Seattle Seahawks

60 feliratkozó

több mint 6 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 719 — SuperBowl Champions 2013/2014
Amúgy de most komolyan, mi a szarért van még Cable a csapatnál? Azt hittem, az lesz az első hír hétfőn hogy a fél bagázs ki van rúgva, erre napról napra egyértelműbb hogy semmi változás nem lesz. Még Cable is itt van. elképesztő.
braxa88
De most őt P.C.-nak kellene kirúgni igaz? Ahogy olvasom külföldi kommentelőket mindenki ezen lovagol, hogy fire Bevell, Cable, De én inkább Cable-t vágnám ki. Ennyire nincs helyére ember vagy miért hisznek még benne?
Oszi
PC és JS is lenyilatkozta, hogy szerintük Cable az egyik legjobb OL coach a ligában. Ez van.
A szervezeten belül a football szakmai kérdésekben PC a legfelső ember (felette csak maga a tulaj van), így ő dönt mindenben ami az edzőket illeti. Ezért volt sokat mondó a tweetje, hogy még nem elég öreg ahhoz, hogy visszavonuljon. Innentől szinte biztosra vehető, hogy magától nem megy el, ez pedig azt jelenti, hogy ha nem viszik el Bevellt, Cable-t vagy Richardot valahova HC-nek, akkor maradnak ők is.

Jelenleg csak kisebb pozíciós edzők esetén van kilátás cserére, meg mondjuk a ST edzői poszton, ezeken kívül nagy rá az esély, hogy a PC-Cable-Bevell hármas marad.
undisputedly
Azt a forgatókönyvet nem tudjátok elképzelni, hogy egy ilyen időszak, szezon után PC sarokba állítja a Bevell/Cable párost, hogy jövőre találjanak ki valami más stratégiát? Idejük most kicsivel több lesz...
krankovics
Én nem, mivel szerintem nincs közöttük játékfilozófiai ellentmondás. Bevell és Cable csak a kar ami megteszi amit PC is szeretne. Az már más tészta, hogy kinek milyen ráhatása volt PC stratégiai gondolkodásának alakulására (Khmm Cable és az OL), de az alapok nem fognak változni. Drasztikus dolgoknak kell történnie a háttérben, hogy PC azt mondja, ez a játékfilozófia nem működik, csináljunk mást.

Ennek az FO struktúrának ez a problémája, kevés lehetőség van önreflexióra, nincsenek "fékek" a rendszerben, amik a kisiklott vonatot helyre tennék, mivel PC az első ember. JS hiába veti fel, hogy "Cable szar", ő nem teheti ki (amúgy nem veti fel, év elején még úgy nyilatkozott, hogy szerinte az egyik legjobb OL coach a ligában).

Allen szerintem egy PO mentes, de pozitív szezon után elhiszi PC-nek ha az azt mondja, "jövőre jobbak leszünk". Ő türelmes ember szerintem ilyen téren.
több mint 6 éve
peach Atlanta Falcons 14 262 — a new hope (again)
Amúgy de most komolyan, mi a szarért van még Cable a csapatnál? Azt hittem, az lesz az első hír hétfőn hogy a fél bagázs ki van rúgva, erre napról napra egyértelműbb hogy semmi változás nem lesz. Még Cable is itt van. elképesztő.
braxa88
De most őt P.C.-nak kellene kirúgni igaz? Ahogy olvasom külföldi kommentelőket mindenki ezen lovagol, hogy fire Bevell, Cable, De én inkább Cable-t vágnám ki. Ennyire nincs helyére ember vagy miért hisznek még benne?
Oszi
PC és JS is lenyilatkozta, hogy szerintük Cable az egyik legjobb OL coach a ligában. Ez van.
A szervezeten belül a football szakmai kérdésekben PC a legfelső ember (felette csak maga a tulaj van), így ő dönt mindenben ami az edzőket illeti. Ezért volt sokat mondó a tweetje, hogy még nem elég öreg ahhoz, hogy visszavonuljon. Innentől szinte biztosra vehető, hogy magától nem megy el, ez pedig azt jelenti, hogy ha nem viszik el Bevellt, Cable-t vagy Richardot valahova HC-nek, akkor maradnak ők is.

Jelenleg csak kisebb pozíciós edzők esetén van kilátás cserére, meg mondjuk a ST edzői poszton, ezeken kívül nagy rá az esély, hogy a PC-Cable-Bevell hármas marad.
undisputedly
Azt a forgatókönyvet nem tudjátok elképzelni, hogy egy ilyen időszak, szezon után PC sarokba állítja a Bevell/Cable párost, hogy jövőre találjanak ki valami más stratégiát? Idejük most kicsivel több lesz...
krankovics

Most komolyan gondolod, hogy ez a két-három hét plusz idő bármit is egy hangyafasznyit is befolyásolhat?



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 6 éve
krankovics Seattle Seahawks 407
Amúgy de most komolyan, mi a szarért van még Cable a csapatnál? Azt hittem, az lesz az első hír hétfőn hogy a fél bagázs ki van rúgva, erre napról napra egyértelműbb hogy semmi változás nem lesz. Még Cable is itt van. elképesztő.
braxa88
De most őt P.C.-nak kellene kirúgni igaz? Ahogy olvasom külföldi kommentelőket mindenki ezen lovagol, hogy fire Bevell, Cable, De én inkább Cable-t vágnám ki. Ennyire nincs helyére ember vagy miért hisznek még benne?
Oszi
PC és JS is lenyilatkozta, hogy szerintük Cable az egyik legjobb OL coach a ligában. Ez van.
A szervezeten belül a football szakmai kérdésekben PC a legfelső ember (felette csak maga a tulaj van), így ő dönt mindenben ami az edzőket illeti. Ezért volt sokat mondó a tweetje, hogy még nem elég öreg ahhoz, hogy visszavonuljon. Innentől szinte biztosra vehető, hogy magától nem megy el, ez pedig azt jelenti, hogy ha nem viszik el Bevellt, Cable-t vagy Richardot valahova HC-nek, akkor maradnak ők is.

Jelenleg csak kisebb pozíciós edzők esetén van kilátás cserére, meg mondjuk a ST edzői poszton, ezeken kívül nagy rá az esély, hogy a PC-Cable-Bevell hármas marad.
undisputedly
Azt a forgatókönyvet nem tudjátok elképzelni, hogy egy ilyen időszak, szezon után PC sarokba állítja a Bevell/Cable párost, hogy jövőre találjanak ki valami más stratégiát? Idejük most kicsivel több lesz...

http://seahawks.hu
több mint 6 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 136 — én ezt meguntam
Amúgy de most komolyan, mi a szarért van még Cable a csapatnál? Azt hittem, az lesz az első hír hétfőn hogy a fél bagázs ki van rúgva, erre napról napra egyértelműbb hogy semmi változás nem lesz. Még Cable is itt van. elképesztő.
braxa88
De most őt P.C.-nak kellene kirúgni igaz? Ahogy olvasom külföldi kommentelőket mindenki ezen lovagol, hogy fire Bevell, Cable, De én inkább Cable-t vágnám ki. Ennyire nincs helyére ember vagy miért hisznek még benne?
Oszi
Szerintem ülősztrájkkal bojkottáljuk a topicot.

De tényleg basszus Braxa is csak hergeli magát, de minek, nem tudunk változtatni.
Ez már politika. Carroll annál kevésbé fog, minél hangosabbak vagyunk. Ő nem hátrálhat meg. Ma már akkora a közvélemény nyomása, és ő annyira elkésett a döntéssel, hogy nem teheti meg, hogy kirúgja, mert ez azt üzenné, hogy meghátrált...
Ez nem az Ébredő erő, ez nem Disney production fan service.
Jövőre csinál egy 7-9-et, keretes mű, és Allen hazaküldi.

Addig tessék Falcons meccseket nézni, nyomokban classic seahawks elemeket tartalmaz, Russell, Paul, Doug, Bobby, Rich féle cirkuszi mutatványok nélkül, de összességében szórakoztatóbb játékkal.
több mint 6 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 719 — SuperBowl Champions 2013/2014
Amúgy de most komolyan, mi a szarért van még Cable a csapatnál? Azt hittem, az lesz az első hír hétfőn hogy a fél bagázs ki van rúgva, erre napról napra egyértelműbb hogy semmi változás nem lesz. Még Cable is itt van. elképesztő.
braxa88
De most őt P.C.-nak kellene kirúgni igaz? Ahogy olvasom külföldi kommentelőket mindenki ezen lovagol, hogy fire Bevell, Cable, De én inkább Cable-t vágnám ki. Ennyire nincs helyére ember vagy miért hisznek még benne?
Oszi
PC és JS is lenyilatkozta, hogy szerintük Cable az egyik legjobb OL coach a ligában. Ez van.
A szervezeten belül a football szakmai kérdésekben PC a legfelső ember (felette csak maga a tulaj van), így ő dönt mindenben ami az edzőket illeti. Ezért volt sokat mondó a tweetje, hogy még nem elég öreg ahhoz, hogy visszavonuljon. Innentől szinte biztosra vehető, hogy magától nem megy el, ez pedig azt jelenti, hogy ha nem viszik el Bevellt, Cable-t vagy Richardot valahova HC-nek, akkor maradnak ők is.

Jelenleg csak kisebb pozíciós edzők esetén van kilátás cserére, meg mondjuk a ST edzői poszton, ezeken kívül nagy rá az esély, hogy a PC-Cable-Bevell hármas marad.
több mint 6 éve
Oszi Seattle Seahawks 1 215
Amúgy de most komolyan, mi a szarért van még Cable a csapatnál? Azt hittem, az lesz az első hír hétfőn hogy a fél bagázs ki van rúgva, erre napról napra egyértelműbb hogy semmi változás nem lesz. Még Cable is itt van. elképesztő.
braxa88
De most őt P.C.-nak kellene kirúgni igaz? Ahogy olvasom külföldi kommentelőket mindenki ezen lovagol, hogy fire Bevell, Cable, De én inkább Cable-t vágnám ki. Ennyire nincs helyére ember vagy miért hisznek még benne?
több mint 6 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Amúgy de most komolyan, mi a szarért van még Cable a csapatnál? Azt hittem, az lesz az első hír hétfőn hogy a fél bagázs ki van rúgva, erre napról napra egyértelműbb hogy semmi változás nem lesz. Még Cable is itt van. elképesztő.
több mint 6 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 719 — SuperBowl Champions 2013/2014
.net-ről egy összegző Cable "munkásságáról". Amikor legalább ment a runblock, akkor itt volt egy Lynch/RW duó. Amúgy teljességgel védhetetlenek ezek a számok.

 pbs.twimg.com/media/DSo5YPRUMAArqo-.jpg:large
több mint 6 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 719 — SuperBowl Champions 2013/2014
Megfordult a trend, most ti kotorásztok a mi szemetesünkben. 😊
 twitter.com/FieldYates/status/948676584634011648
Kickoffoknál nagy király Myers, de minden extra pontnál lerágja az ember a körmét, hogy berúgja-e vagy sem...
iktriad
Csempiönsip.
több mint 6 éve
Oszi Seattle Seahawks 1 215
Mondtam én hogy kicker keresés van, de azért nem erre számítottam.. 😀
több mint 6 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 124 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Megfordult a trend, most ti kotorásztok a mi szemetesünkben. 😊
 twitter.com/FieldYates/status/948676584634011648
Kickoffoknál nagy király Myers, de minden extra pontnál lerágja az ember a körmét, hogy berúgja-e vagy sem...

Szerkesztette: iktriad
több mint 6 éve
garrett27 Seattle Seahawks 2 645 — Seahawks fan
Akkor ledobom a bombát. Ott hátul, 0 (nulla!) futott yarddal az ellenfél 10 yardján belül, ott vagyunk mi, 23 kísérlet, 0 yard. zéró.

 pbs.twimg.com/media/DSi1OCWXUAEW2ma.jpg
undisputedly
Ilyen funfactet én is tudok. 😀

akdestroyer
Akkor ledobom a bombát. Ott hátul, 0 (nulla!) futott yarddal az ellenfél 10 yardján belül, ott vagyunk mi, 23 kísérlet, 0 yard. zéró.

 pbs.twimg.com/media/DSi1OCWXUAEW2ma.jpg
undisputedly
Ilyen funfactet én is tudok. 😀

akdestroyer
Na ja, mi meg ott küzdünk bent a poroltóval! De akkor is maradunk!

I treasure my remark to my grandson who asked, “Grandpa, were you a hero in the war?” Grandpa said, “No… but I served in a company of heroes”.
több mint 6 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 136 — én ezt meguntam
Egyenesen a bleacherreportról tőlem Nektek, szeretettel.
 bleacherreport.com/articles/2751014-nfl1000-ranking-the-top-quarterbacks-from-2017-season
több mint 6 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 596
Akkor ledobom a bombát. Ott hátul, 0 (nulla!) futott yarddal az ellenfél 10 yardján belül, ott vagyunk mi, 23 kísérlet, 0 yard. zéró.

 pbs.twimg.com/media/DSi1OCWXUAEW2ma.jpg
undisputedly
Ilyen funfactet én is tudok. 😀

több mint 6 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
a hírek szerint puntereket próbálgatunk.. 😀 😀
na most komolyan, mi a baj Ryan-el?
nem értem ezt én már
funkyparduc
cards ellen pl botrány volt
mondjuk nem a most szabad játékosok között fognak jobbat találni

Szerkesztette: braxa88
több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 718
a hírek szerint puntereket próbálgatunk.. 😀 😀
na most komolyan, mi a baj Ryan-el?
nem értem ezt én már
funkyparduc
Cable átképzi őket guardra.
több mint 6 éve
funkyparduc Seattle Seahawks 980 — Erin Elite Andrews
a hírek szerint puntereket próbálgatunk.. 😀 😀
na most komolyan, mi a baj Ryan-el?
nem értem ezt én már

Nem értek semmihez! - Church of tremendous job! 🙏
több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 718
-Wilson mögött gyakorlatilag NINCS futójáték, ő a futójáték,
Helmut Zimmer
Akkor ledobom a bombát. Ott hátul, 0 (nulla!) futott yarddal az ellenfél 10 yardján belül, ott vagyunk mi, 23 kísérlet, 0 yard. zéró.


 pbs.twimg.com/media/DSi1OCWXUAEW2ma.jpg

Szerk: Akkor már álljon ez is itt a passzjátékunk tükreként: 8-an blokkolnak RW-nek 4 védőt, sikertelenül. 2 elkapó küzd 7 védővel.

 pbs.twimg.com/media/DSlkxK6UMAAbFOb.jpg:large
undisputedly
Ez is ékes példája annak, hogy normális OL nélkül nem lehet programozott játékot felépíteni. Azért esnek szét az ütemek és azért "lassul be", válik ritmustalanná a támadójátékotok, mert Wilsonra mindenhonnan jön nyomás, kiszámíthatatlanul. Ha nem tudna ilyen művészien menekülni, és nagy játékokat csinálni - amihez a WR-ekkel vannak egyébként jó fegyvereitek - akkor teljesen impotens O lenne. De ezért van az összességében, hogy az egyébként csilli-villi skillplayerekből álló O-tek képes 10 pont környékén leragadni és/vagy nézhetetlenné válni.

Amúgy sokszor tűnik nekem úgy, h PC tényleg a múltban ragadt és mintha nem tudott volna azzal a helyzettel megbirkózni, hogy Wilson elit (lett) és már a támadóalakzatnak kell(ene) húzni a csapatot vagy legalábbis nagyobb balansznak kellene lenni a csapatrészek között. Olyan, mintha nem hitte volna el, hogy RW működni fog klasszis szinten, ezért nem vont be elegendő erőforrást az O-ba egy ideig. (Aztán két offseasonben és az idei szezonban próbálkozott OL emberekkel, de úgy néz ki, hogy az OL draftokhoz nem értenek a scoutok, vagy a védelemre írt programképletek, SPARQ v. akármi náluk nem úgy működik, év közben meg csak tüzet lehet oltani.)

Nyilván hozzájárult a szituhoz, hogy egy korszakos védelmet is meg kellett fizetni (peterk hozzászólásában írtak) és a cap nem bírta el az OL fejlesztését, de a Graham trade egyértelműen zsákutca volt. Nélküle is meglennétek O oldalon, amúgy sem tudtátok használni évekig (kb mostanáig), és nem tudom, h volt-e előzetes terv egyáltalán a használatára, mert olyan esetlegesnek tűnik a játékkapcsolata Russellel évek után is.

Nem véletlen, h a játék alapját sokan a trenches-ben látják. Carrol nagy érdeme egyébként, h védelmi oldalon bizonyította a LOB-bal, hogy jó, de nem elit fronttal is lehet nyerni. A LOB viszont mára megkopott, elkopott egészségileg, de valamiért def oldalon mégis meglátták, hogy a falba kell ölni (Clark, McDowell, N. Jones). Off. oldalon ezt nem sikerült felismerni, megérteni, majd - nagy kapkodással - kivitelezni.
Fast Willie
Ez elég komplex téma, van egy alapvetés amin a coaching staff fennakadt, részben Cable PC-re gyakorolt hatására

Egyetemeken nem képzik ki az OL játékosokat ÉS a tehetséges atléták mind védők akarnak lenni

Ez azt redményezte, hogy jöttek számolatlanul a birkózók meg kosarasok, azzal, hogy "majd Cable NFL kész OL-t farag belőlük".

Nem faragott.

Amúgy PC és JS fontosnak tarotta az OL-t,

2010: Okung OT 1/6-on (előtte évben jött Unger 2/49-en került ide más vezetéssel)
2011: Carpenter OG 1/25-ön és Moffitt 3/75-ön

Ekkor elhittük, hogy minden jó, Cable majd kineveli őket, meg amúgy is gyenge OL is elég Lynch és RW mellett és jöttek ők a pocsék FA-kon kívül:

2014: Britt T 2/64
2015: Glowinski és Pool G 4/130 és 4/134

Majd egyértelmű lett, hogy szarból nem lehet várat építeni és ismét rámentünk az OL-re:

2016: Ifedi T 1/31 és Odhiambo 3/97
2017: Pocic 2/58 C

Mondanunk sem kell, az utolsó három magas pick rendre bust lett, az azt megelőző birkózó garnitúrából is csak Britt lett rendes C, de mire Cable megtalálta a posztját, addig 2 évig a liga legrosszabb T-je volt az arc. Szóval 8 év alatt 1,5 értékelhető OL-t draftoltunk 7 magas pickből (1-3 kör)... és az FA piacon meg hoztunk ilyen Webb meg Sowell szintű bohócokat, hogy Nowakról és Jockelről ne is beszéljünk.

Összességében 3 fázis volt tehát:
2010-2012 PC jó OL-t akart a futójátékhoz
2012-2016 "Megoldjuk védőkkel meg birkózókkal"
2016- Nagy a baj, de már késő.
undisputedly

Tudom, h az idézett rész Cable mantràja, épp ezért gondolom, h ő a fő ludas az off sikertelenségében.

A többivel egyetértek, hasonlóan làtjuk a dolgot. A draft mellényúlásokat nem akartam ennyire részletezni, azt màr nagyjából a pánik részének is tartom.

Tehetség nélkül nem lehet normàlis falat felhúzni lásd pl Cowboys; GB, Steelers, Titans. Vagy korszakos edző kell pl Pats.

Addig a rungame sem fog beindulni, hiàba hoznak playmaker futót. Britt és Brown lehet alap, Fant szódàval elmegy, de guard lètszükség lesz.
több mint 6 éve
Tessu Seattle Seahawks 151
-Wilson mögött gyakorlatilag NINCS futójáték, ő a futójáték,
-Wilsonnak nincs olyan RB párja, aki futni, elkapni, és blokkolni tud.
-Rengeteg a fal bünti.
Helmut Zimmer
Erre most már PC is rájött és a szezonzáró nyilatkozataiban egyértelművé tette, hogy a RB poszt lesz a prioritás. 1/18 - ra akár korszakos futót is húzhatnak mert állítólag az idei draft pont ezen a poszton lesz mély vagy letradelve plusz egy - két picket begyűjtve is találhatnak jó játékost.
Szerinte egy klasszis rb az OL - t is mindjárt jobb színben mutatná. 😀
A filozófiája maradt a régi: futójáték és jó védelem kell a győzelemhez. Szóval a Wilson elit és rá kell építeni a csaptot narratívára annyira nem tűnik vevőnek.(hál' isten😊).
több mint 6 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 305
PC nyilatkozatával kb. egyértelmű, hogy mind Kancellár, mind pedig Avril karrierjének vége.
undisputedly
langymeleg lesz az NFC West.. de nem fognak hiányozni 😀 , komolyabban.. sajnálom ha vége a karrierjüknek 😕

The Amazing Racoon
több mint 6 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 719 — SuperBowl Champions 2013/2014
-Wilson mögött gyakorlatilag NINCS futójáték, ő a futójáték,
Helmut Zimmer
Akkor ledobom a bombát. Ott hátul, 0 (nulla!) futott yarddal az ellenfél 10 yardján belül, ott vagyunk mi, 23 kísérlet, 0 yard. zéró.


 pbs.twimg.com/media/DSi1OCWXUAEW2ma.jpg

Szerk: Akkor már álljon ez is itt a passzjátékunk tükreként: 8-an blokkolnak RW-nek 4 védőt, sikertelenül. 2 elkapó küzd 7 védővel.

 pbs.twimg.com/media/DSlkxK6UMAAbFOb.jpg:large
undisputedly
Ez is ékes példája annak, hogy normális OL nélkül nem lehet programozott játékot felépíteni. Azért esnek szét az ütemek és azért "lassul be", válik ritmustalanná a támadójátékotok, mert Wilsonra mindenhonnan jön nyomás, kiszámíthatatlanul. Ha nem tudna ilyen művészien menekülni, és nagy játékokat csinálni - amihez a WR-ekkel vannak egyébként jó fegyvereitek - akkor teljesen impotens O lenne. De ezért van az összességében, hogy az egyébként csilli-villi skillplayerekből álló O-tek képes 10 pont környékén leragadni és/vagy nézhetetlenné válni.

Amúgy sokszor tűnik nekem úgy, h PC tényleg a múltban ragadt és mintha nem tudott volna azzal a helyzettel megbirkózni, hogy Wilson elit (lett) és már a támadóalakzatnak kell(ene) húzni a csapatot vagy legalábbis nagyobb balansznak kellene lenni a csapatrészek között. Olyan, mintha nem hitte volna el, hogy RW működni fog klasszis szinten, ezért nem vont be elegendő erőforrást az O-ba egy ideig. (Aztán két offseasonben és az idei szezonban próbálkozott OL emberekkel, de úgy néz ki, hogy az OL draftokhoz nem értenek a scoutok, vagy a védelemre írt programképletek, SPARQ v. akármi náluk nem úgy működik, év közben meg csak tüzet lehet oltani.)

Nyilván hozzájárult a szituhoz, hogy egy korszakos védelmet is meg kellett fizetni (peterk hozzászólásában írtak) és a cap nem bírta el az OL fejlesztését, de a Graham trade egyértelműen zsákutca volt. Nélküle is meglennétek O oldalon, amúgy sem tudtátok használni évekig (kb mostanáig), és nem tudom, h volt-e előzetes terv egyáltalán a használatára, mert olyan esetlegesnek tűnik a játékkapcsolata Russellel évek után is.

Nem véletlen, h a játék alapját sokan a trenches-ben látják. Carrol nagy érdeme egyébként, h védelmi oldalon bizonyította a LOB-bal, hogy jó, de nem elit fronttal is lehet nyerni. A LOB viszont mára megkopott, elkopott egészségileg, de valamiért def oldalon mégis meglátták, hogy a falba kell ölni (Clark, McDowell, N. Jones). Off. oldalon ezt nem sikerült felismerni, megérteni, majd - nagy kapkodással - kivitelezni.
Fast Willie
Ez elég komplex téma, van egy alapvetés amin a coaching staff fennakadt, részben Cable PC-re gyakorolt hatására

Egyetemeken nem képzik ki az OL játékosokat ÉS a tehetséges atléták mind védők akarnak lenni

Ez azt redményezte, hogy jöttek számolatlanul a birkózók meg kosarasok, azzal, hogy "majd Cable NFL kész OL-t farag belőlük".

Nem faragott.

Amúgy PC és JS fontosnak tarotta az OL-t,

2010: Okung OT 1/6-on (előtte évben jött Unger 2/49-en került ide más vezetéssel)
2011: Carpenter OG 1/25-ön és Moffitt 3/75-ön

Ekkor elhittük, hogy minden jó, Cable majd kineveli őket, meg amúgy is gyenge OL is elég Lynch és RW mellett és jöttek ők a pocsék FA-kon kívül:

2014: Britt T 2/64
2015: Glowinski és Pool G 4/130 és 4/134

Majd egyértelmű lett, hogy szarból nem lehet várat építeni és ismét rámentünk az OL-re:

2016: Ifedi T 1/31 és Odhiambo 3/97
2017: Pocic 2/58 C

Mondanunk sem kell, az utolsó három magas pick rendre bust lett, az azt megelőző birkózó garnitúrából is csak Britt lett rendes C, de mire Cable megtalálta a posztját, addig 2 évig a liga legrosszabb T-je volt az arc. Szóval 8 év alatt 1,5 értékelhető OL-t draftoltunk 7 magas pickből (1-3 kör)... és az FA piacon meg hoztunk ilyen Webb meg Sowell szintű bohócokat, hogy Nowakról és Jockelről ne is beszéljünk.

Összességében 3 fázis volt tehát:
2010-2012 PC jó OL-t akart a futójátékhoz
2012-2016 "Megoldjuk védőkkel meg birkózókkal"
2016- Nagy a baj, de már késő.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 718
-Wilson mögött gyakorlatilag NINCS futójáték, ő a futójáték,
Helmut Zimmer
Akkor ledobom a bombát. Ott hátul, 0 (nulla!) futott yarddal az ellenfél 10 yardján belül, ott vagyunk mi, 23 kísérlet, 0 yard. zéró.


 pbs.twimg.com/media/DSi1OCWXUAEW2ma.jpg

Szerk: Akkor már álljon ez is itt a passzjátékunk tükreként: 8-an blokkolnak RW-nek 4 védőt, sikertelenül. 2 elkapó küzd 7 védővel.

 pbs.twimg.com/media/DSlkxK6UMAAbFOb.jpg:large
undisputedly
Ez is ékes példája annak, hogy normális OL nélkül nem lehet programozott játékot felépíteni. Azért esnek szét az ütemek és azért "lassul be", válik ritmustalanná a támadójátékotok, mert Wilsonra mindenhonnan jön nyomás, kiszámíthatatlanul. Ha nem tudna ilyen művészien menekülni, és nagy játékokat csinálni - amihez a WR-ekkel vannak egyébként jó fegyvereitek - akkor teljesen impotens O lenne. De ezért van az összességében, hogy az egyébként csilli-villi skillplayerekből álló O-tek képes 10 pont környékén leragadni és/vagy nézhetetlenné válni.

Amúgy sokszor tűnik nekem úgy, h PC tényleg a múltban ragadt és mintha nem tudott volna azzal a helyzettel megbirkózni, hogy Wilson elit (lett) és már a támadóalakzatnak kell(ene) húzni a csapatot vagy legalábbis nagyobb balansznak kellene lenni a csapatrészek között. Olyan, mintha nem hitte volna el, hogy RW működni fog klasszis szinten, ezért nem vont be elegendő erőforrást az O-ba egy ideig. (Aztán két offseasonben és az idei szezonban próbálkozott OL emberekkel, de úgy néz ki, hogy az OL draftokhoz nem értenek a scoutok, vagy a védelemre írt programképletek, SPARQ v. akármi náluk nem úgy működik, év közben meg csak tüzet lehet oltani.)

Nyilván hozzájárult a szituhoz, hogy egy korszakos védelmet is meg kellett fizetni (peterk hozzászólásában írtak) és a cap nem bírta el az OL fejlesztését, de a Graham trade egyértelműen zsákutca volt. Nélküle is meglennétek O oldalon, amúgy sem tudtátok használni évekig (kb mostanáig), és nem tudom, h volt-e előzetes terv egyáltalán a használatára, mert olyan esetlegesnek tűnik a játékkapcsolata Russellel évek után is.

Nem véletlen, h a játék alapját sokan a trenches-ben látják. Carrol nagy érdeme egyébként, h védelmi oldalon bizonyította a LOB-bal, hogy jó, de nem elit fronttal is lehet nyerni. A LOB viszont mára megkopott, elkopott egészségileg, de valamiért def oldalon mégis meglátták, hogy a falba kell ölni (Clark, McDowell, N. Jones). Off. oldalon ezt nem sikerült felismerni, megérteni, majd - nagy kapkodással - kivitelezni.

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 788 — Keep pounding
Idén számomra nincs kiemelkedő csapat az NFC-ben. A Philly lett volna, kidöglött Wentz. A Vikes jó, de számomra amolyan iparos csapat, elit D, jó kis O, de nem hinném, hogy egy Superbowlban pl legyőznék bármelyik AFC nagyvadat. A Saints és a Rams is jó, de előbbi számomra még nem elit, hülyén hangzik, lehet csak a kiegyensúlyozottabb játékhívás mondatja velem, de Brees pont akkor kezd visszaesni (nem nagyon, csak hangyafasznyit), amikor összeáll körülötte a csapat, utóbbi meg nulla PO rutin, nem lepne meg, ha 1&done lennének. Mi nagyon hektikusak vagyunk, de elkapók hiányában inkább szarok a jó védelmek ellen, a Falcons sem olyan mint tavaly. Ezért is volt logikus döntés részetekről a Richardson és a Brown trade, (egyelőre) nem jöttek be. Érdekes lesz jövőre mi lesz itt, vagy folytatódik a lejtmenet és akkor sztem PC tényleg leteszi a lantot, vagy még egy nagy nekirugaszkodás ezzel a kerettel (már ami megmarad belőle az offseason után).

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 719 — SuperBowl Champions 2013/2014
-Wilson mögött gyakorlatilag NINCS futójáték, ő a futójáték,
Helmut Zimmer
Akkor ledobom a bombát. Ott hátul, 0 (nulla!) futott yarddal az ellenfél 10 yardján belül, ott vagyunk mi, 23 kísérlet, 0 yard. zéró.


 pbs.twimg.com/media/DSi1OCWXUAEW2ma.jpg

Szerk: Akkor már álljon ez is itt a passzjátékunk tükreként: 8-an blokkolnak RW-nek 4 védőt, sikertelenül. 2 elkapó küzd 7 védővel.

 pbs.twimg.com/media/DSlkxK6UMAAbFOb.jpg:large

Szerkesztette: undisputedly
több mint 6 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 719 — SuperBowl Champions 2013/2014
Valóban jól kirajzolódik a tendencia, de ha megnézed pl a 9ers és a Cardinals mintáját, mindkettőnél volt egy 3 éves peak, majd összeomlás. Nálunk is jól látszik a 3 éves csúcs, de utána is 10 győzelmes szezonok jöttek, tehát PC azért jól konzerválta a sikert. Igaz ez addig, amíg rá nem jövünk, hogy említett kettő csapatban nem volt frencsájz Qb, nálunk meg igen. Onnantól kezdve már értékelhetjük úgy a 3 éves peak utáni (mostanival bezárólag) 3 további évet, hogy csalódás ami tisztán mutatja, hogy leépült a csapat. Ezt igazolja a mutatott játék is, az előző 2 PO szereplésünk alkalmával kb mindenki tudta, hogy nem lesz Sb, akkora fundamentalis hibák voltak a csapatban (OL). Ez az offseason jó alkalom az önreflexióra.
undisputedly
Azért is különösen fájdalmas az idei szereplés, mert míg az előző idényekben volt egy Panthers és Falcons O# akik sorra gyalultak mindenkit ligaszerte (kiegészülve jól teljesítő védelmekkel), addig ebben a win now évben egy erős Hawks nem lett volna esélytelenebb a többieknél. Ami szintén bosszantó, hogy a sérülések és a váratlan hibák (pl. Kicker téma) mellett olyan dolgokkal küzdünk még mindig, amikre lett volna 2-3 év megoldani.
Nadal17
Igen, habár a kicker témát nem sorolnám a váratlan hibák közé. Az egy dolog, hogy a nagy FA-igazolások és tradeek sorra besülnek, de a longsnapperrel és kickerrel kapcsolatos spórolás és az ebből eredő teljesítmény csökkenés egyértelműben előrelátható volt kb mindenki számára, JS mégis meglépte. Idén kb 3 meccs ment el a kickeren. Amikor 9 győzelmed van, 3 meccset kidobsz a kicker miatt. Márpedig tudni lehetett, hogy Walsh egy sz@r, aki nem képes komoly tétnél (aka GW kick) teljesíteni, hiszen a leigazolását megelőzően pont minket rúgott tovább a Vikings ellen.

Azt nem tudom, hogy van-e idén power house, mert a Saints és a Panthers meccseit nem láttam, de számokra jól állnak, szóval idén sem gyerekzsúr a PO.

Amúgy még egy tendencia, és igen szomorú tendencia, hogy egyre kevésbé látom, hogy következményei lennének a rossz coaching teljesítményeknek (pl Browns és Bengals). Régebben mintha gyorsabban elváltak volna a felek a rossz "házasság" esetén.

PC lenyilatkozta, hogy nem akar visszavonulni, innentől egyedül Allen képes azt mondani, hogy de, vagy visszavonunulsz vagy ki vagy rúgva, vagy akár csak azt, hogy más edzőkkel kell dolgozni. A frencsájzban ő a top ember, JS is alatta van a football operations ügyekben, ergo vagy Allen felismeri, hogy ez nem lesz jó, vagy marad minden a régiben, mert nem hiszem, hogy 6 egymást követő nyertes szezon és 5 PO után azt mondja, hogy nem bízok benned Pete.