Denver Broncos

49 feliratkozó

több mint 2 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 070 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Fantért ha valaki egy 4. körnél többet ad már csodálkoznék. 1 éves szerződéssel.


Liverpool Fc fan
több mint 2 éve
Cruyffista Denver Broncos Ole Miss Rebels 3 294
Ha QB nélkül nézem a csapatot nem látom hogy és hol lehet 1 év alatt közepesről jóra vagy legalább átlagfölöttire javítani, minden el fog menni arra, hogy az 1-2 év után lejáró játékosok helyére újabb 1-2 éves szerződésűket kössünk, akik majd újra elitek lesznek tavasszal és nyáron, de ugyanannyit érnek majd mint Gordon vagy Fuller ősszel és télen...
Black_Adder
Ha nem jön QB, és az 5 top100 pickből 4-5 játékost hozunk, egy új edzői stáb szerintem simán össze tudna rakni egy ténylegesen bivaly erős csapatot már jövőre. Támadóoldalon pass protectionben, futásblokkolásban hatalmas fejlődési lehetőség van, ami ha szimpla edzőcserével nem (szerintem az is elég egyébként), 1-2 pickkel megoldható. Plusz az utóbbi meccseken nagyon hiányzó mélységi célpont (bár Sutton és Patrick annyira jók, hogy ebben átlag felett tartanak minket) Hamler személyében megoldódhat, aki az idei szezont teljesen más játékosként kezdte, mint ami tavaly volt. Meggyőződésem, hogy J. Williams azért RB2, mert nem akarják a mostani fal mögött koptatni. Gordon meg viszi a "muszáj" playeket. (ő nem játszik idén rosszul)

ST fontos játékosokra rendben van most, de ott is van szimpla edzőcserével fejlődési lehetőség.

D-be bele kell tenni az 5 cetliből legalább egy prémium prospect pass rushert és DT-t, plusz ha AJ és Jewell közül valakit nem tartunk meg, akkor egy ILB-t is. A pass rushunk nem működik, de szerintem ez az állomány megfelelő rookie-kkal jobb lehet jövőre.

FA-ról én sem hiszem hogy sok játékos jön, de Chubbot még nem kell hosszabbítani, és Millert sem már, szóval 2 minőségi playerre és az értékek megtartására biztos, hogy lesz pénz. Pláne ha mondjuk Patrickra franchise taget teszünk.

Plusz lehetőségek pick és cap szerzésre ha nem lenne elég:
- Fantet elcserélni egy kontenderhez egy első kör végéért vagy második körért (Albert O tudja pótolni)
- Glasgow évi 14 milliós szerződés cut (6 milliót kell benyelni, Meinerz és Muti megküzdhet a posztért, mind ketten jók voltak csereként)

Szóval szerintem ha BW marad esetleg valami 1 év 10 millió deallel (most nézem, hogy lejár, mi a szösz..), akkor is mind coachingban, mind játékosállományban komoly lehetőségek vannak egy hirtelen nagy ugrásra. De egyetértek abban is, hogy az SB építkezés QB-val kezdődik, és nem szerencsés maxos keretet felhúzni QB nélkül, mert rendszeres 1. vagy 2. körös PO búcsúkat eredményez. Viszont az elmúlt évek után a liga talán legerősebb csoportjában bármilyen módon PO csapatok közt megragadni már komoly fejlődés lenne. Igaz, az én képletem alapja, hogy jó edzői stáb érkezik, ami szintén nem evidens. De szerintem a legtöbb hellyel, és ennyi pickkel nem létezik, hogy ne vigyünk el idén bárkit aki elérhető. Attól meg nem kell tartani, hogy Fangio marad. Max 3 meccset nyerünk még idén.
több mint 2 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 129 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
több mint 2 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
A QBk és még inkább a QBkra épülő passing offenseek rangsorára, én mindig az ANY/A mutatót használom.

Újaknak:
Az alapgondolat, hogy egy támadógépezet akkor működik, ha tud haladni a pályán. Indulsz saját 20-ról 80 yardot meg kell tenni a TD-hez. Villámgyorsan dobjuk ki a kukába a hagyományos passer ratinget, ahol a benylet sack -10 yardért jobb, mint az oldalra kidobott incomplete passz.
A haladás mértékét nettó yardokban kell nézni, azaz a sackyardokat levonni az össz passzolt yardból. És passz kísérletekre kell vetíteni, 10 passzból 30 yard nyilvánvalóan rosszabb, mint 5 passzból 25 yard.
Ezzel meg is van a Net Yards / Attemp, azaz NY/A
Amit ezen lehet még improve-olni, hogy beleszámítjuk, ahogy az imént kidobott hagyományos passer ratingben is - a TD-ket és INTeket. Ezekkel Adjustáljuk, és így lesz Adjusted Net Yards / Attemp, azaz ANY/A
Completition% lófaszt nem érdekel, az bőven benne van azzal, hogy egy 0 yardos playyel rontja a Net Yards / Attempet.
Itt Stafford a 2., 8.59-cel a sérült Wilson mögött, Brady, Prescott előtt.
Bridgewater a 19. 6.59-cel.
Tavaly Lock felé 7+os elvárást szültem. 5.31-el lett 30. bH2O az ideihez hasonló 6.37-tel a 20.

Amit, mint számszerű adatokból jövő statisztika nem tud, azok hogy az incomplete passz az drop-e vagy rossz passz, hogy egy statisztikailag jó 20 yardos passz a legjobb play volt-e vagy benne maradt a 80 yardos TD, mert rosszul döntött a QB, etc, etc. Ezeket csak szubjektív megítélésen alapuló mutatókkal lehet értékelni, mint a pff, aminek elég negatív a megítélésre, és sajnos azt kell mondanom, hogy valóban hiba csak arra alapozva képet kialakítani játékésosokról. Csapatról eggyel jobban lehet ott ki tudnak egyenlítődni ha valakit felül- mást alulértékelnek. De ez van nincs jobb.

Az EPA, a grafikonról, azt a megközelítést választotta, hogy 1 playben egy játékos mennyivel javította vagy rontotta csapata helyzetét. 1&10 saját 35 helyett lett 2&5 saját 40-en. Az összes meccs összes adata alapján megnézi hogy statisztikailag mennyi a várható pont abban a drive-ban, az emelkedett vagy csökkent pár tizeddel vagy akár max 6-tal egy 99 yardos TD passznál.
Hogy hogyan tért vissza az EPA statisztika nem tudom, de fundamentálisan gondolom maradt a fent leírt mód. Nem néztem most utána
Szóval az ember arra gondol, hogy itt a játékosok EPA értékének valahogy tükröznie kell a csapat szerezett pontjainak számát. Persze egy RB kaphat fumblet a gólvonalon és akkor a közel 6 várható pont kámforrá válik, ami a QB statisztikáját nem rontja. Kéne a teljes képhez a többiek értéke ugye. Ez hogy ránézésre a 3. helyen van egyellőre megmagyarázhatatlan számomra.
A completition% továbbra sem érdekel. Egyrészt nem tudom mennyire objektív az "over expected" rész, másrészt nekem tökmindegy milyen comp%-kal szerez meccsenként 7 TD-t a QB.
A nagyon alacsony comp% általában valami rendszer vagy játékoshibát jelez, de 66% és 70% között nem biztos hogy van érdemi különbség

De itt most megint a tape-re tudok még utalni. TBW bőven hoz jó és rossz döntéseket egy meccsen. Néhány jó döntés rossz kivitelezés miatt nem sikerül, néha a WR hibázik, néhány rossz döntése pedig statisztikailag pozitív playjel zárul. Ugyanezzel a metodikával kéne összehasonlítani a többi QB-val, először megérteni a play designt, beleértve hogy milyen sorrendben kell olvasni, mjad megállapítani hogy a play design alapján jól vagy rosszul döntött, ezt elvégezni nem csak egy kivonatra, hanem minden playre, minden QB-nál... és akkor azt csinálnánk mint a scout team. Ha úgy végeznénk a dolgunkat, mint a profik, valami hasonló képet kapnánk, mint amit a QBk fizetése mutat, ha meg mást kapunk vagy rosszabbak vagy jobbak vagyunk.

Shurmur rendszere koncepcionálisan működő séma, Bridgewater nem tragédia, point / gameben 22. vagyunk, ami nagyon kevés, főleg figyelembe véve a draft és FA potenciált, amit ebbe öltünk. Lehet keresni a statokat, amikben elől vagyunk, de a rájátszást a győzelmek száma dönti el, a győzelmet meg a szerzett pontok száma.

A védelem naggyon távol van az elittől, még úgy is hogy idén nem nyílt alkalmunk elchokerkedni meccseket. De az 5db meccsen amit megnyertünk, kaptunk 13, 13, 0, 10 és 16 pontot, az az utolsó 16 ugye nagyon erős garbage timeban | ugyanakkor figyelmeztető, hogy 15-0-ról simán kikapunk |
Most vagy a védelem becsukja a kapukat, és akkor az offense nyomás nélkül kényelmesen előnyből játszva hozza a meccset, vagy az offense egy ponton felülkerekedik, csökkentve az ellenfél mozgásterét és a kiszámíthatóbb playhívás ellen be tudja csukni a kapukat a védelem. Én azt hiszem inkább az előbbiről van szó. Jets, Dallast konkrétan nulláztuk az érdemi részben, WFT ellen sosem volt akkora különbség, hogy valami gameplant fel kelljen adnia az ellenfélnek, Giants+Jags a 2. félidőben döntöttük el, addig is 7-7 pontot engedett a defense.

Nade Ravens, Steeleres, Raiders ellen már nagyon nem ment. Ott már az offensetől valami extra kellett volna hogy esélyünk legyen.
Szóval nagyon-nagyon messze az elittől, de a gyenge és a rossz napot kifogó csapatok ellen hozza azt ami a győzelemhez kell. Az offensetől a legtöbb, hogy nem szalaszt el minden lehetőséget amit a Defense ad. Azzal hogy nem nagyon tud TO-t szerezni, vagy gyors 3&outot, hogy nem tud pár sackkel kitolni ellenfelet FG távról, sosem fog meccsnyerő D# lenni, azzal hogy a szoros meccseket elchokerkedik még csak jó defense sem lesz az én szememben, de a nagyobb probléma jelenleg mégis inkább az offense.
Most akkor ki miatt nem jó az offense, az EPA szerint Bridgewater úszik az árral szemben, és akkor valaki meg lehúzza, Gordon, Williams az elit elkapósor? Ha sok statisztikát nézünk eljuthatunk oda, hogy rendeljük a jegyeket a Super Bowlra, de 5-4-gyel állunk és egyetlen komolyan vehető csapatot győztünk eddig le...

Ha pozitív vagyok azt mondom van egy közepes csapat, ami a gynegébbeket legyőzi az erősebbektől kikap. Egy gyenge sorsolással nem teljesen elképzelhetetlen a PO, | így hogy lassan majd néhány NCAA csapat is csatlakozik a mezőnyhöz, mert 32 csapatos PO se elég, | de ott mindenki erősebb lesz senkit nem verünk meg, aztán 4 év múlva játsszunk legközelebb az NFC East ellen...

Ha QB nélkül nézem a csapatot nem látom hogy és hol lehet 1 év alatt közepesről jóra vagy legalább átlagfölöttire javítani, minden el fog menni arra, hogy az 1-2 év után lejáró játékosok helyére újabb 1-2 éves szerződésűket kössünk, akik majd újra elitek lesznek tavasszal és nyáron, de ugyanannyit érnek majd mint Gordon vagy Fuller ősszel és télen...

Nem tudok rámutatni arra az egyégre a pályán, arra a néhány dologra, amit tavasszal orvosolhatnánk, és amikkel akár egyet megnyertünk volna a 4 vereségből. Annyi hogy most már olyanra se lehet mutatni, ami amíg együtt van egyben van, addig önmagában képes lehet meccset megfordítani, megnyerni, ami ha valami mellé is megy egy másik poszton képes kihúzni azt a bajból.

Ez egy zsákutca. Vissza kell fordulni minél hamarabb, mert még egy évig mehetünk ebbe az irányba akkor se lesz semmi. Hacsak át nem vágunk egy parkon keresztül egy elit QB idehozatalával, de akkor meg mindegy is merre tartottunk, szóval forduljunk vissza mielőtt még 1 évet teljesen elpazarlunk.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 548 — Így remélem megfelelek nektek.....
Akkor remélem vasárnap mèg egy kis bizonytalanságban tartunk titeket Von hiányának kèrdèsèt illetően 😉 bár ha az Onk esetleg haladni is tud, tartok tőle a vèdelmünk ezt megnehezíti majd 😛
több mint 2 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 846 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Szerintem eddig sem a csapatdinamika vagy a kohézió volt a gond hanem a soft játék és a looser culture. Amikor az ellenfél előre lerakja a szappant a csempére és kacéran előredől eddig is értelmes csapat benyomását keltettuk.

Von hatása vagy nem hatása nyilván nem egy Dallas szerű meccsel fog kijönni hanem mondjuk a Chargers, Cincy, KC meccseken. A Philly elleni meccs szintén tök mindegy, hosszú távú következtetest egy győzelemből vagy veresegbol se lehet majd levonni.

több mint 2 éve
Zalán Denver Broncos 3 678 — I'am a Broncos Fan and I believe in Mile High Magic...
szal "papíron" ez még úgy összeállhat többször is, mint a hétvégén.
Általános Doktor
papíron jó a védelem
de mint szurkoló nézve nagyon nem tűnik annak
Negritis
nekem szemre az jön le hogy vagy teljesen szétszednek minket, vagy a védelem igenis tud fontos stoppokat szerezni, főleg 3rd Downoknál. persze van hogy mire az útibbi összejön már FG távolságban vannak az ellenfelek. én látom a küzdést azért a játékosoktól
Heisman
Szerintem is kicsit végletesek a srácok. Vagy szinte mindent kivédekezünk, mint a Dallas ellen, vagy csak abból nem csinálnak nagy játékot, amiből nem akarnak, mint pl a Raiders ellen. De hogy ez inkább az ellenfélen múlik, vagy inkább Fangioékon, azt meg nem mondom.

Reménykedem, hogy inkább az utóbbi.
roberto23
Ha a Philly ellen is ez lesz a tendencia, mint tegnapelőtt, akkor amúgy tényleg érdemes lehet elgondolkodni azon, hogy Miller nem volt-e fék. És ezt most teljesen komolyan mondom, mert igazából vasárnap óta ezen gondolkodom. Akkor még röhögcséltünk rajta a fórumon, de tekintve, hogy 12 évig aktívan sportoltam (nyilván nem élvonalban, de az most irreleváns), felmerült bennem egy-két gondolat, és nem tudom kizárni, hogy Von negatív hatással volt a csapatra. Egyszerűen azért, mert ő volt az Isten az öltözőben. Lehet valaki akármennyire pozitív személyiség, ha ennyire kilóg felfelé egy egységből, akkor az az önbizalomra nagyon súlyos hatással lehet. Hát még ha nem is a top éveiben jár ez a valaki. Ergo "ha a pályán Vonnak sem sikerül, akkor mit akarok én szaros másodévesként, vagy rookieként". Lásd Cooper. Ha ez a vezér már nincs a keretben, akkor viszont megnyílik mindenki előtt a "na, most bizonyíthatok" kiskapu, és simán lehet ennek az eredménye, amit láttunk a Cowboys ellen. Nyilván nem a klasszikus értelemben lenne egy ilyen felállásban fék Miller, de azért szerintem ezt a lehetőséget ne dobjuk ki azonnal az ablakon.

Ugyanez igaz lehet Fangiora is, hiszen szinte biztos vagyok benne, hogy Miller szava sokkal nagyobb volt a csapattársak körében, mint a tétova mesteré. Teljesen másképp nézett ki az oldalvonal mellett, mint korábban.

Fura ez nekem.
Bozontron
Abszolút osztom a gondolataidat. Egy felszabadultság látszott a csapaton. A belső mechanizmusok soha nem jönnek ki a sajtóba. De láttam profi nemzetközi szinten jegyzet magyar csapatot, nem foci, beleláttam a mindennapjaikba, és simán lehet, hogy nem rosszindulatú, vagy terroristaként működő akadállyá válik egy legenda, de akadállyá válik. Imadom Vont, és mindig is fogom. De nagyon kíváncsi vagyok most a csapat további eredményeire, és arra, mit lehet majd leolvasni innen a monitor mögött a csapatdinamikáról.

!!!!!!!! ...and bleeding Orange and Blue !!!!!!!!
“He’s a f***ing rock star.”
több mint 2 éve
Bozontron Denver Broncos 369
szal "papíron" ez még úgy összeállhat többször is, mint a hétvégén.
Általános Doktor
papíron jó a védelem
de mint szurkoló nézve nagyon nem tűnik annak
Negritis
nekem szemre az jön le hogy vagy teljesen szétszednek minket, vagy a védelem igenis tud fontos stoppokat szerezni, főleg 3rd Downoknál. persze van hogy mire az útibbi összejön már FG távolságban vannak az ellenfelek. én látom a küzdést azért a játékosoktól
Heisman
Szerintem is kicsit végletesek a srácok. Vagy szinte mindent kivédekezünk, mint a Dallas ellen, vagy csak abból nem csinálnak nagy játékot, amiből nem akarnak, mint pl a Raiders ellen. De hogy ez inkább az ellenfélen múlik, vagy inkább Fangioékon, azt meg nem mondom.

Reménykedem, hogy inkább az utóbbi.
roberto23
Ha a Philly ellen is ez lesz a tendencia, mint tegnapelőtt, akkor amúgy tényleg érdemes lehet elgondolkodni azon, hogy Miller nem volt-e fék. És ezt most teljesen komolyan mondom, mert igazából vasárnap óta ezen gondolkodom. Akkor még röhögcséltünk rajta a fórumon, de tekintve, hogy 12 évig aktívan sportoltam (nyilván nem élvonalban, de az most irreleváns), felmerült bennem egy-két gondolat, és nem tudom kizárni, hogy Von negatív hatással volt a csapatra. Egyszerűen azért, mert ő volt az Isten az öltözőben. Lehet valaki akármennyire pozitív személyiség, ha ennyire kilóg felfelé egy egységből, akkor az az önbizalomra nagyon súlyos hatással lehet. Hát még ha nem is a top éveiben jár ez a valaki. Ergo "ha a pályán Vonnak sem sikerül, akkor mit akarok én szaros másodévesként, vagy rookieként". Lásd Cooper. Ha ez a vezér már nincs a keretben, akkor viszont megnyílik mindenki előtt a "na, most bizonyíthatok" kiskapu, és simán lehet ennek az eredménye, amit láttunk a Cowboys ellen. Nyilván nem a klasszikus értelemben lenne egy ilyen felállásban fék Miller, de azért szerintem ezt a lehetőséget ne dobjuk ki azonnal az ablakon.

Ugyanez igaz lehet Fangiora is, hiszen szinte biztos vagyok benne, hogy Miller szava sokkal nagyobb volt a csapattársak körében, mint a tétova mesteré. Teljesen másképp nézett ki az oldalvonal mellett, mint korábban.

Fura ez nekem.
több mint 2 éve
rob3r7o Denver Broncos Colorado Buffaloes 3 776 — “We will remind UEFA who Real Madrid is.”
szal "papíron" ez még úgy összeállhat többször is, mint a hétvégén.
Általános Doktor
papíron jó a védelem
de mint szurkoló nézve nagyon nem tűnik annak
Negritis
nekem szemre az jön le hogy vagy teljesen szétszednek minket, vagy a védelem igenis tud fontos stoppokat szerezni, főleg 3rd Downoknál. persze van hogy mire az útibbi összejön már FG távolságban vannak az ellenfelek. én látom a küzdést azért a játékosoktól
Heisman
Szerintem is kicsit végletesek a srácok. Vagy szinte mindent kivédekezünk, mint a Dallas ellen, vagy csak abból nem csinálnak nagy játékot, amiből nem akarnak, mint pl a Raiders ellen. De hogy ez inkább az ellenfélen múlik, vagy inkább Fangioékon, azt meg nem mondom.

Reménykedem, hogy inkább az utóbbi.

#DenverBroncos #RealMadrid #GenoaCFC #ColoradoBuffaloes #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #BerlinThunder

#DanielRicciardo #RafaelNadal #BradBinder #DT88 #BigBenz #PS2 #ViniJr #DennyHamlin #JesseLove
több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 711 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
szal "papíron" ez még úgy összeállhat többször is, mint a hétvégén.
Általános Doktor
papíron jó a védelem
de mint szurkoló nézve nagyon nem tűnik annak
Negritis
nekem szemre az jön le hogy vagy teljesen szétszednek minket, vagy a védelem igenis tud fontos stoppokat szerezni, főleg 3rd Downoknál. persze van hogy mire az útibbi összejön már FG távolságban vannak az ellenfelek. én látom a küzdést azért a játékosoktól

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 184 — The Mathematician
szal "papíron" ez még úgy összeállhat többször is, mint a hétvégén.
Általános Doktor
papíron jó a védelem
de mint szurkoló nézve nagyon nem tűnik annak

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Általános Doktor Denver Broncos 1 976 — A meccs addig tart, amíg véget nem ér
Itt arra gondolsz, hogy érdemes lett volna lehajolni Staffordért? 😀 Viccet félretéve nagyon meglepő, hogy még mindig itt tart a srác, mert az első három meccs után nem volt akkora csoda, de hogy azóta is nagyjából azonos területen legyen a grafikonon… Mondjuk ehhez erősen kellettek garbage time passzok is azt hiszem.
Bozontron
Ez a grafikon a QB teljesítményére nézve picit csalóka azért, mert a completion pct erősen függ a dropoktól (Teddynek Murray-el, Wilsonnal és Prescottal karöltve a legkevesebb dropolt labdája van a ligába eddig, százalékosan kevesebb, mint fele annyi, mint pl. Staffordnak, Herbertnek, Carrnak, Mayfieldnek, Wentznek, stb.). Az EPA per play meg egyrészt kevésbé egyéni stat, inkább az egész egységről mond többet, másrészt ezt valóban fel lehet turbózni garbage time-al. Két, visszaálló, fellazuló védelem ellen elért garbage time TD az egekbe tudja lőni. (Blake Bortlesnek volt egy olyan éve, hogy top3-as irányító volt EPA per play alapján, miközben a Jaguars 20 pontokkal kapott ki rendszeresen.) Ettől függetlenül Teddy szerintem is az eddigi egyik legjobb évét futja, ha nem a legjobbat.

Viszont még egy ilyen Teddyvel is, ez az offense meccsenként jelenleg körülbelül 20 pontra van kalibrálva. Kilenc meccs után átlagban 20.7 pontot szerzünk, amiben már a védő pontok is benne vannak. És nem is érzem azt, hogy ebben lényegi előrelépés lehetne még idén, a hátralevő időben. Ha mondjuk nagyon sok goal line TD szerzési lehetőséget elrontottunk volna, vagy belefutottunk volna egy rossz 3rd down sorozatba, vagy mondjuk a fal nagy része sérült lett volna eddig, és most térne vissza, akkor lenne valami, amire rá lehetne mutatni, hogy egy statisztikai deviancia, és várható, hogy lényegit javul. De nincs ilyen. Egy-két időlegesen kieső játékos van, és nagyjából kiegyensúlyozottan eloszlik, hogy miért nem tudunk jobban haladni, több pontot feltenni. A 21 pont átlagban meg a mai fociban kevés. Ilyennel jó csapatok ellen 1-1 vasárnapihoz hasonló meccset kivéve csak úgy lehet nyerni, ha a védelem nagyon, de nagyon jó. Gyakorlatilag elit. Esetleges playoffban valószínűleg még úgy se. Ez a védelem jó, de ennyire nem az. (Szerintem ennyire a mai szabályok mellett nem is nagyon lehet jó. Pár meccs kifuthat, de egyébként elmúltak azok az idők, amikor 13-15 pontokon lehetett tartani az ellenfeleket.)
peterk2005
Két kieggel élnék, hátha valaki más is rákapcsolódik:

- a 3rd down mutatónk bántóan gyenge (bottom 5 volt az elmúlt két meccsig), ha valaki reményt akar akkor ebbe, meg a sérültek (AlbertO, Jerry) visszatérésében bízhat;
- a védelem érdekes, sztem sem elit, de minden lényegi mutatóban top 10-es

szal "papíron" ez még úgy összeállhat többször is, mint a hétvégén.

Once there was only dark.

If you're askin' me, the light's winnin'
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Itt arra gondolsz, hogy érdemes lett volna lehajolni Staffordért? 😀 Viccet félretéve nagyon meglepő, hogy még mindig itt tart a srác, mert az első három meccs után nem volt akkora csoda, de hogy azóta is nagyjából azonos területen legyen a grafikonon… Mondjuk ehhez erősen kellettek garbage time passzok is azt hiszem.
Bozontron
Ez a grafikon a QB teljesítményére nézve picit csalóka azért, mert a completion pct erősen függ a dropoktól (Teddynek Murray-el, Wilsonnal és Prescottal karöltve a legkevesebb dropolt labdája van a ligába eddig, százalékosan kevesebb, mint fele annyi, mint pl. Staffordnak, Herbertnek, Carrnak, Mayfieldnek, Wentznek, stb.). Az EPA per play meg egyrészt kevésbé egyéni stat, inkább az egész egységről mond többet, másrészt ezt valóban fel lehet turbózni garbage time-al. Két, visszaálló, fellazuló védelem ellen elért garbage time TD az egekbe tudja lőni. (Blake Bortlesnek volt egy olyan éve, hogy top3-as irányító volt EPA per play alapján, miközben a Jaguars 20 pontokkal kapott ki rendszeresen.) Ettől függetlenül Teddy szerintem is az eddigi egyik legjobb évét futja, ha nem a legjobbat.

Viszont még egy ilyen Teddyvel is, ez az offense meccsenként jelenleg körülbelül 20 pontra van kalibrálva. Kilenc meccs után átlagban 20.7 pontot szerzünk, amiben már a védő pontok is benne vannak. És nem is érzem azt, hogy ebben lényegi előrelépés lehetne még idén, a hátralevő időben. Ha mondjuk nagyon sok goal line TD szerzési lehetőséget elrontottunk volna, vagy belefutottunk volna egy rossz 3rd down sorozatba, vagy mondjuk a fal nagy része sérült lett volna eddig, és most térne vissza, akkor lenne valami, amire rá lehetne mutatni, hogy egy statisztikai deviancia, és várható, hogy lényegit javul. De nincs ilyen. Egy-két időlegesen kieső játékos van, és nagyjából kiegyensúlyozottan eloszlik, hogy miért nem tudunk jobban haladni, több pontot feltenni. A 21 pont átlagban meg a mai fociban kevés. Ilyennel jó csapatok ellen 1-1 vasárnapihoz hasonló meccset kivéve csak úgy lehet nyerni, ha a védelem nagyon, de nagyon jó. Gyakorlatilag elit. Esetleges playoffban valószínűleg még úgy se. Ez a védelem jó, de ennyire nem az. (Szerintem ennyire a mai szabályok mellett nem is nagyon lehet jó. Pár meccs kifuthat, de egyébként elmúltak azok az idők, amikor 13-15 pontokon lehetett tartani az ellenfeleket.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 070 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Amúgy kíváncsi vagyok nálatok ki a top3 kedvenc a jelenlegi rosterről?
Ki az akiért még odaültök meccset nézni egyáltalán

Sutton, Jeudy, Shelby, Jackson nálam, de az első kettő még nagyon az elején jár, utóbbi kettő meg azért elerte már a plafont
FLZOLI
Bár szurkoló nem vagyok, de

Glasgow, Meinerz (ha játszana), Jeudy
alatriste
Glasgow valszeg idénre kiesett
Egyik szemem sír a másik nevet. Remélem Quinn felveszi a liga ritmusát.


Liverpool Fc fan
több mint 2 éve
Általános Doktor Denver Broncos 1 976 — A meccs addig tart, amíg véget nem ér
A QB kérdés is fura, én nem vagyok Bridgewater fan, én nem őt választottam volna a nyáron, sztem ezt nem kell bemutatni, de stat alapon meg ezt látja az ember:

Általános Doktor
Itt arra gondolsz, hogy érdemes lett volna lehajolni Staffordért? 😀 Viccet félretéve nagyon meglepő, hogy még mindig itt tart a srác, mert az első három meccs után nem volt akkora csoda, de hogy azóta is nagyjából azonos területen legyen a grafikonon… Mondjuk ehhez erősen kellettek garbage time passzok is azt hiszem.
Bozontron
Volt egy kimutatás erről is és valójában nem dobja meg szignifikánsan a számait (Lockkal volt összehasonlítva és pl Locknál ez jobban kijött).

Staffordnál meg tedd azért hozzá McVayt, sztem ő az eddigi karrierje alatt már bizonyította h a) önálló jogon | zseni OC nélkül is | top15 QB b) egyedül kevés, ha mellette a franchise/csapat diszfunkciós.

Szerk.: Érdekességképpen a PFF-nél Stafford 16. legjobb QB (78.8 rating), Teddy 17. (78.4) /min 100 snap/

Szerkesztette: Általános Doktor

Once there was only dark.

If you're askin' me, the light's winnin'
több mint 2 éve
Bozontron Denver Broncos 369
A QB kérdés is fura, én nem vagyok Bridgewater fan, én nem őt választottam volna a nyáron, sztem ezt nem kell bemutatni, de stat alapon meg ezt látja az ember:

Általános Doktor
Itt arra gondolsz, hogy érdemes lett volna lehajolni Staffordért? 😀 Viccet félretéve nagyon meglepő, hogy még mindig itt tart a srác, mert az első három meccs után nem volt akkora csoda, de hogy azóta is nagyjából azonos területen legyen a grafikonon… Mondjuk ehhez erősen kellettek garbage time passzok is azt hiszem.
több mint 2 éve
rob3r7o Denver Broncos Colorado Buffaloes 3 776 — “We will remind UEFA who Real Madrid is.”
Csoport meccseket ki kell hozni 3-3ra
Eagles-bengals-lions ellen hozni 2t és akkor amúgy szavunk nem lehet
Kar hogy akkor takarítás se lesz még jó draftvse
Negritis
Hát ha ez így lenne a PO simán meg is lehetne, amilyen körbeverések vannak idén az AFC-ben. És nekem is ez a félelmem, hogy ha vmi csoda folytán tényleg összejönne, akkor Mastermind tuti maradna jövőre is. Akkor viszont kardomba dőlök.

Bár ilyenkor szokott jönni a kijózanító pofon, szóval engem nem lepne meg, ha vasárnap a sasok legyalulnálak, és akkor már nem is kellene, jó magyar szokáshoz híven, számolgatni.
roberto23
Hát nem tudom, a Chiefs idén nem acélos, a Raidersnél már egyre több a felleg, a Bolts ugyan jó, de ők is el-el dobnak meccseket.
A hétvégi meg elég meggyőző volt, a labda mindkét oldalán (kivéve ST), nyilván benne volt h a 'boys lebecsült bennünket, de ez nem egy ilyen szerencsésen meglett meccs volt. Ha ezt a formát tartjuk, akkor a további 5 győzelem reálisan benne van, azpedig sanszosan elég lesz a PO-hoz.
Általános Doktor
Hát ha tudjuk tartani a Dallas elleni teljesítményt, akkor teljesen egyetértek. Csak a Fangio érában nem nagyon emlékszem olyanra, hogy egymás után 2 ilyen teljesítményt le tudtunk vna tenni az asztalra. Bár az is igaz, hogy ilyen domináns meccsre sem emlékszem az utóbbi évekből, plusz nem lebecsülve az Eagles-t, de ilyen szempontból tényleg kedvezőbb ellenfél talán.

Mindenesetre nekem a hétvégi meccs visszaadta a tüzet a szezonnal kapcsolatban, amit a 4 vereség | és a WFT elleni győzelem | és a Von trade kezdett lelombozni. Szóval nagyon várom a vasárnapot, még ha van is bennem félelem bőven, hogy megint pofára esés lesz a nagy várakozásból.
roberto23
Nekem ambivalens az egész, egyrészt bennem is van már egy olyan félsz, hogy Vic kevés lesz a nagy pillanatokban, ugyanakkor a keretet meg továbbra is jónak tartom.

Idén ugyan sokkal könnyebb a sorsolásunk, mint tavaly volt, ezt kár lenne vitatni, sérült fronton is jobban állunk | (bár azért idén is elég sok a kidőlő puzzle, de mélyebbnek is érzem a keretet, hogy elbírja ezt) | , de ha PO-ba jutunk és ott netán haladunk is, akkor mérsékelten látom majd megalapozottnak a kirúgás témát.

A QB kérdés is fura, én nem vagyok Bridgewater fan, én nem őt választottam volna a nyáron, sztem ezt nem kell bemutatni, de stat alapon meg ezt látja az ember:

Általános Doktor
Teddy nekem a szezon meglepetése. Bőven az elvárások felett teljesít, mégha sokszor látja is az ember a limitációit. Bőven karrierévet hoz eddig, és ha PO jutunk szvsz elvitathatatlan érdemei lesznek benne.

Jelenleg 14-5 TD/INT mutatóval áll, és ha így folytatja a termelést szezon végére 25-26 TD körül lesz/lehet, ami az elmúlt évekhez képest kimagasló lenne mérföld magasan. Ja és ha az Eagles ellen legalább egyet dobni fog, akkor mindössze 10 meccs alatt beállítja az eddigi legjobb szezonját TD szempontból.

Szerkesztette: rob3r7o

#DenverBroncos #RealMadrid #GenoaCFC #ColoradoBuffaloes #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #BerlinThunder

#DanielRicciardo #RafaelNadal #BradBinder #DT88 #BigBenz #PS2 #ViniJr #DennyHamlin #JesseLove
több mint 2 éve
Általános Doktor Denver Broncos 1 976 — A meccs addig tart, amíg véget nem ér
Csoport meccseket ki kell hozni 3-3ra
Eagles-bengals-lions ellen hozni 2t és akkor amúgy szavunk nem lehet
Kar hogy akkor takarítás se lesz még jó draftvse
Negritis
Hát ha ez így lenne a PO simán meg is lehetne, amilyen körbeverések vannak idén az AFC-ben. És nekem is ez a félelmem, hogy ha vmi csoda folytán tényleg összejönne, akkor Mastermind tuti maradna jövőre is. Akkor viszont kardomba dőlök.

Bár ilyenkor szokott jönni a kijózanító pofon, szóval engem nem lepne meg, ha vasárnap a sasok legyalulnálak, és akkor már nem is kellene, jó magyar szokáshoz híven, számolgatni.
roberto23
Hát nem tudom, a Chiefs idén nem acélos, a Raidersnél már egyre több a felleg, a Bolts ugyan jó, de ők is el-el dobnak meccseket.
A hétvégi meg elég meggyőző volt, a labda mindkét oldalán (kivéve ST), nyilván benne volt h a 'boys lebecsült bennünket, de ez nem egy ilyen szerencsésen meglett meccs volt. Ha ezt a formát tartjuk, akkor a további 5 győzelem reálisan benne van, azpedig sanszosan elég lesz a PO-hoz.
Általános Doktor
Hát ha tudjuk tartani a Dallas elleni teljesítményt, akkor teljesen egyetértek. Csak a Fangio érában nem nagyon emlékszem olyanra, hogy egymás után 2 ilyen teljesítményt le tudtunk vna tenni az asztalra. Bár az is igaz, hogy ilyen domináns meccsre sem emlékszem az utóbbi évekből, plusz nem lebecsülve az Eagles-t, de ilyen szempontból tényleg kedvezőbb ellenfél talán.

Mindenesetre nekem a hétvégi meccs visszaadta a tüzet a szezonnal kapcsolatban, amit a 4 vereség | és a WFT elleni győzelem | és a Von trade kezdett lelombozni. Szóval nagyon várom a vasárnapot, még ha van is bennem félelem bőven, hogy megint pofára esés lesz a nagy várakozásból.
roberto23
Nekem ambivalens az egész, egyrészt bennem is van már egy olyan félsz, hogy Vic kevés lesz a nagy pillanatokban, ugyanakkor a keretet meg továbbra is jónak tartom.

Idén ugyan sokkal könnyebb a sorsolásunk, mint tavaly volt, ezt kár lenne vitatni, sérült fronton is jobban állunk | (bár azért idén is elég sok a kidőlő puzzle, de mélyebbnek is érzem a keretet, hogy elbírja ezt) | , de ha PO-ba jutunk és ott netán haladunk is, akkor mérsékelten látom majd megalapozottnak a kirúgás témát.

A QB kérdés is fura, én nem vagyok Bridgewater fan, én nem őt választottam volna a nyáron, sztem ezt nem kell bemutatni, de stat alapon meg ezt látja az ember:

Once there was only dark.

If you're askin' me, the light's winnin'
több mint 2 éve
rob3r7o Denver Broncos Colorado Buffaloes 3 776 — “We will remind UEFA who Real Madrid is.”
Csoport meccseket ki kell hozni 3-3ra
Eagles-bengals-lions ellen hozni 2t és akkor amúgy szavunk nem lehet
Kar hogy akkor takarítás se lesz még jó draftvse
Negritis
Hát ha ez így lenne a PO simán meg is lehetne, amilyen körbeverések vannak idén az AFC-ben. És nekem is ez a félelmem, hogy ha vmi csoda folytán tényleg összejönne, akkor Mastermind tuti maradna jövőre is. Akkor viszont kardomba dőlök.

Bár ilyenkor szokott jönni a kijózanító pofon, szóval engem nem lepne meg, ha vasárnap a sasok legyalulnálak, és akkor már nem is kellene, jó magyar szokáshoz híven, számolgatni.
roberto23
Hát nem tudom, a Chiefs idén nem acélos, a Raidersnél már egyre több a felleg, a Bolts ugyan jó, de ők is el-el dobnak meccseket.
A hétvégi meg elég meggyőző volt, a labda mindkét oldalán (kivéve ST), nyilván benne volt h a 'boys lebecsült bennünket, de ez nem egy ilyen szerencsésen meglett meccs volt. Ha ezt a formát tartjuk, akkor a további 5 győzelem reálisan benne van, azpedig sanszosan elég lesz a PO-hoz.
Általános Doktor
Hát ha tudjuk tartani a Dallas elleni teljesítményt, akkor teljesen egyetértek. Csak a Fangio érában nem nagyon emlékszem olyanra, hogy egymás után 2 ilyen teljesítményt le tudtunk vna tenni az asztalra. Bár az is igaz, hogy ilyen domináns meccsre sem emlékszem az utóbbi évekből, plusz nem lebecsülve az Eagles-t, de ilyen szempontból tényleg kedvezőbb ellenfél talán.

Mindenesetre nekem a hétvégi meccs visszaadta a tüzet a szezonnal kapcsolatban, amit a 4 vereség | és a WFT elleni győzelem | és a Von trade kezdett lelombozni. Szóval nagyon várom a vasárnapot, még ha van is bennem félelem bőven, hogy megint pofára esés lesz a nagy várakozásból.

#DenverBroncos #RealMadrid #GenoaCFC #ColoradoBuffaloes #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #BerlinThunder

#DanielRicciardo #RafaelNadal #BradBinder #DT88 #BigBenz #PS2 #ViniJr #DennyHamlin #JesseLove
több mint 2 éve
Általános Doktor Denver Broncos 1 976 — A meccs addig tart, amíg véget nem ér
Csoport meccseket ki kell hozni 3-3ra
Eagles-bengals-lions ellen hozni 2t és akkor amúgy szavunk nem lehet
Kar hogy akkor takarítás se lesz még jó draftvse
Negritis
Hát ha ez így lenne a PO simán meg is lehetne, amilyen körbeverések vannak idén az AFC-ben. És nekem is ez a félelmem, hogy ha vmi csoda folytán tényleg összejönne, akkor Mastermind tuti maradna jövőre is. Akkor viszont kardomba dőlök.

Bár ilyenkor szokott jönni a kijózanító pofon, szóval engem nem lepne meg, ha vasárnap a sasok legyalulnálak, és akkor már nem is kellene, jó magyar szokáshoz híven, számolgatni.
roberto23
Hát nem tudom, a Chiefs idén nem acélos, a Raidersnél már egyre több a felleg, a Bolts ugyan jó, de ők is el-el dobnak meccseket.
A hétvégi meg elég meggyőző volt, a labda mindkét oldalán (kivéve ST), nyilván benne volt h a 'boys lebecsült bennünket, de ez nem egy ilyen szerencsésen meglett meccs volt. Ha ezt a formát tartjuk, akkor a további 5 győzelem reálisan benne van, azpedig sanszosan elég lesz a PO-hoz.

Once there was only dark.

If you're askin' me, the light's winnin'
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 184 — The Mathematician
Csoport meccseket ki kell hozni 3-3ra
Eagles-bengals-lions ellen hozni 2t és akkor amúgy szavunk nem lehet
Kar hogy akkor takarítás se lesz még jó draftvse
Negritis
Hát ha ez így lenne a PO simán meg is lehetne, amilyen körbeverések vannak idén az AFC-ben. És nekem is ez a félelmem, hogy ha vmi csoda folytán tényleg összejönne, akkor Mastermind tuti maradna jövőre is. Akkor viszont kardomba dőlök.

Bár ilyenkor szokott jönni a kijózanító pofon, szóval engem nem lepne meg, ha vasárnap a sasok legyalulnálak, és akkor már nem is kellene, jó magyar szokáshoz híven, számolgatni.
roberto23
amúgy 1meccsre leszünk az 50%tól addig megy majd a számolgatás 😊

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
rob3r7o Denver Broncos Colorado Buffaloes 3 776 — “We will remind UEFA who Real Madrid is.”
Csoport meccseket ki kell hozni 3-3ra
Eagles-bengals-lions ellen hozni 2t és akkor amúgy szavunk nem lehet
Kar hogy akkor takarítás se lesz még jó draftvse
Negritis
Hát ha ez így lenne a PO simán meg is lehetne, amilyen körbeverések vannak idén az AFC-ben. És nekem is ez a félelmem, hogy ha vmi csoda folytán tényleg összejönne, akkor Mastermind tuti maradna jövőre is. Akkor viszont kardomba dőlök.

Bár ilyenkor szokott jönni a kijózanító pofon, szóval engem nem lepne meg, ha vasárnap a sasok legyalulnálak, és akkor már nem is kellene, jó magyar szokáshoz híven, számolgatni.

#DenverBroncos #RealMadrid #GenoaCFC #ColoradoBuffaloes #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #BerlinThunder

#DanielRicciardo #RafaelNadal #BradBinder #DT88 #BigBenz #PS2 #ViniJr #DennyHamlin #JesseLove
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A fiatal Shanny, amilyen jó nézni az offense-ét, ha működik, majdnem annyi "ezt meg miért csinálta" pillanata is van. Elment már ezen Superbowl is valószínűleg. És a Ninersnél valami érezhetően nem kóser. Egy QB whisperer támadó zsenitől azért én azt várnám inkább, amit JimmyG-vel a superbowlig műveltek, nem azt, ami azóta. Mert manapság vele is sokkal kevésbé működik az egész, pedig az emberanyag szerintem nem rosszabb.

De nem egy, nem kettő "majdnem" edző volt már, aki addig próbálta, addig küzdött, amíg végül csak bejött neki. Andy Reid például. Ez Shannyben is benne lehet. (Persze Reid-nél is ott van ugye, hogy bár látjuk, hogy rendkívül kreatív, kiváló edző. De mégiscsak egy Mahomessel sikerült végül neki a dolog, nem egy Joe Flaccoval. Egy Mahomessel meg azért számos edző képes lenne nyerni. Akkor meg hol is érvényesül pluszként az a zsenialitás? Szóval sokféleképpen lehet nézni, és a HC kiválasztása így is lutri meg úgy is.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 184 — The Mathematician

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
Ugye az öreg Shanny bukását is az hozta el szvsz itt h a védelmet nem tudta rendbe rakni mind edzői mind játékosi szinten, szal korszakos edzők is tudnak bukni a labda túloldalán, a Saintsnek is voltak ilyen évei Sean Payton alatt pl., felé nagyobb volt a türelem.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...