Autó- és motorsportok

18 feliratkozó

több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
Mikey
Akkor rákérdezek direktbe tőled: miért többszáz kör egy NASCAR-verseny, miért nem sokkal kevesebb? Mire nem elég 50-80 kör?
Őszentsége Sobri Jóska
Erre röviden annyi a válaszom, hogy azért 300-500 mérföld egy (ovál)verseny, mert ez megbízhatósági autóverseny széria, nem sprintfutam.

Visszakérdezek: a 24 órás versenyeknek mi értelme az utolsó fél órán kívül?
Mikey
Nem tudom, gondolom egy teszt, hogy mit bír egy menetben egy adott autó.
Én 24 órást se nézek, így nem jó helyre címezted a kérdésed, ha tényleg választ szeretnél.

több mint 1 éve
esanders10 Denver Broncos 458
Mikey
Akkor rákérdezek direktbe tőled: miért többszáz kör egy NASCAR-verseny, miért nem sokkal kevesebb? Mire nem elég 50-80 kör?
Őszentsége Sobri Jóska
Erre röviden annyi a válaszom, hogy azért 300-500 mérföld egy (ovál)verseny, mert ez megbízhatósági autóverseny széria, nem sprintfutam.

Visszakérdezek: a 24 órás versenyeknek mi értelme az utolsó fél órán kívül?
Mikey
Miért nem játsszák le a focimeccseket 1 negyed alatt vagy úgy,
hogy mindkét csapatnak csak 1-1 drive-ra van esélye? Vagy annyi idő alatt nem lehetne reklámokat eladni?
shawnka
Én szeretem a Nascart félreértés ne essék, de általában az utolsó stage-ig nem kapcsolom be. Csak mert az NFL-ben se az van, hogy az utolsó negyedben ha történik valami akkor 0-0-ról kezdünk.
Heisman nádor
De hát itt sem az van!
Mikey
Akkor nevezzük mesterséges belenyúlásnak, futam közbeni esély kiegyenlítésnek.
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 702
Mikey
Akkor rákérdezek direktbe tőled: miért többszáz kör egy NASCAR-verseny, miért nem sokkal kevesebb? Mire nem elég 50-80 kör?
Őszentsége Sobri Jóska
Erre röviden annyi a válaszom, hogy azért 300-500 mérföld egy (ovál)verseny, mert ez megbízhatósági autóverseny széria, nem sprintfutam.

Visszakérdezek: a 24 órás versenyeknek mi értelme az utolsó fél órán kívül?
Mikey
Miért nem játsszák le a focimeccseket 1 negyed alatt vagy úgy,
hogy mindkét csapatnak csak 1-1 drive-ra van esélye? Vagy annyi idő alatt nem lehetne reklámokat eladni?
shawnka
Én szeretem a Nascart félreértés ne essék, de általában az utolsó stage-ig nem kapcsolom be. Csak mert az NFL-ben se az van, hogy az utolsó negyedben ha történik valami akkor 0-0-ról kezdünk.
Heisman nádor
De hát itt sem az van!
több mint 1 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 827 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Mikey
Akkor rákérdezek direktbe tőled: miért többszáz kör egy NASCAR-verseny, miért nem sokkal kevesebb? Mire nem elég 50-80 kör?
Őszentsége Sobri Jóska
Erre röviden annyi a válaszom, hogy azért 300-500 mérföld egy (ovál)verseny, mert ez megbízhatósági autóverseny széria, nem sprintfutam.

Visszakérdezek: a 24 órás versenyeknek mi értelme az utolsó fél órán kívül?
Mikey
Miért nem játsszák le a focimeccseket 1 negyed alatt vagy úgy,
hogy mindkét csapatnak csak 1-1 drive-ra van esélye? Vagy annyi idő alatt nem lehetne reklámokat eladni?
shawnka
Én szeretem a Nascart félreértés ne essék, de általában az utolsó stage-ig nem kapcsolom be. Csak mert az NFL-ben se az van, hogy az utolsó negyedben ha történik valami akkor 0-0-ról kezdünk.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 1 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 144 — Tyrone Creek
Mikey
Akkor rákérdezek direktbe tőled: miért többszáz kör egy NASCAR-verseny, miért nem sokkal kevesebb? Mire nem elég 50-80 kör?
Őszentsége Sobri Jóska
Erre röviden annyi a válaszom, hogy azért 300-500 mérföld egy (ovál)verseny, mert ez megbízhatósági autóverseny széria, nem sprintfutam.

Visszakérdezek: a 24 órás versenyeknek mi értelme az utolsó fél órán kívül?
Mikey
Miért nem játsszák le a focimeccseket 1 negyed alatt vagy úgy,
hogy mindkét csapatnak csak 1-1 drive-ra van esélye? Vagy annyi idő alatt nem lehetne reklámokat eladni?
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 702
Josh Williams egy versenyes eltiltást kapott, amiért a rajt-cél vonalnál parkolta le az autóját. Sajnos teljesen jogos.
Mikey
megérte
🤘 gaben 🤘
Egyébként igen. Teljesen kirívó eset hogy kiintették Williamst azért, mert leesett a javítás az autójáról. Ilyen alapon minden versenyen ki lehetne inteni 3-5 versenyzőt legalább.
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 702
Mikey
Akkor rákérdezek direktbe tőled: miért többszáz kör egy NASCAR-verseny, miért nem sokkal kevesebb? Mire nem elég 50-80 kör?
Őszentsége Sobri Jóska
Erre röviden annyi a válaszom, hogy azért 300-500 mérföld egy (ovál)verseny, mert ez megbízhatósági autóverseny széria, nem sprintfutam.

Visszakérdezek: a 24 órás versenyeknek mi értelme az utolsó fél órán kívül?
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
Mikey
Akkor rákérdezek direktbe tőled: miért többszáz kör egy NASCAR-verseny, miért nem sokkal kevesebb? Mire nem elég 50-80 kör?

több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 903 — Deion Sanders for president!
Josh Williams egy versenyes eltiltást kapott, amiért a rajt-cél vonalnál parkolta le az autóját. Sajnos teljesen jogos.
Mikey
megérte

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 702
Josh Williams egy versenyes eltiltást kapott, amiért a rajt-cél vonalnál parkolta le az autóját. Sajnos teljesen jogos.
több mint 1 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 487 — No one likes us, cause no one like us
 www.racefans.net/2023/03/20/transcript-red-bull-perez-verstappen-scrap-fastest-lap/

Az adásban sikerült úgy bejátszani, mintha csak Perezt kérték volna 33-as körökre, ehhez képest ugyanabban a körben Verstappent is, aki hamarabb vissza is állt.

A +1 pont is érdekelte mindkettőt egyébként, Perez is ráment az utolsó körben, csak az első kanyart elrontotta, de itt is sikerült úgy előadni, mintha csak Max ment volna érte.

Kissé manipuláltak a bejátszások…
Jughead
én is így értelmeztem, mondjuk Perez-től elég latin volt bemondani, hogy hát Ő nem tudta, és majd meg kell beszélni mi történt. Nem a faszt, rá is mentél haver csak elkúrtad...

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 1 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 344 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Mióta Cole Trickle megnyerte a Daytona 500-at azóta már én se nézem a Nascart.
steelwolf
Én Ricky Bobby talladegai győzelme óta nem nézem 😊

több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 903 — Deion Sanders for president!
 www.racefans.net/2023/03/20/transcript-red-bull-perez-verstappen-scrap-fastest-lap/

Az adásban sikerült úgy bejátszani, mintha csak Perezt kérték volna 33-as körökre, ehhez képest ugyanabban a körben Verstappent is, aki hamarabb vissza is állt.

A +1 pont is érdekelte mindkettőt egyébként, Perez is ráment az utolsó körben, csak az első kanyart elrontotta, de itt is sikerült úgy előadni, mintha csak Max ment volna érte.

Kissé manipuláltak a bejátszások…
Jughead
szerencsére csak a bejátszások 😀

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 284
 www.racefans.net/2023/03/20/transcript-red-bull-perez-verstappen-scrap-fastest-lap/

Az adásban sikerült úgy bejátszani, mintha csak Perezt kérték volna 33-as körökre, ehhez képest ugyanabban a körben Verstappent is, aki hamarabb vissza is állt.

A +1 pont is érdekelte mindkettőt egyébként, Perez is ráment az utolsó körben, csak az első kanyart elrontotta, de itt is sikerült úgy előadni, mintha csak Max ment volna érte.

Kissé manipuláltak a bejátszások…
több mint 1 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 917 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Mióta Cole Trickle megnyerte a Daytona 500-at azóta már én se nézem a Nascart.
több mint 1 éve
peach Atlanta Falcons 14 278 — a new hope (again)
Ami nekem amúgy szemet szúrt a Nascarban, hogy nincs gps alapú időmérés. Forma1-ben tök faszásan lehet látni ha valaki közeledik vagy távolodik egymástól, sőt az előzést is rögtön látod. Nascarban még ehhez jön, hogy a festések is változnak, nem igazán nézőbarát.
NB2
a rajtszám állandó, azt kell(ene) figyelni. amúgy én sem értem, nyugi 😊



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 22 124 — nabege2@yahoo.com
Ami nekem amúgy szemet szúrt a Nascarban, hogy nincs gps alapú időmérés. Forma1-ben tök faszásan lehet látni ha valaki közeledik vagy távolodik egymástól, sőt az előzést is rögtön látod. Nascarban még ehhez jön, hogy a festések is változnak, nem igazán nézőbarát.
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
Néztem pár NASCAR-t én is mostanában, és bár a hangulata fasza, de mint sport engem se tudott elkapni a dolog, leginkább azért, mert kusza és átláthatatlan a verseny lefolyása, és bár bejön shawnka lelkendezése, amikor ő úgy látja, hogy történik valami, vagy történhetne, de én csak egy rakás ugyanolyan autót látok, és azon kívül, hogy azt már dekódoltam, hogy a verseny taktikai része az, hogy ki megy szélárnyékben, meg kit tolnak hátulról, illetve milyen ívet választ, és jó az, hogy kiírják mindig az aktuális sorrendet számokkal, de sokszor nem áll rá a szemem egy 6 körön át tartó "előzésre", pozícióváltásra, fingom nincs éppen ki csinál és mit, és a végeredménytől eltekintve szemre tényleg csak kurva gyors körözés megy kurva sokáig.

Miért ilyen hosszúak ezek a versenyek?
Miért nem csak 30-40 vagy 80 körösek, mit ad hozzá a sportértékhez, hogy sokszáz kört mennek, pláne úgy, hogy szinte az első sok hely, a dobogó tényleg csak az utolsó körben dől el, és ott is centikkel?

Én a F1-t nem szeretem, halálosan unalmas hozzá nem értőként, pláne ha kerékcserék meg gumiválasztások döntenek, de pl. a MotoGP-t csípem, ott látványos előzések vannak, főleg ha összejön elöl 3-4 esélyes.
Nem tartom unalmasnak NASCAR-t, mert mindig várható, hogy történik valami, de sajna a közvetítés nagy része csak zimmzimmzimmm körbe-körbe, majd 3 másodperc alatt történik 12 dolog, amit vagy meglátok, vagy nem.

több mint 1 éve
Toca Minnesota Vikings 18 735 — Vikings fan
Biztos népszerű leszek, de kérnék egy külön F1 topikot.
🤘 gaben 🤘
Miért? Nem illik bele az Autó- és Motorsport kategóriába?
Bálesz
80+ hozzászólás amit át kellett volna görgetnem, ezért gondoltam. Biztos mást is hidegen hagy, így praktikus lenne.
Amúgy F1 helyett lehetne
🤘 gaben 🤘
én meg a Nascar-t nem nézem...kibírom, sőt el is olvasom őket érdekesség képpen...
Eazzy
Mindenki elkezdi valahol. 😉
Mikey
Én próbálom ezt a Nascart de kurva hosszú és nem értem hogy az utolsó 30-40 körön kívül mi a lényeg 😀
Toca
én is ezt írtam egy másik helyen, erre írta shawnka, hogy addig is történnek dolgok 😊
NB2
persze, hogy történnek dolgok.

de ilyen alapon elég megnézni egy focimeccsnek a hosszabbítását, egy párbajtőr meccsnek az utolsó tusát, egy golf verseny utolsó 2 lyukát vagy a darts vb döntő utolsó szettjét, nem?
shawnka
Nem, mert egy foci meccsen ha egy csapat rúg 4 gólt egy meccsen / párbajtőrön vezet valaki 12-2-re / darts VB vezet valaki 7-2-re az első 80%ában az időnek akkor nincs olyan hogy sárga zászló és 0-0ról folytatják.

De mondom meggyőzhető vagyok, hogy érdemes nézni, csak kevés az infom, hogy mit kell nézni ezért nem tud lekötni. (lehet 10 éve letudott volna mikor volt időm 😀)
Toca
Ugye a sorrend nem az első 198 körben alakul ki egy 200 körös verseny utolsó újraindításánál? Addig nem is esik ki senki... huh ne már. ☺️
Mikey
Ezzel meggyoztel Grat! Remek érvelés!
Így mostmár mindent értek.
Köszi a remek magyarázatot.
több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 903 — Deion Sanders for president!
Gentlemen! No 43!!! 😀

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
Tarsi San Francisco 49ers 1 035
Ha egyéni sport, akkor egyetértesz azzal az állítással, hogy Perez jóval jobb pilóta, mint Alonso?

2015 óta 6 szezont versenyeztek együtt, Perez rendre elverte és jó eséllyel idén is ez lesz.
Jughead
Nem, de Verstappen meg jobb pilóta, mint Perez, ahogy az tisztán látszik az elmúlt évekből, vagy nem értesz egyet? Pedig ugyanaz a csapat, de akkor gondolom neki csak szerencséje van és nem számít az egyéni kvalitás...
StormST
Szerinted egy csapatsportban mindenki ugyanolyan jó és nem számít az egyéni kvalitás?

Hogy ne megint NFL példával jöjjek: a tavalyi NBA bajnok GSW-ben Curry jóval jobb volt, mint a többi csapattársa, így pl. mint Wiggins (aki így is All Star és kezdő volt). Wiggins-nél pedig voltak jóval jobbak más csapatban (pl. Jokic), akik még se lettek bajnokok, hiszen ez egy csapatsport.

Ez ugyanaz az eset, mint itt. Van egy Verstappen Curry szerepében, mint a legjobb csapat legjobbja. Van egy Perez, Wiggins szerepében, aki jó és a csapata miatt eredményesebb is, mint a nála egyébként jobb versenyző Alonso, aki ugyanúgy járt, mint Jokic, hiába jobb, mint Wiggins, de mégis sikertelenebb volt tavaly.

Ehhez képest, ha egyéni sport lenne az F1, akkor hogy kaphatna ki rendre a jobb? A teniszes példád tökéletes: de ne nagy hármassal menjünk. Senkinek eszébe nem jutna egy Berdyvchet (aki sokáig top 10-es volt) pl. Wawrinka elé tenni, mert rendre kikapott tőle. Ha az F1 is csak az egyéni kvalitásokon múlna, akkor meg lehetne állapítani, hogy Alonso egy közepes versenyző a Ferrari-s idők óta, Perez jóval jobb.
Jughead
Nem gondolom, hogy mindenki ugyanolyan jó egy csapatsportban, de továbbra se gondolom, hogy ez egy csapatsport...

A pilóták versenyeznek egymással, csapaton belül is. Nem csak az egyéni kvalitásokon múlik, de at the end of the day, a pilóta versenyez, nem a csapata, ők adják a hátteret, de nem fordítják helyette a kormányt, nem nyomják a gázt vagy a féket, szerencsére...

Ha csapatsport lenne, akkor az egy csapaton belüli versenyzők sose harcolnának egymással, állandóan a kvalin húznák egymásnak a szelet, de ez csak leginkább csak kivételes esetekben van így, mert mindenki a maga pecsenyéjét sütögeti, amikor kint van a pályán és ez így is van rendben...
StormST
Valóban ez nem csapatsport és nem is egyéni sport. Ez motorsport. Ahol van egy pilóta és neki van egy csapata. A kettő összefügg és nincs meg a másik nélkül. Így ha az egyik hibázik akkor a másik is megissza a levét.
A példádnál maradva ha ilyen esetekben a csapat azt mondaná, hogy akkor leszarjuk a büntetést majd kifizetjük a pénzbírságot meg leszarják a csapat vb-t mert szerinted annak úgysincs értelme. Akkor mit lehetne tenni?
El kell fogadni, hogy ha a csapatod hibázik az rajtad is csattan.
több mint 1 éve
Bálesz Indianapolis Colts Texas Longhorns 2 672 — Illegális gyakorló
Biztos népszerű leszek, de kérnék egy külön F1 topikot.
🤘 gaben 🤘
Miért? Nem illik bele az Autó- és Motorsport kategóriába?
Bálesz
80+ hozzászólás amit át kellett volna görgetnem, ezért gondoltam. Biztos mást is hidegen hagy, így praktikus lenne.
Amúgy F1 helyett lehetne
🤘 gaben 🤘
Akkor most már érted mit érez az ember a mennyei kapcsán a soccer topikban 😀
esanders10
Pontosan. Én sem győzöm átgörgetni a sok szir-szar BL, meg PL, meg LaLiga hszt, hogy végre érdemi kommentet találjak a Mezőkövesd-Kisvárdáról.
😀

több mint 1 éve
esanders10 Denver Broncos 458
Biztos népszerű leszek, de kérnék egy külön F1 topikot.
🤘 gaben 🤘
Miért? Nem illik bele az Autó- és Motorsport kategóriába?
Bálesz
80+ hozzászólás amit át kellett volna görgetnem, ezért gondoltam. Biztos mást is hidegen hagy, így praktikus lenne.
Amúgy F1 helyett lehetne
🤘 gaben 🤘
Akkor most már érted mit érez az ember a mennyei kapcsán a soccer topikban 😀
több mint 1 éve
StormST Denver Broncos 10 857 — SB 50 Champion @ Grund
Ha egyéni sport, akkor egyetértesz azzal az állítással, hogy Perez jóval jobb pilóta, mint Alonso?

2015 óta 6 szezont versenyeztek együtt, Perez rendre elverte és jó eséllyel idén is ez lesz.
Jughead
Nem, de Verstappen meg jobb pilóta, mint Perez, ahogy az tisztán látszik az elmúlt évekből, vagy nem értesz egyet? Pedig ugyanaz a csapat, de akkor gondolom neki csak szerencséje van és nem számít az egyéni kvalitás...
StormST
Szerinted egy csapatsportban mindenki ugyanolyan jó és nem számít az egyéni kvalitás?

Hogy ne megint NFL példával jöjjek: a tavalyi NBA bajnok GSW-ben Curry jóval jobb volt, mint a többi csapattársa, így pl. mint Wiggins (aki így is All Star és kezdő volt). Wiggins-nél pedig voltak jóval jobbak más csapatban (pl. Jokic), akik még se lettek bajnokok, hiszen ez egy csapatsport.

Ez ugyanaz az eset, mint itt. Van egy Verstappen Curry szerepében, mint a legjobb csapat legjobbja. Van egy Perez, Wiggins szerepében, aki jó és a csapata miatt eredményesebb is, mint a nála egyébként jobb versenyző Alonso, aki ugyanúgy járt, mint Jokic, hiába jobb, mint Wiggins, de mégis sikertelenebb volt tavaly.

Ehhez képest, ha egyéni sport lenne az F1, akkor hogy kaphatna ki rendre a jobb? A teniszes példád tökéletes: de ne nagy hármassal menjünk. Senkinek eszébe nem jutna egy Berdyvchet (aki sokáig top 10-es volt) pl. Wawrinka elé tenni, mert rendre kikapott tőle. Ha az F1 is csak az egyéni kvalitásokon múlna, akkor meg lehetne állapítani, hogy Alonso egy közepes versenyző a Ferrari-s idők óta, Perez jóval jobb.
Jughead
Nem gondolom, hogy mindenki ugyanolyan jó egy csapatsportban, de továbbra se gondolom, hogy ez egy csapatsport...

A pilóták versenyeznek egymással, csapaton belül is. Nem csak az egyéni kvalitásokon múlik, de at the end of the day, a pilóta versenyez, nem a csapata, ők adják a hátteret, de nem fordítják helyette a kormányt, nem nyomják a gázt vagy a féket, szerencsére...

Ha csapatsport lenne, akkor az egy csapaton belüli versenyzők sose harcolnának egymással, állandóan a kvalin húznák egymásnak a szelet, de ez csak leginkább csak kivételes esetekben van így, mert mindenki a maga pecsenyéjét sütögeti, amikor kint van a pályán és ez így is van rendben...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 702
Biztos népszerű leszek, de kérnék egy külön F1 topikot.
🤘 gaben 🤘
Miért? Nem illik bele az Autó- és Motorsport kategóriába?
Bálesz
80+ hozzászólás amit át kellett volna görgetnem, ezért gondoltam. Biztos mást is hidegen hagy, így praktikus lenne.
Amúgy F1 helyett lehetne
🤘 gaben 🤘
én meg a Nascar-t nem nézem...kibírom, sőt el is olvasom őket érdekesség képpen...
Eazzy
Mindenki elkezdi valahol. 😉
Mikey
Én próbálom ezt a Nascart de kurva hosszú és nem értem hogy az utolsó 30-40 körön kívül mi a lényeg 😀
Toca
A le mans-i vagy daytonai 24 órás versenynek is az utolsó 5 perce a lényeg szerinted?