Pittsburgh Steelers

73 feliratkozó

több mint 9 éve
Gizinéni Pittsburgh Steelers Clemson Tigers 522
Örülök, hogy egyetértünk. Tehát 1. kör: CB (Dennard/Fuller), 2. kör WR (Robinson/Moncrief) 3. kör: DE vagy OT. Szerintem.desider
Akkor félreértetted, mert nem azt mondtam, hogy szerintem ez lenne a legjobb forgatókönyv / így kellene draftolnia az FO-nak (posztokat illetően), hanem hogy ezt tippelem. 😊vassadi
Ezért nem értettem félre, mert én sem azt mondtam, hogy így kellene, ez lenne a best, hanem, hogy EZ LESZ... 😊
több mint 9 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Foote Cards, továbbra sem örülök, hogy sajnáltuk azt a nyamvadt 1,5 millát tőle, de ajánlom Kolbászéknak, hogy bejöjjön a számításuk...

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 9 éve
laby Pittsburgh Steelers 1 161 — A megye legjobb puntere!
Nekem nagy kedvencem Dennard, így imádkozok hogy bekövetkezzen az amit az aláírásomba leírtam.

Viszont jó esélyt látok egy letrade-re és behúzni Dennard-ot ha esetleg még bent lenne, ha nincs akkor Verrett/Fuller/Roby trióból az egyiket.

Szinte biztosan 1. körös CB-t várok, de WR-t első körben semmiképp.

CB pick egy esetben nem lesz szerintem, hogyha maradunk a seggünkön és BPA-ba nagy meglepetésre lecsúszik egy hiányposztos top ember.

több mint 9 éve
polamalu Pittsburgh Steelers 4 503 — 毎日何かを学ぶ
Nyugi Laci, alszom én majd helyetted, mert én is melózok, mint az év szinte minden péntekjén, sőt hétköznapján. Még azt is rám akarták kényszeríteni, hogy szombaton is bemenjek, na de ezt nem vettem már be, neeeem simán szabira megyek. 😀 Én reggel fogom megtudni, vagy beállítok ébresztőt és a mi pickünket megnézem, de amilyen szerencsés vagyok, tradelünk és tovább kell fent maradni. 😀
több mint 9 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 559
Én viszont 4. kör előtt nem húznék S-t semmiképpen, mert a DL, a WR és a CB need sokkal komolyabb nálunk. A nem túl erős helyett, lehet azt kellett volna írnom, hogy nem túl mély, mert nem hinném hogy Shamarko szintű játékost lehet találni a hátsóbb körökben.Shilkor
Ha egy class "nem túl mély" - még ezt se mondanám az idei safety felhozatalra -, attól még lehet jó projecteket kifogni a hátsó körökben.
A draft első felében viszont én sem hoznék safety-t a többi, komolyabb need miatt, ahogy azt már korábban is írtam.
több mint 9 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 206
Vazzeg...mivel másnap dolgozom én azt terveztem, hogy szépen nyugodtan végigalszom az éjszakát és reggel majd arra kelek, hogy k is az első körös választottunk. Erre már ma éjjel is csak forgolódtam, hogy mikor jön már a mi választásunk végre...
Hát ebből holnap nem lesz alvás ...😀
több mint 9 éve
Shilkor Pittsburgh Steelers 4 043 — Falcons GM, 2021 Div1 winner
nem is túl erős az idei safety-class.Shilkor
Szívesen meghallgatnám az érveidet, hogy miért "nem túl erős" az idei safety class.
Pryor game tape-jét nézve nehéz nem franchise játékost látni benne. HaHa szintén első körre taksált prospect. Azzal ne jöjjön senki, hogy "Bama-játékos, sz@r lesz", mert ez nem érv. Aki a második körben vinne safety-t, annak ott van Bucannon és Ward, illetve Terrence Brooks is korrekt második napos pick lehet. Szerintem a középső-hátsó körös (project) játékosok felhozatalával sincs különösebb probléma. És ha még valaki Joynert is a safety-k közé veszi...
Nem tudom, mitől van ez, hogy újabban sokan kapásból lehúzzák az aktuális évi safety classt, de szerintem az idei felhozatal kifejezetten jó, bőven van miből válogatniuk a safety needes csapatoknak.vassadi
Persze az elején van pár ígéretes playa (kb az az 5 ember akit felsoroltál), de ők valószínűleg kimennek az első két körben vagy legalábbis az első két napon biztos. Én viszont 4. kör előtt nem húznék S-t semmiképpen, mert a DL, a WR és a CB need sokkal komolyabb nálunk. A nem túl erős helyett, lehet azt kellett volna írnom, hogy nem túl mély, mert nem hinném hogy Shamarko szintű játékost lehet találni a hátsóbb körökben.
több mint 9 éve
kriSTEELan Pittsburgh Steelers 301
Az OL tavalyi futásblokkolása önmagáért beszélt, Bicknell nem vált be, váltani kellett, Munchak személyében pedig a liga talán legjobb OL edzője érkezett a helyére. Wilson (RB coach) önszántából távozott. Az RB poszt upgrade-jében pedig, ahogy te magad is írtad, nincs semmi meglepő. LSH súlyos sérülésből lábadozik, Jones pedig semmi extrát nem tudott nyújtani, logikus, hogy nem ilyen játékosokkal próbálkozunk.vassadi
Jó persze, a te érveid logikusak, az enyémek egy kicsit földtől elrugaszkodottak, de csak azért írtam, hogy ne lepődjön meg senki, én szóltam... 😀

több mint 9 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 559
Meredeknek meredek 😊 , dee akár maradhattak volna az eddigi edzők, és Howling, FelixJ RB backupnak is, ezekhez képest upgrade-eltük ezeket a posztokat (jó, elvileg ez is alap)...kriSTEELan
Az OL tavalyi futásblokkolása önmagáért beszélt, Bicknell nem vált be, váltani kellett, Munchak személyében pedig a liga talán legjobb OL edzője érkezett a helyére. Wilson (RB coach) önszántából távozott. Az RB poszt upgrade-jében pedig, ahogy te magad is írtad, nincs semmi meglepő. LSH súlyos sérülésből lábadozik, Jones pedig semmi extrát nem tudott nyújtani, logikus, hogy nem ilyen játékosokkal próbálkozunk.
több mint 9 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 559
nem is túl erős az idei safety-class.Shilkor
Szívesen meghallgatnám az érveidet, hogy miért "nem túl erős" az idei safety class.
Pryor game tape-jét nézve nehéz nem franchise játékost látni benne. HaHa szintén első körre taksált prospect. Azzal ne jöjjön senki, hogy "Bama-játékos, sz@r lesz", mert ez nem érv. Aki a második körben vinne safety-t, annak ott van Bucannon és Ward, illetve Terrence Brooks is korrekt második napos pick lehet. Szerintem a középső-hátsó körös (project) játékosok felhozatalával sincs különösebb probléma. És ha még valaki Joynert is a safety-k közé veszi...
Nem tudom, mitől van ez, hogy újabban sokan kapásból lehúzzák az aktuális évi safety classt, de szerintem az idei felhozatal kifejezetten jó, bőven van miből válogatniuk a safety needes csapatoknak.
több mint 9 éve
kriSTEELan Pittsburgh Steelers 301
NFL-rutinnal rendelkező RB-t mindenképpen kellett igazolnunk backupnak, mert Bell mögött nem volt gyakorlatilag senki, OL és RB coach pozíciókba pedig elhoztuk az elérhető legjobb "szabadügynököket" (Munchaknál jobb támadófal-edző pedig egyébként se nagyon van a ligában). Pusztán ezekből a lépésekből azt a következtetést levonni, hogy kimondottan run-heavy offense-t akarunk, azért elég meredek. 😊 Az OL tavalyi futásblokkolását látva már azzal is maximálisan elégedettek lehetünk, ha idén sikerül egy átlagos futójátékot összerakni.vassadi
Meredeknek meredek 😊 , dee akár maradhattak volna az eddigi edzők, és Howling, FelixJ RB backupnak is, ezekhez képest upgrade-eltük ezeket a posztokat (jó, elvileg ez is alap)... de csak nem tudok kibékülni a korai WR drafttal... 😊 kicsivel több, mint 1 nap és kiderül végre 😊

több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 099 — capitaine du château de Vienne 1487
na babák, hogy csavarjunk egy kicsit a történeten, kösz DoM-nak a MEI-t
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
NFL Draft 2014 - NFL - Általános témák | Bowl.hu
Magyarország első számú amerikai futball oldala

Hagemann az ogre und Bóellen, ugyi-ugyi...


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 559
Örülök, hogy egyetértünk. Tehát 1. kör: CB (Dennard/Fuller), 2. kör WR (Robinson/Moncrief) 3. kör: DE vagy OT. Szerintem.desider
Akkor félreértetted, mert nem azt mondtam, hogy szerintem ez lenne a legjobb forgatókönyv / így kellene draftolnia az FO-nak (posztokat illetően), hanem hogy ezt tippelem. 😊

Na most megmondom a tutit 😉
Idén a WR poszt lesz a smokescreen-ünk!!!
(akkor jön 3 körnél előbb (vagy körben) ha letrade-el kapunk extra 3ikat.)
Idén run-heavy offense-t akarunk...o_o
okok:
offseason mozgolódások: Blount(RB upgrade), Munchak(cj2k fala), Saxon (AP futó edzője)
wr corp: AB, Wheaton, Moore, Moye, Justin, Bey

Szóval szerintem ha Offense-be draftolunk (elől) az inkább egy futást segítő fal ember lesz, mint WR.

Ha nem így lesz, szobrot állítok Ádinak, ahogy szobrot állít Colbertéknek! 😛kriSTEELan
NFL-rutinnal rendelkező RB-t mindenképpen kellett igazolnunk backupnak, mert Bell mögött nem volt gyakorlatilag senki, OL és RB coach pozíciókba pedig elhoztuk az elérhető legjobb "szabadügynököket" (Munchaknál jobb támadófal-edző pedig egyébként se nagyon van a ligában). Pusztán ezekből a lépésekből azt a következtetést levonni, hogy kimondottan run-heavy offense-t akarunk, azért elég meredek. 😊 Az OL tavalyi futásblokkolását látva már azzal is maximálisan elégedettek lehetünk, ha idén sikerül egy átlagos futójátékot összerakni.
több mint 9 éve
kriSTEELan Pittsburgh Steelers 301
Na most megmondom a tutit 😉
Idén a WR poszt lesz a smokescreen-ünk!!!
(akkor jön 3 körnél előbb (vagy körben) ha letrade-el kapunk extra 3ikat.)
Idén run-heavy offense-t akarunk...o_o
okok:
offseason mozgolódások: Blount(RB upgrade), Munchak(cj2k fala), Saxon (AP futó edzője)
wr corp: AB, Wheaton, Moore, Moye, Justin, Bey

Szóval szerintem ha Offense-be draftolunk (elől) az inkább egy futást segítő fal ember lesz, mint WR.

Ha nem így lesz, szobrot állítok Ádinak, ahogy szobrot állít Colbertéknek! 😛

több mint 9 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 206
Sajnos valamelyik ujjunkba bele kell harapni. Az én tippem továbbra is: Gilbert (vagy letrade Fuller-Verrett)- Robinson!
És akkor a szivem vérzik Donald-Nix-Tuitt kapcsán. De DL-be jobban meg tudjuk oldani hátrébb, ezzel szemben ilyen játékosokat nem fogunk húzni CB-WR-be második körtől lefelé.
több mint 9 éve
polamalu Pittsburgh Steelers 4 503 — 毎日何かを学ぶ
"opció lehet Allen Robinson (ha őt elhozzák Colberték, szobrot emeltetek nekik),"
Na ezt felvéstem, és amilyen jól látod a dolgokat, kezdheted tervezni azt a szobrot. Az avatásra kiket akarsz meghívni? 😀
több mint 9 éve
Gizinéni Pittsburgh Steelers Clemson Tigers 522
Tessék hozzászólni, véleményezni, belekötni. 😊vassadi
Hozzászólok.
Ádi, nem véleményezem, mert az a summázatod, amit földobtam labdaként, maximum azt véleményezem, hogy kicsit hosszan írtad meg... 😊 Örülök, hogy egyetértünk. Tehát 1. kör: CB (Dennard/Fuller), 2. kör WR (Robinson/Moncrief) 3. kör: DE vagy OT. Szerintem. És mindez letrade nélkül... 😊
Hozzászóltam.
több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 099 — capitaine du château de Vienne 1487
Spence-et èn is csekkoltam, ILB kilőve - aszondom, ha CB-t akarunk vagy WR-t mennyünkle, de egy vilàgbajnok esetben hajnal nègykor ott vakarózunk, hogy NixORDonald, ha begyön a QBrun szàmítàsom, ès akkor az istennemment megminket egy Donaldtól.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
Shilkor Pittsburgh Steelers 4 043 — Falcons GM, 2021 Div1 winner
Szerintem hiba lenne kihagyni Nixet 1/15-nél, ugyanis jelenleg így néz ki a D-lineunk: Heyward (Nick Williams) - McLendon (Fangupo) - Cam Thomas (Arnfelt). Heyward és McLendon oké, de Cam Thomas szerintem max depthnek jó, a többiek meg még alig láttak NFL meccset közelről. Ez még akkor is nagyon vékony ha 1 évre még visszahozzuk Keiselt. Nyilván a későbbi körökben is lehet húzni a DL-be, de ott jóval kisebb az esély kezdő kaliberű embert találni, mint WR vagy CB-posztra az idei classban. Nyilván jobb lenne letrade után megszerezni, de koránt sem biztos, h nem vinné ki valaki előlünk.
A 2-3. körben meg jöhet WR és CB, nem feltétlenül ebben a sorrendben. Safetyt idén nem húznék, a Polamalu, Mitchell, Shamarko, Will Allen sor szerintem bőven jó és nem is túl erős az idei safety-class. ILB-t én sem hoznék idén, várjuk meg ki tud előrelépni Timmons mellé a Vince Williams, Spence, Moats trióból, ha senki akkor úgyi húzunk ide jövőre.
A 4. körben jöhetne egy OLB, még akkor is elég gyenge a depth, ha visszajön Harrison.
Később hoznék még RB-t, még egy CB-t, illetve OL-t.
több mint 9 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Mostanában nem nagyon írtam a topikba, így gondoltam két nappal a nagy esemény előtt röviden (ez végül nem igazán jött össze) leírom, én hogyan látom a draftunkat, vagy legalábbis az elejét.vassadi
Ennek örülhet is mindenki!

Meggyőztél.
Szerintem Nix lesz az 1/15 Steelers pick. 😊

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 9 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 559
Mostanában nem nagyon írtam a topikba, így gondoltam két nappal a nagy esemény előtt röviden (ez végül nem igazán jött össze) leírom, én hogyan látom a draftunkat, vagy legalábbis az elejét.

A DL-nek kellene leginkább az azonnali erősítés, de olyan defensive lineman, aki kérdés nélkül megérné nekünk az 1/15-öt, szerintem nincs az idei classban.
Nix áll ehhez a legközelebb, de vele kapcsolatban egyrészt a térdsérülése vet fel kérdőjeleket, másrészt róla köztudott ugyebár, hogy elég bolondos figura, pozitív értelemben persze, ugyanakkor mostanában olyan híreket lehetett hallani, hogy több csapat már-már red flagként kezeli ezt, nincsenek meggyőződve arról, hogy Nix koncentrációja a helyén van. (McShay írta például: NFL teams are just concerned that his focus and desire aren't where they should be.) Utóbbit én mondjuk nem érzem akkora problémának, még mindig jobb, mintha sorozatgyilkos lenne (egyébként így reagálta le, amikor erről kérdezték: „If they want me to be serious... I know when it’s time to get down and dirty. 😊 ), ugyanakkor azt is kizártnak tartom, hogy NFL-es körökben őt olyan prospectként kezelnék, akire gondolkodás nélkül top 15-ös picket lehet áldozni.
Tuitt nálam semmiképpen sem ér 1/15-öt (tudom, a combine után őt mockoltam hozzánk ezen a helyen, de az február végén volt, most meg május eleje van), Jernigan pedig nem a Steelers sémájába való.
Hageman draftpozícióját nehéz belőni, akár a másodikként kiválasztott defensive tackle is lehet Donald mögött, de egyáltalán nem tartom elképzelhetetlennek, hogy még a második körös választásunknál is elérhető lesz. Mindenesetre az FO helyében egy ilyen prospecttel az első körben én semmiképpen sem kockáztatnék, meg egyébként is, Hageman azon kevés prospectek egyike, akiket nagyon nem szeretnék Steelers-mezben látni.
Ahogy látom, Donalddal kapcsolatban itt is megoszlanak a vélemények. (Vagy inkább csak a homerkedő süti egymaga alkotja a kisebbséget? 😊 ) Én nem idegenkedek teljesen Donald esetleges draftolásától, de... Az világos, hogy neki nem a 3-4 DE a természetes posztja, pláne nem two-gap scheme-ben. Ellenben manapság a playek nagy részében már úgyis 5+ defensive backes personnelt kell alkalmaznia a defense-nek, így tehát az esetek többségében Donald - alapvetően Heywarddal párban - a neki fekvő DT pozícióban szerepelhetne, az első/második downok egy részében, illetőleg base defense-ben pedig ki lehetne őt váltani egy úgymond klasszikusabb 3-4 DE-vel (alias Cam Thomas). Donald esetében tehát - és úgy látom, ilyen szempontból itt többen is tévhitben élnek - nem arról van szó, hogy nálunk nem lenne jó, nem lenne hozzáadott értéke; a kérdés valójában, hogy amit ő kínál a Steelersnek, az megér-e az FO-nak egy 1/15-ös picket. Donald egyébként nálam sima top 10-es tehetség, és ennek megfelelően egyáltalán nem lennék meglepve, ha valaki el is vinné ott, akár feltrade útján, de még a top 10 és a mi draftpozíciónk között is vannak olyan csapatok, akiknél nagyon adná magát Donald behúzása. Kizártnak tartom tehát, hogy őt feltrade nélkül meg tudnánk szerezni, márpedig Colbert a hétfői pre-draft sajtótájékoztatóján kategorikusan kijelentette, ami egyébként is elég világos volt, vagyis hogy nem fogunk feltradelni, mert egész egyszerűen nincs hozzá muníciónk: „We won’t be trading up because we can’t. We traded away this year’s third-round pick. In order to move up in the first round, you would usually have to include that in the package. We have a supplemental pick in the third round, but you can’t trade those. So there won’t be any movement up on our part, I can say that pretty sure.”

Ez a négy védőfalember van, aki az első két körben szóba jöhet nálunk, mindegyiküket alaposabban szemügyre is vette a stáb valamilyen úton-módon (combine, pro day, privát vizit/workout). Közülük Donald 1/15-ig történő csúszására a minimálisnál is minimálisabb az esély, míg Nix, Tuitt és Hageman közül - szerintem - egyik sem vehető fixen top 15-ös picket érő prospectnek, így rövidtávon hiába a DL a leginkább erősítésre szoruló csapatrész, én egyáltalán nem lennék meglepve, ha nem ide húznánk első körben. (A félreértések elkerülése végett: ha valakinek ebből mondjuk az jött le, hogy csalódott lennék, ha például Nixet elvinnénk 1/15-re, akkor az olvassa el még egyszer, amit írtam.)
Mindenesetre Tomlin a hétfői sajtótájékoztatón elég világosan elmondta, hogy nem tekintik késznek a védőfalat, mindenképpen várható ide erősítés: „Obviously, we’re not done in that area. ... We’ve lost more than we added and hopefully this weekend and beyond we’ll rectify that.” Ugyanakkor arra is emlékeztetett mindenkit, hogy rosteren van Arnfelt és Nick Williams, akiktől szintén előrelépést várnak.
Amikor Keiselről kérdezték, elmondta, hogy továbbra is nyitottak a visszaigazolását illetően a draft után (szerintem az előbbi idézet kiemelt részével is ezt nyomatékosította): „The door is not closed to anybody that’s on the market as a free agent. I think at this point, we’re singularly focused on the draft and what this weekend holds and then we’ll gather those possibilities in the aftermath.”

A top OT prospectek közül Matthews és Lewan pro day-én is képviseltette magát a Steelers (előbbit Colbert, utóbbit Tomlin és Munchak nézte meg), illetve bár a Notre Dame pro day-én a jelentések szerint a védőfalemberek álltak a stáb figyelmének középpontjában, ott is szép számú küldöttséggel jelent meg a csapat, így nem kizárt, hogy Zack Martint is „átvilágították”. Elképzelhető, hogy BPA alapon behúznánk valamelyiküket, ha 1/15-ig csúszna, de nem hiszem, hogy a fő kiszemeltek között vannak - Beachum és Gilbert személyében adott két átlagos kezdő OT, várjuk, hogy milyen hatással lesz rájuk a Munchak effect, és talán még Adamsből is ki tud hozni valamit az új OL coach.
Interior OL prospectek közül csak projecteket nézegettünk, abból se sokat, úgyhogy itt (is) legfeljebb a depth bővítése jöhet szóba.

Érdekes jelenség a pre-draft vizitálók névsorában Calvin Pryor, akit
Robilluma
a mockjában be is húzott nekünk 1/15-re. Az érveket ott elolvashatja mindenki (annyival még kiegészíteném, hogy ez a húzás az ILB needet is valamilyen szinten enyhítené), kétségtelenül van is benne ráció, nem is lennék csalódott, ha Pryor lenne az első körös választottunk, de nagyon kevés esélyt látok egy ilyen szcenárióra. Mitchell leigazolásával szerintem az FO alapvetően rendezettnek látja a safety kérdést, és teljes joggal, elvégre most úgy két és fél kezdő kaliberű safety van a keretben, míg más posztokon sokkal inkább erősítésre szorul a csapat. Shamarkónál újoncként bejött a free safety - nickel/dime corner szerep, de ettől függetlenül én tartom, hogy hosszú távon ő lehet Troy utódja strong safety-ként. Nálunk ez amúgy sincs ennyire behatárolva, mindkét kezdő safety-nek hasonlóan magas színvonalat kell tudnia hozni coverage-ben és futás ellen egyaránt, nem hiába érkezett Clark pótlására egy olyan skill settel rendelkező hard hitter free safety, mint Mitchell.

Ha már az ILB needet emlegettem, a draft toronymagasan két legjobb 3-4 ILB prospectje közül Shaziert privát vizitre is elhívtuk, míg Mosley-t ugyan nem, de az Alabama pro day-én magától értetődően Colberték is megjelentek, és több mint valószínű, hogy Mosley is képben van mint lehetséges első körös választott. Az már más kérdés, hogy a prioritási sorrendben hol áll az ILB need, tudván, hogy Timmons személyében az egyik kezdő ugyebár adott, rajta kívül ott van Vince Williams, Moats személyében igazoltunk egy kezdő kaliberű játékost, továbbá a hétfői sajtótájékoztatón nagyszerű hírekkel szolgáltak Spence-ről: zöld utat kapott az orvosi stábtól, az OTA-k során már teljes értékű edzésmunkát fog végezni. „He’s healthy and working. So we can’t wait to watch him take the next step in this process, which is play football.” Persze az még mindig kérdéses, hogy egy ilyen sérülés után milyen szinten tud majd teljesíteni, és azt Tomlin is elismerte, hogy egyelőre talány, mekkora impacttel bír majd az ő jelenléte: „I think that’s to be determined with how he performs and plays, but he’s been given a clean bill of health and we’ll go from there.”

Az egész pre-draft process során ami engem a leginkább meglepett Steelers-ügyileg (vagy talán az egyetlen dolog, ami igazi meglepetésként hatott), hogy a stáb mekkora érdeklődést mutatott a 3-4 OLB prospectek iránt. Barr, Crichton, Carl Bradford, Demarcus Lawrence, valamint Jeffcoat is járt nálunk privát workouton, és ők mind 1-2-3. körös prospectek (talán csak Jeffcoat kivételével), és ez már túl sok név ahhoz, hogy egyszerű smokescreenre gyanakodjak, főleg a Steelers FO esetében. Nem épp ezt várná az ember egy olyan csapattól, amelyik az egyik kezdő OLB-jét tavaly draftolta az 1. körben, míg a másikra idén aggatott rá egy majd’ 10 millió dollár értékű transition taget. Inkább nem kezdek el elméleteket gyártani, kíváncsi vagyok, mi lesz ebből (lehet aztán, hogy ez tényleg nem több puszta ködösítésnél).
Az OLB-k kapcsán még kanyarodjunk vissza egy kicsit Tomlinnak arra a válaszára, amit a Keisel lehetséges visszaigazolását firtató kérdésre adott: „The door is not closed to anybody that’s on the market as a free agent.”
A kiemelt résszel szerintem Harrisonra is utalt. Én inkább az ő visszaigazolását várom, mintsem hogy első/második napos picket áldozunk OLB-re; JH visszatérésével depth ügyileg is rendben lenne a poszt.

Szándékosan hagytam a végére a cornereket és az elkapókat.

Előbbi volt az a poszt, amit a leginkább lescoutoltak Colberték a pre-draft process során, a class legjobbjaitól kezdve a második napos prospecteken át a hátsó körös projectekig mindenféle CB-t megnézett a stáb (főleg az első kategóriában); borítékolható, hogy a rövidtávon még elfogadható, de hosszútávon életbiztosításnak semmiképp sem nevezhető Ike, Allen, Gay, McCain (+ Shamarko) felhozatalt bővíteni fogjuk, és arra is nagy összegben mernék fogadni, hogy az első két kör valamelyikében érkezik majd corner.

Az elkapók közül is sokakat megnézett a stáb, és akárcsak a cornereknél, várt draftpozíció szempontjából itt is elég széles skálán mozogtak a csapat célkeresztjébe került prospectek (nem véletlen, hogy amikor szóba került az idei draft class mélysége, akkor többnyire ezzel a két poszttal példálóztak Colberték). Beckhamtől és Cookstól állítólag odáig van a stáb, a dink&dunkba remek fit lenne mindkettő, a második körben opció lehet Allen Robinson (ha őt elhozzák Colberték, szobrot emeltetek nekik), Benjamin, Moncrief, vagy Martavis Bryant, vagy kicsivel később Bruce Ellington (most csak azoknál maradva, akikkel kiemelten foglalkozott a stáb az utóbbi két és fél hónapban). Ike egyébként azt jósolta, hogy Bryantet fogjuk draftolni a második körben - bizonyára a Megatron- és Josh Gordon-féle athletic/physical freakek ellen tavaly szerzett tapasztalatai késztették erre. 😊

Ha most tippelnem kellene az első két körre, azt mondanám, CB és WR. Nem feltétlenül ebben a sorrendben, de (sokkal) inkább ebben, mint fordítva. A WR class rendkívül mély, ezt már sokan, sok helyen elmondták, és nekünk egyébként sem első számú elkapóra van szükségünk, ellenben az könnyen előfordulhat, hogy ha idén hozunk egy cornert a korai körökben, neki jövőre már nr. 1 CB-ként kellene tevékenykednie, és összességében a defense-nek egyébként is sokkal inkább szüksége van az erősítésre, mint az offense-nek.

Ha konkrét nevet is kellene tippelnem az első körre, akkor Darqueze Dennard lenne a jelöltem, nagyon körüludvarolta őt a stáb. Ugyanakkor én magam egyáltalán nem vagyok meggyőződve arról, hogy ő megéri az 1/15-öt, mert ugyan remek press corner és run supportban is a jobbak közé tartozik, tehát abszolút beleillik a Steelers védelmi filozófiájába, de a sebessége igencsak nyugtalanító. Én lehet, hogy Verrettet, Fullert és Roby-t is előbb vinném el az első körben, mint Dennardot (Gilbertet végképp, de nem hiszem, hogy 1/15-ig csúszik). Verrettnek néhány centivel kellene magasabbnak lennie, hogy a class clear-cut no. 1 CB-je legyen, Fuller úgy összességében olyan, amilyennek egy ideális Steelers cornert elképzelek, míg Roby-nál csak az a kérdés, hogy az off-field ügyei mennyire befolyásolják a draftértékét. De itt be is fejezem inkább, mielőtt valaki beképzeli magának, hogy én már fixre veszem az első körös Dennard picket. 😊

Így látatlanban talán a legjobb forgatókönyv egy letrade lenne. Az Eagles-szel kapcsolatban például most nagyon azt rebesgetik, hogy jönnének fel Beckhamért az első kör közepére, az 1/15 pont ideális lehet számukra, mi pedig egy héthelyes letrade-del szerezhetnénk egy extra harmadik körös cetlit és alighanem egy late-round picket. 1/22-nél is jobbnál jobb opciók közül válogathatnánk, azt pedig mondanom sem kell, hogy a sok need és a class mélysége miatt mennyire jól jönne a plusz középső körös draftjog. Colbert hétfői nyilatkozata is szinte már felhívás volt keringőre; előbb azt mondta, van 19 olyan játékos az idei drafton, akit nyugodt szívvel húznának be 1/15-re, majd jött ez: „Obviously we still could trade down and with the depth of this draft, I think it's a real possibility.” Meglátjuk.

Tessék hozzászólni, véleményezni, belekötni. 😊
több mint 9 éve
polamalu Pittsburgh Steelers 4 503 — 毎日何かを学ぶ
Hát, OT is elképzelhető lenne, mert Beachum ugyan kiváló volt ( a mi szintünkön) de lássuk be mégis csak 6. körös. Viszont, én nem "pocsékolnék" erre most picket. Az O fal szerintem egészen jól megvan, még mélység is van, egy két kiegészítő hátulról esetleg.
több mint 9 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 206
Amíg mi végeláthatatlanul DL első körről álmodunk/beszélünk/írunk (Aaron Donald, Anthony Barr 😊, Louis Nix, Stephon Tuitt), addig égen-földön CB (Darqueze Dennard, Kyle Fuller) vagy WR (Odell Beckham) picket mockolnak ránk... 😊
Hát, megláttyuk... 😀desider
Most olvastam épp egy Lewan OT első kört egy Benjamin WR másodikkal.
több mint 9 éve
polamalu Pittsburgh Steelers 4 503 — 毎日何かを学ぶ
Igazából a CB sem lenne meglepő. A WR-t azért nem érzem annyira erős lábon állónak, mert egy ennyire elől húzott tehetség, nem hiszem, hogy 2. számú lenne. AB pedig az első számú elkapónk akiben mindenki megbízik. Vagyis én inkább a 2. ban hoznék valakit elkapónak aki kiváló 2. számú lehetne, akár az első számú szint határán. Ez kicsit nem érthető tudom, de biztos felfogjátok mit akartam
több mint 9 éve
Gizinéni Pittsburgh Steelers Clemson Tigers 522
Amíg mi végeláthatatlanul DL első körről álmodunk/beszélünk/írunk (Aaron Donald, Anthony Barr 😊, Louis Nix, Stephon Tuitt), addig égen-földön CB (Darqueze Dennard, Kyle Fuller) vagy WR (Odell Beckham) picket mockolnak ránk... 😊
Hát, megláttyuk... 😀