Indianapolis Colts

52 feliratkozó

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amúgy csak halkan jegyzem meg, de kezdek felpattanni a peterk bandwagonra - lehet kéne csináltatnom egy PCR tesztet, mert covidos lettem 😀 Persze nem Wentzben hiszek, hanem hogy Reich képes lesz megteremteni ugyanazt a környezetet, mint anno a sasoknál, és ebben Wentz majd tud egy jó teljesítményt hozni.coltman
Vigyázz nagyon, az én bandwagonom zötyögős. 😊

Meg amúgy nincs is. Én nem a Wentz bandwagonon ülök, hanem inkább a Ballard / Reich bandwagonon. Rövidre fogva, mert túlbeszéltük: azt díjazom, hogy a lehetőségekhez képest ez volt a második legjobb megoldás. Nálam Stafford előbbre lett volna, de tudomásul vettem, hogy Ballardnak túl drága volt. És nem is biztos, hogy volt dobásunk, Stafford eljött volna ide. Innentől minden más verzió közül ez volt a következő legjobb amit választhattunk. Ebben is van rizikó, de minden másban több lett volna. És az upside vagy annyi sincs mint Wentzben, vagy jó esetben is max. annyi. Az idő is egyre inkább ezt igazolja, már a top3 is abszolút out of reach lett a drafton, és úgy néz ki, hogy akár a top4 is az lehet. Akkor pedig a feltradelős játék eleve kiesett. Hiába gondoltuk azt 1 hónapja, hogy lesz rá esély, nem lesz / nem lett volna. Veterán igazolásnál meg nálam kb. Wentznél volt a határ, akiről még elhiszem, hogy lehet belőle irányítót faragni, alatta nem. Jimmyből lehetne (bár azt is értem, hogy Shanny miért megy fel újért. Megteheti, és van három aki tuti jobb, mint Jimmy), de ő baromi sérülékeny. Ő tényleg az. Darnoldban meg nincs upside szerintem. Legalábbis kisebb csoda kell hozzá, hogy most már több legyen, mint mondjuk Brissettben volt. Nem egy jó odds egyik se. És ráadásul drágábbak is, mint gondoltam. Darnoldért a 2+4+6 elég sok, azért a pici csoda esélyéért. Garoppolo-t se teszik csak úgy utcára, ő se lehet valószínűleg megúszni egy 5./6. körből. Akkor meg már inkább Wentz, valamivel többért.

(Egyébként szerintem a Wentz projekt nem is lesz 1 éves. Jó lenne persze, ha beállna és azonnal hasítana, de szerintem Reich-ék is úgy számolnak, hogy ha Lucknak, Riversnek is kellett fél idény, hogy elkezdjék feltalálni magukat, Wentznek is minimum kelleni fog ennyi. Nem csak őt kell rendbe rakni, de bele is kell szoknia az itteni viszonyokban, összeszoknia a játékosokkal, stb. Az idei év erről szól, remélhetőleg javuló játékkal, de kelleni fog még egy offseason, hogy azt lehessen mondani, már ismered a rendszert, összeszoktál a többiekkel, most mutasd meg. Ha abból - 2022-ből - is csak egy meh lesz, akkor lépünk csak tovább. KIvéve, ha tötál fejreáll az elejétől, de erre azért nem számítok.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
deleted account 1 758
LoL, az 5.eves opcio apropenz azert. Plusz egy drafton valo felmozgas joval tobbe kerult volna 1/8rol is, mint amit Darnoldert adtak.

Sztem azt jelzi ez a csere, h a Falconsnal szoltak a Panthersnek, h nyugodtan menjenek el az anyjukba, nem adjak nekik az 1/4et.

Ami azt jelezheti, h mar nagyon kozel a Falcons h csereljen vki massal (Broncos, esetleg Pats), vagy maradnak a helyukon es viszik Pittset Ryannek.

Igy meg az 5.legjobb QB vs Darnoldrol szolt igazabol, h melyik a jobb.
Kevesebb DM-el tudnanak kiszallni belole mint mi fogunk jovo ilyenkor a Wentz dealbol.


Adott Darnold aki tenyleg nem volt jo, de az egyik legrosszabb csapatban jatszott. Gase utan Joe Brady keze alatt dolgozni...

JimmyG mellett azt leszamitva h ugy nez ki, mint egy QB, mi szol? 😀 soha nem ertettem a hypeot korulotte


Mond JT O'Sullivannel pl QB 4, Fields es Lance elott 😊
Neki mondjuk tudnek orulni 1/21en, vagy lecsere utan.
O vagy Mills draftolasa az egyeduli ami eltolhatjak a "# Fire Ballard" hashtag megjeleneset az alairasomban 😀
Borbinho
Wentz: 2022 +20 DM lesz utana en nem gondolom hogy kirugjatok ( lehet rosszul emlekszem )
no
Nyugi, ez csak Borbinho teljes, zsigerből jövő gyűlölete CW iránt, ami néha már a logika teljes leállásával jár 😀 Kb mint ahogy én vélekedtem JMD-ről, amikor leigazolta Ballard 😀 Hát istennek ott működött a woodoo-bábu 😀

Amúgy csak halkan jegyzem meg, de kezdek felpattanni a peterk bandwagonra - lehet kéne csináltatnom egy PCR tesztet, mert covidos lettem 😀 Persze nem Wentzben hiszek, hanem hogy Reich képes lesz megteremteni ugyanazt a környezetet, mint anno a sasoknál, és ebben Wentz majd tud egy jó teljesítményt hozni.

Igazából TE/LT poszt, ami nekem még kérdőjel, ha azt megoldjuk szezon kezdésig, és bejön a best case scenario, azaz Wentz képes lesz normálisan teljesíteni, akkor elég komolyat ugorhat az O - kezdve a running by committee-vel, ahol 3 elég komoly futónk van - egyik sem elit, de mindegyik egyedül jó az 1000 yardra, és Pittman/Campbell/TY hármas is elég faszának tűnik, ha mind3 hozza, ami várható. TE-nél vakarom fejem, gondolom még mindig Ertz-re ácsingózunk, mert ha nem, akkor ott kezdek kicsit aggódni, hogy mi lesz - bár lehet Ballard tudja az idei "Taylor húzást" TE posztra 😀

LT meg gondolom draft, szóval ott nem hiszem, hogy bármi érdemleges embert fogunk látni addig.
több mint 3 éve
no Baltimore Ravens 6 604
LoL, az 5.eves opcio apropenz azert. Plusz egy drafton valo felmozgas joval tobbe kerult volna 1/8rol is, mint amit Darnoldert adtak.

Sztem azt jelzi ez a csere, h a Falconsnal szoltak a Panthersnek, h nyugodtan menjenek el az anyjukba, nem adjak nekik az 1/4et.

Ami azt jelezheti, h mar nagyon kozel a Falcons h csereljen vki massal (Broncos, esetleg Pats), vagy maradnak a helyukon es viszik Pittset Ryannek.

Igy meg az 5.legjobb QB vs Darnoldrol szolt igazabol, h melyik a jobb.
Kevesebb DM-el tudnanak kiszallni belole mint mi fogunk jovo ilyenkor a Wentz dealbol.


Adott Darnold aki tenyleg nem volt jo, de az egyik legrosszabb csapatban jatszott. Gase utan Joe Brady keze alatt dolgozni...

JimmyG mellett azt leszamitva h ugy nez ki, mint egy QB, mi szol? 😀 soha nem ertettem a hypeot korulotte


Mond JT O'Sullivannel pl QB 4, Fields es Lance elott 😊
Neki mondjuk tudnek orulni 1/21en, vagy lecsere utan.
O vagy Mills draftolasa az egyeduli ami eltolhatjak a "# Fire Ballard" hashtag megjeleneset az alairasomban 😀
Borbinho
Wentz: 2022 +20 DM lesz utana en nem gondolom hogy kirugjatok ( lehet rosszul emlekszem )
több mint 3 éve
darwinbanaz Indianapolis Colts Hawaii Rainbow Warriors 199
Ismerkedés az Assistant OL Coachunkkal

több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 458 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
LoL, az 5.eves opcio apropenz azert. Plusz egy drafton valo felmozgas joval tobbe kerult volna 1/8rol is, mint amit Darnoldert adtak.

Sztem azt jelzi ez a csere, h a Falconsnal szoltak a Panthersnek, h nyugodtan menjenek el az anyjukba, nem adjak nekik az 1/4et.

Ami azt jelezheti, h mar nagyon kozel a Falcons h csereljen vki massal (Broncos, esetleg Pats), vagy maradnak a helyukon es viszik Pittset Ryannek.

Igy meg az 5.legjobb QB vs Darnoldrol szolt igazabol, h melyik a jobb.
Kevesebb DM-el tudnanak kiszallni belole mint mi fogunk jovo ilyenkor a Wentz dealbol.


Adott Darnold aki tenyleg nem volt jo, de az egyik legrosszabb csapatban jatszott. Gase utan Joe Brady keze alatt dolgozni...

JimmyG mellett azt leszamitva h ugy nez ki, mint egy QB, mi szol? 😀 soha nem ertettem a hypeot korulotte


Mond JT O'Sullivannel pl QB 4, Fields es Lance elott 😊
Neki mondjuk tudnek orulni 1/21en, vagy lecsere utan.
O vagy Mills draftolasa az egyeduli ami eltolhatjak a "# Fire Ballard" hashtag megjeleneset az alairasomban 😀

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ha ebben az idei classban nem találnak nekik való irányítót 1/8-on, akkor tényleg valamit lépni kellett. Szerintem Jimmy sokkal jobb választás lesz, akárki is csap majd le rá, de úgy látszik Carolina-ban nem akartak többet várni. (Vagy tetszik nekik Darnold. Ezt se zárom ki.)

Olcsónak azért nem mondanám. Azt hittem egy idei 4.-5. körért megkapható lesz már úgy, hogy kb. egy hónapon belül dönteni kell az 5. éves opciójáról is. De úgy látszik az irányító, ha nem 35 fölött van van nem a bottal se piszkálnám kategória, akkor bármilyen helyzetben ér valamit. Jimmy se lesz akkor 4. v. 5 kör, inkább lesz az (minimum) 2. Ehhez képest Wentz se volt sokkal több.

(Én azért agresszívebb lettem volna 1/8-ról. 2004 szagot érzek, szerintem lehet akár 4 is akikből hosszabb távon franchise irányító lesz. Csak azt nem tudni, hogy melyik 2 fog kimaradni 😊 Én még Mond-ban is többet látok, mint néhány korábbi évekbeli top10 prospectben. Nem lesz első körös sem valószínűleg, de talán pont ez a vonzereje. Ha nem jött volna Wentz, és túl rizikósnak éreztük volna a felmászát a lepattanó utolsó kúbéért - kétségtelenül az is lett volna -, akkor Mond nekem kifejezetten tetszett volna, mint egy sneaky good második körös kísérlet. Még úgy is, hogy a második körben kellett volna felmenni érte 10-15 helyet. Szerintem egy szinttel magasabban van, mint Carr, Jimmy G, Lock voltak a közelmúltban. Vagy Love tavaly. Valaki - Falcons? Broncos? Bears? - lehet, hogy baromi jól fog vele járni, ha lecsap rá a 2. kör elején.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 458 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Darnold se volt draga, ha azt is nezzuk h iden meg rookie dealen van akkor foleg (+ lehivta az 5.eves opciot a Panthers).

Jo helyre kerult sztem, bar a fal kerdeses. Fel szemmel figyelni fogom ot is (meg Camet, Daltont), hogy muzsikal majd Wentzhez kepest.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
no Baltimore Ravens 6 604
Ki fog derulni 😊no
Nem erre akarok reagálni, hanem csak a Pats topicosra, hogy ha még lenne mondandót, akkor itt folytassuk. Úgyis nagyjából ugyanarról beszélgettünk a két topicban. Szóval ha van valami mondandód, ide írd légyszi, elolvasom és válaszolok is természetesen. Legalább töltődik a topic, mert a többiek eltűntek a tavaszi ködben, hogy van esély, hogy a draftig elő se kerülnek 😊
peterk2005
Hat most mar kivancsi lennek hogy mi a fo allitasod, mert biztos hogy a kozepebe erkeztem. 😊
no
Hú azt (itt) hagyjuk, mert az Pats specifikus volt. 😀
peterk2005
😀
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ki fog derulni 😊no
Nem erre akarok reagálni, hanem csak a Pats topicosra, hogy ha még lenne mondandót, akkor itt folytassuk. Úgyis nagyjából ugyanarról beszélgettünk a két topicban. Szóval ha van valami mondandód, ide írd légyszi, elolvasom és válaszolok is természetesen. Legalább töltődik a topic, mert a többiek eltűntek a tavaszi ködben, hogy van esély, hogy a draftig elő se kerülnek 😊
peterk2005
Hat most mar kivancsi lennek hogy mi a fo allitasod, mert biztos hogy a kozepebe erkeztem. 😊
no
Hú azt (itt) hagyjuk, mert az Pats specifikus volt. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
no Baltimore Ravens 6 604
Ki fog derulni 😊no
Nem erre akarok reagálni, hanem csak a Pats topicosra, hogy ha még lenne mondandót, akkor itt folytassuk. Úgyis nagyjából ugyanarról beszélgettünk a két topicban. Szóval ha van valami mondandód, ide írd légyszi, elolvasom és válaszolok is természetesen. Legalább töltődik a topic, mert a többiek eltűntek a tavaszi ködben, hogy van esély, hogy a draftig elő se kerülnek 😊
peterk2005
Hat most mar kivancsi lennek hogy mi a fo allitasod, mert biztos hogy a kozepebe erkeztem. 😊
több mint 3 éve
deleted account 1 758
Ki fog derulni 😊no
Nem erre akarok reagálni, hanem csak a Pats topicosra, hogy ha még lenne mondandót, akkor itt folytassuk. Úgyis nagyjából ugyanarról beszélgettünk a két topicban. Szóval ha van valami mondandód, ide írd légyszi, elolvasom és válaszolok is természetesen. Legalább töltődik a topic, mert a többiek eltűntek a tavaszi ködben, hogy van esély, hogy a draftig elő se kerülnek 😊
peterk2005
Elnézést kívánok itt a többi topik droid nevében is, hogy teoretikai liturgiák doktori értekezéséhez nem szóltunk hozzá 😀
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ki fog derulni 😊no
Nem erre akarok reagálni, hanem csak a Pats topicosra, hogy ha még lenne mondandót, akkor itt folytassuk. Úgyis nagyjából ugyanarról beszélgettünk a két topicban. Szóval ha van valami mondandód, ide írd légyszi, elolvasom és válaszolok is természetesen. Legalább töltődik a topic, mert a többiek eltűntek a tavaszi ködben, hogy van esély, hogy a draftig elő se kerülnek 😊

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
no Baltimore Ravens 6 604
A szokasos irsz valamit aminek a legnagyobb reszevel egyetertek de valahogy elbeszelunk egymas mellett. 😊no
Én éppen ezt bírom 😊 Látszik, hogy nagyon sok mindent hasonlóan látunk, de mégis más következtetésekre jutunk. Azt akarom megérteni, hogy miért. Van-e valami amit egyikünk nem vesz figyelembe és ha megtenné, teljes lenne az egyetértés, vagy csak attitűdbeli a különbség, és egyszerűen ugyanabból az anyagból kicsit máshogy építenénk csapatot, vagy egyéb.

A Ravensnel megprobaltam elegansan megmutatni hogy hiaba a jo draftok a penzugyek miatt nem tudtuk oket megtartani es ket legyet utni egy csapasra. De ha akarod leirom a Ravenst cap szempontjabol, de nem erdekes szerintem itt. A lenyeg hogy a SB utan ami egy kioregedo garda volt nem rebuilding lett hanem retool ami meg ertheto is volt de nem evekig. Nem farasztok senkit a draft-edzok-csapatepites kapcsolataval nalunk, de erre irtam megint egy elegans peldat hogy az egyszem Kubiak ev alatt a csapat eg es fold kulonbseget hozott minden tekintetben az elotte utana jovokkel es egy evre a GM nem tud ennyit hozzaadni foleg ugy hogy csak arra az egy evre ervenyes. A retool miatt es a csapat filozofiaja szerint elkoltotte ami rendelkezesre allt. Nem veletlen miert a ravens a comp. pick-ek egyik legnagyobb haszonelvezoje. Viszont kritikus teljesitmenyek, Flacco vegen jott volna a reset gomb es johetett volna a cap rendbetetele es jo alapokrol indulni. De jott Flacco/LJ 2018 ev es innentol nincs reset. Nem aruljuk a jovot el, de a huto tele van. Ha mi berakunk valamit akkor ki is kell venni. Persze konyvelessel idonkent "csalunk" hogy egy picit tudjanak egyutt bentmaradni de a nap vegen megis ki kell rakni. Viszont azert mert nem adjuk el a jovot ahhoz kepest eroszakoson nyomul a FA/trade a csapat. ET, Calais, Wolfe, Ingram, Peters jottek mert kellettek de el is mentek Yanda aki nem lett potolva csak a 3. korbol a draftrol es a legnagyobb hiba lett hogy fos lett a falunk, es a penzet a DL-re koltottuk, 1. koros TE Hurst ( 2. legnagyobb hiba, mert a jatekunk alapja a TE ) akibol jott Dobbins hogy el tudjuk kuldeni Ingramot. Yannick-ert eleg sokat fizettunk egy kolcsonert, de ez volt egy tipikus hatha bejon es adunk egy picivel tobb eselyt magunknak. Nalam mi jobban feszegetjuk a hatarokat es rosszabb alaprol indulunk.no
Én ezt a jövőt képzelem el a Colts számára mint kívánatos csapatépítési utat. Az irányító szerencse/adottság, az persze mozgatja a lehetőségeket, de azon kívül a csapat építését valahogy így képzelem. Én Ozzie-t a legjobbak között tartottam számon, mindig is tetszett amit csinált, és az a "vágyam", hogy valami hasonló GM működjön nálunk is. Attitűdbeli különbségek nem érdekelnek, lehet picit agresszívabb is, lehet "tervezőbb" is. Mindegy, csak hasonló legyen az eredmény. Alapvetően jól kihasznált draftokkal, meggondolt igazolásokkal, és folyamatosan szinten tartott minőséggel, amiben nincsenek kényszer-rebuild évek. Se anyagi okokból, se azért, mert évekig egymás után bukó lett a draft, és elzáródott az utánpótlás, kényszer-igazolási hullámot indikálva.

Ez a stratégia teszi lehetővé, hogy valaki nyerjen Mahomes nélkül is. Nincs értelme ráfeszülni 1-1 adott évre, mert általában nem akkor jön össze, amikor márciusban azt hisszük, hogy most kéne megnyomni. A Colts se akkor nyert Manninngal (2004, 2005, 2007 mind jobb évek voltak, erősebb kerettel), nem is akkor jutott legmesszebb (2014 papíron gyengébb csapat volt, mint a 2015-ös például), A Ravens keret se 2012-ben volt a legerősebb, voltak ott jobb, erősebb keretek is, amikor benne volt a levegőben, hogy ez most egy remek keret, és benne is maradt. De fent volt tartva folyamatosan egy alapvetően minőségi keret, és még egy Flacconál is "ki lehetett várni", hogy jöjjön az az egy kifutó karrier év. Ami nem olyan évre esett, amikor a keret körülötte éppen rebuildben van, mert az előtte levő 1-2 évet éppen megtoltátok, és arra az évre nem jutott.

A jo csapatok es jo eredmenyek mindenkinel mas. A Colts Luck alatt nem volt sokkal sikeresebb mint a Bengals amennyivel jobb QB. 2 Palmer es 4 Dalton folyamatos PO-val es ugyanazzal a Daltonnal utana semmi. De a Bengals nem koltott es nem is tudta atlepni az arnyekat. Bar nem biztos hogy ertem mit akarsz kihozni beloluk. no
Rossz példa volt, inkább hagyjuk, keresek majd jobbat.

Nalam a Colts alul teljesitett, ahogy a Vasas is. Persze jobbak mint sokan. De egy egyszeru kerdes. Ha 2019-ben megkapjatok Aaron R Luck akkor SB contenderek lettetek volna? Ha LJ-t? | A Ravens-nel 2018-ban a valasz nem. | no
A Colts a Luck érából kevesebbet hozott ki, mint amennyit lehetett volna. A Steelers szerintem nem, 2 gyűrű és 3SB szerintem korrekt achievement. Az más kérdés, hogy ez úgy jött össze, hogy szerintem a Steelers az elején "over-achivált", jobban összejöttek nekik a dolgok, 2012 óta meg "alul-achivál", több is volt azokban az években, de így is tetszik, hogy folyamatosan fenntartották a keret minőségét. Hullámoztak persze ők is, a hírös védelem kiöregedésével újat kellett építeni, de közben átvette az offense a hangsúlyt, stb. Ott inkább már azt érzem, hogy a túl "hagyományörző" bánásmód a szakmai stábbal lett az alulteljesítés oka. Az edzői stáb (akár főedzőstül, akár az általa maga alá gyűjtött segédedzők) voltak kevesek párszor. Lehet, hogy egy stábcsere megérte volna náluk, de ez már a "ha" világa, sose tudjuk meg.

A válasz: Luckkal igen. Aaron-al is természetesen. Lamarral nem tudom. Ha sikerült volna hasonló módon beépíteni őt, ahogy nálatok, akkor a válaszom igen. De nekem a 2018-as Ravens-re is igen a válaszom. 😊 Egyik csapat sem lett volna ott, ahol a fénykorában levő Manninges Colts, Brady-s Pats, vagy most a Mahomeses Chiefs, de ehhez olyan irányító kell, mint ők. Viszont voltak ott, ahol a 2012-es Ravens, 2015-ös Broncos vagy Panthers, 2016-as Falcons, 2017-es Eagles, 2018-as Rams, 2019-es Niners vagy 2020-as Bucs. Márciusban legalábbis biztosan nem látszott egyik sem esélyesebbnek, mint a 2019-es Colts nézett volna ki, vagy a Ravens. Csak nálatok nem jött össze a vége, nálunk sose tudjuk meg, mert teória maradt, az említett csapatoknál meg igen.
peterk2005
Ki fog derulni 😊

A Vasasnal az elmult tiz evre gondoltam es roluk mar tenyleg max egy mondatot irok itt. A FO mikozben magaban nezve jo munkat vegez, de az O-D minimalista jateka megneheziti Colbert munkajat.
Mig a Coltsnal egyetertunk a kerdesemnel, de a Ravensnel nagyon elesen nem. A mi jatekunkba ertelemszeruen nem illenek, a sajat erossegeikben meg hiaba sokkal jobbak LJ-nel nem tudnank megvedeni es nem tudna kinek dobalni.
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
A szokasos irsz valamit aminek a legnagyobb reszevel egyetertek de valahogy elbeszelunk egymas mellett. 😊no
Én éppen ezt bírom 😊 Látszik, hogy nagyon sok mindent hasonlóan látunk, de mégis más következtetésekre jutunk. Azt akarom megérteni, hogy miért. Van-e valami amit egyikünk nem vesz figyelembe és ha megtenné, teljes lenne az egyetértés, vagy csak attitűdbeli a különbség, és egyszerűen ugyanabból az anyagból kicsit máshogy építenénk csapatot, vagy egyéb.

A Ravensnel megprobaltam elegansan megmutatni hogy hiaba a jo draftok a penzugyek miatt nem tudtuk oket megtartani es ket legyet utni egy csapasra. De ha akarod leirom a Ravenst cap szempontjabol, de nem erdekes szerintem itt. A lenyeg hogy a SB utan ami egy kioregedo garda volt nem rebuilding lett hanem retool ami meg ertheto is volt de nem evekig. Nem farasztok senkit a draft-edzok-csapatepites kapcsolataval nalunk, de erre irtam megint egy elegans peldat hogy az egyszem Kubiak ev alatt a csapat eg es fold kulonbseget hozott minden tekintetben az elotte utana jovokkel es egy evre a GM nem tud ennyit hozzaadni foleg ugy hogy csak arra az egy evre ervenyes. A retool miatt es a csapat filozofiaja szerint elkoltotte ami rendelkezesre allt. Nem veletlen miert a ravens a comp. pick-ek egyik legnagyobb haszonelvezoje. Viszont kritikus teljesitmenyek, Flacco vegen jott volna a reset gomb es johetett volna a cap rendbetetele es jo alapokrol indulni. De jott Flacco/LJ 2018 ev es innentol nincs reset. Nem aruljuk a jovot el, de a huto tele van. Ha mi berakunk valamit akkor ki is kell venni. Persze konyvelessel idonkent "csalunk" hogy egy picit tudjanak egyutt bentmaradni de a nap vegen megis ki kell rakni. Viszont azert mert nem adjuk el a jovot ahhoz kepest eroszakoson nyomul a FA/trade a csapat. ET, Calais, Wolfe, Ingram, Peters jottek mert kellettek de el is mentek Yanda aki nem lett potolva csak a 3. korbol a draftrol es a legnagyobb hiba lett hogy fos lett a falunk, es a penzet a DL-re koltottuk, 1. koros TE Hurst ( 2. legnagyobb hiba, mert a jatekunk alapja a TE ) akibol jott Dobbins hogy el tudjuk kuldeni Ingramot. Yannick-ert eleg sokat fizettunk egy kolcsonert, de ez volt egy tipikus hatha bejon es adunk egy picivel tobb eselyt magunknak. Nalam mi jobban feszegetjuk a hatarokat es rosszabb alaprol indulunk.no
Én ezt a jövőt képzelem el a Colts számára mint kívánatos csapatépítési utat. Az irányító szerencse/adottság, az persze mozgatja a lehetőségeket, de azon kívül a csapat építését valahogy így képzelem. Én Ozzie-t a legjobbak között tartottam számon, mindig is tetszett amit csinált, és az a "vágyam", hogy valami hasonló GM működjön nálunk is. Attitűdbeli különbségek nem érdekelnek, lehet picit agresszívabb is, lehet "tervezőbb" is. Mindegy, csak hasonló legyen az eredmény. Alapvetően jól kihasznált draftokkal, meggondolt igazolásokkal, és folyamatosan szinten tartott minőséggel, amiben nincsenek kényszer-rebuild évek. Se anyagi okokból, se azért, mert évekig egymás után bukó lett a draft, és elzáródott az utánpótlás, kényszer-igazolási hullámot indikálva.

Ez a stratégia teszi lehetővé, hogy valaki nyerjen Mahomes nélkül is. Nincs értelme ráfeszülni 1-1 adott évre, mert általában nem akkor jön össze, amikor márciusban azt hisszük, hogy most kéne megnyomni. A Colts se akkor nyert Manninngal (2004, 2005, 2007 mind jobb évek voltak, erősebb kerettel), nem is akkor jutott legmesszebb (2014 papíron gyengébb csapat volt, mint a 2015-ös például), A Ravens keret se 2012-ben volt a legerősebb, voltak ott jobb, erősebb keretek is, amikor benne volt a levegőben, hogy ez most egy remek keret, és benne is maradt. De fent volt tartva folyamatosan egy alapvetően minőségi keret, és még egy Flacconál is "ki lehetett várni", hogy jöjjön az az egy kifutó karrier év. Ami nem olyan évre esett, amikor a keret körülötte éppen rebuildben van, mert az előtte levő 1-2 évet éppen megtoltátok, és arra az évre nem jutott.

A jo csapatok es jo eredmenyek mindenkinel mas. A Colts Luck alatt nem volt sokkal sikeresebb mint a Bengals amennyivel jobb QB. 2 Palmer es 4 Dalton folyamatos PO-val es ugyanazzal a Daltonnal utana semmi. De a Bengals nem koltott es nem is tudta atlepni az arnyekat. Bar nem biztos hogy ertem mit akarsz kihozni beloluk. no
Rossz példa volt, inkább hagyjuk, keresek majd jobbat.

Nalam a Colts alul teljesitett, ahogy a Vasas is. Persze jobbak mint sokan. De egy egyszeru kerdes. Ha 2019-ben megkapjatok Aaron R Luck akkor SB contenderek lettetek volna? Ha LJ-t? | A Ravens-nel 2018-ban a valasz nem. | no
A Colts a Luck érából kevesebbet hozott ki, mint amennyit lehetett volna. A Steelers szerintem nem, 2 gyűrű és 3SB szerintem korrekt achievement. Az más kérdés, hogy ez úgy jött össze, hogy szerintem a Steelers az elején "over-achivált", jobban összejöttek nekik a dolgok, 2012 óta meg "alul-achivál", több is volt azokban az években, de így is tetszik, hogy folyamatosan fenntartották a keret minőségét. Hullámoztak persze ők is, a hírös védelem kiöregedésével újat kellett építeni, de közben átvette az offense a hangsúlyt, stb. Ott inkább már azt érzem, hogy a túl "hagyományörző" bánásmód a szakmai stábbal lett az alulteljesítés oka. Az edzői stáb (akár főedzőstül, akár az általa maga alá gyűjtött segédedzők) voltak kevesek párszor. Lehet, hogy egy stábcsere megérte volna náluk, de ez már a "ha" világa, sose tudjuk meg.

A válasz: Luckkal igen. Aaron-al is természetesen. Lamarral nem tudom. Ha sikerült volna hasonló módon beépíteni őt, ahogy nálatok, akkor a válaszom igen. De nekem a 2018-as Ravens-re is igen a válaszom. 😊 Egyik csapat sem lett volna ott, ahol a fénykorában levő Manninges Colts, Brady-s Pats, vagy most a Mahomeses Chiefs, de ehhez olyan irányító kell, mint ők. Viszont voltak ott, ahol a 2012-es Ravens, 2015-ös Broncos vagy Panthers, 2016-as Falcons, 2017-es Eagles, 2018-as Rams, 2019-es Niners vagy 2020-as Bucs. Márciusban legalábbis biztosan nem látszott egyik sem esélyesebbnek, mint a 2019-es Colts nézett volna ki, vagy a Ravens. Csak nálatok nem jött össze a vége, nálunk sose tudjuk meg, mert teória maradt, az említett csapatoknál meg igen.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
no Baltimore Ravens 6 604
Mielott hozol egy Epa chart-ot a GM-krol 40 yardos dash-el benne, es a konkluzioddal 97%-ban egyetertve ( bar a maradek 3% kulonbseg miatt valt kette a korai kereszteny egyhaz ).

Nem arrol beszelek hogy adjatok el a jovot, sot meg az ertelemszeruen tartalekolt nagy papirok utan maradt utolso fillerig se koltsetek.

De hoztatok egy QB-t minimum 47m ket evre es adtatok erte egy 1. es egy 3. kort. Azt az esetet ne is nezzuk hogy megserul mert tobbet buktok mint az elso kor osszesegeben ( nalam, de elfogadom ha masnak nem). Bridge QB-nak piszok draganak tartom. A csapat biztosan ugy gondolja hogy tobbet ki tud belole hozni mint a Sasok es az orult tehetseg kijon belole csak nem volt jol kezelve es inkabb Fr QB-nak jott mint nem. Most egyenlore es meg messze a kerethirdetes, nem latom a magabiztossagot, hanem turelmesen megnezitek mi sul ki belole. De a legjobb esetben a 3 eves akkor nagyon jonak tuno papirjabol egy evet kidobtatok.

Egy picit olyan erzesem van hogy: "Edzok, tessek itt van a keresetek es lehet varazsolni", de Ballard nem hisz sem benne ezert nem kolt ra/neki pedig iden foleg egy csomo jatekos alair egy eves bridge papirokat es magaban sem hisz ha jol draftol akkor siman szabadit fel penzt vagyis minek rakna magat kenyszerbe.

| Az OT piac/draft olyan tomott hogy meglepodnek ha nem jonne el egy fantasztikus ar-erteku jatekossal, de nem biztos hogy a legjobbal. |
több mint 3 éve
no Baltimore Ravens 6 604
Ballard addig tud a sajat jatekosokra epiteni amig jonnek a draftok, ha lesz egy par ev lyuk akkor jonnek majd a FA-rol. Mindenkinek ez a celja hogy a draftrol sikeruljon, es a Colts is akar nyerni. A kulonbseg koztunk hogy elkolti e az utolso fillert es a jovo havi fizeteset is valaki mert hisz benne hogy itt a lehetoseg. Nalatok ezt nem erzem, es ez nem jelent semmit. Lehet egy jo edzoi karral nyerni kettovel kevesebb jo jatekossal de jovore is lesz penz javitgatni/ fejlesztgetni felfogassal. Es ahogy nalad a PO a cel azert en sem koltekeznek ki. De nalatok Wentz es az egy ev ertekenek a kapcsolata erdekes ( szamomra ).no
Szerintem ti sem költöttetek utolsó fillérig el mindent. Azt a Saints, Eagles, Falcons csinálta. Az, hogy papíron mi van éppen cap space-ként beírva, az csak egy szám, ami a rollover rendszer miatt megy át jövő évre. Mindegy, hogy 40 millió van-e és mellé 20 millió jövőbeli kötelezettség, vagy 20 millió és nulla jövő évi kötelezettség. A Colts is megcsinálhatná, hogy előre könyvel mondjuk Wentz fizetéséből 10 milliót, és máris a bottom 10 legkevesebb cap space-t mutatná nekünk a spotrac. Ha meg hátratesz 10 milliót (ahogy egyébként 5 milliót hátra is tett, valószínűleg Leonard/Smith közeledő szerződése miatt), akkor hirtelen ötödikból legelsők lennénk.

Én a több éves cap-flow állását nézem. Idei év és következő évek lekötései együtt. Az a csapat, amelyik úgy költi el az adott évi cap space-t, hogy közben még maga előtt is tol egy halom jövőbe tolt cap halmot, az el van adósodva. Az nem jó stratégia, mert óhatatlanul egy olyan ciklikusság az eredménye, hogy néhány évig mindent bele, aztán szorul a hurok, majd takarítani kell, és újra kezdjük a kört. Ez a ciklikusság összességében kevesebbet hoz, mert minden 1-2 év esélyesség mellé gyárt néhány év esélytelenséget. Miközben nincs az esélyességben szerintem nincs olyan, hogy "esélyes" és "esélyesebb". Nincs olyan, hogy egy "ez még nem contender" csapat 1-2 játékos igazolásával úgy válik "contenderré", hogy érdemben növeli az esélyeit. Annyi faktor befolyásol egy idényt, hogy nincs értelme márciusban "betolni mindent", mert olyan simán elfújhatja a különbséget akár egy kisebb sérüléshullám, vagy néhány rosszkor kihagyott FG, vagy egy-két peches bíráskodás, mint a pinty. És a home fieldből pikk-pakk háromszor kell idegenbe menni, és uphill battle lesz belőle. nem contenderség. Ami egyébként még mindig megvívható, lásd Bucs, de ahhoz már az ellenfelek is kellenek. VIszont így megvívható márciusi all in nélkül is, ha bemegy az az 1-2 FG, szerencsésen fújják azt az 1-2 meccset, és jól jönnek a playoffban az ellenfelek.

Az a jó stratégia szerintem, ami az építkezés alapját az adott évi cap-re támaszkodva teremti meg, aztán valamennyit lehet utána előre-hátra mozgatni, kihasználni, hogy a cap menedzselése ebben rugalmas, de csak annyit, ami a jövő lehetőségeit nem rontja érdemben. Több sanszot ad tíz évből nyolc "jó csapat" év, mint tízből négy "contender" év. Mert minimális a kettő státusz között esélyekben a különbség, viszont a 8 év és 4 év között már nem minimális. (Az nem igaz, hogy ha "csak jó csapatot akarok", akkor annak nyolc év Bengals a vége. A Bengals/Vikings/stb. sors amiatt van, mert nincs elit irányító. De adott helyzetű csapatnak akkor is jobb 8 jó év, mint 4 picit jobb. Ha nincs irányítója akkor is, mert nem tudja a 4 évet úgy megtolni irányító nélkül, hogy kategóriát lépjen. És a jó irányítós csapatoknak is, mert ott 8 év értelemszerűen jobb esélyeket ad, mintha csak 4 évben van jó csapat az irányító között, a többiben meg a hátán viszi a csapatot.)

Ezért tud például sikeres lenni a Steelers. Vagy a Ravens ezért tudott azonnal esélyessé válni, ahogy Lamarr beállt. Ha játszottátok volna a beletolok-újraépítek játékot, akkor simán előfordulhatott volna, hogy Lamarr évekig egy épülő csapatban kínlódik.
peterk2005
A szokasos irsz valamit aminek a legnagyobb reszevel egyetertek de valahogy elbeszelunk egymas mellett. 😊

Ahogy a Saints mar a jovot koltotte es a rendben tartom a cap-et kozott is rengeteg arnyalat van.

A Ravensnel megprobaltam elegansan megmutatni hogy hiaba a jo draftok a penzugyek miatt nem tudtuk oket megtartani es ket legyet utni egy csapasra. De ha akarod leirom a Ravenst cap szempontjabol, de nem erdekes szerintem itt. A lenyeg hogy a SB utan ami egy kioregedo garda volt nem rebuilding lett hanem retool ami meg ertheto is volt de nem evekig. Nem farasztok senkit a draft-edzok-csapatepites kapcsolataval nalunk, de erre irtam megint egy elegans peldat hogy az egyszem Kubiak ev alatt a csapat eg es fold kulonbseget hozott minden tekintetben az elotte utana jovokkel es egy evre a GM nem tud ennyit hozzaadni foleg ugy hogy csak arra az egy evre ervenyes. A retool miatt es a csapat filozofiaja szerint elkoltotte ami rendelkezesre allt. Nem veletlen miert a ravens a comp. pick-ek egyik legnagyobb haszonelvezoje. Viszont kritikus teljesitmenyek, Flacco vegen jott volna a reset gomb es johetett volna a cap rendbetetele es jo alapokrol indulni. De jott Flacco/LJ 2018 ev es innentol nincs reset.
Nem aruljuk a jovot el, de a huto tele van. Ha mi berakunk valamit akkor ki is kell venni. Persze konyvelessel idonkent "csalunk" hogy egy picit tudjanak egyutt bentmaradni de a nap vegen megis ki kell rakni. Viszont azert mert nem adjuk el a jovot ahhoz kepest eroszakoson nyomul a FA/trade a csapat. ET, Calais, Wolfe, Ingram, Peters jottek mert kellettek de el is mentek Yanda aki nem lett potolva csak a 3. korbol a draftrol es a legnagyobb hiba lett hogy fos lett a falunk, es a penzet a DL-re koltottuk, 1. koros TE Hurst ( 2. legnagyobb hiba, mert a jatekunk alapja a TE ) akibol jott Dobbins hogy el tudjuk kuldeni Ingramot. Yannick-ert eleg sokat fizettunk egy kolcsonert, de ez volt egy tipikus hatha bejon es adunk egy picivel tobb eselyt magunknak. Nalam mi jobban feszegetjuk a hatarokat es rosszabb alaprol indulunk.
A GM nalunk Ozzie volt aki a legjobbak kozott, persze a hosszu ido alatt voltak rosszabb evei draftban, de az itt es a Pats-nel levo beszelgetesunknel nalam az a lenyeg hogy mit hozol ki beloluk amire a Kubiak es a 2018-as evunk a legjobb pelda.
Nalam LJ tulajdonsagait kiaknazva GR a kiraly. LJ-nel Luck a rosszabbik kezevel jobb QB volt mint LJ 2018-ban. Es LJ evek ota epulo O-ben jatszik. Ha lett volna egy reset akkor lehet rovidebb ideig epult volna. Egy nulla O-be jott kb LJ es vele a 2018-as draft, elotte Stanley es Yanda ( masfel evig ), Boyle, Ricard ( DL-nek lett huzva ), de Jensen C-t nem tudtuk megtartani mert nincs penz es egy Skura aki udfa es annyit is tud lett a kezdo C.
A katasztrofakra nem keszulhetsz, hanem a legjobbat akarod adni a realis celkituzesekhez. Shit happens. Mindenkinel, meg az ellenfeleknel is es te lehetsz a haszonelvezo.
Nem tudsz ket jo jatekossal contenderre valni es nincs is ertelme, de amikor az vagy akkor adsz-e hozza ket jo jatekost a nagyobb remeny erdekeben aminek az ara a koltes.
A jo csapatok es jo eredmenyek mindenkinel mas. A Colts Luck alatt nem volt sokkal sikeresebb mint a Bengals amennyivel jobb QB. 2 Palmer es 4 Dalton folyamatos PO-val es ugyanazzal a Daltonnal utana semmi. De a Bengals nem koltott es nem is tudta atlepni az arnyekat. Bar nem biztos hogy ertem mit akarsz kihozni beloluk.


Nalam a Colts alul teljesitett, ahogy a Vasas is. Persze jobbak mint sokan.

De egy egyszeru kerdes. Ha 2019-ben megkapjatok Aaron R Luck akkor SB contenderek lettetek volna? Ha LJ-t?
| A Ravens-nel 2018-ban a valasz nem. |
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ballard addig tud a sajat jatekosokra epiteni amig jonnek a draftok, ha lesz egy par ev lyuk akkor jonnek majd a FA-rol. Mindenkinek ez a celja hogy a draftrol sikeruljon, es a Colts is akar nyerni. A kulonbseg koztunk hogy elkolti e az utolso fillert es a jovo havi fizeteset is valaki mert hisz benne hogy itt a lehetoseg. Nalatok ezt nem erzem, es ez nem jelent semmit. Lehet egy jo edzoi karral nyerni kettovel kevesebb jo jatekossal de jovore is lesz penz javitgatni/ fejlesztgetni felfogassal. Es ahogy nalad a PO a cel azert en sem koltekeznek ki. De nalatok Wentz es az egy ev ertekenek a kapcsolata erdekes ( szamomra ).no
Szerintem ti sem költöttetek utolsó fillérig el mindent. Azt a Saints, Eagles, Falcons csinálta. Az, hogy papíron mi van éppen cap space-ként beírva, az csak egy szám, ami a rollover rendszer miatt megy át jövő évre. Mindegy, hogy 40 millió van-e és mellé 20 millió jövőbeli kötelezettség, vagy 20 millió és nulla jövő évi kötelezettség. A Colts is megcsinálhatná, hogy előre könyvel mondjuk Wentz fizetéséből 10 milliót, és máris a bottom 10 legkevesebb cap space-t mutatná nekünk a spotrac. Ha meg hátratesz 10 milliót (ahogy egyébként 5 milliót hátra is tett, valószínűleg Leonard/Smith közeledő szerződése miatt), akkor hirtelen ötödikból legelsők lennénk.

Én a több éves cap-flow állását nézem. Idei év és következő évek lekötései együtt. Az a csapat, amelyik úgy költi el az adott évi cap space-t, hogy közben még maga előtt is tol egy halom jövőbe tolt cap halmot, az el van adósodva. Az nem jó stratégia, mert óhatatlanul egy olyan ciklikusság az eredménye, hogy néhány évig mindent bele, aztán szorul a hurok, majd takarítani kell, és újra kezdjük a kört. Ez a ciklikusság összességében kevesebbet hoz, mert minden 1-2 év esélyesség mellé gyárt néhány év esélytelenséget. Miközben nincs az esélyességben szerintem nincs olyan, hogy "esélyes" és "esélyesebb". Nincs olyan, hogy egy "ez még nem contender" csapat 1-2 játékos igazolásával úgy válik "contenderré", hogy érdemben növeli az esélyeit. Annyi faktor befolyásol egy idényt, hogy nincs értelme márciusban "betolni mindent", mert olyan simán elfújhatja a különbséget akár egy kisebb sérüléshullám, vagy néhány rosszkor kihagyott FG, vagy egy-két peches bíráskodás, mint a pinty. És a home fieldből pikk-pakk háromszor kell idegenbe menni, és uphill battle lesz belőle. nem contenderség. Ami egyébként még mindig megvívható, lásd Bucs, de ahhoz már az ellenfelek is kellenek. VIszont így megvívható márciusi all in nélkül is, ha bemegy az az 1-2 FG, szerencsésen fújják azt az 1-2 meccset, és jól jönnek a playoffban az ellenfelek.

Az a jó stratégia szerintem, ami az építkezés alapját az adott évi cap-re támaszkodva teremti meg, aztán valamennyit lehet utána előre-hátra mozgatni, kihasználni, hogy a cap menedzselése ebben rugalmas, de csak annyit, ami a jövő lehetőségeit nem rontja érdemben. Több sanszot ad tíz évből nyolc "jó csapat" év, mint tízből négy "contender" év. Mert minimális a kettő státusz között esélyekben a különbség, viszont a 8 év és 4 év között már nem minimális. (Az nem igaz, hogy ha "csak jó csapatot akarok", akkor annak nyolc év Bengals a vége. A Bengals/Vikings/stb. sors amiatt van, mert nincs elit irányító. De adott helyzetű csapatnak akkor is jobb 8 jó év, mint 4 picit jobb. Ha nincs irányítója akkor is, mert nem tudja a 4 évet úgy megtolni irányító nélkül, hogy kategóriát lépjen. És a jó irányítós csapatoknak is, mert ott 8 év értelemszerűen jobb esélyeket ad, mintha csak 4 évben van jó csapat az irányító között, a többiben meg a hátán viszi a csapatot.)

Ezért tud például sikeres lenni a Steelers. Vagy a Ravens ezért tudott azonnal esélyessé válni, ahogy Lamarr beállt. Ha játszottátok volna a beletolok-újraépítek játékot, akkor simán előfordulhatott volna, hogy Lamarr évekig egy épülő csapatban kínlódik.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
no Baltimore Ravens 6 604
A Ravens-ben a WR nem a legnagybb problema es Brown jott oda 1. korben. Egyeves bridge szerzodesre a legjobbak nem jonnek hozzank ertheto okokbol. Nalunk OL-Edge-WR aki kellene es ebbol fognak BPA-zni.
De megint ti kesz vagytok mi meg epules alatt. Nekunk hozzatok kepest kimaradt a cap kitakaritasa es 2 ev BPA a drafton. Igy sokkal tobb poszton voltunk/vagyunk lyukasak. De LJ es GR miatt a siker egy alapok nelkuli csapattal jottek. Ezert mi nem tudunk "mindent" radobni, de a lehetosegekhez kepest agron nyomja EDC, ET-Yannick..
no
Nem igazán értem mit értesz a "kész vs nem kész" csapatokon? A Ravens miért nem kész? Persze, nem nulláról lett felépítve a roster, nagytakarítással kezdve. De ennek nem az az oka, mert ez lenne az építkezés kötelező rendje, amit muszáj megjárni. Mi azért vagyunk itt, mert nálunk földbeállt a történet Grigsonék idején, és muszáj volt megnyomni a reset gombot. Még (papíron) meglevő elit irányító ellenére is. Én inkább ezt gondolom az abnormálisnak, és azt tartom normálisnak - szeretném nálunk is hosszú évekig látni - ahogy a Ravens építkezik. Szerintem a tiétek egy jó roster. Jól draftoltatok az utóbbi években, jól is igazoltatok, és nem látok nagy lyukakat. Az elkapó sor üres NFL mércével, de van egy remek TE, jó fal, jó futók, a defensive front jó, az edge jó volt, meglátjuk mit sikerül megtartani belőle, az LB sor oké, a secondary oké. Vannak persze problémák, hiányposztok, de melyik rosteren nincsenek? Talán most a Bucs néz ki teljesnek, aztán meglátjuk, hogy tényleg azok lesznek-e. De minden más - contender is - csapat lyukakkal küzd. Mi is. Az, hogy Ballard a saját játékosokra helyezi a hangsúlyt és nem ment bele most egy kiköltekezésbe, egy roster építési filozófia, ami igaz volt rá három éve is, és igaz rá ma is. És igaz lesz 5 év múlva is, ha itt lesz, és valami isteni csoda folytán nyernénk addigra két gyűrűt. Nem érzem úgy, hogy az egyik filozófia "jobban akarna nyerni, mint a másik". A bizniszben is van olyan cég, amelyik inkább nevelni szereti az alkalmazottakat, és van olyan, amelyik elcsábítani másoktól. De mindegyik nyerni akar.
peterk2005
Nalunk is teljesen foldbe allt a tortenet, caphell es nalunk nem is elit QB csak Flacco volt, tehetsegtelen OC-kal. 2018-at irunk. 2013 4 jo jatekosbol egyet tudtunk megtartani, 2014 kettobol egy csere a masikat nem tudtuk megtartani, 2015 egy nalunk nem volt jo, a ket kivalobol a blokkolo TE-t igen egy Za'darius Smith-t nem tudtuk megtartani. 2016 1/6 LT itt, Judon el es egy kivalo de allandoan serult slot CB itt. Igen jottek a jo draftok es a roster javult mostanra es EDC eroszakosan trade-el Calais, Peters, Yannick, igazol ET, Wolfe a lehetosegeinkhez kepest, de mi gyakorlatilag nem tudtuk rendbe tenni a penzugyeket + a jo draftok es a draga hozott jatekosok es most is aramlanak ki az emberek mert nem tudjuk itt tartani oket. Erre irom en hogy mi a reset gombot nem tudtuk megnyomni mert hirtelen a teljes rebuild helyett egy apro SB window nyilt ki.

De a keret jo mert eroszakosan egeszitette ki a draftokat es meg igy is oriasi gyenge pontok voltak/ vannak benne. Nekunk nem jo a falunk de a sema sokkal jobba tette, LB sor az utcarol jott tavaly, a DL iden jott a lenyeg, az edge nalunk Judon es az oreg veteranok, de sema a lenyeg. De keveredik a 2019 es 2020 csapat. Az idei papiron jobb, de a szar fal miatt kuka lett.

Ballard addig tud a sajat jatekosokra epiteni amig jonnek a draftok, ha lesz egy par ev lyuk akkor jonnek majd a FA-rol. Mindenkinek ez a celja hogy a draftrol sikeruljon, es a Colts is akar nyerni. A kulonbseg koztunk hogy elkolti e az utolso fillert es a jovo havi fizeteset is valaki mert hisz benne hogy itt a lehetoseg. Nalatok ezt nem erzem, es ez nem jelent semmit. Lehet egy jo edzoi karral nyerni kettovel kevesebb jo jatekossal de jovore is lesz penz javitgatni/ fejlesztgetni felfogassal. Es ahogy nalad a PO a cel azert en sem koltekeznek ki. De nalatok Wentz es az egy ev ertekenek a kapcsolata erdekes ( szamomra ).

A kerdes hogy a ceg elmegy a vegletekig egy nagy gyozelem remenyeben vagy sem es mindegy hogy alapbol milyen filozofiaval epul fel.
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
A Ravens-ben a WR nem a legnagybb problema es Brown jott oda 1. korben. Egyeves bridge szerzodesre a legjobbak nem jonnek hozzank ertheto okokbol. Nalunk OL-Edge-WR aki kellene es ebbol fognak BPA-zni.
De megint ti kesz vagytok mi meg epules alatt. Nekunk hozzatok kepest kimaradt a cap kitakaritasa es 2 ev BPA a drafton. Igy sokkal tobb poszton voltunk/vagyunk lyukasak. De LJ es GR miatt a siker egy alapok nelkuli csapattal jottek. Ezert mi nem tudunk "mindent" radobni, de a lehetosegekhez kepest agron nyomja EDC, ET-Yannick..
no
Nem igazán értem mit értesz a "kész vs nem kész" csapatokon? A Ravens miért nem kész? Persze, nem nulláról lett felépítve a roster, nagytakarítással kezdve. De ennek nem az az oka, mert ez lenne az építkezés kötelező rendje, amit muszáj megjárni. Mi azért vagyunk itt, mert nálunk földbeállt a történet Grigsonék idején, és muszáj volt megnyomni a reset gombot. Még (papíron) meglevő elit irányító ellenére is. Én inkább ezt gondolom az abnormálisnak, és azt tartom normálisnak - szeretném nálunk is hosszú évekig látni - ahogy a Ravens építkezik. Szerintem a tiétek egy jó roster. Jól draftoltatok az utóbbi években, jól is igazoltatok, és nem látok nagy lyukakat. Az elkapó sor üres NFL mércével, de van egy remek TE, jó fal, jó futók, a defensive front jó, az edge jó volt, meglátjuk mit sikerül megtartani belőle, az LB sor oké, a secondary oké. Vannak persze problémák, hiányposztok, de melyik rosteren nincsenek? Talán most a Bucs néz ki teljesnek, aztán meglátjuk, hogy tényleg azok lesznek-e. De minden más - contender is - csapat lyukakkal küzd. Mi is. Az, hogy Ballard a saját játékosokra helyezi a hangsúlyt és nem ment bele most egy kiköltekezésbe, egy roster építési filozófia, ami igaz volt rá három éve is, és igaz rá ma is. És igaz lesz 5 év múlva is, ha itt lesz, és valami isteni csoda folytán nyernénk addigra két gyűrűt. Nem érzem úgy, hogy az egyik filozófia "jobban akarna nyerni, mint a másik". A bizniszben is van olyan cég, amelyik inkább nevelni szereti az alkalmazottakat, és van olyan, amelyik elcsábítani másoktól. De mindegyik nyerni akar.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
no Baltimore Ravens 6 604
Ballardtól kitelik - nem zárom ki -, hogy annyira BPA buzi, hogy ha nem esik OL ott olyan szint amit ő érdemesnek gondol, skippelni fogja a dolgot, mi meg tépjük a hajunkat, Szóval szerintem ez nem csak és kizárólag nyári eledel. Tevi-nél azt érzem, hogy nem csak backup, de egyúttal backup plan is. Maradjon is az.
peterk2005
Ez pontosan olyan mint a FA tevekenysege. De legalabb kovetkezetes. Egy "nyerni" akaro csapat akar egy picit "tulfizetve" de a hianyposztra huzna, nem tisztan BPA-zna, hanem hianyposztokra BPA-zna.
no
Mint mondjuk a Ravens a WR posztra? Hogy vált be?
peterk2005
A Ravens-ben a WR nem a legnagybb problema es Brown jott oda 1. korben. Egyeves bridge szerzodesre a legjobbak nem jonnek hozzank ertheto okokbol. Nalunk OL-Edge-WR aki kellene es ebbol fognak BPA-zni.
De megint ti kesz vagytok mi meg epules alatt. Nekunk hozzatok kepest kimaradt a cap kitakaritasa es 2 ev BPA a drafton. Igy sokkal tobb poszton voltunk/vagyunk lyukasak. De LJ es GR miatt a siker egy alapok nelkuli csapattal jottek. Ezert mi nem tudunk "mindent" radobni, de a lehetosegekhez kepest agron nyomja EDC, ET-Yannick..
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ballardtól kitelik - nem zárom ki -, hogy annyira BPA buzi, hogy ha nem esik OL ott olyan szint amit ő érdemesnek gondol, skippelni fogja a dolgot, mi meg tépjük a hajunkat, Szóval szerintem ez nem csak és kizárólag nyári eledel. Tevi-nél azt érzem, hogy nem csak backup, de egyúttal backup plan is. Maradjon is az.
peterk2005
Ez pontosan olyan mint a FA tevekenysege. De legalabb kovetkezetes. Egy "nyerni" akaro csapat akar egy picit "tulfizetve" de a hianyposztra huzna, nem tisztan BPA-zna, hanem hianyposztokra BPA-zna.
no
Mint mondjuk a Ravens a WR posztra? Hogy vált be?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
uatu Indianapolis Colts 902 — uatu@freemail.hu
Ő nagyon rossz szegény.
gabokocka
Lomtalanításkor se mondják azt a guberálók, hogy "Ezt nem viszem el".
darwinbanaz
Dehogynem. A guberáló kiválogatja a lomból , azt amit használhatónak vél, a szemetesek meg feltkarítják a maradékot.
Csak nem értem, hogy miért szemetesbe mentünk át az idei FA piacon.
több mint 3 éve
darwinbanaz Indianapolis Colts Hawaii Rainbow Warriors 199
Ő nagyon rossz szegény.
gabokocka
Lomtalanításkor se mondják azt a guberálók, hogy "Ezt nem viszem el".
több mint 3 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 711 — Keep pounding
Ő nagyon rossz szegény.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 3 éve
Törölt felhasználó