GM játék csevegő

19 feliratkozó

több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 371
2023-as roster fájl

2024-es roster fájl

Draft tracker 2024

2024-es tag értékek és opciós évi fizetések 2025-ben

FA lista

Rosenhaus táblázat 2023

Rosenhaus táblázat 2022

Roster táblázat:
Szerződések - dancogo
Cut - Spigo
Waive - Heisman
Trade - dancogo
Tag/tender - Spigo
Ötödik éves opció - Spigo
Szerződésátstrukturálás - dancogo
Roster abajgatás - Spigo

Draft trackerek (Google táblázat és fórumos) - dancogo
Waiver claimek fogadása és kihirdetése, waiver sorrend frissítése - Heisman

Szerkesztette: vassadi
több mint 13 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 724 — Sworn to the Black
Ez már tetszik, hörcsög-üzemmód on: Idénre egy hamarosan megszületendő tréddel együtt 16 pickem van, ebből 5 top64. Jövőre is már van négy top 64-em, meg 4 3. köröm. 😊

Most már csak offense kőne. 😛
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Dunlap/Washington jott tavaly 3/3+3/5-tel 😉 ezzel kb. egyetertek, nagyjabol 3/15-3/20-ra kiurul az elso ket kor kb.

De lehet kesobb is kezdot, csak kisebb szazalekkal.. a potencial joval nagyobb a 4 pickes valasztasban, hogy konzervativ esetben is mondjuk ket, esetleg 3 jo jatekost is tudsz huzni. (most az ilyen 4/4-es freak makolasos dolgokat hagyjuk)

Amugy annyira nem tragikus am... csak meglepodtem, hogy fetomynak sikerult valakit lehuznia 😛 😀 valoban kb. elso alkalom 😊Igor
Igazából nem véletlenül igyekeztem olyan GM-et keresni ezügyben, akinek egy 2/3-nak nagyobb az értéke, mint nekem. Akár embert akar, akár nincs annyira benne ebben a dologban, akár más a játékról alkotott képe, de lényeg, hogy oka legyen erre a lépésre. Számomra a több pick a 2-3-4 körben többet ér, mint egy az elején, mert egyrészt számomra a játék fő élvezete, megtalálni "rejtett" tehetségeket. Pontosabban kiválasztani újoncokat, akik aztán ha bejönnek, tisztelettel foshatom le a bokám 😛 Nem véletlen kukázok sokat udfán, azért onnan is jöttek már olyanok, akik félig-meddig kezdők is (Troy Nolan, Russell Allen), és drafton is igyekszem megszedni pickekből magam, mivel én is tudom, hogy 6/21-en is találhatok kezdőt. Csak én gondolom magamról, hogy talán tudok, de legalábbis meg akarom próbálni, míg más inkább megy a kevésbé rizikósra. (Kivétel volt persze a Lau-Jenkins-Wells-féle draft, mert a Buckeyesságom eluralkodott 😛) Egyébként Gholstont és egy kickert pár éve leszámítva, azért nem emlékszem "elpazarolt" pickekre, ellenben sikeresekre igen 😛 (óóó, az a 2007es 2. kör...😊)

Egy szó mint száz, szerintem ha az "egyéb tényezőket" is nézzük, annyira nem gáz trade, és egyszer az életben én is járhatok már jól 😀😛
több mint 13 éve
StormST Denver Broncos 10 857 — SB 50 Champion @ Grund
KeKí frissült!

Új pont:

- Az 1/13-ról lejjebb mennék valahova az 1. kör végére...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 13 éve
Newman Philadelphia Eagles Clemson Tigers 8 228 — Ready to Rumble
Elcsesztem sajnos, most már nem tudok változtatni rajta... Tanulság, hogy máskor jobban oda kell figyelni. Ezt meg hagyom a francba 😊Rataccess
ahogy Fucu is írta,ennek és a Döme félének a középértékét kell megtalálni
de mondtam,hogy ez önmagában f*szság,beszélhet neked az ember 😛

több mint 13 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Hát nekem is szépen elfogytak a pickjeim.....
Persze bízom még egy két 3-4. körben.
Meg legalább egy letradeben.
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Verner nem mák volt, tudás 😀

Egyébként én is a 2-3. körös pickeket szeretem a legjobban, csak kár, hogy idén alig van (meg pickem is alig van) 😕
több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Dunlap/Washington jott tavaly 3/3+3/5-tel 😉 ezzel kb. egyetertek, nagyjabol 3/15-3/20-ra kiurul az elso ket kor kb.

De lehet kesobb is kezdot, csak kisebb szazalekkal.. a potencial joval nagyobb a 4 pickes valasztasban, hogy konzervativ esetben is mondjuk ket, esetleg 3 jo jatekost is tudsz huzni. (most az ilyen 4/4-es freak makolasos dolgokat hagyjuk)

Amugy annyira nem tragikus am... csak meglepodtem, hogy fetomynak sikerult valakit lehuznia 😛 😀 valoban kb. elso alkalom 😊

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Hozzáteszem, most fetomy se tudom, hogy mit szeretne csinálni.
Jelenleg így áll:
2012/1=3/4, 2012/3, 4/16 5/30

Úgy éreztem fel akar jönni nagyon a 2. kör elejére, ezért gyorsan odaadta a jövőévi elsőt. De akkor minek tradeli el? 😀tenorx
Mert változnak a stratégiák, elképzelések 😛
Egyébként akkor a 2012/1 eladásával húztak le nagyon, vagy hogy van az, hogy itt meg én vagyok aki lehúzott? 😊

Örülök neki, hogy kb. először vagyok lehúzó szerepkörben 😀

Egyébként tisztában vagyok vele, hogy jobban jártam. Főleg, mert számomra értékesebbek a top40-en kívüli pickek. Ettől függetlenül akkora hatalmas lehúzásnak én nem érzem, mivel a 3/4 az a pick, ahol még esélyes kezdőt húzni, azért a 4. kör közepén már nehezebb, mgha bízom is a választásomban. Viszont 35. pick-el azért jóval esélyesebb jobb embert húzni olyannak, aki főként a nevesebb játékosokat ismeri 😊

Ettől függetlenül, ha probléma van vele, nem fogok reklamálni.
több mint 13 éve
Fucu Arizona Cardinals Stanford Cardinal 11 633 — #BeRedSeeRed
Elcsesztem sajnos, most már nem tudok változtatni rajta... Tanulság, hogy máskor jobban oda kell figyelni. Ezt meg hagyom a francba 😊Rataccess
nem kell hagyni a francba, csak annak és a Döme féle táblázatnak kell megtalálni a közepét és akkor jó lesz 😊



Fucu on Twitter, Bowl.hu Twitter
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 932 — No es importante
Elcsesztem sajnos, most már nem tudok változtatni rajta... Tanulság, hogy máskor jobban oda kell figyelni. Ezt meg hagyom a francba 😊Rataccess
kardodba azért ne dőljél, simán benne van, hogy a 2/3-al megszerzel egy olyan játékost, akiről ma még álmodni se mernél 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Elcsesztem sajnos, most már nem tudok változtatni rajta... Tanulság, hogy máskor jobban oda kell figyelni.Ezt meg hagyom a francba😊Rataccess
Ez csak útmutató, nem kell szentírásnak venni 😀
több mint 13 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 167 — Eagles fan
Elcsesztem sajnos, most már nem tudok változtatni rajta... Tanulság, hogy máskor jobban oda kell figyelni. Ezt meg hagyom a francba 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 932 — No es importante
Mivel még nem annyira vagyok képben a drafttal/NCAA focival kapcsolatban, ezért úgy gondoltam feljebb mozgok 1. kör végére - 2. kör elejére, ott azért nehezebb lúzerséget csinálni, több leírás/mock alapján értékelhetőek az oda várt játékosok... Egyébként tervben van hogy az egyik 2. körösömmel feljebb mozgok még az első kör vége felé, de így már óvatosabb leszek, mert tényleg elsiethettem a dolgot, ha már többen írjátok... Fetomy írt PM-et hogy érdekel-e a cetlije, kicsit számolgattam, aztán úgy döntöttem okés lehet 😊Rataccess
hatalmas következtetéseket még nem mernék levonni a saját ténykedésemből, de én eddig a 2. kör végén illetve az 5-6. körben húztam a legjobbakat, a 3-4. körben pedig a a bustokat 😊 mondjuk ez talán nem véletlen


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Lehetne írni az újoncok számára valami FAQot is, mert pl. emlékszem én is azért csináltam azt a szar tradet tavaly, mert nem voltam vele teljesen tisztában, hogy mi hogyis lesz (pl. mai fejjel inkább McNeillt hoztam volna FAról ugyanolyan pénzért, mint amit Light keresett, csak épp ingyen).
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Mivel még nem annyira vagyok képben a drafttal/NCAA focival kapcsolatban, ezért úgy gondoltam feljebb mozgok 1. kör végére - 2. kör elejére, ott azért nehezebb lúzerséget csinálni, több leírás/mock alapján értékelhetőek az oda várt játékosok... Egyébként tervben van hogy az egyik 2. körösömmel feljebb mozgok még az első kör vége felé, de így már óvatosabb leszek, mert tényleg elsiethettem a dolgot, ha már többen írjátok...Rataccess
Hidd el ott a legkönnyebb. 😊 2. kör elején még lehet bustot húzni, de ezt már nem lehet 5. körben, mert nem alapelvárás, hogy Pro Bowlert húzzál ott.

Igorral nagyon egyetértek ebben: 1 vs 4 draftpickes csere, az eleg komoly feltrade-t jelent. Ráadásul elég jó pickeket adtál cserében.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 932 — No es importante
Hmmmm. Mostmar tenyleg kidolgozok egy draftpick chartot akkor... (ergo, 3.5 ev mulva meglesz, ha szerencsenk van 😉)

Sztem enyhen sokat adtal Rata..Igor
a draftpick chartnak van szerintem a legkevésbé értelme, hiszen egy pick tényleg annyit ér, amennyit én úgy gondolok, hogy megér nekem
ilyen cserékbe nem lehet belekötni, max a draft után, már az adott játékos kiválasztását követően elgondolkozni, hogy tényleg volt-e értelmeJJ
De ha meg valakit ennyire kinézett az ember, akkor én már inkább draftnapon tradelnék, hogy egyáltalán bent marad-e (vagy legalább a combine után)tenorx
ez jogos, az újoncoknak talán jobban kihangsúlyozhatnánk, hogy a draft közben is lehet cserélni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Hozzáteszem, most fetomy se tudom, hogy mit szeretne csinálni.
Jelenleg így áll:
2012/1=3/4, 2012/3, 4/16 5/30

Úgy éreztem fel akar jönni nagyon a 2. kör elejére, ezért gyorsan odaadta a jövőévi elsőt. De akkor minek tradeli el? 😀
több mint 13 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 167 — Eagles fan
Mivel még nem annyira vagyok képben a drafttal/NCAA focival kapcsolatban, ezért úgy gondoltam feljebb mozgok 1. kör végére - 2. kör elejére, ott azért nehezebb lúzerséget csinálni, több leírás/mock alapján értékelhetőek az oda várt játékosok... Egyébként tervben van hogy az egyik 2. körösömmel feljebb mozgok még az első kör vége felé, de így már óvatosabb leszek, mert tényleg elsiethettem a dolgot, ha már többen írjátok... Fetomy írt PM-et hogy érdekel-e a cetlije, kicsit számolgattam, aztán úgy döntöttem okés lehet 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 13 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 646
ajajjaj

több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Hmmmm. Mostmar tenyleg kidolgozok egy draftpick chartot akkor... (ergo, 3.5 ev mulva meglesz, ha szerencsenk van 😉)

Sztem enyhen sokat adtal Rata..Igor
a draftpick chartnak van szerintem a legkevésbé értelme, hiszen egy pick tényleg annyit ér, amennyit én úgy gondolok, hogy megér nekem
ilyen cserékbe nem lehet belekötni, max a draft után, már az adott játékos kiválasztását követően elgondolkozni, hogy tényleg volt-e értelmeJJ
Reszben egyertek.. csak az a baj, hogy ha ilyen eredmenycentrikusan nezzuk, akkor mondjuk min. 4-5 ev tavlatabol lehet eredmenyt mondani.

Megprobalom kicsit maskepp ertelmezni a dolgot... vegyuk ugy, hogy minden egyes picknek van potencialja/szamerteke: egy adott helyen hany All-Pro, hany Pro Bowler, hany stabil kezdot tudsz behuzni?

Szoval nem is feltetlen chartot erdemes csinalni (mert azt lehetetlen megszabni, hogy egy elso koros pick, hany 7. koroset er - ezt igy nem lehet atvaltani) hanem inkabb olyasmin elgondolkozni, hogy egy fel/le trade, mondjuk X helnyi feltrade, egy adott Y korben - ennek kb. mennyi erteke van?

Egy 1 vs 4 draftpickes, az eleg komoly feltrade-t jelent sztem.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 167 — Eagles fan
Rajna véleményezte, írta hogy szerinte sok kicsit de átengedné

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Hmmmm. Mostmar tenyleg kidolgozok egy draftpick chartot akkor... (ergo, 3.5 ev mulva meglesz, ha szerencsenk van 😉)

Sztem enyhen sokat adtal Rata..Igor
a draftpick chartnak van szerintem a legkevésbé értelme, hiszen egy pick tényleg annyit ér, amennyit én úgy gondolok, hogy megér nekem
ilyen cserékbe nem lehet belekötni, max a draft után, már az adott játékos kiválasztását követően elgondolkozni, hogy tényleg volt-e értelmeJJ
De ha meg valakit ennyire kinézett az ember, akkor én már inkább draftnapon tradelnék, hogy egyáltalán bent marad-e (vagy legalább a combine után)
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Ki véleményezte ezt a trédet a Rosik közül?

Rata: szvsz iszonyatosan sokat adtál ezért a pickért.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 167 — Eagles fan
Abban bízok hogy jövőre későn húzok majd, úgy szvsz. nem gáz a trade 😛

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 932 — No es importante
Hmmmm. Mostmar tenyleg kidolgozok egy draftpick chartot akkor... (ergo, 3.5 ev mulva meglesz, ha szerencsenk van 😉)

Sztem enyhen sokat adtal Rata..Igor
a draftpick chartnak van szerintem a legkevésbé értelme, hiszen egy pick tényleg annyit ér, amennyit én úgy gondolok, hogy megér nekem
ilyen cserékbe nem lehet belekötni, max a draft után, már az adott játékos kiválasztását követően elgondolkozni, hogy tényleg volt-e értelme


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal