Soccer

41 feliratkozó

10 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
bowl.hu-s Premier League tipper.io csoport:
 tipper.io/hu/bowl-hu-pl-lmakkdqw?join=8fges7u7n40ht4u6

Mehetne ugyan ez a lista egy google doksiba, aminek a linkje (meg a top10 igazolas mondjuk) van megosztva a pinned kommentben.

Borbinho
Ehune:
 docs.google.com/document/d/1MXhc8a9DSUHrc6hP1dC_XZG-6cPsoBFF1ao5ySs27aU/edit?usp=sharing

Szerkesztette: Löfli
több mint 9 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Lehet én gondolkodom rosszul (könnyen meglehet), de szerintem a NB1-es meccsek az nem a Sport TV terméke, amit el kell adni (akkor lenne az, ha ő árulná a jogokat). A Sport TV terméke az a reklámidő, amit árul is, az NB1-es meccsek csak egy segédeszköz, aminek segítségével vevőket (reklámozókat) tud vonzani. A bajnokság valójában az MLSZ azon bizottságának a terméke, aminek Hemingway úr az elnöke.
Szó volt róla, hogy tematikus csatornáknál nagy hibahatárral lehet nézőszámot mérni és nem elsődlegesen a nézőszám után kihelyezett reklámok vannak, na most pont ezért nem némi kritika megfogalmazása fogja eladhatatlanná tenni a reklámidőt. Az már inkább, hogyha sértődöttségből nem kapják meg a közvetítési jogokat.
Hemingway úr reagálása is megérne egy kis elemzést, de kár lenne belefogni.
több mint 9 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 335 — Omar's Coming Yo!
20percig birtam a a Fradi meccset.
Biztos jo irány a tartunk.

több mint 9 éve
YoungZeeZee 7 940
Gibraltári gyerekfoci "ünnep"?
Ilyen kicsi helyen van ám utánpótlás.

 www.youtube.com/watch?v=G9W7lr8nogw&list=UU-WcLKibqKABNMgvkbSMEkg
több mint 9 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 335 — Omar's Coming Yo!
A tulaj foglalkozzon a csapatával ne a közvetítés minőségével.nagyjabol semmi koze nincs hozza.

több mint 9 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 447 — Panthers fan
Most szerintetek tényleg van olyan aki elkapcsol egy NB1-es meccsről mert a kommentátor kimondja, hogy nincs két normális passz egymás után?
Legközelebb ha mondjuk egy úszó hetedik lesz akkor győztesnek kell kikiáltani mert nem lett utolsó?
Aki odaül egy magyar meccset megnézni az eleve tudja, hogy mit fog kapni. Vagy egy ilyen "az újpesti játékos remekül passzol a kispesti védőhöz" dolgot szeretnétek hallani? Kapcsolnám is el azonnal. Nekem azt mondja a kommentátor ami történik ne azt aminek történnie kellene.Bazzani
Pontosan.
Azt mondja ami történik.
Közölje a tényeket.
De ha minősít az már véleménynek számít.
Ami egyrészt nem a tiszte, másrészt rettentően morbid, ha ez a vélemény ellentétes a munkáltatójának az érdekeivel.
Egy Real meccsen Ronaldo bemutat egy cselt, majd ad egy passzt.
Lehet erre ezt mondani:
Ronaldo… jó a csel, elhúzta Puyol mellett… jó a passz, Benzema átveszi… stb
De se ez:
A világ jegjobb focistájánál a labda, Ronaldo megtolja, a szerencsétlen Puyol mellett elhúzza, majd zseniális mozdulattal Benzemához továbbítja
Se ez:
A túlértékelt szépfiú cselezget öncélúan, na végre, tud adni egy passzt, és ezúttal nem ő a kerékkötője a Real támadásának
Nem járja.
Nem is beszélve arról, ha ez hangozna el:
Ismét egy újabb El Classico, idén a századik, vagy ki számolja, de rettentően unalmas, hogy vagy nézhetetlen magyar bajnokikat adunk, vagy Real-Barcát, nem is értem, hogy nem unják a nézők, és nem kapcsolnak el, hiszen hiába a nagy nevek, fél órája semmi szórakoztató nem történik, de hopp, Ronaldo megint igyekszik, dehát nem megy ez, egy suta passz, egy suta lövés Benzema, kirúgás, mi meg nézhetjük tovább ezt a két csapat múltjához méltatlan tiki-taka-tökéletlenkedést.
Az hatalmas öngól lenne a csatornának.
Nem elfelejteni, a Sport TV tematikus kereskedelmi csatorna.Sobri Jóska
A jó csel és a jó passz is minősítés 😊 De a minősítéssel nincs is baj, mert a kommentálás szubjektív dolog, aminek persze ezernyi árnyalata van - ahogy azt be is mutattad két ellentétes, valóban nem képernyőre való példával (de nem azért nem képernyőre valók, mert szubjektívek meg minősítőek, hanem mert teljesen elfogultak, nagy különbség).

A kommentátornak nem az az elsődleges feladata, hogy elmondja, mi történik, azt látja a néző is. Ott van a szóban, hogy mi a feladata: kommentálja, mi történik, legyen valami hozzáadott értéke, próbálja meg megértetni (ha tudja...), hogy mi miért történik.

Na most manapság az a trend, hogy a minőségi, értékelő újságírás helyett (természetesen nemcsak a sportban) különböző (anyagi, politikai) érdekek mentén való dicsőítés vagy fikázás zajlik. Az meg már nem újságírás. Ha valaki szereti az összeesküvés-elméleteket, ez is lehet a néphülyítés része.

Normális esetben nem attól megy el a kedve az embernek a meccsnézéstől, ha a kommentátor megállapítja, hogy ez itt egy nagy rakás szar, hanem, ha elmegy, akkor magától a nagy rakás szartól - és fordítva, nem azért kedveli meg, mert a kommentátor azt mondja, hogy kurva jó, amit lát, hanem mert tényleg az.

Perception is reality.
több mint 9 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 846 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Azért amellett ne menjünk el, hogy a SportTV például a Harmadik félidő bevezetésével egy eddig Mo-n viszonylag ismeretlen focis műsort honosított meg. Ráadásul szerintem a 4 műsorvezetőt is jól megválasztották, és ügyesen, felkészülten megcsinálják ami a feladatuk. Faragó maradjon inkább az NFL-nél mert az a fajta szentimentalizmus amit ő képvisel ott megfér, része a shownak/médiacirkusznak, ami az egész sportágat körülveszi.
Fülöp, Kaplár F., Bognár, Zombori és a többi egy rossz vicc, a saját rögeszméik mentén osztják az észt mindenféle fejlődni akarás vagy külön felkészültség nélkül. De ez ugyan úgy elmondható az MTVA-s riporterekről is.

Az igazi probléma a megkövesedett, elfogult őskövületekkel van, akik kb 10-20 éve ugyan úgy közvetítenek, holott a modern foci már rég nem ugyan az mint volt. Az Internet korában nehogy már az legyen a legmélyebb "elemzés" a meccsről, hogy X csapat bátran támadott és próbálta birtokolni a labdát, de Y ezt nem hagyta...

Amúgy meg ezt a Vitray féle távolságtartó, teljesen tényszerű, objektív közvetítést nehogy már példának állítsátok be. Egy riporternek bazira nem az a dolga már, hogy 1az1-ben elmondja, amit a képernyőn te is látsz, hanem meg kell próbálnia bevonni a nézőt a meccsbe, megfognia a figyelmét. És igen, ehhez kell szenvedély, profizmus, és jó beszélőke is. Meg lehet nézni, hogy amikor egy ilyen riporter végre olyan sporttal foglalkozhat amihez igazán ért mennyivel jobb közvetítéseket eredményeznek. (Pl. Szaniszlóék az NBA meccseken, az NFL-nél Márk, Höri stb., az Eurosporton Székely Dávidék bármely kerékpáros műsornál,Szujó-F1, Szántó Dávid-úszás... stb

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
Sobri Jóska
azt azért ne hagyd ki az egyenletből, hogy ha a vásárló vásárlás közben/után becsapva érzi magát az a későbbiekben visszaüt, nem fog újra ott vásárolni ahol negatív élmény érte. szóval ha fülöp nem közli azt a tényt, hogy ez a meccs bizony szar, ellenben próbálja elkenni az elkenhetetlent a fogyasztó jogosan mondhatja magának, hogy na, ezek át akarnak b*szni és szirupmázzal hintik meg a szart.peach
Elképzelem az átlagnézőt, aki 20 -30 éve követi az NB1-et, vagy szurkol a csapatának, de kimenni nincs kedve vagy ideje megnézni őket ahogy elkiáltja magát: "Bazd meg azt mondta a Fülöp hogy ez jó meccs, pedig szar én soha a büdös életben nem nézem többet ezt a hiteltelen TV-t".
Most nem azért de RTL-t/TV2/M1-et is megnézi amikor a hiteltelenség melegágyai a legtöbbször, majd pont a sport csatornát fogja emiatt többet nem nézni.Toca
Amit írtam nem kifejezetten a honi mb1 közvetítésekre értettem, hanem összességében a vásárlói szokásokra. Ez meg pont egy aktuális példa volt...peach
mert ha te épp kólát iszol, akkor ez történik?



Nagyon messzire mentünk, de a lényeg szerintem amit Sobri is ír, hogy nem lehet attól elvonatkoztatni, hogy kereskedelmi tévékről beszélünk, melyek műsoraikon keresztül termékeket adnak el nekünk. Ebbe - hiába papíron objektív újságírókról is beszélünk - semmi esetre sem tartozik bele a "rossz élmény" közvetítése és átadása.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
peach Atlanta Falcons 14 264 — a new hope (again)
Sobri Jóska
azt azért ne hagyd ki az egyenletből, hogy ha a vásárló vásárlás közben/után becsapva érzi magát az a későbbiekben visszaüt, nem fog újra ott vásárolni ahol negatív élmény érte. szóval ha fülöp nem közli azt a tényt, hogy ez a meccs bizony szar, ellenben próbálja elkenni az elkenhetetlent a fogyasztó jogosan mondhatja magának, hogy na, ezek át akarnak b*szni és szirupmázzal hintik meg a szart.peach
Elképzelem az átlagnézőt, aki 20 -30 éve követi az NB1-et, vagy szurkol a csapatának, de kimenni nincs kedve vagy ideje megnézni őket ahogy elkiáltja magát: "Bazd meg azt mondta a Fülöp hogy ez jó meccs, pedig szar én soha a büdös életben nem nézem többet ezt a hiteltelen TV-t".
Most nem azért de RTL-t/TV2/M1-et is megnézi amikor a hiteltelenség melegágyai a legtöbbször, majd pont a sport csatornát fogja emiatt többet nem nézni.Toca
Amit írtam nem kifejezetten a honi mb1 közvetítésekre értettem, hanem összességében a vásárlói szokásokra. Ez meg pont egy aktuális példa volt...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 9 éve
Toca Minnesota Vikings 18 687 — Vikings fan
Sobri Jóska
azt azért ne hagyd ki az egyenletből, hogy ha a vásárló vásárlás közben/után becsapva érzi magát az a későbbiekben visszaüt, nem fog újra ott vásárolni ahol negatív élmény érte. szóval ha fülöp nem közli azt a tényt, hogy ez a meccs bizony szar, ellenben próbálja elkenni az elkenhetetlent a fogyasztó jogosan mondhatja magának, hogy na, ezek át akarnak b*szni és szirupmázzal hintik meg a szart.peach
Elképzelem az átlagnézőt, aki 20 -30 éve követi az NB1-et, vagy szurkol a csapatának, de kimenni nincs kedve vagy ideje megnézni őket ahogy elkiáltja magát: "Bazd meg azt mondta a Fülöp hogy ez jó meccs, pedig szar én soha a büdös életben nem nézem többet ezt a hiteltelen TV-t".
Most nem azért de RTL-t/TV2/M1-et is megnézi amikor a hiteltelenség melegágyai a legtöbbször, majd pont a sport csatornát fogja emiatt többet nem nézni.
több mint 9 éve
peach Atlanta Falcons 14 264 — a new hope (again)
Sobri Jóska
azt azért ne hagyd ki az egyenletből, hogy ha a vásárló vásárlás közben/után becsapva érzi magát az a későbbiekben visszaüt, nem fog újra ott vásárolni ahol negatív élmény érte. szóval ha fülöp nem közli azt a tényt, hogy ez a meccs bizony szar, ellenben próbálja elkenni az elkenhetetlent a fogyasztó jogosan mondhatja magának, hogy na, ezek át akarnak b*szni és szirupmázzal hintik meg a szart.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
Szerintem mindenki megértőbb és realistább lenne, ha tudná miként működik egy médiacég, jelen esetben a Sport TV.
Nagyon sematikusan pár infó:
- a nézettség jó dolog a 18-49 korosztályban, hiszen a reklámokat kihelyező ügynökségeket csak ez érdekli, ők képviselik a vásárlóerőt, de egy tematikus csatornánál, mint a NatGeo, Spektrum, Paprika TV, és a sportadók ez nem mérhető az AGB NIelsen által, mivel ezen mérés hibahatára 5%, és a csatornák nézettsége is ekörül mozog. Tehát ha 2.3%-t vagy 7.1%-t mérnek, az a hibafaktor miatt ugyanúgy lehet 5% környékén bármennyi.
- a tematikus csatornák fő bevétele nem a nézettség alapján kihelyezett reklámok, vagyis esetükben nem azt nézi az ügynökség, hogy hány forintból ér el egy embert, hanem azok, melyek egy vásárlói csoportot tematikusan céloznak meg. Vagyis míg a Vodafone reklámjait kihelyező cég vásárol reklámidőt a nagy országos tévéknél, és a tematikus csatornáknál egyaránt, addig egy amerikai sportruházatot forgarlmazó cég számára hatékonyabb elérést biztosít egy sportcsatorna, konkrét nézettségi adatok ismerete nélkül is, hiszen joggal feltételezi, hogy aki egy sporteseményt néz, azt a sportruhák is érdekelni fogják.
- Magyarországon a fentieket az is árnyalja, hogy kicsi az ország, mindenki ismer mindenkit, így sokszor egy reklámozó nem az ügynökségén keresztül, hanem ismerettségeinek köszönhetően direktbe állapodik meg egy tematikus csatornával, és viszi oda a reklámköltéseit.

Na mindezek miatt jogos a népi bölcsesség, hogy nem szarunk arra az asztalra ahol eszünk.

több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
Én ahhoz hasonlítanám, amikor egy 20 éves házasságban csak meg kéne baszni az asszonyt, de nem igazán segíti a kivitelezést, ha azt hallod, hogy "na tessék, megmondtam, megint nem megy ez neked" vagy "ne eröltesd, ez megdöglött", és társai.
A szar felmagasztosítása, ajnározása valóban lehet kontraproduktív, de a saját termék fikázása óriási baklövés.
Hidd el, hogy senki se várja egy kommentátortól, hogy a nézhetetlen labdatologatást 21. századi Szepesiként közvetítse le 600 szó/perc sebességgel, de az butaság, hogy a saját véleményét, hogy "ez a fos csak nézhetetlen labdatologatás" megosztja a nézőkkel.
Fel kell tenni az ultimate kérdést: mi ennek a haszna?
És nem nehéz meglelni a választ: az égvilágon semmi.
Márpedig egy profitorientál egységnél haszontalannak lenni a legértelmetlenebb dolog.
Ha én veszek egy terméket, mellyel pénzt akarok keresni, és ennek értékesítését az alkalmazottam ezt bármivel megakadályozza, vagy akár csak megnehezíti, úgy baszom ki, hogy már megy, mikor még csak jönne.
És ez nem cenzúra, hanem elemi érdekem.Sobri Jóska
Mi ennek a haszna? Hitelesebb a kommentátor(és ezzel együtt maga a csatorna is), ezért ha köv meccsen azt mondja ez egy jó mérkőzés, akkor nem fogom azt érezni, megint csak át akar vágni, megint csak a nézettségre hajt...

Az utóbbi időkben észrevehető a válogatott meccsközvetítéseken a "nagy semmiből próbálunk valami fényes csillogót alkotni" effektus, nekem meg ez a stílus nem jön be.
Szerintem igen is fontos, ha szemmel láthatóan gyenge a meccs (=már a magyar viszonyhoz képest is), akkor ezt szóvá tegye a kommentátor és ne az örök mérlegről, statisztikai marhaságokkal fárassza a nézőt.
Jobban becsülöm azt az ember aki elismeri a hibát/ját (jelen esetben a kommentátort aki fel meri vállalni, hogy amit közvetít az a megszokottnál alacsonyabb színvonalú), mint azt aki a nyilvánvalóról sem vesz tanúbizonyságot inkább félrenéz.

Amúgy meg ne higgyük, hogy majd pont a negatív megjegyzések miatt fog bárki elkapcsolni, a két csapat szurkolója és esetleg az idősebb generáción kívül ki az aki önszántából egy Honvéd-Paks meccsre odakapcsol? Senki, aki nézi pont nem a minőség miatt kapcsol oda, így a kendőzetlen igazsággal nem nagyon lehet eltántorítani. Akinek van más lehetősége biztos, hogy sokkal jobb sportműsort fog választani szombat késődélután.ZERO_L
Felteszek egy elég egzakt kérdést:
Te fizetsz és juttatod ezáltal bevételhez a Sport TV-t, vagy a reklámozó?
És ugye tudod, hogy a Sport TV tematikus csatorna, mérhetetlen nézettséggel, ergo csak a brand és a termék (nb1, spanyol liga, nfl, stb.) vélt pozícionáltsága ami bevételt indukál.

Az, hogy szar a meccs, nem a kommentátor hibája. A két csapaté. De a meccs, mint termék pedig a Sport TV polcán áll. Az eladónak nem tiszte, mitöbb óriási balgaság azt kommunikálnia, hogy a cégének terméke fos.

A negatív, véleményalapú kommentálás miatt nem a néző fog elkapcsolni, hanem - mint látod - az lesz mérges, akinek a szarát (mondjuk jelen esetben a Honvédot) a stratégiai együttműködő partnere, viszonteladója, kereskedője fikázza.

több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
Most szerintetek tényleg van olyan aki elkapcsol egy NB1-es meccsről mert a kommentátor kimondja, hogy nincs két normális passz egymás után?
Legközelebb ha mondjuk egy úszó hetedik lesz akkor győztesnek kell kikiáltani mert nem lett utolsó?
Aki odaül egy magyar meccset megnézni az eleve tudja, hogy mit fog kapni. Vagy egy ilyen "az újpesti játékos remekül passzol a kispesti védőhöz" dolgot szeretnétek hallani? Kapcsolnám is el azonnal. Nekem azt mondja a kommentátor ami történik ne azt aminek történnie kellene.Bazzani
Pontosan.
Azt mondja ami történik.
Közölje a tényeket.
De ha minősít az már véleménynek számít.
Ami egyrészt nem a tiszte, másrészt rettentően morbid, ha ez a vélemény ellentétes a munkáltatójának az érdekeivel.
Egy Real meccsen Ronaldo bemutat egy cselt, majd ad egy passzt.
Lehet erre ezt mondani:
Ronaldo… jó a csel, elhúzta Puyol mellett… jó a passz, Benzema átveszi… stb
De se ez:
A világ jegjobb focistájánál a labda, Ronaldo megtolja, a szerencsétlen Puyol mellett elhúzza, majd zseniális mozdulattal Benzemához továbbítja
Se ez:
A túlértékelt szépfiú cselezget öncélúan, na végre, tud adni egy passzt, és ezúttal nem ő a kerékkötője a Real támadásának
Nem járja.
Nem is beszélve arról, ha ez hangozna el:
Ismét egy újabb El Classico, idén a századik, vagy ki számolja, de rettentően unalmas, hogy vagy nézhetetlen magyar bajnokikat adunk, vagy Real-Barcát, nem is értem, hogy nem unják a nézők, és nem kapcsolnak el, hiszen hiába a nagy nevek, fél órája semmi szórakoztató nem történik, de hopp, Ronaldo megint igyekszik, dehát nem megy ez, egy suta passz, egy suta lövés Benzema, kirúgás, mi meg nézhetjük tovább ezt a két csapat múltjához méltatlan tiki-taka-tökéletlenkedést.
Az hatalmas öngól lenne a csatornának.
Nem elfelejteni, a Sport TV tematikus kereskedelmi csatorna.

több mint 9 éve
Toca Minnesota Vikings 18 687 — Vikings fan
Én ahhoz hasonlítanám, amikor egy 20 éves házasságban csak meg kéne baszni az asszonyt, de nem igazán segíti a kivitelezést, ha azt hallod, hogy "na tessék, megmondtam, megint nem megy ez neked" vagy "ne eröltesd, ez megdöglött", és társai.
A szar felmagasztosítása, ajnározása valóban lehet kontraproduktív, de a saját termék fikázása óriási baklövés.
Hidd el, hogy senki se várja egy kommentátortól, hogy a nézhetetlen labdatologatást 21. századi Szepesiként közvetítse le 600 szó/perc sebességgel, de az butaság, hogy a saját véleményét, hogy "ez a fos csak nézhetetlen labdatologatás" megosztja a nézőkkel.
Fel kell tenni az ultimate kérdést: mi ennek a haszna?
És nem nehéz meglelni a választ: az égvilágon semmi.
Márpedig egy profitorientál egységnél haszontalannak lenni a legértelmetlenebb dolog.
Ha én veszek egy terméket, mellyel pénzt akarok keresni, és ennek értékesítését az alkalmazottam ezt bármivel megakadályozza, vagy akár csak megnehezíti, úgy baszom ki, hogy már megy, mikor még csak jönne.
És ez nem cenzúra, hanem elemi érdekem.Sobri Jóska
Mi ennek a haszna? Hitelesebb a kommentátor(és ezzel együtt maga a csatorna is), ezért ha köv meccsen azt mondja ez egy jó mérkőzés, akkor nem fogom azt érezni, megint csak át akar vágni, megint csak a nézettségre hajt...

Az utóbbi időkben észrevehető a válogatott meccsközvetítéseken a "nagy semmiből próbálunk valami fényes csillogót alkotni" effektus, nekem meg ez a stílus nem jön be.
Szerintem igen is fontos, ha szemmel láthatóan gyenge a meccs (=már a magyar viszonyhoz képest is), akkor ezt szóvá tegye a kommentátor és ne az örök mérlegről, statisztikai marhaságokkal fárassza a nézőt.
Jobban becsülöm azt az ember aki elismeri a hibát/ját (jelen esetben a kommentátort aki fel meri vállalni, hogy amit közvetít az a megszokottnál alacsonyabb színvonalú), mint azt aki a nyilvánvalóról sem vesz tanúbizonyságot inkább félrenéz.

Amúgy meg ne higgyük, hogy majd pont a negatív megjegyzések miatt fog bárki elkapcsolni, a két csapat szurkolója és esetleg az idősebb generáción kívül ki az aki önszántából egy Honvéd-Paks meccsre odakapcsol? Senki, aki nézi pont nem a minőség miatt kapcsol oda, így a kendőzetlen igazsággal nem nagyon lehet eltántorítani. Akinek van más lehetősége biztos, hogy sokkal jobb sportműsort fog választani szombat késődélután.ZERO_L
De most őszintén ki néz amiatt mecset mert a kommentátor azt mondja ez egy jó meccs ? 😀
több mint 9 éve
ZERO_L New England Patriots 4 369 — situational football
Én ahhoz hasonlítanám, amikor egy 20 éves házasságban csak meg kéne baszni az asszonyt, de nem igazán segíti a kivitelezést, ha azt hallod, hogy "na tessék, megmondtam, megint nem megy ez neked" vagy "ne eröltesd, ez megdöglött", és társai.
A szar felmagasztosítása, ajnározása valóban lehet kontraproduktív, de a saját termék fikázása óriási baklövés.
Hidd el, hogy senki se várja egy kommentátortól, hogy a nézhetetlen labdatologatást 21. századi Szepesiként közvetítse le 600 szó/perc sebességgel, de az butaság, hogy a saját véleményét, hogy "ez a fos csak nézhetetlen labdatologatás" megosztja a nézőkkel.
Fel kell tenni az ultimate kérdést: mi ennek a haszna?
És nem nehéz meglelni a választ: az égvilágon semmi.
Márpedig egy profitorientál egységnél haszontalannak lenni a legértelmetlenebb dolog.
Ha én veszek egy terméket, mellyel pénzt akarok keresni, és ennek értékesítését az alkalmazottam ezt bármivel megakadályozza, vagy akár csak megnehezíti, úgy baszom ki, hogy már megy, mikor még csak jönne.
És ez nem cenzúra, hanem elemi érdekem.Sobri Jóska
Mi ennek a haszna? Hitelesebb a kommentátor(és ezzel együtt maga a csatorna is), ezért ha köv meccsen azt mondja ez egy jó mérkőzés, akkor nem fogom azt érezni, megint csak át akar vágni, megint csak a nézettségre hajt...

Az utóbbi időkben észrevehető a válogatott meccsközvetítéseken a "nagy semmiből próbálunk valami fényes csillogót alkotni" effektus, nekem meg ez a stílus nem jön be.
Szerintem igen is fontos, ha szemmel láthatóan gyenge a meccs (=már a magyar viszonyhoz képest is), akkor ezt szóvá tegye a kommentátor és ne az örök mérlegről, statisztikai marhaságokkal fárassza a nézőt.
Jobban becsülöm azt az ember aki elismeri a hibát/ját (jelen esetben a kommentátort aki fel meri vállalni, hogy amit közvetít az a megszokottnál alacsonyabb színvonalú), mint azt aki a nyilvánvalóról sem vesz tanúbizonyságot inkább félrenéz.

Amúgy meg ne higgyük, hogy majd pont a negatív megjegyzések miatt fog bárki elkapcsolni, a két csapat szurkolója és esetleg az idősebb generáción kívül ki az aki önszántából egy Honvéd-Paks meccsre odakapcsol? Senki, aki nézi pont nem a minőség miatt kapcsol oda, így a kendőzetlen igazsággal nem nagyon lehet eltántorítani. Akinek van más lehetősége biztos, hogy sokkal jobb sportműsort fog választani szombat késődélután.



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Most szerintetek tényleg van olyan aki elkapcsol egy NB1-es meccsről mert a kommentátor kimondja, hogy nincs két normális passz egymás után?
Legközelebb ha mondjuk egy úszó hetedik lesz akkor győztesnek kell kikiáltani mert nem lett utolsó?
Aki odaül egy magyar meccset megnézni az eleve tudja, hogy mit fog kapni. Vagy egy ilyen "az újpesti játékos remekül passzol a kispesti védőhöz" dolgot szeretnétek hallani? Kapcsolnám is el azonnal. Nekem azt mondja a kommentátor ami történik ne azt aminek történnie kellene.

több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
"az mb1-es kommentátoroknak is helyén kellene kezelniük közvetítésük tárgyát, és így a lehető legjobb csomagolásba tenni azt"

Senki nem beszélt itt ajnározásról, nem csak fekete meg fehér létezik, hanem arról, hogy a kommentátoroknak feladatuk a közvetítést élvezhetővé tenni. Arra pedig senki nem kíváncsi, hogy egy sz@r mérkőzésen még jobban lehúzzák a néző hangulatát annak megállapításával, hogy milyen sz@rt is néznek éppen. Bár mondom ez csak elmélet, a gyakorlatban inkább azt látom, hogy nagyon sokan szinte igénylik szabadidejükben is a szenvedést.baggio
A kommentátor nem marketinges, hanem újságíró.Jakehomer
A politikus pedig nem tolvaj, hanem szakember.
A labdarúgó meg nem divatmajom, hanem sportember.
A rendőr nem korrupt, hanem segítőkész.
A férj sose üti meg a feleségét, hanem segíti jóban rosszban.

több mint 9 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 447 — Panthers fan
"az mb1-es kommentátoroknak is helyén kellene kezelniük közvetítésük tárgyát, és így a lehető legjobb csomagolásba tenni azt"

Senki nem beszélt itt ajnározásról, nem csak fekete meg fehér létezik, hanem arról, hogy a kommentátoroknak feladatuk a közvetítést élvezhetővé tenni. Arra pedig senki nem kíváncsi, hogy egy sz@r mérkőzésen még jobban lehúzzák a néző hangulatát annak megállapításával, hogy milyen sz@rt is néznek éppen. Bár mondom ez csak elmélet, a gyakorlatban inkább azt látom, hogy nagyon sokan szinte igénylik szabadidejükben is a szenvedést.baggio
A kommentátor nem marketinges, hanem újságíró.

Perception is reality.
több mint 9 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 447 — Panthers fan
Nem azt mondtam, hogy minden meccset szidnak ezerrel. De ez a meccs totál értékelhetetlen volt, akkor azt engedtessék már meg, hogy szóvá tegyék. Sokkal gázabb, ha körbecumizzák, pedig mindenki látta, hogy az a meccs, unalmas és színvonaltalan volt.
Ma pl láttam egy kosármeccset. Tudom, hogy tudnak jól is játszani, meg jobban, de ez a mai értékelhetetlen volt, szóvá is tettem. Mint ahogy azt is szóvá fogom tenni (nyilván más hangsúllyal), ha heroikus küzdelemben, szívüket kitéve a pályára nyernek.NB2
És annak a kosármeccsnek érdekelt voltál az "eladhatóvá tételében"? Egy kommentátornak nem dolga értékelnie a látottakat, sőt, senki nem is kíváncsi rá. Ha sz@r, ami épp történik, azt úgyis mindenki látja, sporteseményt meg (elméletileg, de számomra hihetetlen módon a gyakorlatban rengetegszer mégsem) azért néz az ember, hogy szórakozzon. Nyilván jó esetben a szuperlatívuszok más tészta, az csak adalék lehet az aktuális sportélményhez.baggio
De, dolga.

Perception is reality.
több mint 9 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 336 — Invisible man
Jól néznek ki 😊
 www.nemzetisport.hu/sportszelep/idoutazas-zlatan-messi-cr-es-a-tobbi-futballsztar-a-70-es-evekben-2374479


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
Én ahhoz hasonlítanám, amikor egy 20 éves házasságban csak meg kéne baszni az asszonyt, de nem igazán segíti a kivitelezést, ha azt hallod, hogy "na tessék, megmondtam, megint nem megy ez neked" vagy "ne eröltesd, ez megdöglött", és társai.
A szar felmagasztosítása, ajnározása valóban lehet kontraproduktív, de a saját termék fikázása óriási baklövés.
Hidd el, hogy senki se várja egy kommentátortól, hogy a nézhetetlen labdatologatást 21. századi Szepesiként közvetítse le 600 szó/perc sebességgel, de az butaság, hogy a saját véleményét, hogy "ez a fos csak nézhetetlen labdatologatás" megosztja a nézőkkel.
Fel kell tenni az ultimate kérdést: mi ennek a haszna?
És nem nehéz meglelni a választ: az égvilágon semmi.
Márpedig egy profitorientál egységnél haszontalannak lenni a legértelmetlenebb dolog.
Ha én veszek egy terméket, mellyel pénzt akarok keresni, és ennek értékesítését az alkalmazottam ezt bármivel megakadályozza, vagy akár csak megnehezíti, úgy baszom ki, hogy már megy, mikor még csak jönne.
És ez nem cenzúra, hanem elemi érdekem.

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
"az mb1-es kommentátoroknak is helyén kellene kezelniük közvetítésük tárgyát, és így a lehető legjobb csomagolásba tenni azt"

Senki nem beszélt itt ajnározásról, nem csak fekete meg fehér létezik, hanem arról, hogy a kommentátoroknak feladatuk a közvetítést élvezhetővé tenni. Arra pedig senki nem kíváncsi, hogy egy sz@r mérkőzésen még jobban lehúzzák a néző hangulatát annak megállapításával, hogy milyen sz@rt is néznek éppen. Bár mondom ez csak elmélet, a gyakorlatban inkább azt látom, hogy nagyon sokan szinte igénylik szabadidejükben is a szenvedést.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
ZERO_L New England Patriots 4 369 — situational football
akkor lehet velem van a baj, mert az én véleményem szerint a kommentátornak nem az a dolga, hogy ajnározza a terméket, hanem hogy azt közvetítse amit lát vagyis a valóságot (az meg hogy ki milyen intenzitással közvetít, már egyéniség kérdése)
a beharangozónak, ajánlóknak, egyéb felvezető műsorokban szereplő személyeknek lenne a feladata, hogy előre felkeltsék az emberek érdeklődését, miért érdemes odakapcsolni

ezért hoztam fel a vásárló példáját, mert ahogy az étteremben, úgy a TV képernyője előtt azonnal szembesülők az adott termékkel (miután így vagy úgy a marketing eszközökkel meggyőztek arról, hogy érdemes rá erőforrást áldozni) és mint magyar labdarúgás, ez bizony lehet csótányos hamburger és néha előfordul, hogy Újházy tyúkhúsleves
de amint rájöttem fél óra után, hogy aznap éppen mit dobott a gép, a kommentátor ne kezdjen meggyőzni arról, hogy a nyilvánvalóan rossz termék, tulajdonképpen jó csak én látom csótányos hamburgernek, mert így is kialakulhat a negatív visszacsatolás (de lehet csak bennem)



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
Felettébb érdekes, hogy Faragó is az említettek között van, mikor ő még leggyengébb nfl mérkőzéseken is ájuldozikbaggio
pontosan, mitől jobb Faragó "fantasztikus", "újabb történelmi pillanat szemtanúja lehetünk" ömlengései NFL meccsek alatt?
(Mentségére legyen mondva, hogy itthon nem annyira közismert sportágat el kell adni valahogy, de egy magyar bajnokiról még egy 12 éves gyerek is el tudja dönteni, hogy nézhetetlen sz*r)

Személy szerint én rohadtul utálom mikor hülyének vagyok nézve mint néző, a Sport TV két fő profilja a magyar és a spanyol bajnokság, minden ekörül forog, tesznek bele annyi marketinget, hogy nem Fülöp László pikírt megjegyzései miatt fog bárki elkapcsolni egy-egy magyar bajnokiról, látni mindenki látja, ha komolyan zavarná az embereket a foci minősége, akkor nem ezek lennének a Sport TV legnézettebb adásai hétről hétre


UI.: a mekis példa így állná meg a helyét
visszaviszed a mekiben a hamburgeredet, mert csótány került a húspogácsába, erre az eladónak (jelen esetben a kommentátor) meg kéne győznie engem, hogy ezzel tulajdonképpen semmi baj nincsen, mert ez egy új ízesítés, a Föld nagyon sok részén ez igazi csemegének számít, meg amúgy is nem halálos legalább is még senki nem jelentkezett, én is ezt enném, csak hát munkaidőben tilosZERO_L
A meki marketingeseinek (értsd kommentátorainak) az a dolga, hogy az emberek akkor is megvegyék a hamburgert, ha csótány van benne, ha nincs. Ezt a kapcsolatot butaság egy vásárló személyes szintjére levinni, mert a PR nem a csótányos szendviccsel foglalkozik, hanem a szendviccsel, amibe lehet néha csótány kerül. Aki tisztában van vele, hogy sz@r a magyar futball és mégis nézi, az ugyanúgy megérdemli a csótányos hamburgert is, ám ez a nézőközönség valószínűleg akkor is követné a bajnokságot, ha kommentátor se lenne és történetesen csótányok fociznának.

Az ömlengést én sem szeretem, viszont megértem, mert pontosan így lett Faragó "az amerikai futball magyar nagykövete". Neki lett az a dolga a sport tv-nél, hogy felkeltse a potenciális nézők érdeklődését, és a sport tv-nél jól tudták, hogy ezt nem lehet úgy, hogy egy rosszabb mérkőzésnél futólag megemlíti, hogy az NCAA-ben tegnap bezzeg mi történt... Ahogy az mb1-es kommentátoroknak is helyén kellene kezelniük közvetítésük tárgyát, és így a lehető legjobb csomagolásba tenni azt.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
ZERO_L New England Patriots 4 369 — situational football
Felettébb érdekes, hogy Faragó is az említettek között van, mikor ő még leggyengébb nfl mérkőzéseken is ájuldozikbaggio
pontosan, mitől jobb Faragó "fantasztikus", "újabb történelmi pillanat szemtanúja lehetünk" ömlengései NFL meccsek alatt?
(Mentségére legyen mondva, hogy itthon nem annyira közismert sportágat el kell adni valahogy, de egy magyar bajnokiról még egy 12 éves gyerek is el tudja dönteni, hogy nézhetetlen sz*r)

Személy szerint én rohadtul utálom mikor hülyének vagyok nézve mint néző, a Sport TV két fő profilja a magyar és a spanyol bajnokság, minden ekörül forog, tesznek bele annyi marketinget, hogy nem Fülöp László pikírt megjegyzései miatt fog bárki elkapcsolni egy-egy magyar bajnokiról, látni mindenki látja, ha komolyan zavarná az embereket a foci minősége, akkor nem ezek lennének a Sport TV legnézettebb adásai hétről hétre


UI.: a mekis példa így állná meg a helyét
visszaviszed a mekiben a hamburgeredet, mert csótány került a húspogácsába, erre az eladónak (jelen esetben a kommentátor) meg kéne győznie engem, hogy ezzel tulajdonképpen semmi baj nincsen, mert ez egy új ízesítés, a Föld nagyon sok részén ez igazi csemegének számít, meg amúgy is nem halálos legalább is még senki nem jelentkezett, én is ezt enném, csak hát munkaidőben tilos



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/