NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

USA és a világ

31 feliratkozó

11 hónapja
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 296 — Ajmo Vatreni
50000 terhes ebbol 5000 szules elott allo no nem kap megfelelo ellatast. Rad bizom ezt minek minosited
Blevi
Sajnos erre sem gondoltak a potenciális apák, nagyapák, testvérek mielőtt elindultak szombat hajnalban.
zinedine5
Szoval valakinek lehet relativizalni valakinem nem. Ertem

Felreertes elkerulese vegett senkinek sem.

Ezzel egyebkent azt allitod mind ez 50000 gyerek apja nagyapja hamasz tag, ami erosen altalanositas.
Blevi
Nem relativizálok és nem állítottam ezt?

Csak valahogy folyamatosan kimarad a képletből a saját felelősség kérdése.

De szerintem felesleges ezt tovább folytatni, mert centit nem megyünk előre.

Izrael rossz, palesztinok jók.
11 hónapja
Blevi 8 274 — Lions & Cowboys fan
50000 terhes ebbol 5000 szules elott allo no nem kap megfelelo ellatast. Rad bizom ezt minek minosited
Blevi
Sajnos erre sem gondoltak a potenciális apák, nagyapák, testvérek mielőtt elindultak szombat hajnalban.
zinedine5
Szoval valakinek lehet relativizalni valakinem nem. Ertem

Felreertes elkerulese vegett senkinek sem.

Ezzel egyebkent azt allitod mind ez 50000 gyerek apja nagyapja hamasz tag, ami erosen altalanositas.

Szerkesztette: Blevi
11 hónapja
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 296 — Ajmo Vatreni
50000 terhes ebbol 5000 szules elott allo no nem kap megfelelo ellatast. Rad bizom ezt minek minosited
Blevi
Sajnos erre sem gondoltak a potenciális apák, nagyapák, testvérek mielőtt elindultak szombat hajnalban.
11 hónapja
- JC6 Denver Broncos 6 728
Na, Vitya kimondta hogy nem lesz ma semmilyen tüntikézés palesztin zászlókkal, szép volt főni!

A másik: készül a teljes hadsereg, a behívott tartalékosokat is készítik fel a harcra, az elkövetkezendő 48 órában állítólag megindul a teljes szárazföldi offenzíva hogy kitakarítsák az egész övezetet a hamasztól.

Harmadik: elég erős kijelentés népírtásról beszélni Negri…
JC6 - a zsidó
50000 terhes ebbol 5000 szules elott allo no nem kap megfelelo ellatast. Rad bizom ezt minek minosited
Blevi
Lehet menni szólni a másik oldalnak, és kérni a megfelelő ellátást, megszervezni az utazást, stb. Biztos hogy nem zárkóznak el, sőt!
Fordított esetben szerintem mind az 50 ezer nőnek felvágnák a hasát nyomban..

De hát miért ők menjenek oda, miért a palesztinok szervezzék ezt meg, jönne majd a kérdés.. nos, egyetlen izraeli életet sem fognak innentől kockáztatni a vezetők.
11 hónapja
Blevi 8 274 — Lions & Cowboys fan
Na, Vitya kimondta hogy nem lesz ma semmilyen tüntikézés palesztin zászlókkal, szép volt főni!

A másik: készül a teljes hadsereg, a behívott tartalékosokat is készítik fel a harcra, az elkövetkezendő 48 órában állítólag megindul a teljes szárazföldi offenzíva hogy kitakarítsák az egész övezetet a hamasztól.

Harmadik: elég erős kijelentés népírtásról beszélni Negri…
JC6 - a zsidó
50000 terhes ebbol 5000 szules elott allo no nem kap megfelelo ellatast. Rad bizom ezt minek minosited
11 hónapja
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 405 — Слава Україні! Героям слава!
Ánglius, de tudom ajánlani (meg a többi videóit is)

 www.youtube.com/watch?v=JN4mnVLP0rU

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
11 hónapja
- JC6 Denver Broncos 6 728
Na, Vitya kimondta hogy nem lesz ma semmilyen tüntikézés palesztin zászlókkal, szép volt főni!

A másik: készül a teljes hadsereg, a behívott tartalékosokat is készítik fel a harcra, az elkövetkezendő 48 órában állítólag megindul a teljes szárazföldi offenzíva hogy kitakarítsák az egész övezetet a hamasztól.

Harmadik: elég erős kijelentés népírtásról beszélni Negri…
11 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 450 — Lucas Scott
De nem az van, mert a zsidók nem járnak át random baszakodni, csak néha ha velük baszakodnak kiosztanak pár pofont, miközben le is lőhetnék az egész szomszédságot, és erre hajlik is néhány radikális családtag, de alapvetően igyekeznek kulturált módon kezelni a helyzetet.
Őszentsége Sobri Jóska
tenyszeruen nem igaz. nem egyszer Izrael sertette meg a tuzszuneti megallapodast. szoval, kerlek hagyd abba a tenyszeruen hamis allitasok terjeszteset.

tudom, most emiatt is kegyeletserto vagyok, de nyugi, tenylegesen ez lesz az utolso hsz-m ebben a temaban.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
11 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 450 — Lucas Scott
nem relativiziltam, csak tagitottam, hogy Izrael sem szent a tortenetben.
csebi
Ez pont a relativizálás az adott helyzetben.
Mint az orosz-ukrán háborúban az, amiket ozibozi írt, hogy milyen attrocitások történtek oroszokkal. Történtek. Irreleváns.
Izrael nem szent, ez is irreleváns.
Ahogy az is, hogyha agyonvernek valakit, az áldozat egyébként drogos, tolvaj, neadjisten gyilkos.
Ezeket az adott szituban -ami az agyonverés- előhozni pedig áldozathibáztatás.
Vagyis relativizálás.
Őszentsége Sobri Jóska
Azt tagitottam h Izrael is követett el civilek ellen cselekményeket ergo ok sem angyalok.
Nem azt relativizaltam amit a Hamász csinált.
Ha a kettő közötti különbséget felnőtt emberek nem értik akkor azzal nem tudok mit kezdeni.
csebi
Ebben a helyzetben - amikor a Hamász előre kitervelt módon, elképesztő brutalitással mészárol le ártatlanokat, közöttük fiatal lányokat, anyákat és csecsemőket - kegyeletsértő relativizálás az, amit művelsz. (Nem szeretnék durvább kifejezéseket használni.) Ha nem érted meg, hogy miért, azzal nem tudok mit kezdeni.
nagylaza, főpohárnok
oke. de amikor te kifejezetten tagadod, hogy az izraeli hadsereg muveleteiben palesztin civilek ezrei halnak meg az nem kegyeletserto ugye? ugye szo szerint ezt irtad:

"Valóban negligálom azt a "tényt", hogy az izraeli hadsereg "ugyanúgy gyilkol", ahogyan az arab terroristák. Ennek egyszerű oka van: ez nem tény, hanem hamis állítás. "

mert ugyanugy meszarolja oket. (felhivom a figyelmed, hogy az ugyanugy nem azt jelenti, hogy ugyanolyan modon, hanem abbol a szempontbol, hogy ugyanugy halnak meg).

az nem brutalis meszarolas, amikor olyan iskolakat, ENSZ epuleteket bombaznak, amelynek kozeleben semmilyen Hamasz tevekenyseg nem volt?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
11 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 450 — Lucas Scott
A nyugaton, és jólétben élő Palesztinok mutatják meg igazán hogy a radikalizmust még a jólét sem képes megfékezni. Mit várunk a Gázában élőktől?
Nomac
jó lenne azokat is betenni ahol a nyugaton élő izraeliket szeretnék hogy eltöröljék gázát a föld színéről

 youtu.be/LHqUO5J2L6M?si=FV5TvHLrvK7kAjhk&t=77
Negritis, a vajda
kegyeletserto.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
11 hónapja
Nomac New England Patriots 2 923 — balazs.t85@gmail.com
Itt nem igazságot tudunk tenni, mert az nem létezik, maximum oldalt tudunk választani hogy kinek szurkolunk. Ahogy Sobri megkérdezte karabahi háború első napján.
Nomac
Miért kéne oldalt választani? Miez, focimeccs?
Én nem akarok sehova állni, szerintem mindkét oldalon állatok vannak, és mindkét nép egymással való viselkedése az emberiség szégyene.
Gyilkosok.
Mindketten.

Én az ártatlan áldozatokat siratom csak, mind izraeli mind palesztin oldalon. Apákat anyákat, gyerekeket.
Nem ezt érdemelték.
akdestroyer
Ki ártatlan ebben a konfliktusban? Az apák akik fegyvert fognak? Az anyák akik támogatják őket? Egyedül a gyerekek, akit nem rontott még meg ez az eszme.
Jön egy Hamasz tag, aki képes golyót ereszteni egy ártatlan gyerekbe, csak azért mert zsidó..remélem azért azzal tisztában vagy hogy a Hamasz a keresztényekre is úgy tekint mint a zsidókra, "kiirtandó népre"..
Én nem tudok egy olyan néppel/mozgalommal együtt érezni aki csak azért öl meg valakit mert más a vallása.

Nem nagyon értjük hogy ezt miért csinálta a Hamasz, válasz online podcastjében volt egy teória: Az volt a céljuk hogy minél brutálisabb megtorlást váltsanak ki a Izraeltől és a nyugattól hogy ezzel minden békét felrúgjanak a Közel-Keleten. Ezért ilyen sok a brutális gyilkosság és az emberrablás, mert ez egy érzékeny pont (az elmúlt években valami 19 zsidóért több ezer palesztint engedtek el).
Hezbollah reakcióból is látszik, hogy nem voltak erre felkészülve, sőt lehet nem is tudtak róla.
Képesek azért több tízezer, ha nem százezer ember életét feláldozni hogy ne legyen arab-zsidó béke.
11 hónapja
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 812 — Patriot
Sobri, Amadeus es a tobbiektol kerdem, hogy a 2023 jan-julius kozt, izrael altal, csak a West Bankban megolt 250 civil palesztin (49 gyerek), az elotorlesztes volt a szombati esemenyekre?

Az, hogy honaprol honapra csokken a palesztin terulet hosszu evek ota, mert kikapcsoljak a kozmuveket amig nem koltoznek el a lakosok, utana ledozeroljak az epuleteket es ujakat huznak fel (esetenkent ugy, hogy az eredeti lakosok nem koltoztek ki, mert nem akartak vagy epp tudtak) es bekoltoztetik a sajatjaikat, mindezzel nemzetkozi megallapodasokat semmibe veve, az a szombati esemenyek elotorlesztese?

Ha van idogepe Izraelnek, miert nem hasznaljak picit nagyobb hordereju dolgokra?

Ben-Gvir, az izraeli nemzetbiztonsagi miniszter.
Egy sajat orszaga birosaga altal elitelt rasszista politikus, aki nyiltan tamogatotta az arab-ellenes mozgalmakat mar 15 eve is.
Borbinho
Ha már provokativ kérdéseket teszünk fel.
Szerinted a mostani hamas támadás jogosságát igazolja annak a 250 szerencsétlennek a halála?
zinedine5
Egyaltalan nem.
Azt a tezist arnyalja hogy bekesen ott vannak.
Blevi
Gugli nélkül tudod, ki volt Jichák Rabin?
nagylaza, főpohárnok
Nem sokat de utana nezek. De ha segitesz hogy kapcsolodik a fenti allitashoz megkoszonom.
Blevi
Rabin nem egyszerű epizódszereplő volt, hanem izraeli miniszterelnök, akit egy szélsőséges zsidó gyilkolt meg. Azért hoztam elő, mert az, aki legalább nagy vonalakban ismeri Izrael történetét, nem fog olyan ostobaságot állítani, hogy ott csupa békeszerető ember él. Kerestem egy cikket, amit elég jó összefoglalónak tartok:  zsima.hu/2021/11/02/jichak-rabin-a-beke-aldozata/
Ha már Arafat is előkerült nemrég, külön felhívom a figyelmet arra kitételre, hogy mielőtt Rabin aláírta volna vele a megállapodást, Arafat "lemondott az erőszakról és hivatalosan elismerte Izraelt".
nagylaza, főpohárnok
Arafat azért került elő, mert Sobri nagy észosztóként kimondta, hogy “terroristákkal nem tárgyalunk”. A legrosszabb amerikai kliséket idézve, pedig a pol topikban ő a fő cinikus, aki tudja, hogy a politkában nem elvek, hanem érdekek vannak.
Én azt mondom, ha békét akarsz, nincs ilyen allűr. Te biztosan tudod, Arafat minek volt a vezetője, mielőtt lemondott volna az erőszakról... Sőt Rabint és Perezt feljelentették zsidó szélsőségesek, mert terroristákkal tárgyalnak. A vége pedig Nobel békedíj lett. De ha csak arra keresünk érveket, miért kell Gázát földig rombolni, akkor további sok sikert.
11 hónapja
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 216 — Keep pounding
Azt hiszem Kamenyec-Podolszk volt 1941-ben (bizony, 3 évvel a megszállás előtt), ahol olyan tempóban irtotta a magyar honvédség a zsidókat, hogy szólt az SS, hogy elég lesz a tömegsírok ásásából mert nincs már elég zsidó helyben, akiket beléjük lehetne lőni.
Amadeus von Dollárbaloldal
zseniális lenne a párhuzamod, csak a gond hogy jelenleg nem a zsidók hanem a palesztinokra vonatkozik inkább
ugyanis ők vannak egy kvázi nyitott börtönbe-táborba bezárva
az ő civiljeit ölik halomra, őket vegzálja az elnyomó kormány (saját és külső is)
 www.ochaopt.org/data/casualties

de nyilván ők bűnösek, izrael pedig ártatlan

 www.bbc.com/news/live/world-middle-east-67073970

We're now hearing from UNFPA, the UN sexual and reproductive health agency, which says 50,000 pregnant women are unable to access essential health services or even clean water, and 5,500 of those women are due to give birth in the coming month.
Gaza's Health Ministry said on Thursday that 1,537 Palestinians, including 500 children and 276 women have been killed since Israel launched retaliatory air strikes on Saturday.

Another 6,612 people have been wounded in the enclave.
amit a hamasz csinált, csinál borzalmas és elítélendő
viszont az a népírtás amit izrael folytat hasonlóan undorító és borzalmas
Negritis, a vajda
Izraeli népirtásként a most folyó bombázásra gondolsz? Csak hogy tisztán lássak, mielőtt írnék erre valamit. (Bocs, csak nagyon hosszú volt az éjszaka és nem olvasgatnék többet vissza 😊)
Klaci79
Nem, hanem, hogy elzártak a Gaza övezettől mindent, amivel 2 millió embert lehetetlenítenek el (többek között ugyebár kórházakat).
Már a Vöröskereszt (közismert terrorista szervezet) is jelezte hogy ez humanitarius katasztrófához vezet...

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
11 hónapja
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 812
Azt hiszem Kamenyec-Podolszk volt 1941-ben (bizony, 3 évvel a megszállás előtt), ahol olyan tempóban irtotta a magyar honvédség a zsidókat, hogy szólt az SS, hogy elég lesz a tömegsírok ásásából mert nincs már elég zsidó helyben, akiket beléjük lehetne lőni.
Amadeus von Dollárbaloldal
zseniális lenne a párhuzamod, csak a gond hogy jelenleg nem a zsidók hanem a palesztinokra vonatkozik inkább
ugyanis ők vannak egy kvázi nyitott börtönbe-táborba bezárva
az ő civiljeit ölik halomra, őket vegzálja az elnyomó kormány (saját és külső is)
 www.ochaopt.org/data/casualties

de nyilván ők bűnösek, izrael pedig ártatlan

 www.bbc.com/news/live/world-middle-east-67073970

We're now hearing from UNFPA, the UN sexual and reproductive health agency, which says 50,000 pregnant women are unable to access essential health services or even clean water, and 5,500 of those women are due to give birth in the coming month.
Gaza's Health Ministry said on Thursday that 1,537 Palestinians, including 500 children and 276 women have been killed since Israel launched retaliatory air strikes on Saturday.

Another 6,612 people have been wounded in the enclave.
amit a hamasz csinált, csinál borzalmas és elítélendő
viszont az a népírtás amit izrael folytat hasonlóan undorító és borzalmas
Negritis, a vajda
Izraeli népirtásként a most folyó bombázásra gondolsz? Csak hogy tisztán lássak, mielőtt írnék erre valamit. (Bocs, csak nagyon hosszú volt az éjszaka és nem olvasgatnék többet vissza 😊)
11 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 649 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nyugaton eleg kevés izraeli él, az izraeliek leginkább Izraelben élnek.
Zsidók élnek nyugaton, amerikai, francia, német, stb., zsidók.
Kevés zsidó terrorakcióról tudok a 21.században...Őszentsége Sobri Jóska
Terrorakciót nem csak földalatti / alulról szerveződő terrorszervezetek tudnak elkövetni, hanem kormányok, hadseregek, rendfenntartó erők is. Ha picit megerőlteted magad és utána keresel, fogsz találni azért eleget.

Csak számomra nem szempont, hogy a hamasz mire számíthatott, mit akarhatott és minek örülne vagy mit bánna. Az a szempont, hogy a konfliktus hogyan lehetne csökkenthető.
peterk2005 udvari bolond
És mire jutottál? Hogyan?
Csak azért érdekel, mert eléggé önellentmondásosnak tűnik, hogy egyrészt szarházi terrorszervezetnek tartod őket, akik szarnak a palesztinokra, kaotikusak, kegyetlenek, önérdekvezéreltek, aztán meg úgy csinálsz, mintha egy ilyan szarházi bagázzsal lehetne tárgyalni, egyeztetni, vagy ha nem, akkor azért nem, mert az izraeliek nem igyekeznek igazán.
Őszentsége Sobri Jóska
Nincs ellentmondás, nem a hamasszal kell tárgyalni. Terror szervezettel nem tárgyalunk. Őket le kell vadászni, nincs mese. Csak nem úgy, hogy szőnyegbombázunk aztán hullik ami hullik, csak az számít, hogy valamennyi menjen a férgesére is.
A megoldás pedig az, hogy élhető viszonyokat kell teremteni azokon a területeken. A pontosan hogyan nem az én dolgom. Csak azt tudom, hogy ez leginkább az izraelieken, az őket támogatókon (elsősorban USA) és a mérsékelt palesztin szervezeteken (mert ilyen is van) múlik. Nekik van hozzá erőforrásuk, erejük és lehetőségük.
Ha ez nem sikerül, akkor pedig egyszerűen annyit teszek, hogy ezt kimondom, nem hallgatom el, rámutatok. Ahogy megtettem / megteszem pl. Irak kapcsán is. Az amerikaiak nyilván nem eszkalálni mentek oda a közel-keleti helyzetet, a szándék nem népirtás volt, hanem valamiféle rendezés (plusz üzleti érdek), de elbénázták. És ezért jár a kritika, tőlem meg is kapják. Ők is, izrael is, más is. Emlékszel, hogy az ukrán-orosz háború kitörése után hónapokkal, amikor az ukránok elkezdtek visszaütni, akkor nagyot ment a neten, hogy ha az oroszok az erőszak helyett a pénz mellett döntöttek volna (lefizetik a komplett ukrán politikai / gazdasági elitet, amelyik elég korrupt ahhoz, hogy lefizethető legyen), akkor valószínűleg el tudták volna érni a céljukat, ráadásul olcsóbban. Ami számomra fontos: vér nélkül, és generációs gyűlölet gerjesztés nélkül. Szóval állnak rendelkezésre eszközök, jobbak és rosszabbak is. A jobbat kell választani. Izrael - az izraeli kormány / politika / hatalom - nem egyszer nem a jót választotta az elmúlt évtizedekben. A jelenlegi kormány is bőven abba a sorba rakható, amelyiki inkább eszkalálja a bajt, mint megoldást találna rá.

Ha az izraeli-palesztin konfliktus nem a valóságban lenne, hanem mondjuk egy sci-fi-ben, ahol a brunyodárok harcolnak a flibernyegekkel, és a flibernyegek azt csinálják, amit a Hamasz, akkor meglepne, ha ott a brunyodároktól nem azt várnád és gondolnád logikus lépésnek, amit most Izrael tesz.Őszentsége Sobri Jóska
Ez nem igaz. Sok éve beszélgetünk itt, volt már rengeteg mindenféle konfliktus amit kibeszéltünk, de egyetlen egyet nem fogsz találni, amikor azt találtam volna logikus / elfogadható lépésnek amit most Izrael tesz. A Floyd / BLM történet idején is az USA kormányt szidtam - Trump hülye beszólásaitól kezdve a templom előtti történeten át a könnygázosdin át az igazságszolgáltatási rendszerük visszásságáig -, az orosz-ukrán konfliktusban is minden esetben az erőszaktevőt szidom, a párizsi muszlim terror akciók kapcsán is a francia kormányt szidtam, 9/11 kapcsán az amerikaiakat szidtam, afganisztán kapcsán dettó. Azért, mert a kormányok, hatalmak, az erősebbik fél az, amelyiknek megvannak az eszközei a helyzet megváltoztatására. Ha nem élnek vele, ha elbalfaszkodják, ha elhallgatják / elmismásolják, abból születik meg az a táptalaj, ami az őrülteket kitermeli.

Ezzel párhuzamosan azt sem tetszem - ez is fontos -, amit pl. a megboldogult Csurka István csinált a 9/11 idején. Hogy kiállt és benyögte hogy az amerikaiak maguknak keresték a bajt, megérdemelték. Ilyent sem mondok sosem. Tőlem olyant biztosan nem fogsz hallani, hogy izrael magának kereste a bajt, megérdemelte. Mert ez is ugyanonnan gyökerezik, amit kritizálok Izraellel kapcsolatban. Hogy összemossa a bűnöst az ártatlannal, és az ártatlant is üti. Az amerikai kormány hibáztatható, az elnök hibáztatható, adott esetben egy konkrét katona, ha elkövet valamit akkor hibáztatható .... és el is ítélhető, akár megsemmisíthető. De általánosítva amerika nem. Izrael sem. De palesztina, a palesztinok sem.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
11 hónapja
Assurbanapli Denver Broncos 1 312
Azt hiszem Kamenyec-Podolszk volt 1941-ben (bizony, 3 évvel a megszállás előtt), ahol olyan tempóban irtotta a magyar honvédség a zsidókat, hogy szólt az SS, hogy elég lesz a tömegsírok ásásából mert nincs már elég zsidó helyben, akiket beléjük lehetne lőni.
Amadeus von Dollárbaloldal
Ilyen nem volt. Ott az történt, hogy a magyar csapatok által megszállt területekről átküldték az ottani zsidókat a németek által megszállt területre, és a németek legyilkolták őket. A magyar döntéshozók feltehetőleg tisztában voltak azzal, hogy mit fognak csinálni a németek az átadott zsidókkal, és ennek ellenére küldték őket, többet, mint amennyire a németek számítottak. A németek kérték is, hogy a magyarok vegyék már vissza legalább egy részét az átküldötteknek, de erre Magyarország nem volt hajlandó, és a németek ezután döntöttek úgy, hogy géppuskázással kívánják kezelni a problémát.
11 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 116 — The Mathematician
Azt hiszem Kamenyec-Podolszk volt 1941-ben (bizony, 3 évvel a megszállás előtt), ahol olyan tempóban irtotta a magyar honvédség a zsidókat, hogy szólt az SS, hogy elég lesz a tömegsírok ásásából mert nincs már elég zsidó helyben, akiket beléjük lehetne lőni.
Amadeus von Dollárbaloldal
zseniális lenne a párhuzamod, csak a gond hogy jelenleg nem a zsidók hanem a palesztinokra vonatkozik inkább
ugyanis ők vannak egy kvázi nyitott börtönbe-táborba bezárva
az ő civiljeit ölik halomra, őket vegzálja az elnyomó kormány (saját és külső is)
 www.ochaopt.org/data/casualties

de nyilván ők bűnösek, izrael pedig ártatlan

 www.bbc.com/news/live/world-middle-east-67073970

We're now hearing from UNFPA, the UN sexual and reproductive health agency, which says 50,000 pregnant women are unable to access essential health services or even clean water, and 5,500 of those women are due to give birth in the coming month.
Gaza's Health Ministry said on Thursday that 1,537 Palestinians, including 500 children and 276 women have been killed since Israel launched retaliatory air strikes on Saturday.

Another 6,612 people have been wounded in the enclave.
amit a hamasz csinált, csinál borzalmas és elítélendő
viszont az a népírtás amit izrael folytat hasonlóan undorító és borzalmas

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
11 hónapja
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 632
A nyugaton, és jólétben élő Palesztinok mutatják meg igazán hogy a radikalizmust még a jólét sem képes megfékezni. Mit várunk a Gázában élőktől?
Nomac
jó lenne azokat is betenni ahol a nyugaton élő izraeliket szeretnék hogy eltöröljék gázát a föld színéről
Negritis, a vajda
Nyugaton eleg kevés izraeli él, az izraeliek leginkább Izraelben élnek.
Zsidók élnek nyugaton, amerikai, francia, német, stb., zsidók.
Kevés zsidó terrorakcióról tudok a 21.században...


A vagonirozások mögött nem a zsidó bankárok története volt - még kiváltó, triggerelő okként sem -, hanem az übermench. A tiszta vérű szőke német, meg az élettér, Nietche, hitleri torzításban.
peterk2005 udvari bolond
Milyen übermensch volt mögötte Kolozsváron, vagy Budapesten, esetleg Békéscsabán?
Ezeken a helyeken olyan lendülettel és lelkesültséggel vagoníroztak, hogy Eichmann nem tudta követni.
Nem is beszélve a mai Belarusz, Ukrajna, vagy Lengyelország, esetleg francia, olasz vagy egyéb nem német árják lakta helyeken, ahol bizonyára nem hitleri torzításban alakult ki a saját antiszemitizmusuk.
Pont ez az attitűd szülte a "nincs itt antiszemitizmus, de igény lenne rá" kiszólást.


Csak számomra nem szempont, hogy a hamasz mire számíthatott, mit akarhatott és minek örülne vagy mit bánna. Az a szempont, hogy a konfliktus hogyan lehetne csökkenthető.
peterk2005 udvari bolond
És mire jutottál?
Hogyan?

Csak azért érdekel, mert eléggé önellentmondásosnak tűnik, hogy egyrészt szarházi terrorszervezetnek tartod őket, akik szarnak a palesztinokra, kaotikusak, kegyetlenek, önérdekvezéreltek, aztán meg úgy csinálsz, mintha egy ilyan szarházi bagázzsal lehetne tárgyalni, egyeztetni, vagy ha nem, akkor azért nem, mert az izraeliek nem igyekeznek igazán.

Ha az izraeli-palesztin konfliktus nem a valóságban lenne, hanem mondjuk egy sci-fi-ben, ahol a brunyodárok harcolnak a flibernyegekkel, és a flibernyegek azt csinálják, amit a Hamasz, akkor meglepne, ha ott a brunyodároktól nem azt várnád és gondolnád logikus lépésnek, amit most Izrael tesz.
Lehet olvastad a Ha ölni kell című Grisham regényt, ott annyi kellett a "megoldáshoz", hogy ami a fekete kislánnyal történt, azt szemléletesen előadták, majd el kellett képzelni, hogy az áldozat nem fekete, hanem fehér. Hopp, máris más lett az esküdtszék hangulata.

Jelen esetben is más lenne, ha az "egyik oldal" nem zsidó lenne. De mivel zsidó, ezért bekapcsol az antiszemitizmus, ahogy a feketék, cigányok esetében a rasszizmus, aztán ezen belső késztetéseket önigazolandó jön a sok önellentmondásos fejtegetés.
Én pl. rühellem a vallást, az egyházakat. (A zsidót is.) Nem népszerű vélemeny, de vállalom.
Te írtad,hogy rühelled a ruszkikat.
Olvastunk már itt cigányozós vagy homofób megnyilvánulást is. Vállaltan.
Mi a gond az antiszemitizmus felvállalásával, ha egy egyértelmű helyzetben azért relativizálsz, és okoskodsz, mert az egyertelműen megtámadott fél zsidó?
(Ezt a kérdést még sokaknak feltehetném, jogos, ezzel megelőzöm a "miért pont nekem címezted?" kérdésedet.)
Őszentsége Sobri Jóska
A vastagbetűshöz tudom ajánlani Moldova György vonatkozó írásait.

Azt hiszem Kamenyec-Podolszk volt 1941-ben (bizony, 3 évvel a megszállás előtt), ahol olyan tempóban irtotta a magyar honvédség a zsidókat, hogy szólt az SS, hogy elég lesz a tömegsírok ásásából mert nincs már elég zsidó helyben, akiket beléjük lehetne lőni.

Egyébként tanulságos felmenni a várba, pláne végigjárni az ún. Shalom-túrát, aminek a keretében megnézhető a SS azon részlegének a központi épülete, ahonnan szervezték a 600.000 magyar zsidó deportálását. Egy egyszintes ház, talán 4 ablakkal, amiben elfér nagyjából 20 ember.

Bizony, a munka maradék részét a “nem-übermenschek” végezték.

Amúgy meg azoknak, akik azzal “vádolnak”, hogy mindenhol antiszemitizmust kiáltok a témában felidézném Kövér László klasszikusát:

“Attól, hogy valakinek üldözési mániája van, még nem biztos, hogy nem üldözik.”

criminal lawyer or criminal lawyer?
11 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 013 — #NoStress
A nyugaton, és jólétben élő Palesztinok mutatják meg igazán hogy a radikalizmust még a jólét sem képes megfékezni. Mit várunk a Gázában élőktől?
Nomac
jó lenne azokat is betenni ahol a nyugaton élő izraeliket szeretnék hogy eltöröljék gázát a föld színéről
Negritis, a vajda
Nyugaton eleg kevés izraeli él, az izraeliek leginkább Izraelben élnek.
Zsidók élnek nyugaton, amerikai, francia, német, stb., zsidók.
Kevés zsidó terrorakcióról tudok a 21.században...


A vagonirozások mögött nem a zsidó bankárok története volt - még kiváltó, triggerelő okként sem -, hanem az übermench. A tiszta vérű szőke német, meg az élettér, Nietche, hitleri torzításban.
peterk2005 udvari bolond
Milyen übermensch volt mögötte Kolozsváron, vagy Budapesten, esetleg Békéscsabán?
Ezeken a helyeken olyan lendülettel és lelkesültséggel vagoníroztak, hogy Eichmann nem tudta követni.
Nem is beszélve a mai Belarusz, Ukrajna, vagy Lengyelország, esetleg francia, olasz vagy egyéb nem német árják lakta helyeken, ahol bizonyára nem hitleri torzításban alakult ki a saját antiszemitizmusuk.
Pont ez az attitűd szülte a "nincs itt antiszemitizmus, de igény lenne rá" kiszólást.


Csak számomra nem szempont, hogy a hamasz mire számíthatott, mit akarhatott és minek örülne vagy mit bánna. Az a szempont, hogy a konfliktus hogyan lehetne csökkenthető.
peterk2005 udvari bolond
És mire jutottál?
Hogyan?

Csak azért érdekel, mert eléggé önellentmondásosnak tűnik, hogy egyrészt szarházi terrorszervezetnek tartod őket, akik szarnak a palesztinokra, kaotikusak, kegyetlenek, önérdekvezéreltek, aztán meg úgy csinálsz, mintha egy ilyan szarházi bagázzsal lehetne tárgyalni, egyeztetni, vagy ha nem, akkor azért nem, mert az izraeliek nem igyekeznek igazán.

Ha az izraeli-palesztin konfliktus nem a valóságban lenne, hanem mondjuk egy sci-fi-ben, ahol a brunyodárok harcolnak a flibernyegekkel, és a flibernyegek azt csinálják, amit a Hamasz, akkor meglepne, ha ott a brunyodároktól nem azt várnád és gondolnád logikus lépésnek, amit most Izrael tesz.
Lehet olvastad a Ha ölni kell című Grisham regényt, ott annyi kellett a "megoldáshoz", hogy ami a fekete kislánnyal történt, azt szemléletesen előadták, majd el kellett képzelni, hogy az áldozat nem fekete, hanem fehér. Hopp, máris más lett az esküdtszék hangulata.

Jelen esetben is más lenne, ha az "egyik oldal" nem zsidó lenne. De mivel zsidó, ezért bekapcsol az antiszemitizmus, ahogy a feketék, cigányok esetében a rasszizmus, aztán ezen belső késztetéseket önigazolandó jön a sok önellentmondásos fejtegetés.
Én pl. rühellem a vallást, az egyházakat. (A zsidót is.) Nem népszerű vélemeny, de vállalom.
Te írtad,hogy rühelled a ruszkikat.
Olvastunk már itt cigányozós vagy homofób megnyilvánulást is. Vállaltan.
Mi a gond az antiszemitizmus felvállalásával, ha egy egyértelmű helyzetben azért relativizálsz, és okoskodsz, mert az egyertelműen megtámadott fél zsidó?
(Ezt a kérdést még sokaknak feltehetném, jogos, ezzel megelőzöm a "miért pont nekem címezted?" kérdésedet.)

11 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 649 — The only discipline that lasts, is self discipline
Sobri, Amadeus es a tobbiektol kerdem, hogy a 2023 jan-julius kozt, izrael altal, csak a West Bankban megolt 250 civil palesztin (49 gyerek), az elotorlesztes volt a szombati esemenyekre?

Az, hogy honaprol honapra csokken a palesztin terulet hosszu evek ota, mert kikapcsoljak a kozmuveket amig nem koltoznek el a lakosok, utana ledozeroljak az epuleteket es ujakat huznak fel (esetenkent ugy, hogy az eredeti lakosok nem koltoztek ki, mert nem akartak vagy epp tudtak) es bekoltoztetik a sajatjaikat, mindezzel nemzetkozi megallapodasokat semmibe veve, az a szombati esemenyek elotorlesztese?

Ha van idogepe Izraelnek, miert nem hasznaljak picit nagyobb hordereju dolgokra?

Ben-Gvir, az izraeli nemzetbiztonsagi miniszter.
Egy sajat orszaga birosaga altal elitelt rasszista politikus, aki nyiltan tamogatotta az arab-ellenes mozgalmakat mar 15 eve is.
Borbinho
Ha már provokativ kérdéseket teszünk fel.
Szerinted a mostani hamas támadás jogosságát igazolja annak a 250 szerencsétlennek a halála?
zinedine5
Válaszolok neked én: nem. Természetesen nem.
De annak a 250 szerencsétlennek a halála sem igazolja, hogy válaszul gázai iskolák, kórházak, közintézmények dőljenek össze bombatámadásoktól.

Az a probléma, hogy elbeszélünk egymás mellett. Valamiért az izraeli felelősség feszegetése úgy jön le nem egy embernél itt, mintha az a hamasz cselekedeteinek relativizálása lenne. Ami azért érthetetlen számomra egyébként, mert sokan régóta írunk ide, elvileg ismerjük egymás gondolkodását már.

Amúgy meg ez egy emberi attitűdbeli dolog is. Van aki amikor történik egy atrocitás, akkor beleáll és azt mondja, nem számít semmi csak az atrocitás, ítéljük el. Én magam meg az a fajta vagyok, aki ha BLM tüntetés sorozat van éppen, ha valami délszláv egymás közötti erőszakoskodás, ha orosz-ukrán belső erőszak, és ha palesztin / zsidő konfliktus, minden esetben próbálom a probléma gyökerét keresni, és keresni annak a felelősségét akinek a változáshoz leginkább megvan az eszköztára. A BLM elesetén az amerikai állam szerepe ezért kerül elő nálam, gáza esetén Izraelé, stb. És ezért vagyok az átlagosnál talán megengedőbb is a meetoo, lmbtq, meleg mozgalmak, BLM, stb. sztorikat, ezért nem intézem el annyival egy BLM tüntetésnél az azt kísérő üzletek felgyújtását és a randalírozást, hogy ezek állatok, nem érdemelnek normális bánásmódot, ezek csak az erőből értenek - észrevehető, hogy mennyire ugyanazokról a klisékről van szó, mint amik a palesztinokkal kapcsolatban most megfogalmazódnak ugye? - mert úgy állok hozzá, hogy azok egy súlyos társadalmi probléma miatt alkalmanként felszínre törő erőszakos (vagy csak túlzó, irritáló) cselekmények. Amiket úgy lehet megszüntetni, ha a társadalmi problémát kezeljük. Azaz nem úgy szűnnek meg a BLM gyújtogatások és randalírozások, hogy erővel leverjük, mert nem fog menni. Azzal csak olajat öntünk a tűzre. Gandhi bizonyította, hogy éppenséggel az ezek csak az erőből értenek mennyire nem igaz. Nagyon gyakran éppen úgy lehet kihúzni a csak erőszakból értők méregfogát, hogy nem erőszakot alkalmazunk. Úgy gondolom, hogy akkor nem lesz túlzó meetoozás, akkor nem lesz irritáló túltolt LMBTQ, akkor nem lesz BLM utcai randalírozás, és akkor nem lesz palesztin terror, ha a nőkkel szembeni domestic erőszak csökken, ha a melegek/transzok megtalálják a helyüket, ha a fekete / színes lakosság életlehetőségei javulnak szerte a nyugati világban, és ha a palesztin milliók életkörülményei, akik ezekben a régiókban élnek, elviselhetőbbek lesznek, stb. Ezt pedig csak az amerikai állam, a kormányok, Izrael, stb. tudják megoldani. Ezért veszem elő mindig őket, és sorolom, hogy miért nem jól teszik ezek a dolgukat, Mert rajtuk múlik igazán.
peterk2005 udvari bolond
Én egy pillanatra nem mentegetem Izraelt mint államot az elbaszott helyzetkezelés miatt, csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy sejthette a Hamas és a mérsékelt palesztinok is, hogy egy ilyen lépést nem fognak válasz nélkül hagyni izraeli oldalon. És ezzel nem azt mondom, hogy ez jó, hanem, hogy várható volt. És innen már nem nehéz levezetni, hogyha nem támadják meg most Izraelt, akkor nem lett volna válaszcsapás ergo nem lenne ennyi áldozat.
zinedine5
Nyilván. Mondok ennél "jobbat" is: a hamasz magasról leszarja, hogy izrael erőszakkal válaszol és ártatlan palesztinok fognak meghalni. Sőt, ők még örülnek is neki, van mit mutogatni, van muníció új tagokat toborozni.

Csak számomra nem szempont, hogy a hamasz mire számíthatott, mit akarhatott és minek örülne vagy mit bánna. Az a szempont, hogy a konfliktus hogyan lehetne csökkenthető.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
11 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 649 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az a baj hogy itt elvekről beszélünk. Szerinted nem lehet 2 millió embert éheztetni azért hogy visszakapják azt a 100-200 főt akit elraboltak. Szerintem meg igen, amíg nem adják vissza a túszokat, addig nincs áram, és víz sem.
Nomac
Nálam ez már nem a jó és a rossz küzdelme, hanem két gerincét, moralitását vesztett fél kölcsönös erőszaktevése. Ebben nem tudok egyik oldalra sem odaállni.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
11 hónapja
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 296 — Ajmo Vatreni
Sobri, Amadeus es a tobbiektol kerdem, hogy a 2023 jan-julius kozt, izrael altal, csak a West Bankban megolt 250 civil palesztin (49 gyerek), az elotorlesztes volt a szombati esemenyekre?

Az, hogy honaprol honapra csokken a palesztin terulet hosszu evek ota, mert kikapcsoljak a kozmuveket amig nem koltoznek el a lakosok, utana ledozeroljak az epuleteket es ujakat huznak fel (esetenkent ugy, hogy az eredeti lakosok nem koltoztek ki, mert nem akartak vagy epp tudtak) es bekoltoztetik a sajatjaikat, mindezzel nemzetkozi megallapodasokat semmibe veve, az a szombati esemenyek elotorlesztese?

Ha van idogepe Izraelnek, miert nem hasznaljak picit nagyobb hordereju dolgokra?

Ben-Gvir, az izraeli nemzetbiztonsagi miniszter.
Egy sajat orszaga birosaga altal elitelt rasszista politikus, aki nyiltan tamogatotta az arab-ellenes mozgalmakat mar 15 eve is.
Borbinho
Ha már provokativ kérdéseket teszünk fel.
Szerinted a mostani hamas támadás jogosságát igazolja annak a 250 szerencsétlennek a halála?
zinedine5
Válaszolok neked én: nem. Természetesen nem.
De annak a 250 szerencsétlennek a halála sem igazolja, hogy válaszul gázai iskolák, kórházak, közintézmények dőljenek össze bombatámadásoktól.

Az a probléma, hogy elbeszélünk egymás mellett. Valamiért az izraeli felelősség feszegetése úgy jön le nem egy embernél itt, mintha az a hamasz cselekedeteinek relativizálása lenne. Ami azért érthetetlen számomra egyébként, mert sokan régóta írunk ide, elvileg ismerjük egymás gondolkodását már.

Amúgy meg ez egy emberi attitűdbeli dolog is. Van aki amikor történik egy atrocitás, akkor beleáll és azt mondja, nem számít semmi csak az atrocitás, ítéljük el. Én magam meg az a fajta vagyok, aki ha BLM tüntetés sorozat van éppen, ha valami délszláv egymás közötti erőszakoskodás, ha orosz-ukrán belső erőszak, és ha palesztin / zsidő konfliktus, minden esetben próbálom a probléma gyökerét keresni, és keresni annak a felelősségét akinek a változáshoz leginkább megvan az eszköztára. A BLM elesetén az amerikai állam szerepe ezért kerül elő nálam, gáza esetén Izraelé, stb. És ezért vagyok az átlagosnál talán megengedőbb is a meetoo, lmbtq, meleg mozgalmak, BLM, stb. sztorikat, ezért nem intézem el annyival egy BLM tüntetésnél az azt kísérő üzletek felgyújtását és a randalírozást, hogy ezek állatok, nem érdemelnek normális bánásmódot, ezek csak az erőből értenek - észrevehető, hogy mennyire ugyanazokról a klisékről van szó, mint amik a palesztinokkal kapcsolatban most megfogalmazódnak ugye? - mert úgy állok hozzá, hogy azok egy súlyos társadalmi probléma miatt alkalmanként felszínre törő erőszakos (vagy csak túlzó, irritáló) cselekmények. Amiket úgy lehet megszüntetni, ha a társadalmi problémát kezeljük. Azaz nem úgy szűnnek meg a BLM gyújtogatások és randalírozások, hogy erővel leverjük, mert nem fog menni. Azzal csak olajat öntünk a tűzre. Gandhi bizonyította, hogy éppenséggel az ezek csak az erőből értenek mennyire nem igaz. Nagyon gyakran éppen úgy lehet kihúzni a csak erőszakból értők méregfogát, hogy nem erőszakot alkalmazunk. Úgy gondolom, hogy akkor nem lesz túlzó meetoozás, akkor nem lesz irritáló túltolt LMBTQ, akkor nem lesz BLM utcai randalírozás, és akkor nem lesz palesztin terror, ha a nőkkel szembeni domestic erőszak csökken, ha a melegek/transzok megtalálják a helyüket, ha a fekete / színes lakosság életlehetőségei javulnak szerte a nyugati világban, és ha a palesztin milliók életkörülményei, akik ezekben a régiókban élnek, elviselhetőbbek lesznek, stb. Ezt pedig csak az amerikai állam, a kormányok, Izrael, stb. tudják megoldani. Ezért veszem elő mindig őket, és sorolom, hogy miért nem jól teszik ezek a dolgukat, Mert rajtuk múlik igazán.
peterk2005 udvari bolond
Én egy pillanatra nem mentegetem Izraelt mint államot az elbaszott helyzetkezelés miatt, csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy sejthette a Hamas és a mérsékelt palesztinok is, hogy egy ilyen lépést nem fognak válasz nélkül hagyni izraeli oldalon. És ezzel nem azt mondom, hogy ez jó, hanem, hogy várható volt. És innen már nem nehéz levezetni, hogyha nem támadják meg most Izraelt, akkor nem lett volna válaszcsapás ergo nem lenne ennyi áldozat.
11 hónapja
Blevi 8 274 — Lions & Cowboys fan
Es akkor mindenki csodalkozik, hogy ma Europaban a bevandrolas tematizalasaval valasztasokat lehet nyerni.
Blevi
Meg a bevándorlást tematizálók kritizálásával is. Egyik helyen ezzel, a másik helyen azzal. Az aktuális politikai hangulat határozza meg, hogy egy Floyd gyilkosság ill. az az utáni BLM tüntetés sorozat és az azzal járó atrocitások éppen melyik irányú egy bites üzeneként jönnek ki jobban. Van, hogy fekete elnököt választanak utána, és van, hogy rendpárti üzenetként csapódik le és egy rendpárti (vagy annak látszó) elnököt.
peterk2005 udvari bolond
Faszom inkabb ranezek a fantasy csapatomra lejovok ez eletrol 😀.
11 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 649 — The only discipline that lasts, is self discipline
Es akkor mindenki csodalkozik, hogy ma Europaban a bevandrolas tematizalasaval valasztasokat lehet nyerni.
Blevi
Meg a bevándorlást tematizálók kritizálásával is. Egyik helyen ezzel, a másik helyen azzal. Az aktuális politikai hangulat határozza meg, hogy egy Floyd gyilkosság ill. az az utáni BLM tüntetés sorozat és az azzal járó atrocitások éppen melyik irányú egy bites üzeneként jönnek ki jobban. Van, hogy fekete elnököt választanak utána, és van, hogy rendpárti üzenetként csapódik le és egy rendpárti (vagy annak látszó) elnököt.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
11 hónapja
Blevi 8 274 — Lions & Cowboys fan
Egy dolgot nem tudok megemeszteni ebben, azt hogy ugy tunik mintha MINDEN az egyik oldal hibaja lenne, es aki sajnalja azt hogy tobb mint 2 millio ember az ehezes es szomjazas hataran van az egy mocskos naci.
Blevi
Végeredményben mi is azt csináljuk, amit az egymásnak ugró pro israeli és pro palestin tüntetők csinálnak NY-ban és Londonban, csak fotelből ülve, gépen körmölve, és finomabban fogalmazva. 😊 De végeredményben mi is egymást köpködjük, mert a másik máshogy látja. 😊
peterk2005 udvari bolond
Jo de nem vernenk meg meg olnenk meg egymast ha mondjuk ezt a beszelgetest eloben folytatnank le.

Igazabol az a durva hogy a melyrol jovo mindent elsopro gyuloletet nem tudjuk nem lehet megerteni. En legalabbis nem tudom megerteni emberek hogy tudjak egymast ilyen szinten utalni.