Denver Broncos

49 feliratkozó

több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 232 — The Mathematician
nekem max 10 perc gyalog szóval én is támogatom 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
StormST Denver Broncos 10 843 — SB 50 Champion @ Grund
A közös meccsnézéssel kapcsolatban helyszínjavaslatnak bedobnám a grundot:
 www.agrund.hu/

Lesz kivetítő és elég nagy a hely, ha tetszik nektek, akkor rájuk is csörgök.

Am nekem(ünk) a helyszín teljesen mind1, ha valakinek van jobb ötlete, akkor ne tartsa magában.
Általános Doktor
Húúúú, ez nekem nagyon jó lenne, kb. 5 perc gyalog az albérletemtől, szóval erősen támogatom... 😊



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 8 éve
Általános Doktor Denver Broncos 1 977 — A meccs addig tart, amíg véget nem ér
A közös meccsnézéssel kapcsolatban helyszínjavaslatnak bedobnám a grundot:
 www.agrund.hu/

Lesz kivetítő és elég nagy a hely, ha tetszik nektek, akkor rájuk is csörgök.

Am nekem(ünk) a helyszín teljesen mind1, ha valakinek van jobb ötlete, akkor ne tartsa magában.

Once there was only dark.

If you're askin' me, the light's winnin'
több mint 8 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
'Twas the Week Before the Super Bowl
By Katherine DeGreef
With apologies to Clement Clarke Moore (and Peyton Manning)

'Twas the week before the Super Bowl, when all through the lands
Everyone was nervously wringing their hands.
The Broncos were polishing their trophy case with care,
In hopes that another Vince Lombardi Trophy soon would be there.
Broncos fans on the east coast all took to their sleds,
While visions of touchdowns danced in their heads.
The Panthers in their black suits and Broncos in white,
Were just gearing up for the afternoon fight.
When out on the practice field Demaryius was catching,
Newton and Olsen were seriously slacking.
Away to San Francisco they flew like a flash,
To face off in the fiftieth Super Bowl clash.
Levi's Stadium was ready with freshly cut grass
And the weather had promised not to harass.
When what to my wondering eyes did appear,
But a team dressed in white and their orange football gear.
With a little old quarterback, so lively and cunning,
I knew in a moment it must be a Manning.
More rapid than eagles his offense they came,
And he whistled and shouted and called them by name:
"Now, Thomas! now, Hillman! now Sanders and Mathis!
On Schofield! on Daniels! on Vasquez and Harris!
To the end of the field! A touchdown's our goal!
Now dash away! Dash away! Dash away, score!"
As dust that behind the wild stallion flies,
When it meets with a gust of wind, mounts to the skies;
So out to the field the Broncos they ran
With the defense and offense and Peyton, our man -
And then, in a twinkling, I saw in the stands
A Mile High Salute ripple throughout the fans.
As I looked around quickly to find the commotion,
Peyton was setting a play into motion.
He was dressed all in white, from his head to his toe,
With blue and orange accents to set him aglow;
A bundle of plays he had locked in his head,
And he looked like a skier about to go shred.
He was wily and wise, a revered quarterback,
But I was nervous for Denver in spite of this fact.
A wink of his eye and a twist of his head,
Soon gave me to know I had nothing to dread.
He spoke not a word, but went straight to his work,
And huddled his offense; then turned with a jerk,
And laying his hands on the backs of his team,
Gave them a nod, like he'd cooked up a scheme;
He sprang to the line, to his team gave a whistle,
And he wound up and threw the ball like a missile.
But I heard him exclaim, 'ere he drove down the line —
"Omaha, Omaha, this is our time!"

 www.denverpost.com/news/ci_29456765/epic-poem-written-by-broncos-fan-will-get?source=rss&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+dp-sports-broncos+%28Denver+Post%3A+Sports%3A+Broncos%29

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 8 éve
Zalán Denver Broncos 3 678 — I'am a Broncos Fan and I believe in Mile High Magic...
meglátjuk. szimpatikus hozzáállás tőle (mégha nincs is sok választása) és ha úgy tudna játszani, mint az első 2 évében...
De Von és Oszi fontosabb, Trevathan és Malik biztonságosabb választások, lehet olyan h Clady még pont belefér más már nem, akkor Isten hozta! egyébként...

... az a baj, h egy 300+ fontos ember nehezebben épül fel a sérülésekből. A lisfranc se egyszerű eset, most az ACL. Tartok tőle, h úgy folytatja, mint Jake Long...
Black_Adder
Clady józan ember. Sokkal tartozik nekünk, és ezt a Vadnyugaton szàmon tartják. Abban viszont egyre biztosabb vagyok, hogy Malikot Elway nem engedi ki a Hunyadi téri piacra. Ha mást nem, a kutyalàncot ràdobják. Ilyen D-t még ő sem làtott itt. Megoldja, hogy a jövőben is őket nézze a VIP-ben.

!!!!!!!! ...and bleeding Orange and Blue !!!!!!!!
“He’s a f***ing rock star.”
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az biztos, hogy sérülés-garantált szerződést Elway nem fog aláírni ezek után. És mivel szerintem 5-6-nál többet sehol nem adnak meg neki a jelenlegi helyzetben, ennyit azért megérhet. Fura, hogy pont én mondom, aki már 2013-ban pedzegettem, hogy inkább róla mondjunk le. 😊 (Igaz akkor úgy nézett ki, hogy Chris Clark korrekt pótlása lehet.) De a mostani helyzetben, amíg Sambrailo-ról ki nem derül, hogy á vagy bé, érdemes itt tartani, egy évre - akkor is, ha drafton jön még egy utódjelölt. Öt millát elbír a cap, és a legrosszabb ami történhet, hogy ismét kiesik, vagy nem lesz jó. Ezt a helyzetet már ismerjük. 😊 Ha viszont mégis helyrejönne, és tudna hozni egy közel önmagához méltó teljesítményt, az sokat jelentene, mert azért az LT nem az a poszt amit olyan könnyű megoldani, pótolni. Brocknak meg kéne egy korrekt megoldás oda, különben igen küszködős lehet a jövő éve...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
meglátjuk. szimpatikus hozzáállás tőle (mégha nincs is sok választása) és ha úgy tudna játszani, mint az első 2 évében...
De Von és Oszi fontosabb, Trevathan és Malik biztonságosabb választások, lehet olyan h Clady még pont belefér más már nem, akkor Isten hozta! egyébként...

... az a baj, h egy 300+ fontos ember nehezebben épül fel a sérülésekből. A lisfranc se egyszerű eset, most az ACL. Tartok tőle, h úgy folytatja, mint Jake Long...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Tulajdonképpen még nem öreg, 29 éves kor falembernél nem sok. A kora alapján még akár 4-5 kiváló éve is lehet(ne). Csak tényleg kérdés, hogy mennyire bírja a teste. Mindkét sérülése komoly volt, egész idényes kiesést jelentett, De mindkettő - a lisfranc és az ACL is - olyan, amikből manapság sokan felépülnek és még éveket játszanak. Nem az a konstans hát, derék, izom, stb. sérülés, ami ha valaki hajlamos rá, akkor folyton előjön.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
StormST Denver Broncos 10 843 — SB 50 Champion @ Grund
Ryan Clady belemenne egy szerződésmódosításba, mert szeretne Denverben maradni. 😊

 www.milehighreport.com/2016/1/31/10879368/ryan-clady-willing-to-restructure-to-stay-with-broncos

Remélem, hogy sikerül megegyezni. ZBS-ben nagyon jó. Kérdés, hogy mennyire viselte meg a sérülés.

Most ilyen a szerződése:
 www.spotrac.com/nfl/denver-broncos/ryan-clady/
xrace77
Más lehetősége nem nagyon van a maradásra, el kell engednie pár misit, én személy szerint örülnék, ha maradna... 😊
StormST
Sok misi az a pár misi, amit el kell dobnia. Én is örülnék, ha képes persze pályára is lépni és hozzátenni a kis közösségünk életéhez. 😊
Zalán
Szerintem 5-6 misit megkaphat FA-ben a piacon, így kétlem, hogy az alá lemenne, de majd kiderül mit hoznak ki Elway-ék, már ha egyáltalán lesznek majd tárgyalások és nem engedjük el csak úgy...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 8 éve
Zalán Denver Broncos 3 678 — I'am a Broncos Fan and I believe in Mile High Magic...
Ryan Clady belemenne egy szerződésmódosításba, mert szeretne Denverben maradni. 😊

 www.milehighreport.com/2016/1/31/10879368/ryan-clady-willing-to-restructure-to-stay-with-broncos

Remélem, hogy sikerül megegyezni. ZBS-ben nagyon jó. Kérdés, hogy mennyire viselte meg a sérülés.

Most ilyen a szerződése:
 www.spotrac.com/nfl/denver-broncos/ryan-clady/
xrace77
Más lehetősége nem nagyon van a maradásra, el kell engednie pár misit, én személy szerint örülnék, ha maradna... 😊
StormST
Sok misi az a pár misi, amit el kell dobnia. Én is örülnék, ha képes persze pályára is lépni és hozzátenni a kis közösségünk életéhez. 😊

!!!!!!!! ...and bleeding Orange and Blue !!!!!!!!
“He’s a f***ing rock star.”
több mint 8 éve
StormST Denver Broncos 10 843 — SB 50 Champion @ Grund
Ryan Clady belemenne egy szerződésmódosításba, mert szeretne Denverben maradni. 😊

 www.milehighreport.com/2016/1/31/10879368/ryan-clady-willing-to-restructure-to-stay-with-broncos

Remélem, hogy sikerül megegyezni. ZBS-ben nagyon jó. Kérdés, hogy mennyire viselte meg a sérülés.

Most ilyen a szerződése:
 www.spotrac.com/nfl/denver-broncos/ryan-clady/
xrace77
Más lehetősége nem nagyon van a maradásra, el kell engednie pár misit, én személy szerint örülnék, ha maradna... 😊



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 8 éve
xrace77 Denver Broncos 4 466
Ryan Clady belemenne egy szerződésmódosításba, mert szeretne Denverben maradni. 😊

 www.milehighreport.com/2016/1/31/10879368/ryan-clady-willing-to-restructure-to-stay-with-broncos

Remélem, hogy sikerül megegyezni. ZBS-ben nagyon jó. Kérdés, hogy mennyire viselte meg a sérülés.

Most ilyen a szerződése:
 www.spotrac.com/nfl/denver-broncos/ryan-clady/

Szerkesztette: xrace77
több mint 8 éve
StormST Denver Broncos 10 843 — SB 50 Champion @ Grund
Egyébként nekem Nalen hiányzott leginkább, meg ha lenne ST kategória, akkor Elam azt simán vezetné, de egy K nehezen fog ilyen listákra felférni... 😊

Szerencsére nagyon sok jó játékosunk volt az utóbbi 56 évben, talán egy 20-30 év múlva ez a HoF-ben is meglátszik majd... 😛



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Na ez jó, egy teljesen szubjektív kategória, mérjük akkor meg, hogy ki érdemes rá 😊

Szvsz egy nyolcszor SB-ba jutó franchise-ban ha nincs legalább 20 top10-re érdemes játékos, akkor az a csapat csalt 😊 Innentől kezdve pedig ízlés kérdése, hogy kinek mi alapján áll össze belőle tíz. Számolja a gyűrűket, inkább a védelmet szereti vagy inkább a támadókat, voltak-e kedvencei, stb.

Azért jó látni így felsorolva őket. Én csak 4 éve kerültem közel a csapathoz, úgyhogy legtöbbjükhöz érzelmileg nem fűzött semmi (még Elwayhez sem). Viszont követem az NFL-t a nyolcvanas évek közepe óta, és sokukat láttam játszani is. Vannak emlékeim is róluk. Körülbelül úgy, mint ma Wilson, Beckham, Sherman, stb.. Nem nekik szurkolsz, de tátva marad a szád amikor látod őket. Jó felelevenítve látni, hogy mennyi denveri is volt köztük.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Legelőször is, szerintem csak és kizárólag a Broncosban elérteket kell vizsgálni. Aztán el kell dönteni a prioritásokat. A csapattal elért sikerek, éves egyéni elismerések és h egész karrier alatt mennyit tett a csapatért (karrier stats). Kérdés aki itt volt tizeniksz évet, solid játékosként, de semmi kiemelkedőt nem tett egy-egy évben, vagy akinek rövidebbre sikerült a pályafutása vagy a Denverre jutó éveinek a száma, közülük ki a jobb? Valaki jó csapatban játszott Super Bowlba jutott vagy nyert, valaki rossz csapatban volt és tudott kitűnni és nem rajta múlt, h nem lett esetleg rájátszás se. Hogy hasonlítunk össze egy centert egy CB-vel? A '60-as évek játékosát napjaink játékosával?

Ha korszakok szerint nem is, mert annyi időt nem akartam most beleölni, de legalább a védőket és a támadókat külön szedtem.

John Elway: 16 szezon, 9 Pro Bowl, 5 SB (86,87,89,97,98), 2 gyűrű(97,98), SB MVP, MVP, legtöbb győzelem, legtöbb passzolt yard és TD, All Decade 1st Team '90s, 1st ballot HOF
Shannon Sharpe: 12 szezon, 7 Pro Bowl, 4 All Pro, 2 SB (97,98), 2 gyűrű, All Decade 1st team '90s, HOF
Terrell Davis: 7 szezon (4), 3 Pro Bowl, 3 All Pro, 2 SB (97,98), 2 gyűrű, SB MVP, MVP, legtöbb futott yard és TD, All Decade 2nd team '90s, 2× HOF döntő
Tom Nalen: 14 szezon, 5 Pro Bowl, 2 All Pro, 2 SB (97,98), 2 gyűrű, a legjobb falember a legjobb falban
Floyd Little: Mr. Franchise. 9 szezon, 5 Pro Bowl, 1 All Pro, nélküle talán nem is lenne ma Denver Broncos, HOF
Rod Smith: 12 szezon, 3 Pro Bowl, 0 All Pro, 2 SB(97,98), 2 gyűrű, legtöbb elkpaás, legtöbb elkapott yard a franchise történetében
Peyton Manning: 4 szezon, 3 Pro Bowl, 2 All Pro, 2 SB (13,15), 0 gyűrű (1 pending), MVP.
Lionel Taylor: 7 szzeon, 3 Pro Bowl, 4 All Pro, 5× vetette a ligát elkapásokban, az első játékos aki valaha elérte a 100 elkapást 1 szezon alatt

Manningnek mindenképp a listán a helye, azok alapján amit elért, de a franchise leader Rod Smith elé. Davisnek is csak 4 effektív éve volt, de összesen azért van 7, és a 2 gyűrű megtolja a szekerét, főleg h bőven kivette belőlük a részét. Sorozatban 7 PO meccsen 100 yard fölött, ilyet senki más nem csinált. 10-et akartam, de úgy éreztem lett volna egy szakadék a 8. után. Clady a 2 All Pro, 4 Pro Bowl címével akár itt is lehetne, de a Pro Bowl azért roham mértékben inflálódik, 2014-ben nem érdemelte meg, és pechére pont 13-ban és 15-ben sérült, ami a 2 SB. Zimmermannek is csak 5 éve van, és ő azért nem volt akkor hatással a csapatra mint Manning, Lanier sosem volt kiemelkedő. Upchurch meg inkább special teamer volt. Demaryius Thomas idővel felnőhet erre a listára, csak egy kicsit szedje össze magát fejben.

Champ Bailey: 10 szezon, 8 Pro Bowl, 3 All Pro, 1 SB (13), 0 gyűrű, All Decade 1st team '00s
Randy Gradishar: 10 szezon, 7 Pro Bowl, 2 All Pro, 1 SB (77), 0 gyűrű, DPoY, 2× HOF döntő
Steve Atwater: 10 szzeon, 8 Pro Bowl, 2 All Pro, 3 SB (89,97,98), 2 gyűrű (97,98), a csapat legrettegettebb ütközője, All Decade 1st team '90s, HOF döntő
Karl Mecklenburg: 12 szezon, 6 Pro Bowl, 3 All Pro, 3 SB (86,87,89), 0 gyűrű, ILB létére 2. a sack listán
Louis Wright: 12 szezon, 5 Pro Bowl, 2 All Pro, 2 SB (77,86), 0 gyűrű, All Decade 2nd Team '70s
Tom Jackson: 14 szezon, 3 Pro Bowl, 1 All Pro, 2 SB (77,86), 0 gyűrű
Dennis Smith: 14 szzeon, 6 Pro Bowl, 3 SB (86,87,89), 0 gyűrű
Bill Thompson: 13 szezon, 3 Pro Bowl, 1 All Pro, 1 SB (77), 0 gyűrű
Von Miller: 5 szezon, 4 Pro Bowl, 2 All Pro, 2 SB (13,15), 0 gyűrű (1 pending).
Goose Gonsulin: 7 szezon, 5 Pro Bowl, 2 All Pro, 2. legtöbb INT

A védőknél már jóval nagyobb volt a tolongás. Kimaradt az INT leader Foley és a sack leader Simon Fletcher. Von 5 szezonnal nálam már felfér a listára, mert ebből 4 évben a legjobb védője volt a csapatnak, és 2-3-ban pedig a legjobb játékosa is, máris top 5-ben a sakc listán, és a 2. Super Bowl runból veszi ki a részét. Ha ő nincs, talán Rich Jackson lenne itt helyette.

Érdekes, h a támadóktól főleg a 2× bajnokok vannak, a védőktől meg 2-3× vesztesek a listán. Defense wins championship? De tényleg, Atwater az egyetlen, akinek van gyűrűje közülük, meg remélem hamarason Von Miller. A támadóknál meg 8-ból 5-nek kettő is. Na erre írtam múltkor, h Reeves hagyta szegény Elwayt egyedül az offense-ben és építgette a védelmet, míg Shanny hozta neki a játszótársakat.

Megpróbálom azért összefésülni a listát, de ez valszeg minden héten más eredményt adna nekem is.:
1.) John Elway
2.) Shannon Sharpe
3.) Terrell Davis
4.) Champ Bailey
5.) Randy Gradishar
6.) Steve Atwater
7.) Karl Mecklenburg
8.) Tom Nalen
9.) Louis Wright
10.) Floyd Little

hmm, annyira nem is különbözik Legwoldétól, legalábbis a nevek a top10-ben.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 8 éve
StormST Denver Broncos 10 843 — SB 50 Champion @ Grund
Nekem ezek a rangsorok mindig karcosak, főleg ha támadókat és védőket kevergetünk...

PM nálam az ilyen rangsorokban mindig is érdekes helyen lesz, csinált itt szép dolgokat, döntögetett rekordokat, de nálam egy ilyen listára nem férne fel, ez van...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 8 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 737 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
 espn.go.com/blog/denver-broncos/post/_/id/18415/peyton-manning-and-boss-john-elway-among-broncos-top-10 Egyetértetek?
Béczkó
Rendes névsor 😄
Viszont előbb utóbb kell majd hely Von Millernek is

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 8 éve
Béczkó 1 264
 espn.go.com/blog/denver-broncos/post/_/id/18415/peyton-manning-and-boss-john-elway-among-broncos-top-10 Egyetértetek?
több mint 8 éve
StormST Denver Broncos 10 843 — SB 50 Champion @ Grund
No, a létszám elég nagy is lehetne a meccsnézésre, akkor már csak a helyszínt kéne kitalálni... 😊

Nem gondoltam, hogy ekkora lesz az érdeklődés... 😀



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 232 — The Mathematician
 scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/t31.0-8/s960x960/12622055_10207451823308151_8092802599807210534_o.jpg

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
puppetm4st3r Denver Broncos 63 — Bronco
A engem is erdekelne a topicos meccsnezes, BP-n 😊
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 232 — The Mathematician
Közös meccsnézés, hogy áll?
Nekem van legalább két broncosos ismerősöm, aki vmi bárban szeretné nézni a meccset, szal a pesti eseményre instant 3 fő jelen. 😊
Általános Doktor
nekem 2 "koca patses" haverom van meg lehet hogy jönne egy félig koca szurkoló csaj 😀
szal ez +3 fő alsó hangon 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Nyolcadik Super Bowlra készül a csapat. A médiában legtöbbször csak azt mondják, h 3. győzelemre, pedig ez is számít, mert a 8 SB a legtöbb a Dallassal, Pittsburghgel és New Englanddel karöltve. Csak mi lényegesen kevesebbet nyertünk meg közülük. Ennek ellenére szerintem az is siker, ha valaki eljut idáig, úgyh én felidézem a vereségeket is

1977:
Hogy jutottunk el oda:1972-től valami elkezdett épülni a csapatnál, miután bő 1 évtizedig pofozógép voltunk. Sorra érkeztek a jobbnál jobb játékosok a D#-be, Tom "Tombstone" Jackson, Lyle Alzado, Bill Thompson és persze a legnagyobb, Randy Gradishar. Mind All Pro játékosok voltak '77-ben, de Louis Wright és Steve Foley neve se szorul bemutatásra ebben a topicban. Azonban érdekes módon '76-ban a játékosok Ralston menesztését kérték. Az új edző Red Miller pedig Craig Morton személyében hozta az utolsó hiányzó láncszemet egy veterán QB-t.
Mi történ a Super Bowlon: A '70-es évek 3 legjobb csapata állt az utunkban, a Steelers a Raiders és a Cowboys. Az első két akadályt sikerrel vettük, de Morton korábbi csapata ellen nem tudta bizonyítani, h őt kellett volna választani Staubach helyett. Minden idők leggyengébb QB teljesítményét (SB-ban) 4/15 39yard 0TD, 4INT a védelem se tudta ellensúlyozni.
Mi történt utána:: Rövidtávon bejött ugyan az edzőváltás, de hosszabb távon nem. A következő 2 évben visszatértünk a rájátszásba, de meccset nyerni már nem tudtunk ott, Miller 4 év után távozott aztán végül Mortont is utólérte a kor, így Reevesnek a 2. éve után meg kellett nyomnia a resetet....

1986
Hogy jutottunk el oda: Ez a legismerősebb story. '83 draft. Elway nem akar a Baltimore Coltsba menni, a Cotls nem talál vevőt a pickre a draft előtt. A draft első másodpercében küldik a cetlit. Majd az öreg alkesz Irsay összeül ivócimborájával az akkori Broncos elnök Keiserrel és a különösebb piackutatás nélkül idecseréli. A Colts GM meg a Nuggets meccs közvetítésében hallja a hírt. lol. (csak halkan még mögé teszem, h a 12. körben jött egy bizonyos Karl Mecklenburg is a csapatba)
Nos egyébként Hintonból is elég jó játékos lett, Elway pedig nem rögtön váltotta meg a világot. Első évében még csak a benne rejlő lehetőségeket mutatta meg, aztán ezt át tudta ültetni a gyakorlatba is, de '86-ig még nem nyert PO meccset. Aztán egy 4. negyedes fordítás a Pecc ellen, majd A Drive a Browns ellen. Utóbbi máig a Broncos történelmének egyik legszebb pillanata. Sokan nem is tudják, h az "csak" egyenlítő drive volt.
Mi történt a Super Bowlon: A rövid válasz: Lawrence Taylor. Phill Simms közel tökéletes passer ratinggel a meccs MVP-je lett, de ezt a meccset valójában nem kezdtük rosszul. 10-9re mentünk félidőben, de ez lehetett volna több is. Először is miután Karlis berúgta a SB történetének akkori leghosszabb FG-ját, utána kihagyta a legrövidebbet, miután 1st and 1-et nem tudtunk megcsinálni. LT 2 stop a goalline standben. A félidő végére egy sack, majd a 2. elején egy iffy call, és utána csak bámultuk amit Simms csinál...
Mi történt utána: 1987

1987
Hogy jutottunk el oda:: A vereség nem hagyott túl mély sebet a csapatban. 1,5 meccs előnnyel nyertük a divíziót a wildcardos Hox előtt bucira vertük az Oilers, majd a Browns elleni visszavágón, ezúttal Denverben megint mi voltunk a clutch csapat. Egy klasszikus QB shotoutot 5 pontos előnynél a védelem döntött el, miután a 2 yardoson fumble-t force-olva és szerezve tettek pontot a meccs végére. Az NFL történelemben The Fumble néven keresendő az egyébént szintén emlékezetes meccs.
Mi történt a Super Bowlon: Van meccs, amikor vkinek minden bejön. 10-zel mentünk, lesérült Doug Williams, de visszajött. A 2. negyedben, egyetlen negyedben 35 pontot kaptunk. Williams 340 yard, 4 TD, ha Simms messze élete legjobb meccsét játszotta, akkor ő is. És ki még? Timmy Smith, 22 futás 204 yard 2 TD...Rookiként. Nem sokkal később ligában se volt
Mi történt utána: A nagy verés, és a szinórban 2 elvesztett döntő már jobban meglátszott a csapaton, lemaradtunk a rájátszásról

1989
Hogy jutottunk el oda:: Kellett egy kis vérfrissítés. Az egyébként kiváló védelembe (ami a SB-on rendre betlizett) Mecklenburg, Simon Fletcher, Braxton és Dennis Smith mellé érkezett a Rookie of the Year Atwater, aki utána sokáig a liga rettegett safety párosát lakotta Dennis Smith-szel. Támadó oldalon meg a supplemental drafton adtunk első kört Bobby Humphreyért, aki jelentős előrelépés volt Sammy Winderhez képest. Divízió behúzva, 4. negyedes fordítás a Steelers ellen pipa (1 pontos különbséggel nyertünk), Browns az AFC döntőben pipa. Utóbbin az izgalmak ezúttal elmaradtak.
Mi történt a Super Bowlon: '86-ban elvesztettük a 2. félidőben. '87-ben a 2. negyedben. '89-ben mielőtt pályára léptünk volna. Joe Montana a csúcson úgy sacc/kb 3-4 másik HOFerrel. Megkaptunk LT-t a csúcson, aztán a Redskins úgy játszott ahogy csak egyszer tudott, aztán megkaptuk Montana-t a csúcson. 55-10. Az egyetlen TD-nket Elway futotta, akkor csak 10 ember volt fent a 49ers védelmében...
Mi történt utána: Az Elwayjel jóban lévő OC Mike Shanahan Raiders HC lett. Elmérgesedett a viszony Reeves és Elway között. Shanny megbukott a Raidersszel visszajött OC-nak, az Elway - Reeves vitában Elway mellé állt, mennie kellett, Super Bowlt nyert a 49ersszel, Elway kért egy WR-t az első körben Reevestől, kapott egy QB-t Tommy Maddox személyében. Maddox bust lett, Reeves belebukott a helyzetbe, a csapatot átvette a DC Wade Phillips. Ő nagyjából egyben tartotta a csapatot amíg jött Shanny HC-nak...

1997
Hogy jutottunk el oda:: Reevesnél azt volt az alapvető filozófia, h majd Elway egyedül megoldja a támadást. Rakjuk össze a védelmet. Shanny ezzel szemben azt mondta, ne vesszen kárba Elway tehetsége, adjunk neki játszótársakat. Jött Rod Smith, Eddie Mac és Shannon Sharpe célpontoknak, Terrel Davis futónak, és egy korát megelőző ZBS fal Zimmermannal, Schlerethszel és Nalannel. Elsőre még nem sikerült, sokkoló vereség a PO-ban a Jaxtől, de '97-ben újra próbálta a csapat. Wild Cardon bejutva, bosszút álltunk a Jaxen (42-17), majd jött a "kötelező" 4. negyedes fordítás a KC ellen (Marcus Allent 37 yardon tartottuk), egy mondhatni "szokásos" Pittsburgh elleni csörte és ott is voltunk a Super Bowlon, újra underdogként, újra egy korszakos szeni ellen. A címvédő Packers soraiban többek között Favre, Reggie White és Leroy Butler.
Mi történt a Super Bowlon: This one's for John. Terrell Davis 30 futásból 157 yard 3 TD, MVP. Mindezt úgy h migrén miatt kihagta a 2. negyedet. Elway futott TD-jénél beküldtük úgy h konkrétan nem látott, csak h el tudjuk hitetni, h ő fog futni. Aztán ott van a csapat talán legemlékezetesebb pillanata, Elway 7 yardos futása a "helikopterrel", egyetlen play ami egy egész pályafutást jellemez. Az igazi hős nálam mégis Atwater, aki gyakorlatilag felszántotta a pályát keresztül-kasul, az utolsó előtti playben pedig egy ütközéssel 2 embert ütött ki (meg magát...)
Mi történt utána: 1999

1998
Hogy jutottunk el oda:: Leesett a nagy teher a vállakról. Elwaynek meg lett végre a gyűrű, ami már nagyon járt neki, egyben maradt a csapat, minden adott volt az ismétléshez. Ennek megfelelően 13-0-val kezdtünk, Davis útban volt a 2000 yardhoz, Elwaynek meg lett az 50 000 és közelített a 300. TD-hez, annak ellenére h sérülés miatt 4 meccset ki kellett hagnia. Aztán a Giants megálltotta a menetelést, a Dolphins ellen katasztrófálisan játszottunk. Aztán a Hox ellen csak meglett minden. TD 2000 yard és MVP, Elway 300 TD. #1 seed. Rögtön vissza is vághattunk Dolphinsnek, Marinoékat 38-3-mal küldtük haza, a Jets ellen kicsit nehezebben indult, de a vége annak is sima lett, jöhetett a döntőben némi meglepetésre nem a Vikes, hanem Dan Reeves és az dirty birds.
Mi történt a Super Bowlon: Pont került az Elway - Reeves vita végére. Elway 300+ passzolt yard, passzolt és futott TD-vel MVP lett és azóta is kísértheti Reeveset a Lombardival. 31-6-ra is vezettünk, a vége 34-19 lett.
Mi történt utána: Elway visszavonult, Sharpe a Ravensbe ment, nyert egy 3. gyűrűt, majd visszajött majd visszavonult, Atwater a Jetsbe ment 1 évre majd visszavonult, Terrell Davis lesérült, majd rásérült és soha nem volt többé a régi. A Broncos egy évtizedig a PO peremén táncolt, aztán végül Bowlen megköszönte Shannynek a munkáját.

2013
Hogy jutottunk el oda:: JMD ritkn látható pusztítását kevesebb mint 2 év alatt elégelte meg Bowlen. Az újjáépítéshez de facto GM posztra kinevezte Elwayt. HC-nak jött Fox. A könnyű sorsolásnak köszönhetően már első évükben újra PO-ban voltak Tebow-val megtámogatva Von Millerrel a drafton, de aztán elérhetővé vált minden idők talán legjobb irányítója Peyton Manning. Nem sokat gondolkozott Elway Tebow beáldozásán DT és Decker Pro Bowl elkapókká nőtték ki magukat, jött melléjük Welker az FA-ról és egy végre egészséges Julius Thomas, és voilá rekorddöntő offense. A csapat azt is elviselte, h a védelméből a végére hiányzott Von Miller, Chris Harris és Derek Wolfe és egész szezonban sérülésekkel küszködött Champ Bailey illetve az OL-ből Clady. A valósághoz hozzátartozik, h 2012-ben kiegyensúlyozottabb csapat voltunk, de akkor nyert pozícióból kikaptunk a Ravens ellen.
Mi történt a Super Bowlon: Nem az első snap döntötte el, de ha 1 playjel kéne összefoglalni, az az. A védelem egy darabig tartotta magát, a sok shortfieldet FG-ra mentette, de így se kerültük el a szokásos KO-t.
Mi történt utána: Fox egy újabb sikertelen rájátszás után annak ellenére repült h 4-ből 4× nyerte az AFCW-estet.

2015
Hogy jutottunk el oda:: Jött a régi barát Kubiak, aki csere QBként 3 vesztes SB-on volt, OC-ként pedig 2 győztesen, meg még egy régi ismerős, Wade Phillips és hirtelen #1 offense helyett #1defense. A keret nem sokat változott. Visszajöttek a sérültek és máris újra egy jó védelmünk lett. Érkezett bele még Ware, Talib és Ward, illetve továbbra is a D# be érkezett az első pick (Miller, Wolfe, Sly Williams, Roby, Ray) de alapvetően nem a kezdőbe draftolunk. Kiöregedett Welker, ment Decker jött Sanders, átalakult az OL, szóval azért több dolog történt mint egy átlagos csapattal 2 év alatt, de h #1 offenseből #1 defense lett az nem akkora felfordulással járt, mint ez sugallja. És az okok szerintem egészen prózaiak: Manning formahanyatlása/sérülése és egészségesebb védelem. De tény h így állunk és nem mellesleg újabb klasszikussal gazdagodott a történelmünk.
Mi várok a Super Bowltól: Újra underdogok vagyunk. A Skins ellen nem tudom, h azok voltunk-e, de a Dallasi Doom's Day Defense ellen biztos, LT Giantse ellen biztos, a Montana-s Frisco ellenit kár is volt lejátszani, a Packers ellen Elway anyja már nem is örült, h fia bejutott a döntőbe, s most újra underdogok vagyunk. Szeritnem egy elit O-nak semmivel se rosszabbak az esélyei, mint egy elit D#-nek, Ráadásul most az O, nincs olyan szinten, mint 2 éve a D#. Az idei csapat útja sokkal rögösebb volt, mint a 2 évvel ezelőttié. 11 meccset nyertünk 7 vagy annál kisebb különbséggel (köztük 3-mat hosszabbításban). Ezáltal talán kevésbé meggyőző a csapat, viszont harcedzettebb. Nem esik pánikba, ha kapaszkodnia kell az eredmény után. A Vasas ellen szinte végig hátrányban játszottunk, nem izgultuk el. A Patriots megcsinálta a TD-t, de nem roppantunk össze ennek a súlya alatt, hanem kivédekeztük a 2 pontost, ebben lehet bízni. Ahogy '97-ben az egész csapat küzdött, h meglegyen Elwaynek a győzelem, úgy most Manningért és Wareért fognak. Vannak akik a 2 évvel ezelőtt történtek miatt akarnak bizonyítani (ez mondjuk a '80as évek végén annyira nem jött be), Miller, Harris és Wolfe pedig most végre a pályán is tehetnek a sikerért.
Defense wins championship? Én ezt mndig is úgy értelmeztem, h egy adott meccset látszólag az offense nyeri meg, de ahhoz h egy évben sok meccset nyerj és ezáltal döntőt, ehhez kell a védelem is. És ez fordítva is igaz, csak ritkábban tűnik úgy h egy meccset a védelem nyert meg, de nálunk idén lehet így értelmezni, h a védelem sorra nyeri a meccseket, de a championshiphez kell az O is. Egy kiegyensúlyozott teljesítmény tőlük, ha jól játszik a Panthers talán több is.
Ha valamit megtanultam 2013-ból, hogy nem az számít, h egy O vagy egy D# mennyire erős, mennyire jó, hanem hogy azon az 1 meccsen hogyan játszik. Lehet nézegetni matchupokat, fogom is, ha jut rá idő, de két éve nem azért volt KO, mert ekkora különbség volt a 2 csapat között, hanem mert ők ennyivel közelebb játszottak a legjobbukhoz, mint mi.
Mi jöhet utána: PM visszavonul, ez egyre valószínűbb. Ha meg nem, mi akkor is Oszival megyünk tovább szvsz, tehát a Broncosnál egy éra végetér. De ahogy a D# játszott, Oszival se lett volna lehetetlen a Super Bowl run, úgyh akár vele is maradhatunk az elitben. Ugyanakkor a védelemben lesz pár nagy távozó. Millerrel hosszabbítunk ez szinte biztos, kérdés viszont h mi lesz Ware-rel (még 1 év hátra van neki, de meg van az utódja és kérdés meddig bírja még), Malik Jacksonnal és Trevathannel. Bármelyik elvesztése megérződne a védelmen. Illetve ahogy lesz egyre több videó róla, úgy lesznek egyre felkésültebbek belőle az ellenflek. JDR 2012-es védelme top5 volt minden kategóriában, 2013-ban jöttek a sérülések, 2014-ben egészséges volt, én továbbra is azt mondom, h jó is volt, de azért nem az újdonság erejével élő top5ös 2012-es. Anderson a szezon második felére megint magára talált, kell mellé egy másik kiegészítő ember Hillman helyett, ez akár lehet Bibbs is, vagy a draft 3. napján vki. A fal belseje is alakul, Paradis és Garcia még sokáig itt lehetnek. Mathisszel nem tudunk hosszabbítani, Vasqueznek nem fekszik a ZBS, de azért elmegy oda. A szélekre viszont katasztrófaturizmust lehetne vezetni. Schofield felejtős, Clady 3 évből 2-t kihagyott, kizárt h régi formájában térjen vissza, szerintem cap casuality lesz, Sambrailo nagyon gyenge volt, mind pass protectionben mind futásblokkolásban. Utóbbi miatt a jobb oldalon se lenne jobb szvsz. Fejlődhet még, de ha szintet lép is csak egy T van...
Szóval nehéz lesz egyben tartani a csapatot és vele párhuzamosan fejleszteni a hiányosságait, közben a KC szépen stabilizálta a helyét a PO környékén Reiddel, a Raiders szépen fejlődik, a Chargers meg továbbra se rossz csapat, akik most gazdagodhatnak egy top3-mas prospekttel. Láttuk mire képes egy 1/2-es Von Miller vagy egy 1/5ös Mack egy védelemmel. Ennek ellenére maradunk szerintem a team to beat az AFCW-ben, Bradyékkel szemben viszont nehéz lesz megvédeni a trónt...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 8 éve
Általános Doktor Denver Broncos 1 977 — A meccs addig tart, amíg véget nem ér
Közös meccsnézés, hogy áll?
Nekem van legalább két broncosos ismerősöm, aki vmi bárban szeretné nézni a meccset, szal a pesti eseményre instant 3 fő jelen. 😊

Once there was only dark.

If you're askin' me, the light's winnin'
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Ki honnan szokott?
beresrobi
Nálunk az asszony évente egyszer az NFL.com-ról vásárol be, több (4-5) tétel esetén már kb elhanyagolható a járulékos költség.
Lecsó
NFL.com-ról simán kihozza hozzánk (Mo.)?
Mert én amazon.comról szoktam de idén már nem szállít a magyar címre, csak az amazon.de dupla áron. 😕
sirarcheer
Eddig mindig ideért.
Van UK oldal is, ott nincs vám, kicsit olcsóbb, viszont nincs minden, ami usában. 15 körül van a postaköltség.