Chicago Bears

52 feliratkozó

több mint 6 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
A Tampa teli csűddel kirúgott minket a szájbakúrt stadionból.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 6 éve
HanSolo New England Patriots 641 — Watson
 www.nemzetisport.hu/amerikai_sportok/a-halal-dolgat-sem-konnyitette-meg-az-nfl-orokos-ev-emberere-emlekezunk-2600759
több mint 6 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 420 — Colts fan
 twitter.com/kfishbain/status/925371290294382592
füligjimmy
Ez de aljas szarházi húzás....
több mint 6 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
 twitter.com/kfishbain/status/925371290294382592

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 6 éve
Tomcsik Chicago Bears Michigan Wolverines 7 982
Thayer elemzése a futás blokkolásról. Amúgy ezért nem engedném el Sittont. Érdekes megnézni hogy Shaheen mind a 2 kielemzett játéknál remekül blokkolt. Ez örömteli, mert attól tartottak hogy ez lesz a gyengéje... Persze jöhetne kicsivel több TD és elkapás...Mondjuk most hogy Miller ennek a horror sérülésnek az àldozata lett valószínű többet látunk majd Shaheenból. Amúgy a FB is szépen dolgozott ezeknél a játékoknál.

 m.chicagobears.com/multimedia/videos/Playbook-Opening-running-lanes/50a2b494-805e-4ffd-bb84-135d670ac7cb

Szerkesztette: Tomcsik

több mint 6 éve
hpeter93 Chicago Bears 2 402 — C&C Cutler and Chicago fan, Hala Madrid!
@tusi
Nagyon jo ez a pass attempt elemzes, nyomtam is ra a lajkot, annyit azonban ki kell emelni, hogy Tru olyannyira keveset passzol, hogy nem nevezheto reprezentativnak a minta.

Amugy tenyleg thumbs up
undisputedly
Egyértelműen. Inkább a trend az, amit érdemes szerintem megfigyelni, hogy mennyiszer hozzák olyan helyzetbe, amit tapasztalt, Trubiskynél messze jobb irányítók sem oldanak meg nagy sikerességgel. Arra próbáltam rámutatni, hogy szerintem milyen szarul is van a gyerek menedzselve és az egész offense stratégia felépítve.
tüsi91
És ez kit lep meg? Eddig is tudtuk, hogy ez a stáb képtelen egy fiatal qb-t felépíteni, teljesen inkompetens hozzá mindenki, ha jön egy új edző még rombolhat is Foxék fasságaiból, hogy aztán építse fel.

több mint 6 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
@tusi
Nagyon jo ez a pass attempt elemzes, nyomtam is ra a lajkot, annyit azonban ki kell emelni, hogy Tru olyannyira keveset passzol, hogy nem nevezheto reprezentativnak a minta.

Amugy tenyleg thumbs up
undisputedly
Egyértelműen. Inkább a trend az, amit érdemes szerintem megfigyelni, hogy mennyiszer hozzák olyan helyzetbe, amit tapasztalt, Trubiskynél messze jobb irányítók sem oldanak meg nagy sikerességgel. Arra próbáltam rámutatni, hogy szerintem milyen szarul is van a gyerek menedzselve és az egész offense stratégia felépítve.
több mint 6 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
@tusi
Nagyon jo ez a pass attempt elemzes, nyomtam is ra a lajkot, annyit azonban ki kell emelni, hogy Tru olyannyira keveset passzol, hogy nem nevezheto reprezentativnak a minta.

Amugy tenyleg thumbs up
több mint 6 éve
davemayer Chicago Bears 14 362 — "Grammar maci"
Asbee
...........
tüsi91
Nagyon jó elemzés, kösz Tüsi. Én, mint hozzá nem értő a negyedik negyedben, amikor már szorult a kapca, egy kissé meglepődtem, mennyire aluldobta az elkapókat Trubisky. Jó volt nyomás, meg rezgett a léc, de tényleg csak a szerencsén/a védő bénázáson múlt az INT. Aztán már azon sem...

Mi a véleményetek? Nem aggasztó ez?
csi77
Szerintem egyáltalán nem, ezek mind tipikus rookie hibák, ahogy szokja majd a meccsek hangulatát (és normálisan foglalkoznak vele...) sokkal jobban fogja kezelni a nyomást és akkor nem dobja majd úgy túl/alul ahogy azt tette pl a Saints ellen a végén. Az az INT egy 3-4. évében járótól durva hiba, egy rookienál viszont simán benne is van, főleg hogy ugye hála Foxék ámokfutásának tuti nem úgy nyomta végig az előző offseasont hogy eleget gyakorolt volna az első csapattal. Egy edzőváltással + egy jó offseasonnel azonnali komoly fejlődés is benne lehet az ő játékában, ezért is lesz kulcskérdés hogy mi fog történni az elkövetkező 3-4 hónapban, ha meglesznek a szükséges változtatások akkor már jövőre ki lehet tűzni a csoportgyőzelem célját (az más kérdés hogy sikerülni fog-e).

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 6 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Elment a szezon fele, a csapat úgy nagyjából kiszállt a várakozásokhoz mérten a playoff harcokból. Van 3-4 meccs, ami abszolút nyerhető kategóriába tartozik: Packers, 49ers, Browns, (Bengals, egyik Lions). Szóval én legalább 3 győzelmet várok a csapattól a szezon második felében is, de elégedett egy 4-4-es mérleggel lennék. Azt nem hinném, hogy az Eagles a jelenlegi formájában idegenben a mi kategóriánk lenne, se a Vikings, bár nekik addigra talán mindegy lesz. A Lions ellen hagyományosan szoros meccseket vívunk.

Szóval offseason.

A Spotrac honlapja szerint jelenleg
2017 rollover: ~ 9M
2018 salary cap: ~ 175M
2018 actice contracts: ~ 135M
2018 dead money: ~ 1M

2018 cap space: ~ 48M

Cut
- Glennon - 11,5M
- Freeman - 3,5M
- Young - 4,5M
- Demps - 3,6M
- Wheaton - 5M

Cap space: ~ 75M
--------------------------------

Bears UFA: Fuller, Amukamara, Miller, Inman, Sanchez, Wright, Compton, Jones, McManis, Unrein, Barth, Acho, Cunningham, Jenkins, Bellamy, Sowell, DePaola, O'Donnell

Bears RFA: Meredith, Callahan, Timu, McBride, Scales

Bears ERFA: Houston-Carson, Brown, Irving, Gentry

Áthúztam azokat, akiknek a visszajövetele szóba se kerülhet.

Fuller: Egyértelműen az idei játéka alapján rászolgál a hosszabbításra. Nagyjából Logan Ryan féle szerződésre lőném be, szóval 3 év/30 millió környéke. Azaz évi 10 milliós cap hit. Jó lenne szezon vége előtt megegyezni vele, de az ügynöke nem hülye, Fullernak megérheti tesztelni a piacot 25 évesen: Trumaine Johnson, Vontae Davis és Malcolm Butler trió azok, akik FA-k lesznek. Fuller jobban játszik idén némelyiküknél.

Amukamara: Az ő megtartása könnyebb lenne. Ha a szezon maradék részében is így teljesít, de inkább fogalmazok úgy, hogy a hátralévő 8 meccsen nem sérül meg, akkor 3 év / 21 millió.

Jones: Ha valaki jól használja, akkor jó játékra képes. Kansasben pl Derrick Johnson párjaként nagyon jó játékosnak tűnne ebben biztos vagyok. Ami biztos, hogy kell mellé valaki, aki coveragben erős és hívja a playeket. Akár ezt az embert hívhatják Danny Trevethannek is. 4 év / 16 millió.

Sanchez: Kell valaki Trubisky mögé, Sanchez megfelelő erre a célra. 2 év / 4,5 millió

Wright: Biztos fogunk erősíteni a tavaszba az elkapóknál, Wright használható játékos slotban, csak nem első számú elkapó ő sem. Ha az ellenfél nem engedheti meg azt, hogy kitűntetett figyelmet szenteljen neki, akkor kapkodja a yardokat. 2 év / 8 millió.

Inman: Elválik, én naívan betippelem azt, hogy jól tudjuk használni, ezért megtartjuk. 1 év / 2,5 millió

Unrein: Mehhh, de jól játszik idén, s ez most nem sameszság függő. 1 év / 2 millió

Meredith: Sérülés ide vagy oda, hosszabbítunk vele, mert egy korrekt 2. WR. 3 év / 18 millió

Callahan: Rossz volt a Saints ellen, de használható. 3 év / 10 millió

Többiek nem nagy tételek, nem igen osztanak vagy szorzanak cap szempontjából. Nem hiszem, hogy az itt felsorolt játékosok közül mindenki marad, különösen nem gondolom, hogy a Fuller - Amukamara páros mindegyike maradna. Az új stáb majd dönt, illetve ezeket a szerződéseket lehet úgy konstruálni, hogy mindenkinek jó legyen.

Összefoglalva:
Fuller: 10M
Amukamara: 7M
Jones: 4M
Wright: 4M
Sanchez: 2,25M
Inman: 2,5M
Unrein: 2M
Meredith: 6M
Callahan: 3,3M
egyéb: 2M
---------------------
Sum: ~40M

Maradék cap space: ~35M

S ide még jöhet akár Sims cut, vagy Massie cut, de ők túl sokat vannak pályán ahhoz idén, hogy egyértelmű legyen a kirúgásuk. Goldman hosszabbítás is benne van a pakliban.
több mint 6 éve
HanSolo New England Patriots 641 — Watson
 www.nemzetisport.hu/amerikai_sportok/63-ev-nyolc-bajnoki-cim-34-eve-ment-el-a-bears-legendaja-2599579
több mint 6 éve
k.adam0078 Chicago Bears Texas A&M Aggies 84
Én elengedném, megfelelő ellenérték fejében, de az új stáb döntsön róla, azaz csak tavaszba. Idén nem játszik ő se toppon, nem.kevés súlyfelesleg van rajta. Ha izomból kell dolgozni ottvan, ha már mozogni kell, nnos akkor.már nem. Ha megnézed a többi OL embert egyik sem az a mauler típus, sokkal inkább atletikus falemberek, akik jól mozognak viszonylag az open fielden. 32 éves lesz nem mellesleg.
tüsi91
Mondjuk egy Whitehair-Grasu-Long belső hármast megnéznék a szezon végéig.Valljuk be,rájátszásra az esély kicsi,így legalább meglátnánk hogy Grasuból lehet egy korrekt playa vagy sem.
több mint 6 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Én elengedném, megfelelő ellenérték fejében, de az új stáb döntsön róla, azaz csak tavaszba. Idén nem játszik ő se toppon, nem.kevés súlyfelesleg van rajta. Ha izomból kell dolgozni ottvan, ha már mozogni kell, nnos akkor.már nem. Ha megnézed a többi OL embert egyik sem az a mauler típus, sokkal inkább atletikus falemberek, akik jól mozognak viszonylag az open fielden. 32 éves lesz nem mellesleg.
több mint 6 éve
k.adam0078 Chicago Bears Texas A&M Aggies 84
NFL.com's Ian Rapoport reports "teams are calling" the Bears about RG Josh Sitton ahead of Tuesday afternoon's trade deadline
empty taxi
Benne van a korban de nem lenne szabad elengedni.A fal közepe elég jól néz ki,többek között Howardnak ezért megy így.Más kérdés,hogy draft pickekből elég gyéren állunk a fel-tradek miatt.Esetleg egy az egy csere valamelyik elkapóért? Mondjuk inkább valamelyik win now üzemmódban lévő csapathoz tudnám elképzelni.
több mint 6 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 728 — Scream and scout
NFL.com's Ian Rapoport reports "teams are calling" the Bears about RG Josh Sitton ahead of Tuesday afternoon's trade deadline


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 6 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 489 — Bears & Illinois fan
Asbee
...........
tüsi91
Nagyon jó elemzés, kösz Tüsi. Én, mint hozzá nem értő a negyedik negyedben, amikor már szorult a kapca, egy kissé meglepődtem, mennyire aluldobta az elkapókat Trubisky. Jó volt nyomás, meg rezgett a léc, de tényleg csak a szerencsén/a védő bénázáson múlt az INT. Aztán már azon sem...

Mi a véleményetek? Nem aggasztó ez?

Szerkesztette: csi77

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 6 éve
ricsiii83 Chicago Bears 1 323
Állítólag Jarvis Landryt árulja a Dolphins.Szerintem megpróbálhatnánk.Vagy személyiség problémák vannak nála,azért árulják?
k.adam0078
Landry, TY Hilton és Moncrieféket is. állítólag. Landryért már érdeklődött is a csapat 1-2 portál szerint

több mint 6 éve
k.adam0078 Chicago Bears Texas A&M Aggies 84
Állítólag Jarvis Landryt árulja a Dolphins.Szerintem megpróbálhatnánk.Vagy személyiség problémák vannak nála,azért árulják?
több mint 6 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Asbee
Nagyszerű lett Asbee! Köszönjük.

Jarvis Landry állítólag eladó. Gase is kezdi elveszteni a kontrollt, vagy én már tényleg hiszek abban, hogy Cutlernak olyan negatív karmája van,hogy széthullik minden körülötte. Mondjuk mióta elhagyta szeretett csapatunkat a támadósor nem kezdett szárnyalni. Szóval Landrynek bár kellene új szerződést adni szezon végén, de egy 4. kört lehet megkockáztatnék érte.

Más. Trubiskyt védik nem védik. Azzal védenék, ha kicsit felkevernék a kártyákat. Bármennyire fura azzal védenék, ha engednék passzolni, főleg 1. és 2. downoknál.

Ugye ez a fantasztikus lángelme 7-szer választott védekezést az első negyedben, ahelyett, hogy egy egész héten begyakorolt drivet próbálnánk végig vinni. Főleg azért, mert a 3. negyedet kezdő driveokból 7 meccs alatt kerek 0 pontot sikerült szerezni. Nem mellesleg Trubisky nem túl fényes statisztikái így oszlanak meg:
1. negyed: 12/19, 168y, 63,2%, 0/0, 91.6 QBR
2. negyed: 8/21, 156 y, 38,1%, 0/0, 64.8 QBR
3. negyed: 6/15, 89 y, 40%, 1/0, 82.4 QBR
4. negyed: 10/12, 72 y, 45,5%, 1/2, 30.9 QBR

Szóval én lehet megpróbálkoznék azzal, hogy az elején rögtön támadni. Ezeken a számokon is csodálatosan látszik Loggainst milyen szépen lepofozzák, ahogy halad előre a mérkőzés. Talán ezt egy másik statisztika is jól szemlélteti. Kezeljük némi fenntartással, mert ugye sorrendben 25, 16, 7, 32 passzkísérlete volt Trubiskynek. Tehát:
1-10 passz/meccs: 22/37, 353y, 59,5%, 1/0, 100.4 QBR
11-20 passz/meccs: 9/26, 104y, 34,6%, 0/0, 47.6 QBR
21-30 passz/meccs: 6/15, 55y, 40%, 1/1, 45.1 QBR
31+ passz/meccs: 1/2, 0y, 50%, 0/1, 16.7 QBR

Szóval én úgy látom, hogy az ellenfél edzői szépen kezdik felzabálni. Nyilván azért, mert rutintalan, szarok az elkapók, de inkább azért, mert szarok az edzők.

Aki azt hitte, hogy csak ennyi statisztikával szolgálok, az nagyon téved.
1. down: 12/23, 218y, 52,2%, 1/1, 81.4 QBR, 2 sack, 2 futás+(2 térdelés) --> 27 első down
2. down: 10/25, 76y, 40%, 0/1, 31.4 QBR, 2 sack, 1 futás+(1 térdelés) --> 28 első down
3. down: 16/31, 218y, 51,6%, 1/0, 85.1 QBR, 8 sack, 9 futás --> 48 harmadik down. 12 darab/meccs

Nem néztem, meg, hogy ez a 23 első downos passz milyen aránya az első downjainknak, így saccra 30%-nál biztos nem mondok többet. S hogy miért ilyen rossz 2. downoknál? Jó kérdés. Egy érdekes dolog. A 25 második downos passzából 13 darab (!) 2&11+ yardos play. Azaz? 13-szor nyitottunk negatív yardos futással és/vagy büntetés következte. Vajon az ellenfélnek vannak ilyen mágikus képességei, vagy csak szimplán tudják, hogy első down outside zone?
Még egy érdekes dolog, hogy mennyire védik Trubiskyt.

Asszondja
3&6+: 15/22, 210 yard, 68,2%, 1/0, 113.8 QBR, 8 sack, 7 futás/85 yard.

Tehát 3&6+ szituáció összesen 37 darab volt az elmúlt 4 meccsen. Ez 9 darab/meccs. Rookie irányítóval, egyértelmű passzszituációban. S ahogy a fenti dolgok mutatják nem azért, mert előtte szétpasszolnánk magunkat. 3&11+ 10 alkalommal 4 meccsen. Nyílván ezeknél jó lenne tudni, hogy mennyi first down lett stb.

A lényeg azonban szerintem látszik. Lehet védeni akarják ezzel, ha igen, akkor ez az edzői stáb balfaszabb, mint hittük. Védeni akarják, elakarják maszkolni a hibáit? S erre 37 alkalommal 3&6+ szituáció 4 meccs alatt? Nevetséges. Ez a 3&6+ yardos 113-as QB rating érzésre nagyjából a kölyök miatt van. Jön valami játszótéri megoldás, valami kis apró bravúr, amit edző nem tanít.

Ez az offense limitált a tapasztalatlan és nyers Trubisky által, limitált az elszakadásra gyakorta képtelen elkapók által. Viszont halálra ítélt John Fox és Dowell Loggains által.

Védeni akarják? Védjék. Kreativitással, kiszámíthatatlansággal, jó edzői munkával. Na ezeknek még csak foszlányait sem látjuk.

Szerkesztette: tüsi91
több mint 6 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
 www.first-down.hu/hirek/zach-miller-seruleserol/

Írtam egyet Zach Miller sérüléséről, talán ennyire részletesen itt még nem volt róla szó. Nem tudom mennyi új infó lesz benn + nem is vagyok orvos, de gondoltam azért belinkelem.


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 6 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 347 — Invisible man
Freeman újfent lebukott teljesítményfokozóval. 10 meccs. Azt hiszem ezzel el is dőlt, hogy jövőre nem lesz itt. Az offseasonbrn pedig remélhetőleg az új stáb eldönti, hogy Jones vagy Kwiatkoski. Esetleg mindkettő.

Miller műtéte sikerült. Reméljük a legjobbakat.
tüsi91
Az NFL leghülyébb szabálya ez a teljesítmény fokozós dolog. Lássuk be itt nég a vizes fiúk is tolnak valamit hogy gyorsabban rohangálnak a gatheredes palackkal...
Tomcsik
Csak ők mindig az ellenőrök előtt egy lépéssel járnak mert ők keverik maguknak a cuccot 😀 Nem úgy mint Freeman aki arra se veszi a fáradtságot hogy éven belül kétszer ne bukjon meg.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 6 éve
Tomcsik Chicago Bears Michigan Wolverines 7 982
Freeman újfent lebukott teljesítményfokozóval. 10 meccs. Azt hiszem ezzel el is dőlt, hogy jövőre nem lesz itt. Az offseasonbrn pedig remélhetőleg az új stáb eldönti, hogy Jones vagy Kwiatkoski. Esetleg mindkettő.

Miller műtéte sikerült. Reméljük a legjobbakat.
tüsi91
Az NFL leghülyébb szabálya ez a teljesítmény fokozós dolog. Lássuk be itt még a vizes fiúk is tolnak valamit hogy gyorsabban rohangáljanak a gatheredes palackkal...

Szerkesztette: Tomcsik

több mint 6 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Freeman újfent lebukott teljesítményfokozóval. 10 meccs. Azt hiszem ezzel el is dőlt, hogy jövőre nem lesz itt. Az offseasonbrn pedig remélhetőleg az új stáb eldönti, hogy Jones vagy Kwiatkoski. Esetleg mindkettő.

Miller műtéte sikerült. Reméljük a legjobbakat.
több mint 6 éve
davemayer Chicago Bears 14 362 — "Grammar maci"
Akkor hozok egy olyan fiatal edzőt aki O-ben eddig bizonyított ahol dolgozott, volt már HC (egyetem, CFL -húúú a pedofil után az megint érdekes lenne...-, mindegy) esetleg de az O-hez mindenképp értsen. Tekintse ezt élete lehetőségének aminek az a feltétele hogy a DC-t kézhez kapja és a kezdő QB-ját is kézhez kapja. Nem hiszem hogy ne lenne ma Amerikában egy olyan ember aki előzetesen ezeknek a kritériumoknak ne felelne meg és érdekelné is ez a lehetőség. Ha a Rams talált magának egy ilyen embert (aki ráadásul pofátlanul fiatal is) valószínűleg van még pár hasonló képességű egyén az országban. Egész más a helyzet szvsz mint a korábbi HC kereséseknél ugyanis ebben a mostani Bearsben igenis van fantázia, látszik az irány.
davemayer
Azért ez a Rams esetében nem így volt, konkrétan McVay intézett magának új DC-t Wade Phillips személyében.
Mindemellett azt nem vitatom h inkább offensive minded HC kellene ide.
empty taxi
A párhuzamot pont ebből az aspektusból értettem, nem Fangioval kapcsolatban.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 6 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 728 — Scream and scout
Akkor hozok egy olyan fiatal edzőt aki O-ben eddig bizonyított ahol dolgozott, volt már HC (egyetem, CFL -húúú a pedofil után az megint érdekes lenne...-, mindegy) esetleg de az O-hez mindenképp értsen. Tekintse ezt élete lehetőségének aminek az a feltétele hogy a DC-t kézhez kapja és a kezdő QB-ját is kézhez kapja. Nem hiszem hogy ne lenne ma Amerikában egy olyan ember aki előzetesen ezeknek a kritériumoknak ne felelne meg és érdekelné is ez a lehetőség. Ha a Rams talált magának egy ilyen embert (aki ráadásul pofátlanul fiatal is) valószínűleg van még pár hasonló képességű egyén az országban. Egész más a helyzet szvsz mint a korábbi HC kereséseknél ugyanis ebben a mostani Bearsben igenis van fantázia, látszik az irány.
davemayer
Azért ez a Rams esetében nem így volt, konkrétan McVay intézett magának új DC-t Wade Phillips személyében.
Mindemellett azt nem vitatom h inkább offensive minded HC kellene ide.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...