Autó- és motorsportok

18 feliratkozó

több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 545 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Hogy rohadjon meg Joey és Denny itt az elején csatáznak azt lerágom a körmöm nehogy megint kiüsse egymást a 2 kedvencem 😀
Marlar így innen Európából a jó büdös anyukádat...

De nem számít, ottttttt is vaaan! Ezazzzz!

Szerkesztette: Heisman nádor

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 545 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Na jövőre is lesz Bristol Dirt Race

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
Toca Minnesota Vikings 18 634 — Vikings fan
Ez most amúgy olyan, mint a bírózás focimeccs után?

Engem jobban érdekelne, hogy cirka 10 körös gumielőnyben a hétvége leggyorsabb(nak tűnő) autójával hogy nem tudta megelőzni Hamiltont Verstappen?? Mert akkor már nem volt pályaelhagyósdi! Ez a gáz szerintem...
Szokol
Ezt már megbeszéltük.
Megtudta előzni, csak elsiette és el is baszta.
A Merci/Hami az ilyeneket pedig bünteti.
több mint 3 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 863 — Steelers fan
Ez most amúgy olyan, mint a bírózás focimeccs után?

Engem jobban érdekelne, hogy cirka 10 körös gumielőnyben a hétvége leggyorsabb(nak tűnő) autójával hogy nem tudta megelőzni Hamiltont Verstappen?? Mert akkor már nem volt pályaelhagyósdi! Ez a gáz szerintem...
több mint 3 éve
Mr.Breaker 1 870
Na még egy utolsó videó ebben a témában.



Itt akkor úgy néz ki mindenki hülye volt, kivéve Sir Lewis. Pedig elvileg mindannyian tudták, hogy ott mehetsz tökön-paszulyon a futamon, legalábbis kb a 35. körig. És még volt pofájuk lenyilatkozni, hogy a pályahatárokat 2 versenybíró is nézte a futam alatt. Amilyen dilettáns az FIA még az is lehet két vakot állítottak oda. 😀

Szerkesztette: Mr.Breaker
több mint 3 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 860 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Hamilton inkàbb tudod róla h szélesebben lehet menni, mint h nem! 😃
4 futamos eltiltás!
több mint 3 éve
Toca Minnesota Vikings 18 634 — Vikings fan
itt van egy kis video reszlet:



amugy itt egy kep h a palyan befejezte az elozest, talan ha eroszakosabb es akar lasabb tempoval tartja a pozit a palyan belul akkor Haminak is lassitania kellett volna es marad elol:


csebi
Amúgy a perspektíva becsapós, mert már valamelyest hátulról látod őket. Nem teljesen oldalról. De rendben adjuk meg, előtte van. Viszont azért van előtte, mert a kelleténél nagyobb kanyartempót vitt át a kanyaron, amivel már nem tudott pályán belül maradni a kanyar kijáratán. Ha kicsit kisebb tempót visz át, szerintem megoldja, h előzés legyen belőle. Ha kicsinél többel lassabb tempót próbál átvinni a kanyaron, akkor meg nem lett volna itt ezen a képen előtte. Apróságon múlt Verstappen részéről. Viszont ahogy lezajlott az "előzés", az úgy nem előzés, ha Hamilton nem terelt ki téged, nem akadályozott senki, h szűkebb íven fordulj, de te a gyorsabb külsőt választottad önszántadból és nem tudtad magad bent tartani, akkor hiába voltál egy pillanatra a kanyar közben elől, ha csak azért lehettél, mert egy olyan tempót vittél be a kanyarba és át az apexen, amivel nem tudtál szabályosan (előzés közben értelmezett szabályosan) a pályán maradni.
dawyd728
Igen, én is ezt próbáltam mondani. Kicsit kevésbé profin.
Ha szűkébben fordul vagy kicsit lassabban Hamilton nem tudott volna mit csinálni lassít vagy neki megy. Így okosan csak várt hatha elcseszi Max. Megtette.
több mint 3 éve
dawyd728 3 690
itt van egy kis video reszlet:



amugy itt egy kep h a palyan befejezte az elozest, talan ha eroszakosabb es akar lasabb tempoval tartja a pozit a palyan belul akkor Haminak is lassitania kellett volna es marad elol:


csebi
Amúgy a perspektíva becsapós, mert már valamelyest hátulról látod őket. Nem teljesen oldalról. De rendben adjuk meg, előtte van. Viszont azért van előtte, mert a kelleténél nagyobb kanyartempót vitt át a kanyaron, amivel már nem tudott pályán belül maradni a kanyar kijáratán. Ha kicsit kisebb tempót visz át, szerintem megoldja, h előzés legyen belőle. Ha kicsinél többel lassabb tempót próbál átvinni a kanyaron, akkor meg nem lett volna itt ezen a képen előtte. Apróságon múlt Verstappen részéről. Viszont ahogy lezajlott az "előzés", az úgy nem előzés, ha Hamilton nem terelt ki téged, nem akadályozott senki, h szűkebb íven fordulj, de te a gyorsabb külsőt választottad önszántadból és nem tudtad magad bent tartani, akkor hiába voltál egy pillanatra a kanyar közben elől, ha csak azért lehettél, mert egy olyan tempót vittél be a kanyarba és át az apexen, amivel nem tudtál szabályosan (előzés közben értelmezett szabályosan) a pályán maradni.
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 967 — Lucas Scott
itt van egy kis video reszlet:



amugy itt egy kep h a palyan befejezte az elozest, talan ha eroszakosabb es akar lasabb tempoval tartja a pozit a palyan belul akkor Haminak is lassitania kellett volna es marad elol:


Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 670 — tracker ember
Ha Verstappen megprobalja bent tartani vajon mi lett volna? Ugyanaz mint Albonnal kétszer is...telibeküldi oldalról...
Eazzy
Az a baj, hogy megnézve a videót Verstappen is hülyén csinálta:

Kanyarnél határozottan előrébb van.

Viszont nem vesz elég éles féktávot, túl sok helyet hagy Hamiltonnak.

Nem azért sodródott le mert Hami nem hagyott helyet, hanem mert már az íve az előző kanyar után rossz volt.
Ha kevesebb helyet hagy ezáltal tényleg csak amiatt ment volna ki mert lelök Hami a pályán akkor az védhetőbb lenne. Így azért, maradjunk annyiban Hami és Merci okosan behúzta.
Toca
Vhol megértem Verstappent is, annyit ekézték már különböző versenybalesetek miatt, hogy inkább túlbiztosította magát. Kb. ekkora botrány lett volna abból is ha, beleveri Hamiltonba a vasat.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 3 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 535
Talán van akit érdekel és még nem tette ki senki (nem rágom át magam ennyi f1 faszságon).
 www.usaracing.hu/2021/03/26/petty-a-dirt-versenyzes-oriasi-visszalepes-a-nascar-szamara/?fbclid=IwAR0ZffuvRLWFscstyCKi-T5hWtkz2EL18koxRbnDmW8K9SVC5k19sdo34A0
A Király véleménye a vélhetően egyszeri dirt futamról.
Sajnálom ezt a blamát, szerintem be is tett a kezdeményezésnek. Vártam a versenyt mert a dirt és a salakos versenyek szinte valamennyi formáját csípem.
🤘gaben🤘
Ennyire nehezen viseli hogy mától nem ő lesz az utolsó dirt verseny győztese? 😛
több mint 3 éve
Toca Minnesota Vikings 18 634 — Vikings fan
Ha Verstappen megprobalja bent tartani vajon mi lett volna? Ugyanaz mint Albonnal kétszer is...telibeküldi oldalról...
Eazzy
Az a baj, hogy megnézve a videót Verstappen is hülyén csinálta:

Kanyarnél határozottan előrébb van.

Viszont nem vesz elég éles féktávot, túl sok helyet hagy Hamiltonnak.

Nem azért sodródott le mert Hami nem hagyott helyet, hanem mert már az íve az előző kanyar után rossz volt.
Ha kevesebb helyet hagy ezáltal tényleg csak amiatt ment volna ki mert lelök Hami a pályán akkor az védhetőbb lenne. Így azért, maradjunk annyiban Hami és Merci okosan behúzta.
több mint 3 éve
NB2 New England Patriots 21 895 — nabege2@yahoo.com
 mazesp.in/
van aki nagyon ráér 😊
több mint 3 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 462 — No one likes us, cause no one like us
Ha Verstappen megprobalja bent tartani vajon mi lett volna? Ugyanaz mint Albonnal kétszer is...telibeküldi oldalról...

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 3 éve
dawyd728 3 690
Menti magát és bandáját, h ne tűnjön bohócnak. A gumiszabályával, amit a versenyre hoztak. Ettől még Norris, Leclerc és a többiek szerint is aszerint kellett versenyezni, amit Masitől idéztem.


dawyd728
amugy ha belenezel Collins twitter csatornajaba ott epp van egy reszlet a tv-s elemzesbol, ahol egy srac azt mondja, hogy vissza kellett adni, de ketten (egyikuk versenyzo) meg azt, hogy szerintuk szabalyos volt, mert eleve mar megelozte Hamit.
csebi
Hol, kit kellene meghallgatni/elolvasni?
több mint 3 éve
dawyd728 3 690
Weber irta meg jol sztem (reszleteket idezve):
"le lehet vagni, csak elozni nem lehet tipusu hozzaallas a toketlenseg netovabbja ... ez a fajta hatarozatlansag es kovetkezetlenseg remek taptalaja a zavarosban halaszasnak. Verstappen ugyan lesodrodott, de mar gyakorlatilag egy befejezett elozes vegen, nem levagas miatt kerult elozesi pozicioba ... Hamilton ugyanennek a szakasznak a szinte folyamatos hasznalataval ugyanakkor 2-3-4 mp elonyt is szerezhetett a teljes futam soran, mikozben kevesbe terhelete a gumijait. ... Onmagaban ennek a kanyarnak az egyenlotlen elbiralasa is vegeredmenyt befolyasolo tenyezo volt ilyen szoros kuzdelemben."
csebi
Azért Wéber is védi magát, h ő se tűnjön bohócnak.
Egyrészt nulla információja volt arról, mit határozott a versenyirányítás a pénteki driver briefingen.
Majd a versenyt így közvetíti le. Aztán X körön keresztül nem veszi észre, h ez egy visszaengedés volt és mindenféle Red Bull haldoklik Verstappen alatt teóriákat erősít. Majd a végén maradva a verseny közben épített narratívájánál, amikor egy szabálytalan előzést nem vesz észre, h szabálytalan volt, és még utólag a versenyt követően is magyarázza, h szerinte miért nem volt az.

Amit az elején mond, azt adom. Ott az igazság mag. Ismerjük a politikából..
Onnantól viszont hülyeség. Nincs olyan, h gyakorlatilag befejezett előzés. Előzést a pályán belül tudsz befejezni. Ez nem volt befejezve. Pont. Vagy be van fejezve, vagy nincs. Ezt a két dolgot értelmezi a szabálykönyv is.
Hamilton folyamatosan használta témakör megint a versenyre hozott szabályok nem ismerete és a téma felesleges túltolása. Értem, h hátrány érte Verstappent, de nem azért, mert csalás történt, hanem Verstappen és Red Bull nem tudták a vasárnapra érvényes szabályt (Norris, Leclerc és a többiek érdekes mód tudták) és fél versenynek kellett eltelnie, mire rájöttek, h nem feszegetik a saját mulyaságuk miatt a határokat. Semmi egyenlőtlenség nem volt az elbírálásban. Egyszerűen egy olyan szabályt hozott Masi és csapata, amit a szabály alkotása pillanatában is hülyeség volt. Csináltak egy szürke zónát. Vagy ez legyen vagy az. Nem szül jót, ha nem büntetjük a szélesítést, csak ha előnyt szerzel vele szabály. Amíg nem definiálják az előnyt egzakt módon, addig nem betartható. Mindenki úgy fogja feszegetni, amíg nem szégyenli.
több mint 3 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 845 — Deion Sanders for president!
Talán van akit érdekel és még nem tette ki senki (nem rágom át magam ennyi f1 faszságon).
 www.usaracing.hu/2021/03/26/petty-a-dirt-versenyzes-oriasi-visszalepes-a-nascar-szamara/?fbclid=IwAR0ZffuvRLWFscstyCKi-T5hWtkz2EL18koxRbnDmW8K9SVC5k19sdo34A0
A Király véleménye a vélhetően egyszeri dirt futamról.
Sajnálom ezt a blamát, szerintem be is tett a kezdeményezésnek. Vártam a versenyt mert a dirt és a salakos versenyek szinte valamennyi formáját csípem.

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 967 — Lucas Scott
Menti magát és bandáját, h ne tűnjön bohócnak. A gumiszabályával, amit a versenyre hoztak. Ettől még Norris, Leclerc és a többiek szerint is aszerint kellett versenyezni, amit Masitől idéztem.


dawyd728
amugy ha belenezel Collins twitter csatornajaba ott epp van egy reszlet a tv-s elemzesbol, ahol egy srac azt mondja, hogy vissza kellett adni, de ketten (egyikuk versenyzo) meg azt, hogy szerintuk szabalyos volt, mert eleve mar megelozte Hamit.

azert az tenyleg vicces, hogy az nem szamit elonyszerzesnek, ha emiatt jobb koridot tolsz ...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 711 — Keep pounding
Én Verstappen helyében biztos nem adtam volna vissza az első helyet, vegyék el zöld asztalnál, úgy még gázabb lett volna az egész cirkusz.

Olyan ez, mint amikor valaki lő 3 lesgólt, a bírók megadják, majd amikor az ellenfél játékosa elesik a 16oson belül, felteszi a kezét hogy nem volt semmi, nehogy tizit adjon a bíró.

Szóval szánalmas az egész FIA ahogy van, Hamilton x világbajnoki címének sportértekét remekül mutatja.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 3 éve
dawyd728 3 690
Holland telegraaf.nl újságírója Erik van Haren kérdezte Masit.

Asked Race Director Michael Masi about track limits at Turn 4: "It was clear to everyone that we would not monitor it during the race. But then we saw that some teams were abusing it, doing it every lap, that was not the intention."

Masi on Verstappen's action with Hamilton. "That was discussed in the drivers briefing on Friday. Whoever overtakes someone in that way is then asked to give back position."

Szóval volt egy szikla szilárd szabály a versenyen történő előzésre pénteki versenyzői eligazításon. Illetve volt egy gumiszabály a szélesítésről, amikor nem csatában vannak egymással verseny közben. Ezt a gumiszabályt a Mercedes feszegette. Majd a verseny felére a Red Bull kérésére eltörölték. Majd a verseny végén a feketén fehéren kimondott Verstappen saját maga által végighallgatott driver brifingen tisztázott versenyre vonatkozó szabályt szegett, amit be is ismert és visszaengedte Hamiltont.
Ennyi a történet. Gumiszabályokkal nem tudom mi az FIA célja (jót nem szül), de ha egyszer gumiszabályt alkalmaz akkor nem az a geci, aki mindent megtesz a győzelemért, ami akár szürke zónás is, hanem az a mulya, aki erre nem reagál és csak a verseny felénél kezdi arra biztatni pilótáját, h a gumiszabály elég puhán van értelmezve, mi is feszegessük.

Ezzel én be is fejezem a témát. Aki nem érti miről beszéltem egész este, azzal nem tudok mit kezdeni.
dawyd728
Masi hazudik.
Nem tudom melyik kijelentésénél, de mivel saját magának mond ellent, biztos nem mond igazat.
Ugyanis:
"Ha egy versenyző a pályán kívülről előz, s ezzel előnyre tesz szert, azonnal szólok a rádión, és azt javaslom a csapatnak, minél hamarabb adja vissza a pozíciót. Ezt egyértelműen tisztáztuk. Ami a verseny ideje alatt történő pályaelhagyásokat illeti, a versenyzői eligazításon, valamint a jegyzetekben is egyértelműen megemlítettük, hogy a köridők szempontjából nem fogjuk külön figyelni a kiszélesítéseket. Ugyanakkor a Sportszabályzatnak megfelelően azt már figyeljük, hogy senki se jusson jogosulatlan előnyhöz" – magyarázta a szakember, majd hangsúlyozta, a futam teljes egészében ugyanaz a szabály vált érvényben.

„Semmi sem változott futam közben. Két emberünk figyelte a 4-es kanyart, valamennyi autót valamennyi körben, és gyakorlatilag minden autó helyesen járt el, ahogyan azt elvártuk. Volt alkalmi jelleggel pályát elhagyó autó, amelynek nehéz pillanata volt, de ez nem volt folyamatos dolog" – jelentette ki.

Hamilton 29-szer ment le a pályáról.
Mi ez ha nem folyamatos dolog?
És miért kell erről hazudni, ha ez nem gáz?
gabokocka
Menti magát és bandáját, h ne tűnjön bohócnak. A gumiszabályával, amit a versenyre hoztak. Ettől még Norris, Leclerc és a többiek szerint is aszerint kellett versenyezni, amit Masitől idéztem.



Szerkesztette: dawyd728
több mint 3 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 136
Egyébként, mint írtam visszatérő voltam, szóval csak régről rémlenek dolgok, de mivel Verstappen már előrébb volt, így Hamiltonnak nem kellett volna helyet hagynia neki az elfordulásra? Mert én úgy látom, hogy Verstappennek nem is volt helye bent elfordulni, hiszen Hamilton a kerékvetőig ment.
Jughead
Igen szerintem is, én ezért nem engedtem volna vissza.
Vegyék el a bírák, ha akarják úgy ítélik meg, de ennyire hirtelen visszaadni egy zavaros szituációt, szerintem hülyeség volt.
Toca
Nem volt választásuk, mert a versenyfelügyelet szólt nekik, hogy engedjék vissza Hamiltont.
több mint 3 éve
Toca Minnesota Vikings 18 634 — Vikings fan
Egyébként, mint írtam visszatérő voltam, szóval csak régről rémlenek dolgok, de mivel Verstappen már előrébb volt, így Hamiltonnak nem kellett volna helyet hagynia neki az elfordulásra? Mert én úgy látom, hogy Verstappennek nem is volt helye bent elfordulni, hiszen Hamilton a kerékvetőig ment.
Jughead
Igen szerintem is, én ezért nem engedtem volna vissza.
Vegyék el a bírák, ha akarják úgy ítélik meg, de ennyire hirtelen visszaadni egy zavaros szituációt, szerintem hülyeség volt.
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 967 — Lucas Scott
Weber irta meg jol sztem (reszleteket idezve):
"le lehet vagni, csak elozni nem lehet tipusu hozzaallas a toketlenseg netovabbja ... ez a fajta hatarozatlansag es kovetkezetlenseg remek taptalaja a zavarosban halaszasnak. Verstappen ugyan lesodrodott, de mar gyakorlatilag egy befejezett elozes vegen, nem levagas miatt kerult elozesi pozicioba ... Hamilton ugyanennek a szakasznak a szinte folyamatos hasznalataval ugyanakkor 2-3-4 mp elonyt is szerezhetett a teljes futam soran, mikozben kevesbe terhelete a gumijait. ... Onmagaban ennek a kanyarnak az egyenlotlen elbiralasa is vegeredmenyt befolyasolo tenyezo volt ilyen szoros kuzdelemben."

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 136
Egyébként, mint írtam visszatérő voltam, szóval csak régről rémlenek dolgok, de mivel Verstappen már előrébb volt, így Hamiltonnak nem kellett volna helyet hagynia neki az elfordulásra? Mert én úgy látom, hogy Verstappennek nem is volt helye bent elfordulni, hiszen Hamilton a kerékvetőig ment.
több mint 3 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 711 — Keep pounding
Holland telegraaf.nl újságírója Erik van Haren kérdezte Masit.

Asked Race Director Michael Masi about track limits at Turn 4: "It was clear to everyone that we would not monitor it during the race. But then we saw that some teams were abusing it, doing it every lap, that was not the intention."

Masi on Verstappen's action with Hamilton. "That was discussed in the drivers briefing on Friday. Whoever overtakes someone in that way is then asked to give back position."

Szóval volt egy szikla szilárd szabály a versenyen történő előzésre pénteki versenyzői eligazításon. Illetve volt egy gumiszabály a szélesítésről, amikor nem csatában vannak egymással verseny közben. Ezt a gumiszabályt a Mercedes feszegette. Majd a verseny felére a Red Bull kérésére eltörölték. Majd a verseny végén a feketén fehéren kimondott Verstappen saját maga által végighallgatott driver brifingen tisztázott versenyre vonatkozó szabályt szegett, amit be is ismert és visszaengedte Hamiltont.
Ennyi a történet. Gumiszabályokkal nem tudom mi az FIA célja (jót nem szül), de ha egyszer gumiszabályt alkalmaz akkor nem az a geci, aki mindent megtesz a győzelemért, ami akár szürke zónás is, hanem az a mulya, aki erre nem reagál és csak a verseny felénél kezdi arra biztatni pilótáját, h a gumiszabály elég puhán van értelmezve, mi is feszegessük.

Ezzel én be is fejezem a témát. Aki nem érti miről beszéltem egész este, azzal nem tudok mit kezdeni.
dawyd728
Masi hazudik.
Nem tudom melyik kijelentésénél, de mivel saját magának mond ellent, biztos nem mond igazat.
Ugyanis:
"Ha egy versenyző a pályán kívülről előz, s ezzel előnyre tesz szert, azonnal szólok a rádión, és azt javaslom a csapatnak, minél hamarabb adja vissza a pozíciót. Ezt egyértelműen tisztáztuk. Ami a verseny ideje alatt történő pályaelhagyásokat illeti, a versenyzői eligazításon, valamint a jegyzetekben is egyértelműen megemlítettük, hogy a köridők szempontjából nem fogjuk külön figyelni a kiszélesítéseket. Ugyanakkor a Sportszabályzatnak megfelelően azt már figyeljük, hogy senki se jusson jogosulatlan előnyhöz" – magyarázta a szakember, majd hangsúlyozta, a futam teljes egészében ugyanaz a szabály vált érvényben.

„Semmi sem változott futam közben. Két emberünk figyelte a 4-es kanyart, valamennyi autót valamennyi körben, és gyakorlatilag minden autó helyesen járt el, ahogyan azt elvártuk. Volt alkalmi jelleggel pályát elhagyó autó, amelynek nehéz pillanata volt, de ez nem volt folyamatos dolog" – jelentette ki.

Hamilton 29-szer ment le a pályáról.
Mi ez ha nem folyamatos dolog?
És miért kell erről hazudni, ha ez nem gáz?

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.