Tenisz
Már volt erről szó korábban, a lényeg: ha nem működsz együtt az sokkal súlyosabb, mintha kooperálsz és szabályt sértesz.A leheto legnagyobb hulyeseget csinalta. Nincs mit vele tenni. Megprobalta de egyszeruen az emberek szivehez jol eler a megijedt story, de edeskeves a hivatalos szervnek. Megijedt tole az ajtajaban, majd elment kutyat setaltatni, ahol a neni alairatta vele a megtagado nyilatkozatott. Sajat azonositojuk van amit le tudod t volna ellenorizni anelkul hogy beengedte volna.Engem speciel nem a megijedt sztori érdekel. Hülye volt ezért büntessék meg, de hogy ezért kapásból 4 év, de ha lebuksz majd jól megmagyarázod, belököd a busz alá az egyik segítőd ő volt a ludas majd megúszod pár hónappal mikor fixen tiltott szer volt benne. Ez a problémám.
Sinnerek megmagyaraztak majd hoztak egy kiegyezest ami oriasi hiba volt. De az ido fontos volt, cserebe rohadt szarul nez ki.
De megint a teniszben nem Bukhatsz le igazan es aki megteszi az vetlen altalaban. Azt szednek amit akarnak ha le van papirozva. Pl most alcaraz biztos nem vines borogatassal gyogyul es annak ki sem kell mennie a szervezetebol, sot akar kenegetheti “-“-val evekig megelozeskeppen, csak le kell jol papiroznia. Es igy mukodik 20+ eve mindenkivel ( ez nem a spanyol ellen van)
no
remontada
És ez így van jól, nem csak dopping vagy sport témakörben, igazságszolgáltatástól kezdve munkán át emberi kapcsolatokig mindenben.
A leheto legnagyobb hulyeseget csinalta. Nincs mit vele tenni. Megprobalta de egyszeruen az emberek szivehez jol eler a megijedt story, de edeskeves a hivatalos szervnek. Megijedt tole az ajtajaban, majd elment kutyat setaltatni, ahol a neni alairatta vele a megtagado nyilatkozatott. Sajat azonositojuk van amit le tudod t volna ellenorizni anelkul hogy beengedte volna.Engem speciel nem a megijedt sztori érdekel. Hülye volt ezért büntessék meg, de hogy ezért kapásból 4 év, de ha lebuksz majd jól megmagyarázod, belököd a busz alá az egyik segítőd ő volt a ludas majd megúszod pár hónappal mikor fixen tiltott szer volt benne. Ez a problémám.
Sinnerek megmagyaraztak majd hoztak egy kiegyezest ami oriasi hiba volt. De az ido fontos volt, cserebe rohadt szarul nez ki.
De megint a teniszben nem Bukhatsz le igazan es aki megteszi az vetlen altalaban. Azt szednek amit akarnak ha le van papirozva. Pl most alcaraz biztos nem vines borogatassal gyogyul es annak ki sem kell mennie a szervezetebol, sot akar kenegetheti “-“-val evekig megelozeskeppen, csak le kell jol papiroznia. Es igy mukodik 20+ eve mindenkivel ( ez nem a spanyol ellen van)
no
Sinnerek megmagyaraztak majd hoztak egy kiegyezest ami oriasi hiba volt. De az ido fontos volt, cserebe rohadt szarul nez ki.
De megint a teniszben nem Bukhatsz le igazan es aki megteszi az vetlen altalaban. Azt szednek amit akarnak ha le van papirozva. Pl most alcaraz biztos nem vines borogatassal gyogyul es annak ki sem kell mennie a szervezetebol, sot akar kenegetheti “-“-val evekig megelozeskeppen, csak le kell jol papiroznia. Es igy mukodik 20+ eve mindenkivel ( ez nem a spanyol ellen van)
"Még el sem kezdődött a wimbledoni torna, de ismét egy dopping üggyel foglalkozik a tenisz sajtó, miután a 2023-as női bajnokot, Marketa Vondrousovát 4 évre eltiltották doppingvétség miatt.
A cseh teniszező még 2025 decemberében visszautasította az ellenőrt, hogy dopping mintát adjon, amely az egyik legsúlyosabb szabályszegésnek minősül.
A történetnek természetesen mindig két oldala van, így érdemes megnézni a két fél érvelését.
Kezdjük előbb a szabályértelmezéssel. Minden játékosnak az év 365 napján meg kell tudni mondania egy órát, hogy éppen aznap hol fog tartózkodni. Ekkor kötelező mintát adnia, amikor az ellenőr megjelenik. Itt senki sem kivétel, ezt minden játékosnak tudnia kell.
A szabály nem ilyen egyszerű, mivel az ellenőrök ezen az egy órán kívül is "random" megjelenhetnek bárhol (bejelentett lakcím, verseny, stb.) Ha ilyen esetben nem találják a játékost, és nem a megadott egy órán belül érkezett az ellenőr, akkor nincs semmi következménye, hogy a játékos nem ad mintát, hiszen fizikálisan nem volt az adott helyszínen. Egy fő szabály van: Ha az ellenőr bármikor és bárhol találkozik a játékossal és mintát kér, azt a játékosnak kötelező leadnia (legyen ez az egyórás idősávban vagy a nap bármely részén). Természetesen itt az ésszerű kereteken belül, mert a játékosokat éjjel nem szokták "kirángatni" az ágyból, hogy most adjon mintát.
Vondrousovát december 3-án este 8 órakor keresték fel (nem a megadott időablakban), hogy mintát adjon, amit ő visszautasított, és aláírt egy nyilatkozatot, amelyben a visszautasítás tényét rögzítették. Az ő indoklása az volt, hogy az ellenőr megijesztette őt, mikor épp kutyasétáltatásra indult, és miután Petra Kvitovát is megtámadták az otthonában, ő is hasonlóan megijedt, amikor egy vadidegen hölgy (ellenőr) megjelent a lakásán. A cseh teniszező a visszautasítást a félelemmel magyarázta, azzal érvelve, hogy ő mindig szívesen ad mintát, de akkor megijedt. Ezt a meghallgatáson nem fogadták el, és a hatóság igazgatója, Karen Moorhouse nyilatkozatában közölte:
"A váratlan doppingellenőrzéseknek a tiszta sport megőrzése a célja. A független bizottság is azonnal ezt az elvet követte, és ez az ügy is rávilágít arra, hogy a játékosok tudatában legyenek, hogy bármikor ellenőrizhetőek bárhol is legyenek, és a visszautasítás komoly kockázattal jár a karrierjükre nézve"
Természetesen a botrány ismét felkavarta az állóvizet, hiszen Vondrousova elfogultsággal vádolta a szervezetet a Sinner és Swiatek-ügy miatt. Az ügy itt abban más, hogy míg Vondrousova megtagadta a mintaadást, addig Sinner és Swiatek minden esetben mintát adott, és nem mulasztott el semmilyen mintaadási kötelezettséget. Vondrousovát nem is azért tiltották el ilyen hosszan, mert doppingolt, egyszerűen a mintavételt tagadta meg. Ennek ez az előírások szerint ez a büntetése, még akkor is, ha a cseh játékos folyamatosan azt mondja, hogy ő soha életében nem használt doppingszereket. Vondrousovának lehetősége lesz a svájci Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz fordulnia fellebbezéssel, de egyelőre annyi biztos, hogy 2030 júniusában térhet vissza a versenyzéshez."
Mondjuk mivel én tettem meg első körös kiesést ajánlom másnak megtenniSerena nyeri Wimbledont 75ös oddsért megrakvaJól is tetted. Már 17 napja is ez volt a javallatom, ilyen oddsért meg ajándék. Szarrá lehet hedgelni.
remontada
Őszentsége Sobri Jóska
Serena nyeri Wimbledont 75ös oddsért megrakvaJól is tetted. Már 17 napja is ez volt a javallatom, ilyen oddsért meg ajándék. Szarrá lehet hedgelni.
remontada
Nem gondolom, hogy doppingolt vagy hogy amit mond nem igaz. Én minden ellenőrt utálok, de aláirta a szabályokat.Mondjuk azt én is most tudtam meg, hogy ő maga írta alá, hogy visszautasítja a vizsgálatot.Kicsit feszegetem még a témát, hátha néhányan megértik, mi történt:De Szaba kíváncsi vagyok, te mint ex-sportoló mit mondanál mit csináljon a bíróság?
Andy Roddick's take on Vondrousova's situation is by far the most reasonable one, which is why getting a four-year suspension for rejecting an anti-doping test outside of established hours is beyond INSANE. pic.twitter.com/1JorY9cMOZ
— Erika (@erikaxtc) June 22, 2026
szaba
Van egy szabály.
Bármikor kereshetik ha az adott órán kívül nem találják, otthon az nem vétség. Viszont ha otthon találják kötelező mintát adnia 365nap bármelyik időpontjában ( éjszaka kell valami indok).
Aláirta a “decline”-t ami automatikusan doppingvétséget jelent.
Nincs semmi indoka, amit figyelembe vehet a bíróság.
Mit kellett volna tenniük?
Vagy mit hagyok ki?
Toca
Számomra egyébként a privát szféra megsértése lett volna a probléma, illetve továbbra is az, amennyiben nem a megadott időben érkezett az ellenőr.
Egyébiránt a doppingellenőröket sem kell félteni, van ott is megértő és jófej, illetve a Mikulást hívó NAV ellenőrhöz hasonló kretén is. De az, hogy egy visszautasítás egyből 4 éves eltiltást eredményez, egészen abszurd. Ezzel szemben zéró tolerancia, míg a Sinner vagy Swiatek féle maszatolást megtűrik és szimbolikus eltiltással letudják.
szaba
Gyakorlatilag az aláírásával szentesítette, hogy 4 évre tiltsák el.
A többit meg nem érdemes idehozni vagy párhuzba húzni, mert más eset.
Mondjuk azt én is most tudtam meg, hogy ő maga írta alá, hogy visszautasítja a vizsgálatot.Kicsit feszegetem még a témát, hátha néhányan megértik, mi történt:De Szaba kíváncsi vagyok, te mint ex-sportoló mit mondanál mit csináljon a bíróság?
Andy Roddick's take on Vondrousova's situation is by far the most reasonable one, which is why getting a four-year suspension for rejecting an anti-doping test outside of established hours is beyond INSANE. pic.twitter.com/1JorY9cMOZ
— Erika (@erikaxtc) June 22, 2026
szaba
Van egy szabály.
Bármikor kereshetik ha az adott órán kívül nem találják, otthon az nem vétség. Viszont ha otthon találják kötelező mintát adnia 365nap bármelyik időpontjában ( éjszaka kell valami indok).
Aláirta a “decline”-t ami automatikusan doppingvétséget jelent.
Nincs semmi indoka, amit figyelembe vehet a bíróság.
Mit kellett volna tenniük?
Vagy mit hagyok ki?
Toca
Számomra egyébként a privát szféra megsértése lett volna a probléma, illetve továbbra is az, amennyiben nem a megadott időben érkezett az ellenőr.
Egyébiránt a doppingellenőröket sem kell félteni, van ott is megértő és jófej, illetve a Mikulást hívó NAV ellenőrhöz hasonló kretén is. De az, hogy egy visszautasítás egyből 4 éves eltiltást eredményez, egészen abszurd. Ezzel szemben zéró tolerancia, míg a Sinner vagy Swiatek féle maszatolást megtűrik és szimbolikus eltiltással letudják.
Kicsit feszegetem még a témát, hátha néhányan megértik, mi történt:De Szaba kíváncsi vagyok, te mint ex-sportoló mit mondanál mit csináljon a bíróság?
Andy Roddick's take on Vondrousova's situation is by far the most reasonable one, which is why getting a four-year suspension for rejecting an anti-doping test outside of established hours is beyond INSANE. pic.twitter.com/1JorY9cMOZ
— Erika (@erikaxtc) June 22, 2026
szaba
Van egy szabály.
Bármikor kereshetik ha az adott órán kívül nem találják, otthon az nem vétség. Viszont ha otthon találják kötelező mintát adnia 365nap bármelyik időpontjában ( éjszaka kell valami indok).
Aláirta a “decline”-t ami automatikusan doppingvétséget jelent.
Nincs semmi indoka, amit figyelembe vehet a bíróság.
Mit kellett volna tenniük?
Vagy mit hagyok ki?
Andy Roddick's take on Vondrousova's situation is by far the most reasonable one, which is why getting a four-year suspension for rejecting an anti-doping test outside of established hours is beyond INSANE. pic.twitter.com/1JorY9cMOZ
— Erika (@erikaxtc) June 22, 2026
Es nem tudta.
Ez igaz, de ha én lennék ilyen hatóság, akkor én is sokkal jobban szankcionálnám azt, aki nem kooperál, mint azt, aki együttműködik és ennek eredmenyeképp kiderül valami szankcionálható.Ez nem Djokovic oldala. De úgy abszurd az egész Vondrusova ügy, ahogy van..Djoko like vadaszkodik?
szaba
Almát körtével.
Toca
szaba
Gyereknek is azt tanítod, hogy mondja el mi törtent, akkor tudsz segíteni, nem azt, hogy sunnyogjon, titkolózzon, kamuzzon, nem?
Ez nem Djokovic oldala. De úgy abszurd az egész Vondrusova ügy, ahogy van.Djoko like vadaszkodik?Doping Rules in Tennis :
— SK (@Djoko_UTD) June 22, 2026
Refused Test once Tested Positive
4 years 3 months 🤣 pic.twitter.com/6OLvShzCzD
szaba
Almát körtével.
Toca
Djoko like vadaszkodik?Doping Rules in Tennis :
— SK (@Djoko_UTD) June 22, 2026
Refused Test once Tested Positive
4 years 3 months 🤣 pic.twitter.com/6OLvShzCzD
szaba
Almát körtével.
Doping Rules in Tennis :
— SK (@Djoko_UTD) June 22, 2026
Refused Test once Tested Positive
4 years 3 months 🤣 pic.twitter.com/6OLvShzCzD
két napon keresztül.
ma fejezik be a péntekre kiírt meccseket, aztán ezeknek a nyertesei játszhatnak azonnal még egyet. aztán ha az megvan, akkor tudják a kvalisokat odasorsolni a főtáblára.
37 eves!Mannarino-t nezzetek meg ezen a tornan. Hihetetlen, hogy milyen a mezony. Emberunk szereti a fuvet, de ezen kivul semmi nincs a kezeben. Semmi, sot Minden ellene szol.Igazából neki az erőssége, hogy lábon jó, és nem nagyon üt hibát. Ezzel elég sokáig eljutott a világranglistán.
no
szaba
A ranglistan a 40 kornyeke volt neki a realitas. A fizikai csucsa egybeesett a “szerencses” 2017 evvel amikor rengetegen voltak serultek ahol volt 28. Azota amikor oregebb lett valahogy 22 ev vegen es 17. Rolling hetet is nezve. Biztos nem a labmunkaja lett jobb . Diallo cimvedokent jatszott vele tehat o sem elveszett , jobb szerva, ero, ereje teljeben. Es mannarino egy total kozepes jatekos volt fiatalon is, de mar oreg is es nem kicsit. 30 eves koraig 30 fuves tornan indult es ketto db dontoje volt ami jobb eredmeny mint a mostani. Azota 24 torna ahol osszeszedett 2 w, 1 final es 2 sf- t. Biztos borvidekrol szarmazik es jobb lesz a korral vagy az eredeti allitasomnal maradok.
Mannarino-t nezzetek meg ezen a tornan. Hihetetlen, hogy milyen a mezony. Emberunk szereti a fuvet, de ezen kivul semmi nincs a kezeben. Semmi, sot Minden ellene szol.Igazából neki az erőssége, hogy lábon jó, és nem nagyon üt hibát. Ezzel elég sokáig eljutott a világranglistán.
no