USA és a világ

30 feliratkozó

több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 779 — Слава Україні! Героям слава!
Litvánia elnöke szerint Európának nem szabad több orosz gázt és olajat vennie

Gitanas Nauseda litván államfő a dán miniszterelnök, Mette Frederiksen társaságában tartott sajtótájékoztatón mondta el, hogy az európai országoknak le kell állniuk az orosz energiaforrások vásárlásával, mert a Kreml a befolyó pénzt az ukrán városok elpusztítására és békés civilek elleni támadásra fordítja. Az ötödik szankciós csomagnak Nauseda szerint a maximális csapást kell bevinnie a moszkvai rezsimnek. A találkozó előtt Frederiksen is arról beszélt, hogy még több szankcióra számít, de részleteket nem közölt. (Reuters)

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
ijesztő, amit Szijjártóék csinálnak ezzel az ukrán-magyar ellenzék helyzettel.
Ha nincs igazuk, akkor ez a durva hazugság nagyon vissza fog ütni rájuk és a kárpátaljai magyarokra is a háború után.
Ha igaza van, akkor meg érdekes kérdés, hogy vajon honnan tudja, hogy az ukrán külügyminiszter felhívta a magyarországi ukrán nagykövetséget és azt mondta, amit a kakadufejű állít?
Klaci79
Amúgy engem ami a magyar kormánnyal kapcsolatban erősen zavar a szokásos kritikákon túl, hogy nem látom a terveket. Eddig imádták az operatív törzseket, most se ártana olyan, ami a B opciót igazgatná. Tudom, hogy sokaknak a szíve szakad meg, de tényleg lehet nem lesz orosz gáz meg Paks 2. Fél Európa tervezget, tárgyal, szerződéseket köt. Ha utolsóként, letolt gatyával megyünk, még szarabbul járunk. Most kivételesen nem fog működni, hogy majd az EU kitalálja, kifizeti, mi meg egy k. anyáddal megköszönjük a segítséget.

Oké nem vagyok naiv. Választás előtt ezt nem fogják bejelenteni, szóval átfogalmazom. Nagyon remélem, hogy kidolgozás alatt van a B terv, esetleg már zajlanak háttér tárgyalások. Engem nagyon megnyugtatna, ha április közepén erről szólnának valamit aktuális vezetőink. Talán a narratívát is Európaibb mederbe lehetne terelni.
andree
Iparági pletykák szerint japán, koreai és francia tender jött, a kínai még várható
Willie Parker
Ajaj.....
peterk2005
Jelenleg ne aggódj. Franciák jelenleg a befutók de nem tőlem tudod 😉
csebi
Nincs kétségem, hogy az is dupla annyiba fog kerülni, mint amennyiért a franciáknál épülne, de legalább az áramot fog termelni nem egy gumi disney park lesz.
peterk2005
Nem is feltétlenül az. A franciáknak fontos ez, bevonulnak a merkeli üres térbe. Érzik a ver szagot hogy most van terület ahol növelhetik a befolyásukat.
csebi
Világos. Én még mindig reménykedem, hogy sikerül kiugranunk belőle. Az energetikai piac óriásai most tartanak ott, ahol az autóipari óriások 5-7-10 éve. Minden indokot megtalálnak maguknak, hogy bizonyítsák, hogy nincs szükség az elektromos / hidrogén K&F-be tolni erőforrásokat és más irányba fordulni. És ha nincsenek kényszerítve, ez így is marad.

Szóval ne egy olyan cuccal növeljék a befolyásukat, aminek a létének az értelme is kérdéses 20-40 éves távlatban.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 075 — Lucas Scott
ijesztő, amit Szijjártóék csinálnak ezzel az ukrán-magyar ellenzék helyzettel.
Ha nincs igazuk, akkor ez a durva hazugság nagyon vissza fog ütni rájuk és a kárpátaljai magyarokra is a háború után.
Ha igaza van, akkor meg érdekes kérdés, hogy vajon honnan tudja, hogy az ukrán külügyminiszter felhívta a magyarországi ukrán nagykövetséget és azt mondta, amit a kakadufejű állít?
Klaci79
Amúgy engem ami a magyar kormánnyal kapcsolatban erősen zavar a szokásos kritikákon túl, hogy nem látom a terveket. Eddig imádták az operatív törzseket, most se ártana olyan, ami a B opciót igazgatná. Tudom, hogy sokaknak a szíve szakad meg, de tényleg lehet nem lesz orosz gáz meg Paks 2. Fél Európa tervezget, tárgyal, szerződéseket köt. Ha utolsóként, letolt gatyával megyünk, még szarabbul járunk. Most kivételesen nem fog működni, hogy majd az EU kitalálja, kifizeti, mi meg egy k. anyáddal megköszönjük a segítséget.

Oké nem vagyok naiv. Választás előtt ezt nem fogják bejelenteni, szóval átfogalmazom. Nagyon remélem, hogy kidolgozás alatt van a B terv, esetleg már zajlanak háttér tárgyalások. Engem nagyon megnyugtatna, ha április közepén erről szólnának valamit aktuális vezetőink. Talán a narratívát is Európaibb mederbe lehetne terelni.
andree
Iparági pletykák szerint japán, koreai és francia tender jött, a kínai még várható
Willie Parker
Ajaj.....
peterk2005
Jelenleg ne aggódj. Franciák jelenleg a befutók de nem tőlem tudod 😉
csebi
Nincs kétségem, hogy az is dupla annyiba fog kerülni, mint amennyiért a franciáknál épülne, de legalább az áramot fog termelni nem egy gumi disney park lesz.
peterk2005
Nem is feltétlenül az. A franciáknak fontos ez, bevonulnak a merkeli üres térbe. Érzik a ver szagot hogy most van terület ahol növelhetik a befolyásukat.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
ijesztő, amit Szijjártóék csinálnak ezzel az ukrán-magyar ellenzék helyzettel.
Ha nincs igazuk, akkor ez a durva hazugság nagyon vissza fog ütni rájuk és a kárpátaljai magyarokra is a háború után.
Ha igaza van, akkor meg érdekes kérdés, hogy vajon honnan tudja, hogy az ukrán külügyminiszter felhívta a magyarországi ukrán nagykövetséget és azt mondta, amit a kakadufejű állít?
Klaci79
Amúgy engem ami a magyar kormánnyal kapcsolatban erősen zavar a szokásos kritikákon túl, hogy nem látom a terveket. Eddig imádták az operatív törzseket, most se ártana olyan, ami a B opciót igazgatná. Tudom, hogy sokaknak a szíve szakad meg, de tényleg lehet nem lesz orosz gáz meg Paks 2. Fél Európa tervezget, tárgyal, szerződéseket köt. Ha utolsóként, letolt gatyával megyünk, még szarabbul járunk. Most kivételesen nem fog működni, hogy majd az EU kitalálja, kifizeti, mi meg egy k. anyáddal megköszönjük a segítséget.

Oké nem vagyok naiv. Választás előtt ezt nem fogják bejelenteni, szóval átfogalmazom. Nagyon remélem, hogy kidolgozás alatt van a B terv, esetleg már zajlanak háttér tárgyalások. Engem nagyon megnyugtatna, ha április közepén erről szólnának valamit aktuális vezetőink. Talán a narratívát is Európaibb mederbe lehetne terelni.
andree
Iparági pletykák szerint japán, koreai és francia tender jött, a kínai még várható
Willie Parker
Ajaj.....
peterk2005
Jelenleg ne aggódj. Franciák jelenleg a befutók de nem tőlem tudod 😉
csebi
Nincs kétségem, hogy az is dupla annyiba fog kerülni, mint amennyiért a franciáknál épülne, de legalább az áramot fog termelni nem egy gumi disney park lesz.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 075 — Lucas Scott
ijesztő, amit Szijjártóék csinálnak ezzel az ukrán-magyar ellenzék helyzettel.
Ha nincs igazuk, akkor ez a durva hazugság nagyon vissza fog ütni rájuk és a kárpátaljai magyarokra is a háború után.
Ha igaza van, akkor meg érdekes kérdés, hogy vajon honnan tudja, hogy az ukrán külügyminiszter felhívta a magyarországi ukrán nagykövetséget és azt mondta, amit a kakadufejű állít?
Klaci79
Amúgy engem ami a magyar kormánnyal kapcsolatban erősen zavar a szokásos kritikákon túl, hogy nem látom a terveket. Eddig imádták az operatív törzseket, most se ártana olyan, ami a B opciót igazgatná. Tudom, hogy sokaknak a szíve szakad meg, de tényleg lehet nem lesz orosz gáz meg Paks 2. Fél Európa tervezget, tárgyal, szerződéseket köt. Ha utolsóként, letolt gatyával megyünk, még szarabbul járunk. Most kivételesen nem fog működni, hogy majd az EU kitalálja, kifizeti, mi meg egy k. anyáddal megköszönjük a segítséget.

Oké nem vagyok naiv. Választás előtt ezt nem fogják bejelenteni, szóval átfogalmazom. Nagyon remélem, hogy kidolgozás alatt van a B terv, esetleg már zajlanak háttér tárgyalások. Engem nagyon megnyugtatna, ha április közepén erről szólnának valamit aktuális vezetőink. Talán a narratívát is Európaibb mederbe lehetne terelni.
andree
Iparági pletykák szerint japán, koreai és francia tender jött, a kínai még várható
Willie Parker
Ajaj.....
peterk2005
Jelenleg ne aggódj. Franciák jelenleg a befutók de nem tőlem tudod 😉

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 941 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Házkutatást tartottak a Gazprom németországi cégeinek irodáiban

A nyomozás még a háború kezdete előtt indult, és a
kérdés az, hogy a Gazprom szándékosan okoz-e rekord magas európai
gázárakat tavaly óta.

Horváth Bence

külföld

március
31.,
csütörtök
6:00
Amadeus
Ne zavard össze a hívő tagozatot, az orosz gáz olcsó, és kész!


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 018
Házkutatást tartottak a Gazprom németországi cégeinek irodáiban

A nyomozás még a háború kezdete előtt indult, és a
kérdés az, hogy a Gazprom szándékosan okoz-e rekord magas európai
gázárakat tavaly óta.

Horváth Bence

külföld

március
31.,
csütörtök
6:00

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 814 — Cowboys fan
 www.portfolio.hu/gazdasag/20220330/megsemmisult-europa-egyik-legnagyobb-elelmiszerraktara-536643
Élelmiszerraktárat, boltot rakétával támadni az mennyire aljas már?
nagir
hát katonai célpont volt, nem? ott volt Ukrajna közepén, lehet pont atombombát fejlesztettek ott valami álca mögött
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 779 — Слава Україні! Героям слава!
 444.hu/2022/03/31/a-roszatom-szamlat-nyitott-meszaros-oriasbankjanal

patkány üzemmód
Amadeus
Továbbra is széles nyelvcsapásokkal szolgáljuk azt a plecsnit.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 615 — Bla, bla, bla
 www.portfolio.hu/gazdasag/20220330/megsemmisult-europa-egyik-legnagyobb-elelmiszerraktara-536643
Élelmiszerraktárat, boltot rakétával támadni az mennyire aljas már?



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 258 — The Mathematician
 444.hu/2022/03/31/a-roszatom-szamlat-nyitott-meszaros-oriasbankjanal

patkány üzemmód
Amadeus
Es ugye ez azokat az embereket nem zavarja, akik vegig kommunistazzak a baloldalt.

Meg mutat egyfajta erkolcsi szintet is, hogy akkor is tovabb uzletelunk az agresszorral mikor mar senki mas nem es sokak szerint ez igy van jol.

Ebben az orszagban penzert, joletert barki barmit, mert csak az szamit.

Videki polgik is gondolom bajban vannak ha a korzetuket nem a Fidesz nyerne.
Solymi
dehogy itt a trükk, raknak be pénzt mi meg fagyasztjuk!!!

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 432
 444.hu/2022/03/31/a-roszatom-szamlat-nyitott-meszaros-oriasbankjanal

patkány üzemmód
Amadeus
Es ugye ez azokat az embereket nem zavarja, akik vegig kommunistazzak a baloldalt.

Meg mutat egyfajta erkolcsi szintet is, hogy akkor is tovabb uzletelunk az agresszorral mikor mar senki mas nem es sokak szerint ez igy van jol.

Ebben az orszagban penzert, joletert barki barmit, mert csak az szamit.

Videki polgik is gondolom bajban vannak ha a korzetuket nem a Fidesz nyerne.

több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 799 — Keep pounding
ijesztő, amit Szijjártóék csinálnak ezzel az ukrán-magyar ellenzék helyzettel.
Ha nincs igazuk, akkor ez a durva hazugság nagyon vissza fog ütni rájuk és a kárpátaljai magyarokra is a háború után.
Ha igaza van, akkor meg érdekes kérdés, hogy vajon honnan tudja, hogy az ukrán külügyminiszter felhívta a magyarországi ukrán nagykövetséget és azt mondta, amit a kakadufejű állít?
Klaci79
Amúgy engem ami a magyar kormánnyal kapcsolatban erősen zavar a szokásos kritikákon túl, hogy nem látom a terveket. Eddig imádták az operatív törzseket, most se ártana olyan, ami a B opciót igazgatná. Tudom, hogy sokaknak a szíve szakad meg, de tényleg lehet nem lesz orosz gáz meg Paks 2. Fél Európa tervezget, tárgyal, szerződéseket köt. Ha utolsóként, letolt gatyával megyünk, még szarabbul járunk. Most kivételesen nem fog működni, hogy majd az EU kitalálja, kifizeti, mi meg egy k. anyáddal megköszönjük a segítséget.

Oké nem vagyok naiv. Választás előtt ezt nem fogják bejelenteni, szóval átfogalmazom. Nagyon remélem, hogy kidolgozás alatt van a B terv, esetleg már zajlanak háttér tárgyalások. Engem nagyon megnyugtatna, ha április közepén erről szólnának valamit aktuális vezetőink. Talán a narratívát is Európaibb mederbe lehetne terelni.
andree
Iparági pletykák szerint japán, koreai és francia tender jött, a kínai még várható
Willie Parker
Vajon melyiket fogjak választani ha a szekunder kor már eleve francia …
csebi
Kinait
gabokocka
a jelenlegi állapot azért érdekes, mert a paksi műszereknek van egy szekunder példánya CsillebércenMoszkvában, ahol teljesen ugyanazokat az értékeket látni, mint Pakson.
na ha a kínaiak szállítanák, akkor asszem nemcsak a KFKI-ba mennének az adatok, hanem Pekingbe is 😮
slowmotion
gabokocka
Vicces átjavítani, de történetesen van kapcsolat Csillebércen, és ő mondta, tehát az mindenképpen confirmed
slowmotion
Sztem már a masik is confirmed 🤣
De nyilván nem abban kételkedtem amit írtál 😊

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 814 — Cowboys fan
ijesztő, amit Szijjártóék csinálnak ezzel az ukrán-magyar ellenzék helyzettel.
Ha nincs igazuk, akkor ez a durva hazugság nagyon vissza fog ütni rájuk és a kárpátaljai magyarokra is a háború után.
Ha igaza van, akkor meg érdekes kérdés, hogy vajon honnan tudja, hogy az ukrán külügyminiszter felhívta a magyarországi ukrán nagykövetséget és azt mondta, amit a kakadufejű állít?
Klaci79
Amúgy engem ami a magyar kormánnyal kapcsolatban erősen zavar a szokásos kritikákon túl, hogy nem látom a terveket. Eddig imádták az operatív törzseket, most se ártana olyan, ami a B opciót igazgatná. Tudom, hogy sokaknak a szíve szakad meg, de tényleg lehet nem lesz orosz gáz meg Paks 2. Fél Európa tervezget, tárgyal, szerződéseket köt. Ha utolsóként, letolt gatyával megyünk, még szarabbul járunk. Most kivételesen nem fog működni, hogy majd az EU kitalálja, kifizeti, mi meg egy k. anyáddal megköszönjük a segítséget.

Oké nem vagyok naiv. Választás előtt ezt nem fogják bejelenteni, szóval átfogalmazom. Nagyon remélem, hogy kidolgozás alatt van a B terv, esetleg már zajlanak háttér tárgyalások. Engem nagyon megnyugtatna, ha április közepén erről szólnának valamit aktuális vezetőink. Talán a narratívát is Európaibb mederbe lehetne terelni.
andree
Iparági pletykák szerint japán, koreai és francia tender jött, a kínai még várható
Willie Parker
Vajon melyiket fogjak választani ha a szekunder kor már eleve francia …
csebi
Kinait
gabokocka
a jelenlegi állapot azért érdekes, mert a paksi műszereknek van egy szekunder példánya CsillebércenMoszkvában, ahol teljesen ugyanazokat az értékeket látni, mint Pakson.
na ha a kínaiak szállítanák, akkor asszem nemcsak a KFKI-ba mennének az adatok, hanem Pekingbe is 😮
slowmotion
gabokocka
Vicces átjavítani, de történetesen van kapcsolat Csillebércen, és ő mondta, tehát az mindenképpen confirmed
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 018
 444.hu/2022/03/31/a-roszatom-szamlat-nyitott-meszaros-oriasbankjanal

patkány üzemmód

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 779 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 779 — Слава Україні! Героям слава!
#Ukraine is negotiating with #Poland on the complete closure of the border with #Belarus - Ambassador Deshchytsia.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 779 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 779 — Слава Україні! Героям слава!
A március 29-én Isztambulban tartott ukrán-orosz tárgyalások a békemegállapodás megkötésének feltételeiről és az Ukrajna számára nyújtandó biztonsági garanciákról nem vezettek megállapodáshoz. A korábbi bejelentésekkel ellentétben nem került sor a második fordulóra, de két héten belül újabb találkozóról állapodtak meg. Az orosz fél kijelentette, hogy csökkenti katonai aktivitását Ukrajna északi részén (hangsúlyozva ugyanakkor, hogy ez nem jelent tűzszünetet), de folytatja katonai műveleteit délen és a Donbasszban "a teljes felszabadításig".

A politikai kérdésekkel kapcsolatos orosz álláspont nem változott észrevehetően. A Kreml békefeltételei között szerepel Ukrajna semleges státusza és a katonai szövetségekben való tagságról való lemondás, a külföldi katonai bázisok telepítésének és a NATO-országokkal közös hadgyakorlatok szervezésének tilalma, a demilitarizáció és az orosz nyelv jogainak biztosítása. Az oroszok továbbá kikötötték, hogy Ukrajna leendő semlegességi nyilatkozata, és a biztonsági garanciák nem terjednek majd ki a Krím területére és a "népköztársaságokra", amelyek státusát vitán felülinek tartják.

Kijev bejelentette, hogy a megállapodás része kell, hogy legyen egy új nemzetközi szerződés az Ukrajna számára nyújtott biztonsági garanciákról, amely az Észak-atlanti Szerződés 5. cikkéhez hasonló rendelkezést tartalmazna. Ukrajna biztonságának garanciavállalóinak elsősorban az ENSZ Biztonsági Tanácsának állandó tagjait, valamint Lengyelországot, Németországot, Olaszországot, Kanadát, Törökországot és Izraelt tekintik.

Az ukrán elnöki hivatal szerint egy esetleges békemegállapodást, miután a parlament elfogadta, népszavazásra kell bocsátani, amelynek megtartása csak abban az esetben lehetséges, ha az orosz csapatok teljes mértékben visszavonulnak a február 24. előtt elfoglalt állásaikba. A megbeszélések után Volodimir Zelenszkij elnök bejelentette, hogy a tárgyalások folytatódnak, és hozzátette, hogy Kijev nem fog kompromisszumokat kötni a szuverenitás és a területi integritás tekintetében, és prioritásként a többoldalú biztonsági garanciák megszerzését jelölte meg. Oroszország bejelentette, hogy a két ország elnöke közötti találkozó csak akkor lehetséges, amikor a békedokumentumot parafálják.

Az Ukrán Fegyveres Erők vezérkara újra beszámolt az orosz hadsereg alegységeinek rotációjáról (szintén az úgynevezett csapatkivonás részeként) és megerősítéséről a megszállt területeken. Grúzia megszállt részéből korábban nem bevont egységek alegységeit - a dél-oszétiai 4. katonai bázist (3 zászlóalj-harccsoport - BGT; összesen 1200 katona) és az abháziai 7. katonai bázist (2 BGT; 800 katona) – küldték a hadműveleti területekre. A lőszerek betárolását továbbra is folytatják a csernobili atomerőmű területén lévő tábori raktárakban. Az agresszornak várhatóan továbbra is problémája lesz a fegyelemmel és a veszteségek pótlásával, valamint a korábban tárolt fegyverzet műszaki állapotának helyreállításával.

Az ukrán hadsereg egyes védelmi irányait illetően a katonai helyzet változatlan. Északkeleten folytatódnak a harcok Kijev északi és nyugati külvárosában (többek között Irpinyben, amelyet a védők előző nap jelentettek be, hogy visszaszerezték az ellenőrzést; a helyi hatóságok óva intenek attól, hogy visszatérjenek a városba, és a megmaradt lakosokat evakuálásra buzdítják). Az agresszor továbbra is ágyúzza és bombázza az ukrán állásokat és utánpótlási raktárakat, többek között a Kijevtől keletre fekvő brovari területen (beleértve Boriszpilt is). Az éjszaka folyamán a főváros légvédelme meghiúsított egy rakétatámadást. A Csernyihiv elleni ágyúzás megszakítás nélkül folytatódik (a város már nagyrészt elpusztult, a lakosoknak szánt humanitárius segélyt is blokkolják), az ellenséges erők a Csernyihiv megyei Nyizsinben ágyúzzák és bombázzák az ukrán állásokat.

Keleten a harcok megszakítás nélkül folytatódnak a Harkivi terület déli részén, valamint az ukrán ellenőrzés alatt maradó Luhanszki és Donyecki területeken. Az agresszor erői Izjumtól délre (Kamjanka és Szuha Kamjanka városok térségében) megerősödtek, és egy sikertelen támadást indítottak az ukrán állások ellen; folytatják a támadást Szlavjanszk ellen. Harkiv környékén folytatódnak a harcok, a várost is folyamatosan lövik (a nap folyamán a védők 39 lövést regisztráltak, de az agresszor állítólag 180 sorozatot lőtt ki "Grad" típusú rakéta-sorozatvetőkből). Donbasszban az ukrán erőknek négy ellenséges támadást kellett visszaverniük. Az utcai harcok újabb 24 órán keresztül folytatódnak Popasznában, Rubizsnében és Mariupol központjában. Gyakorlatilag az összes ukrán ellenőrzés alatt álló települést ágyúzzák és bombázzák, az említetteken kívül különösen Kreminnát, Liszicsanszkot és Szeverodonyecket a Luhanszki területen, valamint Avdiivkát és Marjinkát a Donyecki területen.

Délkeleti irányban az agresszor folytatta a Zaporizzsjától délre (a Sztepnohirsk [Степногірськ]-Orihiv [Оріхів]-Huljapolje [Гуляйполе] vonalon) lévő ukrán állások ágyúzását, és megerősítette saját állásait (Novokarlivka [Новокарлівка] -Luhivske [Лугівське] térségében, Orihiv várostól délre) és a Krivij Ruh [a Dnyipropetrovszki járás déli peremén]. Két alkalommal a Hmelnyickij régióban található katonai és ipari létesítmények voltak a rakétacsapások fő célpontjai. Többek között a korábban lebombázott sztarokosztjantyinivi [Старокостянтинів] katonai repülőtéren található üzemanyagraktárak is megsemmisültek. Ellenséges rakéták három gyárat is eltaláltak, de az ukrán fél elzárkózik a támadások részleteiről szóló információk elől.

Az ukrán kormány kilenc elvet jelentett be az ország életének háborús körülmények közötti megszervezésére: " A hadsereg mindenekelőtt" (pénzügyi, fegyveres, élelmezési támogatás stb.); "Élelmezésbiztonság" (stratégiai élelmiszerkészletek létrehozása, mezőgazdasági termelők támogatása), "Új gazdaságpolitika". (adócsökkentés, a vállalkozások deregulációja), "e-támogatási és szociális segélyprogramok". (nyugdíjak és szociális juttatások időben történő kifizetése), a kényszerkitelepített személyek megsegítésére irányuló program (2000 hrivnya juttatás felnőtteknek és 3000 hrivnya, azaz 100 dollár juttatás egy gyerek után, támogatások a menekülteket foglalkoztató vállalkozóknak és a menekülteket befogadó embereknek); "Energiafront" (csatlakozás az európai ENTSO-E energetikai rendszerhez, szén- és üzemanyagtartalékok létrehozása); "Háborús logisztika" (az Ukrán Vasút mint fő szállító, új raktárak, esetleg átrakóterminálok építése a nyugati határon; több határátkelő megnyitásának tervei), "a Világ Ukrajnával" (külföldi partnerek támogatásának elnyerése), valamint "Ukrajna újjáépítése". Ezek egy részüket már végrehajtotta Ukrajna, például az ENTSO-E-hez való csatlakozást. Március 29. óta a "Dija" közszolgáltatási alkalmazásban is megjelent a lehetőség, hogy kártérítést kérjenek a sérült vagy elveszett vagyontárgyakért. Zelenski elnök biztosított arról, hogy az állam minden állampolgárt kártalanít a ház vagy lakás elvesztéséért.

Március 30-án három evakuálási folyosó fog működni Ukrajnában, mindhárom a Zaporizzsjai területen (Mariupolból Bergyanszkba, Melitopolból és Enerhodarból Zaporizzsja felé). Az evakuáló vonatok Kramatorszkból Lvivbe, Novozolotarivkából Lozovába, Pokrovszkból Dnyipróba, valamint nemzetközi útvonalakon Lengyelországba, Szlovákiába, Csehországba, Romániába, Ausztriába és Magyarországra közlekednek. Irina Verescsuk miniszterelnök-helyettes elmondta, hogy az isztambuli tárgyalások során az ukrán delegáció átadta az orosz képviselőknek a harcok által leginkább érintett kilenc régió 97 településének lakosainak evakuálására vonatkozó javaslatokat.

Az ukrán gazdaság fontos ágazatai súlyos veszteségeket szenvedtek el: Rinat Ahmetov Metinvest bányászati és kohászati holdingja szerint a kohászati ágazat termelési kapacitása 30-40%-kal csökkent a mariupoli üzem lerombolása miatt. Ugyanakkor néhány kohászati üzemben a héten újraindul a termelés, és a logisztikai lánc újjáépítése lehetővé teszi a termelés exportálását. Ukrajna alternatív útvonalakat keres a kikötőkhöz a mezőgazdasági termékek exportja számára.

A lengyel határőrség adatai szerint március 29-én 22,4 ezer ember lépett be Ukrajnából Lengyelországba (6,6%-os növekedés az előző naphoz képest), az invázió kezdete óta pedig összesen 2,36 millióan. Az ENSZ adatai szerint már közel 4 millió ember hagyta el Ukrajnát, a legtöbben Lengyelországba, valamint 602 ezren Romániába (köztük néhányan Moldován keresztül, ahol jelenleg 94 ezer menekült tartózkodik), 359 ezren Magyarországra, 278 ezren Szlovákiába. Oroszországba 271,3 ezer, Fehéroroszországba pedig 9,9 ezer ment.

Az OSW szakértőinek kommentárja:

Az orosz delegáció hozzáállása és a konkrét megállapodások hiánya azt jelzi, hogy a négy hete tartó tárgyalások során a felek nem közeledtek egymáshoz. Várható, hogy még ha az ukrán fél hajlandó is teljesíteni a feltételek egy részét, Oroszország igyekszik majd azokat tágabb értelemben kezelni, hogy maximális befolyást biztosítson nemcsak a háború utáni Ukrajna kül- és biztonságpolitikájára, hanem a belső ellenőrzésére (vagy legalábbis megbénítására) is. Úgy tűnik, hogy az ukrán fél számára a legfontosabb tárgyalási követelés az orosz csapatok 2022. február 24. előtti azonnali visszavonása lesz, míg az orosz fél nemcsak Ukrajnától, hanem a Nyugattól is engedményeket vár a bevezetett szankciók visszavonása formájában - mindkét elvárás megvalósulása ebben a szakaszban nagyon valószínűtlen, ami tovább csökkenti a kompromisszum esélyeit. Tekintettel a felek közötti alapvető ellentmondásokra, a háború befejezése ebben a szakaszban irreálisnak tűnik; várhatóan Oroszország folytatja katonai műveleteit, a Donbasszra és a déli frontokra koncentrálva.

Az ukrán fél, miközben folytatja a tárgyalásokat, a kollektív biztonsági garanciák megszerzése érdekében igyekszik azokat minél hamarabb nemzetközivé tenni. Azzal, hogy saját javaslatokat terjeszt elő az engedményekre vonatkozóan, elhúzza a tárgyalásokat, hogy megpróbálja a tűzszünet legkevésbé megterhelő feltételeit kialkudni. Az ukránok remélik, hogy az orosz fél álláspontja módosul a hadviselés növekvő költségei és a nyugati szankciók következtében romló gazdasági helyzet miatt. Azzal, hogy Kijev folytatja a tárgyalásokat az agresszorral, azt akarja bizonyítani partnereinek, hogy Ukrajna készen áll egy olyan kompromisszumra, amely nem sérti kulcsfontosságú érdekeit, a Kreml ilyen hajlandóságának hiánya pedig további fegyverszállítások igazolására szolgál.

Az ukrán kormány engedményekre való hajlandóságát tovább korlátozza az Ukrajnában uralkodó magas morál és harcias közhangulat. Zelenszkij bejelentése, miszerint kötelező népszavazást tervez a békeszerződés elfogadásáról, kísérlet arra, hogy elhallgattassa az esetleges kritikákat az engedményekkel szemben.

Ukrajnában az a nézet uralkodik, hogy egy jövőbeli békemegállapodás rendelkezéseit az orosz csapatok sikere vagy kudarca fogja meghatározni, és hogy csak a katonai fölény megszerzésével lehet Oroszországot engedményekre kényszeríteni. Az a józan vélemény uralkodik, hogy az orosz hatóságoknak nincs jó szándékuk a tárgyalásokon való részvételre, és még a katonai akciók korlátozására sincs szándékuk. Ugyanakkor vannak olyan hangok, amelyek szerint a NATO-tagság iránti törekvés felcserélése az egyes államoktól való biztonsági garanciák megszerzésére rossz ötlet, amelynek esetleges megvalósítása a jövőben gyengíteni fogja az ország biztonságát.

Az orosz nyilatkozat a csapatok kivonásáról a kijevi területről a látszat játéka, amelynek célja, hogy azt a látszatot keltse, hogy a Kreml megváltoztatta álláspontját a katonai művelettel kapcsolatban, ami valószínűleg elriasztja a Nyugatot a további szankciók bevezetésétől. A valóságban a tárgyalások újabb szünetelését az oroszok arra fogják felhasználni, hogy katonai egységeket, lőszer- és utánpótlásszállítmányokat rotáljanak. Ezt megerősítik a Pentagon és az ukrán vezérkar által közölt információk, amelyek március 30-án a Bucsa és Hostomel térségében folyó harcokról és Irpiny ágyúzásáról számoltak be. Az orosz erők továbbra is folytatják az ukrán üzemanyagraktárak és katonai létesítmények elleni rakétacsapásokat. Ez azt jelenti, hogy a katonai tényezőt Oroszország továbbra is tárgyalási eszközként fogja használni a gazdasági válság elmélyítésére és a kijevi engedmények felgyorsítására.

Az egységek rotációja és az agresszor csapatainak átcsoportosítása a hadműveletek minden irányában folyamatban van, és egyelőre nem lehet megerősíteni, hogy a kijevi és a csernihivi régióban az orosz katonai jelenlét tényleges csökkentésével járna. Erre nem utalnak a folyamatos harcok és az ukrán állások ágyúzása, valamint a Kijevtől északra fekvő Csernobili Atomerőmű területén lévő létesítmények bővítése. Az elmúlt napokban az ukrán fél nemcsak az ottani lőszerraktárak létrehozásáról számolt be, hanem arról is, hogy Belaruszból átadták a Keleti Katonai Körzet 35. Összhaderőnemi Hadsereg parancsokságát és az annak részét képező 38. gépesített dandár előretolt parancsnokságát. Bár az orosz katonai tevékenység csökkenése várható Ukrajna északi részén, az egységek onnan való kivonása és a megszállt területek harc nélküli átadása az ukrán félnek nem várható.

A háború miatt romló gazdasági helyzetben az ukrán kormány megpróbálja egységesíteni és rendszerezni a gazdaságpolitika elveit: a fegyveres erők szükségleteinek előtérbe helyezése, új exportútvonalak létrehozása a kikötőblokád és a logisztikai infrastruktúra egy részének megsemmisülése mellett, a kitelepítettek szociális támogatásának megszervezése, valamint a nyugati segélyek befogadásának és elosztásának javítása. Ez azt jelzi, hogy a hatóságok a konfliktus hosszú távú perspektívájára és az ukrán gazdaság hadigazdasággá alakításának szükségességére összpontosítanak.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 799 — Keep pounding
ijesztő, amit Szijjártóék csinálnak ezzel az ukrán-magyar ellenzék helyzettel.
Ha nincs igazuk, akkor ez a durva hazugság nagyon vissza fog ütni rájuk és a kárpátaljai magyarokra is a háború után.
Ha igaza van, akkor meg érdekes kérdés, hogy vajon honnan tudja, hogy az ukrán külügyminiszter felhívta a magyarországi ukrán nagykövetséget és azt mondta, amit a kakadufejű állít?
Klaci79
Amúgy engem ami a magyar kormánnyal kapcsolatban erősen zavar a szokásos kritikákon túl, hogy nem látom a terveket. Eddig imádták az operatív törzseket, most se ártana olyan, ami a B opciót igazgatná. Tudom, hogy sokaknak a szíve szakad meg, de tényleg lehet nem lesz orosz gáz meg Paks 2. Fél Európa tervezget, tárgyal, szerződéseket köt. Ha utolsóként, letolt gatyával megyünk, még szarabbul járunk. Most kivételesen nem fog működni, hogy majd az EU kitalálja, kifizeti, mi meg egy k. anyáddal megköszönjük a segítséget.

Oké nem vagyok naiv. Választás előtt ezt nem fogják bejelenteni, szóval átfogalmazom. Nagyon remélem, hogy kidolgozás alatt van a B terv, esetleg már zajlanak háttér tárgyalások. Engem nagyon megnyugtatna, ha április közepén erről szólnának valamit aktuális vezetőink. Talán a narratívát is Európaibb mederbe lehetne terelni.
andree
Iparági pletykák szerint japán, koreai és francia tender jött, a kínai még várható
Willie Parker
Vajon melyiket fogjak választani ha a szekunder kor már eleve francia …
csebi
Kinait
gabokocka
a jelenlegi állapot azért érdekes, mert a paksi műszereknek van egy szekunder példánya CsillebércenMoszkvában, ahol teljesen ugyanazokat az értékeket látni, mint Pakson.
na ha a kínaiak szállítanák, akkor asszem nemcsak a KFKI-ba mennének az adatok, hanem Pekingbe is 😮
slowmotion

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 779 — Слава Україні! Героям слава!
Az orosz védelmi minisztérium csütörtök reggel közölte, hogy helyi tűzszünetet hirdettek Mariupolban, hogy a helyiek elhagyhassák a hetek óta súlyos ostrom alatt álló várost. Az oroszok azt állították, hogy helyi idő szerint délelőtt 10-től humanitárius folyosót is nyitnak Zaporizzsja felé, az orosz ellenőrzés alatt álló Bergyanszkon keresztül.

Azt javasolják, hogy a humanitárius akciót a Vöröskereszt és az ENSZ menekültügyi ügynöksége kísérje. Egyben elvárják Kijevtől, hogy feltétel nélkül tartsák tiszteletben a tűzszünetet. Az orosz minisztérium emellett közölte azt is, hogy elfogadták Kijev javaslatát, és négy új humanitárius folyosó nyílhat Mariupolból Zaporizzsja felé. (AFP

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 814 — Cowboys fan
ijesztő, amit Szijjártóék csinálnak ezzel az ukrán-magyar ellenzék helyzettel.
Ha nincs igazuk, akkor ez a durva hazugság nagyon vissza fog ütni rájuk és a kárpátaljai magyarokra is a háború után.
Ha igaza van, akkor meg érdekes kérdés, hogy vajon honnan tudja, hogy az ukrán külügyminiszter felhívta a magyarországi ukrán nagykövetséget és azt mondta, amit a kakadufejű állít?
Klaci79
Amúgy engem ami a magyar kormánnyal kapcsolatban erősen zavar a szokásos kritikákon túl, hogy nem látom a terveket. Eddig imádták az operatív törzseket, most se ártana olyan, ami a B opciót igazgatná. Tudom, hogy sokaknak a szíve szakad meg, de tényleg lehet nem lesz orosz gáz meg Paks 2. Fél Európa tervezget, tárgyal, szerződéseket köt. Ha utolsóként, letolt gatyával megyünk, még szarabbul járunk. Most kivételesen nem fog működni, hogy majd az EU kitalálja, kifizeti, mi meg egy k. anyáddal megköszönjük a segítséget.

Oké nem vagyok naiv. Választás előtt ezt nem fogják bejelenteni, szóval átfogalmazom. Nagyon remélem, hogy kidolgozás alatt van a B terv, esetleg már zajlanak háttér tárgyalások. Engem nagyon megnyugtatna, ha április közepén erről szólnának valamit aktuális vezetőink. Talán a narratívát is Európaibb mederbe lehetne terelni.
andree
Iparági pletykák szerint japán, koreai és francia tender jött, a kínai még várható
Willie Parker
Vajon melyiket fogjak választani ha a szekunder kor már eleve francia …
csebi
Kinait
gabokocka
a jelenlegi állapot azért érdekes, mert a paksi műszereknek van egy szekunder példánya Csillebércen, ahol teljesen ugyanazokat az értékeket látni, mint Pakson.
na ha a kínaiak szállítanák, akkor asszem nemcsak a KFKI-ba mennének az adatok, hanem Pekingbe is 😮
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 018
Dél-Oszétia elérkezettnek látja az időt, hogy Oroszországhoz csatlakozzon
Vrij6
fosnak rendesen, hogy megindulnak a grúzok is.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 115 — capitaine du château de Vienne 1487
Hosszú és érdekes, bár elfogult orosz irányba:
 twitter.com/gbazov/status/1508875144952958986

Van benne logika, hogy Keleten kialakítsanak egy nagy katlan, hogy ezzel kierőszakolják a “békét”.
Kijev alól a VDV csapatokat és a Kantemirovskaya-t is kivonták - lehet ide dobják át?
Sinisa
Putin's War - The Daily Briefing Map of Ukraine.
Today marks 1 month since Russian troops invaded Ukraine. So I'm going to share a thread with a variety of maps.
1st: A map showing the chronology of the Russian forward line every week of the invasion.
HD -  t.co/rphDRCm5II

nézzük ezt
főteszek néhány kérdést
1. A Krímből induló déli hadseregcsoportot miért osztotta meg? Elindult Odesszának is meg Mariopulnak is.

Eleve is baromság egy olyan Donbasszi bekerítés amibe beleesik Dnyipro meg Zaporozsec - mint a 35 nap mutatja nem tud mit kezdeni milliós nagyvárosokkal (Kiev, Harkiv) mongyuk Szumiva, Csernyihivve se nagyon. Eleve is baromság a bekerítésbe belevonni egy kurvanagy várost, Harkiv.

2. Amellett, hogy jól tudnak haladni az autópályán (Szumi meg Csenyihiv közt), egyáltalán mia tököm volt az elképzelés Kijev bekerítésére?

Jó a Csernobil bejött, mert elmetegekre az ukránok se számítottak ( a jobb parton ), a bal parton az első göröngyön fennakadtak. Tehát az északi csoport fele megint megállt.

3. Az a csoport ami Szumin át akart menni az nem Kijevnek ment?

De. Namost kizárásos alapon a Harkivnál dekkoló jómadarak az átkaroló hadművelet Donbasszaba. A másik fél fele meg Mariopult rakja gyakra. De magában Donbasszban olyan nagyon nem sikerült előremenni.

Mindez nekem azt mutatja, hogy az ukránok készültek, elég jól, hogy Donbasszba nem mennek előre egy lépést se, a jobb parton Kijev felé, és a határmenti városok fel vannak készítve.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 233 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
Oroszország betiltja a közszférában a külföldi szoftverek használatát.
Amadeus
Akkor még Dos meg basic sem lehet? Marad a lyukkártya?

Emlékszem nekünk az informatikatanár tanította, hogy a 80-as évek végén a magyar közigazgatás úgy gondolta, hogy C64-esekkel digitalizálják az ügyintézést 🤪.
vpi
Mondjuk az alternatíva nagyjából az "IMB XT" - klón "pc-k", még abból az időkből amikor a koreai / tajvani dzsunka minőség volt - és a lyukkártyánál nem sokkal fejlettebb "nagygépes" rendszerek ('nix ősök stb) voltak. 😊 No meg az Amiga. 😀

Egyébként én még úgy kezdtem a szakmát, hogy az első nagyobb általam készített kereskedelmi rendszer (a hazai tescokban, julius meinl-ekben - biztos van még aki emlékszik rájuk - stb. az futott) clipperben volt írva, DOS alatt futott, dbase adatbázisokat használt és éjszaka, modemen kommunikált a központi rendszerrel. És röhej vagy sem, de funkcionalitásban lényegében tudta azt, amit a mai rendszerek tudnak, kivéve az azonnaliságot, az adatbányászat adta lehetőségeket (vezetési döntéstámogató funkciók), illetve a vállalatközi integrációt. Néha úgy érzem, hogy az informatikai eszközök fejlődése az elmúlt 25 évben kimerült abban, hogy az Elden Ring sokkal faszábban néz ma ki, mint a Doom eredeti verziója. 😀 (Túlzok, ne vegye senki komolyan .... és mégis. 😊 )
peterk2005
 24.hu/tech/2022/03/30/orosz-szovetsegi-legikozlekedesi-ugynokseg-szerver-leallas-hackerek-kiberbiztonsag-orosz-ukran-haboru/

Leállt az Orosz Szövetségi Légiközlekedési Ügynökség weboldala, hackerek törölhettek le róla minden adatot | 24.hu

A rendszer jelenleg papíralapon működik tovább.

Problem solved.
¯\_(ツ)_/¯
vpi