Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 10 éve
cartman023 Indianapolis Colts 1 016
"Az egyik merénylő szír útlevéllel érkezett Európába október elején Görögországon keresztül."

Pedig milyen bőszen mondogatták, hogy szír agyebész mind.
Elképesztő, hogy egyesek még mindig támogatják, hogy mindenféle papírok nélkül jöjjenek be emberek százezrével az EU-ba, ahelyett, hogy csekkolnánk őket mielőtt beengednénk (már ha egyáltalán be kellene engednünk őket).
A most jöttek legnagyobb része csak tartja a markát és tojja kifele a gyerekeket a biztos nyomorba, de egyszer ők is ráébrednek, hogy az EU nem a kánaán. Na ők tökéletes emberei lesznek az ISIS-nek és utódjainak.
több mint 10 éve
Blaise 2 113 — Fuck "Continuity"!
Klaci79
Nem állítom, hogy nincsenek nem muszlim terrorszervezetek, de csak a közelmúltból mondhatnál több muszlimot, mintha ahány nem muszlimot össze tudnánk szedni mondjuk internet nélkül. Aktívat meg főleg nehéz lenne.

Igen nagyon sok muszlim van és ha nem tudom mindet a már bent lévők mellett szemmel tartani, integrálni, egyáltalán kezdeni vele valamit akkor kitiltom/kitoloncolom/nem engedem be.
Ha épp nem terrorista az egyén akit beengedek, mert a többség azért nem az, akkor is feszültséget okoz, inegrációra képtelen, a befogadó állam nyelvét elsajátítani képtelen, a szociális ellátórendszert súlyosan leterhelő emberekről van szó, akik most már majdnem ott tartunk, hogy elvárják azt, hogy prioritásként kezeljük az ügyüket a saját bajainkkal szemben. Miközben a valóság az, hogy minden probléma mellett még potencionális biztonsági kockázatot is jelentenek a befogadóra nézve.
Nagyon sajnálom azokat akik képesek lennének beintegrálódni, de olyan horribilis összegekbe (és nem mindig pénzzel kifejezhető összegekbe) kerülne ezek kiszűrése ami nevetséges.
Nem arról beszélünk, hogy számolatlanul érkeznek a képzett, iskolázott nyelvet beszélő munkaerő áramlik be akik miatt érdemes pénzt és energiát nem sajnálva megszűrni a tömeget, mert építeni fogják azt az országot ahol végül kiköt.

Igen a terroristák itt születtek és szerinted ők, hogyan kerültek ide és mi volt az életútjuk? Ugyanez nem történhet meg csak most már akár milliókkal nagyobb merítésben?
Másik meg nyilván a terroristák sem annyira hülyék, hogy: áhh megjöttem, király már veszem is fel az öngyilkos mellényt. Amíg lehet biztosan hagynám a helyükben, hogy folyjon a migráció és amikor már amúgy is zárva a folyosó akkor lépek akcióba.

Világháború ki ellen? A muzulmánok ellen? Akik ha a nyugat bezárja a csapokat szomjan és vagy éhen halnak? De az biztos, hogy egy klasszikus háború megvívására képtelenek.

Oroszországra milyen módon fog visszacsapni a szíria helyzet? Mert Európára visszafolyt az a trutymó amit elindított (illetve társbérletben az államokkal), de az oroszokra nem látom mi lenne ilyen súlyos következményekkel. Hideg van mint a fene, nem is fogja babusgatni a migránsokat, ha történik egy terrorakció arra nem szavakkal fog válaszolni. A térség államaival a kapcsolata eddig sem volt jelentős, ez nem tudott romlani, sőt Iránnal még talán közeledtek is. Mit veszített? Kipróbálhatja élesben a haditechnikáját.

Ha az arab tavaszra úgy tekintesz mint egy organikus eseményre akkor sajnos tévedsz. Nem kell összeesküvés elméletekre ráhangoltnak lenni, hogy belelássuk az arab tavasz mögött meghúzódó erőket. És ezért mondtam a darázsfészket. Belerúgott a nyugat, majd nem tudta a darazsakat visszaterelni. Most meg ugye jajjgatunk a csípések miatt. H ez volt az érdekünk akkor ez egy szokatlan perverzió, vagy nagyfokú ostobaság. Sajnos egyik sem túl hízelgő opció.
Mit kellett volna tenni az egyiptomi zavargások idején? Nem kirobbantani/generálni azokat.
Pusztán annyit kellett volna belátni, hogy lehet a status quo nem demokratikus és lehet az emberi jogok sincsenek kőbe vésve ezekben az országokban, de ha megtöröm a status quo-t akkor 100%-ban biztos tervem legyen amit végig akarok és tudok vinni. Ahogy a példa mutatja csak az ideák voltak meg meg az elképzelések, És most lehet nem. Kadhafi öli meg a szerencsétleneket, hanem vízbe fulladnak mert valami lélekvesztőn próbálnak Európába evickélni miközben az országaik szépen kimerítik a bukott állam kategóriáját.

Azt hiszem a menekült kérdésben nem Erdogan jó pofizik Merkellel, hanem Merkel próbál Erdogannal. Amit a törökök szerettek volna Európától arra pont Merkellel az élen mondtak nemet (hogy ez helyes vagy nem most itt mindegy is, szerintem helyesen) most pedig Európa szeretne valamit nagyon a törököktől.
Az pedig, hogy mi lesz vele, majd meglátjuk szerintem elfogyott a lába alól a talaj.
több mint 10 éve
Charlie Firpo Dallas Cowboys TCU Horned Frogs 4 576
Szerintem a Marseillaise-ben minden lényeges benne van:

"Előre ország népe, harcra
Ma győzelem vár, hív hazánk!
Ellenünk tört a kény uralma,
Vérben áztatja zászlaját,
Vérben áztatja rút zászlaját.
Halljátok! Már küldi a zsarnok
Vad, bősz ölni kész rab hadát,
Letörnek népet és hazát,
Bosszút állnak ifjon gyönge lányon,

Hajrá, fegyverbe hát!
Ma harcra hív hazád!
Csak jöjj, csak jöjj, öntözze hát
rút vérük a határt!
Fegyverbe hát!"

Nem ül a zsarnok kénye rajtunk,
pokolra mind, a hitszegőt!
Boldog országot vív a harcunk,
boldog országban a jövőt,
Boldog országban a szebb jövőt!
És hogy ha kell, mind sorban állunk,
bár hív a dicső, hős halál,
Lesz újra majd ki sorba áll,
ellened, zord önkény úgy csatázunk!

(...)

- Engem gyíkká változtatott!
- Gyíkká?
- De már elmúlt.
több mint 10 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 979
Kurvára letargikus hangulatban vagyok, most ezt be kell írnom ide is, de össze kellett foglalnom. Ha szerintetek egyáltalán nem idevaló, admin dobja ki.

10 éves vagyok, napköziből jövünk haza a húgommal (aki már majdnem 9) .A szüleink dolgoztak, ilyenkor nagyjából ötig-hatig elvoltunk, mint a befőtt, Fox Kids és Nickelodeon nézése, mint bele nem rohad az agyunk, matekleckét meg persze írjon, aki akar, majd összecsapjuk, mire este anya le akarná ellenőrizni.

Épp nincs semmi a tévében, úgy kapcsolgatunk, hogy az ujjunk sebessége mellett Havasi Balázs zongorajátéka kimerevített állókép, az mtv-n (vagy tv2?) ekkor tűnik fel egy pillanatra egy lángoló torony. Kapcsolunk is tovább, kit érdekel, azt se vártuk meg, míg a hangból kiderülne, mi is ez. Ja, persze: 2001 szeptemberének közepén járunk.

Anya később haza is ér menetrendszerűen, ma is úgy rémlik, hogy a lecke ellenőrzése aznap elmaradt. Anya megvacsoráztatott minket, csinált egy nagy bögre teát, és leült megnézni a fél nyolcas híradót. Egy pillanatra felém fordította a fejét, olyan kifejezéssel, amit sem azelőtt, sem azóta nem láttam rajta: teljes döbbenet. Még ekkor sem ijedtem meg, egész egyszerűen nem fogtam fel, miről szól, hogy a Történelem most ad egy elég komoly leckét az elkényelmesedett, minden jóba beleszokott, azt magának mindenek felett követelő Nyugatnak.

Egyetlen narráció maradt meg, de az sem a fél nyolcasból, hanem egy késő esti Híradóból. Most jó lenne emlékezni a hírolvasó nevére, azt biztos, hogy az egyikük Baló volt, de nem ő mondta, hogy:
"nem kívánhatunk magunkat ilyen híreket. Híradónk végére értünk".
Láttuk rajta, hogy a könnyeivel küzd, hogy akkor omlik benne össze az, amit stabil világrendnek képzelt egy hamis etetés nyomán.

Madrid napján nem voltunk otthon, így csak később tudtam meg, hogy azt is az al-Kaida csinálta, az emberek egyszerűen cafatokra robbantak, pont úgy, ahogy olyan sokan három évvel előtte. London viszont már sokkal mélyebben érintett: akkor már nagyon el szerettem - szerettünk - volna jutni abba a városba, és el is jutottun, még az év decemberében, életünkben először ültünk repülőn. Akkor még azt is élveztem az élmény újdonsága miatt, ma több mint 12000 km-nyi repülés után nincs utazási mód, amit jobban utálnék ennél.

Lehet abban valami, hogy az embert csak az érinti igazán, ami sokkal közelebb van hozzá. New York messze van tőlünk, talán soha el sem jutok oda, Londonban pedig kétszer is jártam a 7/7 óta. Végülis ez talán rendben van: ha mondjuk a szomszédnál tűz van, megnyugszom hogy nem nálam történt, de ha az én házam ég, az már bizony baj.

Tegnap este, illetve ma, az iszonyatos mennyiségű hír rendszerezése, ellenőrzése, szóval feldolgozása közben engem is elért, ami 14 évvel ezelőtt a profi hírolvasót: kevés kellett, hogy elsírjam magam. Összeomlott minden, amit biztonságnak, jólétnek hittem, maga a szabadság illúziója. Én a 25 évemmel már abba születtem bele, hogy nekünk jobb lesz, mindig ezt mondták az okos felnőttek. De nem nevezhetjük szabadnak magunkat, ha egy percig is félünk, én pedig félek, és még nagyon sokan félünk.

Hazafelé Iron Maident hallgattam, mint nehéz műszakok után mindig. Éppen ez a zenekar volt az, akik miatt megszerettem a rock/metalt, hogy alig hallgassak ma mást. Persze, mert a metal műfaján kívül soha, senki nem mondta ki, ami régen nyilvánvaló: Az emberiség saját végzetébe taszítja önmagát a beteges gondolataival, a háborúkkal, a természeti erőforrások felzabálásával, és mivel a gyertyát már régen ezerfelől égeti, így kurvára menthetetlen saját végzetétől.

Mindig jövőre
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Székesfehérváron meg éljenezte a Waffen SS-t a lakosság...
Dub
Mert nem olvasták a Mein Kampf-ot.
több mint 10 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 493
A harmadik világ teljes kizsákmányolása a demokrácia exporttal és a háborúk keletre tolásával is mind ilyen jogos önvédelem mentén történtek, na persze.
baggio
Ha ez nekem szólt, akkor gondolom mondanom se kell, hogy az általad említett lépéséket én sem a jogos önvédelem kategóriájába sorolom.

Európa meg sosem irtózott az erőszaktól, ha az nem a közvetlen környezetében történt...baggio
A politikai elit nem, ők mint mondtam, az érdekeik szerint cselekednek, de a társadalom igenis irtózik tőle. Legalábbis 1945 óta mindenképpen.

Kampman
Pedig logikád szerint ezeket is nyugodtad odasorolhatod, mint racionális preventív lépések, hiszen ha nem mi irtjuk ki őket még szülőhelyükön, akkor majd ők fognak megfojtani minket saját ágyunkban.
baggio
Ezt az érvet soha nem használták, még titokban sem, szerintem.
több mint 10 éve
Dub New Orleans Saints 1 019
Látszik, hogy nem tanultál történelmet, és egyetlen emberrel sem beszéltél, aki tényleg megjárta a háborút.
Volt szerencsém sok egykori pilótát barátomként tisztelni, amíg még éltek jó páran, és mindegyik kivétel nélkül megszállásként értékelte Március 19-et. Veszprémben még fegyvert is akartak fogni a repteret megszálló németek ellen. Kevésen múlott, hogy nem lett belőle harc.
Nem tudták volna, hogy mi a becsület, vagy bátorság? Nem hiszem. 70-80 évesen is több tartás volt bennük, mint manapság sokakban. Talán a nap mint nap 20-30-szoros túlerővel szemben vívott harc tette... Ki tudja.
Magyarok voltak, és nem németek, főleg nem fasiszták vagy nácik.
Lecsó
Székesfehérváron meg éljenezte a Waffen SS-t a lakosság, miután a Budapest felszabadítására indított Konrád III hadművelet során ideiglenesen vissza sikerült foglalniuk a várost a szovjetektől. Nem ugyanarról az időszakról beszélünk. Azt el tudom fogadni, hogy a német megszállás kelthetett ellenérzéseket katonáinkban, de pl Horthy kiugrási kísérlete nagyrészt pont a magyar tisztek ellenállásán bukott meg. Úgy közelítsd meg a dolgot szerintem, hogy ha muszáj harcolni mert már itt a front, akkor kik ellen harcoltak volna inkább, a németek vagy a fél országot végigerőszakoló szovjetek ellen?
több mint 10 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 121 — no es importante
A harmadik világ teljes kizsákmányolása a demokrácia exporttal és a háborúk keletre tolásával is mind ilyen jogos önvédelem mentén történtek, na persze.
baggio
Ha ez nekem szólt, akkor gondolom mondanom se kell, hogy az általad említett lépéséket én sem a jogos önvédelem kategóriájába sorolom.

Európa meg sosem irtózott az erőszaktól, ha az nem a közvetlen környezetében történt...baggio
A politikai elit nem, ők mint mondtam, az érdekeik szerint cselekednek, de a társadalom igenis irtózik tőle. Legalábbis 1945 óta mindenképpen.

Kampman
Pedig logikád szerint ezeket is nyugodtad odasorolhatod, mint racionális preventív lépések, hiszen ha nem mi irtjuk ki őket még szülőhelyükön, akkor majd ők fognak megfojtani minket saját ágyunkban.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Blaise
[/quote]Az IRA vagy az ETA jut éppen eszembe, mint nem muszlim terrorszervezet. Igaz jelenleg nem aktívak, néhány éve azonban igencsak azok voltak.
A földön több mint 1,5 milliárd muszlim él, akik 99,9%-ának aztán semmi köze a terrorizmushoz. De igen van köztük így is elég sok, de ezért kitiltani embereket Európából? Ráadásul a terroristák jelentős része már itt született, nem idén "Merkel hívására" jött be. Csináljunk jó kis progromokat, mint a cári Oroszországban a zsidók ellen...mondjuk innen egyenes út vezetne a következő világháborúig.
Arra senkit nem lehet rávenni, hogy a szélsőségesek ellen harcoljon. Az emberek nagyobb része nem katona, nem lehet erre kényszeríteni senkit. Ettől függetlenül persze abszolút nem tartom normálisnak, hogy valóban gazdasági céllal is érkeznek ellenőrzés nélkül bevándorlók, de erre meg fogják találni a megfelelő megoldást.

Már kiderítették az első gyilkosról, hogy francia volt, 35 km-re élt Párizstól. Tehát nem a "rohadt" toleranciának köszönhető, hogy ott volt, hanem a francia érdekeknek.

Oroszországnak persze elnézed, hogy felhasználja a helyzetet. Ugyanakkor másnak nem, hogy az arab tavasz idején segítette a felkelőket, mert ez volt esetleg az érdeke? Nem tudom, hogy mit kellett volna tennie a világnak mondjuk az egyiptomi zavargások idején. Vagy végig kellett volna néznie, hogy Kadhafi tömeggyilkosságokkal szilárdítja meg hatalmát. Nem volt ez jó megoldás, ugyanakkor ezeknek a diktátoroknak a hatalmon maradása az észak atlanti szövetség nélkül is igencsak kérdéses lett volna.
Törökország szerepe természetesen nézőpont kérdése. Én nem hibáztattam őket, pusztán csak tényként közöltem, hogy simán végignézik, hogy a törökök szállítsák a menekülteket, közben persze Erdogan Merkellel jópofizik 2 héttel a választások előtt. De tessék csak csinálni, hiszen Törökország érdekei fontosak, mégiscsak a NATO 2. legnagyobb hadserege. Ugyanakkor nem kell meglepődni, ha a nagy tesze-toszaságból az jön ki, hogy az ISIS ott is robbantgat, ártatlanokat ölve.

De ez a kérdés azért másodlagos csak a vitában, mert még egyszer mondom, a mostani szír állapotoknak nincs köze ezekhez a támadásokhoz. Nem volt januárban se, amikor ugye a Hebdo ellen hajtottak végre merényletet. Az is egyértelmű, hogy ott is csak egy indok kellett. Most nem volt karikatúra, mégis halomra gyilkolták az embereket.

Merkellel pedig várnék. Te nem jós vagy, ha így lenne nem itt velünk fórumoznál. Lehet, hogy nem adott megfelelő választ a menekültkérdésben, ugyanakkor még mindig bőven van erre ideje. Ráadásul úgy tűnik még mindig, hogy ennek semmi köze a tegnapi estéhez.
több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 904 — capitaine du château de Vienne 1487
szegíny fasiszták a nagy ínségbe kénytelenek néger focit nézni, közbe hull a könnyűk, mikor avilágosabb betuszkolja a sötétebbnek, átázik a kkk kámzsa, egy szennyállam szennybajnokságában, hát leklább ajrópai lenne, fajtabéli térdigszaros üvöltő vikingvérhez dörzsölőző kis kefebajszos. Na, árpádvérehejjnencsicskázikkutyákkal


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 493
A harmadik világ teljes kizsákmányolása a demokrácia exporttal és a háborúk keletre tolásával is mind ilyen jogos önvédelem mentén történtek, na persze.
baggio
Ha ez nekem szólt, akkor gondolom mondanom se kell, hogy az általad említett lépéséket én sem a jogos önvédelem kategóriájába sorolom.

Európa meg sosem irtózott az erőszaktól, ha az nem a közvetlen környezetében történt...baggio
A politikai elit nem, ők mint mondtam, az érdekeik szerint cselekednek, de a társadalom igenis irtózik tőle. Legalábbis 1945 óta mindenképpen.

Szerkesztette: Kampman
több mint 10 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 121 — no es importante
A harmadik világ teljes kizsákmányolása a demokrácia exporttal és a háborúk keletre tolásával is mind ilyen jogos önvédelem mentén történtek, na persze.

Európa meg sosem irtózott az erőszaktól, ha az nem a közvetlen környezetében történt...

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 22 759 — Panthers fan
Dub is ember, joga van leírni a rasszista nézeteit. Még ha ő a maga szerény képességeivel nem is érti, hogy a terroristák pont ugyanígy gondolnak (számukra is többet ér a becsület, mint az élet, meg vannak róla győződve, hogy helyesen cselekednek, amikor mészárlásba kezdenek).

Az már egy sokkal bonyolultabb dolog, hogy mi a fene zajlik a világban. Szerintem semmi köze a népvándorláshoz (az nem ok, hanem okozat), és az is csak egy pánikreakció, hogy ha nem lennének muszlim emberek Európában, akkor minden oké lenne hirtelen. Akkor durvulna csak el a helyzet, ha kollektíve a muszlimok ellen fordulna a "fehér" Európa. Eddig is az táplálta a terrorizmust, hogy el tudják hitetni, hogy a "nyugat" háborút folytat az iszlám ellen, és hát sajnos ehhez az USA és a szövetségesei (igen mi is, még ha érdemben a részvételünk irreveláns is) elég sok muníciót adnak. Ha a nyugati médiában ugyanolyan coverage lenne azokról a pusztításokról, amiket a "nyugat" végzett/végez a Közel-Keleten vagy Afganisztánban, mint az itteni terrortámadásokról, talán érthetőbb lenne, miért tud sikeres lenni egy daesh.

Nagyhatalmi, geopolitikai, társadalmi konfliktusok sora van a terrorizmus mögött, amiket primitív gyűlölködéssel nem lehet megoldani, csak konzerválni. Nem mintha lennének illúzióim a jövőt illetően, a helyzet romlani fog.

Tepper takarodj!
több mint 10 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 493
Ezt a hozzáállást, amit te itt felvázolsz, csak az európai ember érzi magára kötelezőnek,...
Kampman
A civilizált ember érzi magára nézve kötelezőnek.
Akik ennek az ellenkezőjét vallják, azok a tegnapi förmedvény elkövetői és elvbarátaik.
Lecsó
Nézd, a szomorú helyzet az, hogy a világpolitikát érdekek mozgatják, az érdekeket pedig sajnos gyakran erőszakkal érvényesítik, kivéve Európát, aki irtózik az erőszaktól, még akkor is ha ez a jogos önvédelem keretein belül történne.
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Ha már el kellett bukni, azt is lehet sokféleképpen és én igenis büszke vagyok rá, hogy elődeink nem adták meg magukat, hanem utolsó vérig harcoltak a német bajtársak oldalán. Egyébként is az átállás ára az lett volna, hogy a németek ellen kellett volna fordulni, ami az adott légkörben katonáink többségének számára elképzelhetetlen lett volna.
Dub
Látszik, hogy nem tanultál történelmet, és egyetlen emberrel sem beszéltél, aki tényleg megjárta a háborút.
Volt szerencsém sok egykori pilótát barátomként tisztelni, amíg még éltek jó páran, és mindegyik kivétel nélkül megszállásként értékelte Március 19-et. Veszprémben még fegyvert is akartak fogni a repteret megszálló németek ellen. Kevésen múlott, hogy nem lett belőle harc.
Nem tudták volna, hogy mi a becsület, vagy bátorság? Nem hiszem. 70-80 évesen is több tartás volt bennük, mint manapság sokakban. Talán a nap mint nap 20-30-szoros túlerővel szemben vívott harc tette... Ki tudja.
Magyarok voltak, és nem németek, főleg nem fasiszták vagy nácik.
több mint 10 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
a románok (akiket még az oroszok is megvetettek, ezért küldték őket az első sorokba Budapest ostrománál).Dub
Szóval szerinted a szovjet hadvezetés a román csapatok alkalmazásáról morális és érzelmi alapú döntést hozott, nem pedig racionálisan mérlegelte, hogy ezzel csökkenteni lehet a szovjet élőerő és haditechnika veszteségeit, illetve az emiatt felszabaduló erőket máshol vagy más időben lehet bevetni?


I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Csak egy kérdés: aki minden szív fájdalom nélkül ölné halomra a muszlimokat (legyen az ártatlan vagy sem) az mivel jobb ember mint azok a tetvek, akik tegnap ugyanezt csinálták a nem muszlimokkal?
Jughead
Attól, hogy a saját földjét, kontinensét tisztítja meg. Ne felejtsük el, hogy a muszlimok itt nincsenek otthon.
Dub
Te sem vagy itthon, "félázsiai származék" vagy.
Pont.
több mint 10 éve
Dub New Orleans Saints 1 019
Szóval azt mondod, legyünk büszkék arra, hogy sok százezer honfitársunkat anno legyilkolták (és ehhez sokan még asszisztáltak is bőszen) és pl. Budapestet és az az ország nagy részét majdnem földig rombolták(a fővárost pl teljesen értelmetlenül) hogy egyesek pár hét előnyt kapjanak kicsivel nyugatabbra? Elég csipás az a szem ez esetben...
iktriad
Én őket nem tekintem honfitársamnak. Ami Budapestet és az országot illeti szerintem nem volt értelmetlen, bár kézzel fogható haszna csak a nyugatabbra élőknek volt belőle, amely részeket már nem érte el a vörös hadsereg. De ami a legfontosabb megmaradt a becsületünk, mi nem voltunk olyan kifordulós áruló kutyák, mint a románok (akiket még az oroszok is megvetettek, ezért küldték őket az első sorokba Budapest ostrománál). Ha már el kellett bukni, azt is lehet sokféleképpen és én igenis büszke vagyok rá, hogy elődeink nem adták meg magukat, hanem utolsó vérig harcoltak a német bajtársak oldalán. Egyébként is az átállás ára az lett volna, hogy a németek ellen kellett volna fordulni, ami az adott légkörben katonáink többségének számára elképzelhetetlen lett volna. Galántay Ervin volt Vannay-különítményes mondta talán egy előadásában, hogy az utolsó roham előtt odament hozzájuk a Vannay és azt mondta nekik, hogy az nem fordulhat elő, hogy ide román harc nélkül betegye újra a lábát és hogy a becsület többet ér mint az élet. Én erre a szellemiségre igenis büszke vagyok és példaképként tekintek rájuk.

Amúgy felőlem nyugodtan törölhettek a szólásszabadság jegyében, túl fogom élni.
több mint 10 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 767
Egyébként vicces, hogy ha nem lenne ez a Dubék által baromságnak titulált liberalizmus, akkor Dub és a hozzá hasonlók ezen kijelentéseikért, amiket itt megengednek keményen felelősségre lennének vonva. Elég abszurd, hogy a liberalizmust pont azok élvezik legjobban, akik a legjobban ellenzik. 😉

Bár hozzátenném azt is, hogy én se értek egyet vele nagyjából semmiben, de azért az agyhalott stb. jelzőket erősnek érzem. 😉
több mint 10 éve
Törölt felhasználó
Nem tudtam hogy Vona Gábor is regisztrált a bowl.hu-ra...
több mint 10 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 121 — no es importante
Valaki törölhetné már az agyhalottat,ezt nem érzem idevalónak.
Blitzburgh
A némítás funkcióval feleslegesnek érzem ezt, az embert a megnyilvánulásai minősítik, igazából reagálni nem szabadna rá.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 86 022 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Valaki törölhetné már az agyhalottat,ezt nem érzem idevalónak.
Blitzburgh
Az elrettentő példa is néha hasznos lehet. 😀
Egyébként, mellékzöngeként: soha nem gondoltam volna, hogy egy amerikai foci fórumon találkozom fehér <-> nem-fehér ellentétet támogató gondolatokkal. Hogy tud valaki úgy amerikai focit nézni, hogy közben kb. úgy gondolkodik, hogy nézni jó, amikor egy fekete fut a kedvenc csapatod labdájával, csak közel ne jöjjön hozzám? 😛
StormST
+1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

Szerkesztette: iktriad
több mint 10 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 636
El akartam volna kezdeni leírni, hogy miért vagy ostoba, de aztán eszembe jutott, te vagy az, aki büszkén hirdeti, hogy fasiszta. Értelmetlen lenne.
dankodavid
Ezt a minősítést tőled megtiszteltetésnek veszem, zsidó.
Dub
Nem csak zsidó vagyok, hanem egy néger, buzi, cigány.

Pulvis et umbra sumus.
több mint 10 éve
Blitzburgh Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 1 255 — Hunt for 7.
Valaki törölhetné már az agyhalottat,ezt nem érzem idevalónak.
több mint 10 éve
Dub New Orleans Saints 1 019
El akartam volna kezdeni leírni, hogy miért vagy ostoba, de aztán eszembe jutott, te vagy az, aki büszkén hirdeti, hogy fasiszta. Értelmetlen lenne.
dankodavid
Ezt a minősítést tőled megtiszteltetésnek veszem, zsidó.