Soccer

37 feliratkozó

7 napja
r.baggio Tampa Bay Buccaneers Mississippi State Bulldogs 49 517 — No es importante
Mtk új légiós-számláló: ||||
1 kolumbiai // 1 portugál // 1 északmacedón // 1 montenegrói

Szerkesztette: r.baggio
4 hónapja
dande Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 23 158 — Így remélem megfelelek nektek.....
Az ég kék, a fű zöld, a Juve 11-est kap, és az ellenféltől pedig kiállítanak valakit.

Szerintem nincs csapat akinek többször adnak tizit, valamint emberelőnyben játszhatnak...
Duff
Már az első félidőben 10 emberrel kellett volna maradni a Milannak mikor arcon könyökölték Cuadot, aztán hasonló körülmények között nem adtak meg egy teljesen jogot tizit, úgyhogy most ez nem jogos reklamáció.

4 hónapja
davemayer Chicago Bears 6 974 — "Grammar maci"
Az ég kék, a fű zöld, a Juve 11-est kap, és az ellenféltől pedig kiállítanak valakit.

Szerintem nincs csapat akinek többször adnak tizit, valamint emberelőnyben játszhatnak...
Duff
ezzel együtt most egyik ítélet sem volt kamu

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
4 hónapja
Duff Seattle Seahawks 2 416

4 hónapja
ZoliMP 3 146
Nagy dominik allitolag evi 300.000 eur/ ev bonuszokkal egyutt. Az 25ezer/ho.jo kis penz

Szerkesztette: ZoliMP
4 hónapja
Kenny Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 6 285 — HERE COMES THE MONEY $
Svájciak külön tanulmány, az alábbi játékosokban az a közös h Svájcban születettek, svájci utánpótlás válogatottban játszottak, de felnőttként másik válogatottat erősítenek:
Ivan Rakitic (horvát), Berat Djimsiti (albán), Florent Hadergjonaj (koszovói), Milos Veljkovic (szerb), Idriz Voca (koszovói), Aleksandar Prijovic (szerb), Taulant Xhaka (albán), Moritz Bauer (osztrák), Amir Abrashi (albán), Hekuran Kryeziu (koszovói), Izet Hajrovic (bosnyák), Mirlind Kryeziu (koszovói).

A mostani svájci keretből Xherdan Shaqiri a mai Koszovó, Breel Embolo Kamerum területén született (mondjuk mindketten at FC Basel csapatában nevelkedtek).
Admir Mehmedi meg a mai Észak-Macedónia területén született (ő meg FC Zürich nevelés).

Hogy mondjak néhány olyat is, akinek van magyar útlevele, de másik ország válogatottjában játszik/játszott:
Ethan Shea Horvath (USA, btw Norvégiában a Molde csapatában nevelkedett), Gyömbér Norbert (Szlovákia, besztercebányai nevelés), Adrian Rus (Románia, szatmárnémeti nevelés), Louis Ferenc Puskas Fenton (Új-Zéland, Team Wellington nevelés), Nisso Kapiloto (Izrael, Maccabi Tel-Aviv nevelés), Nicolas Ladislao Fedor Flores, ismertebb nevén Miku Fedor (Venezuela, a Valencia akadémiáján nevelkedett).
empty taxi
Aki erősítést jelenthet és még hiányposzton is játszik az Gyökeres Viktor.De nyilván ő svéd válogatott akar lenni.
4 hónapja
Sinisa New England Patriots 2 434 — Gràcies Pep!
Niklas Süle
Pedig kb 10 évre meg lett volna a válogatott védelmének közepe. 😊

TITO
JOHAN
Per Sempre Etern

This team was the best team in the AFC in the regular season and we won two games in the playoffs against two good football teams, the best team in the postseason. And that’s what this team is.
4 hónapja
NB2 New England Patriots 10 750 — nabege2@yahoo.com
Mondjuk azert ezeket szerintem vehetjuk kulon kalap ala, mivel ugye politikai viszonyok, haboru es egyebek miatt menekult bizonyos teruletekrol minden masodik ember, es azert lett oriasi a szoras. De a kedvencem amugy a ket Xhaka, akik testverkent az Ebn egymas ellen jatszottak, ugye az egyik svajci lett, a masik alban. Ez a ket valogatott ilyen is, kb tele van testverekkel es haverokkal, akik a fel eletuket egyutt toltottek, csak aztan a felsobb viszonyok miatt elszakadtak.
Stez
Ott voltak még a Boateng tesók is...
4 hónapja
Stez SMU Mustangs 38 229
Mondjuk azert ezeket szerintem vehetjuk kulon kalap ala, mivel ugye politikai viszonyok, haboru es egyebek miatt menekult bizonyos teruletekrol minden masodik ember, es azert lett oriasi a szoras. De a kedvencem amugy a ket Xhaka, akik testverkent az Ebn egymas ellen jatszottak, ugye az egyik svajci lett, a masik alban. Ez a ket valogatott ilyen is, kb tele van testverekkel es haverokkal, akik a fel eletuket egyutt toltottek, csak aztan a felsobb viszonyok miatt elszakadtak.

4 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons California Golden Bears 24 838 — NFC East winner Giants GM
Svájciak külön tanulmány, az alábbi játékosokban az a közös h Svájcban születettek, svájci utánpótlás válogatottban játszottak, de felnőttként másik válogatottat erősítenek:
Ivan Rakitic (horvát), Berat Djimsiti (albán), Florent Hadergjonaj (koszovói), Milos Veljkovic (szerb), Idriz Voca (koszovói), Aleksandar Prijovic (szerb), Taulant Xhaka (albán), Moritz Bauer (osztrák), Amir Abrashi (albán), Hekuran Kryeziu (koszovói), Izet Hajrovic (bosnyák), Mirlind Kryeziu (koszovói).

A mostani svájci keretből Xherdan Shaqiri a mai Koszovó, Breel Embolo Kamerum területén született (mondjuk mindketten at FC Basel csapatában nevelkedtek).
Admir Mehmedi meg a mai Észak-Macedónia területén született (ő meg FC Zürich nevelés).

Hogy mondjak néhány olyat is, akinek van magyar útlevele, de másik ország válogatottjában játszik/játszott:
Ethan Shea Horvath (USA, btw Norvégiában a Molde csapatában nevelkedett), Gyömbér Norbert (Szlovákia, besztercebányai nevelés), Adrian Rus (Románia, szatmárnémeti nevelés), Louis Ferenc Puskas Fenton (Új-Zéland, Team Wellington nevelés), Nisso Kapiloto (Izrael, Maccabi Tel-Aviv nevelés), Nicolas Ladislao Fedor Flores, ismertebb nevén Miku Fedor (Venezuela, a Valencia akadémiáján nevelkedett).

Szerkesztette: empty taxi

cause every little word can hurt us, we pull away and lose on purpose

New York Averages
4 hónapja
Fast Willie Pittsburgh Steelers 4 781
Nem teljesen példa nélküli a kívülről honosítás, bár én sem örülnék neki, ha sportot űzne a magyar válogatott ebből - gondolok itt az izraeli srácra. Az ő ügye szerintem egy felfújt médialufi, úgysem jön ebbe a "megengedő" szurkolói közegbe (a B közép biztos kedvesen fogadná, még a végén kapnánk újabb zártkaput).

A legjobb példa mostanában Vincenzo Grifo:

Pforzheimben született, Németországban, 1996 óta csak Németországban játszott ééééééééééééééééééééééééés, olasz válogatott. 2013- tól U20-as olasz válogatott, előtte német U-válogatott volt. Liechtenstein ellen mutatkozott be az olasz nagyválogatottban.

Emerson Palmieri is érdekes: ő Brazíliában született, brazil U17-es válogatott volt és utána jött át Olaszországba, ahol lenyomott négy szezont, majd Angliába igazolt és szintén olasz válogatott lett, mert anyai ágon olasz.

A belgáknál vicces, hogy Yannick Carrasco felnőttszinten sosem játszott pl Belgiumban, mert a Monaco már 16 évesen elvitte Fro.-ba.

A másik ilyen Nacer Chadli: ő marokkói állampolgár, Liege-ben született, nincs belga felmenője, nem is játszott soha Belgiumban (Hollandiában pallérozódott akadémiai szinten), sőt marokkói U-válogatott volt és elméletben egyszer az afrikaiak nagy-válogatottjában is pályára lépett és csak 2011-től, azaz 23 éves korától belga válogatott.

Ricardo Rodriguez (Svájc): apja spanyol, anyja chilei, Svájcban született, ott lett profi, de két szezont tolt le, majd azóta külföldön tolja.

Svájciaknál sokan vannak, akik külföldön születtek (Kamerun, Zaire, volt Jugoszlávia, Bissau Guinea, Zöld-foki szigetek, Elefántcsontpart), de bevándorlóként már a svájci akadémiai és u-válogatott rendszeren mentek végig: Moubandje, Mvogo, Djourou, Embolo, Shaquiri, Seferovic, Gavranovic, Drmic, Tarashaj, Mehmedi, Zakaria, etc.

Terrence Kongolo is lehetne svájci ezen az alapon, mert ő már Fribourgban született, de ő inkább holland lett, mert a Feyenoord kivásárolta akadémiai szinten, már 8 évesen.

Svédeknél: Muamer Tankovic, Sotirios Papagiannopoulos, Dejan Kulusevki, Alex Isak, Jimmy Durmaz, Riccardo Gagliolo (ő különösen jó: Olaszországban született, csak ott játszott, olasz u-válogatott kerettag volt az apja olasz, anyja félig svéd), Alexander Milosevski lehetnének több válogatott tagjai is. Dánoknál Braithwaite is lehetne guyanai, Durmizi meg albán.
4 hónapja
roberto23 Denver Broncos Notre Dame Fighting Irish 1 248 — "This One's For Pat!"
Arra csak egy mód van, alapjaiban újraszervezni az egész utánpótlás rendszert. Ennyi. Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy 10 éve ömlik számolatlanul a pénz a fociba, és ennyi idő alatt már bőven kellene látszania az eredménynek. Erre hol tartunk? Volt egy kufutott EB 4 éve, de ezt leszámítva rosszabbak vagyunk, mint voltunk 2010 előtt. És erre az a megoldás, hogy innen onna kukázott játékosokkal próbálunk kijutni újra egy EB-re? És ez valakinek teljesen oké és belefér? Komolyan ne már....
roberto23
Szerintem azt senki sem vitatja hogy az utánpótlásunk szart sem ér jelenleg, a diskurzus nem erről szólt.
Egyébként nem is nagyon értem mit várt a közönség ettől, ugyanazok felelnek ma az utánpótlásért mint akik a pénzcsap kinyitása előtti 30 évben ugyanúgy képtelenek voltak normális játékosok kinevelésére. Erre a legjobb példa a mindenkori védelmünk, a védekezéshez szükséges tudás maximálisan megszerezhető, a tehetség faktora meg nagyban kimerül a fizikai felépítésben és mégis, képtelenek vagyunk futószalagon termelni a közepes vagy annál jobb játékosokat (akikből aztán kitűnik az a legjobb pár akik utána válogatottak lesznek).

Attól hogy a kreténeknek pénzt adsz még nem lesz okos, ez csak a pénz lenyúlásáról szólt idáig. Eddig mindenhol ahol komolyan gondolták az ilyen jellegű utánpótlással kapcsolatos reformot ( Törökország, Japán, Dél-Korea) ott az irgalmatlan pénzek mellett komoly hangsúlyt fektettek a tudás importálására is, hiszen csak úgy térülhet meg a befektetett energia, csak úgy hasznosul a kiépített infrastruktúra ha van aki tudja is hogy mit miért csináltat meg a gyerekekkel, érti a folyamatokat.

Mi jelenleg ott tartunk ahol a mostani foci tartott 30 éve, hogy kezdünk rájönni hogy a sok kisebb de intenzív sprintből áll egy futball mérkőzés, ezért úgy kell az izomzatot felépíteni hogy erre alkalmas legyen...

Itt onnantól kezdve lehet majd eredményt elvárni az utánpótlásból amikor jön 100 külföldi edző és szabad kezet kapnak (de az eredményességet számon kérve), és onnantól is minimum 5-7 év de inkább 10-15.
davemayer
Tudom, hogy nem erről szólt. Ezt csak azért hoztam fel, mert nehogy már pár kukazott játékostól várjuk el, hogy az eb-re kijutás esélyét növeljük, amikor irgalmatlan mennyiségű pénz ömlik a fociba. Persze mindenki tisztában van vele, hogy ez miről szól és miért nem lépünk ennek ellenére előre. De azért megmosolyogtató a dolog.

"We're done with this losing sh*t. Next year going to be our year."
4 hónapja
Nem is értem, hogy ha kizárólag a győzelem és a siker számít, akkor miért nem a Pats-nek drukkolsz, meg a Harcának, Reálnak, Bayernnek. Ők sikeresek.
warr_b
Pats drukker volt sokáig 😀 😀 😀
davemayer
amíg Brady ki nem égett?
slowmotion
pontosan 😀 😀 😀
davemayer
na de ez Tebow előtt, vagy után volt?
slowmotion
Tebow után ha jól emlékszem, sajnos kicsit összemosódnak már a dolgok, nehéz követni mit mi után szedett... 😊

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
4 hónapja
Arra csak egy mód van, alapjaiban újraszervezni az egész utánpótlás rendszert. Ennyi. Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy 10 éve ömlik számolatlanul a pénz a fociba, és ennyi idő alatt már bőven kellene látszania az eredménynek. Erre hol tartunk? Volt egy kufutott EB 4 éve, de ezt leszámítva rosszabbak vagyunk, mint voltunk 2010 előtt. És erre az a megoldás, hogy innen onna kukázott játékosokkal próbálunk kijutni újra egy EB-re? És ez valakinek teljesen oké és belefér? Komolyan ne már....
roberto23
Szerintem azt senki sem vitatja hogy az utánpótlásunk szart sem ér jelenleg, a diskurzus nem erről szólt.
Egyébként nem is nagyon értem mit várt a közönség ettől, ugyanazok felelnek ma az utánpótlásért mint akik a pénzcsap kinyitása előtti 30 évben ugyanúgy képtelenek voltak normális játékosok kinevelésére. Erre a legjobb példa a mindenkori védelmünk, a védekezéshez szükséges tudás maximálisan megszerezhető, a tehetség faktora meg nagyban kimerül a fizikai felépítésben és mégis, képtelenek vagyunk futószalagon termelni a közepes vagy annál jobb játékosokat (akikből aztán kitűnik az a legjobb pár akik utána válogatottak lesznek).

Attól hogy a kreténeknek pénzt adsz még nem lesz okos, ez csak a pénz lenyúlásáról szólt idáig. Eddig mindenhol ahol komolyan gondolták az ilyen jellegű utánpótlással kapcsolatos reformot ( Törökország, Japán, Dél-Korea) ott az irgalmatlan pénzek mellett komoly hangsúlyt fektettek a tudás importálására is, hiszen csak úgy térülhet meg a befektetett energia, csak úgy hasznosul a kiépített infrastruktúra ha van aki tudja is hogy mit miért csináltat meg a gyerekekkel, érti a folyamatokat.

Mi jelenleg ott tartunk ahol a mostani foci tartott 30 éve, hogy kezdünk rájönni hogy a sok kisebb de intenzív sprintből áll egy futball mérkőzés, ezért úgy kell az izomzatot felépíteni hogy erre alkalmas legyen...

Itt onnantól kezdve lehet majd eredményt elvárni az utánpótlásból amikor jön 100 külföldi edző és szabad kezet kapnak (de az eredményességet számon kérve), és onnantól is minimum 5-7 év de inkább 10-15.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
4 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 13 501 — Cowboys fan
Nem is értem, hogy ha kizárólag a győzelem és a siker számít, akkor miért nem a Pats-nek drukkolsz, meg a Harcának, Reálnak, Bayernnek. Ők sikeresek.
warr_b
davemayer
amíg Brady ki nem égett?
slowmotion
pontosan 😀 😀 😀
davemayer
na de ez Tebow előtt, vagy után volt?
4 hónapja
warr_b
davemayer
amíg Brady ki nem égett?
slowmotion
pontosan 😀 😀 😀

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
4 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 13 501 — Cowboys fan
warr_b
davemayer
amíg Brady ki nem égett?
4 hónapja
FLZOLI Denver Broncos 5 781 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Mintha nem tudnátok ez milyen ország, és mekkora pöcegödör itt a focinak csúfolt nemzeti gyűlölködő labdakergetés... Persze utánpótlás, koncepció, tudatosság, kemény munka, céltudatosság. Ezek mind a magyar ⚽ jellemzői ugyebár. Álomvilágban el, aki szerint ez magától változni fog. Max ha úgy megbillen a pöcelé mint a Balaton az erős szélben, na akkor lehet lesz egy kis tisztulás

Azt én se értem, hogy miért kellene bárkinek is besárosódnia a honi kozeggel ahhoz, hogy teljes értékű magyar focista legyen. Vagy megüssön valami nemzeti öntudat minimumot, ami eleve egy bazi nagy mítosz. Egyszerűbb lenne ha alapból mindenki kapna egy kártyát, hogy én kitoltottem a "mit takar a magyar nemzet" online tesztet és onnantól abból a halmazbol válogathat az MLSZ. Megnyugodna mindenki lelke, hogy a gaboni és Izraeli játékos végre magáévá tette az országot úgyhogy simán mehet a pályára.

4 hónapja
roberto23 Denver Broncos Notre Dame Fighting Irish 1 248 — "This One's For Pat!"
Szerintem azért tök értelmetlen ez a honosítgatás, mert normális játekos úgyse fog nálunk játszani. Orban az üdítő kivétel, de ő is csak azért tolja itt, mert a németeknek nem kellett. Nehéz lenne minden posztra hasonló kaliberű máshová nem kellő játékosokat összeszedegetni. Lenne egy összevásárolt válogatott, ami ugyan olyan szar lenne, mintha csak a hazai szupersztárok játszanának. Így nem lesz sikeres a válogatott.

"We're done with this losing sh*t. Next year going to be our year."
4 hónapja
warr_b

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
4 hónapja
Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 18 897 — #NoStress
Sobri, az gondolom eszedbe se jut, hogy esetleg a kiválasztás, az utánpótlás, a szakmai munka fejlesztésével kéne valahogy sikeresebbé tenni a válogatottat...
warr_b
Pár hónap alatt?!
Sobri Jóska
De miért kéne rögtön azonnal? Ez a baj mostanában, mindenki azonnal akar mindent, mert az neki jár, megdolgozni érte, kivárni, jaaa azt már nem. Mondjuk ez már nem a siccer topik témája...
warr_b
Mert ez a konkrét honosítás most konkrétan erről szólna.
Növelni az EB-re jutási esélyeinket.

4 hónapja
Kenny Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 6 285 — HERE COMES THE MONEY $
Lanzafameból kijött a türhő paraszt.
Kár, hogy nem baszták pofán.
4 hónapja
warr_b Washington Redskins 3 781 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Sobri, az gondolom eszedbe se jut, hogy esetleg a kiválasztás, az utánpótlás, a szakmai munka fejlesztésével kéne valahogy sikeresebbé tenni a válogatottat...
warr_b
Pár hónap alatt?!
Sobri Jóska
De miért kéne rögtön azonnal? Ez a baj mostanában, mindenki azonnal akar mindent, mert az neki jár, megdolgozni érte, kivárni, jaaa azt már nem. Mondjuk ez már nem a siccer topik témája...

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
4 hónapja
Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 18 897 — #NoStress
warr_b
Pár hónap alatt?!

4 hónapja
Negritis Denver Broncos 13 876 — The Mathematician
Huh de jó h ma délután végig meetingem volt így kimaradtam ebből a magasröptű vitából ...
csebi
én double header-t tartottam moziban
vissza se olvasok

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
4 hónapja
warr_b Washington Redskins 3 781 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Sobri, az gondolom eszedbe se jut, hogy esetleg a kiválasztás, az utánpótlás, a szakmai munka fejlesztésével kéne valahogy sikeresebbé tenni a válogatottat... Persze, egyszerűbb mindenféle jöttmentet honosítani. Csak rövid időn belül a kutya nem fog nekik drukkolni.
Jó érzésű ember nem tud örülni a Fradi, kéziben a Veszprém, a Győr, meg a többi sikereinek, mert lassan már mutatóban sincs magyar játékosuk.

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta