Autó- és motorsportok

18 feliratkozó

több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 631
Jimmie Johnson is indul két hét múlva Austinban. Alakul ez. 😊
több mint 1 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 936 — Steelers fan
Azt a 91 pontos előnyt köszönhette annak, hogy kb 4x eldobta a vasat. Már akkor is látszott, hogy a Ducatti a legjobb moci.
NB2
Jerezig, ami a szezon negyedik versenye volt, közel sem látszott azért olyan tökéletesnek az a gép. Meg lehet nézni, hogy Jack Miller is hogy szenvedett a 2022 géppel. Pontosan az látszott, Bastianini és Martin villogásaiból, hogy a 2021es Ducati sokkal kiforrottabb és megbízhatóbb még ekkor mint az az évi model. Mint ahogy Tardozziék is elismerték később, hogy a malajziai teszten elmentek egy nem jó irányba és ez is rányomta a bélyegét a szezonkezdetre. Persze, egyértelmű hogy a 91 pont oroszlán részét a már addig is 4 darab nullázás adta. De az szezon eleji bele bakizásokba, nullázásokba biztos hogy az is segített, hogy a két gyári motorosnak nyomni kellett ahogy lehetett mert az előző évi gépek sokkal kezelhetőbbek voltak.
Cowboykarcsi90
Ez szinte mindig így van, az előző évi gép a szezon első felében jobban teljesít mint az új. Aztán elkezdenek jönni a fejlesztések, és a szezon végére, amikor eldőlnek a dolgok, már az új a jobb.
több mint 1 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 079 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Azt a 91 pontos előnyt köszönhette annak, hogy kb 4x eldobta a vasat. Már akkor is látszott, hogy a Ducatti a legjobb moci.
NB2
Jerezig, ami a szezon negyedik versenye volt, közel sem látszott azért olyan tökéletesnek az a gép. Meg lehet nézni, hogy Jack Miller is hogy szenvedett a 2022 géppel. Pontosan az látszott, Bastianini és Martin villogásaiból, hogy a 2021es Ducati sokkal kiforrottabb és megbízhatóbb még ekkor mint az az évi model. Mint ahogy Tardozziék is elismerték később, hogy a malajziai teszten elmentek egy nem jó irányba és ez is rányomta a bélyegét a szezonkezdetre. Persze, egyértelmű hogy a 91 pont oroszlán részét a már addig is 4 darab nullázás adta. De az szezon eleji bele bakizásokba, nullázásokba biztos hogy az is segített, hogy a két gyári motorosnak nyomni kellett ahogy lehetett mert az előző évi gépek sokkal kezelhetőbbek voltak.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 631
kibekúrt igazságtalan ez a Nascar
ez nem autóverseny, ez szimpla szerencsejáték
NB2
Amikor ilyen GWC befutóval nyer valaki olyan, aki egyébként nem dominálta a versenyt, azt én sem szeretem.
több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 22 035 — nabege2@yahoo.com
Azt a 91 pontos előnyt köszönhette annak, hogy kb 4x eldobta a vasat. Már akkor is látszott, hogy a Ducatti a legjobb moci.
több mint 1 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 079 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Tegnap lezárult a 2023 szezon utolsó előszezon tesztje is. Jövőhét hétvégén már verseny, ugyanitt Portimaoban! 😎😎😎❤️❤️

Dióhéjban, hogy malajziai és a portugáliai tesztek alapján, milyen erősorrendre lehet számítani.

A mezőny elején, egyelőre úgy tűnik nagy meglepetés nincs. Bagnaia mindkét tesztet az első vagy a második helyen zárta, magasan a legjobb verseny szimulációkkal. Nagyon tekernek a vörösök, hogy idén ne adjanak senkinek se 91 pontos fórt a szezon első felében… A safe money is valamelyik másik ducatisra kellene hogy menjen, ha Pecco első számú kihívóját kell megjelölni. Én például a Bastianini- Bezzechi párosból választanék.

Az Aprilliat én nem tudom egyelőre hova tenni. Bár nem mondom, hogy rosszabbul festenek, mint tavaly ilyenkor de pl. Aleix szerintem sokkal erőtlenebb eddig( konkrétan műtét vár rá arm pump problémai miatt), azt meg már rég tudjuk, hogy az, hogy MVK jol teljesít a teszteken még nem szokott garancia lenni semmire.

A Yamaha egyik szeme sír a másik nevet. A bizakodásra az adhat okot, hogy tegnap, azaz az előszezon utolsó napján, egyértelmű előre lépést értek el és Qartararo végül a harmadik helyen fejezte be a napot. Csak az rontja az ősszképet némileg, hogy ezt végül úgy érték el, hogy kvázi a 2023-as csomagot kukázták. Egy hibrid megoldást vettek elő, gyakorlatilag a 2022es motort használják, a 2023as erőforrással. A kérdés így csak az, hogy ahogy halad majd a szezon előre, mennyire lesz képes tartani a lépést a Ducati(kk)al egy ilyen konzervatív, “biztonsági megoldás”. Jah és Morbidelli továbbra is a faszerdő mélyén, tátott szájjal…

A Honda talán még nehezebb helyzetben. A két gyári motorosuk a tizenharmadik és tizennegyedik helyen zárta a portugál tesztet(Mir-Marquez sorrendben). Rins ugyan előrébb végzett náluk valamivel, a legjobb Hondásként zárva így a tesztet. Én mégis biztos vagyok benne, hogy sem a HRC sem pedig mondjuk Marc Marquez nem azt jelölte meg elérendő célként, hogy a Hondások a top10et súrolják kívülről. És ha már felkerült szóba a nyolcszoros VB, szerintem itt már arról sem lehet szó, hogy a spanyolt hátráltatja valamelyik régi sérülése. Ő maga is mondta, illetve a motoron megfigyelhető testbeszéde is azt mutatja, hogy fizikálisan rendben van MM. Még inkább nyugtalanító ez a japánoknak, mert ha továbbra is egyhelyben toporognak, nem tudni mennyi türelme lesz még a spanyol világbajnokuknak.

A KTM továbbra is tök homály nekem. Most ugyan Binder az ötödik helyen zárta a tesztet, mégis lehetetlen véleményt mondani róluk. Végre tényleg összeáll a package és week in week out a dobogókért győzelmekért harcolnak? Vagy mint az előző három évben, lesz egy két pódium meg futamgyőzelem, a többi versenyen meg totál súlytalanok lesznek a VB szempontjából? Márt csak azért is érdekes lesz ezt látni, mert Bindernek ez már a negyedik szezonja lesz az osztrákokkal és ez a párosítás is olyan házasság, ahol szerintem egyértelműen nem a motoroson múlik az eredményesség. Ki tudja a dél afrikainak mikor kezd el zöldebbé válni valamelyik szomszéd füve…

Plusz, idén bevezetésre kerülnek a szombati sprint futamok, fél versenytávval fél pontokért. Volt olyan aki nagyon átkozta, volt olyan is akinek tetszett az ötlet már a legelejétől. Nyilván mi nézők nem tudunk vele rosszul járni!

Szóval jövőhét csütörtöktől indul a szezon! Szinte hihetetlennek tűnik de a várakozásnak lassan vége! 😎😎😎👍🏼

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 22 035 — nabege2@yahoo.com
kibekúrt igazságtalan ez a Nascar
ez nem autóverseny, ez szimpla szerencsejáték
több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 874 — Deion Sanders for president!
mi lenne itt a louver?
Mikey
Az első hűtőrácsra gondoltam

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 631
A 18 éves Sammy Smith megszerezte első győzelmét az Xfinity Seriesben a tegnapi phoenixi versenyen. Szokjunk hozzá, sok versenyt fog nyerni az elkövetkező években.

Creednek végre összejött egy jó helyezés, P3, pedig most sem volt egyszerű versenye, 50 körrel a vége előtt defektet kapott.

A nagyoknál Larson indul ma a pole-ból, Hamlin mellőle. Tudtam, hogy Gragson számára nem lesz egyszerű ez a szezon, de a 32. rajthely így is elég vacak, pláne hogy csapattársa a Top10-ből indulhat.
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 631

Mikey
mi lenne itt a louver?
🤘 gaben 🤘
A motorháztetőn lévő "rács", amin kivezetik a levegőt. Feltételezések szerint a dőlésszöggel variáltak, ami pl. a leszorítóerőt is befolyásolja.

Szerkesztette: Mikey
több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 874 — Deion Sanders for president!

Mikey
mi lenne itt a louver?

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 631


Szerkesztette: Mikey
több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 874 — Deion Sanders for president!
Button 3 versenyen indul, COTAn mutatkozik be 😊
Heisman nádor
+ Chicago + Indy

Ráadásul az SHR által felkészített autó lesz, szóval az autón nem fog múlni az eredmény.
Mikey
Nehogy pár éven belül legyen egy Button - Kimi - Alonso triónk

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 631
Button 3 versenyen indul, COTAn mutatkozik be 😊
Heisman nádor
+ Chicago + Indy

Ráadásul az SHR által felkészített autó lesz, szóval az autón nem fog múlni az eredmény.
több mint 1 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 750 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Button 3 versenyen indul, COTAn mutatkozik be 😊

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 874 — Deion Sanders for president!
A hónap jó híre! 2 és fél hét múlva Kimi újra NASCAR-ban köröz.
iktriad
Nagyon bírnám, a letolna egy teljes szezont a jövőben.
🤘 gaben 🤘
Imádnám én is, de teljesen esélytelennek gondolom. Azt viszont simán el tudom képzelni, hogy a hat road/street course versenyen induljon, mivel Marks nyilatkozta is, hogy kizárólag Kimin múlik.

Austinban ráadásul lesz egy másik legenda is beugróként, a háromszoros IMSA SportsCar bajnok és a korábbi le mans-i 24 órás verseny győztes Jordan Taylor fogja ugyanis vezetni a #9-est. Azért az is érdekes egy dolog lesz.
Mikey
Akarod mondani Rodney Sandstorm debütál 😀

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 631
A hónap jó híre! 2 és fél hét múlva Kimi újra NASCAR-ban köröz.
iktriad
Nagyon bírnám, a letolna egy teljes szezont a jövőben.
🤘 gaben 🤘
Imádnám én is, de teljesen esélytelennek gondolom. Azt viszont simán el tudom képzelni, hogy a hat road/street course versenyen induljon, mivel Marks nyilatkozta is, hogy kizárólag Kimin múlik.

Austinban ráadásul lesz egy másik legenda is beugróként, a háromszoros IMSA SportsCar bajnok és a korábbi le mans-i 24 órás verseny győztes Jordan Taylor fogja ugyanis vezetni a #9-est. Azért az is érdekes egy dolog lesz.
több mint 1 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 897 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Stroll 13 napja  twitter.com/lance_stroll/status/1633171354676613125?s=20
több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 874 — Deion Sanders for president!
A hónap jó híre! 2 és fél hét múlva Kimi újra NASCAR-ban köröz.
iktriad
Nagyon bírnám, a letolna egy teljes szezont a jövőben.

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 631
A hónap jó híre! 2 és fél hét múlva Kimi újra NASCAR-ban köröz.

iktriad
Szülinapi ajándék nekem. 😁
több mint 1 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 164 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
A hónap jó híre! 2 és fél hét múlva Kimi újra NASCAR-ban köröz.
több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 229
Stroll hibázott egyet oké, de törött csuklóval ezt hogy? Brutális amit hozott, teljes respect neki.
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 631
O'Ward, atya ég!! 😀 | 3 körrel a vége előtt vezet, véletlenül megnyomta a pit limiter gombot, lelassul egy pillanatra a kigyorsításnál, Ericsson köszöni szépen a győzelmet |
xrace77
Zseni a kölyök!

Palou P8, ez elég gyenge a sok kieső fényében.

Na de mindjárt Cup Series verseny Las Vegasból, aminek az eredményét igyekszem elkerülni holnap késő délutánig. Gragsonnek hazai pálya, és egyik legjobbja is, szóval örülnék egy Top15 helyezésnek.
több mint 1 éve
xrace77 Denver Broncos 4 466
O'Ward, atya ég!! 😀 | 3 körrel a vége előtt vezet, véletlenül megnyomta a pit limiter gombot, lelassul egy pillanatra a kigyorsításnál, Ericsson köszöni szépen a győzelmet |

Ez jó VERSENY volt.

Szerkesztette: xrace77
több mint 1 éve
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 7 933 — Kinek mit intézett a kormánya
Mivel csak negyed kilenc után tudtam volna bekapcsolódni az IndyCar futamba, úgy gondoltam holnap vissza nézem az egészet.
Az eddigi kis infómorzsák alapján érdemes lesz.
Viszont 1 óra múlva NASCAR megy élőben amíg el nem alszom

Go Penske