Filmek

40 feliratkozó

több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 832 — SHAMEFUR DISPRAY!
A 3:10 to Yuma is nagyon klassz Van Heflinnel, a filmzene is emlékezetes (nagyon nem lehet összehasonlítani a 2007-es feldolgozással, annyira más, akcióközpontú mozit csináltak belőle, és teljesen megborították a történet belső logikáját). DoM
Imadom azt a filmet, az eredetit.. pedig az 50-es evekbeli westernek borzalmas nagy reszen el tudnek aludni.. de ebben Glenn Ford es Van Heflin is remek (sokkal jobb mint a feldolgozas sztem is), a tortenet remekul kepes vegigvinni, es egyre jobban fokoznia feszultseget.. Frankie Laine pedig alap! :cool:

Nem tudom a McCabe & Mrs Millert lattad mar.. arrol hallottam meg, hogy rendkivul erdekes.
(Altman-rendezte Western.. el tudom kepzelni 😊)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 218 — StuG Life
sokadjára megnézve még mindig nagyon üt az eredeti Conan.
este meg true grit 😊

több mint 13 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Szombaton megnéztem A király beszédét.
Tetszett.vadibandi
Jó film. Nekem is tetszett.
több mint 13 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 712 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Trópusi vihar 😂Laki
Fantastic 😀
több mint 13 éve
Laki Tennessee Titans 1 668 — In Locker We Trust
Trópusi vihar 😂


"Obviously adding Matt Hasselbeck makes the Tennessee Titans a better team in 2011, but the long-term success of the franchise is going to hinge on the success of Jake Locker as an NFL quarterback."
több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Melyik Wyatt Earp? remélem a Kevin Costneres.
Én egy másik oldalra pont most készítettem egy top5 westernfilm listát (persze tök szubjektív), ott nálam all-time 3. lett a westernek között. 😊

1. Keoma 1976
2. Unforgiven 1992
3. Wyatt Earp 1994
4. 3:10 to Yuma 2007
5. Purgatory 1999Sobri Jóska
A Costneres, ja. Keoma nekem még hibádzik, de ha elsőre értékeled nemsokára pótlom. 3:10nek egyik cimborám szerint a régi verziója jobb, azt is meg fogom nézni. A Warlock ami még elég kellemes csalódást okozott, ajánlom neked ha még nem láttad.gyeek
A Purgatory valóban nem rossz. A Wyatt Earp helyett nálam mindig a Tombstone élvezett prioritást (Billy Bob Thorntonos jelenetet kiemelve, de Val Kilmer nagyon jól hozza Doc Hollidayt így egyedül is elvinné a hátán a filmet). Az "újabban" készült westernek közül még az Open Range az amelyik nagyon tetszett illetve a hosszú című Jesse James mozi Brad Pittel és Casey Affleckkel. Emellett inkább a régiebbek állnak hozzám közelebb. A 3:10 to Yuma is nagyon klassz Van Heflinnel, a filmzene is emlékezetes (nagyon nem lehet összehasonlítani a 2007-es feldolgozással, annyira más, akcióközpontú mozit csináltak belőle, és teljesen megborították a történet belső logikáját). A Shane-t csak azért néztem meg, mert Kevin Spacey-ék azt emlegetik a Negotiatorban, de nem csalódtam. John Wayne viszont nagyon nem jött be, a Stagecoach és a "The Searchers" kivételével. Utóbbit tartanám a legjobb westernnek, ha én is listaírásra adnám a fejem. A Missouri fejvadász is megér egy misét Brando és Nicholson miatt. Napestig lehetne folytatni akár a High Noonnal, Peckinpah, Leone munkásságával, vagy éppen a Djangoval ha már a Keoma miatt szóba került Franco Nero...

Kedvenc műfajom. 😛
több mint 13 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Gogo! Nem találkoztunk véletlenül Budaörsön a Drukker sörözőben?vadibandi
Könnyen meglehet.

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Unalmamban meglestem 3 filmet:

Boszorkányvadász: rettenet volt ebben a filmben NC-et látni, szerintem egyáltalán nem illett bele. A film egyáltalán nem tetszett, sajnálom, hogy ennyi trükkfelvétellel nyomták tele...

Sanctum: többet vártam. Volt benne pár jó képi megjelenítés, de hogy már egy sima helikopteres jelenetet se tudjanak megcsinálni 3D nélkül...

Honnan tudod? : bocs Sobri, hogy egy szóval lerendezem, de ez a film: SZAR!!
több mint 13 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 712 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Utána néztem,15 kg írják.Cowboykarcsi
Annyi, heveder nélkül 😀 Hevederrel bátran rálehet számolni még +7-8 kilot
több mint 13 éve
Cowboykarcsi Dallas Cowboys 1 874 — Cowboys fan
Utána néztem,15 kg írják.

The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 13 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 712 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Igy van én kérek elnézést,általánosítottam.A 20 kilót olvastam valahol,persze nem mondom hogy nem lehetett könnyebb de én erre emlékeztem.Cowboykarcsi
hevederrel simán megvan annyi.
több mint 13 éve
Cowboykarcsi Dallas Cowboys 1 874 — Cowboys fan
(...)A rangerek meg csak lapulnak (...)Cowboykarcsi
Ha jól emlékszem a sztorira, Ryan&co nem ranger, hanem ejtőernyős.
(szerk: a .30 géppuskának kicsit sok az a 20 kiló)Gogo
Igy van én kérek elnézést,általánosítottam.A 20 kilót olvastam valahol,persze nem mondom hogy nem lehetett könnyebb de én erre emlékeztem.

The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Gogo! Nem találkoztunk véletlenül Budaörsön a Drukker sörözőben?




több mint 13 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Vadibandi!
Az egész abból indult, hogy Cowboykarcsi minden amerikait rangernek titulált a francia kisvárosban.

"Ha jól emlékszem a sztorira, Ryan&co nem ranger, hanem ejtőernyős."
Ezt írtam 14:31-kor. Tehát Ryan és csapata ejtőernyős (legyen 101., ha pontosítani akarunk).

"nem mindenki ranger, aki ott vadászik a németekre, csak Hanks és a csapata, akik később érnek oda"
Ezt írtam 14:52-kor Tehát Hanks és a csapata ranger (legyen 5., ha pontosítani akarunk).

Összegezve belinkelted nekem, amit beírtam (és pl. Briareos értett is).
Utána pedig csodálkoztál, hogy nem igazán értem.
:o

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
http://en.wikipedia.org/wiki/5th_Ranger_Battalion_%28United_States%29
http://en.wikipedia.org/wiki/101st_Airborne_Divisionvadibandi
Kiváló.
Bár nem igazán értem, mire jött...Gogo
Mire, mire? Mire hármat számolok!

Ryan: 101-es Airborne
Többiek: 5-ös Ranger




több mint 13 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
http://en.wikipedia.org/wiki/5th_Ranger_Battalion_%28United_States%29
http://en.wikipedia.org/wiki/101st_Airborne_Divisionvadibandi
Kiváló.
Bár nem igazán értem, mire jött...

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
ryan ejtőernyős hanksék voltak rangerekbriareos
A Ryan&co alatt Ryant és az eleve a városban levő amerikaiakat értettem (=nem mindenki ranger, aki ott vadászik a németekre, csak Hanks és a csapata, akik később érnek oda).Gogo
http://en.wikipedia.org/wiki/5th_Ranger_Battalion_%28United_States%29
http://en.wikipedia.org/wiki/101st_Airborne_Division




több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 218 — StuG Life
ryan ejtőernyős hanksék voltak rangerekbriareos
A Ryan&co alatt Ryant és az eleve a városban levő amerikaiakat értettem (=nem mindenki ranger, aki ott vadászik a németekre, csak Hanks és a csapata, akik később érnek oda).Gogo
ja, igen.
így korrekt.

több mint 13 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
ryan ejtőernyős hanksék voltak rangerekbriareos
A Ryan&co alatt Ryant és az eleve a városban levő amerikaiakat értettem (=nem mindenki ranger, aki ott vadászik a németekre, csak Hanks és a csapata, akik később érnek oda).

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 218 — StuG Life
Nem akarok szőrszálhasogatni főleg hogy így egymásra találtunk de 30as az a 50es(gondolom a két géppuskára gondolsz ami Mellishnél és Jacksonnál van fent a toronyban).Az 50 cal. ugye legtöbbet valamilyen járműre szerelve használták (pl tankokon,gyalogszállító félhernyókon,de a dzsipókon is inkább 30as volt) simán a gyalogságnál elég ritka volt egyszerűen mert rettentő böszme.A 30as is van vagy 20 kiló plusza töltény heveder.Cowboykarcsi
Ja, elnézést. Kár, hogy nincs háborús topik. Egyébként azt akartam írni, hogy .30 és mg42 (ha jól tudom a Pzkpfw VI-ba ilyet szereltek), nos, ez a két fegyver "hangja" is nagyon üt a filmben 😊JC6
mg 34-ek voltak a tigrisbe szerelve

több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 218 — StuG Life
(...)A rangerek meg csak lapulnak (...)Cowboykarcsi
Ha jól emlékszem a sztorira, Ryan&co nem ranger, hanem ejtőernyős.
(szerk: a .30 géppuskának kicsit sok az a 20 kiló)Gogo
ryan ejtőernyős hanksék voltak rangerek

több mint 13 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
(...)A rangerek meg csak lapulnak (...)Cowboykarcsi
Ha jól emlékszem a sztorira, Ryan&co nem ranger, hanem ejtőernyős.
(szerk: a .30 géppuskának kicsit sok az a 20 kiló)

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 13 éve
Sanco Green Bay Packers 2 732 — Rest of the World fan
A The Next Three Days most néztem meg és nagyon meggyőzött. Russell Crowe óriási benne szerintem még úgy is, hogy nem tartozik a kedvenceim közé. Elizabeth Banks megítélése is hasonló szinten volt nálam, de ez mondjuk nem is változott a film után sem.

És az utolsó fél órában azt hiszem nem nagyon vettem levegőt. 😊Schleck
Érdekes, vaki aszongya Croweon látszik a filmben, hogy halálosan unja😀😀😀kishaszi
Nekem nagyon nem jött be maga film. Crowe és Banks sok pluszt nem ad a filmhez, hoz egy átlagos alakítást, Neeson rövid kis szerepében viszont elég meggyőző. A film elég hullámzó, főleg az első 80-90 perc(!). Kicsit felpörög(pl.Neeson jeleneténél éreztem azt kifejezetten, hogy: na ez jó kis film lehet!), aztán nagyon leül, megint kicsit felpörög, megint nagyon leül. Az utolsó félórában pedig végig a fejemet fogtam kínomban. Amikor belépett a feka zsaru által vezetett nyomozócsoport is, onnantól kezdve inkább paródia volt az egész.(hogy jön a "képbe" Crowe; lefutják a metrót; szemetes...stb) Ezenkívül az egész filmet végigkísérő időbeli ugrálások is elég zavarosak.
Összességében egy nagyon jó kis alapanyag lett borzasztó gyengén elkészítve.
több mint 13 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
A The Next Three Days most néztem meg és nagyon meggyőzött. Russell Crowe óriási benne szerintem még úgy is, hogy nem tartozik a kedvenceim közé. Elizabeth Banks megítélése is hasonló szinten volt nálam, de ez mondjuk nem is változott a film után sem.

És az utolsó fél órában azt hiszem nem nagyon vettem levegőt. 😊Schleck
Érdekes, vaki aszongya Croweon látszik a filmben, hogy halálosan unja😀😀😀

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 585 — #NoStress
Azért nagyon nagy film, mert tulajdonképpen nem is westernfilm, hanem egy westernfilmnek álcázott eposz, egy igazi dráma, fejlődéstörténet, miegymás vadnyugati köntösben, maximálisan kihasználva a képírás művészetét. Ugyebár a világtörténelem szinte összes sztoriját fel lehet fűzni erre az alapvető storyboardra, hogy "két ember szereti egymást-konfliktus-nyűglődés-megoldási kisérletek-tragédia/heppiend", a Rómeó és Júliától kezdve a Biblián, Egri csillagokon vagy a Titanicon át a Die Hardig, vagy a Csillagok háborújáig. Az a nem mindegy, hogy melyik író, rendező miként teszi ezt. Nálam azért ez az 5 film a top5 ebben a kategóriában, mert mind az 5 megközelítés eredeti, a kivitelezés pazar.Sobri Jóska
Szégyen vagy sem, én nem is hallottam még erről a filmről, most így kedvet kaptam hozzá, már szedem is.
Dub
Szégyennek biztos nem szégyen, nem egy hollywoody blockbuster, se nem egy díjakkal kidekorált "alapmű". Többek közt azért sem, mert spagettiwesternnek álcázott filmeposz, tele szmbólumokkal. Egy barátom kb 15 éve a Keomából akarta írni a diplomamunkáját filozófia szakon, de lebeszélték róla. Pedig ütős lett volna. 😊
És akkor még egy érdekesség spoiler nélkül: a "néger" Woody Strode NCAA atléta volt, tízpróbázó, és focista is, UCLA ikon, ott volt az 1940es 0-0-ás USC elleni meccsen, ahonnan indult a USC-UCLA rivalry, valamint játszott az NFL-ben is 1946-ban (pedig elötte 13 évig nem játszott fekete az NFL-ben), és aki igazi filmbuzi, az még minimum 3 filmből emlékezhet rá, hogy nahát.. ő az? Ő. Ja, és róla nevezték el Woody seriffet, a Toy Story-ban. 😊