Denver Broncos

49 feliratkozó

több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Meg van a 2013-mas scheduleBlack_Adder
A lista nem lep meg, hiszen a rendszer ismeretében 14 meccs, de inkább 15 meccs tudható volt (a Pats divízió győzelme elég biztos volt). Egyedül az dőlt el a múlt héten, hogy jövőre is a Ravens-el játszunk, mint divízió győztessel. A home/away megoszlás zöme is érthető, az viszont érthetetlen, hogy a Pats-el miért megint Bostonban játszunk?

Ez úgy látszik Manning-átok, a Pats ellen a meccsei 2/3-át Bostonban kénytelen játszani. 😕 Ráadásul ragadós is, a Colts azóta is rendszeresen utazik, mióta nincs Manning. (Az utolsó 3 regular season meccse a Coltsnak pl. Bostonban volt, pedig nem playoff, nincs home field vagy ilyesmi, csak a sorsolás szeszélye.)

Egyébként az idei erőviszonyok alapján ebből egy 11-5 és 13-3 közötti szezon várható, de az erőviszonyok sokat alakulhatnak még.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A pro bowl népszerűségi szavazás, szükséges, hogy vagy a média nagyon felkapja az illetőt, vagy főműsoridős meccseken virítson. Tebow mellett a védőknek megvolt erre az esélyük, de az elkapók természetes módon nem kaptak akkora rivaldafényt. Ha a mostani postseason-ben jól szerepel majd a Broncos, onnantól Bay-Bay-ék dolga is könnyebb lesz az ilyen szavazásokon. 😊

A Chiefs 5 játékosa tényleg meglepő, de hozzá kell tenni, hogy az a keret sokra lenne hivatott, rengeteg a remek egyéni képességű játékos. Nagy mázli a Colts-nak is, meg a west többi csapatának is, hogy nem tavaly vitték el az 1/1-2 draft picket, mert akkor igencsak veszélyesek lennének. (Szvsz, ha be tudnának szerezni az offseasonban egy Smith, Vick kaliberű veteránt, akkor is.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 10 857 — SB 50 Champion @ Grund
Jó ez az 5, meg tényleg jobb lenne, ha nem is kéne játszaniuk 😊

Bay-Bay is bejut szerintem jövőre, ha még lesz PB, ahogy Woody-nak is meglesz az esélye, ha így folytatja...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 893 — we almost always almost win
Az a baj, h DE-nek és OLB-nek is passrusheröket szavaznak be. Ha ILB volna talán lehetett volna esélye, de DJ se fért be soha...
de ne panaszkodjunk, 5 Bronko saját jogon kvalifikálta magát nagyon nagy elismerés. Tavaly 6an voltak, de csak a visszamondások után, eredetileg csak 3-man, Von, Doom és Bailey.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
burzum Denver Broncos 152
A WR nevek alapján: ha Bay-Bay egészséges marad, akkor nehezen tudnám elképzelni, hogy ne játsszon vagy a Superbowlon vagy a Probowlon.

Woody pedig valóban nagyszerűen játszik, de talán valahol érezni lehetett, hogy egy Pro Bowl szavazáson nem lesz benne az AFC top3-ban.

Beadles-nek nem volt esélye? (nfl.com-on nem találtam a tartalékokat)
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 10 857 — SB 50 Champion @ Grund
Champ és PM 12. PB jelölése, mindkettő rekord a saját posztján! 😊

Von elsőként a franchise történetében 2 év/2PB, Clady 5 év alatt 3 PB (4. olyan OL az NFL történetében, aki minden meccsen kezdett a karrierjében és 5év/3PB), Elvis 2 egymás után (10 éve, Trevor Pryce óta, az első Bronco DL, aki ismétel)... 😊

Bay-Bay az első tartalék a WR-eknél, Green, André, Wayne és Welker van előtte. Woody teljesen kimaradt, de OLB-be nem könnyű beférni, Von, Hali és Mathis van bent, igaz ott nem tudom ki a tartalék...

Azért az érdekes, hogy ugyanannyi Chief van a keretben, mint Bronco, Colt meg pl. csak 2... 😛 (nem mondom senkire, hogy nem érdemli meg, csak fura, ennyi 😊 )



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 893 — we almost always almost win
demaryius thomast és woodyt hiányolom kicsit. //szerk: nem tudom ki van helyettük, lehet jobban megérdemli, nem akarok belemenni

Az 5 Bronkonak persze nagy gratuláció, a játékosoknak ez mindenképp elismerés, maga az esemény az mindig is vicc volt, amióta meg a Super Bowl előtt van, azóta szánalom. Goodell elbaszott döntéseinek egyike. Ha a Super Bowl után lenne, mint egy jópofa bohóckodás, tán még meg is nézném, ha másért nem az 5 Bronco kedvéért, de így... Remélem jövőre már nem lesz.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 413 — The Mathematician
remélem egy denveri se lesz a pro bowlon 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 11 éve
akike Denver Broncos 808 — Move the Chains
Pro Bowlerek: Champ, Manning, Clady, Von és Doom. Gratula nekik! Bár inkább egy héttel később játszanak 😀




There is only one person that carries the ball right here!
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Tippem: 11-5

hé Storm, lecserélheted az aláírásod bizonyos részét...
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 893 — we almost always almost win
Meg van a 2013-mas schedule
HOME: KC, OAK, SD, Jags, Titans, Eagles, Skins, Ravens
AWAY: KC, OAK, SD, Colts, Texans, Dallas, Giants, Pats

Manning vs Manning
Manning vs Colts
Manning vs Brady
Shanny vs Broncos
Tebow vs Broncos (?)

me gusta.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Ajaj, már nem csak a saját power rankingom, hanem az NFL szerint is első a Broncos. Nem szeretem, jobb lett volna fű alatt maradni még egy kicsit... 😊peterk2005
Amennyiben mondjuk egy második hely fű alatt van. 😊


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
roniadi Denver Broncos Oregon Ducks 551 — Broncos fan
Ajaj, már nem csak a saját power rankingom, hanem az NFL szerint is első a Broncos. Nem szeretem, jobb lett volna fű alatt maradni még egy kicsit... 😊peterk2005
A PR-en még 2. 😊 De így is előrébb léptünk.

több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Egyébként vasárnap tessék drukkolni Dreessen-nek, mert csak 1 hiányzik neki, hogy ötödik játékosként beérjen az egy szezonban 40 elkapást produkáló receiverek közé, ami csapat rekord lenne.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ajaj, már nem csak a saját power rankingom, hanem az NFL szerint is első a Broncos. Nem szeretem, jobb lett volna fű alatt maradni még egy kicsit... 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
mascherano 727 — na húzzál innen kisköcsög
...Lehet, hogy a Pats fanok magabiztosak...
peterk2005
a pats fanok nem annyira magabiztosak 😊mascherano
mondjuk az SF meccs után megértem 😀
főleg h nem sikerült igazán a 'bounce back'Negritis
ráadásul a jags elleni meccs se volt az a megnyugtató győzelemmascherano
a 'bounce back'-et arra értettem 😀 h nem sikerült meg mutatni h képesek magabiztosan hozni egy gyenge csapat elleni meccsetNegritis
oké köszi a kiigazítást 😊 így már értem. szóval igen

:: HIBÁS KÉP ::
több mint 11 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 413 — The Mathematician
...Lehet, hogy a Pats fanok magabiztosak...
peterk2005
a pats fanok nem annyira magabiztosak 😊mascherano
mondjuk az SF meccs után megértem 😀
főleg h nem sikerült igazán a 'bounce back'Negritis
ráadásul a jags elleni meccs se volt az a megnyugtató győzelemmascherano
a 'bounce back'-et arra értettem 😀 h nem sikerült meg mutatni h képesek magabiztosan hozni egy gyenge csapat elleni meccset

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 11 éve
mascherano 727 — na húzzál innen kisköcsög
...Lehet, hogy a Pats fanok magabiztosak...
peterk2005
a pats fanok nem annyira magabiztosak 😊mascherano
mondjuk az SF meccs után megértem 😀
főleg h nem sikerült igazán a 'bounce back'Negritis
ráadásul a jags elleni meccs se volt az a megnyugtató győzelem

:: HIBÁS KÉP ::
több mint 11 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 413 — The Mathematician
...Lehet, hogy a Pats fanok magabiztosak...
Black_Adder
a pats fanok nem annyira magabiztosak 😊peterk2005
mondjuk az SF meccs után megértem 😀
főleg h nem sikerült igazán a 'bounce back'mascherano

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 11 éve
mascherano 727 — na húzzál innen kisköcsög
...Lehet, hogy a Pats fanok magabiztosak...
peterk2005
a pats fanok nem annyira magabiztosak 😊

:: HIBÁS KÉP ::
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Harmadrészt Brady és az egy szavas play hívás, meg a no huddle. Miller GOD módban játszott, de csak a snappet 60%-ban volt fent, mert egyszer lehoztuk egy-két snap erejéig, de aztán nem tudott visszajönni, mert nem volt lehetőségünk cserélni.Black_Adder
Hát igen. Pedig JDR éveket edződött a Manning offense-en, ezért is volt meglepő. Pedig ezt el lehet kerülni olyan apró trükkökkel, hogy ha Von lejön pihenni, akkor X play múlva jön vissza, és akkor modjuk egy falember 6-8 másodpercig "kínlódik" a földön, pont annyit, hogy ne legyen timeout, de simán lehessen cserélni.

Negyedérszt a Patset nem győződ le field goalokkal és 4&1-es puntokkal. Ellenünk kockáztatni kell. ugyanolyan simán vezetnek 99 yardos driveot mint 45 yardosat, Bradyt a padon kell tartani és a sebezhető védelmet addig ütni amíg meleg... A "FoxBall" nyerő taktika lett volna 10 éve, de nem ma BB csapata ellen...Black_Adder
Amióta Manning elkezdett nyerni a Pats ellen, még sose volt low scoring meccs, szóval elég biztosra vehető, hogy a következő se lesz majd az. 😊 Egyszerűen nekünk is termelni kell a pontokat, nincs mese. És 1-2 turnover se árthat. 😊
Egy dologban viszont majdnem biztos vagyok: Ha félidőben a Denver vezet, vagy döntetlen körüli lesz az állás, akkor onnan a Denvernek nagyon jók lesznek az esélyei. De erről majd akkor, ha tényleg a Pats elleni meccs jön. Most a Chiefs meccset húzzuk be, az a fontos. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A KC ellen komoly szintmérő lesz... Legutóbb amikor ellenük varászoltuk elő a nickelt, akkor egyszerűen nem passzoltak, hanem ugyanúgy futottak, Charles át is lépte a 100 yardot ellenünk. igazából a Chiefs offense nagyon gyenge összességében, de mi pont azzal próbálnánk föléjük kerülni, h egy közepes QB-ból bohócot csinálunk. Náluk viszont eleve egy bohóc van a center mögött, ellenük kicsit fel kéne adni a saját játékunkat védelemben, több base felállás, akár 1-1 passzot is benyalva inkább, mert Charles a legveszélyesebb, de ha egészséges még Hillis-szel is számolni kell, múlthéten láthattuk...Black_Adder
Az a gond a Chiefs elleni szintméréssel, hogy a Colts-ot szétfutották, valami 350 yardot termeltek ellenük, de így is kikaptak. Ráadásul az Arrowhead-ben, ahol oda szokták tenni magukat. Támadásban pedig az utóbbi 3 meccsükön sorrendben 7, 0, majd 13 pontot szereztek, mindezt a Browns, Raiders, Colts hármas ellen. Emiatt aztán lehet, hogy megint úgy állunk fel, hogy no pass, aztán Charles meg had futkározzon, azzal nem mennek végig a pályán. Így se fogunk persze 300+ yardot kapni, de egy 150+ yard simán előfordulhat.

Ha nagyon vezetünk, akkor lehet, hogy igazad van, meg kéne próbálni mire megyünk base felállásban. Tesztnek nem lenne rossz.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 893 — we almost always almost win
Azt konkrétan JDR és Fox is elismerte h eltaktikázták.

Egyrészt Mays fent volt nickelben. Emlékszem mennyire ki voltam akadva ezen. Nem elég h szar MLB még magához képest is szar coverben, erre egyértelmű passz szituációkban fent ette őt a fene.

Másrészt vmi olyasmit olvastam, h a Pats mindig 2 playt hívott, és a játék alakulása alapján dőlt el, melyik lesz a tuti. Nekünk 1 félidő kellett, mire váltottunk, és a mi védelmünk is 2 playt hívott, erre válaszul

Harmadrészt Brady és az egy szavas play hívás, meg a no huddle. Miller GOD módban játszott, de csak a snappet 60%-ban volt fent, mert egyszer lehoztuk egy-két snap erejéig, de aztán nem tudott visszajönni, mert nem volt lehetőségünk cserélni

Negyedérszt a Patset nem győződ le field goalokkal és 4&1-es puntokkal. Ellenünk kockáztatni kell. ugyanolyan simán vezetnek 99 yardos driveot mint 45 yardosat, Bradyt a padon kell tartani és a sebezhető védelmet addig ütni amíg meleg... A "FoxBall" nyerő taktika lett volna 10 éve, de nem ma BB csapata ellen...

ötödször valóban nem volt szerencsénk, de ha nyerünk akkor most a Pats topic modnja ugyanezt. ha nyerünk az azért nagy mázli lett volna.

A tanulságokat biztosan levonták, az eredményt el kell felejteni. Bízom benne, h az összes hibánkat kijátszottuk ellenük és a rájátszásra már csak a tökéletes játék marad 😊

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az mindenesetre sokat mondó, h a védelmet minden statisztikában a Pats rontja le. És velük alighanem találkozunk mégegyszer. Valamit nagyon ki kell találni. Azóta erősebb csapat vagyunk, de ők is. Én úgy érzem, h a Texans és Ravens inkább visszaesett a szezon elejéhez képest, a Pats és Broncos viszont a PO-ra áll össze igazán, és nem csak azért mert nekünk a végén volt könnyebb a sorsolás.Black_Adder
Szerintem is a Pats a legveszélyesebb, ugyanakkor az idény eleji meccset szerintem el kell felejteni. Az egy taktikai hiba volt, szerintem JDR nem számított rá, hogy a Pats ennyit lesz képes futni. Ma már tudja, hogy oda kell figyelni a futásra is, nem lesz ennyire egyoldalú a védekezésünk. Természetesen ez megnöveli majd a passzveszélyt, de az a védelem Mays-el nem ugyanaz a védelem, mint a mostani. A Pats #O nem "csodacsapat", nem kivédekezhetetlenek. Brady is kivédekezhető, Gronkowski, Welker, stb. is kivédekezhető, ők is emberek. Az az offense "egyszerűen" attól jó, hogy no-huddle-ben olyan sebességgel nyomja, hogy a védelmek nem tudnak rá reagálni, ill. a sémaváltásokhoz cserélni. Azok ellen a védelmek ellen, akik fel tudnak küldeni a pályára egy olyan felállást, amelyik csere nélkül képes sémát váltani (ha nem is teljesen, de elég hatékonyan), az meg tudja őket fogni, ahogy évek óta látjuk, és idén is láttuk párszor. Fel van adva JDR-nek a szakmai feladat, hogy megtalálja a helyes választ. 😊

Egyébként a "fear" faktor nem csak egyirányú ám. Lehet, hogy a Pats fanok magabiztosak, de ha van játékos a ligában akitől Belichick tart, az Manning. Ezt évek óta látni rajta, és a döntésein is. Tart a PM combackektől, és ez rányomja a bélyegét a döntéseire is az utóbbi években. Nem csak a 4&2-re göndolok, de a védelem felállásra, kulcszitukban való döntésekre (nekimenjünk/ne menjünk 4.-re, dobjak pirosat, vagy kell a timeout, stb.)

Ráadásul az őszi meccsen azzal együtt is, hogy elcsesztük a védekezési taktikát, úgy kaptunk ki, hogy Bay-Bay-nek volt egy TD passzos fumble-je, Willis pedig a Pats 10 yardosán belül fumblizta el a lasztit, plusz ugye dropolt is egy tiszta 4&1 passzt. Ráadásul, mindkét QB-t egyszer sackelték fumblira, amiből mi elvesztettük, a Pats meg visszaszerezte a labdát. Azaz lényegében ami lehetett az feléjük pattant azon a meccsen, és mégse lett egy blowout, hanem a vége izgulós lett. Mindez Bostonban. Szvsz ha a Broncos hozza a legjobbját, akkor Denverben képes megverni ezt a mostani Pats-et, akkor is, ha ők is jól jásztanak. Nem könnyen, nehéz meccsen, de képes rá.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 893 — we almost always almost win
Köszönöm szépen a kimerítő válaszokat! Valószínűleg tényleg rossz volt az észrevételem, hogy gyengék lennénk futás ellen. De minden hozzászólás segít, hogy átlássam csapat helyzetét. Még1x köszi!burzum
Szívesen segítünk, de mi se vagyunk tévedhetetlenek.
Én szeretem a számokat a statisztikákat. A véleményemet elsősorban a látottakra alapozom, de ha úgy vélem valamit észrevettem, azt megpróbálom utána statisztikával alátámasztani.
Futás elleni védelemből kezdőknek ezt ajánlom:
 www.pro-football-reference.com/years/2012/opp.htm
Össz yard sehol, semmiben, semmit nem számít, nettó átlag értéket kell nézni, mindenhol ahol lehet. Az első statisztika, amivel felmérheted egy csapat védelmét futás ellen az a Yards/Attemp. Egy statisztika se ad pontos képet, mert nem tartalmazza, h kik ellen engedted az a sok yardot. Charles megfoni 4 yardon szép teljesítmény. Ballnak 4 yardot engedni, nagyon gyenge. Számít az is, h mikor fut, garbage time-ban, vagy meccs döntő szituációban. Azon kívül 3&6-ra egy 5 yardos futás nem jó, de 3&1-re egy 1 yardos az igen.

Szóval ha már a Y/A-val ismerős vagy, következő szint, valamiféle efficiency. Most nem keresek utána, de egy elfogadott efficiency, ami azt mondja, h egy futás sikeres vagy nem, és a sikeres futások arányát számolja.
Egy futás akkor sikeres:
- 1st downnál, ha legalább 4 yard
- 2nd downnál, ha legalább a hiányzó yardok felét megfutja
- 3rd downnál, ha 1st downt ér.

És ezt még sokáig lehet bonyolítani. A Broncos védelem, számomra ránézésre is nagyon erősnek tűnik, mind futás mind passz ellen. Elfogult vagyok, szóval ez nem is meglepő, ezért utána nézek a dolgoknak, és azt találom, hogy a legelfogadottabb statisztikák, nekem adnak igazat, megerősítenek. Nem arról van szó, h addig keresek statot, amíg alá tudom támasztani a véleményemet, hanem megnézem azokat amikre sokat adok. | Csak h szemebsüljek azzal, h valamit 10 különböző módon alátámasztok, majd valaki benyögi, h ő az egyiket nem tartja hitelesnek, a többi meg meg se nézi, persze a saját ellenkező véleménye mellett semmi érvet nem hoz fel, csak h úgy van |

És még egy dolog fontos, annak ellenére foglal el a D# ilyen előkelő helyet a rangsorban, h a szórásból a Patriots meccs lóg ki legjobban, és az nagyon negatív. Ha a legjobb és legrosszabb meccset kivesszük mindenhol, lehet h a legjobb lenne. NEM nem kell kivenni mindenhol a legjobb és legrosszabb meccseket, de azt hiszem érezhető, h jobb az h így mutatjuk fel ezeket a számokat, mintha lenne 1 meccs , ahol 100 futásból -50 yard és csak az húzná fel. Nekünk a leginkább kilógó meccs pont lehúzza. Remélem senki nem értette félre, mit akartam ezzel...

szerk: És még egy dolog ugye, arról sincs szó, h annyira sebezhetőek lennénk levegőben, h nincs szükségük futni ellenünk, mert szét passzolnak minket. A védelem majd minden tekintetében elit védelmünk van, és a 12-3mas W-L mutató is mellettünk szól. Ha 1 meccsen kikapunk a PO-ban akkor kitörölhetjük, de ez a védelem (és offense) akkor is jó, ha végül nem nyerünk meccset a PO-ban. Semmire se megyünk vele, de attól jó, és jövőre újra megpróbálhatjuk. De az én önbizalmam a növekvő stádiumban van...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear