Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Seattle Seahawks

62 feliratkozó

több mint 9 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 564
gondolom szavazok a probowlra, Clark nincs a DEk között a listán. komoly rendszer
több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 320 — NFL bracket champion '26
3/17/2016: Signed a one-year, $765,000 contract.
nyíilván az udfa Pope kevesebbet keres, de az pár 100k, év közben sztem senkitsem érdekel.
."Attól még a liga 2/3-ában összetennék a kezüket egy ilyen 2. számú futóért. " nem akarlak megbántani de ez vmi oltári nagy hülyeség.
 www.espn.com/fantasy/football/story/_/id/17173370/fantasy-football-rb-depth-chart-2016
ahol nincs jobb RB2 Michaelnél (sérüléseket nem számolva): CAR, DET, LA, MIA, SD, SF, WAS. aha majdnem kétharmad 😛 de sztem ezeknek a csapatoknak se nagyon kell Michael
Amúgy is most életében lett először 2.futó (Rawls sérülései miatt kezdett csak ugye)...
Elliott mögött ott van Morris. Azért ne hasonlítsuk már össze a két RBt, Morris minden jobb mint Michael...hol kapna őt Zeke mögött 10carryt? Morris nem kap annyit 😀

nem lepődnék meg ha nem claimelné senkisem, és csak csak pár nap/hét mulva találna csapatot.
lásd tavaly, ott is cowboys leigazolta, bénázott, majd kivágták. majd mi felszedtük mert ismerős.
braxa88
DEN, DEN,HOU,IND,KC,MIA,PIT,SD,GB,MIN,NYG,SF,TB.
ÉRtem én, hogy nem kedveled CM-et (mondjuk ha jól emléksze, év elején, pár hete még eléggé favorizáltad), de a 223 carry 966 yard 4.3 avg telejsítményét ne degradáld már le. Elhiszem, hogy rengeteget tudsz a rookie/egyetemről nem rég érkezett futókról (én nem követek az egyetemi szintet), meg más csapatokról, de idén bizonyította CM, hogy teljesen valid 2. opció. Az, hogy te a másokban rejlő "potenciált" többre értékeled, mint a fent hivatkozott számokat, az a te dolgod, és meg is hagyom neked. Én viszont egy ilyen futót elvinnék 2. számú early down futónak bármikor. De ha bemásolod, hogy hány olyan csapat van, ahol a 2. számú futónak jobbak a számai, és tényleg rengeteg ilyen van, akkor igazat adok neked.

CM nem frencsájz futó, de amíg nem állt össze a fal, és RW is sérült volt (egysíkúak voltunk), addig nagyon örültünk, hogy CM hozza a yardokat. Ne tegyünk már úgy, hogy 200+ carry után egy 4.3 átlag nem lenne jó.
undisputedly
favorizáltam mert jó volt, de ahogy irtam is az elmult 3-4-5 meccsen hótszar volt. Bebizonyította, h valid igen, de kb 2-3 meccsen. Abból az egyiken volt egy meccsvesztős fumblija is. És októbertől kurvára leadta a szintet
de ha csak most bemennél minden csapatopocba és megkérdeznéd h kell e CM, kiváncsi vagyok hány fórumozó írná h ide vele...
Örültünk neki, mert nem volt más, és ahogy írtam a szezon elején jó is volt. De már nem, a kemény NFLben ilyenkor pedig nincs tovább. Nem azt mondom h én is kivágtam volna, mert nem. De érthető.
4,3as átlag nem jó. gyenge közepes. 4.5 felett jó.

nem számokat írok, mert az értelmetlen, de akár azt is tehetném... Azért a 966yardtól 3,5 év alatt 2.körös futótól ne ájulj el 😛


DEN: CJ Anderson + Booker. no comment.
HOU: Miller mögött Blue is többször mutatta h jó RB
IND: Turbint sose tudta itt se maga mögé utasítani.
KC: ugyanmár
MIA: irtam én is
PIT: ugyanmár 2
SD: empty írta
GB: Lacy+Starks is jobb
MIN: ha lenne fal akkor robbantana McKinnon
NYG: talán... de van ott kb 4 használható (de nem jó) RB, Michaelt sose vinnék oda
SF: írtam
TB: Sims az olyan mint Prosise, Rodgers 100+yardos meccseket tolt mostanában
braxa88
A Houstonnal vitáznék, a többiben egyetértünk.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Azt mondjuk nem értem, hogy miért számolod az egyes csapatoknál az IR-en levő futókat...,

undisputedly
azért mert Gilliam is kezdő RT tud lenni ott ahol nincs jobb, így CM is lehet bárhol RB2 (így most GBben simán)

de egy full egészséges világban CM már kevés csapatnál lehetne RB2
braxa88
Az a baj, hogy több futónál is csak az idei teljesítményéből indulsz ki, de CM-nél meg beszámítod, hogy "Turbint tavaly sem tudta beelőzni a depthen". Na ez sem fair. CM idén jelentős mértékben előlépett, de te a tavalyi és az utolsó 2-3 heti formájából indulsz ki. Szerintem az idén látottak alapján jó 2. számú lehetne a liga 2/3-ában, szerinted nem. Egyezzünk ki abban, hogy nincs konszenzus.

Szerk:
Amúgy én voltam talán itt a legnagyobb kritikusa,de ezzel együtt is tartom, hogy 2. opciónak jó, igaz egy valamit nem kalkuláltam bele, mégpedig azt, hogy a tavalyi két cut alapján nem biztos, hogy az új playbookokkal/sémákkal jól boldogul, de ez kb minden csere futónál felmerülhet.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 9 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 564
Azt mondjuk nem értem, hogy miért számolod az egyes csapatoknál az IR-en levő futókat...,

undisputedly
azért mert Gilliam is kezdő RT tud lenni ott ahol nincs jobb, így CM is lehet bárhol RB2 (így most GBben simán)

de egy full egészséges világban CM már kevés csapatnál lehetne RB2

Szerkesztette: braxa88
több mint 9 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
CM nem azért lett elküldve, mert nem jó 2. számúnak, hanem azért, mert csak 2. számúnak jó és felépült a potenciális frencsájz early down backed úgy, hogy korai körben hoztál egy potenciális elit 3rd down backet és van a padon még két rookied, akikből bármi lehet.

Azt mondjuk nem értem, hogy miért számolod az egyes csapatoknál az IR-en levő futókat..., de lelked rajta. Ahogyan mondtam, én nem vagyok teljesen tisztában a többi csapat rb2 opciójával, de abból ki tudok indulni, hogy van egy 4+ átlaggal futó rb-d, releváns carry számmal a háta mögött. És elég neki vet min-t adni.

Nálam egy ilyen futó bőven jó 2. számú futónak, sőt, mög örülnék is, hogy milyen jó move claimelni 😊
több mint 9 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 564
3/17/2016: Signed a one-year, $765,000 contract.
nyíilván az udfa Pope kevesebbet keres, de az pár 100k, év közben sztem senkitsem érdekel.
."Attól még a liga 2/3-ában összetennék a kezüket egy ilyen 2. számú futóért. " nem akarlak megbántani de ez vmi oltári nagy hülyeség.
 www.espn.com/fantasy/football/story/_/id/17173370/fantasy-football-rb-depth-chart-2016
ahol nincs jobb RB2 Michaelnél (sérüléseket nem számolva): CAR, DET, LA, MIA, SD, SF, WAS. aha majdnem kétharmad 😛 de sztem ezeknek a csapatoknak se nagyon kell Michael
Amúgy is most életében lett először 2.futó (Rawls sérülései miatt kezdett csak ugye)...
Elliott mögött ott van Morris. Azért ne hasonlítsuk már össze a két RBt, Morris minden jobb mint Michael...hol kapna őt Zeke mögött 10carryt? Morris nem kap annyit 😀

nem lepődnék meg ha nem claimelné senkisem, és csak csak pár nap/hét mulva találna csapatot.
lásd tavaly, ott is cowboys leigazolta, bénázott, majd kivágták. majd mi felszedtük mert ismerős.
braxa88
DEN, DEN,HOU,IND,KC,MIA,PIT,SD,GB,MIN,NYG,SF,TB.
ÉRtem én, hogy nem kedveled CM-et (mondjuk ha jól emléksze, év elején, pár hete még eléggé favorizáltad), de a 223 carry 966 yard 4.3 avg telejsítményét ne degradáld már le. Elhiszem, hogy rengeteget tudsz a rookie/egyetemről nem rég érkezett futókról (én nem követek az egyetemi szintet), meg más csapatokról, de idén bizonyította CM, hogy teljesen valid 2. opció. Az, hogy te a másokban rejlő "potenciált" többre értékeled, mint a fent hivatkozott számokat, az a te dolgod, és meg is hagyom neked. Én viszont egy ilyen futót elvinnék 2. számú early down futónak bármikor. De ha bemásolod, hogy hány olyan csapat van, ahol a 2. számú futónak jobbak a számai, és tényleg rengeteg ilyen van, akkor igazat adok neked.

CM nem frencsájz futó, de amíg nem állt össze a fal, és RW is sérült volt (egysíkúak voltunk), addig nagyon örültünk, hogy CM hozza a yardokat. Ne tegyünk már úgy, hogy 200+ carry után egy 4.3 átlag nem lenne jó.
undisputedly
favorizáltam mert jó volt, de ahogy irtam is az elmult 3-4-5 meccsen hótszar volt. Bebizonyította, h valid igen, de kb 2-3 meccsen. Abból az egyiken volt egy meccsvesztős fumblija is. És októbertől kurvára leadta a szintet
de ha csak most bemennél minden csapatopocba és megkérdeznéd h kell e CM, kiváncsi vagyok hány fórumozó írná h ide vele...
Örültünk neki, mert nem volt más, és ahogy írtam a szezon elején jó is volt. De már nem, a kemény NFLben ilyenkor pedig nincs tovább. Nem azt mondom h én is kivágtam volna, mert nem. De érthető.
4,3as átlag nem jó. gyenge közepes. 4.5 felett jó.

nem számokat írok, mert az értelmetlen, de akár azt is tehetném... Azért a 966yardtól 3,5 év alatt 2.körös futótól ne ájulj el 😛


DEN: CJ Anderson + Booker. no comment.
HOU: Miller mögött Blue is többször mutatta h jó RB
IND: Turbint sose tudta itt se maga mögé utasítani.
KC: ugyanmár
MIA: irtam én is
PIT: ugyanmár 2
SD: empty írta
GB: Lacy+Starks is jobb
MIN: ha lenne fal akkor robbantana McKinnon
NYG: talán... de van ott kb 4 használható (de nem jó) RB, Michaelt sose vinnék oda
SF: írtam
TB: Sims az olyan mint Prosise, Rodgers 100+yardos meccseket tolt mostanában

Szerkesztette: braxa88
több mint 9 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
3/17/2016: Signed a one-year, $765,000 contract.
nyíilván az udfa Pope kevesebbet keres, de az pár 100k, év közben sztem senkitsem érdekel.
."Attól még a liga 2/3-ában összetennék a kezüket egy ilyen 2. számú futóért. " nem akarlak megbántani de ez vmi oltári nagy hülyeség.
 www.espn.com/fantasy/football/story/_/id/17173370/fantasy-football-rb-depth-chart-2016
ahol nincs jobb RB2 Michaelnél (sérüléseket nem számolva): CAR, DET, LA, MIA, SD, SF, WAS. aha majdnem kétharmad 😛 de sztem ezeknek a csapatoknak se nagyon kell Michael
Amúgy is most életében lett először 2.futó (Rawls sérülései miatt kezdett csak ugye)...
Elliott mögött ott van Morris. Azért ne hasonlítsuk már össze a két RBt, Morris minden jobb mint Michael...hol kapna őt Zeke mögött 10carryt? Morris nem kap annyit 😀

nem lepődnék meg ha nem claimelné senkisem, és csak csak pár nap/hét mulva találna csapatot.
lásd tavaly, ott is cowboys leigazolta, bénázott, majd kivágták. majd mi felszedtük mert ismerős.
braxa88
DEN, DEN,HOU,IND,KC,MIA,PIT,SD,GB,MIN,NYG,SF,TB.
ÉRtem én, hogy nem kedveled CM-et (mondjuk ha jól emléksze, év elején, pár hete még eléggé favorizáltad), de a 223 carry 966 yard 4.3 avg telejsítményét ne degradáld már le. Elhiszem, hogy rengeteget tudsz a rookie/egyetemről nem rég érkezett futókról (én nem követek az egyetemi szintet), meg más csapatokról, de idén bizonyította CM, hogy teljesen valid 2. opció. Az, hogy te a másokban rejlő "potenciált" többre értékeled, mint a fent hivatkozott számokat, az a te dolgod, és meg is hagyom neked. Én viszont egy ilyen futót elvinnék 2. számú early down futónak bármikor. De ha bemásolod, hogy hány olyan csapat van, ahol a 2. számú futónak jobbak a számai, és tényleg rengeteg ilyen van, akkor igazat adok neked.

CM nem frencsájz futó, de amíg nem állt össze a fal, és RW is sérült volt (egysíkúak voltunk), addig nagyon örültünk, hogy CM hozza a yardokat. Ne tegyünk már úgy, hogy 200+ carry után egy 4.3 átlag nem lenne jó.
több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 320 — NFL bracket champion '26
ahol nincs jobb RB2 Michaelnél (sérüléseket nem számolva): CAR, DET, LA, MIA, SD, SF, WAS. aha majdnem kétharmad 😛 de sztem ezeknek a csapatoknak se nagyon kell Michael

braxa88
Tegyük hozzá h az SD is csak azért van a listán, mert Woodhead, Oliver és McCluster is IR-en csücsül.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 564
CM-et az utcáról hoztuk vissza. Élt a lehetőségével, szerintem egy jobb 2. rb lehet a ligában valahol. Az tiszta, hogy frencsájz futó nem lesz belőle vélhetően, de kiegészítő szerepkörre több, mint alkalmas. Én a Cowboys helyében leigazolnám ismét. Morris mögött jó lesz 2./3. számúnak, biztosításként. Amekkora lyukakat nyit az a fal, csak a saját lábára kell figyelnie 😀 Összességében szerintem az ő története boldogan zárult itt.

undisputedly
ha potens RB2 lehetne bárhol akkor maradhatott volna. Dehát ő nem az, ezt bebizonyította
Sokat elmond róla ez a cut
braxa88
Nem értek egyet. Azért lett kivágva, mert van jobb és olcsóbb megoldásunk Prosise és Collins/Pope személyében. Attól még a liga 2/3-ában összetennék a kezüket egy ilyen 2. számú futóért. Meccsenként 6-10 carry simán benne van, mert elképesztően fizikálisan fut, jó a motorja, csak ahogy már korábban kifejtettem, nem látja a szituációkat, nincs tisztában a down/yard helyzettel, és furcsán vetődik. Ettől még több, mint alkalmas arra, hogy pl amíg Zeke pihen, addig törje a LB-eket a 2 T között.

Szerencsések vagyunk, hogy van egy Rawls-Prosise-Collins/Pope egységünk, ami szerintem -feltéve, hogy egészségesek- egy top 3 egység a ligában (Fejből az Atlanta és a Cowboys után).
undisputedly
3/17/2016: Signed a one-year, $765,000 contract.
nyíilván az udfa Pope kevesebbet keres, de az pár 100k, év közben sztem senkitsem érdekel.
."Attól még a liga 2/3-ában összetennék a kezüket egy ilyen 2. számú futóért. " nem akarlak megbántani de ez vmi oltári nagy hülyeség.
 www.espn.com/fantasy/football/story/_/id/17173370/fantasy-football-rb-depth-chart-2016
ahol nincs jobb RB2 Michaelnél (sérüléseket nem számolva): CAR, DET, LA, MIA, SD, SF, WAS. aha majdnem kétharmad 😛 de sztem ezeknek a csapatoknak se nagyon kell Michael
Amúgy is most életében lett először 2.futó (Rawls sérülései miatt kezdett csak ugye)...
Elliott mögött ott van Morris. Azért ne hasonlítsuk már össze a két RBt, Morris minden jobb mint Michael...hol kapna őt Zeke mögött 10carryt? Morris nem kap annyit 😀

nem lepődnék meg ha nem claimelné senkisem, és csak csak pár nap/hét mulva találna csapatot.
lásd tavaly, ott is cowboys leigazolta, bénázott, majd kivágták. majd mi felszedtük mert ismerős.

Szerkesztette: braxa88
több mint 9 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
CM-et az utcáról hoztuk vissza. Élt a lehetőségével, szerintem egy jobb 2. rb lehet a ligában valahol. Az tiszta, hogy frencsájz futó nem lesz belőle vélhetően, de kiegészítő szerepkörre több, mint alkalmas. Én a Cowboys helyében leigazolnám ismét. Morris mögött jó lesz 2./3. számúnak, biztosításként. Amekkora lyukakat nyit az a fal, csak a saját lábára kell figyelnie 😀 Összességében szerintem az ő története boldogan zárult itt.

undisputedly
ha potens RB2 lehetne bárhol akkor maradhatott volna. Dehát ő nem az, ezt bebizonyította
Sokat elmond róla ez a cut
braxa88
Nem értek egyet. Azért lett kivágva, mert van jobb és olcsóbb megoldásunk Prosise és Collins/Pope személyében. Attól még a liga 2/3-ában összetennék a kezüket egy ilyen 2. számú futóért. Meccsenként 6-10 carry simán benne van, mert elképesztően fizikálisan fut, jó a motorja, csak ahogy már korábban kifejtettem, nem látja a szituációkat, nincs tisztában a down/yard helyzettel, és furcsán vetődik. Ettől még több, mint alkalmas arra, hogy pl amíg Zeke pihen, addig törje a LB-eket a 2 T között.

Szerencsések vagyunk, hogy van egy Rawls-Prosise-Collins/Pope egységünk, ami szerintem -feltéve, hogy egészségesek- egy top 3 egység a ligában (Fejből az Atlanta és a Cowboys után).
több mint 9 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 564
CM-et az utcáról hoztuk vissza. Élt a lehetőségével, szerintem egy jobb 2. rb lehet a ligában valahol. Az tiszta, hogy frencsájz futó nem lesz belőle vélhetően, de kiegészítő szerepkörre több, mint alkalmas. Én a Cowboys helyében leigazolnám ismét. Morris mögött jó lesz 2./3. számúnak, biztosításként. Amekkora lyukakat nyit az a fal, csak a saját lábára kell figyelnie 😀 Összességében szerintem az ő története boldogan zárult itt.

undisputedly
ha potens RB2 lehetne bárhol akkor maradhatott volna. Dehát ő nem az, ezt bebizonyította
Sokat elmond róla ez a cut
több mint 9 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
CM-et az utcáról hoztuk vissza. Élt a lehetőségével, szerintem egy jobb 2. rb lehet a ligában valahol. Az tiszta, hogy frencsájz futó nem lesz belőle vélhetően, de kiegészítő szerepkörre több, mint alkalmas. Én a Cowboys helyében leigazolnám ismét. Morris mögött jó lesz 2./3. számúnak, biztosításként. Amekkora lyukakat nyit az a fal, csak a saját lábára kell figyelnie 😀 Összességében szerintem az ő története boldogan zárult itt.

A futás elleni védekezésünk viszont idén nem igazán tetszik. Bele sem merek gondolni, hogy egy Dallas mit csinálni a run D#-vel.
több mint 9 éve
tejbegrrr!!! Seattle Seahawks Washington Huskies 943
Carroll azt kiabálta be a fel-alá futkosó Wilsonnak a második Baldwin TD előtt, hogy inkább dobja ki a labdát. 😊

“George is having the off-season of his life, because it’s the only one he has ever really had,” Carroll said of Fant.
több mint 9 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Két leendő HOF, avagy így is lehet:

 twitter.com/RobGronkowski/status/798739511253602304
tejbegrrr!!!
Csak a linkje van meg Thomas üzenetének.



Btw erre a Gronk nyilatkozatra reagált: "probably one of the hardest I've got hit in my career, for sure, by a good, fast player who's like a missile."


Siliga is ment,
braxa88
Akkor - ahogy az megszokott - már ülhet is fel a következő bostoni gépre.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 9 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
Seahawks waiving running back Christine Michael! Mit gondoltok?
Béczkó
1 nagyon kemény világ az NFL
2 figyelj, nem volt jó. Év elején még csakcsak, de az utóbbi 3-4-5 meccsen már nagyon nem.
Rawls + Prosise. hú de izgatott vagyok a RB párosunkkal!
Pope vette át Michael roster helyét.

Siliga is ment, helyére a volt Saintses NT John Jenkins érkezett.
braxa88
Nagyon jól összeraktad.
És azt tegyük hozzá, hogy etikátlan sem volt, mert a számai alapján fog csapatot találni. Reméljük, hogy leszokik a saját lábban elesésről.

Sending out an S.O.S
több mint 9 éve
tejbegrrr!!! Seattle Seahawks Washington Huskies 943
Két leendő HOF, avagy így is lehet:


“George is having the off-season of his life, because it’s the only one he has ever really had,” Carroll said of Fant.
több mint 9 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 564
Chancellor őrült formában tért vissza:
 www.fieldgulls.com/2016/11/15/13629848/film-study-seattle-seahawks-new-england-patriots-kam-chancellor-rob-gronkowski-tom-brady-russell
több mint 9 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 564
Seahawks waiving running back Christine Michael! Mit gondoltok?
Béczkó
1 nagyon kemény világ az NFL
2 figyelj, nem volt jó. Év elején még csakcsak, de az utóbbi 3-4-5 meccsen már nagyon nem.
Rawls + Prosise. hú de izgatott vagyok a RB párosunkkal!
Pope vette át Michael roster helyét.

Siliga is ment, helyére a volt Saintses NT John Jenkins érkezett.

Szerkesztette: braxa88
több mint 9 éve
Béczkó 1 264
Seahawks waiving running back Christine Michael! Mit gondoltok?
több mint 9 éve
Nadal17 Seattle Seahawks 587
más:
még nem nagyon tárgyaltuk ki, de szerintetek a 2pontos az jó ötlet volt vagy sem?
Nekem tetszett, tökös húzás volt. (de mint írtam is tegnap reggel mi nem az az offense vagyunk aki 2yardrol bármikor beviszi)
braxa88
Szerintem is jó ötlet volt. Két ilyen csapat közt, egy olyan meccsen, ahol végig felváltva vezetett a két csapat 1 ponttal, a meccs végén a 2 birtoklásnyi döntő lehet. Ha nem jön be, akkor pedig nem történik semmi, ugyanúgy döntetlen lesz, mint a meccs jelentős részében. Érdemes volt megpróbálni.
több mint 9 éve
Duff Seattle Seahawks 3 539
más:
még nem nagyon tárgyaltuk ki, de szerintetek a 2pontos az jó ötlet volt vagy sem?
Nekem tetszett, tökös húzás volt. (de mint írtam is tegnap reggel mi nem az az offense vagyunk aki 2yardrol bármikor beviszi)
braxa88
Jó ötlet volt. Ha nem megyünk rá, akkor 8 pont lett volna a különbség, ami adott esetben úgy egyenlítődött volna ki, hogy ha a Pats a meccs legvégén egy 2 pontossal egyenlít, így amolyan lélektani előnnyel kezdhették volna a hosszabbítást. Ha 7 pontos különbséget egyenlítenek ki, akkor szerintem azért kicsit más "feeling" hosszabbítást játszani a játékosoknak mindkét oldalról nézve.

Aztán persze lehet túlgondolom és Carroll csak annyit gondolt, hogy 'lesz ami lesz, menjünk neki bazmeg'.

Szerkesztette: Duff
több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 17 093 — Apu ökölbeszorított keze
Jöhet a madárcsata

több mint 9 éve
Aguirre Seattle Seahawks 341
peterk2005
Lehet hogy közel azonos volt statisztikailag az esély, vagy talán még rosszabb is, de a józan ész azt diktálja, hogy a 7 és 8 pont között kisebb a különbség, mint a 8 és 9 pont között. Vagyis rizikós, de viszonylag nagy haszonnal jár, ha bejön. Nem jött be, de az sem járt olyan nagy esélycsökkenéssel, ami ne fért volna bele.
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 967 — The only discipline that lasts, is self discipline
 www.profootballfocus.com/pro-sea-ne-grades/
undisputedly
Kinek volt magasabb a PFF értéke a meccsen Brady-nek vagy Wilsonnak? Bradynek
Ilyen statok mellett:
 i.imgur.com/tNoPBYr.jpg
Oké, ez is azt bizonyítja, hogy milyen jó a rendszer, mert Brady nehezebb passzokat dobott, ami a statisztikán nem látszik, de 0 TD 1 INT vs. 3 TD 0 INT kb. ugyanannyi yard - C'Mon Man...
Aguirre
Ne kezeljétek ezeket a számokat kész tényként. A PFF-t nemrég megvette Collinsworth, és üzletileg teljesen más modellre állította át. (Amúgy baromira jól csinálja, nyomja mindenhol, újabban már a CBS, NBC közvetítésekben is állandóan pff statokra hivatkoznak. Hatalmasat szakíthat vele.)

Lényeg a lényeg, hogy Collinsworth média-szaki, és ez meglátszik a pff új arculatán is. A korábbi "lassú víz partot mos" "szakértői" rendszer helyett/mellett most lényegében élő, online, azonnali "média-fókuszú" rendszerben működnek. Legalábbis ilyen az új arculat a nyilvánosság, egyszerű szurkolók felé. "Az a fontos, hogy első legyél a hír közlésben, nem az, hogy a közölt hír 100%-ban igaz legyen". Emellett megmaradt a "szakértői" rendszer is, de most már csak profiknak árulják. Az továbbra is lassú, 2-3 nap alatt ad eredményt, viszont az nagyon alapos. Minden egyes játékosnak(!) minden egyes play-ét(!) három egymás utáni lépcsőben 3 különböző szakember is értékeli - coaching films-et használnak, több szögből is látva minden play-t. Aztán még az így kijött értékelést is több lépcsőben felülvizsgálják supervisorok. Szóval tényleg alapos.

Viszont, a meccs után 1-2 órával megjelenő cikkekben nem ezek a "profi" gradingek szerepelnek. Nem is szerepelhetnek a szűk időkorlát miatt. Ezekben valószínűleg adnak egy elnagyolt kiinduló értéket, aztán ahogy a háttérben elkezdik playről playre elemezni, az érték folyamatosan változik. És ha valakinek mondjuk a meccs első negyedében van egy-két extra jó play-e, a másiknak meg ott még éppen nincs, és az elemzés azt már figyelembe vette, de a meccs 80%-a még hátra van, akkor az aktuális érték tök torz is lehet. Láttam nem egy olyan esetet, hogy a hétfői cikkben egy játékos gradingje még 50 körüli volt, aztán a végleges csütörtökön már 80 fölötti lett. Mondjuk ekkora szélsőség nem túl gyakori, de 10-15 eltérés teljesen mindennapos ide v. oda. Simán lehet, hogy csütörtökre Wilson értéke felmegy bőven 80 fölé, miközben Bradyé marad, esetleg még csökken is.

Sajnos mi szurkolók ennyit "érünk", nekünk be kell érni a "kommersz"-el. Így is érdemes a meccs utáni pff gradingeket fogadni. Megfelelő "forráskritikával". (Az NFL csapatok és a profi többi football szakértői oldal, amelyik pff értékeket használ, természetesen a végleges, profi számokkal dolgoznak.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 967 — The only discipline that lasts, is self discipline
még nem nagyon tárgyaltuk ki, de szerintetek a 2pontos az jó ötlet volt vagy sem?
Nekem tetszett, tökös húzás volt. (de mint írtam is tegnap reggel mi nem az az offense vagyunk aki 2yardrol bármikor beviszi)
braxa88
A tökösségnek akkor van értelme, ha vagy muszáj meghúzni, mert hátráyban van valamiben a csapat, és át kell venni a momentumot, vagy pedig statisztikailag van alapja. (A statisztikai alapot aztán az éppen adott körülmények, időjárás, ellenfél, meccs-helyzet, mentális állapotok, stb. persze befolyásolják, de aminek nincs megalapozott statisztika alapja "papíron", azt csak muszáj helyzetben érdemes meghúzni.)

A 2 pontos kísérlet NFL szinten kb. 52% sikerrel sikerül átlagosan. Majdnem offense minőségtől függetlenül, mivel csak 1 kísérletre van lehetőség, ezért nem nagyon tud kijönni az offense-ek között a különbség. (Ez látszik is, pl. Pitssburgh 33%, Dallas 0%, Saints 50%, Falcons 50%, de Cleveland is 50%,.Ravens meg 75%). Szóval az esélyek mindkét oldalon körülbelül 50%-osak voltak. Nálatok is, meg ha a Pats-nek meg kell csinálnia, náluk is. Az XP 90% körül bemegy, és akkor 8 pont előny. A Pats-től addig 9 drive-ot vezetett a meccsen, amiből 3TD, 1FG lett. Ez TD szempontból (mert TD kell, FG nem elég) 33% sikeresség Mivel 4 downos helyzet volt, ezért annak, hogy haladni fognak a pályán, megnő az esélye, ezért 33% is megnő 25%-al (1 kísérlettel többre van lehetőség). Ezzel olyan 40% körülire nő az esély. Innentől "papíron" egyszerű:

1. 2 pontos: 50% eséllyel bemegy és megvan a meccs, így az esély 50%-ról indul. Ha nem megy be, akkor a Pats kb. 40% eséllyel TD-t csinál és 90% eséllyel egyenlít (bemegy az XP). Mindkettőre egyszerre kb. 1/3 esélyük van. Így az összesített esély a nyerésre kb. 70%.

2. XP: Akár bemegy, akár nem, a Patsnek 40% eséllyel meg kell csinálni előbb a TD-t, erre kb. 40% esély, tehát a győzelmi esély 60%-ról indul. A maradék 40%-ból, ha a (saját) XP nem megy be (10%), akkor a Patsnek elég egy XP (90%). Ez kb. 3-4%-ot ad hozzá az esélyekhez. Ha bemegy a saját XP (90%), akkor a Patsnek 2 pontos kell (50%). Ez pedig 18%-ot. Ez összesen kb.80% esélyt jelent.

Papíron tehát bő 10%-al jobbak az esélyek XP rúgása esetén. Ez a statisztikai alap, ami után az edző a helyzettől függően eldönti, hogy a szituáció (mentális állapotok, momentum, kicker milyen állaptban van, vannak-e kiesők a saját csapatból, ill ellenfélből amire mi vagy az ellenfél rájátszhat, stb.) mennyire módosíthatja a két variáció esélyeit, esetleg úgy is, hogy a papíron jobb sansz az adott helyzetben rosszabb, mint a papíron jobb.

Carroll úgy döntött, hogy inkább a papíron kisebb sanszot jelentő verziót választja. Mivel még a rosszabbikra is 70%-os esély volt, és az összejött - ezúttal nem számított. Sőt, a végén még Caroll vigyoroghatott, mert azzal, ahogy nyertetek, kb. visszanyalattátok a Pats-el az SB fagyit, Ettől függetlenül, ha csak az adott szituációt nézem, akkor Carroll - szerintem - nem jól döntött. Én nem éreztem ott akkor semmi olyan speciális faktort (időjárás, rúgó állapota, sérültek itt vagy ott, valamelyik csapat nagy menetelésben volt-e, a másik meg éppen mélyponton, stb.) ami a statisztikailag rosszabb esély mellett szólt volna, miközben volt egy elég erős érv ellene: annak ellenére, hogy egész meccsen jól ment az offense, a RZ-ban.kifejezetten szenvedett. Sem a végrehajtás, sem a playhívás nem volt igazán jó addig.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)