúziót, meg be tudta állítani a cseppszámot. Most ez nem lesz. Megdögölni mégsem lehet hagyni őket, mert civilizált ország lennénk, szóval tartsa el a gyerek a keresztény szeretet és családmodell jegyében. Nincs itt semmi nyugdíjasotthon lobbi...
Ez egy rendszer része. ami szépen épül rég óta. Ezért nincs már régen eü járulék, hanem szociális hozzájárulási adó van. Amiért nem jár járadék. Na ez most pont a nem jár egyik esete...
Egyszerűen az állam az adófizetők pénzét nem szolgáltatásra akarja költeni, hanem másra. Az adófizető meg csengesse ki a jóléti(?) szolgáltatást a leadózott jövedelméből. Ennyi.
Lecsó
Ez mind szép és jó, csak ha elveszik a fizetésem egyik felét, hogy a szülőket eltartsam a másik felét meg elveszi az állam hogy azt tartsam el, akkor engem ki fog eltartani?
Ettemlevest
a gyereked


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
"Az életről sok mindent gondolok én jómagam is."
"Én nem gondolok semmit, uram."
Don't blink!
több mint 9 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 134 — Bears fan
Hát nem akarok vitatkozni, de szerintem ez kurvára nem erről szól.
Nem az idősek otthonáról, meg a nyugdíjas otthonokról. Azok maszek intézmények, ahol ha nem fizetsz, kiraknak. Ez szimplán egészségügyi "rezsicsökkentés", egyszerűen megszüntetik a krónikus belgyógyászati ágyakat, meg az elfekvőket, és kirakják onnan a betegeket a szociális ágazatba. Mivel ott még annyi pénz sincs, mint az eü-ben, tartsa el az ágazatot a hozzátartozó. Megjegyzem, eddig is kb ez volt a helyzet. Bent feküdt a mama a belosztályon vagy a gerontológián évekig, mert a főorvos úr elintézte az ágyat megfelelő -nem kevés- ellenszolgáltatás fejében (személyes tapasztalat). De legalább volt ott 12 idős emberre egy nővér, aki be tudott kötni egy infúziót, meg be tudta állítani a cseppszámot. Most ez nem lesz. Megdögölni mégsem lehet hagyni őket, mert civilizált ország lennénk, szóval tartsa el a gyerek a keresztény szeretet és családmodell jegyében. Nincs itt semmi nyugdíjasotthon lobbi...
Ez egy rendszer része. ami szépen épül rég óta. Ezért nincs már régen eü járulék, hanem szociális hozzájárulási adó van. Amiért nem jár járadék. Na ez most pont a nem jár egyik esete...
Egyszerűen az állam az adófizetők pénzét nem szolgáltatásra akarja költeni, hanem másra. Az adófizető meg csengesse ki a jóléti(?) szolgáltatást a leadózott jövedelméből. Ennyi.
Lecsó
Ez mind szép és jó, csak ha elveszik a fizetésem egyik felét, hogy a szülőket eltartsam a másik felét meg elveszi az állam hogy azt tartsam el, akkor engem ki fog eltartani?

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Hát nem akarok vitatkozni, de szerintem ez kurvára nem erről szól.
Nem az idősek otthonáról, meg a nyugdíjas otthonokról. Azok maszek intézmények, ahol ha nem fizetsz, kiraknak. Ez szimplán egészségügyi "rezsicsökkentés", egyszerűen megszüntetik a krónikus belgyógyászati ágyakat, meg az elfekvőket, és kirakják onnan a betegeket a szociális ágazatba. Mivel ott még annyi pénz sincs, mint az eü-ben, tartsa el az ágazatot a hozzátartozó. Megjegyzem, eddig is kb ez volt a helyzet. Bent feküdt a mama a belosztályon vagy a gerontológián évekig, mert a főorvos úr elintézte az ágyat megfelelő -nem kevés- ellenszolgáltatás fejében (személyes tapasztalat). De legalább volt ott 12 idős emberre egy nővér, aki be tudott kötni egy infúziót, meg be tudta állítani a cseppszámot. Most ez nem lesz. Megdögölni mégsem lehet hagyni őket, mert civilizált ország lennénk, szóval tartsa el a gyerek a keresztény szeretet és családmodell jegyében. Nincs itt semmi nyugdíjasotthon lobbi...
Ez egy rendszer része. ami szépen épül rég óta. Ezért nincs már régen eü járulék, hanem szociális hozzájárulási adó van. Amiért nem jár járadék. Na ez most pont a nem jár egyik esete...
Egyszerűen az állam az adófizetők pénzét nem szolgáltatásra akarja költeni, hanem másra. Az adófizető meg csengesse ki a jóléti(?) szolgáltatást a leadózott jövedelméből. Ennyi.
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 954 — The only discipline that lasts, is self discipline
ez jogilag azér érdekes, mer egy gyermek esetében a gondviselő dönt, míg itt egy független személy rendelkezhet kvázi más kontójára..
sutianap
A szülő simán lemondhat a kiskorú, önmagát eltartani nem képes gyerekéről. Otthagyhatja bármelyik otthonban, nevelőintézetben, az állam átvállalja a gyereket ingyen. bérmentve. A nagykorú gyereket pedig nem köteles eltartani, a gyerek akár éhen is dögölhet az utcán. A szülőt viszont köteles? Ebben hol a logika azt nem tudom...

Egyébként ott a lényeg amit írsz. A normális gyerek-szülő kapcsolatban eddig is segítették egymás oda és vissza is. Ebben nem lesz változás emiatt a törvény miatt. Ami változás lesz, az az, hogy megadja a lehetőséget arra, hogy a ilyen-olyan intézmények majd rátukmáljanak valamit az idős szülőre. Valami olyant, amit eddig meg se próbáltak, mert tudták, hogy a szülő nem tudja kifizetni. Mostantól viszont nem probléma, mert ott a gyerek, majd lepereli rajta az összeget. És még szólni se kell a gyereknek, hiszen a szülő nagykorú, elég, ha őt ráveszik, vele aláíratják. Csodás...

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 118 — no es importante
Szélsőjobbos elnök Ausztriában, mert egyes nemzetek igenis tanultak a történelmükből!
baggio
 index.hu/kulfold/2016/05/23/elkepeszto_forditassal_nyert_a_zoldek_jeloltje_az_osztrak_elnokvalasztason/

😀😀😀DDDDDDDDDD
Amadeus91
ikszdé
 www.origo.hu/nagyvilag/20160701-ausztria-elnokvalasztas-ismetles.html


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 900 — capitaine du château de Vienne 1487
 www.penzcentrum.hu/nyugdij/holnaptol_jon_a_szulotartas_a_fizetesed_felet_is_elperelhetik.1050274.html

Jobbanteljesít!
dankodavid
ugyammá olvasd el, hogy miről is szól ez a törvény...

arról, hogy a nyugdíjasotthon, meg a kórház behajthassa a pénzét...

lesznek érdekes esetek mikor mamávalpapával aláírattatnak mindenfélét, azt majd rajtad hajtják be...

ez jogilag azér érdekes, mer egy gyermek esetében a gondviselő dönt, míg itt egy független személy rendelkezhet kvázi más kontójára..

hogy dögöjjön meg a nyugdíjaotthonlobbiazapjafaaszánmeg


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Kolléganőm baromira összeveszett az anyjával, szóval ő kijelentette, hogy a k...anyját tartom én el!
De ez elég ritka eset...
NB2
Hála Istennek a vezérünknek, ezt innentől nem ő dönti el... 😊
több mint 9 éve
NB2 New England Patriots 29 033 — nabege2@yahoo.com
Kolléganőm baromira összeveszett az anyjával, szóval ő kijelentette, hogy a k...anyját tartom én el!
De ez elég ritka eset...
több mint 9 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
 www.penzcentrum.hu/nyugdij/holnaptol_jon_a_szulotartas_a_fizetesed_felet_is_elperelhetik.1050274.html

Jobbanteljesít!
dankodavid
"a szülő rászorultságát (jövedelmi és vagyoni helyzete),
a gyermek tartási képességét (a jövedelme felét nem haladhatja meg az összes tartás, és a tartás során sorrend érvényesül, ahol a kiskorú gyermek mindenkit megelőz),
illetve a szülő érdemtelenségét (ellátta-e szülői feladatait, amikor felnevelte a ma már nagykorú gyermekét)."

Hál isten ez maradt azért a ptk-ban.
több mint 9 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 636
 www.penzcentrum.hu/nyugdij/holnaptol_jon_a_szulotartas_a_fizetesed_felet_is_elperelhetik.1050274.html

Jobbanteljesít!
dankodavid
Mi van? Nem szereted a mutert? Ha rászorulna nem segítenél neki?
Hálátlan kölyök!
Ilyenek ezek a mai fiatalok!
Lecsó
Ha rászorulna muter, akkor azért segítenék, mert felnevelt, nem azért, mert törvényileg köteleznek rá. Mondjuk valaki vázolhatná, hogy akkor mi a kurvaistenért járuljak hozzá a nyugdíjakhoz. (persze, tudom, hogy poén volt, nehogy félreérts 😀)

Szerkesztette: dankodavid

Pulvis et umbra sumus.
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
 www.penzcentrum.hu/nyugdij/holnaptol_jon_a_szulotartas_a_fizetesed_felet_is_elperelhetik.1050274.html

Jobbanteljesít!
dankodavid
Mi van? Nem szereted a mutert? Ha rászorulna nem segítenél neki?
Hálátlan kölyök!
Ilyenek ezek a mai fiatalok!
több mint 9 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 636
 www.penzcentrum.hu/nyugdij/holnaptol_jon_a_szulotartas_a_fizetesed_felet_is_elperelhetik.1050274.html

Jobbanteljesít!

Pulvis et umbra sumus.
több mint 9 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 962 — The Mathematician
 www.washingtonpost.com/news/the-fix/wp/2016/06/28/bernie-sanders-just-gave-an-amazingly-condescending-interview-about-hillary-clinton/

nemzetközi, de zseniális
nem csak nálunk vannak emberek a saját kis világukban 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 9 éve
peach Atlanta Falcons 15 973 — a new hope (again)
Szép csöndben pedig az mszp hivatalosan is megszavazta, hogy jó nekik a vezértől kapott konc fejében megjátszani az ellenzéket, nem akarnak ők kormányozni mert nekik így is jó...hányadék egy banda.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 9 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 954 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az emberek, ha nem értik a mi miértet, olyan simán szavaznak az érzelmeik alapján, mint annak a rendje. Az EU-t manapság divat utálni, és mivel gazdasági gondok vannak a válság óta, könnyű arra kenni a dolgokat. Ráadásul bejött az arab krízis és bevándolási hullám is a tetejébe. Az angol nyuggerek lazán kiszavazták a saját aktív, őket eltartó rétegeiket az EU-ból, és erre a magyar, görög, stb. nyugger is simán rávehető lehet ..... sajnos. Mert egy magyar/görög nemzeti zászlót megért, de azt nemigen fogja, hogy a saját gyerekének - és a gyerekén keresztül, aki megtermeli a nyugdíját, saját magának - a lába alatt is vágja a fát.)
peterk2005
És mi van, ha a kilépés-pártiak gondolkodtak logikusan és a maradást támogatókat vezették az érzelmeik? 😊
Kampman
Láttad a szavazatok kor szerinti és földrajzi megoszlását? Lényegében a hatvan feletti angol nyugdíjasok voksolták ki az országot az EU-ból. Sokszor felmért, ismert dolog, hogy az idősebbek inkább érzelmi, a fiatalabbak pedig inkább érdek-alapon voksolnak.
peterk2005
Ugyan már, szinte mindenki érzelmi alapon voksol, mivel a politikusok (nagyon tudatosan) az érzelmekre apellálnak. Az már más kérdés, hogy az átlag választó a saját érzelem motiválta döntését hajlamos átnevezni "józan észre", "logikus döntésre", meg "érdekre" hogy ne érezze egy megvezetett birkának magát.
Kampman
Ez ebben a formában azért nem igaz. Inkább tájékozatlanság van sokszor a háttérben. Körülöttem rengetegen Fidesz szavazók (melóhely, bővebb család, ismerősök). Közülük sokan már inkább csak volt Fidesz szavazók, jelenleg éppen csömörlés fázisban. És legtöbbjük lesz*rja a "magyarkodást", a "nemzeti érdek" is csak olyan formában érdekli, hogy "nekünk legyen jobb", a "nemzetsors" meg ilyen magasztosságok abszolút nem. Annyira, hogy gondolkodás nélkül veszi a batyút, és megy Ausztriába, Németországba, ha ott jobb állást kap, és az se érdekli, ha a gyereke sose tanul majd meg magyarul.

Viszont a családi adó, a rezsicsökkentés, stb. mind ütött náluk. Akik maradtak Fidesz szavazók, azoknál még ma is ez dönt leginkább. "Ezek is f*szok, ezek is lopnak, de ezek legalább nem csinálták ki a gazdaságot" alapon. Ez nem érzelmi alapú döntés, hanem érdek-alapú, csak az összefüggések ismerete nélkül. Ettől még nem érzelemből születik.

Viszont ha az idő szüleimre, kollegáim, barátaim szüleire gondolok, na náluk sokkal jellemzőbb az érzelmi alap. "Templomba járó ember nem szavazhat máshova", "a gyerekem is rájuk szavazott, akkor én is rájuk", "kaptam egy levelet Orbántól/Gyurcsánytól és olyan szépen megfogalmazta", stb.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)