Autó- és motorsportok

18 feliratkozó

több mint 1 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 737 — Cowboys fan
Szóval ha jól értelmezem a Nascart. Ha van egy szezonban 16 győztes, akkor ha közülük az egyik, a győzelmen kívül, az összes többin utolsó, akkor is ő mehet később a bajnoki címért, mint ha van valaki aki az összes futamon top5ben van mondjuk, de egyszer sem nyert? 😀 😀 Édesjóistenem.

Plusz kérdés. El tudja nekem mondani valaki annak a hátterét, hogy mi ez a bekattanás az amerikaiaknál, hogy mindenáron pontozni akarnak, akárhány résztvevő vagy induló van? 😀
esanders10
Az első részre: nem, mert akkor nem végezne Top30-ban a rangsorban, és akkor nem járna neki a PO részvétel, hiába nyert. Tehát aki mindig Top5-ben végez, az jutna be. Az idei tökéletes példa erre Blaney, aki egész sokáig jutott, pedig sajnos nem tudott nyerni.

A másodikra: ez részben amiatt van, hogy bizony harcolj a 25. helyért is, és megérje összerakni az autót egy kisebb ütközés után is, azért hogy visszamenj a pályára. Plusz a kiscsapatoknak sem mindegy, hogy 32. vagy 27. helyen végeznek, mert pénzben is van különbség a díjazásban. Szerintem sokkal jobb rendszer mint ami F1-ben, WRC-ben, vagy MotoGP-ben van, hogy csak az első n+1 helyezett kap pontot, a többinek meg kb. hótmindegy hol végez.
Mikey
24 versenyzőből(de ez van olyan szezon amikor kevesebb) 15 kap pontot. Nem olyan rossz ez szerintem.
Cowboykarcsi90
főleg hogy Forma 1-ben volt, amikor csak az első hat szerzett pontot a huszonpár indulóból
több mint 1 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 737 — Cowboys fan
Szóval ha jól értelmezem a Nascart. Ha van egy szezonban 16 győztes, akkor ha közülük az egyik, a győzelmen kívül, az összes többin utolsó, akkor is ő mehet később a bajnoki címért, mint ha van valaki aki az összes futamon top5ben van mondjuk, de egyszer sem nyert? 😀 😀 Édesjóistenem.

Plusz kérdés. El tudja nekem mondani valaki annak a hátterét, hogy mi ez a bekattanás az amerikaiaknál, hogy mindenáron pontozni akarnak, akárhány résztvevő vagy induló van? 😀
esanders10
Az első részre: nem, mert akkor nem végezne Top30-ban a rangsorban, és akkor nem járna neki a PO részvétel, hiába nyert. Tehát aki mindig Top5-ben végez, az jutna be. Az idei tökéletes példa erre Blaney, aki egész sokáig jutott, pedig sajnos nem tudott nyerni.

A másodikra: ez részben amiatt van, hogy bizony harcolj a 25. helyért is, és megérje összerakni az autót egy kisebb ütközés után is, azért hogy visszamenj a pályára. Plusz a kiscsapatoknak sem mindegy, hogy 32. vagy 27. helyen végeznek, mert pénzben is van különbség a díjazásban. Szerintem sokkal jobb rendszer mint ami F1-ben, WRC-ben, vagy MotoGP-ben van, hogy csak az első n+1 helyezett kap pontot, a többinek meg kb. hótmindegy hol végez.
Mikey
mert hát a bejutás feltételei úgy hangoznak, hogy az a versenyző jut be, aki a 16, legtöbb futamgyőzelemmel rendelkező pilóta közé tartozik, ÉS benne van a 30 legtöbb pontot gyűjtött versenyző között; ha pedig nincs 16 futamgyőztes, akkor a tizenhatos mezőnyt a pontszám alapján töltik fel.
de mivel 26 futam van az alapszakaszban, ezért a futamgyőzelem jó eséllyel automatikus playoff-helyet is jelent, valamint plusz pontot a playoff indulásakor.

amúgy nem rossz a playoff-rendszer, csak kár, hogy Gordonnak három bajnoki címébe került
több mint 1 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 079 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Szóval ha jól értelmezem a Nascart. Ha van egy szezonban 16 győztes, akkor ha közülük az egyik, a győzelmen kívül, az összes többin utolsó, akkor is ő mehet később a bajnoki címért, mint ha van valaki aki az összes futamon top5ben van mondjuk, de egyszer sem nyert? 😀 😀 Édesjóistenem.

Plusz kérdés. El tudja nekem mondani valaki annak a hátterét, hogy mi ez a bekattanás az amerikaiaknál, hogy mindenáron pontozni akarnak, akárhány résztvevő vagy induló van? 😀
esanders10
Az első részre: nem, mert akkor nem végezne Top30-ban a rangsorban, és akkor nem járna neki a PO részvétel, hiába nyert. Tehát aki mindig Top5-ben végez, az jutna be. Az idei tökéletes példa erre Blaney, aki egész sokáig jutott, pedig sajnos nem tudott nyerni.

A másodikra: ez részben amiatt van, hogy bizony harcolj a 25. helyért is, és megérje összerakni az autót egy kisebb ütközés után is, azért hogy visszamenj a pályára. Plusz a kiscsapatoknak sem mindegy, hogy 32. vagy 27. helyen végeznek, mert pénzben is van különbség a díjazásban. Szerintem sokkal jobb rendszer mint ami F1-ben, WRC-ben, vagy MotoGP-ben van, hogy csak az első n+1 helyezett kap pontot, a többinek meg kb. hótmindegy hol végez.
Mikey
24 versenyzőből(de ez van olyan szezon amikor kevesebb) 15 kap pontot. Nem olyan rossz ez szerintem.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 597
Szóval ha jól értelmezem a Nascart. Ha van egy szezonban 16 győztes, akkor ha közülük az egyik, a győzelmen kívül, az összes többin utolsó, akkor is ő mehet később a bajnoki címért, mint ha van valaki aki az összes futamon top5ben van mondjuk, de egyszer sem nyert? 😀 😀 Édesjóistenem.

Plusz kérdés. El tudja nekem mondani valaki annak a hátterét, hogy mi ez a bekattanás az amerikaiaknál, hogy mindenáron pontozni akarnak, akárhány résztvevő vagy induló van? 😀
esanders10
Az első részre: nem, mert akkor nem végezne Top30-ban a rangsorban, és akkor nem járna neki a PO részvétel, hiába nyert. Tehát aki mindig Top5-ben végez, az jutna be. Az idei tökéletes példa erre Blaney, aki egész sokáig jutott, pedig sajnos nem tudott nyerni.

A másodikra: ez részben amiatt van, hogy bizony harcolj a 25. helyért is, és megérje összerakni az autót egy kisebb ütközés után is, azért hogy visszamenj a pályára. Plusz a kiscsapatoknak sem mindegy, hogy 32. vagy 27. helyen végeznek, mert pénzben is van különbség a díjazásban. Szerintem sokkal jobb rendszer mint ami F1-ben, WRC-ben, vagy MotoGP-ben van, hogy csak az első n+1 helyezett kap pontot, a többinek meg kb. hótmindegy hol végez.
több mint 1 éve
esanders10 Denver Broncos 450
Szóval ha jól értelmezem a Nascart. Ha van egy szezonban 16 győztes, akkor ha közülük az egyik, a győzelmen kívül, az összes többin utolsó, akkor is ő mehet később a bajnoki címért, mint ha van valaki aki az összes futamon top5ben van mondjuk, de egyszer sem nyert? 😀 😀 Édesjóistenem.

Plusz kérdés. El tudja nekem mondani valaki annak a hátterét, hogy mi ez a bekattanás az amerikaiaknál, hogy mindenáron pontozni akarnak, akárhány résztvevő vagy induló van? 😀
több mint 1 éve
Toca Minnesota Vikings 18 663 — Vikings fan
Bajnok materiat ne keverjuk mar ossze a patkanysaggal. Van kozos metszet, de egy 6. hely visszaadasa a csapattarsadnak nincs benne.
JéBé
Őszintén szerintem is odaadhatta volna, de simán lehet az is, hogy valami beragadt neki és ezért nem tette.
Ettől függetlenül nem túl gáláns és meg kellett volna tennie a csapatért, de azért patkányozás túlzás.


Na szakértsetek, simán Ver volt a fasz.
csipkelli
Már mellette volt...nem hagyott helyett....
ThundersNFL a Jobbágy
Lófaszt volt mellette.
csipkelli
Ne szórakozz már a két első kerék ért össze. 😀 azt hogy lehet, ha nem mellette van? Értem én a szemellenzőt, de ne már.
Jughead
Na szakértsetek, simán Ver volt a fasz.
csipkelli
Már mellette volt...nem hagyott helyett....
ThundersNFL a Jobbágy
Lófaszt volt mellette.
csipkelli
Ne szórakozz már a két első kerék ért össze. 😀 azt hogy lehet, ha nem mellette van? Értem én a szemellenzőt, de ne már.
Jughead
ne szórakozzunk már, szokol tök egyértelműen leírta. fél autóval előrébb volt a merci
peach
Na de várjunk már csipkelli azt írta lófaszt volt mellette, ha fél autóval volt előtte akkor csak mellette volt, nem? Vagy Hamilton fél autóval közlekedik?
Jughead
hamilton volt előrébb, övé volt az ív. a szuper hollandnak egyszerűen el kellett volna vennie amit általában baszik megtenni
peach
Tegnap a futam alatt már nem akartam ebbe belemenni, de akkor te szerinted csak úgy lehet előzni, hogy egyenesben elmész a másik mellett majd még a kanyar előtt felveszed az ideális ívet? Ez kb lehetetlen 😊 Ki is herélnéd az autóversenyt 😊 Talán írtam is még tegnap, hogy a végén Mick Schumacher és még valaki megmutatta, hogy ott el lehet férni, anélkül, hogy kocc legyen.

Máááás:  gphirek.origo.hu/f1/20221114-f1-nagyon-komoly-muszaki-hiba-veszelyeztette-george-russell-sikeret.html
NB2
Nem csak úgy lehet, de megmondom őszintén én örülök, hogy megbüntették Maxot.
Az, hogy mélyet fékezel az ok, de hogy a másik azért vegye el és engedjen el mert te direkt elrontod a kanyarod az már kicsit más.
több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 21 970 — nabege2@yahoo.com
 m4sport.hu/forma-1/cikk/2022/11/14/bizarr-problema-miatt-tiltottak-meg-cunodanak-hogy-visszavegye-a-koret/
több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 21 970 — nabege2@yahoo.com
Na szakértsetek, simán Ver volt a fasz.
csipkelli
Már mellette volt...nem hagyott helyett....
ThundersNFL a Jobbágy
Lófaszt volt mellette.
csipkelli
Ne szórakozz már a két első kerék ért össze. 😀 azt hogy lehet, ha nem mellette van? Értem én a szemellenzőt, de ne már.
Jughead
Na szakértsetek, simán Ver volt a fasz.
csipkelli
Már mellette volt...nem hagyott helyett....
ThundersNFL a Jobbágy
Lófaszt volt mellette.
csipkelli
Ne szórakozz már a két első kerék ért össze. 😀 azt hogy lehet, ha nem mellette van? Értem én a szemellenzőt, de ne már.
Jughead
ne szórakozzunk már, szokol tök egyértelműen leírta. fél autóval előrébb volt a merci
peach
Na de várjunk már csipkelli azt írta lófaszt volt mellette, ha fél autóval volt előtte akkor csak mellette volt, nem? Vagy Hamilton fél autóval közlekedik?
Jughead
hamilton volt előrébb, övé volt az ív. a szuper hollandnak egyszerűen el kellett volna vennie amit általában baszik megtenni
peach
Tegnap a futam alatt már nem akartam ebbe belemenni, de akkor te szerinted csak úgy lehet előzni, hogy egyenesben elmész a másik mellett majd még a kanyar előtt felveszed az ideális ívet? Ez kb lehetetlen 😊 Ki is herélnéd az autóversenyt 😊 Talán írtam is még tegnap, hogy a végén Mick Schumacher és még valaki megmutatta, hogy ott el lehet férni, anélkül, hogy kocc legyen.

Máááás:  gphirek.origo.hu/f1/20221114-f1-nagyon-komoly-muszaki-hiba-veszelyeztette-george-russell-sikeret.html
több mint 1 éve
JéBé Green Bay Packers 6 640
Bajnok materiat ne keverjuk mar ossze a patkanysaggal. Van kozos metszet, de egy 6. hely visszaadasa a csapattarsadnak nincs benne.
több mint 1 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 917 — Csodabogár
“It shows, who he really is” - ennyi

több mint 1 éve
bobi0092 Indianapolis Colts 4 252
Akárhányszoros világbajnok is lesz a jövőben Verstappen, mindig is egy utolsó senki lesz. 😊
Mikey
Ebben a kommentben az a jó, hogy mivel érvekkel-tényekkel alátámasztott, bármelyik sportág és díj páros, sőt az élet bármely még élő szereplőjével (tudományos ember, színész stb.) behelyettesítve megállja a helyét.

Nekünk nem tetszik a szemed, nekünk nem tetszik a szád, nekünk nem tetszik a hangod, nekünk nem tetszik, hogy várni kell rád.
több mint 1 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 585 — Patriot
Na ezért mit kapna a hécceres.
csipkelli
Semmit mert neki is lehet ilyet
ThundersNFL a Jobbágy
 www.vezess.hu/forma-1/2017/07/30/f1-hamilton-tartotta-a-szavat/

Tanulságos olvasmány, főleg ha eljutsz a végéig. Vettel vezette itt a vb-t.
csipkelli
Ja csak idő kérdése volt mikor veszi vissza az űrautó segítségével az első helyet....
ThundersNFL a Jobbágy
Hát igen, Maxinál még kérdéses meg lesz-e idén a vb cím.
több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 182
Verstappennek át kellett volna adnia a helyét, de nem hálából (nincs miért hálálkodnia, hiszen Perez dolga az volt, hogy őt segítse, és amúgy nem is volt túl jó benne 😀 ), hanem mert a csapat ezt kérte. Más dolog, hogy vannak azok, akik ezt leszarják, ezt pedig vagy elnézik nekik vagy nem, attól függ mekkora kaliberről van szó. Pereznek aligha néznék el, Max viszont megteheti. 😀
Jughead
ja. végülis gyerekek millióinak példaképe, milyen magvas mélyenszántó üzenet az, hogy ország-világ előtt nyugodtan szard telibe a csapatodat, azt a párszáz embert aki azért dolgozik, hogy te nyerhess vedd semmibe, legyél csak egy ego paraszt nyugodtan mert megtehed. és akkor felnőtt emberek erre arrogánsan mosolyogva bólogatnak. 🤮
peach
Sokat olvasok Forma-1 témában, de még nem láttam olyat, aki erre bólogatott volna.
több mint 1 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 737 — Cowboys fan
Verstappennek át kellett volna adnia a helyét, de nem hálából (nincs miért hálálkodnia, hiszen Perez dolga az volt, hogy őt segítse, és amúgy nem is volt túl jó benne 😀 ), hanem mert a csapat ezt kérte. Más dolog, hogy vannak azok, akik ezt leszarják, ezt pedig vagy elnézik nekik vagy nem, attól függ mekkora kaliberről van szó. Pereznek aligha néznék el, Max viszont megteheti. 😀
Jughead
ja. végülis gyerekek millióinak példaképe, milyen magvas mélyenszántó üzenet az, hogy ország-világ előtt nyugodtan szard telibe a csapatodat, azt a párszáz embert aki azért dolgozik, hogy te nyerhess vedd semmibe, legyél csak egy ego paraszt nyugodtan mert megtehed. és akkor felnőtt emberek erre arrogánsan mosolyogva bólogatnak. 🤮
peach
szerintem ő nem példakép akar lenni, hanem sokszoros világbajnok. példaképkedéshez nincs meg a matéria, bajnosághoz van.
több mint 1 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 13 811 — !SuPeR6BoWL!
Na ezért mit kapna a hécceres.
csipkelli
Semmit mert neki is lehet ilyet
ThundersNFL a Jobbágy
 www.vezess.hu/forma-1/2017/07/30/f1-hamilton-tartotta-a-szavat/

Tanulságos olvasmány, főleg ha eljutsz a végéig. Vettel vezette itt a vb-t.
csipkelli
Ja csak idő kérdése volt mikor veszi vissza az űrautó segítségével az első helyet....

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 1 éve
Vitézlő Titoknok tomz Seattle Seahawks TCU Horned Frogs 1 203
Verstappent nem ertem, hogy lehet ekkora fasz. Foleg a tavalyi utan
Duff
Redbullnál ez valszeg a munkaköri leírásban benne van (lásd még "multi21").
több mint 1 éve
peach Atlanta Falcons 14 262 — a new hope (again)
Verstappennek át kellett volna adnia a helyét, de nem hálából (nincs miért hálálkodnia, hiszen Perez dolga az volt, hogy őt segítse, és amúgy nem is volt túl jó benne 😀 ), hanem mert a csapat ezt kérte. Más dolog, hogy vannak azok, akik ezt leszarják, ezt pedig vagy elnézik nekik vagy nem, attól függ mekkora kaliberről van szó. Pereznek aligha néznék el, Max viszont megteheti. 😀
Jughead
ja. végülis gyerekek millióinak példaképe, milyen magvas mélyenszántó üzenet az, hogy ország-világ előtt nyugodtan szard telibe a csapatodat, azt a párszáz embert aki azért dolgozik, hogy te nyerhess vedd semmibe, legyél csak egy ego paraszt nyugodtan mert megtehed. és akkor felnőtt emberek erre arrogánsan mosolyogva bólogatnak. 🤮



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 182
Verstappennek át kellett volna adnia a helyét, de nem hálából (nincs miért hálálkodnia, hiszen Perez dolga az volt, hogy őt segítse, és amúgy nem is volt túl jó benne 😀 ), hanem mert a csapat ezt kérte. Más dolog, hogy vannak azok, akik ezt leszarják, ezt pedig vagy elnézik nekik vagy nem, attól függ mekkora kaliberről van szó. Pereznek aligha néznék el, Max viszont megteheti. 😀
Jughead
Tavaly nem volt jó benne? Akkor Checo is not a legend?
vpi
Két versenyen tudta segíteni, Törökországban és Abu-Dzabiban, volt még 20 verseny. Nem volt jó benne.

Szerkesztette: Jughead
több mint 1 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 585 — Patriot
Verstappennek át kellett volna adnia a helyét, de nem hálából (nincs miért hálálkodnia, hiszen Perez dolga az volt, hogy őt segítse, és amúgy nem is volt túl jó benne 😀 ), hanem mert a csapat ezt kérte. Más dolog, hogy vannak azok, akik ezt leszarják, ezt pedig vagy elnézik nekik vagy nem, attól függ mekkora kaliberről van szó. Pereznek aligha néznék el, Max viszont megteheti. 😀
Jughead
Tavaly nem volt jó benne? Akkor Checo is not a legend?
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 597
Akárhányszoros világbajnok is lesz a jövőben Verstappen, mindig is egy utolsó senki lesz. 😊
több mint 1 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 737 — Cowboys fan
az a fontos gyerekek, hogy ne nézzetek bebaszva forma-1-et
több mint 1 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 182
Verstappennek át kellett volna adnia a helyét, de nem hálából (nincs miért hálálkodnia, hiszen Perez dolga az volt, hogy őt segítse, és amúgy nem is volt túl jó benne 😀 ), hanem mert a csapat ezt kérte. Más dolog, hogy vannak azok, akik ezt leszarják, ezt pedig vagy elnézik nekik vagy nem, attól függ mekkora kaliberről van szó. Pereznek aligha néznék el, Max viszont megteheti. 😀
több mint 1 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 702 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Verstappen apja meg hogy ki volt akadva Monaco után 😀😀😀

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 1 éve
JéBé Green Bay Packers 6 640
Na megyek megnézem az Origót, Hamilton mekkora LMBTQ BLM néger csicska aki vezetni sem tud.
vpi
Poenbol raneztem, Hamiltont meginz sajat csapattarsa alazta meg.

Nincs ilyen😂

Szerkesztette: JéBé
több mint 1 éve
bogjosi New England Patriots 1 178
Verstappen mosdatást se értem...megnyerte a VB-t, nincs tétje, nem dobogóról/győzelemről volt szó, hanem a 6. helyről...6. helyről!
...és akkor gondoljon vissza, mint tett érte Perez tavaly....címeres phasz!!

...ne gondolkodd túl a dolgokat, ÉLVEZD!