NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
The new HOFers are: Richard Dent, Marshall Faulk, Chris Hanburger, Les Richter, Ed Sabol, Deion Sanders, and Shannon Sharpe.

Nagyjából korrekt, csak Roaf hiányzik.tenorx
Elég erős pofon ez azért Rooneyéknak, Sabol bent, és egyik Steelers játékos sem. Úgy látszik, tényleg igaz, hogy kicsit ráálltak a szavazók arra, hogy leépítsék a Steelerst favorizáló képet, ami róluk elterjedt az utóbbi években. Nálam egyébként Sabol és Dent előtt simán ott van Roaf, és valamelyik WR is bemehetett volna inkább.gsn
Sabolt mar kb. 6-7 eve probaljak benyomni hasonlo intenzitassal... nagy nehezen sikerult (37 perces vita utan, ami a leghosszabb volt az osszes jelolt kozul), szoval egyelore nem lennek, biztos benne, hogy ez tendencia.. csak most sikerult leggyozni a Rooney-mobot kicsit, es az oreget meg eleteben bevalasztani a Csarnokba.
De ha igazad lesz, es valoban letorik kicsit Rooneyek ilyenteren torteno befolyasat, az se lenne baj.. 😊

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 642
Xtina himnusz elég tré 😀 Bár ez más mint Király Linda, kismillió sporteseményen énekelte már, elizgulta vagy fene tudja. Ettől független nekem tetszett, messze a legjobb hangú pop luvnya.
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
A mai blog nem lockout szemléletű:

A 100 millió dolláros klub - az NFL történelem 100 millió dollár összértéket átlépő szerződései:
http://profootballbusiness.blogspot.com/2011/02/100-millio-dollaros-klub.html

Super Bowl blama (nem a himnuszról lesz szó, sőt még a half time showról se 😀) és érdekességek (árak, reklámok): http://profootballbusiness.blogspot.com/2011/02/super-bowl-blama-es-erdekessegek.html

Már kezdem unni ezt a linkelgetést, meg "spamelést" egy kicsit, szóval majd valami új rendszert ki kell találnom erre. 😀gsn
Nem lehetne egy menüpontban kitenni a Bowl.hu-ra? Vagy egy kis banner-el alulra a blogok közé? Bár nekem így jó ahogy van, de neked könnyebb lenne...
több mint 13 éve
gsn 3 548
A mai blog nem lockout szemléletű:

A 100 millió dolláros klub - az NFL történelem 100 millió dollár összértéket átlépő szerződései:
http://profootballbusiness.blogspot.com/2011/02/100-millio-dollaros-klub.html

Super Bowl blama (nem a himnuszról lesz szó, sőt még a half time showról se 😀) és érdekességek (árak, reklámok): http://profootballbusiness.blogspot.com/2011/02/super-bowl-blama-es-erdekessegek.html

Már kezdem unni ezt a linkelgetést, meg "spamelést" egy kicsit, szóval majd valami új rendszert ki kell találnom erre. 😀

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness
több mint 13 éve
Maka Jacksonville Jaguars Boise State Broncos 2 746
http://sportmajom.blog.hu/2011/02/06/elo_makogas_super_bowl_xlv

Lájv mesebeli lófasz, akinek kedve van, pattanjon fel.

https://www.facebook.com/makamazsom/
https://twitter.com/makamazsom
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Persze, mindenki elismeri Macket, ahogy Kalilt is, mindkettő a draftjának legjobb cenyója volt. Pont az ilyenfajta játékost írtam kivételként ("hacsak nem már a profik közé is nagy nevű ígéretként, mondjuk a draft legjobb centereként érkezett az illető")

Webster nem került be elsőre kirakatcsapatból, talán a posztja miatt sem. Otton kívül talán egy centert se választottak be rögtön. Webster 1997-ben lett HoF, előtte center 10 évig nem volt beválasztva, OT-t meg átlag 2-3 évente benyomnak.

Azt meg nem tudom elfogadni (bár el tudom hinni, hogy ennek mentén sakkoztak), hogy ha van 3, teljesítmény szerint egyértelműen first ballot, akkor muszáj rostálni az alapján, hogy kinek a nevével adtak el több mezt és nem lehet azt mondani mondjuk Dentnek hogy bocs haver, majd jövőre.

több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Ez a téma kicsit elment más irányba, mint amire én reagáltam. Én annyit mondtam, hogy nem a csapat hovatartozás határozza meg, ki mikor kerül be. Webster ha más (valóban kevésbé fontos) poszton is, de ugyanazt a teljesítményt letette az asztalra és kirakatcsapatban, és ő sem került be egyből. A HoF-ba játékosok kerülnek be, minden posztról. Tök mindegy, hogy OT, C, vagy éppen DT, QB az illető, aki 9 All-Prót elért, az bekerül. Hogy mikor azt nem a csapat határozza meg, hanem hogy milyen erős az aktuális class, mik az uralkodó trendek, milyen hírneve van, stb. Erre volt a példám, hogy Webster ugyanazzal a teljesítménnyel kirakatcsapatból sem került be elsőre.

Abban természetesen nincs vita, hogy a LT az fontosabb poszt, de ettől még centerként 9 All-Prót elérni, ugyanolyan teljesítmény, mint LT-ként. És azért az hozzáértő laikusként is megállapítható, hogy jó-e a center vagy sem. Alex Macket is mindenki elismeri, pedig szar csapatban van. De mondom az egész mondanivalóm, nem erre vonatkozott, hanem hogy szvsz a Steelersből sem került volna be egyből Roaf, mert most olyan class volt, hogy Prime Time-mal és Faulkkal nem lehetett vetekedni.

Én sose értettem a hőbörgést a HoF-on. Érdemtelenül senki nem kerül be. Bettis és Dermontti is be fog menni, nem mindegy mikor? Most azon nem fogok kiakadni, hogy a miért nem került be most egyik se. Azért mert most éppen erős class volt, a helyek pedig korlátozottak. Ezért nem értettem annó a Sharpe-os sírást sem. Majd bemegy, Sharpe most be is ment. Roaf is be fog, méghozzá sztem már jövőre.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Soldi
Lehet hogy ez a különbségtétel csak engem és a laikus voltomat jellemzi, de nálam a center poszt sokkal szervesebb és kevésbé objektíven értékelhető része a falnak, mint egy vakoldali tackle, aki jól szeparáltan, mindig egy az egyben van az ellenfél legjobb irányítót támadó játékosával.
Eszembe se jutott (nem is állítottam, bár félreérthetően fogalmazhattam), hogy nem lehet vagy nagyon nehéz rossz csapatból OT-ként a prímet vinni ligaszinten (bár biztos nehezebb, mint ha az egész támadószekció nevét félik a többiek) hanem arra gondolok, hogy - a liga elmúlt 20-25 évén végignézve - centerként sokkal komolyabban lehet érvényesülni, ha egy sikeres szériát futó csapat része a játékos.
Ahogy írtam, folyamatosan szar csapatból ritkán látsz cenyót éveken át all pro csapatban, hacsak nem már a profik közé is nagy nevű ígéretként, mondjuk a draft legjobb centereként érkezett az illető. Ezért gondolom, hogy Webster is nehezen lett volna nemhogy HoF, de sokszoros AP, ha mondjuk Roafhoz hasonlóan a csapata gyengélkedése miatt soha nem látja a rájátszást.
De ez nem őt minősíti, hanem a centerek megítélését.

több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Roaf sztem is bemegy majd a csarnokba. Én nem is mondhatok mást. Legen akkor jövőre, bár én nem veszem tutira ezt.
Úgy viszont akkor gondolom Shields is csúszik legalább egy évet. Bármilyen csodás volna, ha egyszerre érnének cantonba ők ketten.

Ja, és úgy értem az egészet, miszerint nem is feltételezem, hogy Shieldset bárki is nem számolja a jelöltek közé. 😊
De jövőre tényleg nagyon kemény class lesz.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Nem értünk egyet ata. Pont az OL-playaként szar csapatból is be lehet kerülni. Joe Thomas szar csapatban van, mégis minden évben Pro Bowl és All-Pro a jutalma. Ha folytatja ezt még 5-6 évig simán HoF lesz. Webstert nem a Steelers vitte be a HoF-ba, hanem az, hogy minden idők TOP3 centerében benn van. (Még Swannre vagy Stallworth-re ezt akár el is tudnám fogadni, hogy a 4 gyűrű vitte be, de Webstert nem)

Az pedig egész egyszerűen nem erény, hogy Roaf kevesebb idő alatt érte el a 9 All-Prot, ráadásul nem is annyira igaz, mert Webster is az első 12 évében érte el ezt.

A lényeg, hogy arra Webster tökéletes példa, hogy megcáfoljam azt az általad leírt dolgot, hogy csak a csapat miatt nem került be elsőre. Nem, azért nem került be, mert pechére az idei class qrva erős volt. Ráadásul tök mindegy, mert jövőre bemegy, ebben biztos vagyok.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 482 — rabszolga
Beszarok, az m1 híradójában egyrészt külön hír volt a Super Bowl, másrészt a végén újra megemlítették, amikor összefoglalják címszavakban a híreket.

:oMikey
Múltkor mutterom a Kossuth rádióban hallotta, hogy a Super Bowl-ról beszélnek.
több mint 13 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Beszarok, az m1 híradójában egyrészt külön hír volt a Super Bowl, másrészt a végén újra megemlítették, amikor összefoglalják címszavakban a híreket.

:o
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Most az egyszer igazat adok Soldinak. 1st ballot nem szokott lenni egyszerre háromharomt
persze hogy nem, mivel nem szokott visszavonulni minden évben 3 ilyen korszakos zseni. 5 éve ez történt.
ha Rice vagy Smith egy évvel később vonul vissza, akkor lett volna egyszerre három, a szokások ellenére.
Szerintem LT-ben Roaf nem volt rosszabb játékos, mint mondjuk RB-ben Faulk.
egy felszisszenésnél jobban nem foglalkoztatott volna a végeredmény, ha itt szurkolók szavaznának, de elvileg hozzáértő, a játékból a TD-nél és a show-nál tovább látó emberek hozták a döntést.

na mindegy, gyorsan teszek egy kis pénzt Steelers-reatapapa
ne nekem mond. Én is rá szavaztam volna, mondjuk Dent helyett, bár inkább én Sabolt raktam volna más kategóriába és úgy raktam volna be Roaf-ot.

de a vége nem igaz. Akik szavaznak ott sem látnak tovább a shownál és a TD-nél.
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Most az egyszer igazat adok Soldinak. 1st ballot nem szokott lenni egyszerre háromharomt
persze hogy nem, mivel nem szokott visszavonulni minden évben 3 ilyen korszakos zseni. 5 éve ez történt.
ha Rice vagy Smith egy évvel később vonul vissza, akkor lett volna egyszerre három, a szokások ellenére.
Szerintem LT-ben Roaf nem volt rosszabb játékos, mint mondjuk RB-ben Faulk.
egy felszisszenésnél jobban nem foglalkoztatott volna a végeredmény, ha itt szurkolók szavaznának, de elvileg hozzáértő, a játékból a TD-nél és a show-nál tovább látó emberek hozták a döntést.

na mindegy, gyorsan teszek egy kis pénzt Steelers-re

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Ami még eszembe jutott, hogy a nagy gond a HOF-ba kerüléssel, hogy totálisan külön kéne venni a játékosokat és az egyéb embereket. Commishokat, tulajokat, edzőket, Sabolt.

Ha a játékosokat szét lehetett szedni Senior és normál részre akkor ezt is meg lehetne tenni
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Most az egyszer igazat adok Soldinak. 1st ballot nem szokott lenni egyszerre három. Azt nehezebb lett volna ledugni az amcsi nézők torkán, hogy a 2 közönségkedvenc nagyszájú viccesgyerek Primetime és Faulk közül marad ki valaki.

Minden évben hőzöng valamelyik csapat vagy ember szurkolója. Mi is megtettük amikor SHarpe nem ment be elsőre, de olyan lehetőség nincs hogy mindenki menjen egyszerre.
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
ugyanannyi elismeréshez több év kellett neki
Ezek az elismerések kora kirakatcsapatának játékosaként jöttek, nem peremcsapat játékosaként.
Szerintem egyetértünk abban, hogy utóbbi részeként Roafnak nehezebb dolga volt (a Saints-ben játszott 8 éve alatt összesen kétszer ment az offense-ből játékos rajta kívül PB-ra...). Webster nem biztos, hogy mondjuk Archie Manningnek adva a snapet egy retek Saints-ben HoF lett volna.

És ahogy a HoF tagok posztjai (vagy a posztok fizetései) is mutatják, a fal széléről befelé indulva csökken a játékosok értéke, megbecsülése.
Nem vagyok képmutató, ha pl. Odgen se kerül be majd első körben, azon is felháborodom majd.

Asszem mindent leírtam, részemről itt lezárnám.

több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Nem érted, amit írok. Megint előjöttél ezzel a csapat dologgal, pedig Webster ugyanazokat a számokat produkálta, mint Roaf és ő sem került be egyből, pedig ugyanúgy minden idők egyik, ha nem a legjobbja a posztján. Ragozhatod, hogy nem ugyanaz az eset, pedig de, feketén-fehéren látszik, hogy ugyanannyi All-Pro (12 év alatt), neki 4 gyűrűje is van, mégsem került be egyből. Meg írod, hogy kik voltak körülötte, de pont erre írtam neked, hogy innen látszik, nem ezen múlik. Ugyanazokkal a számokkal (ha nem jobbakkal) sem került be elsőre Webster a kirakatcsapatból sem. Nem kell ezen felháborodni. Jövőre bekerül, de 1 évben 3 első bálozót nem visznek be, ha gyengébb class lett volna idén, tuti bement volna már elsőre, de nem a csapat miatt nem ment be elsőre.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
És ha már így finoman utalgatsz az állítólagos csapatszimpátiára, mint beválasztási tényezőre, akkor jelzem, hogy Webster se került be annó elsőre. 😉 Pedig ugyanazt elmondhatja magáról, mint Roaf: 9 All-Pro, 2(!) All-Decade TeamSoldados
csak minderre neki volt 17 szezonja, Willie-nek meg 13atapapa
Mi az hogy kinek mennyi ideje volt rá? Mindenki akkor vonul vissza, amikor akar. Másrészről az talán még inkább becsülendő, hogy vki 17 évet tölt el a ligában, mert olyan "tartós", főleg abban az időben, amikor ma már tiltott technikák is engedélyezettek voltak.

Azt meg már csak mellékesen teszem hozzá, hogy a 9 All-Prot 12 év alatt szedte össze, plusz neki 4 gyűrűje is van. Mégse ment be elsőre, ennyit arról, hogy más csapatból tuti elsőre bement volna. 😉Soldados
nem akarom feléleszteni a Dome Patrol vs. Steel Curtain vitánkat, de míg Webster elismertségén segített az, hogy kora kirakatcsapatában játszott, addig Roafnak kb. összesen 2 PO-meccs jutott karrierje során. nem játszott mögötte HoF-QB, HoF-FB, HoF-WR. néhány kansasi évet leszámítva középszerű offense-ben tette a dolgát, mégis csak Munoz és Odgen volt ugyanannyiszor pro bowlos az OT-k közül, mint ő, többször senki.

Webster éveit nem a tartóssága miatt hoztam fel (Willie is csak fél szezont hagyott ki és játszhatott volna tovább, bár fájt már néhány tagja), hanem azért, mert míg Roaf az újoncszezonját követő évben rögtön all pro lett (ez is csak 4 OT-nek sikerült eddig) és amíg játszott, mindig is PB volt, addig Websternek idő kellett, hogy beszokjon a profik közé és a posztja legjobbja legyen.

Aztán technikailag az sem elhanyagolható, hogy Webster "csak" centert játszott, míg Roaf OT-t, utóbbiból vagy kétszer annyi van Cantonban.

több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Marshall Faulk csak egy része volt a "Greatest Show on turf"-nek 😊 mondjuk Warner, Isaac Bruce és Torry Holt is erősen esélyes a HoF-raJJ Tiller
Persze ez igaz, de a Pats és BB zseniális stratégiája bizonyította be az SB-n, hogy Faulk volt a Greatest Show on turf kulcsa.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Marshall Faulk csak egy része volt a "Greatest Show on turf"-nek 😊 mondjuk Warner, Isaac Bruce és Torry Holt is erősen esélyes a HoF-raJJ Tiller
Orlando Pace-ről meg elfeledkezünk a Bears-es ámokfutása után 😊
Asszem nélküle nem lett volna GSOT
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
És ha már így finoman utalgatsz az állítólagos csapatszimpátiára, mint beválasztási tényezőre, akkor jelzem, hogy Webster se került be annó elsőre. 😉 Pedig ugyanazt elmondhatja magáról, mint Roaf: 9 All-Pro, 2(!) All-Decade TeamSoldados
csak minderre neki volt 17 szezonja, Willie-nek meg 13atapapa
Mi az hogy kinek mennyi ideje volt rá? Mindenki akkor vonul vissza, amikor akar. Másrészről az talán még inkább becsülendő, hogy vki 17 évet tölt el a ligában, mert olyan "tartós", főleg abban az időben, amikor ma már tiltott technikák is engedélyezettek voltak.

Azt meg már csak mellékesen teszem hozzá, hogy a 9 All-Prot 12 év alatt szedte össze, plusz neki 4 gyűrűje is van. Mégse ment be elsőre, ennyit arról, hogy más csapatból tuti elsőre bement volna. 😉


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 868 — No es importante
Marshall Faulk csak egy része volt a "Greatest Show on turf"-nek 😊 mondjuk Warner, Isaac Bruce és Torry Holt is erősen esélyes a HoF-ra


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Roaf azért nem került be egyből, mert nagyon durva volt az idei class, már ami az első beválaszthatóságot illeti. És nem csapat miatt nem került be, nézd meg, Faulk a Ramsből ment be elsőre. Sanders és Faulk ismertebb a posztjukból adódóan, Prime Time és Greatest Show on turf. Ha ezeket kiejted, mindenki tudja miről van szó. Ezért ők mentek be elsőre. Nem is tudom volt-e olyan, hogy egy évben 3 első választható menjen be. Roaf jövőre bent lesz.

Amúgy Sabolról több helyen olvastam, hogy idén mindenképpen beviszik. Be is vitték, úgyhogy kb. 2 hely maradt, abból egyiket elvitte Sharpe, nem hinném, hogy bárki megkérdőjelezi a helyét, nála is ment a hőbörgés, hogy miért nem ment be elsőre. Nagyon leegyszerűsítve azért mert TE. Az egyetlen helyet pedig Dent vitte el, nem Roaf. Mondom 3 első választhatót nem igazán szoktak bevinni.Soldados
a legnagyobb baj nekünk, hogy azokkal akiket már láttunk játszani érzékenyebbek vagyunk.
pár éven belül jönnek azok a választható óriások akiket már mi is sokat láttunk játszani. Allen, Ogden, Shields, Bruce, Holt, Bruschi, Warner, Tiki Barber, Derrick Brooks, Sapp, Lynch, Strahan, Rod Smith, Jimmy Smith, Holmes és még jó páran. Velük szemben elfogultabbak vagyunk, míg mondjuk Dent-et nem hiszem hogy 1-2 meccsnél többet látta volna közülünk valaki, így bátrabban mondjuk rá, hogy ő miért mondjuk Roaf helyett.haromt
Ebben egyetértünk, sok igazság van benne. De érdemes egy kicsit tisztán gondolkodni, nálam nagyobb Bettis-fan nem nagyon van, nálam ő az RB-k, sőt O-játékosok alfája és omegája. Pont azért, mert őt láttam játszani és azt (az értéket és stílust) képviselte, amit én szeretek egy játékosban, egy csapatban.

De elvonatkoztattam a saját szubjektivitásomtól, s azt mondtam, idén tuti nem megy be. És ez így volt rendjén, így volt igazságos. Az szinte tuti, hogy 2-nél több 1st ballot nem megy be, és hát Prime Time, Greatest Show on turf (Faulk) és Roaf mindenképpen előtte kell hogy legyen a sorban.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
És ha már így finoman utalgatsz az állítólagos csapatszimpátiára, mint beválasztási tényezőre, akkor jelzem, hogy Webster se került be annó elsőre. 😉 Pedig ugyanazt elmondhatja magáról, mint Roaf: 9 All-Pro, 2(!) All-Decade TeamSoldados
csak minderre neki volt 17 szezonja, Willie-nek meg 13