GM játék csevegő

19 feliratkozó

több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 324
2023-as roster fájl

2024-es roster fájl

Draft tracker 2024

2024-es tag értékek és opciós évi fizetések 2025-ben

FA lista

Rosenhaus táblázat 2023

Rosenhaus táblázat 2022

Roster táblázat:
Szerződések - dancogo
Cut - Spigo
Waive - Heisman
Trade - dancogo
Tag/tender - Spigo
Ötödik éves opció - Spigo
Szerződésátstrukturálás - dancogo
Roster abajgatás - Spigo

Draft trackerek (Google táblázat és fórumos) - dancogo
Waiver claimek fogadása és kihirdetése, waiver sorrend frissítése - Heisman

Szerkesztette: vassadi
több mint 5 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 795 — Keep pounding
Ez már akkor is remek csere volt, csak tovább javult 😊

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 5 éve
Spigo New England Patriots 1 108 — Patriots GM
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
Trade Admin - Manager játék | Bowl.hu
Magyarország első számú amerikai futball oldala


oops...
több mint 5 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 416 — Colts fan
A Los Angeles Rams elbúcsúzik

A visszavonuló Rob Gronkowski TE-től
cap hit 19': 1,98M, 20': 1,98M


valamint a power rankingeken elfoglalt top1o-es helyétől
lelki cap hit: végtelen
adam8
az én rosteremen még mindig ott van a quad bajnok Malik McDowell... Apropó, ha valaki a real life-ban (talán a Cowboys) leigazolja minimumszerződéssel, akkor én is kivághatom, és visszaigazolhatom minimummal? Már persze, ha más nem akarja.
ljambrik
Szerintem egész nyugodtan.
több mint 5 éve
Törölt felhasználó
Srácok, cut topicban ne beszélgessünk sztem, ha lehet. 😀
több mint 5 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
A Los Angeles Rams elbúcsúzik

A visszavonuló Rob Gronkowski TE-től
cap hit 19': 1,98M, 20': 1,98M


valamint a power rankingeken elfoglalt top1o-es helyétől
lelki cap hit: végtelen
adam8
az én rosteremen még mindig ott van a quad bajnok Malik McDowell... Apropó, ha valaki a real life-ban (talán a Cowboys) leigazolja minimumszerződéssel, akkor én is kivághatom, és visszaigazolhatom minimummal? Már persze, ha más nem akarja.
ljambrik
McDowell ügynöke Drew Rosenhaus azt mondta hogy alkalmas a játékra, erre Pete Carroll, meg hogy Dr. Drew biztos tudja 😀

amúgy igen, kivágod visszahozhatod
de nem is értem egy 2,5M-s szerződéssel miért kérdés hogy cutolod e.

Szerkesztette: braxa88
több mint 5 éve
Törölt felhasználó
A Cleveland Browns és az átgondolt cap management bemutatja:

Eli Manning, QB - 3M, UFA
büntetés: 1.2M (idén igazolt)

Új büntetés 2019-re: 9.33M
kristof
Nem akarok nagypofájú lenni így gyenge kezdőként, de ezt nem hagyhatom ki. Nem akarod leigazolni Hue Jacksont edzőnek? Úgy hallottam elég jó edző.
ljambrik
ha Maddenben lehetne edzőt választani, csak őt kérném 😀
több mint 5 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Mondjuk azt se értem Shead hogy volt kiemelt körös FA.
több mint 5 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 576
Ha egyetértés van, én péntek este kezdenem a nyílt fa-kört
somoskovig
Menjen.
vassadi
Lesz addig új roster?
Még vannak első körös FA-k is akik nincsenek a rosteren és nálam a jelzett dm dolog is érdkes és befolyásolja a 3. körös tevékenységet.
alatriste
Annak utánanéztem, és az van, amit mondtam, Unger dead money-ját véletlenül hozzád is beírtam, szóval 4,8 milliót vonj le belőle.
több mint 5 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 071 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Ha egyetértés van, én péntek este kezdenem a nyílt fa-kört
somoskovig
Menjen.
vassadi
Lesz addig új roster?
Még vannak első körös FA-k is akik nincsenek a rosteren és nálam a jelzett dm dolog is érdkes és befolyásolja a 3. körös tevékenységet.


Liverpool Fc fan
több mint 5 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 576
Ha egyetértés van, én péntek este kezdenem a nyílt fa-kört
somoskovig
Menjen.
több mint 5 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
Páran írták azt is, hogy akár a draft class erőssége, posztok milyensége is döntő lehet.
Szerintem simán fontos lehet ez is, mert, ha pl idén DL-t akarsz vinni, akkor értékes a pick, ha QB-t, akkor meg nem annyira (mint általában, mert az idei class kb kuka), stb...szóval az is sokat jelenthet egy pick értékében, hogy mi a need a rosteren, és azon a poszton milyen értékű játékost tudsz vinni mondjuk 1.-2. körben.
Chargers LT
Érdekes módon én pont fordítva gondolnám.
Mivel idén erös a DL, így annyira nem értékes a pick, ha DL-t akarsz, mivel van mélység. QB-knál kb Murray, aztán jön a second tier, így oda jobban oda lehet pakolni értékben.
több mint 5 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 609 — Jedi Master
Páran írták azt is, hogy akár a draft class erőssége, posztok milyensége is döntő lehet.
Szerintem simán fontos lehet ez is, mert, ha pl idén DL-t akarsz vinni, akkor értékes a pick, ha QB-t, akkor meg nem annyira (mint általában, mert az idei class kb kuka), stb...szóval az is sokat jelenthet egy pick értékében, hogy mi a need a rosteren, és azon a poszton milyen értékű játékost tudsz vinni mondjuk 1.-2. körben.

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 324
Nem azt mondom én se, hogy nincs különbség idei + future pick között, sőt az is valid hogy a körön belüli elhelyezkedése számít. Sőt az számít igazán talán. Egy 2/top10 érhet akár jövő évi elsőt, de aki ilyen cserét meglép záradék nélkül az a saját maga ellensége: Madden 1. forduló lesérül a QB-d és bottom 5 leszel ergó adtál egy 2/8 as pickért egy jövő évi 1/5öt. Megérte?
De egy 2/20+os pick szerintem jövő évi elsőt nagyon nem ér.

De mint már írták mások is ez nem egzakt. Valaki így valaki úgy gondolkozik. Szerintem ott is van különbség, hogy csak pickek cserélnek gazdát vagy van játékos is a történetben.

Sok a változó a dologban és nem lehet egyértelműen igazat tenni, de mikor azzal jön az ajánlat, hogy akkor én adjam a 2020/1-emet mint idei 2. körös érték akkor nálam azért érzem, hogy messze az álláspontok.

Persze GM és GM-je válogatja ezt de főleg az első körnél nagyon vigyázni kell ki mit és hogyan ad el (főleg újoncoknak mondom) mert ne csak arra gondolj, hogy minden úgy fog alakulni, ahogy te szeretnéd, és lesz egy erős csapatod annak az elős köre pedig nem ér olyan sokat úgy se jövőre, hanem ha beüt a szar akkor bizony eladtál egy top10 picket akát top5 picket egy idei valamiért.

Az első körön belül mindig ovatosnak kell lenni.
alatriste
Ha abból indulunk ki, hogy milyen egyéb trade ajánlatok jönnek sokszor, akkor nincs az messze az itt általánosan bevett szokásoktól.
De pl, ha idén SB-t nyersz, akkor bizony az a jövö éves 1/32 idén simán nem fog többet érni, mint egy 2. kör 😊
Paul43
Ez így van...és nyilván aki üzletel, az megnézi, hogy ki van a másik oldalon. Ha úgy látod, hogy a másik PO csapat, akkor mindenképp korábbi kört fogsz elkérni, hiszen ha most adsz mondjuk egy 2/15-öt, akkor neked miért jó, hogy 2/25-öt kapjál vissza egy év múlva. Természetesen lehet megsérül a QB és akkor változik, de arra bazírozni azért nem egyszerű. Annak megfelelően kérsz vagy adsz jövő évit, hogy mit gondolsz a csapatokról.
Mivel nekem kellően szar csapatom van, nem is szívesen adok jövő évi picket 😀
Ha meg 3/33-ra nem tudsz kit húzni és meghirdeted a draft alatt, valószínű lesz valaki aki ad érte egy 3. kört, már tudjuk, hogy legalább nem kérsz sokat érte 😛 😀
Klaci79
Ez kb most annyira állja meg a helyét, mint, hogy Kenny Clark + 2/6-ot adaadok neked az 1/16-ért, ahogy a mockodban írod 😊 😉
Paul43
Nem...mit most írtam az azért mindenképp reálisabb, mint a mock volt 😉
több mint 5 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
Nem azt mondom én se, hogy nincs különbség idei + future pick között, sőt az is valid hogy a körön belüli elhelyezkedése számít. Sőt az számít igazán talán. Egy 2/top10 érhet akár jövő évi elsőt, de aki ilyen cserét meglép záradék nélkül az a saját maga ellensége: Madden 1. forduló lesérül a QB-d és bottom 5 leszel ergó adtál egy 2/8 as pickért egy jövő évi 1/5öt. Megérte?
De egy 2/20+os pick szerintem jövő évi elsőt nagyon nem ér.

De mint már írták mások is ez nem egzakt. Valaki így valaki úgy gondolkozik. Szerintem ott is van különbség, hogy csak pickek cserélnek gazdát vagy van játékos is a történetben.

Sok a változó a dologban és nem lehet egyértelműen igazat tenni, de mikor azzal jön az ajánlat, hogy akkor én adjam a 2020/1-emet mint idei 2. körös érték akkor nálam azért érzem, hogy messze az álláspontok.

Persze GM és GM-je válogatja ezt de főleg az első körnél nagyon vigyázni kell ki mit és hogyan ad el (főleg újoncoknak mondom) mert ne csak arra gondolj, hogy minden úgy fog alakulni, ahogy te szeretnéd, és lesz egy erős csapatod annak az elős köre pedig nem ér olyan sokat úgy se jövőre, hanem ha beüt a szar akkor bizony eladtál egy top10 picket akát top5 picket egy idei valamiért.

Az első körön belül mindig ovatosnak kell lenni.
alatriste
Ha abból indulunk ki, hogy milyen egyéb trade ajánlatok jönnek sokszor, akkor nincs az messze az itt általánosan bevett szokásoktól.
De pl, ha idén SB-t nyersz, akkor bizony az a jövö éves 1/32 idén simán nem fog többet érni, mint egy 2. kör 😊
Paul43
Ez így van...és nyilván aki üzletel, az megnézi, hogy ki van a másik oldalon. Ha úgy látod, hogy a másik PO csapat, akkor mindenképp korábbi kört fogsz elkérni, hiszen ha most adsz mondjuk egy 2/15-öt, akkor neked miért jó, hogy 2/25-öt kapjál vissza egy év múlva. Természetesen lehet megsérül a QB és akkor változik, de arra bazírozni azért nem egyszerű. Annak megfelelően kérsz vagy adsz jövő évit, hogy mit gondolsz a csapatokról.
Mivel nekem kellően szar csapatom van, nem is szívesen adok jövő évi picket 😀
Ha meg 3/33-ra nem tudsz kit húzni és meghirdeted a draft alatt, valószínű lesz valaki aki ad érte egy 3. kört, már tudjuk, hogy legalább nem kérsz sokat érte 😛 😀
Klaci79
Ez kb most annyira állja meg a helyét, mint, hogy Kenny Clark + 2/6-ot adaadok neked az 1/16-ért, ahogy a mockodban írod 😊 😉
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 324
Nem azt mondom én se, hogy nincs különbség idei + future pick között, sőt az is valid hogy a körön belüli elhelyezkedése számít. Sőt az számít igazán talán. Egy 2/top10 érhet akár jövő évi elsőt, de aki ilyen cserét meglép záradék nélkül az a saját maga ellensége: Madden 1. forduló lesérül a QB-d és bottom 5 leszel ergó adtál egy 2/8 as pickért egy jövő évi 1/5öt. Megérte?
De egy 2/20+os pick szerintem jövő évi elsőt nagyon nem ér.

De mint már írták mások is ez nem egzakt. Valaki így valaki úgy gondolkozik. Szerintem ott is van különbség, hogy csak pickek cserélnek gazdát vagy van játékos is a történetben.

Sok a változó a dologban és nem lehet egyértelműen igazat tenni, de mikor azzal jön az ajánlat, hogy akkor én adjam a 2020/1-emet mint idei 2. körös érték akkor nálam azért érzem, hogy messze az álláspontok.

Persze GM és GM-je válogatja ezt de főleg az első körnél nagyon vigyázni kell ki mit és hogyan ad el (főleg újoncoknak mondom) mert ne csak arra gondolj, hogy minden úgy fog alakulni, ahogy te szeretnéd, és lesz egy erős csapatod annak az elős köre pedig nem ér olyan sokat úgy se jövőre, hanem ha beüt a szar akkor bizony eladtál egy top10 picket akát top5 picket egy idei valamiért.

Az első körön belül mindig ovatosnak kell lenni.
alatriste
Ha abból indulunk ki, hogy milyen egyéb trade ajánlatok jönnek sokszor, akkor nincs az messze az itt általánosan bevett szokásoktól.
De pl, ha idén SB-t nyersz, akkor bizony az a jövö éves 1/32 idén simán nem fog többet érni, mint egy 2. kör 😊
Paul43
Ez így van...és nyilván aki üzletel, az megnézi, hogy ki van a másik oldalon. Ha úgy látod, hogy a másik PO csapat, akkor mindenképp korábbi kört fogsz elkérni, hiszen ha most adsz mondjuk egy 2/15-öt, akkor neked miért jó, hogy 2/25-öt kapjál vissza egy év múlva. Természetesen lehet megsérül a QB és akkor változik, de arra bazírozni azért nem egyszerű. Annak megfelelően kérsz vagy adsz jövő évit, hogy mit gondolsz a csapatokról.
Mivel nekem kellően szar csapatom van, nem is szívesen adok jövő évi picket 😀
Ha meg 3/33-ra nem tudsz kit húzni és meghirdeted a draft alatt, valószínű lesz valaki aki ad érte egy 3. kört, már tudjuk, hogy legalább nem kérsz sokat érte 😛 😀

Szerkesztette: Klaci79
több mint 5 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
Nem azt mondom én se, hogy nincs különbség idei + future pick között, sőt az is valid hogy a körön belüli elhelyezkedése számít. Sőt az számít igazán talán. Egy 2/top10 érhet akár jövő évi elsőt, de aki ilyen cserét meglép záradék nélkül az a saját maga ellensége: Madden 1. forduló lesérül a QB-d és bottom 5 leszel ergó adtál egy 2/8 as pickért egy jövő évi 1/5öt. Megérte?
De egy 2/20+os pick szerintem jövő évi elsőt nagyon nem ér.

De mint már írták mások is ez nem egzakt. Valaki így valaki úgy gondolkozik. Szerintem ott is van különbség, hogy csak pickek cserélnek gazdát vagy van játékos is a történetben.

Sok a változó a dologban és nem lehet egyértelműen igazat tenni, de mikor azzal jön az ajánlat, hogy akkor én adjam a 2020/1-emet mint idei 2. körös érték akkor nálam azért érzem, hogy messze az álláspontok.

Persze GM és GM-je válogatja ezt de főleg az első körnél nagyon vigyázni kell ki mit és hogyan ad el (főleg újoncoknak mondom) mert ne csak arra gondolj, hogy minden úgy fog alakulni, ahogy te szeretnéd, és lesz egy erős csapatod annak az elős köre pedig nem ér olyan sokat úgy se jövőre, hanem ha beüt a szar akkor bizony eladtál egy top10 picket akát top5 picket egy idei valamiért.

Az első körön belül mindig ovatosnak kell lenni.
alatriste
Ha abból indulunk ki, hogy milyen egyéb trade ajánlatok jönnek sokszor, akkor nincs az messze az itt általánosan bevett szokásoktól.
De pl, ha idén SB-t nyersz, akkor bizony az a jövö éves 1/32 idén simán nem fog többet érni, mint egy 2. kör 😊
több mint 5 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 071 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Nem azt mondom én se, hogy nincs különbség idei + future pick között, sőt az is valid hogy a körön belüli elhelyezkedése számít. Sőt az számít igazán talán. Egy 2/top10 érhet akár jövő évi elsőt, de aki ilyen cserét meglép záradék nélkül az a saját maga ellensége: Madden 1. forduló lesérül a QB-d és bottom 5 leszel ergó adtál egy 2/8 as pickért egy jövő évi 1/5öt. Megérte?
De egy 2/20+os pick szerintem jövő évi elsőt nagyon nem ér.

De mint már írták mások is ez nem egzakt. Valaki így valaki úgy gondolkozik. Szerintem ott is van különbség, hogy csak pickek cserélnek gazdát vagy van játékos is a történetben.

Sok a változó a dologban és nem lehet egyértelműen igazat tenni, de mikor azzal jön az ajánlat, hogy akkor én adjam a 2020/1-emet mint idei 2. körös érték akkor nálam azért érzem, hogy messze az álláspontok.

Persze GM és GM-je válogatja ezt de főleg az első körnél nagyon vigyázni kell ki mit és hogyan ad el (főleg újoncoknak mondom) mert ne csak arra gondolj, hogy minden úgy fog alakulni, ahogy te szeretnéd, és lesz egy erős csapatod annak az elős köre pedig nem ér olyan sokat úgy se jövőre, hanem ha beüt a szar akkor bizony eladtál egy top10 picket akát top5 picket egy idei valamiért.

Az első körön belül mindig ovatosnak kell lenni.


Liverpool Fc fan
több mint 5 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
Az aktuális pickes témának megfelelöen kiegészítettem a KeKimet, talán így egyértelmübb mit szeretnék kapni. Eltérö ajánlatokat is várok, miért zárjunk ki egy sikeres ügyletet? 😊

https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
Keres-Kínál - Manager játék | Bowl.hu
Magyarország első számú amerikai futball oldala
több mint 5 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 795 — Keep pounding
Szeretnék kérni egy kis magyarázatot.

Valakivel épp arról beszélgettünk, hogy miért is van a trade-eknél, hogy egy következö évi pick, idei értéken egy körrel kevesebbet ér. Azaz, ha valaki egy idei második kört elcserél jövö évi pickre, akkor azért legtöbbször 2020/1-et kér, a 3. körösért egy 2. köröset akar.

Miért van ez így és miért jó ez vagy miért alakult ez ki?

Köszi a választ/válaszokat elöre is 😊
Paul43
Nem tudom melyik félnek mi az álláspontja, de számomra minimálisan ér kevesebbet egy jövő évi, ugyanolyan körös pick, méghozzá a bizonytalanság miatt, hogy hol lesz pontosan (ez kondíciókkal kiküszöbölhető), illetve attól függően, hogy erős-e az idei draft class, vagy sem, amiatt. De ennyi. Eddig nem kaptam én sem olyan magyarázatot a dologra, ami meggyőzne, hogy nem szopatom le vele magamat jövőre, ha eladom egy körrel későbbiért. 😊
kristóf17
1) jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok.. ergo egy idei 2/32 többet ér, mint egy jövő évi 2/32
 en.wikipedia.org/wiki/Time_value_of_money

2) 2019/2 for 2020/2?
Ez miért érné meg annak aki az idei picket adja?

Nyilván ha mondjuk a 2019-es pick az a 2/32, és a 2020-as picket adó csapat szar volt, akkor lehet hogy mondjuk megvan a majd egy kör különbség és megéri a dolog.... de itt jön képbe a bizonytalansági tényező, amire szinten figyelni kell.
Lehet hogy a csapat feljavul jövőre és így az idei 2/32-ért, kapsz egy jövő évi 2/27-et. Ez megéri szerinted?

A bizonytalanság miatt nehéz ugyanazért a körért tradelni (pláne pre-draft, esetleg draft közben nyilván változhat a helyzet)
És mi van akkor ha a 2019-es pick mondjuk 2/7? Nyilván első köröst fogsz kérni érte...

Pont azért mert bizonytalan a dolog, ez nem egy egzakt tudomány... de a legtöbb szituációban, ha csak 1 for 1 trade van, akkor sajnos ez a leglogikusabb.
(egy másik opció általában egy hátsóbb körös pickcserével kompenzálni a dolgot, ahol kisebb a különbség - pl 2019/2+2019/5 - 2020/2+2020/4)
Igor
Ezért írtam, hogy opcióval meg lehet oldani ezt a bizonytalanság dolgot, de ha idén nem akarok húzni első körben, jövőre viszont húznék, mert jön Károlyka elkapónak, nehogy már kérhessek érte egy következő évi elsőt meg egy másodikat úgy, hogy azt jogosnak érezzem.
kristóf17
Azt kérsz, amit akarsz, max nem adják meg. Ha Te nagyon cserélni akarsz, mert idén nincs olyan prospect aki tetszik, akkor olcsón fogod adni. De ha vki most belezúg egy idei prospectbe az sokat fog áldozni azért, hogy legyen még egy első köre. Nincsenek egzakt értékek, de ennyivel a draft előtt sztem az konkrétan idióta, aki komoly felár nélkül megválik egy első napos picktől.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 5 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Amit Igor ír, nálam az az alapvetés. A jelen időben X forint többet ér számomra, mint 2 év múlva az az X forint, mert felhasználhatom most.
Az egy körrel korábbi azért az durva, de valami kompenzációt én mindig kérnék még pluszba (játékos vagy hátsó kör).
több mint 5 éve
ljambrik Dallas Cowboys Purdue Boilermakers 594
Szeretnék kérni egy kis magyarázatot.

Valakivel épp arról beszélgettünk, hogy miért is van a trade-eknél, hogy egy következö évi pick, idei értéken egy körrel kevesebbet ér. Azaz, ha valaki egy idei második kört elcserél jövö évi pickre, akkor azért legtöbbször 2020/1-et kér, a 3. körösért egy 2. köröset akar.

Miért van ez így és miért jó ez vagy miért alakult ez ki?

Köszi a választ/válaszokat elöre is 😊
Paul43
Szerintem azért mert a jövő évi picknel egy future-t adsz, aminek az értéke függ pl. a draft classtol meg a jövő évi pick ordertol. Pl ha a tampa idén playoffs lesz akkor már egy jövő évi pick csak kevesebbet érhet mint az idei. De ez csak tipp, mert új vagyok én is. mondjuk akinek idén hátsó pickje van annál ez az elv nem feltétlenül alkalmazható, mert onnan kb csak lefelé vezet az út. Kivéve ha te vagy a Pecc in real life.
több mint 5 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 416 — Colts fan
Szeretnék kérni egy kis magyarázatot.

Valakivel épp arról beszélgettünk, hogy miért is van a trade-eknél, hogy egy következö évi pick, idei értéken egy körrel kevesebbet ér. Azaz, ha valaki egy idei második kört elcserél jövö évi pickre, akkor azért legtöbbször 2020/1-et kér, a 3. körösért egy 2. köröset akar.

Miért van ez így és miért jó ez vagy miért alakult ez ki?

Köszi a választ/válaszokat elöre is 😊
Paul43
Nem tudom melyik félnek mi az álláspontja, de számomra minimálisan ér kevesebbet egy jövő évi, ugyanolyan körös pick, méghozzá a bizonytalanság miatt, hogy hol lesz pontosan (ez kondíciókkal kiküszöbölhető), illetve attól függően, hogy erős-e az idei draft class, vagy sem, amiatt. De ennyi. Eddig nem kaptam én sem olyan magyarázatot a dologra, ami meggyőzne, hogy nem szopatom le vele magamat jövőre, ha eladom egy körrel későbbiért. 😊
kristóf17
1) jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok.. ergo egy idei 2/32 többet ér, mint egy jövő évi 2/32
 en.wikipedia.org/wiki/Time_value_of_money

2) 2019/2 for 2020/2?
Ez miért érné meg annak aki az idei picket adja?

Nyilván ha mondjuk a 2019-es pick az a 2/32, és a 2020-as picket adó csapat szar volt, akkor lehet hogy mondjuk megvan a majd egy kör különbség és megéri a dolog.... de itt jön képbe a bizonytalansági tényező, amire szinten figyelni kell.
Lehet hogy a csapat feljavul jövőre és így az idei 2/32-ért, kapsz egy jövő évi 2/27-et. Ez megéri szerinted?

A bizonytalanság miatt nehéz ugyanazért a körért tradelni (pláne pre-draft, esetleg draft közben nyilván változhat a helyzet)
És mi van akkor ha a 2019-es pick mondjuk 2/7? Nyilván első köröst fogsz kérni érte...

Pont azért mert bizonytalan a dolog, ez nem egy egzakt tudomány... de a legtöbb szituációban, ha csak 1 for 1 trade van, akkor sajnos ez a leglogikusabb.
(egy másik opció általában egy hátsóbb körös pickcserével kompenzálni a dolgot, ahol kisebb a különbség - pl 2019/2+2019/5 - 2020/2+2020/4)
Igor
Ezért írtam, hogy opcióval meg lehet oldani ezt a bizonytalanság dolgot, de ha idén nem akarok húzni első körben, jövőre viszont húznék, mert jön Károlyka elkapónak, nehogy már kérhessek érte egy következő évi elsőt meg egy másodikat úgy, hogy azt jogosnak érezzem.
több mint 5 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
Hát egy évvel hamarabb megkapod a játékost akit szeretnél. Teljesen nyilvánvaló, hogy idei 3. kört a kutya nem fog odaadni jövő évi 3-ért, hiszen ebben a csak az jár jól, aki már idén megkapja a játékost. A másik fél részére semmi értelme az ilyen trade-nek.
gabokocka
Miért nincs értelme? Pl én senkit nem akarok kihúzni 3/33-ra, mert nincs benn. Ezért kapok egy kövi éves 3-at. Miért kellene nekem a 2-hoz ragaszkodni? Vagy fordított esetben miért kéne nekem egy körrel hamarabbit adnom a jövő éviből?
Jövőre ugyanannyit fog érni.

Továbbra sem értem a dolgot sajnos. Kicsit bővebben lehetne?
Paul43
Épp most írtam bővebben.
Nyilván 3/33-ra vállalható... de 3/26-ra? Talán, ha bátor vagy... és 3/20-ra? 3/14-re? 3/8-ra?
Igor
Jaja, miután kiírtam láttam, hogy válaszoltál.
Oks, ez már érthetőbb is 👍
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Hát egy évvel hamarabb megkapod a játékost akit szeretnél. Teljesen nyilvánvaló, hogy idei 3. kört a kutya nem fog odaadni jövő évi 3-ért, hiszen ebben a csak az jár jól, aki már idén megkapja a játékost. A másik fél részére semmi értelme az ilyen trade-nek.
gabokocka
Miért nincs értelme? Pl én senkit nem akarok kihúzni 3/33-ra, mert nincs benn. Ezért kapok egy kövi éves 3-at. Miért kellene nekem a 2-hoz ragaszkodni? Vagy fordított esetben miért kéne nekem egy körrel hamarabbit adnom a jövő éviből?
Jövőre ugyanannyit fog érni.

Továbbra sem értem a dolgot sajnos. Kicsit bővebben lehetne?
Paul43
Épp most írtam bővebben.
Nyilván 3/33-ra vállalható... de 3/26-ra? Talán, ha bátor vagy... és 3/20-ra? 3/14-re? 3/8-ra?

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
Hát egy évvel hamarabb megkapod a játékost akit szeretnél. Teljesen nyilvánvaló, hogy idei 3. kört a kutya nem fog odaadni jövő évi 3-ért, hiszen ebben a csak az jár jól, aki már idén megkapja a játékost. A másik fél részére semmi értelme az ilyen trade-nek.
gabokocka
Miért nincs értelme? Pl én senkit nem akarok kihúzni 3/33-ra, mert nincs benn. Ezért kapok egy kövi éves 3-at. Miért kellene nekem a 2-hoz ragaszkodni? Vagy fordított esetben miért kéne nekem egy körrel hamarabbit adnom a jövő éviből?
Jövőre ugyanannyit fog érni.

Továbbra sem értem a dolgot sajnos. Kicsit bővebben lehetne?