Kansas City Chiefs

28 feliratkozó

több mint 10 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
JJ nem tette linkelte itt, így megteszem én:
https://bowl.hu/images/cache/uploads/bce16f1dbffcbe852b38a01a8995aa38.jpg
22. Kansas City Chiefs | Bowl.hu
Mekkora javulást okoznak a változások?


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Flowers edzésen elért pick 6 elkapása után azt mondta, törekszik rá, hogy a KC sec. sok-sok IT-t fogjon a szezonban. Ez dicséretes, főleg mert tavaly liga szinten egyik legkevesebbet hozták össze sztem (kilencet?).


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Adam Teicher (bennfentes) nyilatkozott a sérülésekről:
 www.nfl.com/videos/nfl-am/0ap2000000229396/Adam-Teicher-Chiefs-injury-updates


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Nem voltam pár napig, most ömlesztve válaszolok.
Volt valami különbség Daniel és Stanzi közt? mostmár magam se tudom, hogy a cutnak vagy az 53-nak drukkoljak-e. gondolom vagy Bray vagy A Király megy majd a levesbe waiverre nyár végén.Höri
Daniel a második csapattal játszott.
A lényeg, hogy minden csapatban van egy kezdősor, ők fognak focizni a szezonban. Van egy cseresor, ők váltják előzőt, de kevesebb snapet kapnak, és ők is mennek STbe. A harmadik sor nagyjából aki próbál rosterre férni, több de inkább kevesebb sikerrel. Vannak népes posztok (CB-WR, LB), és csökkentett létszámúak (OT vagy OG), Van nickel back+slot páros, illetve RB (HB+FB) létszám a stílustól függ, és így tovább. De a negyedik sor amire sokan hivatkoznak csak félig létezik, az is csak első keretszűkítésig.

Daniel egy jót futott, és pár biztonságit dobott. dE amikor kellett volna, semmi extra nem jött.
Stanzi és Bray sem hibáztak igazából, de ők még az átlagot sem hozták stabilan.
Stanzi továbbra is amint nyomás alá kerül, alul dobja a célpontjait. Ez érthetetlen, semmi logika ebben nincs, de ő ilyen. Néha nem dob időben, ezért kerül bajba. Mentálisan továbbra is erős, érti a játékot, de ez önmagában kevés. Ő nem edzésmenő volt sosem. Lehet, ha kapna bizalmat élesben, akkor látnánk miért szerettük őt meg. azonban így nehéz lesz odáig eljutni.
Tyler Bray szokás szerint dob néhány fantasztikusat, de nagyon sok apró hibával játszik. A lábmunkától kezdve a döntésekig mindenbe bele lehetne kötni. Nagyon nyers, tapasztalatlan játékos, semmiképp nem kellene pályára engedni. A tehetsége nyilvánvalóan óriási, ezt tudtuk, de még legalább két év, mire jó szívvel kiengedném, hogy vezessen egy profi csapatot.


Kelce-ről mit hallani Ulpi?Janek
Kelce problémája kettős. Egyik a kisebb sérülése, ami miatt lemaradt kicsit. És kímélik is.
Másik a komolyabb faktor. Fasano kiválóan teljesít, és Moeaki is elég jó (és még nem is sérült). ÉS mindketten komplett TE-k, vagyis blokkolnak és elkapnak, így még stratégiai okból sem igen fér hova Kelce, 2xTE esetén sem. Meccsen a harmadik csapatban játszott, vagyis Bray+Stanzi duónak.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 580 — Apu ökölbeszorított keze
Kelce-ről mit hallani Ulpi?

több mint 10 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
nem tudtam nézni a meccset pedig illett volna.

volt valami különbség Daniel és Stanzi közt? mostmár magam se tudom, hogy a cutnak vagy az 53-nak drukkoljak-e. gondolom vagy Bray vagy A Király megy majd a levesbe waiverre nyár végén.

több mint 10 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Nem komoly a sérülés a hírek szerint, az MRI negatív lett.

több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Jamaal Charlest hordágyon kellett levinni nem sokkal ezelőtt a Chiefs mai edzésén.iktriad
Jujj. 😕 😕 Remélhetőleg nincs nagy baj...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 132 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Jamaal Charlest hordágyon kellett levinni nem sokkal ezelőtt a Chiefs mai edzésén.
több mint 10 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 922 — Csodabogár
kiró Smitty hozta a megbízható dump off, rollout passzokat. remélem lesz lehetősége mélyebbeket is dobálni, mondjuk Reid WCO guru, úgyhogy nem lesz gond itt kérem

több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Andy Reid azt mondta, már Phillyben is hívta több alkalommal a '49erst az ügyben, hogy szeretné megszerezni Alex Smitht. Mindig is hitt a tehetségében. Ezért örült, hogy most sikerült leigazolniuk. Nem annyira lepődött meg, hogy jól teljesített.(Gondolom, mivel legutóbb két jó szezonja is volt Alexnek, csak erősítette a hitét.) Egyelőre nem akar következtetéseket levonni, ez egy meccs volt.

A csapatból kiemelte E. Kush (center) játékát, Poe-t, és Alexet. Ez nem túlzottan meglepő. Azonban kiemelte továbbá a rookie Rico Richardsont (WR). Aki ST játékos, jól blokkolt és jól is ütközött. Támadásban is volt két elkapása. Nehéz a rosterre felférni, de ha az edzők értékelik az embert, pár srácnak sikerülni fog.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Andy Reid azt mondta, a jövő héten többet fog játszani a kezdősor. Érthető, mindig a volt csapata ellen játszó QB kap több lehetőséget a bizonyításra (C. Daniel-Saints; A. Smith-'49ers). 😛

Szintén Big Red mondta sérült OTk ügyében: Eric Fisher edz holnap. Donald Stephenson már nem biztos ennyire.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL

Sok mindent nem lehet megállapítani a meccsből. Egyrészt a kezdősor egy driveot játszott mindkét oldalon.
Másrészt pedig, stratégia kis túlzással nem is volt. A védelemben beígért blitzek nyomát sem láttuk. A támadók játéka sem hasonlított a szezon közben várhatóra. Egyszerű, minden playbookban megtalálható alapjáték ment. Ez is elég volt, de ettől nem lettünk okosabbak e-téren.

Nézzük azt, amit láthattunk:
Támadófalban LG poszton Jeff Allen kezdett (nem Geoff Schwartz).
Anthony Sherman volt a kezdő FB (egy screen elkapásra emlékszem tőle, a YAC jó volt)
Jon Baldwin volt a kezdő WR2 (nem Avery).
Anthony Fasano kezdett TE poszton. Láttuk is miért. Volt egy szép pass blockja, két jó run blockja, és két elkapása, egyik egy 3rd down a pálya közepén amiből elkapás után átbrusztolta magát a 1stön túlra, és ment tovább a drive. Alex sokat dicsérte edzéseken, fontos pillanatokban szeret rá dobni (Alex eleve szereti, ha van megbízható vészcélpont TE).
A támadófal egyben volt, jó volt, egy igazi hibára emlékszem, a center Rodney Hudsonon (~3-4 másodperc alatt) átjutott egy DT, és Alexnek ki kellett mozogni előle, de onnan már csak a pályán kívülre dobta (hogy ne lehessen baj). Ez volt Alex egyetlen incomplete dobása (7/8, 68 yard. A drive maga 80 yard TD).
Fisher jó volt. Egyszer beugratták, rutin kell még neki. Bár az már túl messze volt Alextől, belefért, el sem indult a védő utána, késő volt.

Védelemben egy poszt kiadó. Kiírták LILBnek Akeem Jordant kezdőnek, de én inkább Nico Johnsont láttam.
Nickelben Dontari Poe (NT) ment le a pályáról (2-4-5). Egyszer Poe visszajött Nickelben, és át is jutott a OLen belül, elérte Breest, de egymást zavarták Halival, aki így egy ütemmel késett, Brees földhöz tudta vágni a lasztit, mielőtt eldőltek.

Védelemben egyetlen komoly gond látszott. Az is a cseresorban. Egy-egy (D#+O#) drive után tehát a mi cseresorunk a Saints első sorával küzdött. A támadók sem voltak partiban nyilván. Ezért is lett FG (10-0) DexMex returnje után, egy tapodtat sem jutott szinte előre az ex Saints csere QB Chase Daniel és back up bandája. Később a cseresorok harcában azért kiegyenlítettebbek lettek az erőviszonyok.
A védelem is tartotta magát, voltak így is elfogadható posztok, jó játékok. Ez megnyugtató. Viszont a CB sor nagyon gyenge volt. Amint a Brandon Flowers+Shaun Smith+Dunta Robinson trió leült, Brees előtt megnyílt a tér. Ezen dolgozni kell még.


A ST új edzője (ex Bears) Toub büszke lehet fiaira. DexMex Punt returnje 55 yardos volt, azonnal FG távra ért. Majd később volt egy 79 yardos Kick return Knile Davistől (HB) is.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Az első előmeccset nem néztem élőben, nem is szoktam. Azt olvastam most, hogy 17-13ra nyert a Saints. Viszont amíg a kezdőjátéksook voltak fent, addig 10-0ra vezetett a chiefs. Az Alex drive elég meggyőző volt. Meglátom mikor adja az NFL network, aztán megnézem.

Viszont Eric Fisher megsérült. OT poszton így vagy neki, vagy Donald Stephensonnak fel kell gyógyulni majd szeptemberre stabilan. Bár igazából Jeff Allen, Geoff Schwartz duóból aki nem lesz kezdő LG, mehet ROTnek, de mégis jobb volna, ha nem ezzel kellene nyitni.ulpianus
Csodás.
Mit lehet tudni a sérüléséről?Stez
A hüvelykujja, ami TCben sérült meg. A második negyedben ment be a doki sátorba. Aztán vissza is ült a kispadra, bár nm játszott. Megröntgenezték, megvizsgálták azóta, ami negatív lett, sem törés sem szakadás nem látszik, valószínűleg meghúzódott, ezért fájhat.ulpianus
Csak az összefoglalót láttam, de a TD-nél elég szép lyukat nyitott. Csak bírja sérülés nélkül az alapszakaszt. 😊

több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 580 — Apu ökölbeszorított keze
Szerencsére akkor semmi komoly.

több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Az első előmeccset nem néztem élőben, nem is szoktam. Azt olvastam most, hogy 17-13ra nyert a Saints. Viszont amíg a kezdőjátéksook voltak fent, addig 10-0ra vezetett a chiefs. Az Alex drive elég meggyőző volt. Meglátom mikor adja az NFL network, aztán megnézem.

Viszont Eric Fisher megsérült. OT poszton így vagy neki, vagy Donald Stephensonnak fel kell gyógyulni majd szeptemberre stabilan. Bár igazából Jeff Allen, Geoff Schwartz duóból aki nem lesz kezdő LG, mehet ROTnek, de mégis jobb volna, ha nem ezzel kellene nyitni.ulpianus
Csodás.
Mit lehet tudni a sérüléséről?Stez
A hüvelykujja, ami TCben sérült meg. A második negyedben ment be a doki sátorba. Aztán vissza is ült a kispadra, bár nm játszott. Megröntgenezték, megvizsgálták azóta, ami negatív lett, sem törés sem szakadás nem látszik, valószínűleg meghúzódott, ezért fájhat.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Az első előmeccset nem néztem élőben, nem is szoktam. Azt olvastam most, hogy 17-13ra nyert a Saints. Viszont amíg a kezdőjátéksook voltak fent, addig 10-0ra vezetett a chiefs. Az Alex drive elég meggyőző volt. Meglátom mikor adja az NFL network, aztán megnézem.

Viszont Eric Fisher megsérült. OT poszton így vagy neki, vagy Donald Stephensonnak fel kell gyógyulni majd szeptemberre stabilan. Bár igazából Jeff Allen, Geoff Schwartz duóból aki nem lesz kezdő LG, mehet ROTnek, de mégis jobb volna, ha nem ezzel kellene nyitni.ulpianus
Csodás.
Mit lehet tudni a sérüléséről?

több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Az első előmeccset nem néztem élőben, nem is szoktam. Azt olvastam most, hogy 17-13ra nyert a Saints. Viszont amíg a kezdőjátéksook voltak fent, addig 10-0ra vezetett a chiefs. Az Alex drive elég meggyőző volt. Meglátom mikor adja az NFL network, aztán megnézem.

Viszont Eric Fisher megsérült. OT poszton így vagy neki, vagy Donald Stephensonnak fel kell gyógyulni majd szeptemberre stabilan. Bár igazából Jeff Allen, Geoff Schwartz duóból aki nem lesz kezdő LG, mehet ROTnek, de mégis jobb volna, ha nem ezzel kellene nyitni.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 580 — Apu ökölbeszorított keze
Berrynek jót fog tenni a blitz lehetősége.
Reid anno nagyon szerette a JJ féle blitzelő védelmet (és sokan voltunk ezzel)

több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Bob Sutton (DC) azt mondta, Hali és Houston jó pass rush játéka mögött egyik legfontosabb, hogy például Poe hatékonyabb lett belül. Nem arról van szó, hogy lefogyott, és micsoda blitzer lett. Most is 340 font majdnem. Poe mindig is extra erős és gyors volt egyszerre. Inkább mindenben fejlődött. Kiemelte még Allen Bailey (DE) teljesítményét is példaként.

Bobot az mozgatja, hogy a csapat legyen jó, a védelem. Fontos értékmérő az NFLben, hogy mit tesz egy csapat, ha rosszul alakulnak a dolgok. Amíg minden jó, könnyebb jól teljesíteni. (Ezt azért írtam be, mert szvsz ez triplán igaz az edzőtáborra.)


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL

Azt mondta Derrick Johnson, hogy vagy ő maga, vagy Eric Berry fogja a harmadik legtöbb sacket összeszedni a szezonban. Ezzel még nem fért be a nagyot mondó rovatba, bár közel járt.

Egyrészt sok az olyan fura felállás, ahol például egy oldalra állnak Hali+Houston+Dj is. Ezekből néha a két OLB zónázik, de inkább ketten hárman blitzelnek. ÉS ehhez hasonló egzotikus felállás van még pár. Illetve ahogy Houston mondta a blitzkeről "a lényeg, mostantól sosem tudod ki érkezik és honnan".
Másik a secondary, akik szintén blitzelnek sokkal többet. Berry konkrétan LB poszton is feltűnik. Főleg Nickelben rakja ki Sutton edző így a boxot, de ezért Nickel is lehet kvázi base, ahogy több csapatnál.

Támadásban ugyanez megy. Bármelyik HB lehet WR, vagy fordítva. TE lehet WR, és így tovább. Gyakori mozgatással (motion) érkeznek valós kezdőposztjukra. Ami párosul felpörgetett tempóval, nehéz a védőknek koncentráltan hiba nélkül követni. Nem csodafegyver ez sem, ahogy az edzés közben üvöltő zene (tegnap a Welcome to the Jungle (G n' R) volt a sláger), de összesséségben egész más az edzés összképe, mint évek óta bármikor. Fantáziadúsabb, akciódúsabb, és igazából szórakoztatóbb képet fest a játék. Más kérdés, mennyire fog működni.


Sokféle példát hozhatnánk, ki, mikor, mit mondott erről. Mindenkinek tetszik. Bár Bowe például már attól jobban érzi magát, hogy a labdák eltalálják rendre, pass happy van, a többi fícsör neki igazából hab a tortán.
Vegyük edzőpartnerét és barátját B. Flowerst. Azt mondta Flo', éveken át játszott a bal oldalon kizárólag. Most át kell mennie a jobb szélre is. Sutton edző mindig kever egyrészt, másrészt mert a DC szerint Sean Smith nagyobb, erősebb (konkrétan a liga egyik legnagyobb kezdő CBje, Flowers pedig a legkisebb), és néha egyszerűen jobb, ha Flowers viszi a fürgébb, Smith a drabálisabb WRt.
Másrészt Flowers és Smith jó barátok lettek. Stílusuk hasonlóan kemény, fizikális, egy percre sem hagyják élni a célszemélyt. Secondaryben ugyanolyan fontos, hogy érezzék egymást a játékosok, mint DL, LB sor, vagy épp a QB és elkapói közti viszony esetén, amiről sokkal több szó esik.

Azt is mondták mindketten, hogy élvezik a mostani jammelésen (5 yardon belül fizikálisan le kell lassítani a WRt, elrontani az időzítését) alapuló emberezést. Eddig a Crennel D# zóna alapú volt, illetve Smith Miamiban sem játszott ennyire tisztán a cornerek egyéni képességein alapuló játékot. Pedig az illik hozzá szerinte (és nem csak szerinte).
Reméljük Flowers nem téved, és a secondary olyan jó lesz mint állítják újra és újra. Alex és csapata kifogott rajtuk párszor. De az biztos, hogy sok minden egész másképp fog működni.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Ha már Bowe és Alex. A Chiefs 2013 legnagyobb kérdése Alex Smith (QB poszt) sikeressége. Aki újfent jó napot zárt. 20 passzból 17 complete 3TD (0 IT).
Kiemelte az OL kiváló munkáját. Fasano (TE) játékát, mivel mindig képes magát üresre játszani. Illetve Bowe képességeit, mivel D-Bo behúzott egy egykezes elkapást megint. Bowe szerint egyébként az egy nagyon okos és pontos passz volt, neki pedig el kell kapni ezeket, azért fizetik.


Reid radikálisan csökkentette a pozíciós drillekre szánt időt. Komplett támadósorok csapnak össze védelmekkel túlnyomórészt.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Ugyan már! Én sokkal többet szoktam elgépelni, csak benéztem, mert úgyis volt értelme. 😀


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 10 éve
clbass New Orleans Saints 3 092 — Saints fan
Köszönöm szépen!

Természetesen nem jelent problémát, ha benézel amikor időd engedi. Ezért írok én is, más is ezen a fórumon, hogy minél többen legyünk, és minél aktívabbak.

(Barry? Gondoltam Barry Richardson, de ugye ki az a rosszul informált vagy elvetemült, akinek ő kedvence? A liga egyik legrosszabb OTje. Aztán leesett, hogy Berryről lehet szó. Jól megvicceltél. o_o )ulpianus
Jó bemutatkozás 😮 Elgépeltem rendesen...természetesen Eric Berry az emberem 😉
több mint 10 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Köszönöm szépen!

Természetesen nem jelent problémát, ha benézel amikor időd engedi. Ezért írok én is, más is ezen a fórumon, hogy minél többen legyünk, és minél aktívabbak.

(Barry? Gondoltam Barry Richardson, de ugye ki az a rosszul informált vagy elvetemült, akinek ő kedvence? A liga egyik legrosszabb OTje. Aztán leesett, hogy Berryről lehet szó. Jól megvicceltél. o_o )


Állat vagyok, ami enni kér...