New Orleans Saints

45 feliratkozó

több mint 12 éve
krixtofer New Orleans Saints 603 — SaintGooner
De most őszintén miért kell "nekimenni" a másiknak, ha valaki elmondja a véleményét a játékvezetéssel kapcsolatban? Vagy éppen ez az "alázás" dolog is vicc az egész. Ezért dolgozik napról-napra az egész Club! Annyira értelmetlen dolgok.....

GO SAINTS!!!!!!!!!!!!!!
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 637 — Egyéb témák lakó
Ebből egyszer ráadásul pont azt írtam (a SEA után) hogy ugyan előre tartottam a bíráskodástól, mégis 10-ből nyolcszor nekünk fújtak...
Az idei más tészta, de biztos én változtam és a játékvezetés minősége maradt a tavalyiatapapa
Én meg sem számolom, szerintem többször bíróztam, de ennyiszer biztos nem, mint idén. Nem baj, legalább végre van valami egyedi bennem 😀

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Ezt már cseszhetjük, rajtunk a bélyeg, mi vagyunk a fórum bírózósai
Ebéd helyett végigfutottam az új topicban született tavalyi hozzászólásaimat, egy kezemen meg tudtam számolni hogy hányszor bíróztam. Ebből egyszer ráadásul pont azt írtam (a SEA után) hogy ugyan előre tartottam a bíráskodástól, mégis 10-ből nyolcszor nekünk fújtak...
Az idei más tészta, de biztos én változtam és a játékvezetés minősége maradt a tavalyi

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 637 — Egyéb témák lakó
Sean Payton said the number of penalties against the NYG (11 of 105) was a concern even though some were "tough" calls.
atapapa
Sean Paytonnak is ÜLDÖZÉSI MÁNIÁJA VAN! Sőt, az összes újságírónak! És mind vicces is!

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Tegnap volt egy kései edzés, ami után Payton az első kérdéseket természetesen a bírókkal kapcsolatban kapta
Sean Payton said the number of penalties against the NYG (11 of 105) was a concern even though some were "tough" calls.

Ezzel kapcsolatban olvastam, hogy utoljára ennyi büntetést 2008-ban szedtünk össze a Denver ellen, akkor másnap nyilatkozott olyat Payton, amiért a liga 10 rúgóra büntette
(aki nem emlékezne, Grama akkor hagyta ki a végén a FG-t és kaptunk ki, Paytonék hazamentek, megnézték újra a meccset, és lefordultak a székről, amikor látták hogy a rontott FG-t közvetlenül megelőző harmadik és rövid playnél az egyik denveri játékos egyértelműen a neutral zone-ban áll, de a sárga elmaradt)

A sérültlista egy emberrel bővült a múlthetihez képest: Greer a térde miatt csak limited (ez remélhetőleg ennél rosszabb nem lesz), mindenki más rendben. Viszont Romeus-t IR-re tettük, azzal a megjegyzéssel kísérve hogy nagyon bátorító dolgokat láttunk tőle 😐

Csabi: a Tulane HC-versenyben Curtis Johnson WR-edző esélyes tőlünk

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 637 — Egyéb témák lakó
Igazából üldözési mániám van a bírókkal kapcsolatosan, ment el meccsünk a Gringos-zal (és rájátszás) a bíráskodáson, minden bizonnyal ezt tudat alatt átragasztom ide is. Igazából az eredménykövetőben meg lehet nézni, hogy ha nekünk fújnak hülyeséget, általában azért is ugatok.
Tavalyelőtt volt olyan meccs, amikor tényleg segítettek a bírók fordítani (Redskins), igazán annak sem örültem, és most is rossz szájízem van tőle (attól függetlenül, hogy az egyik kedven jelenetem ezen a meccsen volt, Meachem int-fumble-td 😀).

Igazából meg, hadd legyek már elfogult 😀 Egyébként mindig igyekszem objektív lenni, de érthető szerintem, ha néha nehéz, de ezeket ata leírta. Igyekszem sokkal kevesebb bírózni, magamban is, írásban is. Tényleg. Kivéve az Altanta elleni meccseket. Ott bírózni fogok 😀 Ha nyerünk, ha vesztünk. 😀

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Azért azt remélem nem állítod még Te sem, h ti elfogulatlanul bíráljátok itt a zebrákat évek óta...Szesze
ki beszél itt elfogulatlanságról? Egy szurkolónak miért kéne elfogulatlannak lennie? De a szó jó értelmében emberek vagyunk, és ha én a hétfői meccsről mondok 3 durván szar ítéletet, te, mint a másik csapat szintén nem elfogulatlan szurkolója ezzel vitába szállhatsz, és talán a kettőnk elfogult, de az objektivitásra talán valamennyire nyitott véleményének metszetéből lesz valami konszenzus. Ahogy történt az legutoljára a Panthers-meccs után Jake-kel. Vagy nem lesz konszenzus, és könnyen lehet hogy azért, mert én vagyok az elfogultabb vagy a tévedéseim beismerésére alkalmatlanabb.

Az biztos, hogy egy szurkolónak - még ha próbál is objektivitásra törekedni - a saját csapata rovására elkövetett hiba jobban fáj, mélyebb nyomott hagy az emlékezetben, mint a többi. Ezért szurkoló.

És igen, ha véletlenül a következő meccsen a szezon során először úgy nyerünk, hogy abban a bírók keze tevékenyen benne lesz, előfordulhat hogy felhozom az eddigieket ellenpontként, ám ezzel implicite el is ismerném, hogy nekünk fújtak, nem várnám meg míg a rivális szurkoló ezzel szembesítene.

De szerintem ne csináljunk bolhából elefántot. Többször utaltunk arra e lapokon, hogy tökéletes bíráskodás mellett is ugyanilyen lenne a mérlegünk, mert jellemzően a győztes meccseinken adtak okot a zebrák az anyázásra, a vesztes meccseinken nem. Vagyis egyszer sem fogtuk az eredménytelenségünket a bírókra.
Téged meg mást zavar, ha a győzelmek után megemlítjük a rossz döntéseket. Ezt sajnálom, pontosan azért, mert a játékvezetés minőségével való foglalkozásnak szerintem nem csak akkor van helye, ha az a vesztes csapatot sújtotta, mivel fontos - ha nem is meghatározó - tényezője a játéknak.
Ahogyan mondjuk két, számomra teljesen lényegtelen AFC-s csapat összecsapásán elkövetett bírói bakikról is megvan a véleményem végeredménytől függetlenül, még ha nem is ragadok minden ilyen esetben billentyűt.

több mint 12 éve
hajdu New Orleans Saints 937 — Hajrá Saints!
Nem is értem, h egy ilyen meccs után, mint a tegnapi egyáltalán hogy jön ez szóba..Szesze
Úgy, hogy ez legalább a második meccs, amikor egy TD-t jóformán ajándékba adnak az ellenfelünknek olyan bírói hibákkal, amelyek az elfogulatlan szakírók szerint is gáz (vö. még a mai meccsen kívül: Bears vs Harper). Ebbe az esetben pedig tök lényegtelen, hogy nyertünk, pláne hogy mennyivel... Barátom azt mondta, aki Titans fan, hogy ő pl. nem értezte a bírói nyomást rajtunk, meret ha idegenben vagyunk, akkor legalább 300 yardos büntit szedünk össze... 😊hajdu
És szted pl ellenünk hány TD-t adtak ajándékba az ellenfélnek? De gondolom bármelyik csapat hozhat ilyen példákat tömegesen. (Egyébként sztem egyrészt kurvára nem mellékes, h (halál simán) nyertetek-e, másrészt az ajándék TD is erős túlzás. De asszem inkább hagyom, végül is ez a ti topicotok.)Szesze
Éppen valami hasonlót akartam írni, hogy ti. mittudomén, hogy más csapatoknak mennyit adtak... 😊 Nekem a mi dolgaink szúrnak szemet.
több mint 12 éve
Szesze New York Giants 18 954 — Giants fan
Nem is értem, h egy ilyen meccs után, mint a tegnapi egyáltalán hogy jön ez szóba..Szesze
Úgy, hogy ez legalább a második meccs, amikor egy TD-t jóformán ajándékba adnak az ellenfelünknek olyan bírói hibákkal, amelyek az elfogulatlan szakírók szerint is gáz (vö. még a mai meccsen kívül: Bears vs Harper). Ebbe az esetben pedig tök lényegtelen, hogy nyertünk, pláne hogy mennyivel... Barátom azt mondta, aki Titans fan, hogy ő pl. nem értezte a bírói nyomást rajtunk, meret ha idegenben vagyunk, akkor legalább 300 yardos büntit szedünk össze... 😊hajdu
És szted pl ellenünk hány TD-t adtak ajándékba az ellenfélnek? De gondolom bármelyik csapat hozhat ilyen példákat tömegesen. (Egyébként sztem egyrészt kurvára nem mellékes, h (halál simán) nyertetek-e, másrészt az ajándék TD is erős túlzás. De asszem inkább hagyom, végül is ez a ti topicotok.)
több mint 12 éve
hajdu New Orleans Saints 937 — Hajrá Saints!
Nem is értem, h egy ilyen meccs után, mint a tegnapi egyáltalán hogy jön ez szóba..Szesze
Úgy, hogy ez legalább a második meccs, amikor egy TD-t jóformán ajándékba adnak az ellenfelünknek olyan bírói hibákkal, amelyek az elfogulatlan szakírók szerint is gáz (vö. még a mai meccsen kívül: Bears vs Harper). Ebbe az esetben pedig tök lényegtelen, hogy nyertünk, pláne hogy mennyivel... Barátom azt mondta, aki Titans fan, hogy ő pl. nem értezte a bírói nyomást rajtunk, meret ha idegenben vagyunk, akkor legalább 300 yardos büntit szedünk össze... 😊
több mint 12 éve
Szesze New York Giants 18 954 — Giants fan
Azért azt remélem nem állítod még Te sem, h ti elfogulatlanul bíráljátok itt a zebrákat évek óta.. tavaly vmelyik meccsen absz nektek fújtak, mikor ezt megjegyeztem az volt a válaszod (lévén, h ott már nem lehetett kimagyarázni a dolgot még neked sem), h amit ti kaptatok évek óta ez már kijárt.. Rendszeresen olvasom a topicotokat, bírom az itteni szurkolókat, de ez a folyamatos bírózás amit Te és Gyurma (akit egyébként alapvetően nagyon kedvelek) előadtok kb minden meccs után, eléggé üldözési mániára emlékeztet. Nem is értem, h egy ilyen meccs után, mint a tegnapi egyáltalán hogy jön ez szóba.. Az, h New Orleans nem lesz annyira nyomva a médiában (mert azért azt állítom, h bíráskodásilag semmivel nem vagytok jobban szivatva, mint a többi csapat), mint pl NY azon meg pláne nincs mit csodálkozni, de ennek egyébként legalább annyi előnye van, mint hátránya.
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
viszont egy ilyen meccs után megint a bírókkal foglalkozni azért elég vicces, bár nem meglepő.Szesze
mi a vicces abban, hogy ha a szar ítéleteket átbeszéljük? én olvasok kinti átfogóbb meccselemzéseket sportújságíróktól, ott az egyes negyedek elemzése, a posztok playenkénti eloszlása és a snapek konkrét játékosok szerinti eloszlása után eredménytől függetlenül szintén elemzik a zebrák tevékenységét (ahogy egy Nemzeti Sport is a soccermeccsekről szóló beszámolók végén ugyanezt teszi a bírókkal). A tegnap idézett Pereira-chatre is úgy találtam rá, hogy a nola.com vicces, bár nem meglepő munkatársa átvett belőle részeket és belinkelte a fox vonatkozó oldalát. Vagy az egyik mostani kedvenc szentes bloggerem (aki történetesen nő 😛) a meccs utáni bejegyzésének nagy részét annak elemzésével töltötte, hogy szerinte 24 pontól 14-t a Giants a zebráknak köszönhet (amivel mondjuk nem értek egyet)

De szintén én idéztem már korábban a profootballtalkról (hogy ne csak elfogult helyi újságírókra és szurkolókra hivatkozzam) olyan meccsen bekövetkezett súlyos, az események alakulását komolyan befolyásoló, számunkra téves ítéletet ízekre szedő cikket, amelyet történetesen megnyertünk.

több mint 12 éve
Szesze New York Giants 18 954 — Giants fan
Nem fogom most végigolvasni, majd talán este, de
A védelem fogja meg az ellenfél támadóit, és akkor nem kell sírni. Mondjuk a 4. és 1-re nekimenni a végén, és erőltetni a pontszerzést, egyesek szemében alázás, és főleg a Patsnél volt emiatt sírás. De hadd sírjon csak a nép, annak is megvolt az okaWyatt
Nem volt túl szimpi húzás 4&1re nekimenni (már rég vége volt a meccsnek ekkor minden értelemben), de azért az alázás is erős. Viszont egy ilyen meccs után megint a bírókkal foglalkozni azért elég vicces, bár nem meglepő.
több mint 12 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Nem fogom most végigolvasni, majd talán este, de
A védelem fogja meg az ellenfél támadóit, és akkor nem kell sírni. Mondjuk a 4. és 1-re nekimenni a végén, és erőltetni a pontszerzést, egyesek szemében alázás, és főleg a Patsnél volt emiatt sírás. De hadd sírjon csak a nép, annak is megvolt az oka

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Az akkori vitát nem újraindítva és egyetértve hajduval ("Minden sportoló tudja ugyanis, hogy az ellenfelemet azzal alázom meg a legjobban, ha nem veszem komolyan a mérkőzést az elsőtől az utolsó pillanatig.") a 2007-es történésekhez két kiegészítés. 2006-ban azért nem jutott a Pats SB-be, mert félidei 18 pontos vezetést adott le a Colts ellen. 2007 a (majdnem) csodaszezonon kívül a Spygate éve is; a Pats-ben dühöngött a bizonyítási vágy. A 2006-os AFC döntő óta egy Pats drukker nagyon meg tudja érteni, hogy egy ellenfelet addig kell ütni, amíg szuszog. (Azóta a Colts volt oly kedves, és néhányszor bizonyította is ennek szükségét.)
tomi-tomi
A 2006(7)-os bukott főcsoportdöntőben Brady végig a pályán volt, és önmagához képest végig közepesen játszott. Annyi történt, hogy az első félidőben Manninget meg tudta állítani a védelmetek, még TD-t is szereztek róla, a másodikban már nem. Ott a védelemnek kellett volna tovább ütnie, nem Bradynek 😊 Persze a spygate utáni dacban lehet valami, de ha így is volt, az fordítva sült el szvsz
S az érzékenységünk fő oka az a kettős mérce, ami a Te hozzászólásodban is kivehető. A Saints nem tehet arról, hogy a Giants enged egy 35 yard-os futott TD-t (egyetértünk!), de a Pats soha nem voltam kezdő backup QB-ja "benyomott még egy TD-t". Itt miért nem merül fel, hogy a Pats nem tehet arról, hogy a Redskins (ők voltak a szenvedő alanyok) egy Cassel-nek enged TD-t dobni? A Saints preventív okokból megy neki 4.-re (legyen), de a Pats a TD elérése miatt. Mindkét csapat TD-t ér el utána, az egyik nem tehet róla, a másik meg hajszolja az eredményt.
tomi-tomi
Sajnálom, ha nem érted a különbséget és csak a kettős mércét találod meg egyetlen indokként.
Ahogy írtam a hozzászólásomban, a jelzett drive-ban a 4. negyedben 45-0-s állásnál még a csereirányítótok is passzolgatott és hozta a yardokat, míg mi a 4. negyedben 45-0-nál biztos hogy csak és kizárólag futunk. Mivel azzal lehet ölni az órát, viszont elvileg sokkal kevesebb yardot is hoz. Ahogy a Colts elleni kiütéskor is az utolsó passzplayt a harmadik negyedben engedtük el, majd még abban a negyedben jött a csere QB és egyetlen további passzkísérletünk se volt (pedig Brees rekordot állíthatott volna fel az egymást követő 350+ yardos meccsek tekintetében, plusz Graham lehetett volna az első TE az NFL történetében, akik sorban 5 meccsen szed le 100 yardot)
Vagy hivatkozhatnék az egyik kedvenc meccsemre 2006-ból, amikor a Dallas ellen 25 ponttal mentünk, az utolsó passzplayt a 4. negyed legelején játszottuk meg, majd vezettünk egy közel 10 perces drive-ot csak futáskísérletekkel, és ahogy a dallasi gólvonalhoz kerültünk, térdeltünk négyet.

Végül is az a gondom ezzel, hogy olyan bélyegek kerülnek egy-egy csapatra, játékosra amelyek nem igazak/igazságosak. Brees elismeri, hogy fontos neki Marino csúcsának megdöntése (helyes, döntse is meg, a liga egyik legjobb embere megérdemli), de a csúcshajszoló még is Brady. Pedig mindketten szimpatikusan nyilatkoznak a csúcsokkal kapcsolatban. Brees az egész Off. teljesítményének gondolja, TB szerint ő soha nem fog felérni Montana szintjére, hiába nyert több meccset.
tomi-tomi
Szerintem nincs abban semmi igazságtalan vagy egyáltalán nem valótlan, ha kimondjuk: ezek a játékosok a csúcsra törnek. Nekem spec. semmi problémám azzal, ha valaki Brees-t már e nyilatkozata előtt azzal "vádolta" volna, hogy célja Marinot megelőzni. Egyáltalán nem vélem megvetendőnek, ha egy játékost ez is motivál (már csak azért sem, mert Marino a rekordévében se volt szemérmes az utolsó meccsein, amikor már látszott hogy ebből micsoda szezon lehet). Az nem tetszene, ha behozhatatlan előnynél (aminek mértéke nem csak a hátralévő időtől és a különbségtől, hanem az ellenfél támadóitól és a saját védelemtől is függ, tegnap azért benne volt a kis Manningben - és sajnos a védelmünkben is -, hogy fél negyed alatt akár kétszer is átpasszolja a pályát pillanatok alatt és minimum szorossá tegye a meccset) mennének a mély passzkísérletek, ami azért elő-előfordult 2007-ben nálatok.
De őszintén mondom, egyáltalán nem zavart annyira, hogy (emlékeim szerint) akár egy hozzászólást is gépeljek miatta. Az zavar, ha minket igazságtalanul alázással vádolnak, ám az is zavart, amikor a Colts ellen a sajátjaim egy leszedett int-t visszahordtak közel 50 pont előnynél TD-re, erre bizony fel is szisszentem az eredménykövetőben. Pedig tudom, hogy a DC-nk mennyire koncentrál a labdaszerzés utáni pontszerzésre és hogy ez a felfogás is kellett ahhoz, hogy 2009-ben SB-t nyerjünk. Mégis büszkébb lettem volna a mieinkre, ha úgy oldják meg ezt, mint 2007-ben ellenünk a Titans: a leszedett labdával tett néhány métert a védő és nem foglalkozva az előtte lévő folyosóval az end zone-ig, eldobta magát a gyepre.
Minden szurkolótábornak megvan a maga torkon akadt szálkája. Veletek kapcsolatban lehetne emlegetni például a "soha nem ismerik el megfelelő mértékben a nagyságunkat" című kisebbségi komplexus különböző megnyilvánulási formáit (Brees miért nem lesz soha MVP, PR helyezés, bírózás, kicsi franchise vagyunk stb.).
tomi-tomi
Kis piac vagyunk, ez tény. Most belekezdhetnék abba, hogy a New Orleans Hornets all star irányítójáról pont ma szellőztették meg, hogy amint lejár a szerződésbe, elhúz innen. Hová is? A létező legnagyobb piacra, NY-ba.
PR-helyezés: hidd el, ha kikapunk és mégis előrébb lépünk egy PR-on, az is szóvá lenne téve. De ez nem jellemző, biztos azért, mert kis piac vagyunk 😉 Ahogy nem csak akkor szoktam megdöntött rekordokat, érdekes statokat beírni, amennyiben az számunkra pozitív.
Bírózás: ezzel is melléfogtál, egyáltalán nem hiszem, hogy idén azért jön a kárunkra rendre a több félrefújás, mert NOLA egy csóró állam városa. Igazából bele se gondoltam, hogy ez idén miért jön ki így. Bár amióta olyan adatokat olvasok, hogy minden idők egyik legszorosabb idénye ez, ennyi hét után nem volt még ennyi 50% feletti csapat, soha nem volt még ennyi 7 vagy annál kevesebb pontnyi különbséggel véget ért meccs, akkor néha átfut az agyamon, hogy (nevetni fogsz) pont azért kapjuk a szar fújást, mert a legtöbb meccsen mi vagyunk a jobbak és a liga célja a lockout negatívumai miatti esetleges szurkolói szimpátiavesztés ellensúlyozása egy nagyon kiélezett szezonnal. Már csak azért is gondolhatnám ezt, mert jellemzően az elbukott meccseinken nem lehetett panaszunk a bírókra.
De ezt annyira se vettem eddig komolyan, hogy hozzászólást fogalmazzak róla, még egy közös meccsnézésen se említettem meg. Legfőképpen azért, mert a meccsek alatti adrenalin(és egyéb 😛)fröccsök idejét kivéve nem hiszek a liga által sunyiban kiadott titkos irányelvek alkotta összeesküvésében.
Meccs közben jutott eszembe, hogy a betett Brees lőtáblák (nagyon informatívak!) az elkapás helyét mutatják, vagy a játék végi helyzetet?
tomi-tomi
jó kérdés, hogy a YAC benne van-e. majd utánanézek

több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Minden szurkolójuk érzékeny erre! 😊
Nem gondolom Ingram TD-jét running up dolognak.
Az akkori vitát nem újraindítva és egyetértve hajduval ("Minden sportoló tudja ugyanis, hogy az ellenfelemet azzal alázom meg a legjobban, ha nem veszem komolyan a mérkőzést az elsőtől az utolsó pillanatig.") a 2007-es történésekhez két kiegészítés. 2006-ban azért nem jutott a Pats SB-be, mert félidei 18 pontos vezetést adott le a Colts ellen. 2007 a (majdnem) csodaszezonon kívül a Spygate éve is; a Pats-ben dühöngött a bizonyítási vágy. A 2006-os AFC döntő óta egy Pats drukker nagyon meg tudja érteni, hogy egy ellenfelet addig kell ütni, amíg szuszog. (Azóta a Colts volt oly kedves, és néhányszor bizonyította is ennek szükségét.)
S az érzékenységünk fő oka az a kettős mérce, ami a Te hozzászólásodban is kivehető. A Saints nem tehet arról, hogy a Giants enged egy 35 yard-os futott TD-t (egyetértünk!), de a Pats soha nem voltam kezdő backup QB-ja "benyomott még egy TD-t". Itt miért nem merül fel, hogy a Pats nem tehet arról, hogy a Redskins (ők voltak a szenvedő alanyok) egy Cassel-nek enged TD-t dobni? A Saints preventív okokból megy neki 4.-re (legyen), de a Pats a TD elérése miatt. Mindkét csapat TD-t ér el utána, az egyik nem tehet róla, a másik meg hajszolja az eredményt.
Végül is az a gondom ezzel, hogy olyan bélyegek kerülnek egy-egy csapatra, játékosra amelyek nem igazak/igazságosak. Brees elismeri, hogy fontos neki Marino csúcsának megdöntése (helyes, döntse is meg, a liga egyik legjobb embere megérdemli), de a csúcshajszoló még is Brady. Pedig mindketten szimpatikusan nyilatkoznak a csúcsokkal kapcsolatban. Brees az egész Off. teljesítményének gondolja, TB szerint ő soha nem fog felérni Montana szintjére, hiába nyert több meccset.
Talán a bejegyzés oka lehetett még, hogy a Pats vasárnap lehozta Brady-t, míg Nálatok Brees oldotta meg a handoff-okat.
Minden szurkolótábornak megvan a maga torkon akadt szálkája. Veletek kapcsolatban lehetne emlegetni például a "soha nem ismerik el megfelelő mértékben a nagyságunkat" című kisebbségi komplexus különböző megnyilvánulási formáit (Brees miért nem lesz soha MVP, PR helyezés, bírózás, kicsi franchise vagyunk stb.). 😉
Btw megmutattátok, hogyan kellett volna a Pats-nek is dominálni a Giants DL-t és ledarálni a védelmüket. Szép munka volt!
Meccs közben jutott eszembe, hogy a betett Brees lőtáblák (nagyon informatívak!) az elkapás helyét mutatják, vagy a játék végi helyzetet?

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Olvasom az eredménykövetőben, hogy néhányan mondják: milyen már az, hogy nem állt le a Saints?hajdu
néhány Pats-drukker erre különösen érzékeny 😛
Volt egy meccs a 2007-es (majdnem)csodaszezonjukban, amikor 3 negyed után 38-0-ra vezettek. Ennek ellenére Brady a 4. negyed elején is a pályán volt, de nem azért hogy playről playre átadja a labdát a futónak, hanem még a negyed eleji drive-ban passzolt vagy 50 yardot legalább, nekimentek negyedik kísérletre is, majd Brady dobott egy TD-t.

A következő drive-ban már nem Tom, hanem Cassel jött irányítani, aki szintén passzolgatott még bátran, vele is neki kellett menni egy negyedik kísérletnek, és ő is benyomott még egy TD-t, nem foglalkozva azzal, hogy már 45-0-ra vezettek.

Ezt követően a Pats sokak ellenérzését kivívta, így ha véletlenül nagyobb vezetésnél bármilyen másik csapat még újabb pontokat ír a táblára, akkor néhány szurkolójuk hajlamos kompenzálni és panaszkodni vagy a panaszkodást hiányolni másoktól.
Ennek hevében hajlamosak olyan dolgokat elfelejteni velünk kapcsolatban, hogy mi ekkora előnynél rendszerint csak futunk (nagyon ritkán harmadikra passzolunk), ha ilyenkor negyedik kísérletre nekimegyünk, akkor is kizárólag azért, hogy birtokoljuk a labdát és ne tudjon az ellenfél támadni. Arról már nem mi tehettünk hogy a Giants ilyen egyértelmű futóplayből is 35 yardos TD-t nyelt be. Talán ha Ingram a TD helyett eldobja magát az 1 yardos vonalon, majd térdeléssel lepörgetjük az órát, az kevésbé lett volna megalázó.

több mint 12 éve
hajdu New Orleans Saints 937 — Hajrá Saints!
Ja, Sárospatak "jó hely, ott minden rendben van" (aki kitalálja, honnan parafrazeáltam 😊, kisorsolok valamit). Örülünk, hogy hogy itt voltatok. Szószt meg majd viszek 😊
Olvasom az eredménykövetőben, hogy néhányan mondják: milyen már az, hogy nem állt le a Saints? Mégis mi a fenét kellett volna tenni 42-24-nél? Hátrafelé haladni? Az szimpatikus lett volna? Vagy térdelgetni? Az szimpatikus lett volna? Vagy leülni sakkozni a partvpnal mellé? Aki szerint ez helyes az soha a büdös életben nem sportolt. Minden sportoló tudja ugyanis, hogy az ellenfelemet azzal alázom meg a legjobban, ha nem veszem komolyan a mérkőzést az elsőtől az utolsó pillanatig.
Meg sem lepődöm az espn pr-en. Így megy ez...
több mint 12 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 307 — Do Your Job
Elsősorban nem a meccs, hanem a sárospataki vendéglátás a kiemelendő!
Valóban nagyon jól éreztük magunkat. Jó társaság, nyugodt kisváros, jó kaja (köszönjük Hajdu! 😉 ), az italokra most nem térnék ki, az egy másik topic :cool: (ennyi "Vilmát" rég nem ittam)
talán egy apróság: csocsóban úgy elpicsáztak a házigazdák, hogy meggondolom, hogy asztal mellé állok-e még egyáltalán... 😂
Ja, és végülis jó mecsssss!




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
49 - 24 után bírozni azért elég vicces... 😊peach
mi ilyen vicces srácok vagyunk. De jobban mosolyognánk, ha végre lenne egy olyan meccsünk idén, ahol az ellenfél szurkolói panaszkodnának joggal (nálunk többet) a bírókra. Ez még várat magára.

Pereira-chat
How was Brandon Jacobs' little dance number in front of the Saints after the officials had told him to stop not worthy of a flag for taunting or excessive celebration?
- Going back and looking at it again, I think it should have been.

(Robyra persze nem féltek rákúrni tauntingért a sárgát egy másik alkalommal, hiszen mi játszottunk idegenben. Ja nem.)

Last night, a Saints player pushed QB Manning and was called for roughing the passer. Looking at the play again, was this a correct call?
- The referee ruled there was contact with the helmet. I don't think there was and it should not have been called.

De a lényeg tényleg az, hogy szar bíráskodáson még nem ment el meccsünk, amikor kikaptunk idén, azt csak magunknak köszönhettük. Remélhetőleg így is marad a továbbiakban, különben írásba kell foglalnom azt a néhánysorost, amit tegnap szóban előadtam a sárospataki éjszakában. Annak pedig nem sokan örülnének, legkevésbé a moderátorok 😛


A "keleti" bulizásunk nagyon bejövős volt, hajdunál jobban senki se láthatta volna el a távollévő házigazda szerepét, aki nem jött el, az igazán sajnálhatja. Talán képet is linkelek be majd, miután az érintettekkel előzetesen egyeztettem. Mivel legfőképpen én kattintgattam, nem lett megörökítve az est fénypontja, amikor a kocsmában zemanlával italpromóciós kartonpapír segítségével játszottunk el (azaz inkább szerettünk volna eljátszani) 1-1 playt.


szerk: ezt még muszáj hírül adnom: az ESPN-t annyira meggyőzte a tegnapi teljesítményünk, hogy a PR-n a 3-ról a 4. helyre kellett tenniük minket 😀
http://espn.go.com/nfl/powerrankings/_/year/2011/week/13

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 637 — Egyéb témák lakó
sztem minden csapatnak vannak olyan meccsei egy szezonban, ahol az ellenfelet jobban megnyomják az érdekes bírói döntések. te sztem kicsit érzékenyebb vagy erre az átlagnál. nem mondom, hogy a saints ellen nem szoktak érdekes fújások lenni, de sztem közel sem annyira kirívóan dobálnak ellenetek mint ahogy te sokszor megéled.... 😉 😊peach
ja, lehetséges... biztos abból fakad, hogy tudom mennyire tehetetlen vagy a pályán és amellett is... bár JJ azt mondta, egész elviselhető vagyok 😀

több mint 12 éve
peach Atlanta Falcons 14 267 — a new hope (again)
sztem minden csapatnak vannak olyan meccsei egy szezonban, ahol az ellenfelet jobban megnyomják az érdekes bírói döntések. te sztem kicsit érzékenyebb vagy erre az átlagnál. nem mondom, hogy a saints ellen nem szoktak érdekes fújások lenni, de sztem közel sem annyira kirívóan dobálnak ellenetek mint ahogy te sokszor megéled.... 😉 😊



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 637 — Egyéb témák lakó
49 - 24 után bírozni azért elég vicces... 😊peach
Ja, írtam is hogy kellemetlenül érzem magam. Az álmosságra fognám 😊

Nem bíróznék én, de azért lássuk be (ezt ti is elismertétek) ellenetek is kellett kis hátszél a meccsben maradáshoz, és sajnos tendencia ez. Nyilván értem az okait, mint írtam, az agressziót nem díjazzák a sporttársak, ezt valahol el is fogadom, hisz pl Harper is adott rá okot a Smith csetepatéval. Igazából úgy gondolom, hogy ezt nagyrészt magunknak köszönhetjük. És nem mindig 49-24 lesz....

több mint 12 éve
peach Atlanta Falcons 14 267 — a new hope (again)
49 - 24 után bírozni azért elég vicces... 😊



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 637 — Egyéb témák lakó
Meggyőző volt.

Amit ki kell emelni: az OL gyakorlatilag szépen, csöndben összeszedte magát. Nem csak most, meggyőző már hosszabb ideje, egyedül a Rams ellen fiaskót tudnám feledni... (A héten mondjuk nagy Rams szurkoló leszek! 😀)
A védelemből messze maga felett teljesített a LB corp, BJ-t többnyire kicsinálták, Ware meg Scott érdektelen volt. Herring INT-nél annyira meglepődtem, hogy elfelejtettem örülni 😀 Jó lesz ez, ha Vilma visszajön... hmmm... Viszont a DL nem tetszik. Kevés lesz ez így. Jordant alig venni észre, Rogers, Ellis sem sok vizet zavar passrushban, mondjuk futásban sem érzem, hogy kimondottan jobbak lennénk, mint tavaly mondjuk, elvileg ezért jött ide Shaun is...

Apró szépséghiba, de most már meggyőződésem, hogy a bírói kar nem szereti GW-t, meg a hiperagresszív védelmünket. A kapott 4 db 15-ösből talán Sharper ( 😂, mindig megremeg a gyomrom, amikor meglátom a 42-est, ráadásul lusta vagyok mindig megkeresni Abdul-Quddus nevét, hogy kimásoljam 😀) tackle még rendben is volt, mint szabálytalanság, de Smith tackle-je nem volt szabálytalan (keze volt elől), Harperre ráesett a WR, Roby tauntját nem láttam, de ha ő kapott, akkor BJ 1 perces performance-a miért nem ért zászlót? Mérges lettem volna, ha elveszik a fumble-t is...

Sajnálom, hogy ezzel kell foglalkozni, de ezzel kell foglalkozni sajnos, mert szerintem a bírói segítség (és a prevent D... grrr) nélkül, sima 49-10 a meccs.