USA és a világ

31 feliratkozó

10 hónapja
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 631
Kard:

Dagesztánban elterjedt a hír, hogy a háború elől izraeliek menekültek a kaukázusi orosz régióba, aminek nyomán a tömeg szállodákat kezdett el felforgatni az esetlegesen ott bujkáló zsidók után kutatva. A Kaszpi-tenger mellékén fekvő Kaszpijszk város repülőterénél a Tel-Avivból érkező járatot várva elzárta a tömeg.
A gép végül nem szállt le, hanem néhány kör után Mahacskalában, Dagesztán fővárosában szállt le, amelyet azonban addigra elfoglaltak az ott gyülekezők.
A gép utasai nem szálltak ki, közben pedig a tömeg eljutott a kifutópályára és felmásztak a gép szárnyaira is.
A fent leírtak most zajlanak, minden információ este fél nyolc körülről származik a közösségi médiában terjedő videók és a hozzájuk fűzött kommentárok alapján.
Ukrajna nácimentesítése? Köhh, köhh.
Nomac
Remélem tudjátok kik miatt van ez is.

criminal lawyer or criminal lawyer?
10 hónapja
Nomac New England Patriots 2 923 — balazs.t85@gmail.com
Kard:

Dagesztánban elterjedt a hír, hogy a háború elől izraeliek menekültek a kaukázusi orosz régióba, aminek nyomán a tömeg szállodákat kezdett el felforgatni az esetlegesen ott bujkáló zsidók után kutatva. A Kaszpi-tenger mellékén fekvő Kaszpijszk város repülőterénél a Tel-Avivból érkező járatot várva elzárta a tömeg.
A gép végül nem szállt le, hanem néhány kör után Mahacskalában, Dagesztán fővárosában szállt le, amelyet azonban addigra elfoglaltak az ott gyülekezők.
A gép utasai nem szálltak ki, közben pedig a tömeg eljutott a kifutópályára és felmásztak a gép szárnyaira is.
A fent leírtak most zajlanak, minden információ este fél nyolc körülről származik a közösségi médiában terjedő videók és a hozzájuk fűzött kommentárok alapján.
Ukrajna nácimentesítése? Köhh, köhh.
10 hónapja
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 404 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
10 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 009 — #NoStress
Nyilván fals, de a gond az, hogy abból a faszból ezt simán ki lehet nézni, és ez már elég az alusisakosoknak meg az antiszemitáknak ahhoz, hogy legitim opcióként kezeljék, miközben még ha igaz is lenne, az min változtatna?
Attól a terrorista terrorista, az áldozat áldozat, legfeljebb egy újabb szarházi politikusról bizonyosodna be (ki nem tudta eddig?), hogy szarházi politikus.
Őszentsége Sobri Jóska
Hát azért a bemenni valahová terror cselekményt elkövetni, és kitárni az ajtót hogy csak tessék, tessék között én olyan sok különbséget már nem látok. Az meg külön baj, ha ebben a választott hatalom egy prominense az egyik fél.

De amúgy nekem is túl meseszerű a történet, nehéz elhinni.
peterk2005 udvari bolond
Nem kell elhinni semmit.
A hit a hülyék megnyugvása.
Arra kell alapozni, amit tudunk.

10 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 649 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nyilván fals, de a gond az, hogy abból a faszból ezt simán ki lehet nézni, és ez már elég az alusisakosoknak meg az antiszemitáknak ahhoz, hogy legitim opcióként kezeljék, miközben még ha igaz is lenne, az min változtatna?
Attól a terrorista terrorista, az áldozat áldozat, legfeljebb egy újabb szarházi politikusról bizonyosodna be (ki nem tudta eddig?), hogy szarházi politikus.
Őszentsége Sobri Jóska
Hát azért a bemenni valahová terror cselekményt elkövetni, és kitárni az ajtót hogy csak tessék, tessék között én olyan sok különbséget már nem látok. Az meg külön baj, ha ebben a választott hatalom egy prominense az egyik fél.

De amúgy nekem is túl meseszerű a történet, nehéz elhinni.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
10 hónapja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 273 — capitaine du château de Vienne 1487
Olvastam egy kommentet és érdekelne a véleményetek, illetve hátha valaki tudna biztosabb forrást is linkelni.

Nos, azt mondja a srác, hogy Bibi mindenről tudott. Hogy támadás készül, és hogy hol lesz, és álltólag azért sem reagált 2-3 órán keresztül az amúgy gyors reagálású hadsereg, mert Bibi erre utasítást adott. Ja, és napokkal előtte elvontak határvédelmi erőket is. Ugyanis, a belpolitikai játszmák, a belterjesség és korrupció már annyira elharapódzott náluk, hogy semmi más nem számított, csak hogy ő(k) legyen(ek) hatalmon továbbra is. És mivel a politikai hadszíntéren már nincsenek fölényben, ezért kellett egy jó ok, egyfelől elterelni önmagukról a figyelmet, másfelől megszilárdítani a hatalmukat, mivel egyre erősebbek voltak a negatív fennhangok..

Én komolyan, képtelen vagyok róla elképzelni, hogy ezt tette volna a saját népével...
JC6 - a zsidó
 www.reuters.com/world/middle-east/israels-netanyahu-says-wasnt-shown-intel-planned-hamas-attack-2023-10-29/
erre gondolsz, nem?

Netanjaut több közvetett és közvetlen ok miatt is támadják:
1. a 2011es Gilad Shalit fogolycsere - amiben a tizedesért több mint 1000 palesztin foglyot adtak, többek közt Yahya Sinwart - aki valószínűsíthetően átvette azóta a vezetést a Hamasban
2. a Vaskupola túlterhelése elvonta a figyelmet a kerítés megtámadásáról
3. a szárazföldi parancsnokság valamiért Ciszjordániaban baszkódott
4. azért nem lett kiemelve, de sok túlélő kibuc volt, - mármint akik visszaverték a támadást, önerőből - mert a sereg csak később érkezett jóval
5. az elesett kibucoknál is tússzedést emlegetenk, marmint hogy a nők és gyerekek - egyáltalán mennyi a túsz és kik
6. a fesztival - hianyzik 250 név, kik? - a lábszárvarott német lányról is kiderült, hogy túsz
7. egyértelmű, hogy az IDF meg a Moszad átvette az infowart - pedig közvetlen felelősségük van a történésekeben

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
10 hónapja
- JC6 Denver Broncos 6 726
Azt is olvastam, hogy izraeli katonák videókat mutattak hamaszos terroristáknak a börtönben, hátha felismernek valakit, valamit. Konkrétan az egyik olyan volt, hogy egy életlen kapával 5-6 suhintás után vágták le az 5 éves gyerek fejét...
Erre azt mondta a terrorista, hogy: ezek nem mi voltunk. Ez az ISIS.

Szerkesztette: - JC6
10 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 448 — Lucas Scott
Israel offered a ceasefire in exchange for Hamas releasing all hostages and handing over the bodies of dead Israelis, but Hamas refused, Al Arabiya reported.

szemét zsidók, bruhuhuhuhu

Nem értek hozzá.
Amadeus von Dollárbaloldal
Nem unalmas még mindig ez a szánalmas hiszti amit ebbe a topicba rendezel?

Amerikába zsidó szervezet tüntet a háború ellen.
Ők is biztos mocskos nácik bruhuhuhu

Az ensz közgyűlésben 120 igen, 45 tartózkodással és 14! nem szavazattal szólitják fel az azonnali tűzszünetre őket.
Ők is mind nácik bruhuhuhuhu
Tarsi
Egy erdeklodo kerdes: mi a relevanciaja korunk ENSZ-enek?
undisputedly
Tudod te milyen jó pénzt lehet keresni ENSZ-diplomataként? És onnan milyen faszán lehet dobbantani mindenféle állami, céges meg ngo-pozikba? Hol szólalna fel mindenféle koszvadt afrikai putri diktátora az emberi jogokról és az amerikai imperializmus veszélyeiről - jól szabott, brit öltönyben - ha nem itt?

Ne becsüljük le az ENSZ fontosságát.
MC12
Plusz komoly érvágás lenne Franciaország Genfhez közeli részének. Kiknek adnák ki a helyi emberek rohadt drágán az amúgy putri helyen levő lakásukat?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
10 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 7 885
Olvastam egy kommentet és érdekelne a véleményetek, illetve hátha valaki tudna biztosabb forrást is linkelni.

Nos, azt mondja a srác, hogy Bibi mindenről tudott. Hogy támadás készül, és hogy hol lesz, és álltólag azért sem reagált 2-3 órán keresztül az amúgy gyors reagálású hadsereg, mert Bibi erre utasítást adott. Ja, és napokkal előtte elvontak határvédelmi erőket is. Ugyanis, a belpolitikai játszmák, a belterjesség és korrupció már annyira elharapódzott náluk, hogy semmi más nem számított, csak hogy ő(k) legyen(ek) hatalmon továbbra is. És mivel a politikai hadszíntéren már nincsenek fölényben, ezért kellett egy jó ok, egyfelől elterelni önmagukról a figyelmet, másfelől megszilárdítani a hatalmukat, mivel egyre erősebbek voltak a negatív fennhangok..

Én komolyan, képtelen vagyok róla elképzelni, hogy ezt tette volna a saját népével...
JC6 - a zsidó
Sztem vmennyire biztos tudtak, hogy vmi ilyesmire készül a hamasz, nekem ne mondja senki, hogy az a szintu katonasag es titkosszolgalat, ami ott van, ebbol nem erzekelt semmit. Az konkretan elhangzott mas forrasbol is, hogy Egyiptom 10 nappal korabban figyelmeztette oket, hogy terrortamadasra keszul a hamasz. Ha csak mast nem csinalnak, mint megerositik a hataron a keszultseget, az is eleg lett volna az aldozatok szamanak jelentos csokkentesere. Hogy ez aztan szakmai hiba, vagy szandekos politikai cselekmeny volt, dontse el ki ki maga. Az a fele sztem viszont tuti kamu, hogy direkt nem mozdult a sereg, ez teljesen elkepzelhetetlen szamomra, plusz az nagyon sok embert erintett volna, kivitelezhetetlen.
gabokocka
Konteózás helyett:

 www.valaszonline.hu/2023/10/12/izrael-szlovakia-lengyelorszag-ablonczy-magyari-podcast-hetivalasz196/
10 hónapja
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 216 — Keep pounding
Olvastam egy kommentet és érdekelne a véleményetek, illetve hátha valaki tudna biztosabb forrást is linkelni.

Nos, azt mondja a srác, hogy Bibi mindenről tudott. Hogy támadás készül, és hogy hol lesz, és álltólag azért sem reagált 2-3 órán keresztül az amúgy gyors reagálású hadsereg, mert Bibi erre utasítást adott. Ja, és napokkal előtte elvontak határvédelmi erőket is. Ugyanis, a belpolitikai játszmák, a belterjesség és korrupció már annyira elharapódzott náluk, hogy semmi más nem számított, csak hogy ő(k) legyen(ek) hatalmon továbbra is. És mivel a politikai hadszíntéren már nincsenek fölényben, ezért kellett egy jó ok, egyfelől elterelni önmagukról a figyelmet, másfelől megszilárdítani a hatalmukat, mivel egyre erősebbek voltak a negatív fennhangok..

Én komolyan, képtelen vagyok róla elképzelni, hogy ezt tette volna a saját népével...
JC6 - a zsidó
Sztem vmennyire biztos tudtak, hogy vmi ilyesmire készül a hamasz, nekem ne mondja senki, hogy az a szintu katonasag es titkosszolgalat, ami ott van, ebbol nem erzekelt semmit. Az konkretan elhangzott mas forrasbol is, hogy Egyiptom 10 nappal korabban figyelmeztette oket, hogy terrortamadasra keszul a hamasz. Ha csak mast nem csinalnak, mint megerositik a hataron a keszultseget, az is eleg lett volna az aldozatok szamanak jelentos csokkentesere. Hogy ez aztan szakmai hiba, vagy szandekos politikai cselekmeny volt, dontse el ki ki maga. Az a fele sztem viszont tuti kamu, hogy direkt nem mozdult a sereg, ez teljesen elkepzelhetetlen szamomra, plusz az nagyon sok embert erintett volna, kivitelezhetetlen.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
10 hónapja
Mikey Cincinnati Bengals 18 555
Olvastam egy kommentet és érdekelne a véleményetek, illetve hátha valaki tudna biztosabb forrást is linkelni.

Nos, azt mondja a srác, hogy Bibi mindenről tudott. Hogy támadás készül, és hogy hol lesz, és álltólag azért sem reagált 2-3 órán keresztül az amúgy gyors reagálású hadsereg, mert Bibi erre utasítást adott. Ja, és napokkal előtte elvontak határvédelmi erőket is. Ugyanis, a belpolitikai játszmák, a belterjesség és korrupció már annyira elharapódzott náluk, hogy semmi más nem számított, csak hogy ő(k) legyen(ek) hatalmon továbbra is. És mivel a politikai hadszíntéren már nincsenek fölényben, ezért kellett egy jó ok, egyfelől elterelni önmagukról a figyelmet, másfelől megszilárdítani a hatalmukat, mivel egyre erősebbek voltak a negatív fennhangok..

Én komolyan, képtelen vagyok róla elképzelni, hogy ezt tette volna a saját népével...
JC6 - a zsidó
Nyilván fals, de a gond az, hogy abból a faszból ezt simán ki lehet nézni, és ez már elég az alusisakosoknak meg az antiszemitáknak ahhoz, hogy legitim opcióként kezeljék, miközben még ha igaz is lenne, az min változtatna?
Attól a terrorista terrorista, az áldozat áldozat, legfeljebb egy újabb szarházi politikusról bizonyosodna be (ki nem tudta eddig?), hogy szarházi politikus.
Őszentsége Sobri Jóska
Mondjuk ennél kevés undorítóbb módja van a hatalom megtartásának, mint a saját honfitársaid lemészárlásának hagyása. Persze tudjuk hogy a politikusok érzéketlen gecik, akik bármire is képesek a hatalomért. És hát nem is ő lenne az első, sem az utolsó aki ilyenre vetemedne.
10 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 009 — #NoStress
Olvastam egy kommentet és érdekelne a véleményetek, illetve hátha valaki tudna biztosabb forrást is linkelni.

Nos, azt mondja a srác, hogy Bibi mindenről tudott. Hogy támadás készül, és hogy hol lesz, és álltólag azért sem reagált 2-3 órán keresztül az amúgy gyors reagálású hadsereg, mert Bibi erre utasítást adott. Ja, és napokkal előtte elvontak határvédelmi erőket is. Ugyanis, a belpolitikai játszmák, a belterjesség és korrupció már annyira elharapódzott náluk, hogy semmi más nem számított, csak hogy ő(k) legyen(ek) hatalmon továbbra is. És mivel a politikai hadszíntéren már nincsenek fölényben, ezért kellett egy jó ok, egyfelől elterelni önmagukról a figyelmet, másfelől megszilárdítani a hatalmukat, mivel egyre erősebbek voltak a negatív fennhangok..

Én komolyan, képtelen vagyok róla elképzelni, hogy ezt tette volna a saját népével...
JC6 - a zsidó
Nyilván fals, de a gond az, hogy abból a faszból ezt simán ki lehet nézni, és ez már elég az alusisakosoknak meg az antiszemitáknak ahhoz, hogy legitim opcióként kezeljék, miközben még ha igaz is lenne, az min változtatna?
Attól a terrorista terrorista, az áldozat áldozat, legfeljebb egy újabb szarházi politikusról bizonyosodna be (ki nem tudta eddig?), hogy szarházi politikus.

10 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 106 — The Mathematician
Olvastam egy kommentet és érdekelne a véleményetek, illetve hátha valaki tudna biztosabb forrást is linkelni.

Nos, azt mondja a srác, hogy Bibi mindenről tudott. Hogy támadás készül, és hogy hol lesz, és álltólag azért sem reagált 2-3 órán keresztül az amúgy gyors reagálású hadsereg, mert Bibi erre utasítást adott. Ja, és napokkal előtte elvontak határvédelmi erőket is. Ugyanis, a belpolitikai játszmák, a belterjesség és korrupció már annyira elharapódzott náluk, hogy semmi más nem számított, csak hogy ő(k) legyen(ek) hatalmon továbbra is. És mivel a politikai hadszíntéren már nincsenek fölényben, ezért kellett egy jó ok, egyfelől elterelni önmagukról a figyelmet, másfelől megszilárdítani a hatalmukat, mivel egyre erősebbek voltak a negatív fennhangok..

Én komolyan, képtelen vagyok róla elképzelni, hogy ezt tette volna a saját népével...
JC6 - a zsidó
én nem, neki a Hamasz nagyon jó hogy ott van
így könyörtelenül azt csinálhat amit akar és a világ kevésbé fog csúnyán nézni rá mert a rasszisták összemossák palesztinokat a hamasszal (ahogy az antiszemiták a zsidókat vele) és így a morális előny megmarad
valamint ne feledjük hogy a Hamas azért lehet hatalmon mert Izrael segített nekik nem is keveset
a céljaik elég sokszor megegyeztek

 web.archive.org/web/20090926212507/http:/online.wsj.com/article/SB123275572295011847.html
 thehill.com/opinion/international/4268794-the-symbiotic-relationship-between-netanyahu-and-hamas/

hogy valóban ő volt-e? nem tudom
elég sokan leakelik hogy tudott mindenről és az is furcsa hogy olyan helyen ahol egy macskát lelőnek 3 lépés után simán át tudtak menni

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
10 hónapja
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 679 — no es importante
Ehhez túl sok embernek kellett volna benne lennie, hogy véghez lehessen vinni

Ha csak egy valakitől kiszivárog ilyesmi, az összes szereplőt halálra lincselik


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
10 hónapja
- JC6 Denver Broncos 6 726
Olvastam egy kommentet és érdekelne a véleményetek, illetve hátha valaki tudna biztosabb forrást is linkelni.

Nos, azt mondja a srác, hogy Bibi mindenről tudott. Hogy támadás készül, és hogy hol lesz, és álltólag azért sem reagált 2-3 órán keresztül az amúgy gyors reagálású hadsereg, mert Bibi erre utasítást adott. Ja, és napokkal előtte elvontak határvédelmi erőket is. Ugyanis, a belpolitikai játszmák, a belterjesség és korrupció már annyira elharapódzott náluk, hogy semmi más nem számított, csak hogy ő(k) legyen(ek) hatalmon továbbra is. És mivel a politikai hadszíntéren már nincsenek fölényben, ezért kellett egy jó ok, egyfelől elterelni önmagukról a figyelmet, másfelől megszilárdítani a hatalmukat, mivel egyre erősebbek voltak a negatív fennhangok..

Én komolyan, képtelen vagyok róla elképzelni, hogy ezt tette volna a saját népével...
10 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 7 885
Israel offered a ceasefire in exchange for Hamas releasing all hostages and handing over the bodies of dead Israelis, but Hamas refused, Al Arabiya reported.

szemét zsidók, bruhuhuhuhu

Nem értek hozzá.
Amadeus von Dollárbaloldal
Nem unalmas még mindig ez a szánalmas hiszti amit ebbe a topicba rendezel?

Amerikába zsidó szervezet tüntet a háború ellen.
Ők is biztos mocskos nácik bruhuhuhu

Az ensz közgyűlésben 120 igen, 45 tartózkodással és 14! nem szavazattal szólitják fel az azonnali tűzszünetre őket.
Ők is mind nácik bruhuhuhuhu
Tarsi
Egy erdeklodo kerdes: mi a relevanciaja korunk ENSZ-enek?

Szerintem 20 eve tunt el a maradek is, amikor Powell hamisitott bizonyitekokat mutatott be Irak tomegpusztito fegyvereirol. Onmagaban az ENSZ amugy is egy eszkoztelen szervezet.

Azon kivul, hogy Kina megszerezte a hatalmat a szervezet bizonyos reszei felett, olyan rohelyes jelolesek vannak, mint pl a noi jogok tanacsaban: afganisztan, egyiptom, nigeria, india, pakisztan, szaud arabia stb. vagy az emberi jogok tanacsa: Banglades, Kuba, MExiko, PAkisztan, Katar, Szomalia, Szudan, szaudiak.

De a biztonsagi tanacsban is az 5 veto joggal rendelkezo allam kozott meg mindig ott van a kvazi jelentektelen UK es Franciaorszag kulon-kulon.

Letunt kor intezmenye a UN, tele van harmadik vilagbeli es korrupt orszagokkal akiknek a szavazatat egy marek rizsert meg lehet vasarolni. Tobb cikk is volt errol Kina kapcsan.

Amugy megneztem a hatarozat szavazolapjat. Akik tartozkodtak (a relevansabbak): Australia, Bulgaria, Kamerun, Kanada, Cyprus, Denmark, Estonia, Finland, Germany, Greece, Iceland, India, ITaly, Japan, Latvia, Lithuania, Monaco, NEtherlands, Philippines, Poland, D-Korea, Romania, Moldavia, San MArino, Serbia, Slovakia, Sweden, Ukraine, UK, Uruguay.

Akik nemmel szavaztak: Austria, Croatia, Israel, Hungary, USA.

Az, hogy Egyenlitoi Guinea, Laosz, Libia, Sziria, Uganda es a vilag tobbi hasonlo resze hogyan szavaz, erdekel valakit? MEg azzal egyutt is, hogy ez inkabb PR szavazas volt, a nyugati blokk tobbsege igy is tartozkodott vagy ellene szavazott. Habar ennek sincs jelentosege, a fentiek szerint.
undisputedly
Na igen, amikor az ENSZ-t létrehozták, akkor kb. csak a keleti és a nyugati blokk létezett, a hasznossága meg kb. abban kimerült, hogy ott az egyes országok felhozhatták a problémáikat illetve a világ is úgymond értesült róluk, mert azért az emberek csak odafigyeltek arra, hogy mi ment ott.

Jelenleg szerintem ott is ugyanolyan útkeresés van/lesz/lehet, mint az EU-ban ahol (még) nem tudják eldönteni, hogy miként kezeljék az olyanokat mint OV. Előbb-utóbb megoldják, bár ez nekünk jelenleg nem lesz jó, hosszútávon viszont igen.

Az elmúlt X évtizedben nagyon ellustultak a politikusok is és nem vették észre, hogy miféle veszedelmekkel kell megküzdeniük.
Jó példa erre az Izrael-Palesztin konfliktus kapcsán kibontakozó tüntetések, amelyekről azért nem feltétlenül hiszem el, hogy mindenki csak az aggódás miatt van ott.
Előbb-utóbb eljön az idő, hogy felül kell vizsgálni a migrációs politikát, az meg azzal jár, h Európa bezár.

Ennek ellenére nem gondolom, hogy OV-nak ebben a kérdésben igaza volt, mert ahelyett, hogy a problémák megoldásában segédkezett volna, direkt akadályozta azokat és emiatt is jutott ide a helyzet.
10 hónapja
MC12 New Orleans Saints 6 081
Israel offered a ceasefire in exchange for Hamas releasing all hostages and handing over the bodies of dead Israelis, but Hamas refused, Al Arabiya reported.

szemét zsidók, bruhuhuhuhu

Nem értek hozzá.
Amadeus von Dollárbaloldal
Nem unalmas még mindig ez a szánalmas hiszti amit ebbe a topicba rendezel?

Amerikába zsidó szervezet tüntet a háború ellen.
Ők is biztos mocskos nácik bruhuhuhu

Az ensz közgyűlésben 120 igen, 45 tartózkodással és 14! nem szavazattal szólitják fel az azonnali tűzszünetre őket.
Ők is mind nácik bruhuhuhuhu
Tarsi
Egy erdeklodo kerdes: mi a relevanciaja korunk ENSZ-enek?
undisputedly
Tudod te milyen jó pénzt lehet keresni ENSZ-diplomataként? És onnan milyen faszán lehet dobbantani mindenféle állami, céges meg ngo-pozikba? Hol szólalna fel mindenféle koszvadt afrikai putri diktátora az emberi jogokról és az amerikai imperializmus veszélyeiről - jól szabott, brit öltönyben - ha nem itt?

Ne becsüljük le az ENSZ fontosságát.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
10 hónapja
undisputedly Seattle Seahawks 11 905 — SuperBowl Champions 2013/2014
Israel offered a ceasefire in exchange for Hamas releasing all hostages and handing over the bodies of dead Israelis, but Hamas refused, Al Arabiya reported.

szemét zsidók, bruhuhuhuhu

Nem értek hozzá.
Amadeus von Dollárbaloldal
Nem unalmas még mindig ez a szánalmas hiszti amit ebbe a topicba rendezel?

Amerikába zsidó szervezet tüntet a háború ellen.
Ők is biztos mocskos nácik bruhuhuhu

Az ensz közgyűlésben 120 igen, 45 tartózkodással és 14! nem szavazattal szólitják fel az azonnali tűzszünetre őket.
Ők is mind nácik bruhuhuhuhu
Tarsi
Egy erdeklodo kerdes: mi a relevanciaja korunk ENSZ-enek?

Szerintem 20 eve tunt el a maradek is, amikor Powell hamisitott bizonyitekokat mutatott be Irak tomegpusztito fegyvereirol. Onmagaban az ENSZ amugy is egy eszkoztelen szervezet.

Azon kivul, hogy Kina megszerezte a hatalmat a szervezet bizonyos reszei felett, olyan rohelyes jelolesek vannak, mint pl a noi jogok tanacsaban: afganisztan, egyiptom, nigeria, india, pakisztan, szaud arabia stb. vagy az emberi jogok tanacsa: Banglades, Kuba, MExiko, PAkisztan, Katar, Szomalia, Szudan, szaudiak.

De a biztonsagi tanacsban is az 5 veto joggal rendelkezo allam kozott meg mindig ott van a kvazi jelentektelen UK es Franciaorszag kulon-kulon.

Letunt kor intezmenye a UN, tele van harmadik vilagbeli es korrupt orszagokkal akiknek a szavazatat egy marek rizsert meg lehet vasarolni. Tobb cikk is volt errol Kina kapcsan.

Amugy megneztem a hatarozat szavazolapjat. Akik tartozkodtak (a relevansabbak): Australia, Bulgaria, Kamerun, Kanada, Cyprus, Denmark, Estonia, Finland, Germany, Greece, Iceland, India, ITaly, Japan, Latvia, Lithuania, Monaco, NEtherlands, Philippines, Poland, D-Korea, Romania, Moldavia, San MArino, Serbia, Slovakia, Sweden, Ukraine, UK, Uruguay.

Akik nemmel szavaztak: Austria, Croatia, Israel, Hungary, USA.

Az, hogy Egyenlitoi Guinea, Laosz, Libia, Sziria, Uganda es a vilag tobbi hasonlo resze hogyan szavaz, erdekel valakit? MEg azzal egyutt is, hogy ez inkabb PR szavazas volt, a nyugati blokk tobbsege igy is tartozkodott vagy ellene szavazott. Habar ennek sincs jelentosege, a fentiek szerint.
10 hónapja
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 631
Izé, mi van?



Lúdas Solymi
Azért ez az illiberális uralkodás recept nem túl bonyolult… működik minden kontinensen.
1 Bazd el a gazdaságot
2 Fogd rá egy külső/belső ellenségre
3 Szekularizáld a társadalmat
4 Hergeld a népet
5 Gazdagodj tovább

Erdogan is, most lett újraválasztva, de nem a 90%-os inflációval foglalkozik, csak azzal, hogyan erősödjön, maradhat hatalmon.

A konkrét tweetre: Több esze van, úgysem megy be Gázába, hisz itt nem kecskepásztor kurdokkal kellene arcoskodni.
vpi
hatalmas gond, hogy Erdogan letérve az Atatürk féle irányról elvitte újra radikális iszlamista irányba a török társadalmat.

Atatürk anti-revizionista és szekularizált gondolkodása a közép-keleten relatíve békét teremtett. Ha ezt sikerül felrúgnia Erdogannak, akkor abból hatalmas verekedés lesz és nem csak Izraellel.

criminal lawyer or criminal lawyer?
10 hónapja
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 812 — Patriot
Izé, mi van?



Lúdas Solymi
Azért ez az illiberális uralkodás recept nem túl bonyolult… működik minden kontinensen.
1 Bazd el a gazdaságot
2 Fogd rá egy külső/belső ellenségre
3 Szekularizáld a társadalmat
4 Hergeld a népet
5 Gazdagodj tovább

Erdogan is, most lett újraválasztva, de nem a 90%-os inflációval foglalkozik, csak azzal, hogyan erősödjön, maradhat hatalmon.

A konkrét tweetre: Több esze van, úgysem megy be Gázába, hisz itt nem kecskepásztor kurdokkal kellene arcoskodni.
10 hónapja
ender1112 Kansas City Chiefs 2 269 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Izé, mi van?



Lúdas Solymi
Berúgott, és nem bírja az alkoholt 😉
10 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 7 885
Izé, mi van?


10 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 24 203 — Cowboys fan
Azonnali tűzszünetre és béketárgyalásokra van szükség Ukrajnában, ugyanis minden egyes nappal több ember hal meg és nagyobb pusztításra kerül sor, amíg csak tart a háború – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Minszkben - írja a Demokrata.

Magyarország nemmel szavazott, hogy legyen-e humanitárius tűzszünet Gázában. Az ENSZ közgyűlése elsöprő többséggel azonnali humanitárius tűzszünetre szólított fel Gázában. Az arab államok által kidolgozott határozatot 120 igen szavazattal fogadták el, 45-en tartózkodtak, 14-en – köztük Magyarország, Izrael és az Egyesült Államok – pedig nemmel szavaztak - írja az Index.

¯\_(ツ)_/¯ - írja a KARD.

Esetleg valamelyik fidesztroll megmagyarázhatná, hogy milyen szempontok szerint kell figyelembe venni az emberéletek fontosságát a kormány külpolitikájának értelmezése során.
Zsellér de Vrij
mit nem lehet ezen nem érteni?
az ukrán háború itt van a szomszédban, itt ne lövöldözzenek. a gázai háború a halál faszán is túl van, ott nyugodtan lövöldözhetnek.
10 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 009 — #NoStress
Azonnali tűzszünetre és béketárgyalásokra van szükség Ukrajnában, ugyanis minden egyes nappal több ember hal meg és nagyobb pusztításra kerül sor, amíg csak tart a háború – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Minszkben - írja a Demokrata.

Magyarország nemmel szavazott, hogy legyen-e humanitárius tűzszünet Gázában. Az ENSZ közgyűlése elsöprő többséggel azonnali humanitárius tűzszünetre szólított fel Gázában. Az arab államok által kidolgozott határozatot 120 igen szavazattal fogadták el, 45-en tartózkodtak, 14-en – köztük Magyarország, Izrael és az Egyesült Államok – pedig nemmel szavaztak - írja az Index.

¯\_(ツ)_/¯ - írja a KARD.

Esetleg valamelyik fidesztroll megmagyarázhatná, hogy milyen szempontok szerint kell figyelembe venni az emberéletek fontosságát a kormány külpolitikájának értelmezése során.
Zsellér de Vrij
Ehhez troll se kell, és hosszú magyarázat se.
Nem kell figyelembe venni, mert úgyse múlik se Ukrajnában se Izraelben semmi a magyar kormányon, és így ez mind-mind csak posztmodern politikai kommunikáció.

10 hónapja
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 404 — Слава Україні! Героям слава!
Azonnali tűzszünetre és béketárgyalásokra van szükség Ukrajnában, ugyanis minden egyes nappal több ember hal meg és nagyobb pusztításra kerül sor, amíg csak tart a háború – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Minszkben - írja a Demokrata.

Magyarország nemmel szavazott, hogy legyen-e humanitárius tűzszünet Gázában. Az ENSZ közgyűlése elsöprő többséggel azonnali humanitárius tűzszünetre szólított fel Gázában. Az arab államok által kidolgozott határozatot 120 igen szavazattal fogadták el, 45-en tartózkodtak, 14-en – köztük Magyarország, Izrael és az Egyesült Államok – pedig nemmel szavaztak - írja az Index.

¯\_(ツ)_/¯ - írja a KARD.

Esetleg valamelyik fidesztroll megmagyarázhatná, hogy milyen szempontok szerint kell figyelembe venni az emberéletek fontosságát a kormány külpolitikájának értelmezése során.

Szerkesztette: Zsellér van de Vrij

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv