NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Soccer

41 feliratkozó

10 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 692 — Scream and scout
bowl.hu-s Premier League tipper.io csoport:
 tipper.io/hu/bowl-hu-pl-lmakkdqw?join=8fges7u7n40ht4u6

Mehetne ugyan ez a lista egy google doksiba, aminek a linkje (meg a top10 igazolas mondjuk) van megosztva a pinned kommentben.

Borbinho
Ehune:
 docs.google.com/document/d/1MXhc8a9DSUHrc6hP1dC_XZG-6cPsoBFF1ao5ySs27aU/edit?usp=sharing

Szerkesztette: Löfli
több mint 4 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 191 — Colts Fan
A fenébe, pedig reméltem hogy Tócsát-t küldi ki a Sport TV Bakuba, egy örmény vállogatott mezben....
több mint 4 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 275 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
na hajrá Cselszki, hátha sikerül ezt a trainwreck szezont megmenteni egy európai kupagyőzelemmel! (és legalább a szarzenál se jutna bl-be 😀) mondjuk ettől függetlenül szerintem Sarri menni fog


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 685
Németfoci fanként 92-től kb 15 éven át követtem a Bundesligát.
Sose értettem, hogy a Bayern miért a német bajnokságban felbukkanó “sztárokat” igazolja le, akik ugyan ott eredményesek, de nemzetközileg nem sztárok, nem is kiemelkedő játékosok.
Miközben a többi BL győzelemre esélyes csapat igazi sztárokat igazol.
Én nem gondoltam, hogy lerablás, inkább lúzerségnek, biztonsági játéknak véltem.
És most is úgy gondolom, hogy ez egyfajta provincializmus, és ezért nem tudott a Bayern az elmúlt pár évtizedben Real, Barca szintre jutni, és csak 2 győzelem, 5 döntő a BL-ben, míg a Realnal ez 7/7, a Barcanál 4/5. Pedig pénz lenne.
Én ezt simán elbaszott üzletpolitikának látom, nem lerablásnak.
Sobri Jóska
Nem elbaszott üzletpolitika, hanem elvszerűség. A Bayern mindig is üzleti modellként, gazd társaságként működött. Nem fognak 100 milliókat kidobni (mostanáig), anno a Galaktikus korban sem dobáltak 50 misiket.

Hozzájuk képest a Real-Barca páros mögött mindig ott volt a spanyol állam, bankszektor a hiteleikkel vagy a kitudja milyen katari foundok.

A Bayern viszont ledominálja a német piacot: sokkal nagyobb összegért igazol külfölről, a húzóemberekért a német kluboknak is többet ad, mint más csapat, nem beszélve a sztárok fizetésszintjéről... A brand miatt persze minden német álma is, ami érthető.

Hasonló volt a Fergie korszak MU-ja és a 90-es évektől egy-másfél évtizedig a Milan és a Juve és pár éve újra a Juve.

Nem sok olyan németre emlékszem, akiket a csúcson a BM nem tudott elcsábítani: Kohler, Özil, Andy Möller pl , de azt nem is nézem, hogy akkor tömve voltak, szóval szükség sem volt rájuk
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Németfoci fanként 92-től kb 15 éven át követtem a Bundesligát.
Sose értettem, hogy a Bayern miért a német bajnokságban felbukkanó “sztárokat” igazolja le, akik ugyan ott eredményesek, de nemzetközileg nem sztárok, nem is kiemelkedő játékosok.
Miközben a többi BL győzelemre esélyes csapat igazi sztárokat igazol.
Én nem gondoltam, hogy lerablás, inkább lúzerségnek, biztonsági játéknak véltem.
És most is úgy gondolom, hogy ez egyfajta provincializmus, és ezért nem tudott a Bayern az elmúlt pár évtizedben Real, Barca szintre jutni, és csak 2 győzelem, 5 döntő a BL-ben, míg a Realnal ez 7/7, a Barcanál 4/5. Pedig pénz lenne.
Én ezt simán elbaszott üzletpolitikának látom, nem lerablásnak.

több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 696 — Cowboys fan
Úgy emlékszem 96-ban a VB selejtező is Bakiban volt (és szar volt a TV közvetítés 😊).
Peszinter Ferenc
de azért Nyilas Elek bekúrta
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 21 936 — nabege2@yahoo.com
3 évig a spíleren a PL és a FA kupa
több mint 4 éve
Peszinter Ferenc 709 — 中国加油
Úgy emlékszem 96-ban a VB selejtező is Bakiban volt (és szar volt a TV közvetítés 😊).
több mint 4 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
 www.nemzetisport.hu/europa_liga/el-donto-a-chelsea-edzot-menthetne-az-arsenal-gyozelem-bl-indulast-erne-2703063

EURÓPA-LIGA
DÖNTŐ, BAKI
21.00: Chelsea (angol)–Arsenal (angol) (Tv: Digi Sport1, Sport1) – élőben az NSO-n!

szinvonalas nso megint 😀
tegnap óta nem kevés cikk alján van ott ez a Baki
Negritis
már napok/hetek óta Bakiznak. Értem én hogy azeriül Baki, de igazából akkor se Baki hanem Bakı, és mindenhol Bakunak mondjuk.
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 093 — The Mathematician
 www.nemzetisport.hu/europa_liga/el-donto-a-chelsea-edzot-menthetne-az-arsenal-gyozelem-bl-indulast-erne-2703063

EURÓPA-LIGA
DÖNTŐ, BAKI
21.00: Chelsea (angol)–Arsenal (angol) (Tv: Digi Sport1, Sport1) – élőben az NSO-n!

szinvonalas nso megint 😀
tegnap óta nem kevés cikk alján van ott ez a Baki

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 696 — Cowboys fan
Ha tudom, hogy ha bedobom a Bayern nevet poénből a Fradi - Vidi vitába 3 oldalas felesleges vita lesz, lehet kihagyom 😀
Toca
A téma kapcsolódik, offseason van a rendes fociban, most miért ne kötözködjek? 😊
Fast Willie
Nincs is ezzel gond, csak az az észrevételem, hogy két típusú emberrel nem jó itt vitázni aki Fradi és aki Bayern drukker 😀
Toca
+ real, barca 😀
Negritis
Meg Pool 😀
Toca
amíg nicns pl trófea addig tuti 😀
Negritis
hát ha szombaton sem nyerünk, akkor nem kicsit leszek feszült
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 685
Kíváncsiságból megnéztem a lerablást az idei Ajax kaderben:

7 ember jött holland ligákból, abból négy első osztályból.

Lamprou (3. számú kapus két éve jött Willemből),
Schuurs (Fortuna Sittardból tavaly),
Sinkgraven (4 éve a Heerenveenből, kvázi U-19-esként),
Schöne (7 éve a másodosztályú NEC-ből),
Frenkie (négy éve a Willem II 2-ből, azaz a második csapatból, aztán volt vissza kölcsönben és onnan vissza a nagycsapathoz),
Labyad (Utrechtből tavaly),
Ziyech (3 éve a csődközeli Twentéből, akik aztán kiestek).

Ebből talán Labyad volt ismertebb arc.

Most megértettem, hogy miattunk estek ki ezek a csapatok 😊
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 093 — The Mathematician
Ha tudom, hogy ha bedobom a Bayern nevet poénből a Fradi - Vidi vitába 3 oldalas felesleges vita lesz, lehet kihagyom 😀
Toca
A téma kapcsolódik, offseason van a rendes fociban, most miért ne kötözködjek? 😊
Fast Willie
Nincs is ezzel gond, csak az az észrevételem, hogy két típusú emberrel nem jó itt vitázni aki Fradi és aki Bayern drukker 😀
Toca
+ real, barca 😀
Negritis
Meg Pool 😀
Toca
amíg nicns pl trófea addig tuti 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 18 651 — Vikings fan
Ha tudom, hogy ha bedobom a Bayern nevet poénből a Fradi - Vidi vitába 3 oldalas felesleges vita lesz, lehet kihagyom 😀
Toca
A téma kapcsolódik, offseason van a rendes fociban, most miért ne kötözködjek? 😊
Fast Willie
Nincs is ezzel gond, csak az az észrevételem, hogy két típusú emberrel nem jó itt vitázni aki Fradi és aki Bayern drukker 😀
Toca
akkor csebi halmozottan rossz vitapartner?😊
NB2
Nem rossz, küzdelmes 😊
több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 18 651 — Vikings fan
Ha tudom, hogy ha bedobom a Bayern nevet poénből a Fradi - Vidi vitába 3 oldalas felesleges vita lesz, lehet kihagyom 😀
Toca
A téma kapcsolódik, offseason van a rendes fociban, most miért ne kötözködjek? 😊
Fast Willie
Nincs is ezzel gond, csak az az észrevételem, hogy két típusú emberrel nem jó itt vitázni aki Fradi és aki Bayern drukker 😀
Toca
+ real, barca 😀
Negritis
Meg Pool 😀
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 21 936 — nabege2@yahoo.com
Ha tudom, hogy ha bedobom a Bayern nevet poénből a Fradi - Vidi vitába 3 oldalas felesleges vita lesz, lehet kihagyom 😀
Toca
A téma kapcsolódik, offseason van a rendes fociban, most miért ne kötözködjek? 😊
Fast Willie
Nincs is ezzel gond, csak az az észrevételem, hogy két típusú emberrel nem jó itt vitázni aki Fradi és aki Bayern drukker 😀
Toca
akkor csebi halmozottan rossz vitapartner?😊
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 093 — The Mathematician
Ha tudom, hogy ha bedobom a Bayern nevet poénből a Fradi - Vidi vitába 3 oldalas felesleges vita lesz, lehet kihagyom 😀
Toca
A téma kapcsolódik, offseason van a rendes fociban, most miért ne kötözködjek? 😊
Fast Willie
Nincs is ezzel gond, csak az az észrevételem, hogy két típusú emberrel nem jó itt vitázni aki Fradi és aki Bayern drukker 😀
Toca
+ real, barca 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 18 651 — Vikings fan
Ha tudom, hogy ha bedobom a Bayern nevet poénből a Fradi - Vidi vitába 3 oldalas felesleges vita lesz, lehet kihagyom 😀
Toca
A téma kapcsolódik, offseason van a rendes fociban, most miért ne kötözködjek? 😊
Fast Willie
Nincs is ezzel gond, csak az az észrevételem, hogy két típusú emberrel nem jó itt vitázni aki Fradi és aki Bayern drukker 😀
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 685
amúgy az Ajax-Feyenord-PSV tényeg "lerabolja" az eredivise-t
cserébe visszaoszt minden csapatnak pénzt a BL menetelésekből
Negritis
És mennyi Ajax kölcsönjátékos van a holland ligában? A kettes csapattal együtt idén 5

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 685
Ha tudom, hogy ha bedobom a Bayern nevet poénből a Fradi - Vidi vitába 3 oldalas felesleges vita lesz, lehet kihagyom 😀
Toca
A téma kapcsolódik, offseason van a rendes fociban, most miért ne kötözködjek? 😊
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 093 — The Mathematician
amúgy az Ajax-Feyenord-PSV tényeg "lerabolja" az eredivise-t
cserébe visszaoszt minden csapatnak pénzt a BL menetelésekből

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 18 651 — Vikings fan
Ha tudom, hogy ha bedobom a Bayern nevet poénből a Fradi - Vidi vitába 3 oldalas felesleges vita lesz, lehet kihagyom 😀
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 685
Aki a szamoknak és tényeknek sem hiszi el h a Dortmund jobban lerabolja a bundást jelenleg mint a Bm azzal nem tudok mit kezdeni. Vissza lehet menni 40-50 évvel ezelőttre, nem érdekel igazán, mert nem azt vitatom h korábban mi volt hanem azt h most ez mennyire igaz. Az ajax meg jó példa ahol jelenlegi keretben szinten van kb 5-6 játékos akiket holland bajnokságból raboltak le ... de igazából mutassatok egy csapatot mondjuk a bl legjobb 16bol ami nem igazol bajnokságon belülről, gyengítve az ellenfeleket. Ez már régen nem BM jelenség.
csebi
Hat nem tudom, szamomra a Lewa, Gotze, Goretzka, Pavard, Wagner, Gnabry, Sule, Dante, Mandzukic, Kimmich, Rudy, Mario Gomez, Luiz Gustavo, Neuer nevsor az elmult 8-9 evbol nem tunik ugy, hogy 40-50 evrol ezelottre vonatkozva, de lehet, hogy en tevedek, es ezek a jatekosok egyebkent 60 evesek jelenleg, csak jol tartjak magukat, illetve jo kapcsolataik vannak, aztan hamis utlevellel es iratokkal nyomjak.

Es ismetlem, ez a nevsor az elmult 9-10 evbol van, tehat ha nezem a listat, akkor idenyenkent atlagosan tobb mint egy jatekost elvisz a Bayern mas elsoosztalyu nemet csapattol. Marpedig Gomez hulyere lodozte a golokat a Bayernben, huzoember volt elotte is, Mandzukic is fasza volt, Lewa szinten, Gotze szinten, Pavard tulertekelt, de hat papiron az elozo csapata erossege volt, Wagner szinten, Goretzka szinten, Gnabry szinten, Sule igen, de Dante is felszopott vedo volt a Bundesben, Rudy szinten, de Gustavo is azert egy eros pontjanak szamitott a csapataban. Kimmichre ra lehet mondani, hogy azert csak tehetseg volt, de itt most nem azon van a hangsuly, hogy ezek a jatekosok a Bayernben cserek voltak-e vagy sem, mert hiaba ultek a padon, az ellenfeleket mar nem erositettek, magyaran a Bayern Munchen igenis lerabolta es rengeteg esetben gyengitette a nemet ellenfeleit. Hogy ezt szant szandekkal tette-e, az mindegy, mert nem errol ment a temazas. Es mondjuk Hummelst en nem rakom bele a lerablos listaba, mert o Bayern-neveles.

Es akkor ez csak az elmult mondjuk tiz ev, es nem mentel vissza peldaul Ballackek idejebe, vagy kesobb, hogy csak mondjuk beszeljunk Matthausrol. En most direkt a kozelmulttal szemezgettem, hogy veletlenul se mutogathass arra, hogy „de bezzeg mostansag a Bayern nem igy csinalja mar”. De, most is igy csinalja.

Csak most a nemet futball nem epp a legjobb idoszakat eli, a BM-nel pedig lassan felismerik, hogy nemzetkozileg nem eleg az, ha csak nemetekkel toltik meg a csapatot, illetve a Bundesligaban most picit kevesebb a tenyleges sztar, ugyhogy kevesebb lehetoseguk van olyan jatekost elvinni, aki aztan tenylegesen erosites lesz.

De ket even belul peldaul Havertz is Bayern-jatekos lesz szerintem.
Stez
akiket elfogadok a felsorolásból:
Gomez, Mandzu, Lewa, Götze, Goretzka, Gnabry, Süle, Dante, Rudy, Gustavo, Neuer. ez 11 játékos.
akiket nem:
Wagner: saját nevelés, ő szimplán hazatért.
Pavard: bundesliga 2. csapatból jön, nem bundesliga csapatot rabolunk le.
De akár el is fogadhatjuk, még így is messze le lennénk maradva a Dortmundtól.

nézzük ebben az időszakban a Dortmund igazolásait:
Schulz, Hazard, Brandt, Diallo, Delaney, Wolf, Hitz, Philipp, Toprak, Dahoud, Toljan, Schürrle, Götze, Rode, Castro, Bürki, Park, Weigl.
Ez 18(!!) játékos, és csak 2015-ig mentem vissza, a legutóbbi 5 átigazolási szezonra (beleértve a mostanit).
Nem értitek, hogy nem azzal van a bajom, hogy egy régebbi szokást felemlegettek, mert igen volt olyan időszak, hogy nagyon komolyan raboltunk a bundásból, de most a közelében nem járunk a dortmundnak ...
Felteszem újra a kérdést, amire nem válaszoltok hiába tettem fel többször:
Most akkor ki az, aki igazán lerabolja a bundást? A Bayern vagy a Dortmund?
csebi
Nekem ebből a Borussiás felsorolásból elfogadható lerablásként Dahoud, Toljan, Castro, Wolf, Philipp és a mostani három. Ez a nyolc ember húzóember volt a korábbi csapatában.

Delaney még a Werderben és a dán válogatottban is egy középszer volt, nem is értem, minek vették meg, én észre sem nagyon veszem.

Ha akarod, akkor Bürkit hozzárakom, de azért Neuerhez szerintem ne mérjük, hogy ki mit nyújtott a korábbi csapatában, milyen képességű és ráadásul a svájci cserének jött, nem kezdőnek.

Götze helyzetét Stez jól leírta, neki a betegsége betett, a Münchennél feleslegessé vált, szinte visszamenekült. Schürrle is egy ordas bukó volt a jó statjai ellenére. Rode a BM levetett kabátja, a padra sem nagyon jutott.

Weigl majdnem négy éve jött egy másodligás 1860-ből, ne vicceljünk.

Hitz és Diallo még nímandok, bár utóbbiban van azért potenciál, de na.

Állítsuk párba (már amennyire lehet posztonként, mert azért nincs teljes átfedés):

Lewa (Mandzukic/Wagner) vs Philipp (Parkot írjam vagy mostani Brandtot?)

fénykori Götze (vb győztes góllal, sok BL góllal) vs beteg Götze

Neuer vs Bürki

Süle/Hummels (Dante) vs Toprak/Diallo

Kimmich/Pavard vs Toljan/Schulz

Luiz Gustavo (majdnem beírhatnám Vidalt, ha Schürrle számít) vs Dahoud/Delaney

Gnabry vs Castro/Brandt

Goretzka (vagy Gnabry) vs Brandt - talán itt nyerne a BVB, ha itt Schürrle-t nézem, akkor kmmm

T. Hazard-szerű embert nem vett a Bayern belföldről, mert ott van Thiago, volt James Rodriguez, van egy Tolisso vagy egy Renato Sanches, de akkor legyen itt is Goretzka
Fast Willie
Egyre újabb kritérium rendszer van. Abból indultunk ki h ki volt a korábbi bundás csapatában kulcsember. Akiket én írtam a Dortmund hoz azok voltak pl Hitz is, kezdő kapus volt az előző csapatában. Persze értem én h ha a tényekkel nem tudtok vitázni akkor jön a tények relativizálása, csak éppen sok értelme nincs.
csebi
Oké, nem akarod belátni a nyilvánvalót, akkor hagyjuk.

Hitz kezdő volt valóban, Bürki is védett egy komplett szezont, de nem lehet összemérni Neuer Schalkés 156 meccsével egyiket sem.

Nem tudom szebben mondani, minthogy a Bayern évekig és most is prémium, impact, sztárjátékosokat hoz riválisoktól, a Dortmund meg csinálja ezt kb. három éve, amiből jóindulattal rámondom a mostani háromra, hogy sztárok.

Nem vitattam soha, hogy a BVB is elkezdte ezt a folyamatot - ha nem tenné, akkor kb. 25 ponttal menne a München minden évben - nem is tetszik.

Nem akarod érteni, hogy a BM évek óta a ligaszinten legjobb embereket szipkázza el: Lewandowski-hoz, Gomezhez, Mandzuhoz, az akkori Götze-hez, Hummelshez vagy Neuerhez mégcsak hasonló kalibert sem hozott a BVB, esetleg a kis Hazardra rá lehetne fogni (de mondhatom azt, hogy a belga válogatottban ő hányadik opció, negyedik-ötödik?). Schürrle is határeset, de akkor a másik oldalon mondok egy Wagnert vagy Gustavo-t.

A tehetségek lerablása kb egyszinten van a két klubnál a közelmúltban, ott jól látható, kiegyenlített tendencia van: Kimmich, Pavard, Gnabry, Süle vs Toljan, Brandt, Diallo. Nekem ezzel még kevésbé van gondom, mert belőlük még akár lehet ez is, az is, mint ahogy sokan nem váltották be a reményeket.

Az Ajaxot persze mondhatod - csúsztatott- példaként, hogy lerabolja a Groningent - ami igaz - de mondjuk PSV-től és Feyenoordtól, de még AZ-től is csak elvétve hoz embert, azt már nem is mondom, hogy mennyit bukunk a réven.
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 093 — The Mathematician
sőt lassan robotizálhatják is


The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 522 — Így remélem megfelelek nektek.....
A Bayern lerabolja a Dortmundot, a Dortmund a Bayernt, ők ketten meg lerabolnak mindenkit. Szerintem ebben kiegyezhettek 😛 😉
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 696 — Cowboys fan
Kiragadtam hàrom pontot a szabàly vàltoztatàsokból ami szàmomra érdekesebb.

1. Kirúgás és a védő csapat javára, a saját büntetőterületükön belül megítélt szabadrúgás esetén, a labda az elrúgás pillanatától játékba kerül (megjátszható, mielőtt elhagyná a büntetőterületet).
ideje volt eltörölni, helyes döntés

2. A támadócsapat által elkövetett nem szándékos kezezés is bizonyos esetekben büntetendő lesz.
Ezzel szerintem csak bonyolódik a dolog

3. A támadó játékosoknak legalább 1 méter távolságot kell tartaniuk a sorfaltól.
Ennek betartatàsa lesz igazàn érdekes, és làtvànyos.
Fattyu
Utóbbinál én eddig sem értettem miért a falba akarnak állni a támadók, elé kell állni egy méterrel, a védő oda nem mehet a 9 méter miatt, és így kilökni se tudják...
gabokocka
Pedig nem nehéz a dolog. Ha ő van ott és kiugrik üres a lyuk, ha egy védő mögötte all már másabb mellesleg ő is zavarja a védőt nem csak a védő lökdösődik.
Toca
3. Szabály betartása úgy lesz h a bírok húznak majd 1 méteres vonalakat a sorfaltol ahonnan már állhatnak a támadók. Jó kis graffitik lesznek a pályán 😊
csebi
Viccesen Én is így gondolom. Helyszínelő bírók lesznek. Körbekrétáznak mindenkit. 😀
Fattyu
megint olyan punciskodás ami miatt áll a játék, mert a bírónak nem lesz tekintélye
pedig csak annyit kéne, hogy szabi befúj, labda helye spray, 8m-re egy fújás, 9-re másik. Aki nem jó helyen áll 5 mp múlva sárga. Utána rögtön a helyére takarodna!
NB2
esetleg húzhatnak egyet tíz méterre is, hátha...
és az Adidastól bevasalhatnának pénzt minden szabadrúgás után

Szerkesztette: slowmotion