NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Baseball

40 feliratkozó

több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 849 — No es importante
Kedvenc MLB csapat: Athletics (deyell), Blue Jays (ZoliMP), Cardinals (Al), Cubs (Shawn84), Dodgers (KeyG, slowmotion, danyly), Diamondbacks (Kampman, Löfli), Giants (nagir, zavi27), Indians (labo7), Mariners (Dzsokijuing, Maka), Marlins (adamfaragoo), Orioles (Ray_bp_Lewis, robiroboter), Padres (lol, P@trik), Phillies (dande), Pirates (Fast Willie, Gergőke), Rays (Sobri, Wester), Red Sox (Bruschi85, zemanla), Reds (Jakehomer), Tigers (Johnnyblaze), Twins (Heisman), Yankees (csebi, Darksun3, kapitnono, Matthew99, shawnka, Tito05), White Sox (baggio, Mikey)

Szerkesztette: r.baggio
több mint 12 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
Pujols pusztít rendesen 😊

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 12 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 446 — Panthers fan
Az az error eldöntötte, mondjuk egyébként is szarul pitchelt Perry.

Perception is reality.
több mint 12 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
Azta baszta! Walk off grand slam, Cruz!

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 12 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 446 — Panthers fan
Végül is csak lehozott két fontos inninget, még ha az első balhés is volt.
Ki pislog először? Fogynak a relieverek

Perception is reality.
több mint 12 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
Ez mekkora defense volt!

Jakehomer! Ezen én is röhögtem év közben, ha vezet a Tigers, akkor jó, ha nem, akkor nem. Kéne neki egy sportpszichológus.

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 12 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 446 — Panthers fan
Még jó, hogy az inning elején kiírták, hogy Valverde milyen szar volt non-save szitukban. Lehet, Leylandnek is meg kellett volna mutatni a statisztikát...

És kijött a no out bases loadedból, wow. Ez nagy momentum changer volt

Perception is reality.
több mint 12 éve
marci Indianapolis Colts 1 023
Gondoltam megnézem a tegnapi meccset. Egyből visszavett a lelkesedésem, mikor megláttam Joe Buckot és a FOX logót...
Na mindegy, remélem volt annyira jó meccs, hogy megérje ezzel együtt végignézni.Mikey
Azért Terry Francona jelentősen ellensúlyozza Buckot, aki egyébként így, hogy nem Tim McCarver ül mellette, lelkesebbnek tűnik.
több mint 12 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 576
Úgy néz ki, lassan összeáll az új coaching staff South Side-on.
(Állítólag holnap lesz sajtótájékoztató, amin a komplett staff be lesz mutatva.)

Manager - Robin Ventura
Bench - Mark Parent* (Phillies AA manager)
1st base - Harold Baines
3rd base - Joe McEwing* (White Sox AAA manager)
Pitching - Don Cooper
Hitting - Jeff Manto vagy Tim Laker (előbbi White Sox minor league hitting instructor, utóbbi AAA hitting coach)

A csillagozottak nevét ma erősítette meg nem is egy "csapatközeli" forrás.

Nagyon tetszik, kristálytisztán látszik a kitűzött útvonal - rebuild. Ennek megfelelően türelmetlenül várom 2012 áprilist!
több mint 12 éve
marci Indianapolis Colts 1 023
Imádom az olyan homárokat, amikor az outfielderek meg se mozdulnak, csak a fal felé fordulnak. 😊

Gary Darling meglehetősen túlreagálta Prince HBP-jét.
több mint 12 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 576
Gondoltam megnézem a tegnapi meccset. Egyből visszavett a lelkesedésem, mikor megláttam Joe Buckot és a FOX logót...
Na mindegy, remélem volt annyira jó meccs, hogy megérje ezzel együtt végignézni.
több mint 12 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 446 — Panthers fan
Verlander nem az igazi ma, ki is használja a Rangers.

Perception is reality.
több mint 12 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
Én ilyen amatőr errort még nem láttam, amióta nézem a sportot. 😀 Se világítás, se nap, se szél. Elképesztő.

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 823 — Nega Scott
Én sem hibáztatom Leet, elcseszte, de ez a series ezer helyen meglehetett volna. Oswalt pl. szimplán szar volt, de Leenél maradva, nem az ő hibája, hogy bennmaradt olyankor, amikor nem kellett volna. A lineup meg katasztrófa lett a végére, az alja végig semmit sem csinált, Howardnak volt egy meccse és kész, a többiek úgy-ahogy elmentek, de ez kevés.

több mint 12 éve
Fucu Arizona Cardinals Stanford Cardinal 11 633 — #BeRedSeeRed
2. Különböző oka lehet. A.: meglepi őket a dobó a dobás fajtájával(pl egy curveballt dob). B.: ha strike is, a zóna széle felé megy, amivel az ütők jóval kevesebbet tudnak tenni, mint egy zóna közepébe menő labdával, így inkább megvárják, hátha később hibázik a másik fél. C.: a dobó elengedési pontját (release point) próbálják belőni, valamint ezzel is minél több/több féle dobásra késztetik a pitchert az adott ütő ellen. Általános vélekedés, hogy minél többször lát egy ütő egy dobót, annál több esélye van a sikerre. D.: ezzel is fárasztják a dobót. Hiába strike, és kerülnek hátrányba (0-1 count) a cél, hogy a kezdődobót minél hamarabb lecseréljék. E.: van amikor a szituáció adja, pl. ha bázist lop egy ember, akkor azt automatikusan elengedik. E,F...stb. Sok van még, majd Marciék kisegítenek... 😊
Escalade
E: nekünk az edzőnk (Doug) mindig azt mondta, ha új dobó van veled szemben akkor mindig (minden körülmények között 😀) várd meg az első strike-ot 😊Fucu
NB3ban talán (nekünk is azt mondta Jaimie), de MLBben lehet hogy pont az lesz az egyetlen üthető pitch, amit látni fogsz egy jó SP ellen... 😊Escalade
azért az első at-bat-nél nem szoktak az első dobásra lengetni. a másodiknál már persze rácsapnak ha jól jön 😊



Fucu on Twitter, Bowl.hu Twitter
több mint 12 éve
MacPhisto Detroit Lions Michigan Wolverines 2 761 — Detroit vs. everybody
Abszolút divatdrukker vagyok, de a playoffot szoktam követni. Csípnék egy revansot a Cardson...

Only team in NFC not to play in the Super Bowl.
DET UM
több mint 12 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
http://www.lokeshdhakar.com/2007/09/20/baseball-pitches/

több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Köszönöm a részletes válaszokat! 😊 A dobásokhoz visszatérve : Milyen dobásokat szoktak használni a dobók ill. ezek miben különböznek? Olvastam h van olyan dobásféle amit betiltottak. miért?
több mint 12 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
2. Különböző oka lehet. A.: meglepi őket a dobó a dobás fajtájával(pl egy curveballt dob). B.: ha strike is, a zóna széle felé megy, amivel az ütők jóval kevesebbet tudnak tenni, mint egy zóna közepébe menő labdával, így inkább megvárják, hátha később hibázik a másik fél. C.: a dobó elengedési pontját (release point) próbálják belőni, valamint ezzel is minél több/több féle dobásra késztetik a pitchert az adott ütő ellen. Általános vélekedés, hogy minél többször lát egy ütő egy dobót, annál több esélye van a sikerre. D.: ezzel is fárasztják a dobót. Hiába strike, és kerülnek hátrányba (0-1 count) a cél, hogy a kezdődobót minél hamarabb lecseréljék. E.: van amikor a szituáció adja, pl. ha bázist lop egy ember, akkor azt automatikusan elengedik. E,F...stb. Sok van még, majd Marciék kisegítenek... 😊
Escalade
E: nekünk az edzőnk (Doug) mindig azt mondta, ha új dobó van veled szemben akkor mindig (minden körülmények között 😀) várd meg az első strike-ot 😊Fucu
NB3ban talán (nekünk is azt mondta Jaimie), de MLBben lehet hogy pont az lesz az egyetlen üthető pitch, amit látni fogsz egy jó SP ellen... 😊

több mint 12 éve
Fucu Arizona Cardinals Stanford Cardinal 11 633 — #BeRedSeeRed
2. Különböző oka lehet. A.: meglepi őket a dobó a dobás fajtájával(pl egy curveballt dob). B.: ha strike is, a zóna széle felé megy, amivel az ütők jóval kevesebbet tudnak tenni, mint egy zóna közepébe menő labdával, így inkább megvárják, hátha később hibázik a másik fél. C.: a dobó elengedési pontját (release point) próbálják belőni, valamint ezzel is minél több/több féle dobásra késztetik a pitchert az adott ütő ellen. Általános vélekedés, hogy minél többször lát egy ütő egy dobót, annál több esélye van a sikerre. D.: ezzel is fárasztják a dobót. Hiába strike, és kerülnek hátrányba (0-1 count) a cél, hogy a kezdődobót minél hamarabb lecseréljék. E.: van amikor a szituáció adja, pl. ha bázist lop egy ember, akkor azt automatikusan elengedik. E,F...stb. Sok van még, majd Marciék kisegítenek... 😊
Escalade
E: nekünk az edzőnk (Doug) mindig azt mondta, ha új dobó van veled szemben akkor mindig (minden körülmények között 😀) várd meg az első strike-ot 😊



Fucu on Twitter, Bowl.hu Twitter
több mint 12 éve
Rammer 194 — Rams fan
A 6-ra meg majd Rammer válaszol. 😊Mikey
Mindenképpen, szóval szerintem:

Én nem érzem azt, hogy Phillies oldalról ez Lee-n ment volna el. Lett volna lehetőség utána még 2x is befejezni, utolsó meccsen ráadásul otthon avec Doc. Persze utólag már okosak vagyunk, megkérdőjelezhető, hogy azon a meccsen miért nem lett lekapva már Lee, miért engedték még ki, miért dobtak Pujolsnak stb. De szerintem butaság lenne erre fogni.

Az én véleményem az, hogy a Phillies vesztét az impotens lineupja okozta, főleg az, hogy az első pár emberen kívül a többieknek gyakorlatilag momentuma sem volt. Azt a két nagy meltdownt (Lohse első meccs, és a 3 napos rövid pihenőről kezdő Carp) leszámítva nem jött konzisztens módon támogatás az egyébként remek rotációnak. De ha jól emlékszem ez már tavaly is így volt, szemben a korábbi évek run-gyártásával.

Ez persze párhuzamosan nagy dicséret a Cards dobóinak és védelmének is egyúttal, a Lee-meccsen is 6 inninget hozott le mindössze egy ütéssel a korábban ügyetlenkedő bullpenünk, erről aztán végképp nem Lee tehet ugye…

Azt persze nem mondanám, hogy mi meg remekeltünk ütésben, mert nem (végül is tehát jól megfogta az NL legjobb támadósorát az NL legjobb rotációja), a nagy különbség inkább a részünkről folyamatosan meglévő, jó ütemű és jó időzítésű run-ok voltak, jobban kihasználtuk ezeket a lehetőségeket, mindezt úgy, hogy kb. minden egyes ütőnk veszélyes (és eredményes) tudott lenni legalább 1 meccsen a párharc során, nem csak a nagyágyúk (Freese, Jay, Theriot, Schumaker, Furcal pillanatai), Philly oldalról nem voltak meg ezek a kiegészítő teljesítmények.

Szorosabb és összetettebb párharc volt ez annál, mint hogy 1-1 emberre rá lehessen kenni.


I know the human being and fish can coexist peacefully
több mint 12 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
Teszek egy próbát, aztán majd maximum megcáfolnak.

1. Ha sok NFLt nézel, akkor azért a stratégiai része bagatellnek tűnhet a focihoz képest. Igazából mindent a nagy számok törvénye alapján igazítanak. Azt, hogy milyen pitcheket/ hova dobnak egy játékosnak, hogyan áll fel a védelem 1-1 játékosnál, milyen kezű dobót hoznak be, melyik oldalról ütő játékos kezd egy meccsen, stb.

2. Különböző oka lehet. A.: meglepi őket a dobó a dobás fajtájával(pl egy curveballt dob). B.: ha strike is, a zóna széle felé megy, amivel az ütők jóval kevesebbet tudnak tenni, mint egy zóna közepébe menő labdával, így inkább megvárják, hátha később hibázik a másik fél. C.: a dobó elengedési pontját (release point) próbálják belőni, valamint ezzel is minél több/több féle dobásra késztetik a pitchert az adott ütő ellen. Általános vélekedés, hogy minél többször lát egy ütő egy dobót, annál több esélye van a sikerre. D.: ezzel is fárasztják a dobót. Hiába strike, és kerülnek hátrányba (0-1 count) a cél, hogy a kezdődobót minél hamarabb lecseréljék. E.: van amikor a szituáció adja, pl. ha bázist lop egy ember, akkor azt automatikusan elengedik. E,F...stb. Sok van még, majd Marciék kisegítenek... 😊

3. Nagyjából pontosak a bírók, és ebben a sportban például szerintem minimális az emberi hibák száma ahhoz mértem, hogy majd mindent ők döntenek el. Viszont a játék annyira felgyorsult, annyi pénz van benne, hogy sokan szeretnék kivenni ezt az emberi tényezőt, és egy ott látott (100%ig tökéletes) pitch traxre bízni a dobások megítélését. Egyelőre még közel sincs ilyen szerkezet, beszéltük is korábban a fórumban, hogy jó pár pitchnél szemmel láthatóan hibás a jelzés. Ezek mellett sokszor azért nem adják meg az amúgy zónába menő dobást a bírók, mert a pitcher láthatóan nem találta el a catcher kesztyűjét, nagyon nyújtózkodnia kell egyik irányba.

4. nagyjából amit Mikey ír. Dobósorrend: a legjobb SP az első dobó, a második a második, és így tovább.

5. lehet.

6. Való igaz, ha az a meccs megvan, akkor szinte vége a seriesnek. Viszont nekem végig az az érzésem volt, hogy a Cardinals a jobb csapat. Közel sem volt akkora markáns különbség a két pitching staff között, mint a két lineup esetében.


Remélem most már a Cards behúzza az NLt, mert sokkal szimpatikusabb csapat (és közönség), még ha fájna is egy Ryan Theriot WSben látni... (ahol persze hajrá AL, akárki is az).

több mint 12 éve
Hurka Green Bay Packers Michigan State Spartans 4 095 — 28-14
nem, ez csak rémálom
több mint 12 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 576
Az 1-2. kérdéseket meghagyom az okosoknak, ök jobban le tudják írni.
3. Az a pitch trax nevű rendszer még nem elég pontos, ballparkokban más és más, ezért tér el olykor az ábrán jelzett pozíció és a képen látott. (Pont erről volt szó a minap fentebb a topikban.) Az umpire-ök azért többségében jól jelzik, hogy ball vagy strike a dobás, de természetesen vannak rosszabb és jobb umpire-ök. Emellett vannak olyanok, akik jellemzően nagyobb (vagy kisebb) strikezónát "adnak" a pitchereknek, vagy olyanok, akik pl. rendszeresen strike-nak ítélik az outside cornerre érkező labdákat... szóval elég változó, és konkrét umpire-re jellemző ez.
4. Az order elejére célszerű gyors lábú, és jó OBP-t (bázisra kerülési %) hozó játékost rakni, aztán mögéjük érdemes a sluggereket (a home runokat szállító ütőket) rakni, hogy pl. HR-oknál ne csak maga a HR-t ütő játékos érhessen vissza a home plate-re, hanem a jó OBP-t hozó és éppen bázisra került 1-2-3. számú ütő is. A végére pedig maradnak a futottak még kategóriájú ütők, lehetőleg úgy, hogy közülük is pl. 7-8. helyre a lassabb futók, 8-9. helyre a gyorsabbak.
5. Elvileg lehet, bár nem túl jellemző. Inkább minor league játékosok szoktak így klubot váltani, vagy egy nagyobb trade kiegészítése szokott lenni, hogy valamelyik csapat pénzt is ad.
A 6-ra meg majd Rammer válaszol. 😊
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Üdv Mindenkinek! Pár hete ismerkedtem meg a baseballal és egész jól megértem már a dolgok menetét , a Phillies-Cardinals szériába már úgy fogtam bele, hogy minden világos volt. Viszont vannak olyan területek , melyekről magyar nyelven nem nagyon találni leírást, ezért örülnék ha vki megválaszolna pár kérdést 😀

1. olvastam, hogy a baseball nagy része fejjáték, rengeteg stratégiával. Miféle stratégiák léteznek?
2. sokszor nem próbálkoznak az ütők ütéssel, annak ellenére, hogy látszik h érvényes lesz a dobás (ezt eddig leginkább az első dobókísérleteknél vettem észre) mi alapján döntik el az ütők, hogy beleüssenek vagy ne?
3. a képernyőn egy külön digitális ábrával is jelzik a strike zone-t, de nem egyszer volt olyan h mást mutatott mint ami az ítélet volt. ez miért van ? (vagy csak én értettem vmit félre) mennyire megbízható az umpire jelzése a ball-t ill. strike-ot illetően?
4. A batting sorrendet illetve a pitching rotation sorrendjét általában mi alapján döntik el az edzők?
5. Lehet-e a ligában pénzért játékost szerezni vagy csak trade-re ill. free agentek szerződtetésére van lehetőség?
6. Mivel nagy NFL fan vagyok és az Eagles-nek szurkolok, ezért itt is a Phillies felé húzok. Jól sejtem , hogy a párharc a 2. meccsen ment el Cliff Lee-n?

Egyelőre ennyi jut eszembe de még biztos , hogy fogok írni😀 a válaszokat előre is köszi! Go Phillies ! (jövőre 😒" )
több mint 12 éve
TheMileHighCity 1 906 — Colorado Governor
A két sztárcsapat kiesésével egyre jobban félek tőle, hogy a Screwers lesz a bajnok. Ha már az egész alapszakaszban végig gusztustalanul tolták őket, akkor könnyen megnyerethetik velük, pontosan mint tavaly a dzsájentsz-szel. :rolleyes:


Denver Sports Blog
Denver Sports Blog twitter
Get In The Ring