Las Vegas Raiders

37 feliratkozó

több mint 12 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 632 — Raiders fan
Én szeretem a véleményeket meg minden, de lassan ez kicsit kezd röhejes lenni srácok...
Tisztán látszik, h egymást nem győzitek meg, nekünk már van elég véleményünk és adatunk CPről, amit köszönünk, de most már lehetne hanyagolni kicsit a témát...majd ha lejátszott pár meccset várunk mindenkit újra szeretettel...

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Palmerre pont azt nem mondanám, hogy győztes típus. Igaz, ez mondjuk Ortonra sem igaz. De érte nem is kellett volna franchise QB árat adni.Soldados
Ezzel kapcsolatban ismét csak azt tudom megkérdezni, hogy pl. 2 hete spec mondjuk te Palmer áraként ezt szabtad volna meg? Csak mert szerintem attól még, hogy sokak szerint egy 3. körért már elhozható lenne, még kicsit sem jelenti azt, hogy annyiért oda is adnák, főleg riválisnak.

Az meg a másik, hogy mennyire hiperszuper QB, aki az NFL-ben már jó tlejesítménnyel bizonyítva, 28 évesként, gondolom nem giga szerződéssel is csak 3. kört ér.


Rendben, Ortontól nem ezt várja az ember. Akkor aki kiemelkedő QB-t akar, minek venné meg Ortont?fetomy
Érdekes egy trade megítélése. Én a Bengals helyében ilyen árat kértem volna. 😊 Miért? Azért mert nem állt szándékában, de legfőképpen érdekében eltrédelni a jövő évi draft előtt. Ezáltal ha valakinek mégis kell, akkor azt arra kényszeríti, hogy túlfizesse. Az Oakland megtette. Palmerben az 5-7 évvel ezelőtti önmaga miatt valóban jóval nagyobb upside-ja van, mint bárki másban. De... Az 5-7 éve volt, azóta meg inkább gyenge, mintsem jó. Tehát az ő behúzása rizikós. Egy rizikós playáért pedig nem szoktak franchise QB-árat adni. A Raiders megtette. Elsülhet jól és rosszul, de az árat figyelembe véve, továbbá Palmer 2006 óta nyújtott teljesítményét nézve nagyobb esély van arra, hogy rosszul sül el, minthogy jól. Ortonnál, és mondjuk egy 3. körös picknél mi van akkor ha nem jól sül el a dolog? Kb semmi. Emellé a fiatal és tehetséges csapat mellé egy jó Orton-féle game manager QB tökéletes lenne, s nem is túl nagy elvárás, főleg nem is vállaltak volna vele és az érte fizetendő árral túl nagy kockázatot. Így viszont hatalmas kockázatot vállalt be (ár miatt - ekkora árért többet vár az ember) a Raiders viszonylag kicsi nyerési eséllyel (Palmer 2006 óta).

ui.: Palmert sem tartom kiemelkedő QB-nak, ő csak az volt egykoron. Ezért túl magas az érte adott ár.Soldados
Egy dolog elsikkadt közben. A Raiders első számú opciója Garrard volt. Tehát ők is úgy látták, hogy működhetnek sikeresen egy game manager típusú QB-val. (Az hogy korábban is érdeklődtek Palmer iránt semmit nem jelent ebből a szempontból, éles helyzetben Garrard-ot akarták elsőnek.) Ez a csapat elit szinten fut. Orton játszott ilyen csapatban, az SB részvétel ellenére eltrade-elték. Magyarul alkalmatlannak tartották. Szvsz Garrard azért lett volna nekik jobb, mert ő futni is jól tud. A sérülése miatt kiesett, és csak ekkor fordultak Palmer felé.
Biztos, hogy kockázatosabb vállalás, mint az eredeti szándék. De egyáltalán nem biztos, hogy kockázatosabb, mint egy 1. körös QB húzás.
A spekuláció helyett nézzünk konkrét üzletet. Az Eagles mennyiért tolta el Kolb-ot? Milyen package-dzsel kínálta meg a Cards? Ő hozzá képest hol van Palmer? Ne adj isten, Orton?
szerk. Vége a házibulinak részemről, szólt a házigazda.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Pryor csodálom hogy eddig elviseli 😛

Soldados: Én ahogy emlékszem úgy volt, hogy Palmer semennyit nem játszik már a Bengalsban. Tehát gyakorlatilag a Bengals már egy 7. körrel is elégedett lehetett volna. Az, hogy te mit kérnél érte azzal tisztában vagyok a GM-es idők óta, hiszen a tartalék tartalékja is minimum 1. kör ha tőled venné az ember 😊 Azt mondtam, hogy mi az értéke szerinted, mint egyáltalán nem Bengals GM-nek. Ha két első kör, akkor a raidersnek simán megérte, értékén hozta. Ha meg kb. semmi, akkor ezt válaszold, ha ezt kérdezem 😊
Persze lehet, hogy én valamit nem tudok, és a Denver konkrétan kijelentette, hogy a Raiders 3. körért elviheti Ortont. Hozzáteszem, ha így is volt, annak nem lett volna értelme a Raiders szempontjából, akkor már ott van Campbell, amíg sérült meg FA, vagy Boller akár. Na éppen ezért én kidobott picknek élnék meg egy 3. kör for Orton dolgot, még ha a játékos meg is éri annyiért.

És a pickekben nem lett volna rizikó? Én imádok draftolni a gm játékban meg minden, de attól még marha nagy rizikó. QB-k terén főleg. Palmerről meg legalább tudják, hogy ha rendben van, akkor kiemelkedő teljesítményre képes. Gondolom ők látták, hogy Cincinnatiben nem elsősorban Palmer miatt alakultak úgy az évek ahogy.
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Ebben a vitában nekem egy dolog nem tetszik. A számokra való hatalmas mértékű támaszkodás.
Mikey
Szerintem már meg is kaptad közben a választ. Te úgy emlékszel, hogy győztes típus (s óhatatlanul felhoztad, hogy vezetett 6 GW drive-ot), más nem. Emlékekre nehéz támaszkodni egy vitában. Így is elég szubjektív, képzeld mi lenne itt számok nélkül! 😊

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Én szívesen olvasom a pro és kontra véleményeket pl. Ám alig várom CP bemutatkozását.

Őszintén megvallva ebben az esztendőben nekem sem tetszett amit csinált, valamint az sem ahogy megijedt a sérülése után a nyomástól, azonban emlékszem még arra is, hogy miért volt a Jungleben ő az egyszemélyű kultusz és szent tehén. Ha annak csak a fele visszajön, borzalmas légi attack lesz itt és pár kellemes év. Pryor draftolását érzem egy kicsit elhamarkodottnak, hisz CP-ben ha jól megy neki simán lehet még 3-4 kellemes év. Annyit meg egy Pryor mentalitású gyerek nem fog a padon ülni.
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Palmerre pont azt nem mondanám, hogy győztes típus. Igaz, ez mondjuk Ortonra sem igaz. De érte nem is kellett volna franchise QB árat adni.Soldados
Ezzel kapcsolatban ismét csak azt tudom megkérdezni, hogy pl. 2 hete spec mondjuk te Palmer áraként ezt szabtad volna meg? Csak mert szerintem attól még, hogy sokak szerint egy 3. körért már elhozható lenne, még kicsit sem jelenti azt, hogy annyiért oda is adnák, főleg riválisnak.

Az meg a másik, hogy mennyire hiperszuper QB, aki az NFL-ben már jó tlejesítménnyel bizonyítva, 28 évesként, gondolom nem giga szerződéssel is csak 3. kört ér.


Rendben, Ortontól nem ezt várja az ember. Akkor aki kiemelkedő QB-t akar, minek venné meg Ortont?fetomy
Érdekes egy trade megítélése. Én a Bengals helyében ilyen árat kértem volna. 😊 Miért? Azért mert nem állt szándékában, de legfőképpen érdekében eltrédelni a jövő évi draft előtt. Ezáltal ha valakinek mégis kell, akkor azt arra kényszeríti, hogy túlfizesse. Az Oakland megtette. Palmerben az 5-7 évvel ezelőtti önmaga miatt valóban jóval nagyobb upside-ja van, mint bárki másban. De... Az 5-7 éve volt, azóta meg inkább gyenge, mintsem jó. Tehát az ő behúzása rizikós. Egy rizikós playáért pedig nem szoktak franchise QB-árat adni. A Raiders megtette. Elsülhet jól és rosszul, de az árat figyelembe véve, továbbá Palmer 2006 óta nyújtott teljesítményét nézve nagyobb esély van arra, hogy rosszul sül el, minthogy jól. Ortonnál, és mondjuk egy 3. körös picknél mi van akkor ha nem jól sül el a dolog? Kb semmi. Emellé a fiatal és tehetséges csapat mellé egy jó Orton-féle game manager QB tökéletes lenne, s nem is túl nagy elvárás, főleg nem is vállaltak volna vele és az érte fizetendő árral túl nagy kockázatot. Így viszont hatalmas kockázatot vállalt be (ár miatt - ekkora árért többet vár az ember) a Raiders viszonylag kicsi nyerési eséllyel (Palmer 2006 óta).

ui.: Palmert sem tartom kiemelkedő QB-nak, ő csak az volt egykoron. Ezért túl magas az érte adott ár.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Egy jogosult nyisson egy Palmer trade topic-ot, legyen olyan kedves, és pakolja át a mai termésünket. Tökéletesen szétoffoltuk a Raiders topic-ját.tomi-tomi
Az offtémákban rendszeresen az volt a baj, hogy nem pörögnek a csapattopicok annyira mint az offok, hát most itt vagyunk 😀

Ráadásul azért ez nem is off, hisz a csapat új sztárjáról megy a vita 😊fetomy
Én itt is jól érzem magam, csak mintha a porcelánokat vernénk le a polcról a jól sikerült házibuliban. A házigazda meg elhűlve nézi, hogy mit művelünk.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Egy jogosult nyisson egy Palmer trade topic-ot, legyen olyan kedves, és pakolja át a mai termésünket. Tökéletesen szétoffoltuk a Raiders topic-ját.tomi-tomi
Az offtémákban rendszeresen az volt a baj, hogy nem pörögnek a csapattopicok annyira mint az offok, hát most itt vagyunk 😀

Ráadásul azért ez nem is off, hisz a csapat új sztárjáról megy a vita 😊
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Egy jogosult nyisson egy Palmer trade topic-ot, legyen olyan kedves, és pakolja át a mai termésünket. Tökéletesen szétoffoltuk a Raiders topic-ját.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Palmerre pont azt nem mondanám, hogy győztes típus. Igaz, ez mondjuk Ortonra sem igaz. De érte nem is kellett volna franchise QB árat adni.Soldados
Ezzel kapcsolatban ismét csak azt tudom megkérdezni, hogy pl. 2 hete spec mondjuk te Palmer áraként ezt szabtad volna meg? Csak mert szerintem attól még, hogy sokak szerint egy 3. körért már elhozható lenne, még kicsit sem jelenti azt, hogy annyiért oda is adnák, főleg riválisnak.

Az meg a másik, hogy mennyire hiperszuper QB, aki az NFL-ben már jó tlejesítménnyel bizonyítva, 28 évesként, gondolom nem giga szerződéssel is csak 3. kört ér.


Rendben, Ortontól nem ezt várja az ember. Akkor aki kiemelkedő QB-t akar, minek venné meg Ortont? Csak mert olcsóbb? Még jó, hogy az, ha egyszer alapból nem várhatsz tőle nagy dolgokat.
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Ebben a vitában nekem egy dolog nem tetszik. A számokra való hatalmas mértékű támaszkodás.

Szerintem sokkal fontosabb, hogy egy QB győztes típus legyen. Felőlem dobjon 4 INT-t meccs közben, ha a végén döntő TD passzt ad.

Palmer 2009-ben pont ilyen volt. Meccs közben cefet, de a végén csillogott és hozott 6 game winning drive-ot - a csapat 10 győzelemmel zárt. Pont leszartam, hogy csak 3094 yardot passzolt, 13 INT és mindösszesen 83.6-os rating mellett. Imádtam abban az évben.Mikey
Ebben egyetértünk, az egy nagyon szuper Bengals volt. Nagyon szerettem azt a csapatot, és abban a szerepben Palmert. Csak hát jött a PO. Ahol megint gyenge volt.

Palmerre pont azt nem mondanám, hogy győztes típus. Igaz, ez mondjuk Ortonra sem igaz. De érte nem is kellett volna franchise QB árat adni.

fetomy: Ortonnak egy se volt, de tőle nem is ezt várná az ember. És hát Palmer is igen rég volt olyan szinten. És Palmer pl tavaly sokszor nagyon rossz döntéseket hozott, állandóan - sokszor értelmetlenül - TO-t kereste, jöttek is a pickek rendre.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
Gergőbácsi Green Bay Packers 8 688 — Packers Suicide Squad
A QB-kérdéshez kapcsolódva: volt olyan hír esetleg az oaklandi médiában, hogy tárgyaltak volna egy Matt Flynn-traderől? Jó lenne a backup QB-nkat egy szimpatikus csapatban látni. (Ha jól emlékszem, anno még Favre idején volt egy verzió Rodgers Oaklandbe tradeléséről is...)

I have been wounded but not yet slain. I shall lie here and bleed a while. Then I shall rise and fight again. The title of champion may from time to time fall to others more than ourselves, but the heart, the spirit, and the soul of champions remain in Green Bay.
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Az mondjuk érdekelne, hogy Ortonnak hány franchise QB értékű éve volt, mert ha mondjuk veszünk 2-t (Amiben nem volt sokkal jobb Palmernél azért, sőt max 1-ben volt jobb), akkor is csak 1-el több, mint Palmeré, akinek viszont korábban sokkal jobb évei voltak, mint Orton legjobbjai. 29,3 passz attemptenként dobott pl. tavaly interceptiont Palmer, Orton idén 17,2 passzonként dob intet. Palmer karrierje során 32,1 passzonként, Manning 36,4 passzonként, Joe Montana pedig 38,7 passzonként dob interceptiont. Szerintem azért olyan sokkal nem rosszabb náluk ebben a mutatóban. Annyira legalábbis biztos, hogy ne ezen múljon pl. az, hogy hány PO szereplései vannak a csapataiknak.

Az meg egyébként a másik, hogy félig meddig követtem az elmúlt években a Bengals sorsát, és azért ott szerintem nem Palmer volt a legnagyobb baj. Pl. érdekelne, hogy a mellette királykodó WR-ek (Ocho, Housh, Owens) 1-2 évvel később miért nincsenek sehol se? Mert ha ő annyira nem volt jó az elmúlt években, akkor azt várnám, hogy a WR-ei miatt voltak legalább ilyen statjai, mégis nélküle sehol nincsenek. 1. hogy Husi meg Owens nem is kell senkinek, de Ocho is csak kiegészítő kb. a Patsben.

Orton szerintem éppen azért nem érte volna meg egy csapatnak, akinek igazán jó QB kell, mert Orton szvsz közepes QB max. Palmer meg az ilyen-olyan balhékkal tűzdelt Bengalsban lehet, hogy az elmúlt években nem volt egy P. Manning, de volt olyan éve, mikor top QB-ként teljesített, és ha normális körülötte a közeg, nincsenek balhék, akkor igenis képes lehet újra arra. Nem felejtett el szerintem dobni. Azok után meg amit Vick-től láttunk, szerintem végképp jó esélye lehet Palmernek is arra, hogy feltámadjon hamvaiból.
több mint 12 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 638
Ebben a vitában nekem egy dolog nem tetszik. A számokra való hatalmas mértékű támaszkodás.

Szerintem sokkal fontosabb, hogy egy QB győztes típus legyen. Felőlem dobjon 4 INT-t meccs közben, ha a végén döntő TD passzt ad.

Palmer 2009-ben pont ilyen volt. Meccs közben cefet, de a végén csillogott és hozott 6 game winning drive-ot - a csapat 10 győzelemmel zárt. Pont leszartam, hogy csak 3094 yardot passzolt, 13 INT és mindösszesen 83.6-os rating mellett. Imádtam abban az évben.
több mint 12 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 770 — 49ers GM
Soldi, Ortonból JMD rendszere csinált normálisnak kinéző QB-t, lásd Cassel. Mióta JMD-t kibaszták, folyamatosan hanyatlik, és előtte se volt nagy ász Chicagoban. Meg idén pont nagyon stimmel rá a kevés a pickje történet. 😊

több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
1. megszoktam, csak ezt csinálod. 😊
2. Röhöghetsz, de én is hadd röhögjek. Szted melyik a jobb QB-teljesítmény? 😊
BB:
meccs sik. passz kísérlet % yard yd/kísérlet TD INT sack yard rating futás yard TD
2007 Pittsburgh Steelers 15 15 264 404 65.3 3154 7,8 32 11 47 347 104.1 35 204 2

Palmer:
2007 Cincinnati Bengals 16 16 373 575 64.9 4131 7,2 26 20 17 119 86.7 24 10 0

Szted melyik a jobb? 32-11 (+19), vagy a 26-20 TD-INT (+6) ratio, melyikkel van esély győztes csapatot csinálni. Elég markáns különbség. De a yd/carry sem elhanyagolható különbség, mindezt sokkal-sokkal szarabb fal mögött. 😉 Az élet nem hazudott ekkor sem. 😉 A Bengals többek között csodálatos QB teljesítménye a rengeteg eladott labda miatt pontosan a csoport 3. helyére volt elég egy 7-9-es negatív mérleggel, még a Browns is jobb volt. 😊 Aki ezt jó idénynek tartja, az fogyassza egészséggel, Palmer ebben a szezonban pl nagyon sáros volt.

3. És? Dilfer is SB-t nyert, attól ő jó QB? Vagy Eli-nak csak az SB miatt jó idénye volt? Nem hiszem.

4. véleményt alkottam, s leírtam, hogy akár be is jöhet, csak jóval kisebb erre az esély, minthogy nem fog bejönni. 1-1 első és második kört adni, óriási kockázat. Főleg egy olyanért, aki 2006 óta nem csinált jó szezont.

Ortont azért tartom jobbnak, mert megbízhatóbb, kevesebb INT-et dob, s az Oaklandnek ez kellene nagyon, pontosabban ez bőven elég lenne. Egy QB, aki passzol egy idényben 3000-3500 yd-ot, s ebből kevés a pickje.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Hova tűnt Big Ben? (Egyáltalán nem is értem, hogy jött ide BB)Soldados
kötözködés 😊
Aki azt mondja, hogy Palmer jobb QB volt a 2007-es évben, az nyilvánvalóan nagyon rossz számokat használ. Minden lényeges mutatóban (TD, INT, yd/kísérlet) ő a jobb, plusz sokkal szarabb fal mögött.Soldados
Jelezd a Football Outsidernek, hogy szerinted mennyire nyilvánvalóan használnak nagyon rossz számokat. 😂
Eli-t se értem hogy jön ide, 20 INT-et dobott, ja, és ki tartja őt igazán jó QB-nak? Vagy ki mondja azt, hogy az neki jó éve volt? Nem volt az. Soldados
SB-t nyert.
Ár/érték arányban - szerény megítélésem szerint nem érte meg. Orton sokkal inkább megérte volna.Soldados
De Neked nem ez volt az eredeti állításod, vazze! (Ne mondass már velem csúnyákat, kérlek!) Támaszd alá, hogy miért jobb (sokkal) Orton Palmer-nál!!
Na, ebbe az utcába nem megyek még egyszer bele. Az NFL-ben az a deal éri meg, amiről Te ezt kinyilvánítod.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Csináltam egy kis listát 2000től a AFC WESTben fellelhető once upon a time első körös irányítóiról:

Jelenleg AFC WEST QBk:
2003 - #1 Overall, Carson Palmer (Raiders)
2003 - #19 Overall, Kyle Boller (Raiders)
2004 - #4 Overall, Philip Rivers (Chargers)
2005 - #25 Overall, Jason Campbell (Raiders)
2007 - #22 Overall, Brady Quinn (Broncos)
2010 - #25 Overall, Tim Tebow (Broncos)

És akik játszottak még:
2004 - #22 Overall, JP Losman (Raiders)
2006 - #11 Overall, Jay Cutler (Broncos)
2007 - #1 Overall, JaMarcus Russel (Raiders)ulpianus a KC topicban
Ha azt vesszük, egy Losman+JMR-t mindenképpen megér Palmer, de a Raiders összes választását is 😊
Mondjuk lehet az első körben Cutler is találni, de ahhoz nagy mák kell, hogy top10-en kívülre kerüljön a drafton (utána meg láttuk, hogy mennyit kapott érte a Broncos), és a Raiders-pick szerintem a következő drafton sem lett volna 15 alatt. Ha azt vesszük, hogy 1/15-20+2013/2 (mondjuk megint ebben a tájékban – az egy évvel későbbi pick mindig kevesebbet ér ráadásul a cseréknél is) for franchise QB, akkor ez egyértelmű deal. A másik verziót fel sem írom, mert abban az esetben még jobban megéri.
Ettől függetlenül kérdés, hogy Palmer képes lesz-e beváltani a hozzá fűzött nagy reményeket. Jelen állapotban nálam Palmer 2. kört sem ért volna, így szerintem kurva jól járt a Bengals. De, ha meg tud újulni, akkor a Raiders is, simán lehet ez egy Win-Win szituáció. Ha Palmer pedig bust lesz, nos, akkor sincs nagyobb gond, mintha a pickekből jött volna helyette Losman, Boller vagy éppen Clausen...

több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Hova tűnt Big Ben? (Egyáltalán nem is értem, hogy jött ide BB)

BB: meccs sik. passz kísérlet % yard yd/kísérlet TD INT sack yard rating futás yard TD
2007 Pittsburgh Steelers 15 15 264 404 65.3 3154 7,8 32 11 47 347 104.1 35 204 2

Palmer:
2007 Cincinnati Bengals 16 16 373 575 64.9 4131 7,2 26 20 17 119 86.7 24 10 0

Elemezhetném neked napestig ezeket a statokat, de felesleges. Mindenki vonja le maga a következtetéseit, de annyit elárulhatok, hogy Palmer gyenge teljesítménye nagyban hozzájárult a Bengals 2007-es bukásához, BB-é pedig a csoport megnyeréséhez. Aki azt mondja, hogy Palmer jobb QB volt a 2007-es évben, az nyilvánvalóan nagyon rossz számokat használ. Minden lényeges mutatóban (TD, INT, yd/kísérlet) ő a jobb, plusz sokkal szarabb fal mögött. Eli-t se értem hogy jön ide, 20 INT-et dobott, ja, és ki tartja őt igazán jó QB-nak? Vagy ki mondja azt, hogy az neki jó éve volt? Nem volt az.

Elhamarkodott kijelentés? Nem hinném, az utolsó nagy, franchise QB-hoz méltó éve, továbbra is a 2006 volt. Ha neked ez a mérvadó és nem az elmúlt 4 év, az a Te bajod, de Palmer jelenleg nagyon messze van a franchise QB-tól, 5 év nagyon nagy idő. Ezt bizton állíthatom annak tudatában, hogy Palmert érkezése óta láttam hétről hétre. Ár/érték arányban - szerény megítélésem szerint nem érte meg. Orton sokkal inkább megérte volna.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Palmer szar lesz, jön Böllér azt kész. Úgy, hogy nincs már az öreg (rip) meg már mind1 hogy lesz e draft vagy sem ...
több mint 12 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
csak nem állom meg:
nem kellene úgy tenni, mintha az irányító teljesítményének, vagy fr qb mivoltának egyetlen fokmérője lenne a yard, az int, vagy a TD passz.
ha tényleg annyi Bengals meccset láttál soldi, akkor pontosan tudod, hogy pl milyen fal volt előtte 2004-2006ban és milyen volt azóta. mennyire volt lehetősége mélyen passzolni, halmozni a yardokat. mennyire nem volt identitása az offensenek Bratkowski alatt, hol a futás volt a prioritás hol Terrell Owens
azért nem fr qb mert nem passzol ötezer yardot ? azért csak elfogadható game manager mert baszó a védelem (hahó, Steelers mónika ??, v Tom Brady a sikerek idején), és lehet velük meccset nyerni ?
sztem kurvára nem ez a fr qb lényege, hanem az, hogy fel tudsz e köré építeni egy csapatot amelyet sikerre tud vinni, ez a Bengalsnál az elején sikerült, utána viszont kurvára nem. szar draftok, sok sittes, botrány FA igazolások stb.
könnyű úgy fr qb-nak lenni, hogy minden adott hozzá körülötted, de hány olyan példa van amikor valaki nem úgy teljesít.
drew brees fr qb volt San Diegoban ? vagy Te gondoltad volna hogy Hasselbeck így viszi a Titanst ? nyilván 1 év alatt tanult meg újra játszani.
persze, soha nem volt Palmer olyan mint a karrierje elején, de semmi nem is volt adott hozzá, hogy az legyen. Peyton egy SB-t nyert, mert nem tudtak köré csapatot rakni, tehát rosszabb qb mint Big Ben ?!
Hue Jackson nem egy QB-t akart, hanem Carson Palmert, hogy igaza volt-e az majd kiderül, de az hogy Orton jobb mint Palmer akkora röhej, hogy szóhoz se jutok… legjobb éveiben se ért fel Palmer legrosszabb évének a térdéig se!gabtsi
Adom, egyetértek az egésszel 100%osan. Itt meglesz az esélye, hogy bizonyítson, jó kis csapat épült fel itt az évek alatt, szurkolok a POért.
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Eddig is 5 évet mondtam. Utolsó nagy év 2006, ami ugye 5 éve volt. 2007 miért nem felel meg? 20 INT, no playoffs, többek között az ő eladott labdái miatt. 2008 és 2010 egyenesen szörnyű év, 2009 adhat okot némi bizakodásra.

Az INT kihagyása pedig egy nagyszerű manipulatív módszer volt, fura pont azt nem írtad le nagyszerű statisztikáidba ami miatt elég gáz Palmer szereplése, mert le van szarva a 4000 yard ha mellé dob 20 picket. 😉 2007-ben többek között emiatt nem voltak PO közelében sem. 😉

De mindegy, nem győzködlek, hidd azt, hogy Palmer egy csodálatos franchise QB. 😊 Én láttam elégszer ahhoz, hogy tudjam, 2007 óta ennek jelét sem adta.Soldados
Utolsó kísérletem ez ügyben. Hadd manipuláljak még egy kicsit. (Igaz lehetne a feltételezésed, ha hozzá nem értőknek (laikusoknak) írtam volna. Sok mindent gondolok Rólad, (még negatívat is), de az utolsó lenne, hogy laikus vagy.)

2006, QB értékelés:
Player Team DYAR Rk YAR Rk DVOA Rk VOA Passes Yards EYds TD FK FL INT C%
P.Manning IND 2,308 1 2,287 1 51.0% 1 50.5% 571 4,381 6,131 31 1 1 9 65.5%
D.Brees NO 1,386 2 1,458 2 25.1% 2 27.0% 575 4,349 4,964 26 2 2 11 64.7%
C.Palmer CIN 1,189 3 1,007 4 21.7% 4 16.7% 561 3,928 4,535 28 8 7 12 62.8%
M.Bulger STL 1,142 4 1,274 3 16.6% 11 19.8% 639 4,110 4,869 24 2 3 7 63.9%
T.Brady NE 1,009 5 953 5 17.4% 8 15.8% 549 3,519 4,223 24 8 3 12 62.0%
http://www.footballoutsiders.com/stats/qb2006

2007, QB értékelés:

Player Team DYAR Rk YAR Rk DVOA Rk VOA Passes Yards EYds TD FK FL INT C%
T.Brady NE 2,788 1 2,698 1 56.9% 1 54.7% 606 4,760 7,101 50 1 3 8 69.0%
P.Manning IND 1,845 2 1,679 2 40.6% 2 36.0% 542 4,033 5,379 31 4 1 13 65.4%
B.Favre GB 1,437 3 1,457 3 28.0% 5 28.5% 556 4,151 4,915 28 6 1 14 66.9%
T.Romo DAL 1,295 4 1,349 4 25.5% 6 27.0% 551 4,173 4,609 36 8 1 19 64.6%
D.Brees NO 1,287 5 1,193 6 17.0% 12 14.9% 673 4,362 5,438 28 4 4 17 68.2%
C.Palmer CIN 1,215 6 1,204 5 20.1% 9 19.8% 595 4,075 4,781 26 4 1 19 65.4%
http://www.footballoutsiders.com/stats/qb2007

Nem fér ki jól a táblázat, de a lényeg azért látható és ott vannak a linkek. Ebben a statisztikában a két legfontosabb értékmérő a DYAR és az EYds (részletes leírás az oldalon)
Hová tűnt BigBen? 😛

Orton számai: 2008:
K. Orton CHI 334 21 323 21 -0,9% 25 -1,2% 495 2875 3071 18 1 3 12 58,9%
2009:
K. Orton DEN 887 12 920 12 13,3% 17 14,2% 578 3778 4129 21 2 2 11 62,4%
2010:
K. Orton DEN 869 12 911 11 14,4% 17 15,6% 541 3610 3926 20 0 1 9 59,3%

BTW Orton 2009-ben jobb volt, mint Palmer, 2010-ben meg Palmer volt jobb Ortonnál.

Tudod mikor dobott 20 INT-et Eli Manning? Ja-ja, jól sejted. Dobálózol a meggondolatlan kijelentéseiddel, utána meg görcsösen ragaszkodsz hozzájuk.
PM PO mutatója 2005-ig: 3W 6L, pedig már addigra minden idők... , meg HoF. 11 PO szerepléséből 7 one and down.
Mondasz egy orbitálisat (Orton>>>Palmer) és utána próbálsz mögé összekaparni valami rendszert. Nem fog sikerülni. Egyszerűbb lenne azt mondani, hogy bocs, talán igazatok van, Palmer még se akkora gáz, hogy Orton jobb legyen nála. Btw senki nem állította, hogy Palmer "csodálatos franchise" QB, pusztán annyit, hogy nagy potenciál van benne.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Eddig is 5 évet mondtam. Utolsó nagy év 2006, ami ugye 5 éve volt. 2007 miért nem felel meg? 20 INT, no playoffs, többek között az ő eladott labdái miatt. 2008 és 2010 egyenesen szörnyű év, 2009 adhat okot némi bizakodásra.

Az INT kihagyása pedig egy nagyszerű manipulatív módszer volt, fura pont azt nem írtad le nagyszerű statisztikáidba ami miatt elég gáz Palmer szereplése, mert le van szarva a 4000 yard ha mellé dob 20 picket. 😉 2007-ben többek között emiatt nem voltak PO közelében sem. 😉

De mindegy, nem győzködlek, hidd azt, hogy Palmer egy csodálatos franchise QB. 😊 Én láttam elégszer ahhoz, hogy tudjam, 2007 óta ennek jelét sem adta.Soldados
Pont azt írta, hogy a dobott yard, a dobott TD és a QB rating felírásával magát az INT-ek számát már nem kell felírni, mert ha hasonló számú yard és TD van, akkor valószínűleg a gyengébb QB rating az INT-ek számának eltéréséből fakad.
Természetesen tudom, hogy még a pontosság is számít a QB ratingba, de az úgy vélem, hogy nem ebben van eltérés a két QB között.Bruce
Ez a manipulatív közlési technika. 😉 Minden adatot leírok, csak a negatívumot nem, mert az úgyis kitalálható.

gabtsi: én tisztában vagyok, hogy Bengals O úgy váltogatta a filozófiáját, mint más csapat a vizesfiúját se, de ettől még Palmer nem hozta azt 2006 óta, amit vártak tőle. A falról kár beszélni, mert a csoportban még így sem ő volt a legrosszabb fal mögött. 😉 Többek között sztem ez Palmer egyik nagy hibája, hogy nyomás alatt nem olyan jó, mintha félne a közel kerülő védőtől és ekkor kapkod. Ez persze szubjektív véleményem, nem tudom számokkal igazolni, de én ezt látom rajta. Palmer egy óriási irányítónak indult, de jelen helyzetben nem 1-1 első és második kört, azt hiszem, ezt Te is így gondolod, mert ez egy franchise QB ára, ő pedig ennek megfelelő teljesítményt 2006-ban tett le utoljára.

Ja és természetesen Peyton attól hogy kevesebb SB-t nyert, még sokkal jobb QB, mint BB. De egy franchise QB-tól az azért kevés, hogy mindössze 2 PO-szereplés és ott is egyből zakó. Pont ez a baj, hogy Palmer egyáltalán nem tudott győztessé válni, nem tudta győztessé tenni a csapatot. És ebben ő is ludas volt, nemcsak a csapata, mert nem egyszer rajta mentek el meccsek. Ne tegyünk úgy, mintha a Bengals sikertelenségében nem lett volna szerepe az elmúlt 4 idényben. Tehát az én olvasatomban ő is hibás abban, hogy nem sikerült győztes csapatot kialakítani. Ezért nem nevezném franchise QB-nak, annak indult, de nem lett az - sajnos. A franchise QB attól franchise QB, hogy a szarabb helyzetből is kimászik és teljesítményével győztessé teszi a csapatát. Ő erre nem volt képes, és még azt se mondhatja, hogy húú én baszott jó voltam, csak hát a többiek. Mert nem, ő sem volt jó.

Ettől függetlenül - elsősorban a Raiders iránt érzett szimpátiám miatt - remélem, itt beválik, csak én rettenetesen szkeptikus vagyok, túl messze van az a 2006.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
csak nem állom meg:
nem kellene úgy tenni, mintha az irányító teljesítményének, vagy fr qb mivoltának egyetlen fokmérője lenne a yard, az int, vagy a TD passz.
ha tényleg annyi Bengals meccset láttál soldi, akkor pontosan tudod, hogy pl milyen fal volt előtte 2004-2006ban és milyen volt azóta. mennyire volt lehetősége mélyen passzolni, halmozni a yardokat. mennyire nem volt identitása az offensenek Bratkowski alatt, hol a futás volt a prioritás hol Terrell Owens
azért nem fr qb mert nem passzol ötezer yardot ? azért csak elfogadható game manager mert baszó a védelem (hahó, Steelers mónika ??, v Tom Brady a sikerek idején), és lehet velük meccset nyerni ?
sztem kurvára nem ez a fr qb lényege, hanem az, hogy fel tudsz e köré építeni egy csapatot amelyet sikerre tud vinni, ez a Bengalsnál az elején sikerült, utána viszont kurvára nem. szar draftok, sok sittes, botrány FA igazolások stb.
könnyű úgy fr qb-nak lenni, hogy minden adott hozzá körülötted, de hány olyan példa van amikor valaki nem úgy teljesít.
drew brees fr qb volt San Diegoban ? vagy Te gondoltad volna hogy Hasselbeck így viszi a Titanst ? nyilván 1 év alatt tanult meg újra játszani.
persze, soha nem volt Palmer olyan mint a karrierje elején, de semmi nem is volt adott hozzá, hogy az legyen. Peyton egy SB-t nyert, mert nem tudtak köré csapatot rakni, tehát rosszabb qb mint Big Ben ?!
Hue Jackson nem egy QB-t akart, hanem Carson Palmert, hogy igaza volt-e az majd kiderül, de az hogy Orton jobb mint Palmer akkora röhej, hogy szóhoz se jutok… legjobb éveiben se ért fel Palmer legrosszabb évének a térdéig se!

ami nem hajlik, az törik!
több mint 12 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 461 — Sic semper tyrannis!
Eddig is 5 évet mondtam. Utolsó nagy év 2006, ami ugye 5 éve volt. 2007 miért nem felel meg? 20 INT, no playoffs, többek között az ő eladott labdái miatt. 2008 és 2010 egyenesen szörnyű év, 2009 adhat okot némi bizakodásra.

Az INT kihagyása pedig egy nagyszerű manipulatív módszer volt, fura pont azt nem írtad le nagyszerű statisztikáidba ami miatt elég gáz Palmer szereplése, mert le van szarva a 4000 yard ha mellé dob 20 picket. 😉 2007-ben többek között emiatt nem voltak PO közelében sem. 😉

De mindegy, nem győzködlek, hidd azt, hogy Palmer egy csodálatos franchise QB. 😊 Én láttam elégszer ahhoz, hogy tudjam, 2007 óta ennek jelét sem adta.Soldados
Pont azt írta, hogy a dobott yard, a dobott TD és a QB rating felírásával magát az INT-ek számát már nem kell felírni, mert ha hasonló számú yard és TD van, akkor valószínűleg a gyengébb QB rating az INT-ek számának eltéréséből fakad.
Természetesen tudom, hogy még a pontosság is számít a QB ratingba, de az úgy vélem, hogy nem ebben van eltérés a két QB között.