USA és a világ

31 feliratkozó

11 hónapja
Toca Minnesota Vikings 19 173 — Vikings fan
Irán: teokrácia, emberek lógnak daruskocsikra akasztva a nyílt utcán, mert az állam és az egyház nincsen szétválasztva, mint volt az európai középkorban mínusz daruskocsik.
Nyugat: demokrácia, nincsenek boszorkányperek, nyugodtan mászkálhatsz az utcán és azt írogatsz ide, amit csak akarsz.

Azért ez fundamentális különbség. Amikor Iránban bukik az ajatollah rezsim és vele együtt megy a kukába az összes hamászos és hezbollahos szubhumán, akkor lesz a térségben jobb világ.
Dzsokijuing
Tegyük hozzá, hogy Iránbanb kb 1930-zól jó 50 évig majdnem az akkori nyugati értékrend szerint élhettek a nők*, igaz erőszakkal hajtották végre azt az átmenetet is. Aztán a 70-es évek végén rengeteg nő is támogatta Khomeinit, aki szépen lassan hatalomra jutása után ismét megnehezítette a nők életét, de halála után feloldották ezeket a szigorításokat. Főleg a környező országokhoz képest igen sok iráni nő végzett egyetemet, alig maradt analfabéta és ezt sikerült az elmúlt pár évben újra szétbaszniuk a morális rendőrséggel, vagy minek hívják.

*szerk: legalábbis egy Németországban élő iráni professzor nő "ismerős" így mesélte
dancogo
Plusz itt is akkora kulturális a szakadék Teherán és a vidék között, mint Magyarországon. Nem Teheránban jellemzőek az akasztások, hanem suttyófalvabadahban.
vpi
Jaja Pest az ország kulturális fellegvára. Ehhez képest Debrecen… most is hazafele két kivégzés mellett jöttem el.
Nemes samu09
De csak mert autópályán mentél a 4-esen durvább a helyzet!
11 hónapja
Nemes samu09 Houston Texans 4 021 — I like the Texans, I like who we are
Irán: teokrácia, emberek lógnak daruskocsikra akasztva a nyílt utcán, mert az állam és az egyház nincsen szétválasztva, mint volt az európai középkorban mínusz daruskocsik.
Nyugat: demokrácia, nincsenek boszorkányperek, nyugodtan mászkálhatsz az utcán és azt írogatsz ide, amit csak akarsz.

Azért ez fundamentális különbség. Amikor Iránban bukik az ajatollah rezsim és vele együtt megy a kukába az összes hamászos és hezbollahos szubhumán, akkor lesz a térségben jobb világ.
Dzsokijuing
Tegyük hozzá, hogy Iránbanb kb 1930-zól jó 50 évig majdnem az akkori nyugati értékrend szerint élhettek a nők*, igaz erőszakkal hajtották végre azt az átmenetet is. Aztán a 70-es évek végén rengeteg nő is támogatta Khomeinit, aki szépen lassan hatalomra jutása után ismét megnehezítette a nők életét, de halála után feloldották ezeket a szigorításokat. Főleg a környező országokhoz képest igen sok iráni nő végzett egyetemet, alig maradt analfabéta és ezt sikerült az elmúlt pár évben újra szétbaszniuk a morális rendőrséggel, vagy minek hívják.

*szerk: legalábbis egy Németországban élő iráni professzor nő "ismerős" így mesélte
dancogo
Plusz itt is akkora kulturális a szakadék Teherán és a vidék között, mint Magyarországon. Nem Teheránban jellemzőek az akasztások, hanem suttyófalvabadahban.
vpi
Jaja Pest az ország kulturális fellegvára. Ehhez képest Debrecen… most is hazafele két kivégzés mellett jöttem el.
11 hónapja
NB2 New England Patriots 24 397 — nabege2@yahoo.com
Potyondi videóját érdemes megnézni a témában!
11 hónapja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 273 — capitaine du château de Vienne 1487

Negritis, a vajda
A "török basa nagy a hasa" beakadt neki.
Dzsokijuing
nem, erre gondolt...


Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
11 hónapja
Mikey Cincinnati Bengals 18 555

Negritis, a vajda
Az USA-ból nézve egy és ugyanaz. Az okosabbaknak is, hát még egy Trumpnak.
11 hónapja
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 812 — Patriot
Irán: teokrácia, emberek lógnak daruskocsikra akasztva a nyílt utcán, mert az állam és az egyház nincsen szétválasztva, mint volt az európai középkorban mínusz daruskocsik.
Nyugat: demokrácia, nincsenek boszorkányperek, nyugodtan mászkálhatsz az utcán és azt írogatsz ide, amit csak akarsz.

Azért ez fundamentális különbség. Amikor Iránban bukik az ajatollah rezsim és vele együtt megy a kukába az összes hamászos és hezbollahos szubhumán, akkor lesz a térségben jobb világ.
Dzsokijuing
Tegyük hozzá, hogy Iránbanb kb 1930-zól jó 50 évig majdnem az akkori nyugati értékrend szerint élhettek a nők*, igaz erőszakkal hajtották végre azt az átmenetet is. Aztán a 70-es évek végén rengeteg nő is támogatta Khomeinit, aki szépen lassan hatalomra jutása után ismét megnehezítette a nők életét, de halála után feloldották ezeket a szigorításokat. Főleg a környező országokhoz képest igen sok iráni nő végzett egyetemet, alig maradt analfabéta és ezt sikerült az elmúlt pár évben újra szétbaszniuk a morális rendőrséggel, vagy minek hívják.

*szerk: legalábbis egy Németországban élő iráni professzor nő "ismerős" így mesélte
dancogo
Plusz itt is akkora kulturális a szakadék Teherán és a vidék között, mint Magyarországon. Nem Teheránban jellemzőek az akasztások, hanem suttyófalvabadahban.
11 hónapja
dancogo Minnesota Vikings NC State Wolfpack 2 042 — Big Penix Energy
Irán: teokrácia, emberek lógnak daruskocsikra akasztva a nyílt utcán, mert az állam és az egyház nincsen szétválasztva, mint volt az európai középkorban mínusz daruskocsik.
Nyugat: demokrácia, nincsenek boszorkányperek, nyugodtan mászkálhatsz az utcán és azt írogatsz ide, amit csak akarsz.

Azért ez fundamentális különbség. Amikor Iránban bukik az ajatollah rezsim és vele együtt megy a kukába az összes hamászos és hezbollahos szubhumán, akkor lesz a térségben jobb világ.
Dzsokijuing
Tegyük hozzá, hogy Iránbanb kb 1930-zól jó 50 évig majdnem az akkori nyugati értékrend szerint élhettek a nők*, igaz erőszakkal hajtották végre azt az átmenetet is. Aztán a 70-es évek végén rengeteg nő is támogatta Khomeinit, aki szépen lassan hatalomra jutása után ismét megnehezítette a nők életét, de halála után feloldották ezeket a szigorításokat. Főleg a környező országokhoz képest igen sok iráni nő végzett egyetemet, alig maradt analfabéta és ezt sikerült az elmúlt pár évben újra szétbaszniuk a morális rendőrséggel, vagy minek hívják.

*szerk: legalábbis egy Németországban élő iráni professzor nő "ismerős" így mesélte

Szerkesztette: dancogo

11 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 800 — Saturday Night Lights

Negritis, a vajda
A "török basa nagy a hasa" beakadt neki.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
11 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 106 — The Mathematician

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
11 hónapja
iktriad Jacksonville Jaguars 79 253 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Oroszország ma


Zsellér de Vrij
Miért van Nigel Mansellnek szobra a muszkáknál? Nem is volt orosz F1-es futam, amikor aktív volt. Akkor se, meg most se.

Szerkesztette: iktriad
11 hónapja
warr_b Washington Commanders 23 513 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
4. Aki szerint a nők helyzetének összehasonlítása kérdéses, meg vita téma lehet a közelt-kelet és Európa kapcsán, az tegye fel magának a kérdést, hogy a lánya Dániában, Portugàliában, Görögországban, vagy Szíriában, Libanonban, esetleg Iránban menjen egyetemre, engedné jó szívvel hosszabb időre és kész is vagyunk. (És akkor jófejségből Szaúd-Arábiát bele se tettem a listába)
MC12
Libanon picit santit a felsorolasban. nem egy szinten helyezkedik el szigorusagban, mint Sziria vagy Iran foleg Bejrut. siman megesett velem, hogy mentunk pentek este sorozni, es a 'bulinegyedben' egyszer csak megcsapott a fu szag. raadasul irgalmatlan jo kezmuves soreik vannak. plusz az American University of Beirut egesz jo helyezeseket er el az egyetemi rangsorokban.
csebi
Libanonból nem tiltották ki a libákat? 😂


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
11 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 449 — Lucas Scott
4. Aki szerint a nők helyzetének összehasonlítása kérdéses, meg vita téma lehet a közelt-kelet és Európa kapcsán, az tegye fel magának a kérdést, hogy a lánya Dániában, Portugàliában, Görögországban, vagy Szíriában, Libanonban, esetleg Iránban menjen egyetemre, engedné jó szívvel hosszabb időre és kész is vagyunk. (És akkor jófejségből Szaúd-Arábiát bele se tettem a listába)
MC12
Libanon picit santit a felsorolasban. nem egy szinten helyezkedik el szigorusagban, mint Sziria vagy Iran foleg Bejrut. siman megesett velem, hogy mentunk pentek este sorozni, es a 'bulinegyedben' egyszer csak megcsapott a fu szag. raadasul irgalmatlan jo kezmuves soreik vannak. plusz az American University of Beirut egesz jo helyezeseket er el az egyetemi rangsorokban.
csebi
Itt most a nők helyzetéről volt szó, amiben egyébként Libanon valóban jobban áll, mint több környékbeli ország - de maximum hozzájuk képest. Európától fényévekre vannak még ők is.

És akkor egyébént az lmbtq-részt be hoztuk, hogy ugyan akik szerint a nők helyzete nincs is olyan távol Európától, azok mit gondolnak a szexuális kisebbségekkel szembeni bánásmódról? Ott is csak pár tíz évvel vagyunk jobbak? 😉
MC12
azert mas a helyi nok helyzete, es mas mondjuk egy europai-amerikai nonek Berjutban tanulni. csupan erre akartam felhivni a figyelmet, hogy mondjuk egy europai nonek megcsinalni a Mastert Bejrutban, nem a vilagvege. es hat amikor ezt a kerdest tetted fel, akkor osszemostad a kettot, marpedig eleg nagy kulonbseg van a helyi nok es egy kulfoldi no helyzete kozott.
raadasul Bejrut es Sziria-Iran kozott is eleg nagy kulonbseg van.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
11 hónapja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 273 — capitaine du château de Vienne 1487
4. Aki szerint a nők helyzetének összehasonlítása kérdéses, meg vita téma lehet a közelt-kelet és Európa kapcsán, az tegye fel magának a kérdést, hogy a lánya Dániában, Portugàliában, Görögországban, vagy Szíriában, Libanonban, esetleg Iránban menjen egyetemre, engedné jó szívvel hosszabb időre és kész is vagyunk. (És akkor jófejségből Szaúd-Arábiát bele se tettem a listába)
MC12
Libanon picit santit a felsorolasban. nem egy szinten helyezkedik el szigorusagban, mint Sziria vagy Iran foleg Bejrut. siman megesett velem, hogy mentunk pentek este sorozni, es a 'bulinegyedben' egyszer csak megcsapott a fu szag. raadasul irgalmatlan jo kezmuves soreik vannak. plusz az American University of Beirut egesz jo helyezeseket er el az egyetemi rangsorokban.
csebi
Itt most a nők helyzetéről volt szó, amiben egyébként Libanon valóban jobban áll, mint több környékbeli ország - de maximum hozzájuk képest. Európától fényévekre vannak még ők is.

És akkor egyébént az lmbtq-részt be hoztuk, hogy ugyan akik szerint a nők helyzete nincs is olyan távol Európától, azok mit gondolnak a szexuális kisebbségekkel szembeni bánásmódról? Ott is csak pár tíz évvel vagyunk jobbak? 😉
MC12
mongya ezt azaz ejurópai kormany, aki látvanyosan nyomja háttérbe a nőket meg fóliazza a könyveket

naaa, MC! nekejjenmátiltsalak


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
11 hónapja
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 404 — Слава Україні! Героям слава!
'56 Budapest



Oroszország ma


"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
11 hónapja
MC12 New Orleans Saints 6 081
4. Aki szerint a nők helyzetének összehasonlítása kérdéses, meg vita téma lehet a közelt-kelet és Európa kapcsán, az tegye fel magának a kérdést, hogy a lánya Dániában, Portugàliában, Görögországban, vagy Szíriában, Libanonban, esetleg Iránban menjen egyetemre, engedné jó szívvel hosszabb időre és kész is vagyunk. (És akkor jófejségből Szaúd-Arábiát bele se tettem a listába)
MC12
Libanon picit santit a felsorolasban. nem egy szinten helyezkedik el szigorusagban, mint Sziria vagy Iran foleg Bejrut. siman megesett velem, hogy mentunk pentek este sorozni, es a 'bulinegyedben' egyszer csak megcsapott a fu szag. raadasul irgalmatlan jo kezmuves soreik vannak. plusz az American University of Beirut egesz jo helyezeseket er el az egyetemi rangsorokban.
csebi
Itt most a nők helyzetéről volt szó, amiben egyébként Libanon valóban jobban áll, mint több környékbeli ország - de maximum hozzájuk képest. Európától fényévekre vannak még ők is.

És akkor egyébént az lmbtq-részt be hoztuk, hogy ugyan akik szerint a nők helyzete nincs is olyan távol Európától, azok mit gondolnak a szexuális kisebbségekkel szembeni bánásmódról? Ott is csak pár tíz évvel vagyunk jobbak? 😉

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
11 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 449 — Lucas Scott
4. Aki szerint a nők helyzetének összehasonlítása kérdéses, meg vita téma lehet a közelt-kelet és Európa kapcsán, az tegye fel magának a kérdést, hogy a lánya Dániában, Portugàliában, Görögországban, vagy Szíriában, Libanonban, esetleg Iránban menjen egyetemre, engedné jó szívvel hosszabb időre és kész is vagyunk. (És akkor jófejségből Szaúd-Arábiát bele se tettem a listába)
MC12
Libanon picit santit a felsorolasban. nem egy szinten helyezkedik el szigorusagban, mint Sziria vagy Iran foleg Bejrut. siman megesett velem, hogy mentunk pentek este sorozni, es a 'bulinegyedben' egyszer csak megcsapott a fu szag. raadasul irgalmatlan jo kezmuves soreik vannak. plusz az American University of Beirut egesz jo helyezeseket er el az egyetemi rangsorokban.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
11 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 800 — Saturday Night Lights
Irán: teokrácia, emberek lógnak daruskocsikra akasztva a nyílt utcán, mert az állam és az egyház nincsen szétválasztva, mint volt az európai középkorban mínusz daruskocsik.
Nyugat: demokrácia, nincsenek boszorkányperek, nyugodtan mászkálhatsz az utcán és azt írogatsz ide, amit csak akarsz.

Azért ez fundamentális különbség. Amikor Iránban bukik az ajatollah rezsim és vele együtt megy a kukába az összes hamászos és hezbollahos szubhumán, akkor lesz a térségben jobb világ.

Szerkesztette: Dzsokijuing

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
11 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 106 — The Mathematician
No...
Lehet visszamenni a történelemben rossz és jó dolgokat írni egymásról, hogy pl az arabok a középkorban az egyik legelfogadóbb nép volt. Szabad vallásgyakorlással, szerintem kijelenthető, hogy volt időszak amikor a tudományokban is a legfejlettebbek voltak. Ugyanekkor a keresztények az egyik legállatiasabb időszakukat élték, öltek mindenkit aki nem az ő hitüket követte. Sőt keresztények később még egymást is ölték, de tetszik, nem tetszik egy folyamat elindult és ma a nyugati társadalom a legjobban élhető társadalmi forma lett. Nyilván ott is vannak egyedi esetek, túlkapások, de egészében szerintem mindenki ott akar élni, olyan módon akar élni. Ezzel ellentétben bizony az egyes muszlim országokban jelenleg ki kell mondani, hogy középkori állapotok uralkodnak. Legyen itt szó a másik vallásáról, nemi hovatartozásáról vagy szimplán röhej, de pl a nők jogosítvány szerzéséről. Én kimondom, hogy ezekben az országokban még ffiként sem szívesen élnék, nem hogy akár nőként 😊
És igen, Izrael pont azt képviseli, amit nyugaton szeretnének az emberek és ahogy élni szeretnének. Persze a zsidók sem szentek (ha-ha), őnekik is megvannak a hibáik, de 3x inkább ők, mint az arabok, akik amúgy a keresztényeket is szembrebbenés nélkül kiirtanák, ha tehetnék.
Jó, ahogy írtam nekem egyik sémi nép sem a kedvencem, szóval nem zavarna a konfliktusuk, ha csak egymást irtanák, de félő, hogy belerángatják az egész világot aztán megyünk vissza a kőkorszakba.
NB2
rengeteg írott emlékünk csak azért maradt fent mert ők nem törölték el
ha a kereszténységen múlik ...

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
11 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 106 — The Mathematician
Nincs itt semmi különös, csak mint egy jó kis play off eredményközvetítő... csöcsök nélkül.
gyurczi
mia khalifa?

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
11 hónapja
NB2 New England Patriots 24 397 — nabege2@yahoo.com
No...
Lehet visszamenni a történelemben rossz és jó dolgokat írni egymásról, hogy pl az arabok a középkorban az egyik legelfogadóbb nép volt. Szabad vallásgyakorlással, szerintem kijelenthető, hogy volt időszak amikor a tudományokban is a legfejlettebbek voltak. Ugyanekkor a keresztények az egyik legállatiasabb időszakukat élték, öltek mindenkit aki nem az ő hitüket követte. Sőt keresztények később még egymást is ölték, de tetszik, nem tetszik egy folyamat elindult és ma a nyugati társadalom a legjobban élhető társadalmi forma lett. Nyilván ott is vannak egyedi esetek, túlkapások, de egészében szerintem mindenki ott akar élni, olyan módon akar élni. Ezzel ellentétben bizony az egyes muszlim országokban jelenleg ki kell mondani, hogy középkori állapotok uralkodnak. Legyen itt szó a másik vallásáról, nemi hovatartozásáról vagy szimplán röhej, de pl a nők jogosítvány szerzéséről. Én kimondom, hogy ezekben az országokban még ffiként sem szívesen élnék, nem hogy akár nőként 😊
És igen, Izrael pont azt képviseli, amit nyugaton szeretnének az emberek és ahogy élni szeretnének. Persze a zsidók sem szentek (ha-ha), őnekik is megvannak a hibáik, de 3x inkább ők, mint az arabok, akik amúgy a keresztényeket is szembrebbenés nélkül kiirtanák, ha tehetnék.
Jó, ahogy írtam nekem egyik sémi nép sem a kedvencem, szóval nem zavarna a konfliktusuk, ha csak egymást irtanák, de félő, hogy belerángatják az egész világot aztán megyünk vissza a kőkorszakba.
11 hónapja
Toca Minnesota Vikings 19 173 — Vikings fan
 444.hu/2023/10/22/agyhalott-a-16-eves-diaklany-akit-az-irani-erkolcsrendeszet-azert-vert-meg-mert-nem-viselt-fejkendot?appview

De nem sokkal van Európa ezek előtt jó? Csak ne magyarázzon itt senki, sok teendő van a nyugati világban még a női jogok terén! Először Dániában tegyünk rendet, mielőtt nekiállunk kritizálni más országokat.
MC12
Jól van legyél csak cinikus nyugodtan.
Látom neked se érdeked értelmezni azt amit írtam.

Elítélem azt amit tesznek és ahogy jelenleg viselkednek, de erre az egészre azt mondani, hogy erről a vallás tehet...nem éppen a vezetők?

Továbbá nem hasonlítottam össze a nők helyzetét, mint ahogy arra te utalni akarsz, csak azt írtam, hogy ne csináljunk úgy, mintha mi olyannyira messze lennénk ettől az állapottól.

Lehet, hogy te, én meg mások igen, de az országban szerintem nagyon sok férfi örülne, ha olyan jogai lennének mint az iszlám országokban.

Ja, amúgy meg az gondolom normális, hogy kimész egy futballmeccsre aztán megvernek vagy megszurkálnak.
Mint ahogy a nyugati kultúrkör futballszurkolói teszik mondjuk nagyobb események kapcsán.

Mondom, nem azt írom, hogy rendben van ami ott megy, sőt, elítélem.
Lúdas Solymi
Már hogyne lennénk kurva messze?
Iránban agyonvernek valakit, mert nem hord fejkendőt és az állam szerint ez így jól van.
zinedine5
 telex.hu/kulfold/2023/10/22/ket-irani-ujsagirono-bortonbuntetes-iteltek-mahsza-amini-ugy-nyilvanossagra-hozatala?fbclid=IwAR3dJ-Drlkv-0E-TdycshXiEfjCpl9ndq_o62FoZhbX8qMNDa258FKq0CzU_aem_Ac7_tzG6TGStTF-r3sk74TjtG1SpKdA-0kGl5dAjSzsXt1WWTWF2aSSCpq1A3C-vGaM
somoskovig
 444.hu/2023/10/22/agyhalott-a-16-eves-diaklany-akit-az-irani-erkolcsrendeszet-azert-vert-meg-mert-nem-viselt-fejkendot?appview

De nem sokkal van Európa ezek előtt jó? Csak ne magyarázzon itt senki, sok teendő van a nyugati világban még a női jogok terén! Először Dániában tegyünk rendet, mielőtt nekiállunk kritizálni más országokat.
MC12
Jól van legyél csak cinikus nyugodtan.
Látom neked se érdeked értelmezni azt amit írtam.

Elítélem azt amit tesznek és ahogy jelenleg viselkednek, de erre az egészre azt mondani, hogy erről a vallás tehet...nem éppen a vezetők?

Továbbá nem hasonlítottam össze a nők helyzetét, mint ahogy arra te utalni akarsz, csak azt írtam, hogy ne csináljunk úgy, mintha mi olyannyira messze lennénk ettől az állapottól.

Lehet, hogy te, én meg mások igen, de az országban szerintem nagyon sok férfi örülne, ha olyan jogai lennének mint az iszlám országokban.

Ja, amúgy meg az gondolom normális, hogy kimész egy futballmeccsre aztán megvernek vagy megszurkálnak.
Mint ahogy a nyugati kultúrkör futballszurkolói teszik mondjuk nagyobb események kapcsán.

Mondom, nem azt írom, hogy rendben van ami ott megy, sőt, elítélem.
Lúdas Solymi
Már hogyne lennénk kurva messze?
Iránban agyonvernek valakit, mert nem hord fejkendőt és az állam szerint ez így jól van.
zinedine5
Iránt felhozni mint az iszlám vallás példáját olyan, mint a hitleri Németországot a kereszténység védőbástyájaként...

Hadd kérdezzem már meg, az USA-ban mikor is törölték el a rabszolgaságot?
Mikor is volt a női egyenjogúsági mozgalom ott?

Ja, tudom, azok az usákok, nekünk ahhoz semmi közünk...
Lúdas Solymi
Rabszolgaság 150-160 éve.
Női egyenjogúság torvenybe kerülése 100 éve volt. ( és itt most nem arról beszélünk, hogy agyonverik mert nincs rajta fejfedő kendő ).
Szóval ez szerinted közel van? Ha igen akkor nincs több kérdésem mert az inerciarendszer teljesen más, csak ne csodálkozz ha a legtöbb embernek a 100 év az soknak számít.
Toca
Inkább 60 az a 100 ami az amerikai női egyenjogúsági mozgalmat illeti, de ezen nem veszünk össze.

És valóban, egy ember életében 100 év az sok, csak amikor még a mi életünkben, főleg a miénkben elég sok a változás, hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy azért még itthon is nagyon sokan tekintik a nőket alacsonyabb rendűnek...

Ráadásul pont a most hőbörgők szokták azt mondani, hogy ne keverjük össze az egyéneket a vallással, nemzettel, stb. (lásd orosz-ukrán háború) meg próbáljunk nagyobb léptékben gondolkodni és a nagyobb képet látni, ne csak gyűlölködni...erre pont ők azok akik kérdés nélkül minden arabot gyűlölnek és persze Iránt veszik elő mint példa.

De hagyjuk is az egészet.
Le az arabokkal, le mindennel ami arab.
Lúdas Solymi
Én speciel ilyet nem mondtam, csupán azon véleményed tamadtam, hogy nincs nagy lemaradás a nyugati kultúrához.
Az, hogy emellett összemossák sokan Palesztinát és a Hamaszt az más kérdés.
Én inkább az aggresziv térhódításnak akarnék gátat szabni amit most tolnak bizonyos hívők ( és nem csak arabok ).
11 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 009 — #NoStress
Én megértő vagyok és el is ítélem a fundamentalista iszlám létformát, de nem én vagyok az aki minden arabot vagy muszlim vallásút azonnal fundamentalistának bélyegez.
Lúdas Solymi
Nem, valóban.
Te az vagy, aki relativizálod az iszlamista, fundamentalista, terrorista muszlimokat, és mindenféle példákban és hasonlatokban veted őket össze nemfundamentalista, nemterrorista nemmuszlimokkal.
Minek?
Agyhalott faszok minden nép minden vallásában vannak, ahogy gyűlölködők is, toleránsok is, szarházik is, jóemberek is.
Itt a valódi törésvonal nem zsidók vagy palesztinok, muszlimok vagy keresztények, politikusok vagy civilek között van. Ezek a konfliktusok a civilizáció keretrendszerében konfliktusok, voltak, vannak, lesznek.
A valódi törésvonal a civilizáción kívüli terrorista nememberek, és az összes mindenféle ember között van.
És ezt teljesen felesleges árnyalni vagy relativizálni, pusztán azért, mert az egyik, az áldozati oldalon most éppen zsidók vannak. (A Bataclanban vagy 911-nél jellemzően nem zsidók voltak.)
Azon persze lehet elmélkedni, miért van az, hogy a nememberi terrorista oldalon meg sokszor arabok, muszlimok vannak, de mivel ott se mindig, szerintem nem ez a lényegi szempont.
Terrorista vs. ember. Erről szól most a sztori. Minden más csak elviszi a fókuszt.

11 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 7 885
erre pont ők azok akik kérdés nélkül minden arabot gyűlölnek és persze Iránt veszik elő mint példa.

Lúdas Solymi
Ez meglepne.
Keress rá arra a szóra, hogy 'perzsa'.
Izgi lesz.
Őszentsége Sobri Jóska
Jogos.
Arra akartam utalni, hogy minden muszlim vallásút egy kalap alá vesznek és így lesz mindenkiből arab.
Lúdas Solymi
Ők meg lehet arra akarnak utalni, hogy bár nem minden arab muszlim, nem is minden muszlim arab, sőt, az összes terrorista se arab vagy muszlim, pláne nem minden arab vagy muszlim terrorista, mégis, valahogy a fundamentalista iszlám az a létforma, amelyik az életmódunkra momentán a legveszélyesebb, illetve a konkrét Hamasz vs. Izrael csörte során irreleváns beleveszni a résztvevők nemzetiségébe, arra kéne fókuszálni, hogy terrorista és áldozat. Nem moralizálni meg relativizálni, csak mert az áldozati oldalon zsidók vannak, ami miatt sokaknabb fontosabb megemlíteni, hogy bizony a zsidók közt is sok a szarházi, mint azt, hogy a terroristák mind szarháziak.
És ha már te is utalgatsz, meg ők is, igazán lehetnél megértőbb, utalgatók egymást közt.
Őszentsége Sobri Jóska
Én megértő vagyok és el is ítélem a fundamentalista iszlám létformát, de nem én vagyok az aki minden arabot vagy muszlim vallásút azonnal fundamentalistának bélyegez.

Ilyen alapon az ortodox keresztény vallást is lehetne szidni, mert Putyin épp náciirtó szent háborúba küldi emberek százezreit és otthon ehhez tapsolnak, a vallási vezetők meg támogatják.
11 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 009 — #NoStress
erre pont ők azok akik kérdés nélkül minden arabot gyűlölnek és persze Iránt veszik elő mint példa.

Lúdas Solymi
Ez meglepne.
Keress rá arra a szóra, hogy 'perzsa'.
Izgi lesz.
Őszentsége Sobri Jóska
Jogos.
Arra akartam utalni, hogy minden muszlim vallásút egy kalap alá vesznek és így lesz mindenkiből arab.
Lúdas Solymi
Ők meg lehet arra akarnak utalni, hogy bár nem minden arab muszlim, nem is minden muszlim arab, sőt, az összes terrorista se arab vagy muszlim, pláne nem minden arab vagy muszlim terrorista, mégis, valahogy a fundamentalista iszlám az a létforma, amelyik az életmódunkra momentán a legveszélyesebb, illetve a konkrét Hamasz vs. Izrael csörte során irreleváns beleveszni a résztvevők nemzetiségébe, arra kéne fókuszálni, hogy terrorista és áldozat. Nem moralizálni meg relativizálni, csak mert az áldozati oldalon zsidók vannak, ami miatt sokaknabb fontosabb megemlíteni, hogy bizony a zsidók közt is sok a szarházi, mint azt, hogy a terroristák mind szarháziak.
És ha már te is utalgatsz, meg ők is, igazán lehetnél megértőbb, utalgatók egymást közt.

11 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 256 — 49ers GM
erre pont ők azok akik kérdés nélkül minden arabot gyűlölnek és persze Iránt veszik elő mint példa.

Lúdas Solymi
Ez meglepne.
Keress rá arra a szóra, hogy 'perzsa'.
Izgi lesz.
Őszentsége Sobri Jóska
Jogos.
Arra akartam utalni, hogy minden muszlim vallásút egy kalap alá vesznek és így lesz mindenkiből arab.
Lúdas Solymi
Pl a tálibok nem arabok, példaértékű nyitottsággal is állnak hozza a női egyenjogúsági kérdésekhez.