NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Soccer

41 feliratkozó

több mint 12 éve
davemayer Chicago Bears 14 696 — "Grammar maci"
A Nemzeti Spot hasábjain volt egy zseniális jegyzet c(igány). ronaldóról.

Színház az egész ember, igen kevés érdemi tartalommal.gabokocka
nem tudom , a Unitedes korszakában én csak lestem miket művel a pályán, a színészet mellé komoly teljesítményt is letett az asztalra. Szerintem a Realban idén eléggé húzóember volt, gólt lőtt a Camp Nou-ban is, eldöntve végleg a bajnoki címet.
Sok döntő meccsen nem villogott, de azért azt mondani rá hogy kevés érdemi tartalommal tölti meg a játékteret szvsz nem igaz.

Idén nem volt aki igazán kiemelkedjen, ha ősszel is hozza a formáját a Realban szerintem övé lesz az Aranylabda.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 12 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
A Nemzeti Spot hasábjain volt egy zseniális jegyzet c(igány). ronaldóról.
Ritkán írnak jót, de az telitalálat volt.
Soha nem fog arra a szintre jutni, mint Messi/Xavi/Iniesta vagy a korábbi nagyok, egyszerűen alkalmatlan rá sportemberileg.
Nem tud csapat vezéregyéniség lenni a sorsdöntő pillanatokban, elég megnézni a spanyol meccset, 7 lövés 0 kaput találó. Majd pont sorra se kerül a 11-eseknél.
Színház az egész ember, igen kevés érdemi tartalommal.gabokocka
neharagudj gabo, ez nettó hülyeség. de a nemzeti sporttól mást nem is vártam, de az meglep h te egyetértesz ezzel.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 12 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 258 — Keep pounding
A Nemzeti Spot hasábjain volt egy zseniális jegyzet c(igány). ronaldóról.
Ritkán írnak jót, de az telitalálat volt.
Soha nem fog arra a szintre jutni, mint Messi/Xavi/Iniesta vagy a korábbi nagyok, egyszerűen alkalmatlan rá sportemberileg.
Nem tud csapat vezéregyéniség lenni a sorsdöntő pillanatokban, elég megnézni a spanyol meccset, 7 lövés 0 kaput találó. Majd pont sorra se kerül a 11-eseknél.
Színház az egész ember, igen kevés érdemi tartalommal.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 12 éve
davemayer Chicago Bears 14 696 — "Grammar maci"
6 Realossal a kezdőben 😊 Mellesleg a "hentes" Pepe 2 elkövetett és 11 elszenvedett szabálytalansággal tolta le az EB-t, ezzel ő volt a legpuhább Védő az EB-n. ennyit a hentességről 😉eaglesmcnabb
szögre akasztotta a bárdot a Bernabéu-ban, aztán amikor szóltak neki hogy még lesz egy EB a szertáros már lenyelte a kulcsot és elment nyaralni. Nyugi, ősszel már a régi Pepét láthatod 😛

különben is, most nem az a fehér henteskötény volt rajta, tudod az amin a Bwin- felirat is van... 😀

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 12 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 368 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Srácok én nem tudom ti melyik EB-t néztétek. Ha Nem Ronaldo nyeri az Aranylabdát idén, akkor nincs igazság. Egyénileg idén nem volt Nála jobb, aki mást állít az kurvára elfogult 😊
az UEFA álomcsapata ez EB-re:

6 Realossal a kezdőben 😊 Mellesleg a "hentes" Pepe 2 elkövetett és 11 elszenvedett szabálytalansággal tolta le az EB-t, ezzel ő volt a legpuhább Védő az EB-n. ennyit a hentességről 😉

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 846 — Saturday Night Lights
8 éve is mennyit ekézték a görögöket is, hogy milyen szar antifutballal lettek Európa-bajnokok.vadibandi
Good old times...

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
8 éve is mennyit ekézték a görögöket is, hogy milyen szar antifutballal lettek Európa-bajnokok.




több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Bocsi, de te el is olvasod azt, amit leírsz? Ez óriási hülyeség! A 2008-as EB torna MVP-je Xavi lett, a 2010-es döntőben a győztes gólt nem Iniesta lőtte? Nem ez a két játékos képezi évek óta a Barca és a válogatott gerincét? Rúgott volna 50 gólt az ő passzaik nélkül Messi (aki tényleg a legjobb)? Bármely csapat összetenné a két kezét, ha egy ilyen "ikerpár" lenne a középpályáján! Ezen az eb-n nagyon hiányzott Villa, aki rúgott volna 5-6 gólt ezekből a passzokból, így kétségkívül nem volt olyan látványos a spanyolok játéka.csi77
És Te elolvasod, amit írtam? Mert nem úgy tűnik...

Azt írtam "qrva nagy játékos mindkettő". De nem a világ legjobbjai. Nem kell bizonygatnod, hogy jók, mert azok, világklasszisok, de messze vannak a legjobbtól.Soldados
Én meg pont azon gondolkodtam már többször (főleg az argentín válogatottat elnézve időnként), hogy Messi zsenialitásából mennyi Messi érdeme, és mennyi a Xavi-Iniesta párosé...somoskovig
Őszintén szólva Messi egy vb-n villanthatott volna nagyot, akkor volt már igazi sztár, de 2010-ben nem volt szövetségi kapitányuk. Messi ráadásul rengeteg gólt lő egyéni akcióból. És abban sem vagyok biztos, hogy Xavi, vagy Ini több gólpasszt ad nála, bár erre biztosan fel lehet lelni vhol vmi statisztikát.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 260 — 49ers GM
És még egy gondolat: Xavi és Iniesta 2 qrva nagy játékos, de soha nem szabad pl Aranylabdát kapniuk, mert hiába nyernek meg mindent, éppen a spanyol válogatottban derül ki, hogy mennyire közelébe se érnek Messinek. A Barcelona futballját Messi teszi varázslatossá, s erre épp a spanyol válogatott unalmas játéka világít rá.Soldados
Bocsi, de te el is olvasod azt, amit leírsz? Ez óriási hülyeség! A 2008-as EB torna MVP-je Xavi lett, a 2010-es döntőben a győztes gólt nem Iniesta lőtte? Nem ez a két játékos képezi évek óta a Barca és a válogatott gerincét? Rúgott volna 50 gólt az ő passzaik nélkül Messi (aki tényleg a legjobb)? Bármely csapat összetenné a két kezét, ha egy ilyen "ikerpár" lenne a középpályáján! Ezen az eb-n nagyon hiányzott Villa, aki rúgott volna 5-6 gólt ezekből a passzokból, így kétségkívül nem volt olyan látványos a spanyolok játéka.csi77
És Te elolvasod, amit írtam? Mert nem úgy tűnik...

Azt írtam "qrva nagy játékos mindkettő". De nem a világ legjobbjai. Nem kell bizonygatnod, hogy jók, mert azok, világklasszisok, de messze vannak a legjobbtól.Soldados
Én meg pont azon gondolkodtam már többször (főleg az argentín válogatottat elnézve időnként), hogy Messi zsenialitásából mennyi Messi érdeme, és mennyi a Xavi-Iniesta párosé...

több mint 12 éve
Toca Minnesota Vikings 19 196 — Vikings fan
És még egy gondolat: Xavi és Iniesta 2 qrva nagy játékos, de soha nem szabad pl Aranylabdát kapniuk, mert hiába nyernek meg mindent, éppen a spanyol válogatottban derül ki, hogy mennyire közelébe se érnek Messinek. A Barcelona futballját Messi teszi varázslatossá, s erre épp a spanyol válogatott unalmas játéka világít rá.Soldados
Iniestától ezen az EB-n nem lehetett elvenni a labdát, számomra a torna legjobbja volt. Xavi kissé fáradt volt, de ő a világ legjobban passzoló játékosa jelenleg (ezt ma legalább kétszer megmutatta), és kivételes a játékintelligenciája/térlátása. Ha csak Messi lenne a Barca sikereinek kulcsa, akkor talán az argentin válogatott eredményesebb lenne. Illetve, ha lenne egy normális csatára a spanyol válogatottnak (Negredo egy nulla, Torres fejben nincs rendben, Llorente fizikálisan volt siralmas állapotban) és más lenne a szövetségi kapitány (pl.: Pep), akkor talán a spanyolok játéka sem lett volna annyi embernek "unalmas", ezek viszont nem Xavin és Iniestán múltak/múlnak. Szóval szerintem együtt (az egész csapat) képesek arra a teljesítményre, amivel "varázslatos lesz a Barcelona futballja".

SzuperTörpével pedig összehasonlítani bárkit, igazságtalan dolog, de idén a fentebb nevén nevezett két katalán valamelyikének kell kapnia az Aranylabdát, mert egész egyszerűen többet nyertek egy EB-vel, mint a kicsi dél-amerikai.

Toca!

A Barca az elmúlt 4 évben például a következő "kis" csapatokat verte bucira: MU, Reál Margit (többször is), Arsenal, Bayern München. A La Ligából pedig szinte mindenkit.gdavid
Értem én, hogy Puskás meg kurvaszépeket lőt anno, de az idei Barca és a spanyol játék között nem láttam semmi különbséget. Mindakettőből ha erősen felkészülnek a csapatok meglehetett szorongatni(brutális def). Itt ez mondjuk egycsapatnak sikerült úgy istenigazából.
Alig lőttek gólt,viszont az 1.Spanyol-Olasz is ha Torres nem szerencsétlen sima Spanyol W. Horvátokat is vicc játékkal hozták le. Egyedül a Portugálok voltak paliba velük az egész EB-n. (Lehet a Németek lehettek volna még,de kitudja).
Lehet itt büszkének lenni az Olaszokra meg a Németeket tényleg szépen kirakták,de giga nagy hülyeségeket csináltak a döntőbe és Balotellit kurva hamar lezavartam volna már akármilyen gólokat tud lőni.
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
És még egy gondolat: Xavi és Iniesta 2 qrva nagy játékos, de soha nem szabad pl Aranylabdát kapniuk, mert hiába nyernek meg mindent, éppen a spanyol válogatottban derül ki, hogy mennyire közelébe se érnek Messinek. A Barcelona futballját Messi teszi varázslatossá, s erre épp a spanyol válogatott unalmas játéka világít rá.Soldados
Bocsi, de te el is olvasod azt, amit leírsz? Ez óriási hülyeség! A 2008-as EB torna MVP-je Xavi lett, a 2010-es döntőben a győztes gólt nem Iniesta lőtte? Nem ez a két játékos képezi évek óta a Barca és a válogatott gerincét? Rúgott volna 50 gólt az ő passzaik nélkül Messi (aki tényleg a legjobb)? Bármely csapat összetenné a két kezét, ha egy ilyen "ikerpár" lenne a középpályáján! Ezen az eb-n nagyon hiányzott Villa, aki rúgott volna 5-6 gólt ezekből a passzokból, így kétségkívül nem volt olyan látványos a spanyolok játéka.csi77
És Te elolvasod, amit írtam? Mert nem úgy tűnik...

Azt írtam "qrva nagy játékos mindkettő". De nem a világ legjobbjai. Nem kell bizonygatnod, hogy jók, mert azok, világklasszisok, de messze vannak a legjobbtól.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 846 — Saturday Night Lights
Lehet, hogy már volt erről szó, de szerintetek jelenthet más élcsapatoknak is követendő stratégiai példát, hogy egy olyan gárda tudott EB-t nyerni, ahol a futballtörténelemben először nem játszott klasszikus középcsatár? (Torres csak az írek ellen és a levezető pillanatokban lett előszedve.)

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 654 — Bears & Illinois fan
És még egy gondolat: Xavi és Iniesta 2 qrva nagy játékos, de soha nem szabad pl Aranylabdát kapniuk, mert hiába nyernek meg mindent, éppen a spanyol válogatottban derül ki, hogy mennyire közelébe se érnek Messinek. A Barcelona futballját Messi teszi varázslatossá, s erre épp a spanyol válogatott unalmas játéka világít rá.Soldados
Bocsi, de te el is olvasod azt, amit leírsz? Ez óriási hülyeség! A 2008-as EB torna MVP-je Xavi lett, a 2010-es döntőben a győztes gólt nem Iniesta lőtte? Nem ez a két játékos képezi évek óta a Barca és a válogatott gerincét? Rúgott volna 50 gólt az ő passzaik nélkül Messi (aki tényleg a legjobb)? Bármely csapat összetenné a két kezét, ha egy ilyen "ikerpár" lenne a középpályáján! Ezen az eb-n nagyon hiányzott Villa, aki rúgott volna 5-6 gólt ezekből a passzokból, így kétségkívül nem volt olyan látványos a spanyolok játéka.

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
És még egy gondolat: Xavi és Iniesta 2 qrva nagy játékos, de soha nem szabad pl Aranylabdát kapniuk, mert hiába nyernek meg mindent, éppen a spanyol válogatottban derül ki, hogy mennyire közelébe se érnek Messinek. A Barcelona futballját Messi teszi varázslatossá, s erre épp a spanyol válogatott unalmas játéka világít rá.Soldados
Iniestától ezen az EB-n nem lehetett elvenni a labdát, számomra a torna legjobbja volt. Xavi kissé fáradt volt, de ő a világ legjobban passzoló játékosa jelenleg (ezt ma legalább kétszer megmutatta), és kivételes a játékintelligenciája/térlátása. Ha csak Messi lenne a Barca sikereinek kulcsa, akkor talán az argentin válogatott eredményesebb lenne. Illetve, ha lenne egy normális csatára a spanyol válogatottnak (Negredo egy nulla, Torres fejben nincs rendben, Llorente fizikálisan volt siralmas állapotban) és más lenne a szövetségi kapitány (pl.: Pep), akkor talán a spanyolok játéka sem lett volna annyi embernek "unalmas", ezek viszont nem Xavin és Iniestán múltak/múlnak. Szóval szerintem együtt (az egész csapat) képesek arra a teljesítményre, amivel "varázslatos lesz a Barcelona futballja".

SzuperTörpével pedig összehasonlítani bárkit, igazságtalan dolog, de idén a fentebb nevén nevezett két katalán valamelyikének kell kapnia az Aranylabdát, mert egész egyszerűen többet nyertek egy EB-vel, mint a kicsi dél-amerikai.

Toca!

A Barca az elmúlt 4 évben például a következő "kis" csapatokat verte bucira: MU, Reál Margit (többször is), Arsenal, Bayern München. A La Ligából pedig szinte mindenkit.gdavid
Csak az a probléma, hogy az Aranylabda nem az év legtöbbet nyert játékosának, hanem az év legjobb labdarúgójának jár, az pedig megközelítőleg sem Iniesta vagy Xavi volt, hiába nyertek Eb-t. Attól nem lesz vki a világ legjobb labdarúgója, hogy nem vették el tőle a labdát...

És bizony a Barca játéka - legnagyobb részt - Messin múlik, nélküle a kreativitás és egyúttal a helyzetek vesznek ki, s pont ilyen szörnyen unalmas lenne, mint a Xavi és Iniesta-féle spanyol válogatott. Messi viszont idényenként lő 70-80 gólt, ad mellé mondjuk 20-30 gólpasszt, s emellett ziccerek sokaságát alakítja ki, nélküle Xavi és Iniesta messze nem ugyanaz. Pont az a vicces, hogy amivel többet nyernek, éppen ott bizonyosodik be, hogy nem ugyanaz nélküle. A Barcát élvezettel nézem, a spanyol válogatottnál kikapcsolom a tv-t, vagy beteszek egy filmet.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
gdavid New England Patriots 3 894 — Patriots fan
És még egy gondolat: Xavi és Iniesta 2 qrva nagy játékos, de soha nem szabad pl Aranylabdát kapniuk, mert hiába nyernek meg mindent, éppen a spanyol válogatottban derül ki, hogy mennyire közelébe se érnek Messinek. A Barcelona futballját Messi teszi varázslatossá, s erre épp a spanyol válogatott unalmas játéka világít rá.Soldados
Iniestától ezen az EB-n nem lehetett elvenni a labdát, számomra a torna legjobbja volt. Xavi kissé fáradt volt, de ő a világ legjobban passzoló játékosa jelenleg (ezt ma legalább kétszer megmutatta), és kivételes a játékintelligenciája/térlátása. Ha csak Messi lenne a Barca sikereinek kulcsa, akkor talán az argentin válogatott eredményesebb lenne. Illetve, ha lenne egy normális csatára a spanyol válogatottnak (Negredo egy nulla, Torres fejben nincs rendben, Llorente fizikálisan volt siralmas állapotban) és más lenne a szövetségi kapitány (pl.: Pep), akkor talán a spanyolok játéka sem lett volna annyi embernek "unalmas", ezek viszont nem Xavin és Iniestán múltak/múlnak. Szóval szerintem együtt (az egész csapat) képesek arra a teljesítményre, amivel "varázslatos lesz a Barcelona futballja".

SzuperTörpével pedig összehasonlítani bárkit, igazságtalan dolog, de idén a fentebb nevén nevezett két katalán valamelyikének kell kapnia az Aranylabdát, mert egész egyszerűen többet nyertek egy EB-vel, mint a kicsi dél-amerikai.

Toca!

A Barca az elmúlt 4 évben például a következő "kis" csapatokat verte bucira: MU, Reál Margit (többször is), Arsenal, Bayern München. A La Ligából pedig szinte mindenkit.

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Nemhogy nem tartom szégyennek, inkább qrva büszke vagyok az olasz válogatottra. Prandellit pedig qrva nagy edzőnek tartom, még akkor is, ha a döntőben volt olyan döntése, ami megkérdőjelezhető, de ez az olasz válogatott nélküle sehol nem lett volna, nemhogy megérdemelten a döntőben.

A mostani olasz válogatott futballozni akart, egyszer megcsinálta (csoportkör), másodikra rábaszott. 4 éve egy sokkal szarabb olasz csapat leszarta, hogy nincs nála a labda, a spanyolok tilitoliztak 120 percet egy dögunalmas meccsen, aztán a tiziknél épp nekik volt mákjuk. Én mégis erre az olasz csapatra vagyok büszke, nem arra, amelyik 4 éve 0-0-t játszott velük. De ez a spanyol futball nem olyan, amit egy semleges szurkoló szeret nézni. Mert dögunalom, főleg ha vki bekkel ellenük (portugálok, vagy 4 éve az olaszok ), az garantált 0-0, vagy 1-0, nem kell hozzá más, mint egy kis szervezettség és visszahúzódó középpályás sor. Most persze majd megy az ömlengés róluk a 4 gól miatt, de ettől még nem lett jobb a focijuk, mindössze annyi történt, hogy rúgtak egy gólt a 15. percben (kivételesen rá is szolgáltak, nem a semmiből jött) és az olaszok mertek támadni. Tették ezt annak ellenére, hogy érzésem szerint elsősorban fizikálisan fáradtak el a tornán és pont erre (fizikai fáradtság) kapták a sorscsapásokat (Motta, Chiellini), ami elkerülhetetlen összeomláshoz vezetett. De legalább ők megpróbálták, még ha nem is volt meg hozzá már az erő, aztán Motta kiválása teljesen padlóra küldte őket.

Félreértés ne essék, a világ legjobb csapata nyert. A legjobb csapat pedig tiki-takanacciót (Reutersből loptam) játszik. Ez nem ciki amúgy, nincs ezzel baj. Éppoly eredményes és éppoly unalmas, mint Helenio Herrera catenacciója. Csak a tiki-takanaccio nem a rombolással valósítja meg a védekező futballt, hanem a céltalan és hasztalan passzolgatással, labdaeldugással. De egy visszahúzódó középpályássor és szervezett védelem ellen viszont nincs ellenszere Messi nélkül. De még egyszer, ez nem ciki, de el kell fogadni, hogy dögunalom. Az olaszok sajnos korán gólt kaptak, én akkor megmondtam a barátnőmnek, hogy innen 95%, hogy szopunk, mert vagy elfogadjuk ezt és bízunk a talált gólban, vagy területet adunk és a semmiből bármikor jöhet a végzetes második gól. Jött. Viszont a második félidőre úgy mentek ki az olaszok ahogy ki kell. Mentek. Motta sérülése keresztet vetett a meccsre. Ennyi történt.

És még egy gondolat: Xavi és Iniesta 2 qrva nagy játékos, de soha nem szabad pl Aranylabdát kapniuk, mert hiába nyernek meg mindent, éppen a spanyol válogatottban derül ki, hogy mennyire közelébe se érnek Messinek. A Barcelona futballját Messi teszi varázslatossá, s erre épp a spanyol válogatott unalmas játéka világít rá.Soldados
A Barca jateka is pont olyab kibaszott uncsi mint a spanyoloke csak ok jatszanak olyan kiscsapatokkal akit ki lehet tomni. EnnyiToca
Ezzel nem értek egyet. A Barcát nem egyszer láttam nagy csapatok ellen kiválóan, rengeteg helyzetet kidolgozva játszani. (Mondom ezt NEM Barca-fanként)


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
Toca Minnesota Vikings 19 196 — Vikings fan
Nemhogy nem tartom szégyennek, inkább qrva büszke vagyok az olasz válogatottra. Prandellit pedig qrva nagy edzőnek tartom, még akkor is, ha a döntőben volt olyan döntése, ami megkérdőjelezhető, de ez az olasz válogatott nélküle sehol nem lett volna, nemhogy megérdemelten a döntőben.

A mostani olasz válogatott futballozni akart, egyszer megcsinálta (csoportkör), másodikra rábaszott. 4 éve egy sokkal szarabb olasz csapat leszarta, hogy nincs nála a labda, a spanyolok tilitoliztak 120 percet egy dögunalmas meccsen, aztán a tiziknél épp nekik volt mákjuk. Én mégis erre az olasz csapatra vagyok büszke, nem arra, amelyik 4 éve 0-0-t játszott velük. De ez a spanyol futball nem olyan, amit egy semleges szurkoló szeret nézni. Mert dögunalom, főleg ha vki bekkel ellenük (portugálok, vagy 4 éve az olaszok ), az garantált 0-0, vagy 1-0, nem kell hozzá más, mint egy kis szervezettség és visszahúzódó középpályás sor. Most persze majd megy az ömlengés róluk a 4 gól miatt, de ettől még nem lett jobb a focijuk, mindössze annyi történt, hogy rúgtak egy gólt a 15. percben (kivételesen rá is szolgáltak, nem a semmiből jött) és az olaszok mertek támadni. Tették ezt annak ellenére, hogy érzésem szerint elsősorban fizikálisan fáradtak el a tornán és pont erre (fizikai fáradtság) kapták a sorscsapásokat (Motta, Chiellini), ami elkerülhetetlen összeomláshoz vezetett. De legalább ők megpróbálták, még ha nem is volt meg hozzá már az erő, aztán Motta kiválása teljesen padlóra küldte őket.

Félreértés ne essék, a világ legjobb csapata nyert. A legjobb csapat pedig tiki-takanacciót (Reutersből loptam) játszik. Ez nem ciki amúgy, nincs ezzel baj. Éppoly eredményes és éppoly unalmas, mint Helenio Herrera catenacciója. Csak a tiki-takanaccio nem a rombolással valósítja meg a védekező futballt, hanem a céltalan és hasztalan passzolgatással, labdaeldugással. De egy visszahúzódó középpályássor és szervezett védelem ellen viszont nincs ellenszere Messi nélkül. De még egyszer, ez nem ciki, de el kell fogadni, hogy dögunalom. Az olaszok sajnos korán gólt kaptak, én akkor megmondtam a barátnőmnek, hogy innen 95%, hogy szopunk, mert vagy elfogadjuk ezt és bízunk a talált gólban, vagy területet adunk és a semmiből bármikor jöhet a végzetes második gól. Jött. Viszont a második félidőre úgy mentek ki az olaszok ahogy ki kell. Mentek. Motta sérülése keresztet vetett a meccsre. Ennyi történt.

És még egy gondolat: Xavi és Iniesta 2 qrva nagy játékos, de soha nem szabad pl Aranylabdát kapniuk, mert hiába nyernek meg mindent, éppen a spanyol válogatottban derül ki, hogy mennyire közelébe se érnek Messinek. A Barcelona futballját Messi teszi varázslatossá, s erre épp a spanyol válogatott unalmas játéka világít rá.Soldados
A Barca jateka is pont olyab kibaszott uncsi mint a spanyoloke csak ok jatszanak olyan kiscsapatokkal akit ki lehet tomni. Ennyi
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Nemhogy nem tartom szégyennek, inkább qrva büszke vagyok az olasz válogatottra. Prandellit pedig qrva nagy edzőnek tartom, még akkor is, ha a döntőben volt olyan döntése, ami megkérdőjelezhető, de ez az olasz válogatott nélküle sehol nem lett volna, nemhogy megérdemelten a döntőben.

A mostani olasz válogatott futballozni akart, egyszer megcsinálta (csoportkör), másodikra rábaszott. 4 éve egy sokkal szarabb olasz csapat leszarta, hogy nincs nála a labda, a spanyolok tilitoliztak 120 percet egy dögunalmas meccsen, aztán a tiziknél épp nekik volt mákjuk. Én mégis erre az olasz csapatra vagyok büszke, nem arra, amelyik 4 éve 0-0-t játszott velük. De ez a spanyol futball nem olyan, amit egy semleges szurkoló szeret nézni. Mert dögunalom, főleg ha vki bekkel ellenük (portugálok, vagy 4 éve az olaszok ), az garantált 0-0, vagy 1-0, nem kell hozzá más, mint egy kis szervezettség és visszahúzódó középpályás sor. Most persze majd megy az ömlengés róluk a 4 gól miatt, de ettől még nem lett jobb a focijuk, mindössze annyi történt, hogy rúgtak egy gólt a 15. percben (kivételesen rá is szolgáltak, nem a semmiből jött) és az olaszok mertek támadni. Tették ezt annak ellenére, hogy érzésem szerint elsősorban fizikálisan fáradtak el a tornán és pont erre (fizikai fáradtság) kapták a sorscsapásokat (Motta, Chiellini), ami elkerülhetetlen összeomláshoz vezetett. De legalább ők megpróbálták, még ha nem is volt meg hozzá már az erő, aztán Motta kiválása teljesen padlóra küldte őket.

Félreértés ne essék, a világ legjobb csapata nyert. A legjobb csapat pedig tiki-takanacciót (Reutersből loptam) játszik. Ez nem ciki amúgy, nincs ezzel baj. Éppoly eredményes és éppoly unalmas, mint Helenio Herrera catenacciója. Csak a tiki-takanaccio nem a rombolással valósítja meg a védekező futballt, hanem a céltalan és hasztalan passzolgatással, labdaeldugással. De egy visszahúzódó középpályássor és szervezett védelem ellen viszont nincs ellenszere Messi nélkül. De még egyszer, ez nem ciki, de el kell fogadni, hogy dögunalom. Az olaszok sajnos korán gólt kaptak, én akkor megmondtam a barátnőmnek, hogy innen 95%, hogy szopunk, mert vagy elfogadjuk ezt és bízunk a talált gólban, vagy területet adunk és a semmiből bármikor jöhet a végzetes második gól. Jött. Viszont a második félidőre úgy mentek ki az olaszok ahogy ki kell. Mentek. Motta sérülése keresztet vetett a meccsre. Ennyi történt.

És még egy gondolat: Xavi és Iniesta 2 qrva nagy játékos, de soha nem szabad pl Aranylabdát kapniuk, mert hiába nyernek meg mindent, éppen a spanyol válogatottban derül ki, hogy mennyire közelébe se érnek Messinek. A Barcelona futballját Messi teszi varázslatossá, s erre épp a spanyol válogatott unalmas játéka világít rá.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Wyatt, Wyatt, elmész Te a ...! 😊 Csókoltatom a gólarányodat!
Igor, ha véleményt (mit nem mondasz, hogy szubjektív! 😊 ) fogalmazol meg, ne csodálkozz már, hogy erre reakciók születnek! 30 éves példa..., gyorsan végiggondoltam, 54 óta 15 VB-t rendeztek, szvsz nincs öt győztes, amelyekre jó szívvel mondhatnánk, hogy nem ölték meg a focit - értsd: de jó, hogy ők nyertek!
Savanyújóskaként gondolhatod természetesen, hogy a spanyolok éppen idén ölték meg a focit. (Közben olasz szempontból csak annyi történt, hogy a ghánai elmesérültnek elfelejtettek szólni az elődöntő előtt, hogy ilyen dolgokat csak döntőben produkálunk, addig szigorúan nulla teljesítménnyel mákoljuk magunkat tovább.) Cserébe szűk három hét múlva iramodok a Kerékpár-topic-ba, hogy éppen ki nyírta ki a TdF-t - ha még egyáltalán szükség lenne erre a kokszolók 21 napos szabadtéri túrájával kapcsolatban. 😊

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 312 — No 1 Zhang Yufei fan
Én nem fikázok, csak a véleményem kimondtam, a spanyolok játékstílusa megölte az EB-t.
Szerintem egy sima 4-3-1-2-vel is nyerték volna az EB-t.. lehet hogy egynél több gólt kapnak, de többet is rúgtak volna. 10-1 helyett (most az utolsó kettőt leveszem), lett volna 13-4 mondjuk.. és biztos szórakoztatóbb/élvezhetőbb lett volna a semleges nézőknek. Nézd meg Torres gól/perc mutatóját, úgy hogy nem volt igazán 100%-os formában szerintem.. ez a spanyol csapat 2 csatárral is EB-t nyert volna.
Lehet hat középpályással 1-0-ra játszani.. de egyszer nekik is mákolni kellett a tiziknél, és biztos nem "aláztak", ahogy Amadeus írta szerintem. Kontrolláltan játszottak, mondjuk inkább így.

Szerintem azért nyertek, mert magasan a legjobb/legmélyebb csapat.. a portugáloké ehhez képest semmi. Moutinho v. Veloso, már nem tudom melyik, asszem utóbbi, 13 kilométert futott 90 perc alatt.. és ezért haltak be a hosszabbításra, nekik nem volt 6-7 középpályásuk.Igor
Nem a spanyolok ölték meg az Eb-t, csak a soccer alapból szar, az a meglepő, ha nem az 😊

Most őszintén, mi a fenének kéne a spanyol, de bármelyik csapatnak a semleges nézők kedvére tennie? Téged érdekelne, hogy mit mondanának a semleges nézők, ha a Ravens "unalmas" játékkal nyerne SB-t?

És hát nem kötelező ám nézni 😊 Én is csak magamra vethetek, hogy kicsit rácuppantam az Eb-re (persze csak mert az olaszok végre mutattak életjeleket, a 2010-es vébéből pl összesen láttam kb 90 percet és nem hiányzott cseppet sem).Jakehomer
Nem a spanyoloknak, a FIFA/UEFA-nak lesz ez most a problémája.. de majd kitalálnak valamit, mint a 3 pontos szisztémát anno. Fociban teljesen semleges vagyok jelenleg, ne keverjétek ide a Ravens-es példákat, mert nem passzolnak. 😛
(Egyébként meg igen, meg tudnám érteni... aludtam már el speciel én is rossz/unalmas Super Bowlon. Tudom, blasphemy!)

Igen, a spanyol drukker most elsődlegesen örül és én ezt megértem (mert lehet, hogy Soldi inkább 6-3-ra bukna egy SB-t, mint 48-45-re nyerné.. én nem), viszont a semleges/savanyújóska mint én meg fanyalog.. és annak örül, hogy most 2 évig nincs nagy torna, amit néznie kötelező 😛 na jóccakát!

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 555 — Panthers fan
Jó akkor benyalod neked csontig mit szólsz, fényezem még kicsit az estéd 😀
A legjobb válogatott nyert a világon, és az olaszoknak elnézést kellett volna kérni és szemen köpni magukat minden egyes labdaérintésnél.
Ez volt a valóság, mindenkinek a krva anyját aki a tikitökik ellen pályára lép 😊

Én mióta az eszemet tudom kb olasz drukker vagyok, vigyorogva írtam volna alá 1hónapja az ezüstöt 😊
Szégyen történt, világégés!!! 😀The terrible towel
LOL, nem is lehetnél jobban eltévedve. Soha semmiféle spanyol soccer csapatnak nem drukkoltam még, és nem is tervezem. Számomra a calcio a foci csúcsa, ezért érzem szégyenteljesnek a ma esti produkciót - nem tudom olyan alacsonyra tenni a lécet, hogy ezt bevegye a gyomrom. Ezen nem változtat, hogy az olasz válogatott összességében felülteljesítette az elvárásokat, a legjobb vesztes is csak vesztes.

Tepper takarodj!
több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 312 — No 1 Zhang Yufei fan
Nem tudom elolvastátok-e amit írtam... ha nem, tegyétek meg még egyszer.

Semleges szurkolóként megfogalmaztam egy szubjektív véleményt.. egy büdös szót nem írtam célfüggvényről, vagy férfiasságról, vagy arról hogy Del Bosque szar taktikát választott-e. Mivel megnyerte az EB-t, innentől nem lehet kritizálni, tökéletes volt természtesen a taktikája. :rolleyes: (Ha meg Fabregas mellérúgja a tizit, és kiesnek, akkor mindenki leszedi otthon a fejét, hogy miért állt ki 0 csatárral.. és kb ott tart, ahol most Prandelli, hogy a bitófán himbálózik majdhogynem.)
Nekem továbbra is az a véleményem, hogy ha annyira érezte volna Del Bosque a csapatát, akkor mindig a fix 4-6-0-val áll ki, és nem cserélgeti össze-vissza a csatárait.. és speciel komoly különbség volt akár még a 2010 és a mostani játékuk közt is egyébként.

"Mindegyik torna győztese óhatatlanul "megöli" az adott tornát."
Ez meg a non plus ultra.. ugyan már. Nem véletlenül hoztál te is példákat 30 évvel ezelőttről.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 555 — Panthers fan
most akkor szép játék volt végig vagy egyszer sem volt benne, hogy kikapnak?Amadeus91
Mi az, hogy szép játék? Egy szóval nem mondtam, hogy végig szépen játszottak, azt mondtam, hogy végig úgy játszottak, mint ma, ergo nagyon jól
. Egyébként valaki egyszer azt mondta, hogy a jó szép és a szép jó.Jakehomer
Akkor most mégis azt mondod, pedig azt állítod, hogy nem mondod.
Amadeus91
Azt mondom, hogy nem szerencsés az esztétikumot a szubsztancia mellé emelni. Másrészt a szép szubjektív, hiszen ha a spanyoloknak drukkolnék, nekem nagyon tetszett volna a játékuk.
A megfejtés pedig sajnos nem év vagyok, hanem Kazinczy Ferenc.

Tepper takarodj!
több mint 12 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Mit tudom én! 😊 Igort kérdezd!
A sejtésem, feltételezésem az, hogy a spanyolok a látványosabb, gólratörőbb játék kedvéért bevállalhattak volna nagyobb kockázatot. Lőhettek volna több gólt, néhány bekapott gólért cserébe.
Btw én sem értem, hogy ez miért lenne célfüggvény egy szövetségi kapitánynál.tomi-tomi
Nála nem láttam arányról szóló részt, csak nálad, nem mintha az bárhol számítana még 😊
Btw, én voltam a legmérgesebb rájuk, hogy csatár nélkül játszottak meccseket, abban egyetértek, hogy két csatárral jobb lett volna, de legalább eggyelWyatt
Tényleg nem a kisujjamból szopogattam ki, Igor saccolt ilyen gólarányt, ha neki tetsző módon játszott volna a spanyol banda.
Mi lehet jobb, mint az aktuális torna megnyerése?! 😊 Ráadásul csatár nélkül!! 😀 😉tomi-tomi
Nála csak 13–4-et láttam, gólarányt nem 😊
(Csak a szabálynáciskodás kedvéért: a gólarány a szerzett és kapott gólok aránya, ahogy a nevében is benne van, tehát előbbit elosztjuk utóbbival, így a 10:1-es gólarány klasszisokkal jobb, mint egy 13:4-es, hiszen az alig több mint három, míg az első pont tíz. De a 10:1 sokkal rosszabb pl mint egy 1:0, de jó ideje szerencsére ezt nem használják, hanem felváltotta a gólkülönbség, amelynél mindkettő +9. Mai szabálynáciskodásmagyarázat vége, örülök, hogy segíthettem)

több mint 12 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 555 — Panthers fan
Én nem fikázok, csak a véleményem kimondtam, a spanyolok játékstílusa megölte az EB-t.
Szerintem egy sima 4-3-1-2-vel is nyerték volna az EB-t.. lehet hogy egynél több gólt kapnak, de többet is rúgtak volna. 10-1 helyett (most az utolsó kettőt leveszem), lett volna 13-4 mondjuk.. és biztos szórakoztatóbb/élvezhetőbb lett volna a semleges nézőknek. Nézd meg Torres gól/perc mutatóját, úgy hogy nem volt igazán 100%-os formában szerintem.. ez a spanyol csapat 2 csatárral is EB-t nyert volna.
Lehet hat középpályással 1-0-ra játszani.. de egyszer nekik is mákolni kellett a tiziknél, és biztos nem "aláztak", ahogy Amadeus írta szerintem. Kontrolláltan játszottak, mondjuk inkább így.

Szerintem azért nyertek, mert magasan a legjobb/legmélyebb csapat.. a portugáloké ehhez képest semmi. Moutinho v. Veloso, már nem tudom melyik, asszem utóbbi, 13 kilométert futott 90 perc alatt.. és ezért haltak be a hosszabbításra, nekik nem volt 6-7 középpályásuk.Igor
Nem a spanyolok ölték meg az Eb-t, csak a soccer alapból szar, az a meglepő, ha nem az 😊

Most őszintén, mi a fenének kéne a spanyol, de bármelyik csapatnak a semleges nézők kedvére tennie? Téged érdekelne, hogy mit mondanának a semleges nézők, ha a Ravens "unalmas" játékkal nyerne SB-t?

És hát nem kötelező ám nézni 😊 Én is csak magamra vethetek, hogy kicsit rácuppantam az Eb-re (persze csak mert az olaszok végre mutattak életjeleket, a 2010-es vébéből pl összesen láttam kb 90 percet és nem hiányzott cseppet sem).

Tepper takarodj!